PDA

Покажи пълната версия : КИШ С МОЦАРЕЛА И ДОМАТИ-ЧЕРЕШКИ



Nadezhda
10.01.2006, 17:36
КИШ С МОЦАРЕЛА И ДОМАТИ-ЧЕРЕШКИ
источник-готварска книга
превел-аз
публикувал-аз

за 4 порции
приготвяне-35 мин.
печене-30 мин.
ниво на трудност-лесно

ЗА ТЕСТОТО:
100г студено масло
200г брашно
1 щипка сол
1 яйце
1 с.л. нарязан на дребно пресен босилек

ЗА ГАРНИТУРАТА:
500г домати-черешки(ако нямате може и с нарязани на кубчета обик.домати)
100г течна сметана
100г сметана
2 яйца
1 каф.л. горчица
1 каф.л. настъргани лимонови кори
60г моцарела нарязана на кубчета
2 с.л. нарязан на ситно пр.босилек
1 щипка инд.орехче,сол и черен пипер
за декорация:листа босилек

ПРИГОТВЯНЕ:
1)За тестото: Смесете маслото,брашното,солта,яйцето,босилека и месете до получ.на хомогенно тесто.Завийте в найлоново фолио и оставете да почине 1 час на хладно място.

2)Измийте доматчетата и ги нарежете на половинки.Разбийте течната сметана заедно със сметаната,моцарелата и яйцата.Прибавете солта,пипера,инд. орехче,горчицата,лимоновата кора и нарязаният на ситно босилек.

3)Разточете тестото до дебелина 3-4мм,нарежете на 4 кръга и поставете в 4 малки форми(около 12 см диаметър).Разпределете отгоре сметановата смес и върху нея подредете доматчетата.

4)Печете 3О мин. в предварително загрята до 200°Ц фурна.Извадете киша от формичките,поставете го в чиния и декорирайте с листа босилек!

Надявам се да ви хареса,имам рецепти и за други разновидности на киш,ако се интересувате ще ги преведа! [:]

Предоставям рецептата за АБСОЛЮТНО свободно ползване!!!
:D

Скарлет
10.01.2006, 19:20
Благодарим за свободното ползване. :smokin:
Изглежда страхотно,но тъй,като нямам форми за тарталети,ще си направя рецептата в голяяяяамата тава. :yes: [:] :oops:

alys
10.01.2006, 19:34
Да, това е добра идея да се направи в голяма тава :yes: :) .

Nadezhda
10.01.2006, 19:45
Наистина става много вкусно!АЗ по принцип си имам слабост към кобинацията от домати,босилек и моцарела! :cool:
Първият път като правих киша го пекох в тава за лазаня :)

Ducky
20.01.2006, 21:19
Аз ги направих:) :) :)
Правих ги в купички за крем 10-сантиметрови:) Продуктите бяха точно за 6 купички.
Стана много вкусно:)М-м-м-м
Нямах търпение и опитах първото топло...и се шашнах.. не ми хареса, после се престраших като изстинаха. Не съжалявам - много добре се получи. Само че нямах пресен бисилек. Абе побългарих си доста рецептата, защото на километър от нас няма свестен магазин и не намерих и мацарела. Сложих крема-сирене :( Като питах в кварталното ни, продавачката ми се смя, цитирам: Мила, ние имаме само един вид бяло сирене, ти за моцарела питаш :) Пак, че знаеше за какво питам.
И доматите ми бяха обикновени. Но стана идеално.
Малко по-вкусно е от пица:)

Ето ги мойте кишчета:)