PDA

Покажи пълната версия : Как да си направя паспарту



venipetgab
05.12.2008, 16:16
Здравейте момичета! Имам спешна нужда от вашата помощ. Много неща научих от вас и много красиви неща направих благодарение на вашия опит. Сега обаче имам проблем и се надявам да ми помогнете и този път. Харесала съм една рамка, която е доста по-голяма от гоблена,който искам да рамкирам (около 7см.) Как да си направя паспарту? Трябва да е със златен бронз, защото рамката е златна. Може ли да се купи отнякъде такава хартия или се прави по някакъв начин с боя и как се поставя в рамката- за стъклото ли се закрепва или за опънатия гоблен? Много са ми въпросите, но знам,че все някой ще даде идея.

marji
05.12.2008, 19:52
В някои книжарници /където се предлагат материали за художници/ продават и разни видове паспарту. Виждала съм при нас едно съвсем тънко като хартия и друго малко по-дебело. Има ги и в различни цветове, но когато търсих, нямаше "златно", затова ми предложиха златна боя - около 5-6 лв. е бурканчето. Тя е на водна основа и ако изсъхне, може да се разтваря с вода, но вече нанесена и изсъхнала не се отмивала от водата. Тъй като исках да я ползвам и за една рамка, ме увериха, че без проблем може да се забърсва с влажна кърпа.

svetlina
05.12.2008, 20:24
Ами не е ли по-добре паспартуто да изпъква, и да не е същия цвят като рамката? :confused:

vania.kaimska
05.12.2008, 21:40
И аз така мисля.Иначе ще слеят и няма да личи.Няма да го има този ефект на паспартуто.В офис лан продават разни цветни катрони.Аз от тях съм си правила паспарту на Нефертити и на Тутанкамон

3axap
06.12.2008, 00:28
В обикновените гланцови блокчета, с които децата в детската градина апликират картички и т.н. има и сребристи, и златисти листове. :gipsy: След като ти е малко гобленчето, може да ти свърши работа :greeneye:

marji
07.12.2008, 18:40
Между другото, преди няколко дни забелязах, че във фотоателиетата продават готови паспарту-та, но са малки и с точно определени размери, както и размерите на снимките. В момента например имаха само с размерите на картичка и с два вида отвори - под формата на елипса и правоъгълник.

mi6e
09.12.2008, 10:47
Уших едно дребосъче за подарък, също искам да сложа паспарту, но се чудя как да изрежа точен овал.
Извинявай, Venipetgab, че се намесвам с въпрос в темата ти!:kissyou:
Ето за това става въпрос:
http://www.wesigogo.snimka.bg/album.php?album_id=281325&pid=9186591

venipetgab
09.12.2008, 16:43
mi6e, много ти е красивичко гобленчето, но не знам как можеш да изрежеш елипса. Сигурно трябва да ползваш някакъв шаблон.В ателиетата за рамки може да имат. И да го покажеш като стане готово!

elli
09.12.2008, 18:58
Аз бих се опитала да си направя шаблон като наложа гобленчето на някакъв дебел картон и очертая елипса върху него точно по ушитото, а след това получената елипса да си нанеса върху картона които ще е паспарту.
Дано си успяла да разбереш какво имам впредвид.
Мисля че няма да е много лесно ,но с малко упоритост ще стане.
Успех, и да покажеш как се е получило, знам че ще се справиш !

Светла Петрова
09.12.2008, 19:32
Можеш да си начертаеш елипса във WORD .При бутона "Drawing" има различни фигури в това число и елипса.Размера може да се променя, според желанието ти - разпечатваш, изрязваш и готово.
Има и технически начин за разчертаване на елипса, но е малко по-сложно за обяснение
Дано да съм полезна.

galinka
02.01.2009, 13:22
НА МАЛКИТЕ И СРЕДНИ ГОБЛЕНИ САМА СИ ИЗРЯЗВАМ ПАСПАРТУТО.ОТ КСЕРОКС ОФИС СИ КУПУВАМ ЛИСТИ ТВЪРД ЦВЕТЕН КАРТОН,ОЧЕРТАВАМ ГО И ГО ИЗРЯЗВАМ С КЪТЪР.УСПЕХ.:confused::kissyou::smokin:

неличка
14.01.2009, 22:36
Ето и моя първи опит с паспарту
http://neli4kapln.snimka.bg/tapestries/gobleni.292481.9310018