PDA

Покажи пълната версия : въпросче



_sweet_
10.12.2008, 14:47
Искам да попитам по какъв начин си обкантвате панамата за да не се нищи?Пробвах веднъж и се получи нещо много грозно и макар,че беше само кант хич не ме стимулира да шия гоблена(въпреки,че той стана доста хубав).Бихте ли показали картинка на някои подобни бодове? :shy2:

veneta_az
11.12.2008, 10:39
Аз я минавам на зиг-а на шевната машина. Става много бързо и добре, според мен.

ilianakn
11.12.2008, 12:27
az go ob6ivam s obiknoven bod obhiven i stava kato na mahina, ako ne razpolagah s overlog. uspeh:kissyou::clap:

_sweet_
11.12.2008, 15:06
Aз нямам машина и затова питах за някой бод на ръка който се прави.

lili
11.12.2008, 20:09
Аз подгъвам половин-един сантиметър от края и зашивам с някакъв обикновен бод, който после мога за разшия лесно, например този за тропоска

_sweet_
12.12.2008, 00:47
Е,признавам,за това не се бях сетила.Ще го пробвам,дано докарам добър вид на панамата :)

veneta_az
12.12.2008, 22:41
Когато обшивам на ръка ползвам този бод - не знам как се казва. дано се вижда, защото не мога да го обясня, но всъщност е най-прост бод отпред - отзад с лек наклон.
Не знам защо ти трябва да изглежда добре панамата отстрани, но сега ми идва наум, че ако искаш да не рамкираш, а да оставиш така гоблена, можеш да го обкантиш с веревна лента или някакъв ширит.

_sweet_
13.12.2008, 20:31
Не,че толкова ми се иска да докарам добър вид на ръба на панамата.Просто като обших последния си гоблен,той се разнищи още донякъде,докато стигна до обшиващия конец и стърчаха после едни конци и ми беше много грозно да го гледам така.Затова!Беше точно като тоя твоя бод,но беше много нарядко или незнам от какво,но не изглеждаше като твоя гоблен добре.Май ще пробвам с подгъв както каза lili пък да видя какво ще излезе.Много благодаря,че се отзовахте.

lili
14.12.2008, 19:04
Може да комбинираш двете предложения - да го подгънеш и да използваш същия бод който си използвала, но малко по-нагъсто както е горе на картинката.

ebn
14.12.2008, 20:45
Смятам, че най-добре ще се получи, ако изминете краищата на оверлог, няма да се разнищва

Shanni
21.01.2010, 17:13
Аз пък от опит знам, че оверлогът е много плитък и се изхлузва барабар панамата с оверлога. Е, ако е много внимателен човек... и ако гоблена не е много голям и не се мотае с години из къщи, може да свърши работа...

Аз обримчвам вече на машина с един дълбок зиг-заг, но когато го правя на ръка, използвам фестон бод, като обхващам поне 5 нишки - да стане дълбоко, за да държи :lady:. Само не ме питайте какви нерви ми коства това.

margoto66
21.01.2010, 23:39
Видях, че някои момичета облепват краищата на панамата с хартиено тиксо. Добре става, но е по-добре да се ползва широкото.

biskvitka_
22.01.2010, 11:06
Едно време, като бях по-нетърпелива, намазвах краищата с лепило С 200. Обаче като засъхне, става много твърдо и конецът се закача за тези бодливи ръбове.

Доскоро минавах на зиг-зага на машината, която се счупи, затова сега май ще трябва пак да шия на ръка.

Marieta_
22.01.2010, 11:16
Аз ползвам също хартиено тиксо и ми е страшно удобно. :thumbup:

ANIMONI
22.01.2010, 15:49
Oт около 3 месеца ползвам хартиено тиксо-бързо и лесно.А преди понеже си минавах панамата на ръка,защото нямах машина се изнервях и нямах търпение да започна интересната част по самия гоблен

bop_bop_mara
22.01.2010, 20:00
Аз пък в последно време шия само малки гоблени и само си режа панамата и почвам. Обаче накрая все пак и го обшивам, защото като ги пера, се разнищват много лошо. Мисля си, обаче, че варианат с подгъвчето е най-сигурен, за който има търпение да отложи започването :D

Mynki
22.01.2010, 22:59
Аз го минавам на оверлог(не аз де,колежки):idea:
Работя в шивашка фирма.:D

STOP-73
28.01.2010, 18:50
Аз отрязвам лента от някакъв плат с ширина не по малко от 3-4 см. Обхващам отстрани панамата /по равно отдоло и отгоре и я пришивам с обикновен бод /тропосвам понагъсто/. Може и с обикновена корделка /панделка/ каквито продаваха преди доста години, стига да е достатъчно широка и да не се изнищи саедно с нишките от панамата.

greenfairy
29.01.2010, 11:37
Аз пък минавам с безцветен лак ръбовете на панамата. Доволна съм, но съм го пробвала само на не много големи гоблени с панама Аида

Shanni
31.01.2010, 02:17
Като говорите за тиксо, дали не може да се използва онова силиконовото подлепващо за подгъви? Може само да се лепне върху края на панамата, даже без да се подгъва, сигурно ще държи :confused: