PDA

Покажи пълната версия : Идея за изложба



Ducky
13.12.2008, 16:30
Мили момичета, от известно време ме "тормози" една идея. Да си направим изложба в София.
Наскоро бях на една такава в културен дом Средец (бивш Лиляна Димитрова) и поразпитах за възможностите. Изложба нямало проблеми да се организира там, но залата не е много голяма, което не пречи, гоблени и бродерии се закачат на гъсто. Не мисля, че е много хубаво така, но ако няма друг вариат става. Другото нещо, което е важно, е че залата трябва да се ангажира доста преди събитието, което всъщност е добре - така или иначе трябва време за организация. Така например може да се организираме за пролетта - март, април.... За сега пускам темата само като идея да я обсъждаме, ако има интерес се наемам да отида и разпитам сериозно. Нека минат празниците и да стане по спокойно на всички.
:kissyou:

ralli
13.02.2009, 23:21
Време е и ние да си организираме изложба!Аз подкрепям идеята.Нека и другите да си кажат мнението!

elli
14.02.2009, 01:14
И аз съм за!
Нека го обмислим и може да го обсъдим подробно , на следващата среща :idea:

laskova_46
14.02.2009, 10:12
:kissздравейте гобленарки от Асеновград !интересува ме има ли клуб на гобленарките в града събирате ли се и как човек може да ви открие и стане ваш член Защо не направите една изложба на гоблени като предварително добре я разгласите На всички желая много здраве и весел празник

nellli
14.02.2009, 10:24
Кате, много хубава идея. Ще дойда специално. А не може ли да се направят нещо като щандове, примерно да се поканят фирми, които продават гоблени Така хем ще се радваме на красоти, хем ще си и купим. :D:Ама май трябва бая по-голяма зала :confused:

sunnyto
17.02.2009, 10:23
Аз подкрепям идеята:clap:
Гледах такава в мултито и много ми хареса идеята:idea:

Dima Mineva
11.06.2009, 13:42
идеята е добра но трябва организация и пари...нека колегите от Пловдив споделят опита си с тяхната изложба...

BIBETO
11.06.2009, 22:16
Идеята е страхотна! Така ще можем да порадваме и много други хора - аз поне зная такива, които не бродират, но с удоволствие гледат произведения на изкуството. А нашите неща са такива, нали?!:idea:

BIBETO
11.06.2009, 22:17
Дима е права - нека колегите от Пловдив да споделят опит!

Юра
12.06.2009, 08:09
Моя съвет / опит / за вас е следния :
1. не слагайте тема - дайте свобода и воля на творчеството
2. предварително по време на срещите събирайте по 2-3 лв на човек . Така след няколко вноски ще си съберете парички за наема, за подаръчета, за почерпка.
3. подгответе си еднакви етикети за всички гоблени - и сложете имената си , цена, адрес.

Надявам се съм била полезна.:kissyou:

Denica
12.06.2009, 12:44
Моя съвет / опит / за вас е следния :
1. не слагайте тема - дайте свобода и воля на творчеството
2. предварително по време на срещите събирайте по 2-3 лв на човек . Така след няколко вноски ще си съберете парички за наема, за подаръчета, за почерпка.
3. подгответе си еднакви етикети за всички гоблени - и сложете имената си , цена, адрес.

Надявам се съм била полезна.:kissyou:

Юра е абсолютно права!
Изложбата си иска стройна организация - не да бързате и претупвате нещата. Голяма група сте и според мен трябват поне 3-ма човека с повече свободно време, защото изникват хиляди глупости :D
Темата наистина много ограничава, така че изберете нещо свежо като мото на хобито ни!!! Събирайте от рано пари - дребните суми не се усещат, а накрая имате нужните средства или поне по-голяма част от тях.
Уточнете предварително точния наем, датите за начало и край, поразпитайте за безплатна и платена реклама ... Пловдивската изложба беше "шумно" рекламирана, но месец след края си - т.е. нямаше голям смисъл - трябваше да събудим този интерес преди събитието ... Много е важно да се разбере предварително уредниците ли ще се заемат с показването на гоблените или ще си наемете човек както ние направихме предната година. Ако може направете изложба със свободен ход. Позаинтересувайте се, ако ще продавате, за процента комисионна!!!
Сигурно има и още неща, но не се сещам ... ПИТАЙТЕ!!!
И успех! :kissyou:

Dima Mineva
12.06.2009, 18:07
:confused:Момичета предлагам на срещите ни да обсъдим идеята за изложбата за да я направим интересна. Имам приятел художник от когото знам че е важно оформление на изложбата всичко да е стилно, кои ще бъдат поканени на откриването за да и се даде гласност, каква ще е целта, продажби или популярност на клуба ни. Пък и да не е много резултатно откъм продажби аз мисля, че всичко е опит. Приветствам идеята и ще помагам каквото мога макар че моите творби са скромни и нямам за продажба. Но ще видя вашите творения а това не е малко:kissyou::kissyou:

rostso
18.06.2009, 16:54
Подкрепям идеята!

Бих могла да направя някой и друг гоблен за изложбата.

Но мисля, че най-важното в случая е рекламата, за да има все пак някакви посетители. А няма представа това как да се организира.....:(

Denica
18.06.2009, 21:37
Подкрепям идеята!

Бих могла да направя някой и друг гоблен за изложбата.

Но мисля, че най-важното в случая е рекламата, за да има все пак някакви посетители. А няма представа това как да се организира.....:(

Ще питате в галерията те с кои медии работят и ще търсите контакт с тях. Въпросът е да е предварително!