PDA

Покажи пълната версия : Въпрос към компютърни специалисти



tdm13
31.12.2008, 14:58
Искам да попитам някой,който е по-на ти с компютрите или по-точно с управление на сайтове.Създадох си сайт в mylivepage.com обаче не мога да се ориентирам с настройките.Когато вляза с ник-а си-няма проблем,но като вляза като нерегистриран потребител не мога да видя файловия архив.Все пак не мога да карам всички да се регистрират,за да могат да теглят моите файлове.А точно това е целта.Някъде бъркам,но не мога да се усетя къде.Птедварително благодаря!

manka
31.12.2008, 15:12
Когато вече е качен файла ти,острани него в дясно точно,има бутонче-"редактиране" нарисувано е лист със молив,натисно го.
Ще ти се отвори меню,със заглавието на файла ти,погледни под него трябва да пише-"Допълнителни параметри",там вече влизаш и слагаш отметки,кой да ти вижда албума,дали само регистрирани или всички:idea:
Айде пробвай;)

tdm13
31.12.2008, 16:31
Много ти благодаря,Манка!

ВанчетоМОД
01.01.2009, 14:46
ЧНГ. имам питане към специалистите. Колкото пъти се опитам да прикача картинката, която търся /за м.Януари/ толкова пъти не успявам, много моля някой да ми обясни.Картинката е в папка на десктопа. Благодаря предварително.

ВанчетоМОД
01.01.2009, 15:22
Ванина, много благодаря, сега ще пробвам, но трябва да се преместя на заявките за м.януари, весело изкарване на днешния преял и препил ден от новата година - целувки

tdm13
01.01.2009, 16:27
ЧНГ. имам питане към специалистите. Колкото пъти се опитам да прикача картинката, която търся /за м.Януари/ толкова пъти не успявам, много моля някой да ми обясни.Картинката е в папка на десктопа. Благодаря предварително.

Даваш на разширен отговор,оттам слизаш на "управление на прикачени файлове",след това натискаш browse и търсиш в коя папка ти е картинката-в случая папките на десктопа,след това кликваш върху нея,после като излезе големия прозорец натискаш Open и най-важното "Прикачи" и по-нататък побликуваш.Обаче ако картинката е много голяма-няма да стане.

svetla1963
03.01.2009, 19:18
Здравейте колежки по хоби!!!
Честита новата 2009 г! Бъдете здрави и много усмихнати!
А сега имам един въпрос? Дали някоя колежка е шила БЕтовен?Ще помоля ако има възможност някой да ми го изпрати като ушит вариянт за да го видя.Имам и дреги въпроси относно същия гоблен.На каква панама се шие? разбрах от стас че бода е кръстче.Много искам да го видя ушит.Благодаря предварително! С най добри чувства!

tdm13
04.01.2009, 11:29
Здравейте колежки по хоби!!!
Честита новата 2009 г! Бъдете здрави и много усмихнати!
А сега имам един въпрос? Дали някоя колежка е шила БЕтовен?Ще помоля ако има възможност някой да ми го изпрати като ушит вариянт за да го видя.Имам и дреги въпроси относно същия гоблен.На каква панама се шие? разбрах от стас че бода е кръстче.Много искам да го видя ушит.Благодаря предварително! С най добри чувства!

Светле,много се извинявам,ама въпроса ти не е за тази тема.Тук питаме,когато срещнем проблем с компютъра и боравенето със сайтовете и изобщо всичко,което касае боравенето с компютър.Премести си поста в подхдящата тема.Благодаря.

tdm13
10.01.2009, 21:35
Наскоро намерих голяма колекция на Дименшъс ,само че в xsd формат.Играх си около месец,за да я преобразувам в pdf.Накрая архивирах в rar.Получи се файл около 90 Mb.Три пъти се опитвам да го кача в сайта си в mylivepage и трите пъти излиза,че е качен,но всъщност папката си стои празна и няма нищо.Какво да предприема?

gala76
15.01.2009, 16:00
Здр,имам проблем с тази програма:Pattern Maker™ for cross stitch.Първоначално я стартирах за 4 дена.Успях да и се порадвам 2часа.От там нататък ми създава пролеми и незнам какво да правя

rodich
15.01.2009, 19:36
Наскоро намерих голяма колекция на Дименшъс ,само че в xsd формат.Играх си около месец,за да я преобразувам в pdf.Накрая архивирах в rar.Получи се файл около 90 Mb.Три пъти се опитвам да го кача в сайта си в mylivepage и трите пъти излиза,че е качен,но всъщност папката си стои празна и няма нищо.Какво да предприема?

Виждам го едва сега поста ти и не знае дали е актуален въпроса
Ако е - ето какво да опиташ
1 - от стартовата страница иди на My Media Locker
2 - прочиташ темата на Аби

tdm13
15.01.2009, 19:40
Родич,благодаря ти! Ама разбих rar-а на няколко по-малки и ги качих с 300 зора.Но ще те послушам и ще прочета поста на Аби.

tdm13
15.01.2009, 19:43
Здр,имам проблем с тази програма:Pattern Maker™ for cross stitch.Първоначално я стартирах за 4 дена.Успях да и се порадвам 2часа.От там нататък ми създава пролеми и незнам какво да правя

Деинсталирай програмата незабавно,за да не прецака операционната система.Рестартирай компа.Дръпни отново програмата от официалния сайт на РМ.Инсталирай я,но не я отваряй.От посечения по-долу линк дръпни крак,разархивирай го,прочети внимателно инструкцийте,кракни и приятна работа с РМ! :loveglasses:
http://blackklava.narod.ru/soft.htm

zhak
17.01.2009, 11:04
как да си изтегля схеми от mylivepage направих регистрация но как да отворя файловия архив и да си смъкна схема на гоблен който го има в определена папка

tdm13
17.01.2009, 11:49
как да си изтегля схеми от mylivepage направих регистрация но как да отворя файловия архив и да си смъкна схема на гоблен който го има в определена папка

Можеш да теглиш файлове и без регистрация в зависимост от това дали този който ги е качил е ограничил правата за достъп.
Иначе влизаш във файлов архив,кликваш върху папката и след като се отвори си кликваш върху файла за теглене или там където пише "изтегли".
Преди да почне тегленето за секунда излиза надпис "грешка,включи джава скрипт"-на това не обръщай внимание.Малко след това се появява брояч за 30 секундно изчакване.Изчакваш си и после натискаш "изтегли".
В общи линии това е. Обаче собственика на дадената страница може да е задал доста ограничения за теглене на файлове.Тогава няма да можеш да изтеглиш.

tdm13
17.01.2009, 12:03
Имам въпрос.Искам да кача във форума схема в jpeg,ама картинката е с по-големи рамери от разрешените.Как мога да я намаля,за да я побликувам?

yonka
17.01.2009, 13:13
Имам въпрос.Искам да кача във форума схема в jpeg,ама картинката е с по-големи рамери от разрешените.Как мога да я намаля,за да я побликувам?

Аз отварям картинката с Microsoft Office Picture Manager,след това от менюто избирам Picture-Resize -Predefined width x heidht- Document small (800x 600) и Save. И с този размер картинката може да се качи тук.А ако искаш да си я запазиш в оригинален вид най-добре предварително си я копирай

veneta_az
18.01.2009, 17:11
Моят въпрос е следния - как виждате картинката на съответния файл в Дъмпа? Аз не виждам картинки и не знам как да разглеждам файлове там.

mimiko
18.01.2009, 18:03
Някои наистина нямат картики и единствения начин да разбереш какво съдържа файла е като го свалиш :(

veneta_az
01.02.2009, 11:18
Не знам дали тук да попитам, но мисля, че е по-добре тук, отколкото в Интернет ресурси. Та въпросът ми е следният - защо в китайския сайт 163.сом вече ми излиза само една и съща начална страница :( и как да продължа нататък? :confused:

tdm13
01.02.2009, 12:31
За китайският сайт 163 - ако имаш директен линк се отваря страницата,но някои просто нямат достъп.Иначе за целия сайт-всичко е с йероглифи.Излиза и съобщение дали да инсталираш допълнителен език в компа.За последното не те съветвам.А без тази инсталация,вместо йероглифи се показват празни квадратчета.Просто изхода е да се използват директни линкове.

veneta_az
01.02.2009, 19:30
за съжаление и при директен линк към някой албум ми излиза тази начална стр, която е с празни квадратчета и някакви символи отстрани - на Интернет и някакви други. Явно там вече няма да разглеждам. :(

tdm13
02.02.2009, 14:42
Венетка,това мисля,че означава,че страницата не е активна.Иначе се появяват снимки в няколко редички и като кликнеш върху някоя излиза цяла поредица от темата.

veneta_az
02.02.2009, 17:36
Благодаря за отговора. Бях събрала толкова линкове към този сайт, а сега ще трябва да ги изтрия като невалидни. :( Но нищо - по-малко време в И-нета, повече за гоблените. :D

tdm13
20.02.2009, 23:16
Искам да поитам някой знае ли как се разбива парола на rar,когато искаш да екстрахираш файловете?Или някава друга врътка?

mimiko
21.02.2009, 12:01
Искам да поитам някой знае ли как се разбива парола на rar,когато искаш да екстрахираш файловете?Или някава друга врътка?
Не съм голям специалист, но ...няма врътка:(

nikolay86
22.02.2009, 22:35
Искам да поитам някой знае ли как се разбива парола на rar,когато искаш да екстрахираш файловете?Или някава друга врътка?

Пробвай с това (клик (http://www.rarpasswordcracker.com/rpc412.zip)). Трябва да стане с него. :idea:

PS: Mimiko - винаги има някаква врътка! :D

ВанчетоМОД
18.03.2009, 11:10
:angel:Много моля, ако някой знае да ми каже. Сега като замина на вилата ми в едно затънтено село и няма дори поща, а ще живея там цялото лято, ако си занеса компютъра как ще ползвам интернет, за да влизам във форума? Има ли нещо, което мога да ползвам примерно през сателитната чиния, която имам или нещо друго? /Извинявам се за невежеството/.:baby:

ВанчетоМОД
18.03.2009, 11:11
Забравих да поясня, че нямам стационарен тел.На БТК.

mimiko
18.03.2009, 11:38
Ако има покритие от мобилните оператори, може и да стане, но е по- скъпо, за сателит не знам

lorki4
18.03.2009, 11:39
има вариант да си сложиш там интернет. И ще може да влизаш във форума:kissyou:

svetlina
18.03.2009, 12:32
Ако имаш БТК ще си пуснеш БТК ADSL, предполагам няма да имаш проблем!

cvetkovaa
18.03.2009, 13:25
Първо е от значение дали компютърът ти има WIRELESS връзка. Тоест дали му е необходимо да използва кабел за интернета или не.
Всъщност ти какъв компютър ще използваш - стационарен или лаптоп? :confused:Ако имаш стационарен, най-вероятно е да имаш лан карта и през нея да използваш кабелен интернет,ако имаш лаптоп тук по-вероятното е да използваш wireless връзка. В първият случай когато имаш стационарен компютър ще се наложи да си купиш едно малко устройство(прилича по размери на флаш памет) с което да си осигуриш wireless връзката. Ако имаш лаптоп обаче - директно си имаш такова устройство.

и накрая да ти отговоря на въпроса все пак - като си пуснеш компютъра и си активираш интернета през wireless му дай да ти намери активните мрежи в околността. Би трябвало да ти изкара поне 3-4 мрежи,след това си избираш една от тях и даваш connect. Вече би трябвало да имаш интернет. Ако е слаб можеш да пробваш през другите мрежи,които си намерила.
В най-лошият вариант ако не ти намери мрежи,означава че няма до твоето място все още интернет.

Оххх малко дълго стана това обяснение,но се надявам да съм ти била полезна! :loveglasses:

tdm13
18.03.2009, 15:18
Здравей ВАНЧЕТО МОД! Мисля,че най-лекоо ще се получи през мобилен оператор.Уловката при тях обаче е,че си с ограничен достъп.Това ще рече,че всяко отваряне на страница ти хаби лимита и след като го изразходваш плащаш по-висока цена.За сваляне на филми,например,и дума не може да става.Другия вариант е,ако има кабеларка и тя предлага интернет.Тогава ще ти излезе по-евтино.И като най-неприемлив вариант мога да ти предложа,да си прекараш телефон на вилата и има безжичен интернет от БТК.Всъщност за последното попитай в някой център на БТК.

ВанчетоМОД
18.03.2009, 17:30
:kissyou::kissyou:Момичета, много благодаря на всички, които се отзоваха. Мисля си, че най-удачния вариант е на Cvetkovaa с това устройство за wireless връзка. Компютъра ми е HP, но е настолен. В градовете Трън и Брезник има интернет, аз съм точно на по 14км от тях, дано да намеря такива активни мрижи. Още веднъж БЛАГОДАРЯ! PS. Още се чудя - Ирко-илюзиониста /тойсъщо има вила там, но вече не идва/ как ползваше интернет през една огромна сателитна чиния, сега вече не мога и да питам. Целувам Ви всичките.:kissyou::kissyou::kissyou:

ВанчетоМОД
30.04.2010, 23:15
:kissyou:Момичета и момчета, не мога да си представя, че една година и повече нищо не е писано по темата. Та на всички ли им е ясно всичко???/особено на най-новичките/Не искам да се заяждам,но те дори и не четат за какво става въпрос/. А може би знаят повече от НАС- самоуките. Както и да е, не се срамувам да питам. Така се научих. Въпроса мие: -няколко пъти днес се опитвах да си кача картинката, която търся на външен файл и така и не успях. Качвам я, но къде отива така и незнам. Извинете невежеството ми, но ми обяснете, /ако все още влиза някой тук/.:kissyou:

Юра
01.05.2010, 08:11
Aко искаш да качиш картинка или снимка от radikal.ru трябва да направиш следното:
1. в полето BROWSE избираш снимката
2. кликаш върху бутона загрузить
3. маркираш линка от третия ред - Превью - увеличение по клику
4. активираш с десен бутон опцията COPY
5. в мнението си във форума поставяш линка с PASTE

tdm13
01.05.2010, 11:53
Ванче,кой външен носител за прикачване използваш,за да ти помогна?
Ако е радикала,Юра е обяснила перфектно.По подобен начин става и качването в snimka.bg,но мисля,че искаше регистрация.

ВанчетоМОД
01.05.2010, 11:55
:kissyou:
Aко искаш да качиш картинка или снимка от radikal.ru трябва да направиш следното:
1. в полето BROWSE избираш снимката
2. кликаш върху бутона загрузить
3. маркираш линка от третия ред - Превью - увеличение по клику
4. активираш с десен бутон опцията COPY
5. в мнението си във форума поставяш линка с PASTE
:kissyou:Разбрах, наистина ще се справя и няма да те посрамя.:kissyou:

ВанчетоМОД
01.05.2010, 11:57
Ванче,кой външен носител за прикачване използваш,за да ти помогна?
Ако е радикала,Юра е обяснила перфектно.По подобен начин става и качването в snimka.bg,но мисля,че искаше регистрация.
:kissyou:да ще се пробвам там и съм сигурна, че ще се справя. :kissyou:Благодаря:flower:

ВанчетоМОД
01.05.2010, 14:22
:kissyou:http://i030.radikal.ru/1005/40/5f13e17e0be9.jpg Това търся за този месец, дано сем се справила

ВанчетоМОД
01.05.2010, 14:24
:kissyou:Моля не ми триите поста. Знам, че не е за тук, но.... БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИТЕ СИ УЧИТЕЛИ с любов:kissyou::kissyou::kissyou:tdm13, захарче и Юра:flower:

ВанчетоМОД
11.11.2010, 20:26
:kissyou:Pak az, tozi pat se sramuvam ot sebe si /zashtoto mnogo zabelejki sam pravila za latinizata, no sega se nalogi i na men/. Nyakade mi se zagubi klaviaturata /ot tulbara,/, s koyato smenyah BG s US. Probvah kak li ne, no ne sam na yasno i ne mi se poluchava= Mnogo molya, da mi pomognete.:kissyou:P.S. Izvinyavam se na vsi4ki /i az moga s 4-to, taka e po-lesno/, koito sa imali moya problem:kissyou:

puxito
11.11.2010, 22:02
:kissyou:Pak az, tozi pat se sramuvam ot sebe si /zashtoto mnogo zabelejki sam pravila za latinizata, no sega se nalogi i na men/. Nyakade mi se zagubi klaviaturata /ot tulbara,/, s koyato smenyah BG s US. Probvah kak li ne, no ne sam na yasno i ne mi se poluchava= Mnogo molya, da mi pomognete.:kissyou:P.S. Izvinyavam se na vsi4ki /i az moga s 4-to, taka e po-lesno/, koito sa imali moya problem:kissyou:

иди в контролният панел при езиците и там трябва да е нема де да се изгуби:kissyou:

ВанчетоМОД
15.11.2010, 20:57
иди в контролният панел при езиците и там трябва да е нема де да се изгуби:kissyou:
:kissyou:Ne stsvaaaa:(:uhhhh:

murr
15.11.2010, 22:40
:kissyou:Pak az, tozi pat se sramuvam ot sebe si /zashtoto mnogo zabelejki sam pravila za latinizata, no sega se nalogi i na men/. Nyakade mi se zagubi klaviaturata /ot tulbara,/, s koyato smenyah BG s US. Probvah kak li ne, no ne sam na yasno i ne mi se poluchava= Mnogo molya, da mi pomognete.:kissyou:P.S. Izvinyavam se na vsi4ki /i az moga s 4-to, taka e po-lesno/, koito sa imali moya problem:kissyou:

Пробвай с десен бутон на мишката в лентата отдолу. Избери Toolbars->Language bar
Така би трябвало да ти се появи иконата на каква клавиатура пишеш.
Ако вече я имаш посочи на нея с мишката и с десен бутон избери settings...

Дано да съм успяла да обясня правилно:shy2:

ВанчетоМОД
16.11.2010, 09:40
:kissyou:Muur, blagdariaq ti, niakolko pati go pravih tova, no ne stava, a v drugite nastroiki ot kontrolpanela mi iska instalirane ot CD, a az niamam. Dovechera shte doide edin sased i shte mi instalira kirilitza.:kissyou:

tdm13
16.11.2010, 10:13
:kissyou:Muur, blagdariaq ti, niakolko pati go pravih tova, no ne stava, a v drugite nastroiki ot kontrolpanela mi iska instalirane ot CD, a az niamam. Dovechera shte doide edin sased i shte mi instalira kirilitza.:kissyou:

Ако за кирилица използваш Flex Type е нормално.Прави такива номера.Аз използвам безплтната програма Palankov standart.Има я в kaldata.Обаче,във всяка операционна система,както е ХР-то има кирилизация.Но тук е само по БДС.Другите програми за кирилизацоя предлагат за използване и на фонетичната,както е при мен.
Иначе настойките можеш да оправиш оттук,ако писането по БДС на кирилица не ти е проблем.
http://s015.radikal.ru/i333/1011/55/a19a1c7b751at.jpg (http://radikal.ru/F/s015.radikal.ru/i333/1011/55/a19a1c7b751a.jpg.html)
http://s40.radikal.ru/i089/1011/ce/721ac8a1b327t.jpg (http://radikal.ru/F/s40.radikal.ru/i089/1011/ce/721ac8a1b327.jpg.html)
http://s002.radikal.ru/i198/1011/09/1842ca8a8af1t.jpg (http://radikal.ru/F/s002.radikal.ru/i198/1011/09/1842ca8a8af1.jpg.html)

tdm13
16.11.2010, 10:14
Продължение,че има ограничение в броя на качените кртинки.
http://s007.radikal.ru/i301/1011/2b/e44194927e5dt.jpg (http://radikal.ru/F/s007.radikal.ru/i301/1011/2b/e44194927e5d.jpg.html)
http://s010.radikal.ru/i314/1011/3e/d475c023cdaat.jpg (http://radikal.ru/F/s010.radikal.ru/i314/1011/3e/d475c023cdaa.jpg.html)

ВанчетоМОД
16.11.2010, 10:36
:kissyou:тдм 13, много благодаря, оправих гооооо:clap::clap:Целувам те. Била съм машинописка и направо се измъчих да пиша на латиница.:flower:оправих кирилицата, сега ще настроя и латиницата.

Светла Петрова
16.11.2010, 18:31
Благодаря ти много,много TDM 13 най-после и аз се справих с този проблем:kissyou::kissyou::kissyou:

RUSINOVA65
26.11.2010, 23:03
Моля за помощ!Когато схемата е много голяма на екран как мога да я принтирам на формат А4:confused:

marji
27.11.2010, 13:41
Не съм компютърен специалист, но аз в такива случаи първо си разрязвам схемата на по-малки части, така че лесно да разчитам знаците и след това принтирам.:idea:

tdm13
27.11.2010, 19:24
Оттук можете да дръпнете безплатна програма за разрязване на големи схеми или каквото и да било на по-малки:
http://www.4shared.com/file/qB7jmkHC/POSTERIZA.html

decor
25.01.2011, 16:52
Нужна ми е помощта на можещите и знаещите. Възможно ли е да се прикачват картинки в личните съобщения и ако е да, какви са стъпките. Пробвах всички възможности но ми се появява съобщение за прикачване на линк. Не мога да се справя, главата ме заболя.Моля ви се помогнете :heart:

ANIMONI
25.01.2011, 16:57
Отговорих на лични,но в случай ,че и друг има същият въпрос да го направя и тук
качваш си картинката примерно тук http://www.picvalley.net/ след това чукваш в/у

PHPBB code with thumbnail image
копираш кода който излиза отдолу и го пействаш в поста или съобщението си.

Nelly_L
25.01.2011, 17:30
По същият начин, по който се качват картинки тук. Например през radikal.ru.

tdm13
26.01.2011, 11:28
Нужна ми е помощта на можещите и знаещите. Възможно ли е да се прикачват картинки в личните съобщения и ако е да, какви са стъпките. Пробвах всички възможности но ми се появява съобщение за прикачване на линк. Не мога да се справя, главата ме заболя.Моля ви се помогнете :heart:

Става и като качиш картинка в radikal.ru и после копнеш и пейстнеш или "картинка в тексте"или "увеличить" в съобщението си.Няма никакъв проблем.
Просто изображението трябва да е външен носител и да дадеш линк към него.

vanilin
28.01.2011, 21:49
Момичета, искам да помоля за съвет тези ,които са на "ти" с компютрите и различните сайтове с обяви. Въпроса ми е: как да разбера адреса на този, който е пуснал обява от мое име в безплатен сайт за обяви? Ще ви бъда много благодарна ако ми дадете съвети как да открия кой е "доброжелателят".

Юра
02.02.2011, 10:31
Искам да си разпечатам схема от PCStitch в по-голям мащаб. Увеличавам го но при разпечатването пак излиза същото миньонче....Някъде бъркам но не мога да стопля къде :confused:
Очаквам рамо подкрепа момичета :D

sanita
02.02.2011, 11:23
:confused:Инсталирай си виртуален принтер и когато разпечатваш задай него като активен.Ще получиш схемата ясна и четлива в PDF файл!

did_tag
02.02.2011, 14:02
Искам да си разпечатам схема от PCStitch в по-голям мащаб. Увеличавам го но при разпечатването пак излиза същото миньонче....Някъде бъркам но не мога да стопля къде :confused:
Очаквам рамо подкрепа момичета :D


При мене се получава така:

Когато дам принт, имам опция
PRINT size и от там Grid squares per inch: си избирам число 7 или 8 и следя на preview как ще ми е добре. Колкото по - малко е числото, толкова схемата е по-голяма.............

Юра
02.02.2011, 14:57
Диде,първо да ти кажа че вече ни липсваш, второ да ти благодаря :D
Ама и аз съм една - мисля че 10 е базата и увеличавам ли увеличавам .....:greeneye:

evdokia asenova
12.02.2011, 16:30
Моля ви помогнете ми. Не мога да кача картинки от компютъра си в ,,Заявки за февруари,,.Виодях написаното до тук по този въпрос но не става, Моля Ви!!!!!

3axap
12.02.2011, 19:03
Моля ви помогнете ми. Не мога да кача картинки от компютъра си в ,,Заявки за февруари,,.Виодях написаното до тук по този въпрос но не става, Моля Ви!!!!!

Следвай инструкциите от подписа ми.

toteva
13.02.2011, 10:16
Оттук можете да дръпнете безплатна програма за разрязване на големи схеми или каквото и да било на по-малки:
http://www.4shared.com/file/qB7jmkHC/POSTERIZA.html

След като си дръпнах тази програма,как да я използвам,дай малко инфо.На мен лично ми е нужно да разрязвам кройки и да мога да принтирам,защото се указа,че не мога да намеря такъв принтер,който да отпечатва формат А0 мисля:confused:

tdm13
13.02.2011, 12:18
След като си дръпнах тази програма,как да я използвам,дай малко инфо.На мен лично ми е нужно да разрязвам кройки и да мога да принтирам,защото се указа,че не мога да намеря такъв принтер,който да отпечатва формат А0 мисля:confused:

Не може да се използва за кройки,мисля.Това е по принцип програма за постери,която успешно става и за схеми.А настройките за фотмата става от "print"-"properties"-"layout"-"advansed".Давам ти последователността на натискане на бутоните на всеки прозорец,който се появява след натискане на предходния бутон.Програмата няма безкрайни възможности,понеже е безплатна версия.
Но ако искаш пробвай дали ще ти се нарежат кройките.

toteva
13.02.2011, 17:40
:rainbow:благодаря,получава се :kissyou::kissyou:

cecunka
22.02.2011, 10:15
:(Не зная как успях, но си прецаках възможността да свалям с deposit Files :confused: Опитвах се да сваля файл, след като изтекоха 50 секунди се появи бутон с надпис за сваляне натиснах го, но то не започна. Има два активни надписа в близост до бутона за сваляне, натиснах десният като реших, че един вид ще се обнови - да ама не. Сега като се опитам да свалям какъвто и да е файл от след отброяването на секундите ми излиза ето този надпис Invalid params , ако някой може да ме упъти как да преборя глупавата си грешка, моля :angel: да ми помогне.

didy
22.02.2011, 10:40
cecunka, не знам какво е станало при теб. Защо не пробваш да сваляш, като поставяш линка за сваляне направо в този сайт, даже не се чака 60 сек.

http://en.savefrom.net/

Дано това да помогне!

mamanushi
22.02.2011, 10:54
http://ru.savefrom.net/
Аз свалям от депозит тук , без да се чака само следвай стрелката.

cecunka
22.02.2011, 11:01
:kissyou: благодаря ви mamanushi,didy! Бях забравила за този сайт, скоро не съм го ползвала, а иначе съм го боднала в папка предпочитани.

tdm13
22.02.2011, 11:48
Обаче тук има една мъничка уловка,която я установих с течение на времето-ако теглиш едон файл,докато се тегли не можеш да сваляш друг.А и след 2-3 изтеглени файла трябва мъничко да се изчака,защото отново те препраща към депозита.Отделно пък съществуват файлове,които могат да се теглят само от депозит,обаче са радкост,например на 50 файла един.При този случай излиза надпис,че файла не е намерен във сейвформа.
Това е,което мога да ти споделя от опит.
Опитай за всеки случай да се регистрираш в депозита,може и да се оправи.

ВанчетоМОД
15.03.2011, 23:40
:kissyou:Мили момичета и момчета, отдавна не съм ви питала, но сега около 8-ми март се сблъсках със следния проблем: получих много поздравления с линкове отVBOKS и искам да ги поставя в моя папка, но не зная как става. Копирам линка и се опитвам да го поставя/примерно в моите документи/, но не става. Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете.:kissyou:

елица
16.03.2011, 07:48
Отвори си един най обикновен "уърдски " документ все едно ще пишеш текст(примерно Word pat) ,копирай линка и го постави на "листа"т.е.на документа. След това самия документ си го сейвни в твоите документи или където пожелаеш. :kissyou:

mamanushi
16.03.2011, 08:56
Като го копираш в документа линка става активен и директно от уърдовския документ можеш да го извадиш в браузъра с Ctrl +клик върху линка.

3axap
16.03.2011, 10:17
:kissyou:Мили момичета и момчета, отдавна не съм ви питала, но сега около 8-ми март се сблъсках със следния проблем: получих много поздравления с линкове отVBOKS и искам да ги поставя в моя папка, но не зная как става. Копирам линка и се опитвам да го поставя/примерно в моите документи/, но не става. Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете.:kissyou:

Направи си регистрация във vbox и си запаметявай директно клиповете. Под екранчето с клипа има бутон "добави към любими" - натискаш го веднъж и хоп - клипът е запаметен в твоите любими От настройките в профила можеш да си ги гледаш всички записани там.
:greeneye:

ВанчетоМОД
16.03.2011, 11:33
:kissyou:Момичета, успях. Елица, точно така направих. Благодаря на всички:kissyou::flower:

Светла Петрова
03.04.2011, 08:24
Може ли да ми обясните, и изобщо има ли начим да си направя една схема огледална.Благодаря предварително.

did_tag
03.04.2011, 09:21
Може ли да ми обясните, и изобщо има ли начим да си направя една схема огледална.Благодаря предварително.

Не съм спец, но аз така правя............

Ако схемата ти е в jpg или друг графичен файл, най-лесно е с Microsoft Office Picture, отиваш на Edit Pictures - Rotate and Flip - Flip horizontal и запазваш. Пробвала съм с простички схеми, трябва да стане и с по - голяма, но първо я обръщаш и после режеш ако е необходимо.

Светла Петрова
03.04.2011, 09:47
:kissyou::kissyou::kissyou: Благодаря,Диде! Получи се!

mimo7
06.04.2011, 13:34
сигурно някъде е обяснено, но да питам и се извинявам предварително. Не съм качвала снимки до сега, моя мъж го прави в други форуми, искам да се науча/ че ми писна да му се моля/. Интересува ме тези които като ги кача от долу има увеличи / така и той не е качвал и не му се занимава/. Дано сте ме разбрали. БЛАГОДАРЯ предварително

marji
06.04.2011, 13:38
качването става чрез външни сайтове, посочени в правилата на форума /виж пост 2/.
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3515
После копираш линка и го слагаш в мнението си.:idea:

mimo7
06.04.2011, 13:51
много благодаря сега ще прочета

did_tag
06.04.2011, 14:44
Виж упътването в подписа на Захар


http://www.goblenite.org/member.php?u=6825

mimo7
06.04.2011, 16:04
http://i042.radikal.ru/1104/bf/74027b055b65t.jpg (http://radikal.ru/F/i042.radikal.ru/1104/bf/74027b055b65.jpg.html)
само пробвам

Май се получи :idea:
направо съм гордаот себе си МНОГО БЛАГОДАРЯ МОМИЧЕТА

mimo7
20.04.2011, 15:24
може ли да помоля някой от модераторите да посети тази тема
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=9135
и ако прецени да я изчисти или поизчисти има цитирани лични съобщения и дамите малко се пооляха вече
Предварително благодаря :kissyou:

Neli1317
25.04.2011, 15:56
Някой може ли да ми каже как да деактивирам акаунта си, благодаря!

cecunka
29.04.2011, 22:10
Момичета и момчета, моля за помощ. Не мога да се преборя с инсталацията на виртуалният принтер. Свалям, инсталирам, но по време на инсталацията излиза ето това съобщение printer instalation error 1601(0). Уж довършва инсталацията, обаче не се получава нищо накрая. Не мога да обърна нищо в пдф формат. В списъка с принтерите изобщо не ми се явява виртуалният принтер. Чудя се къде греша, няма нещо, драйвър ли що ли?:confused: Някой има ли идея как да се преборя.
Предварително благодаря, чще чакам отговорите ви с нетърпение.:kissyou:

RUSINOVA65
29.04.2011, 22:34
:confused:А какъв принтер инсталираш

DeeDee
29.04.2011, 22:47
:confused:А какъв принтер инсталираш

Виртуален принтер каза жената :idea:

Пробваи с тези двете http://dox.bg/files/dw?a=3698090cdd

едното поне трябва да стане и на XP, Vista i 7-ца

:kissyou:

RUSINOVA65
29.04.2011, 22:53
Ясно ,че е виртуален-питам какъв вид/марка/

cecunka
30.04.2011, 13:32
RUSINOVA65,DeeDee благодаря ви.:kissyou:Първо пробвах с линк, който tdm беше дала в една от темите - не стана. После свалих този,който върви в един от рекламните банери на форума / pdf converter/ и пак не стана - и двата пъти ми се изписва грешка при инсталирането на принтера. Затова се зачудих, крак ли има към него, аз ли нямам нещо в настройките. Ще пробвам това, което сте ми пратили на лични и ще докладвам какви съм ги надробила.:D Аз между другото съм на ХР, ако това изобщо има значение - седмицата я мразя от дън душа.


Успях с този CutePDF Writer:kissyou: имам да черпя - засега само виртуално, а дано някой ден и реално.:upbeer: Веднага преобразувах една рм схема в пдф - измъчих се да я шия от компа. Хиляди :kissyou:

DeeDee
01.05.2011, 16:07
Ясно ,че е виртуален-питам какъв вид/марка/

:uhhhh: Той няма марка, нито вид!!! Виртуален принтер - "като истински", но няма физическа реализация.

Това е програма интерпрататор, която се “преструва” на принтер. Тоест, изпращате документа за печат (без да имате принтер) и софтуерът го преобразува в PDF формат. :confused:

veselka68
09.05.2011, 07:24
Знае ли някой който активно се занимава със програмата РМ.,по какъв начин мога да вкарам всяка една схема на гоблен за обработка ?Или изобщо не може...:confused:Извинявам се че се повтарям ,моля модераторите ако сметнат за необходимо да изчистят въпроса от грешното място...:(.

sanita
09.05.2011, 08:05
:D И аз се питам понякога как да слепя отделните изображениия в едно,за да ги вкарам в програмата.някой ден някой ще ни светне как става:kissyou:

RUSINOVA65
14.05.2011, 21:48
Някой може ли да ми каже като се разпечатва схема от ПМ в ПДФ с виртуален принтер,как мога да задам на колко броя листи да се разпечата?

cecunka
15.05.2011, 08:59
Може би от разширените настройки в меню принт.След като избереш виртуалният принтер отиваш на свойства и от там на разширени настроийки.:confused: А може би зависи и от размера, ако ми се вижда ситна схемата в разширени настройки задавам по-голям размер и съотвенто се увеличава броят на страниците. Успех :kissyou:

tdm13
15.05.2011, 10:13
Някой може ли да ми каже като се разпечатва схема от ПМ в ПДФ с виртуален принтер,как мога да задам на колко броя листи да се разпечата?

Може да стане и чрез самата РМ.От файл-менюто избираш page setup и оттам може да си зададеш колко на колко листа да е схемата или колко бода на инч(2,54см)да бъде разпределена.След това натискаш ОК и задаваш да се принтира в пдф.

RUSINOVA65
15.05.2011, 11:18
Благодаря,Таня:kissyou:

marji
08.06.2011, 09:59
Възможно ли е тази снимка да мине през някаква програма, която да определи номерата на използваните цветове?:confused: Не разбирам много от компютри, но ми се струва че с ПМ това може да стане, но за съжаление нямам на компютъра си такава програма.

mamanushi
08.06.2011, 19:04
Може да стане ама като я прекарах през програмата дава 90 цвята, стана си чист прогон. Трябва да се барне доста за да се направи читава схема, а аз не го мога това. Въпросче - това Кандински ли е, че в някой от сайтовете имам негови схеми. Може да потърся ако е негово произведението.

ani_bumer2008
08.06.2011, 19:27
Възможно ли е тази снимка да мине през някаква програма, която да определи номерата на използваните цветове?:confused: Не разбирам много от компютри, но ми се струва че с ПМ това може да стане, но за съжаление нямам на компютъра си такава програма.

Изпратих ти и ключа и схемата и снимка как е ушит гоблена не съм го шила аз, намерих го в един руски сайт дано ти свърши работа:kissyou:

marji
08.06.2011, 22:21
Благодаря, Ани, но това, което си ми изпратила, го имам и аз. За съжаление по него трудно се шие, защото си е чист прогон. :(Затова предпочетох схемата на Алиса. Междувременно вече определих цветовете на око и започвам гоблена. Дано се получи!

tdm13
30.06.2011, 16:53
Имаме ли хакер между нас или познавате ли някой такъв?
Изтеглих файл ,т.нар."саморазопаковащ се архив",койот и при отваряне и при разархивиране иска код.А кода се получава като изпратиш два смс-а по 7.20лв.
WinZip.exe 2011
Eто и самия архив
http://dump.ru/file/5293387

veneta_az
08.07.2011, 10:38
Искам да попитам за тези файлообменници Filesonic и Wupload само платени ли са? И ако имат опция за безплатно сваляне, къде е, че нещо не мога да се ориентирам. Благодаря.

elena699
13.09.2011, 09:42
С каква програма се отварят gif файловете?:kissyou:

mamanushi
13.09.2011, 10:23
Освен с фотошоп/ гиф файл се създава с тази програма/ може да се използват и други - ACDSee - платена, Irfan View и XnView са хубави програми за картинки и имат доста екстри . Но може да зададеш с десен бутон върху файла и да избереш с какво да отвориш. Зависи какви програми имаш на компа. За какво става въпрос?

elena699
13.09.2011, 10:53
Става въпрос за схеми в този формат,при мен се отварят,но ги изпратих на една приятелка и тя неможе да ги отвори.Възможно ли е да се отворят с Win RAR-поне при мен мисля че стази се отварят,но не съм сигурна:uhhhh:

elena699
13.09.2011, 11:14
Освен с фотошоп/ гиф файл се създава с тази програма/ може да се използват и други - ACDSee - платена, Irfan View и XnView са хубави програми за картинки и имат доста екстри . Но може да зададеш с десен бутон върху файла и да избереш с какво да отвориш. Зависи какви програми имаш на компа. За какво става въпрос?
Изпратих ти файловете на пощата,ако можеш да дадеш съвет?!:kissyou:

Nelly_L
13.09.2011, 14:33
Става въпрос за схеми в този формат,при мен се отварят,но ги изпратих на една приятелка и тя неможе да ги отвори.Възможно ли е да се отворят с Win RAR-поне при мен мисля че стази се отварят,но не съм сигурна:uhhhh:

WIN RAR е компресираща програма. Тя прави файловете по-малки като обем, а не е за отваряне на различни файлови формати.
Такъв проблем и аз имах с една схема. Даже не помня с какво разширение бяха файловете. Цъкаш с десен бутон на мишката върху файла. От менюто, което се появява избираш Open With. Отваря се подменю, от което избираш Windows Picture and Fax Viewer и вече всичко се вижда.
По този начин си разпечатвам сканираните схеми, за да не отварям всеки отделен файл. През вюъра си задавам всички страници едновременно за печат.

elena699
13.09.2011, 15:24
Благодаря ти много за информацията!:kissyou::kissyou::kissyou:

RUSINOVA65
26.09.2011, 09:03
Момичета,как мога да отворя схема в MPEG файл,или да го конвертирам в PDF:confused:

rodich
26.09.2011, 10:24
Момичета,как мога да отворя схема в MPEG файл,или да го конвертирам в PDF:confused:

Предполагам, че разширенето на файла умишено е посочено MPEG
Опитай да го преименуваш с RAR, ZIP, PDF, JPG ili BMP

например:
1. Преименуваш Alabala.MPEG na Alabala.PDF
2. Опитваш да го отвориш.
- да, отваря се :clap:
- не, иди на т.1 и преименувай с друго разширение
Успех!

RUSINOVA65
26.09.2011, 10:39
Не става-на Тype file си изписва MPEG file и както и да го преименувам не става:(

did_tag
26.09.2011, 11:29
Момичета,как мога да отворя схема в MPEG файл,или да го конвертирам в PDF:confused:

Май няма начин.
Да не си сваляла нещо от видеото на Мултито, там така си се сваля, ако не посочиш друго разширение преди save.

rodich
26.09.2011, 12:07
Не става-на Тype file си изписва MPEG file и както и да го преименувам не става:(

Възможно е да са скрити разширенията и всъщност преименуването да се отразява само на името, но не и на типа на файла
Виж в Windows Explorer -> Tools - Folder Options -> View
Ако има отметка, значи са скрити. Може да я махмеш и даваш Ок, после опитваш пак с преименуването ;)

RUSINOVA65
26.09.2011, 13:16
rodich ,пак не се получава:( С промяна на разширението е ставало,когато на тип файл е Unknown file,а при мене си е MPEG
did_tag преди да го save не ми дава да променя разширението на файла

did_tag
26.09.2011, 13:34
Когато дадеш save target as, на екрана които ти се появява избираш от save as type - all files и след това на file name задаваш разширението което трябва да бъде. При мен става.........

RUSINOVA65
26.09.2011, 13:37
Благодаря Ви ,момичета-оправих се.Сложих разширение rar след името с което го запаметявам на диска и стана

veneta_az
21.11.2011, 18:15
Може някой да е питал вече, но отговор не намерих. Та въпросът е: Как да слепя отделните части на една схема, искам да я ползвам като подложка да се опитам да я пренабера.

tdm13
22.11.2011, 17:16
Може някой да е питал вече, но отговор не намерих. Та въпросът е: Как да слепя отделните части на една схема, искам да я ползвам като подложка да се опитам да я пренабера.

Пренабери отделните части и после ги съедини.По принцип така се прави,когато схемата е на части,а не цяла,иначе ти е необходим фотошоп или корел дро.Всяка част я кръщаваш,например,Imprted 1,Imported 2 и т.н.Като направиш палитрата на първта част,дай на опция "save palette as.." и напиши 1 или каквото и да е.След това на всяка част,която вкараш под мрежата,вместо наново да правиш палитрата,натискаш опцията "open palette" и готово.Тези опции са на бутон "Palette".
След пренаборането на отделните части,отваряш нов файл(в горната лента има нарисувано бяло листче) и задаваш размерите на готовия гоблен и пак "open palette".После от бутона "open"(жълта папчица)отваряш последователно набраните части,копираш и пренасяш в новия файл.За да не се здръсти палитрата(при всяко копи и пейст на всяка част от схемата се пренася и палитрата и става натрпуване на едни и същи цветове) дай курсора на мишката върху някакъв цвят,десен бутон и избираш "sort mine list order".Цветовете се подреждат последователно.След това при еднаквите цветове натискаш върху един от тях левия буто,появява се една ръчичка и приплъзваш върху съседния еднакъв и "yes".Накрая резултата е цялата схема с точно зададените брой цветове.

veneta_az
22.11.2011, 20:07
Благодаря за отговора. При малко повече време покрай празниците ще се пробвам.

tdm13
23.11.2011, 12:03
Благодаря за отговора. При малко повече време покрай празниците ще се пробвам.

Надявам се някой да предложи по-рационално решение.Желая ти успех!

ivelina70
22.01.2012, 18:16
Някой да знае нещо за тези две програми.Дали си струват да се инсталират,и дали се борови лесно с тях.
http://ruprobusiness.ru/soft-dlya-dizajna/programma-s-bolshim-potencialom-dlya-sozdaniya-sxem-vyazaniya-kryuchkom
http://ruprobusiness.ru/soft-dlya-dizajna/programma-s-bolshim-potencialom-dlya-sozdaniya-sxem-vyazaniya-kryuchkom

плами
05.02.2012, 12:14
Уших едната Африканка на Ланарте и сега искам да ушия и другата, но схемата е много размазана- как да я изчистя?
Изпрати ми я съфорумка на мейла, намерих я и в мама.бг, но и на двете места схемата е с лошо качество.
Бихте ли ми помогнали, ще ви бъда много благодарна?:kissyou:

marji
05.02.2012, 12:46
Вероятно твоята схема е лошо сканирана. Ако пишеш в темата за заявките и приложиш снимка, за да се разбере за коя африканка става въпрос, сигурно ще се намери по-четлива схема.:idea:

mafan
15.02.2012, 09:16
Това е най-красивата картина, аз съм виждал:http://snipr.com/227tlo0

grow
21.02.2012, 08:20
Боже, по-добре от тази картина?http://is.gd/0oGyyc

elena699
25.04.2012, 20:29
Момичета,може ли някой да ми обясни как се прави малък колаж или събиране на 2,3 снимки в една.Дано да сте ме разбрали какво точно имам в предвид.:D

mamanushi
26.04.2012, 08:56
Момичета,може ли някой да ми обясни как се прави малък колаж или събиране на 2,3 снимки в една.Дано да сте ме разбрали какво точно имам в предвид.:D

Може да се използва Корел Дроу, там снимките може да се наслагват една върху друга и да се завъртат в различна посока и става лесно. А може да се използва и Фотошоп, но и за двете програми трябва да се има поне начални знания. Ако искаш ми ги прати на лични и пиши как ги виждаш събрани. Ще се опитам да ти помогна.

pepen
26.04.2012, 09:21
Откакто имам инсталирана програма на PICASA 3 съм много доволна!И колажи правя , наслагване ,въртене ,писане на текст върху снимка,и всичко за което се сетиш .Супер е!:idea:

elena699
26.04.2012, 14:36
Много ви благодаря момичета за бързите отговори.Ще сваля някоя от изброените програми и ще се опитам да се науча.Лек и успешен ден!:kissyou::kissyou::kissyou:

elena699
11.06.2012, 10:54
Много ви моля,помагайте,след последното обновяване на Firefox не мога да качвам нищо нито чрез радикала,нито на Dump. или който и да било др.

Nelly_L
11.06.2012, 21:15
Много ви моля,помагайте,след последното обновяване на Firefox не мога да качвам нищо нито чрез радикала,нито на Dump. или който и да било др.

Пробвай през друг браузър. Internet Explorer ми е по подразбиране и, за сега, нямам проблеми. Мозилата я ползвам много рядко.

smeshko
11.06.2012, 22:47
Много ви моля,помагайте,след последното обновяване на Firefox не мога да качвам нищо нито чрез радикала,нито на Dump. или който и да било др.

И аз те съветвам да пробваш с друг браузър. Firefox e с по-добра защита и вероятно превантивно не ти зарежда от руските и др. сайтове.

elena699
11.06.2012, 23:07
Благодаря,ви момичета!:kissyou::kissyou:Пробвах с Internet Explorer и се оправиха нещата.:thumbup:

joana
04.07.2012, 09:28
Как да преобразувам файл във формат PM в PDF.Такъв изход от програмата Pattern Maker не се предлага.Преобразувах файла в JPEG и след това се опитах да го конвертирам в PDF с конвертор от мрежата,но файла е 29 Мбайта и програмата блокира.Моля за помощ.

did_tag
04.07.2012, 10:08
Свали си безплатна програма за ПДФ ако нямаш, аз ползвам doPDF-v7..... . После е лесно - даваш принт и посочваш този виртуален принтер и ..... това е.

joana
04.07.2012, 10:28
Справих се,благодаря!