PDA

Покажи пълната версия : Козуначени топчета(??) с крем



nelka
12.01.2006, 18:58
20 броя
Тесто:
2 дл мляко
мая
2 яйца
70 г захар
щипка сол
75 г масло, разтопено
лимонова кора
около 600 г брашно

Крем:
1 яйце
2 с.л. захар
1,5 с.л. картофено брашно
2,5 дл лека сметана (20%)
лимонова кора
1 с.л. лимонов сок
1 дл кокосова маса
ванилия

Глазура:
Пудра захар + вода или белтък + кокос

************************************************** *
Тестото се приготвя както всяко козуначено тесто

За крема поставяш всички съставки -без ванилията- в малък съд и загряваш при непрестанно бъркане почти до завиране. Сваляш от огъня, добавяш ванилията и охлаждаш.

Раздели тестото на две части и разточи всяка на правоъгълник с размери 35 x 28.
Следвай процеса от снимките.
Притисни по линиите на деление с подходящ предмет без да разрязваш тестото, а само за да прилепиш двата листа един към друг, с плънката помежду им.
Бучни еднократно всяко "пакетче" с вилица или друг остър прибор.

Раздели на 20 части, оформи на топчета, остави да се надигнат и печи на около 200*С около 10'

След като са поохладени, разнеси глазурата и наръси с кокос.


http://images01.snimka.bg/000333147.jpg

http://images01.snimka.bg/000333148.jpg

http://images01.snimka.bg/000333149.jpg

http://images01.snimka.bg/000333150.jpg

alys
12.01.2006, 19:52
Ами сега ..., ако някой още не си е глътнал граматиката от възхищение, нека пише коментари :D
Аз ще се въздържа [:] .

mylli
12.01.2006, 21:19
:shock: аз определено спадам към тези с глътнатата граматика, ох ама какво слюнкоотделяне получих........................и то след днешното гладуване :cry:
Нелка трябва да си много щастлива че не си наблизо :wink:

janet
12.01.2006, 21:20
Като ги гледам и...ми се иска да са на моята маса.

nelka
12.01.2006, 22:32
Момиченца добрички,

Елате ми всичките на гости, няма страшно! :yes: Половинката тъкмо ще се зарадва, защото като натоваря масата пред него с разни неща за хапване, той все мърмори че съм за къща, пълна с хора. А сега сам му се налага да се справя с всичко.
Е, и аз му помагам, де. :lady:

Stefanie
13.01.2006, 09:51
След като и аз си глътнах граматиката като Алис и постоях в захлас известно време, отидох да си хапна нещо сладичко и вече съм във форма, за да направя смислен коментар :D
Нелка, страхотна си :!: :!: :!:
Чудесна рецепта и великолепен резултат :yes:
Мисля си, обаче, откъде да намеря картофено брашно, не съм виждала такова чудо по магазините. Картофеното пюре на прах дали е подходящ заместител :?
А какво значи 1 дл кокосова маса - кокосови стърготини ли са или е нещо течно, щом го измерваш в децилитри?
Сметаната, която използваш, би трябвало да е течна готварска, за да не се пресече при загряването, нали?
Извинявай, че те затрупах с въпроси, но рецептата ме вдъхнови и ...не можах да се въздържа :wink:
Сърдечни поздрави и красив ден ти желая... :)
http://d21c.com/AnnesPlace/Spring2/SflowerLine5.gif

alys
13.01.2006, 10:50
Стефани, присъединявам се към въпроса с картофеното брашно. :? Подобен проблем имах при едни бисквити с картофено нишесте и на принципа на опита и грешката, го разреших, като вместо картофено нишесте, сложих царевично нишесте (десертно - бяло или кремаво) и се получи чудесен резултат.
Ще помогна на Нелка при отговаряне на другия въпрос - за децилитрите. В една друга тема "посипахме градината й с камъни от децилитри" :D , та тогава изяснихме въпроса. Оказа се, че в много рецепти измерват и сухите вещества с дл. След дълго умуване :D стигнахме до решението, ако е дадено 2 дл, да се разбира една водна чаша обем или 2 дл = 1 чаша. За кокосовата маса и сметаната не се бях замислила, така че да оставим и този въпрос за Нелка.

nelka
13.01.2006, 12:17
Мила Срефани,

За картофеното брашно и аз помня че Алис по някое време питаше къде може да се намери... Лично аз преди доста години си купувах от Германия- пътувайки обратно за България. Но тогава аз и захарта си купувах оттам(!!!), защото у нас и нея я нямаше.
Това беше пример от недалечната история. :twisted:

Иначе по отношение на картофеното брашно: нарича се така, но като че ли по-правилно би било да носи името "нишесте", защото е точно такова. А според мен различните типове нишесте общо взето имат еднакви свойства и еднакъв вкус, особено когато се касае до толкова малко количество както в случая.
Така че спокойно можеш да го замениш с някакъв друг вид нишесте: пшеничено, оризово, царевично.

За децилитрите Алис е помогнала: просто ползваш една мензура за течности и насипваш в нея до съответното отбелязано ниво. 2 дл кокосови стърготини е равно на обема, който запълват 200 мл вода.

За сметаната грешката е моя: не съм отбелязала че е течна, незаквасена. Съжалявам. Понякога е лесно да приемем нещата, които знаем, за истина, известна на всички.
Да, течна сметана, с маслено съдържание от 20%.

А кокосова маса са стърготините: все едни и същи в крема и върху глазурата. Самата дума "стърготини" ми идва малко дълга и тежка, и понеже тук вместо нея се употребявано именно "маса", направих и аз същото.

На Алис- благодарност за помощта!

Поздрав и лек ден!

http://www.sitanous.com/chezjasmine/kaos/k64.gif

alys
13.01.2006, 12:29
Хм ... Аз си мислех, че поне едно обедно кафе съм заслужила, а то ... си минах с едното мерси :D
Нелка, благодарности за изчерпателните уточнения (горното е шегичка, разбира се) :!:

Stefanie
13.01.2006, 13:06
Нели, Алис, благодаря ви, сега вече всичко е ясно :!: Остава да си запретна ръкавите... :D
http://d21c.com/AnnesPlace/Spring2/SflowerLine5.gif

Stahl
13.01.2006, 14:04
Ех, nelka nelka ... да имах проблемът на мъжа ти! А, моят ти стана голям фен!!!
Поздравления за рецептата, непременно ще я пробвам, само дано се справя.

Скарлет
13.01.2006, 14:08
Затова,че топчетата изглеждат превъзходно,няма две мнения,но искам да подчертая,че особено ме впечатли техниката на изработването им :!: :!: :!: :yes: :yes: :yes: :yes:

nelka
13.01.2006, 14:23
Stahl,
Ако някой ден се запътите насам на ски, непременно се обади, ще направя специално една нова порция.

Скарлет,
И аз точно заради техниката на приготвяне ги показах, защото с друг метод е голяма цапаница докато "спретне" човек едно топче с крем вътре.

Нали и у нас някога имаше едни подобни закуски?-Как се казваха?
Или само си мисля че е имало? :?
http://www.sitanous.com/chezjasmine/kaos/k24z.gif http://www.sitanous.com/chezjasmine/kaos/bai.gif http://www.sitanous.com/chezjasmine/kaos/k10.gif

Скарлет
13.01.2006, 15:37
Кремки и еклери [:]

Meri
13.01.2006, 16:02
:hello: Нелка както винаги оригинална. Но за мен крема ми се вижда трудничък. Кажи не може ли да стане със сладко вместо със крем?

Djemma
13.01.2006, 16:46
Олеее, май ще ме принудите да не влизам 6 месеца в тоя сайт. :( Както не съм яла от понеделник нищо, само на чай и бульони, познайте корема ми каква симфония засвири.Но ще си запазя рецептата за след 6 месеца.

qni
13.01.2006, 19:04
Джема :hello: радвам се ,че отново си сред нас!

Stahl
13.01.2006, 19:25
Stahl,
Ако някой ден се запътите насам на ски, непременно се обади, ще направя специално една нова порция.

Недей така, ще взема да се вържа и да дойда :D :D :D :D :D
А, сега сериозно ... искам да ви кажа на всички, че сте страхотни :!: Моля не спирайте да слагате рецепти тук, откъде сте ги взели е без значение.

nelka
13.01.2006, 19:57
Ако се "вържеш" и дойдеш, няма да си първата: при нас има много германец на почивка. :yes:
Аз нали живея на върха на един баир, та идват си хората тук да се пързалят.-Ама си носят всичко за ядене от къщи. И за пиене, че тук една биричка струва :shock: :cry:

Marinera
17.01.2006, 01:00
nelka, само искам да кажа, че рецептите ти винаги ме вдъхновяват и си ги копирам всичките, особено сладкишите. Някой ден ще ги пробвам. Много е хубаво, че слагаш снимки, освен това всички неща са интересни и оригинални, може би доста от тях са норвежки рецепти, различни от нашите тук. Продължавай да ни радваш все така! :)

nelka
17.01.2006, 01:59
Marinera!

С голяма благодарност прочетох думите ти! Може би и с мъничко страх: от отговорността да не сбъркам нещо и да подведа някого, макар и несъзнателно.

Права си че някои рецепти са норвежки. Тук примерно вафлите(гофретите) са едва ли не национална гордост и белег на идентичност :) . Имат много тестени неща, базирани на сметана и на течна сметана; това е много различно от нашите нрави. Също така има множество "неща", приготвени от мляко и всичките му производни, но аз съм опитвала малко от този тип продукти, защото с млякото съм скарана от дете.

Сигурно не и' е тук мястото, но просто като поздрав към теб, ето днешната торта, която правих:

http://images01.snimka.bg/000342083.jpg

http://images01.snimka.bg/000342084.jpg

Аз пък изпитвам едно много хубаво чувство на топлина от името на града, в който живееш.
Поздрави! :idea:

vanina
17.01.2006, 09:43
Нелка, не си права.... така да ни тикаш под носа такива прелести....

:wink:

alys
17.01.2006, 16:42
Много интересно - чак ми намирисва на шоколадово!
Нелка, пускай снимки винаги, когато се сетиш. С гледане няма да се научим, но поне да знаем как може да изглежда една торта :yes: :lady: .

Djemma
17.01.2006, 16:49
Страхотно, все се каня да пробвам пеперудките и борда по края на тортата, но все не ми остава време за това. А в средата разкажи какви са тези топчета, от какво?

Биби
17.01.2006, 16:51
Брей хора,
направо вземете да отворите една тема "Как да шашнем околните с тортата си" и давайте напътствия стъпка по стъпка - като за по-малко умни:), за това как да оформим тортите си.

Сигурна съм, че няма да има недовлни :idea:

Бамби
17.01.2006, 17:23
Ех, nelka...
От един час я гледам тази торта и не знам какво да кажа. :shock:

Stefanie
17.01.2006, 17:53
Нели, ти като някоя вълшебница все измъкваш от ръкава такива чудесии, че на човек свят да му се завие :D .Кажи сега, как тая красота ще се нареже, за да бъде изядена, а :?: :idea:
http://d21c.com/AnnesPlace/Spring2/SflowerLine5.gif

alys
17.01.2006, 19:11
Стефани, това беше и моята първа мисъл, след като видях тортата - как да се нареже :? . Показах я на сина си, а той без много да му мисли, каза, че щял да почне от топчетата :D .

Nadezhda
17.01.2006, 19:12
Нелка може ли да покажеш как се правят пеперудките и да ни дадеш рецептата за тортата(ако не е тайна де). [:]
Искам също да те питам дали си участвала някога в кулинарни конкурси :lady:

alys
17.01.2006, 19:22
Хе-хе-хе! Нелка, май много сериозно те хванаха натясно, а :? :yes: :idea: :flower:

nelka
17.01.2006, 20:55
Mili4ki,

Dnes glavata ujasno, edva gledam. Utre 6te pi6a. Pregry6tam vi! :(

Djemma
17.01.2006, 21:16
О, ужас. Почивай си. Дано си по-добре утре, ние ще почакаме, не бързаме. Стига ти да си добре.

Marinera
17.01.2006, 23:02
Marinera!
Сигурно не и' е тук мястото, но просто като поздрав към теб, ето днешната торта, която правих: ....
:shock: Наистина невероятни неща правиш. Даже по сладкарниците не съм виждала такива торти! :shock: Аз на твое място щях да отида да работя към някоя сладкарска фирма...

Бамби
17.01.2006, 23:25
Аз на твое място щях да отида да работя към някоя сладкарска фирма...
Aз пък не бих работила за никоя сладкарска фирма, а бих си завъртяла собствен бизнес. :smokin:

nelka
18.01.2006, 18:38
Razsmqhte me :D , sega slizam pri PC-to i po4vam da pi6a (ama na BG, de). :lady:

nelka
18.01.2006, 19:56
:lady: Здравейте отново! Ох, имам чувство че не сме "били заедно" от кой знае колко време, а е само едно денонощие.

Да си призная, малко ще ми е трудно да обясня ТОЧНО какво и как из тортата, но започвам отнякъде, пък каквото стане. Аз не помня откога не съм правила нещо по строго определена рецепта, карам малко и на око, затова
първо ще напиша рецептата, от която тръгнах и която смятах да правя.

Торта ОПЕРА (размери 25x25x5 см или D=26sm)
Платки:
2 дл бадеми
7 яйца
2,5 дл захар
2,5 дл брашно
3 с.л. разтопено масло
ванилия
***за напояване: 1,25 дл кафе+ 4с.л. захар

Мока крем:
2,25 дл мляко
1 с.л. нес кафе(или друго кафе на прах)
3 жълтъка
1,25 дл захар
1 ч.л. нишесте
ванилия
250 г малсо

Шоколадов крем:
2,5-3 дл течна сметана(38%)
3 с.л. масло
1/2 с.л. кафе-прах
200 г шоколад(готварски)

Шоколадова глазура:
150 г готварски шоколад

Украса:
50 г млечен шоколад

*******************************
Разбий яйцата+ захрата, добави внимателно смлените бадеми и брашното (+ванилия) , за край прибави внимателно маслото.
Печи на 175*С 25-30'
Охлади тортата във формата преди да я освободиш от нея.
Спокойно може да престой до следващия ден, когато ще пристъпиш към пълненетоо/сглобяването.

За сиропирането сваряваш силно кафе и го подслаждаш- това е по вкус, мерките са относителни.

Мока крем:
Възвари млякото+кафето.
Разбий леко жълтъци+захар+нишесте.
Прибави към тях на тънка струя врящото мляко/кафе и бъркай през цялото време.
Постави на котлона и загравяй при разбъркване докато се сгъсти.
Охлади, добави ванилия.
Вбий в крема размекнатото масло- на малки порции.За целта може да ползваш миксер.
А може и да разбиеш първо маслото с миксера и да добавиш към маслото крема на малки порции.
Кремът също може да се приготви от предния ден.

Шоколадов крем:
Възвари сметана+масло+кафе.
Добави натрошения шоколад, остави да се разтопи и охлади като разбъркваш от време на време.
_____________________________
Раздели блата на три части.
Овлажни с 1/2 дл от кафето.
Намажи с малко повече от половината шоколадов крем.
Сложи тортата за 10' в камерата- да се стегне кремът
Постави следващата платка, овлажни, намажи с повече от половината мока крем.
Постави отгоре последната платка, овлажни с кафето и намажи останалия мока крем.
Остави да се стегне в камерата за 10'.
Намажи и останалия шоколадов крем, като използваш подходяща лопатка/палетной, натопен в топла вода.
Отново остави в камерата за 15'

Глазура: Разтопи внимателно шоколада и залей тортата с него.
Украси с млечен или някакъв друг шоколад (различен по цвят от тъмния на глазурата).

**********************************
Дотук- добре.
Само че аз спазих единствено рецептата за основата.
Ползвах 5 или 6(??) яйца.
Пекох две правоъгълни платки, които после разделих всяка на две части.

Единият ми крем беше нещо такова:
3 жълтъка, 3 лъжици захар и 1 лъжица нишесте, и неопределено количество мляко. Не знам колко, може би 1,5 или 2 дл.
Сварих на крем, пуснах един шоколад(100г) в него да се разтопи, охладих и прибавих към 250г разбито масло.

За следващия пълнеж сварих 2 яйца, малко захар, малко нишесте и малко мляко, охладих и после смесих с 250 г МАСКАРПОНЕ и с една "хубава" лъжица портокалово сладко.

Не напоявах, само сглобих платка+6околадов, платка+портокалов, платка+6околадов, платка+портокалов.
За капак опекох една допълнителна платка от 2 яйца,40г захар и 50г брашно, и я изрязах според нужния ми размер.

Глазурата ...целта беше да е като на предната шоколадова торта, но с половинката не можахме да се разберем какво ми е нужно, та, естествено, се получи катастрофа. Та в крайна сметка разтопих в получилата се рядката смес 300г шоколад и така спестихме на съседите един яростен семеен скандал.
Но ето рецептата такава, каквато бе замислена:

Какаова глазура
150 г вода
250 г захар
100 г какао
150 г течна сметана
7 листа желатин

Смеси всички съставки- БЕЗ ЖЕЛАТИНА, възвари и остави да поври 3-4'. Свали от огъня, прибави накиснатия и изцеден желатин.

Шоколадовите топчета:
1,25 дл течна сметана(38%)
80 г чисто масло
500г тъмен шоколад
0,9 дл сметана(заквасена)- или крем fresh
3 с.л. портокалов ликйор (аз ползвам друг алкохол)
1 4.л. настъргана портокалова кора
______________________________
по 1,75 дл пудра захар и какао
______________________________
Шоколадова глазура:
200г кухненски шоколад

Захарна глазура:
2 белтъка
4-5 дл пудра захар
1 4.л. лимонов сок
1 4.л. течен глицерол

Течна сметана+масло се затоплят до стопяване на маслото.
Добави начупения шоколад да се разтопи и той, бъркай добре до хомогенна маса.
Дръпни от топлината, добави ликйор, кора и сметана.
Изсипи в подходяща форма на пласт около 3 см и след като се охлади, постави в хладилника за да се стегне достатъчно, така че да може да се оформя на топчета. Това става за около час.

Какаото и пудрата захар ползваш сега, при оформянето на масата в топчета. Наръсваш обилно дланите си с какао(или захар) и с лъжичка вземаш от сместа колкото е възможно по-овална топка шоколад и максимално бързо я оформяш на сфера, приблизително с диаметър 3см. Това, разбире се, зависи от целта, за която ще ги ползваш; може по-малки и по-големи.
Аз намирам за по-лесно първо да понамачкам шоколадените парченца до нещо като топчета, да ги оставя да се охøадят добре и отново да ги обработя, този път вече по-прецизно. Но разбира се че за всичко това се изисква доста време.
След като топчетата са добре оформени, ги пъхаш в камерата да замръзнат , след което разтопяваш шоколада и едно по едно ги потапяш в него за да се покрият изцяло с глазура. Оставяш ги да се отцедят върху решетка.

Другите топчета, които са оваляни в пудра захар, глазираш със захарната смес( на снимката няма такива).
*****************************

За тази торта не съм ползвала захарна глазура, направих само шоколадови.

Отделно правих топчета от парченце нугат, увито в марципан. Тях глазирах с млечен шоколад.
Белите топчета са разни смесици от нугат, сладко от портокали, натрошени печени лешници, изобщо разни неща. Те са оставени така, с видимо марципаново покритие.

*****************************
*****************************
Не се сещам друго в момента, но сигурно съм пропуснала някои неща,тях- по-нататък.


Джемма, какво хубаво момиченце си поставила, честито!

Поздрав на всички ви! :idea:

Скарлет
18.01.2006, 20:03
Нелка,как разделяш блатовете на две равни част??? :?
Гледах на снимки разделяне с конец,но ми се вижда дост трудно........

nelka
18.01.2006, 20:16
Скарлет,

Тези стават тънки, аз ги деля не на дебелина, или...ех, ама как се обяснява това пък!!
Деля ги не по хоризонтална, а по вертикална плоскост. Да кажем както би разделила на две равни части един лист хяртия.

А иначе, когато е обикновен, дебел блат(примерно пандишпан), ползвам дълъг назъбен нож и разрязвам с него. :yes:

Nadezhda
18.01.2006, 20:30
Нелка,ами пеперудките как се правят? [:]

Скарлет
18.01.2006, 20:56
Нелка,задавам толкова въпроси,защото покрай вас се запалих и реших за рожденния ден на големия син и аз да направя торта.И тъй като ти си непресъхващ извор от идеи искам да те попитам имаш ли идея как да направя тарта във форма на риба или нещо свързано с риболова.... :? :? :?

nelka
18.01.2006, 23:12
Извинявам сеее! Забравих пеперудите!

Просто сложих в две пликчета по малко шоколад и го оставих на топло да се разтопи. После изрезох по едно малко отворче и върху предварително нарисуван контур шприцовах първо точките и петната с бялото.
Оставих да се втвърди в хладилника, минах по контурите с тъмния шоколад , след което запълних и останолото пространство с него.

Рисунката правиш на паус и шприцоваш върху обратната страна, тази , на която не е рисувано. За удобство закрепяш към плота/работната повърхност с малко тиксо.

След като си готова изцяло, отлепяш и оставяш в хладилника да се втвърди с коремчето нагоре, лежаща върху някакъв предмет с подходяща прегъвка/ъгъл.

Не останах доволна от чист шоколад: не се разливаше достатъчно, би било добре предварително да се смеси с нещо, което да го направи по-леещ се.

Малките пеперуди шприцивах направо на око, без предварителен контур. Вместо хартия ползвах найлоновата обвивка от шоколада, резултатът е фантазия, защото е извънредно лесно да се отдели след като се втвърди.



Скарлет, засега не знам какво да кажа за рибата, бива ли да помисля малко? :lady:

goldenova
19.01.2006, 02:42
От известно време ви чета, но сега просто не се сдържах. Моите поздрави за чудесата които излизат от ръцете ви.

natalyna
19.01.2006, 07:46
Здравейте момичета, :hello:

по отдавна ви чета и ви се възхищавам, но досега не съм писала! Всъщност Djemmа, беше тази, която даде за пръв път линк към този форум в един друг и макар че аз не шия гоблени (имам други подобни интереси), сестра ми шие! А и кулинарният ви форум е чудесен, така че се надявам да не се сърдите, че се намесвам!

Nelka, прекрасни торти, направени от теб видях - майсторка си! А идеите са за изложба! :clap:

Скарлет, аз съм правила риба, но тъй като нямам форма си опекох от пандишпан правоъгълен блат(с 6-7)яйца си си я изрязах сама. Крем можеш да използваш всякакъв любим(аз правя комбинация от млечен и маслен), отгоре намазах само с маслен тънко и след оформяне на главата и опашката с крема(моят беше бял), вместо люспи, наредих тънки резенчета киви, като го застъпвах(като при рибените люспи). Дооформих с крем и се получи много сладка риба. А, да след нареждането на парчетата киви, намазах с четка с разтопен безцветен желатин, за да не увяхва и за да блести.

Жалко, че нямам снимка, но предполагам е станало ясно! Ако те интересува нещо, ще дообесня! :yes:

Възхищавам ви се на всички и ви поздравявам за търпението и любовта с която творите както гоблени така и кулинарни специалитети! :thumbup:

alys
19.01.2006, 08:52
Здравейте, goldenova и natalyna :!: :hello:
Много се радвам, че имаме ново попълнение :wink: и че тук ви харесва! Аз също съм на мнение, че тук момичетата са чудесни и творят невероятни неща!

Скарлет
19.01.2006, 09:14
Здравейте, goldenova и natalyna http://i12.photobucket.com/albums/a208/NPandezova/kartinki/palloncini.gif

Добре дошли в нашия малък,но приказен свят на красотата :!:

alys
19.01.2006, 09:17
Скарлет, мислех си за твоята риба... Можеш да направиш нещо като морско дъно - да се опиташ да направиш рибки (като пеперудите на Нелка), медузи от бял шоколад и други водни същества, за които се сетиш [:] .

Скарлет
19.01.2006, 09:27
Интересна идея...Трябва дя се позамисля.. :? :)

Скарлет
19.01.2006, 09:29
Като изляза ще си купя паус и шоколад и ще опитам пробно да направя нещо.Само,че в шоколада ще сложа и малко масло,Нелка каза,че като е чист не се разлива добре. :yes:

Djemma
19.01.2006, 10:27
Нели благодаря за разяснението за топчетата.

Момиченцето е сладко, да. Понеже ми наближава рождения ден , когато ще стана на 35, та поизпадам в депредия малко, затова си сложих момиченце за аватар :D Шегичка.

Скарлет имам снимки на торти с риби, аквариум и торта Немо, тук не мога вече да прикаяам снимки, ако искаш пиши ще ги кача някъде да ги видиш-като идея за украса.

alys
19.01.2006, 12:09
Джемма, аз също харесах аватара ти, но хич не ми дойде наум, че си решила да изглеждаш по-млада... :D :D :D Чудесна възраст! Радвай се на младостта си!
Можете да качвате снимки в snimka.bg - лесно е, на БГ е, не вярвам да се затрудните. :yes:

nelka
19.01.2006, 12:31
Нови момиченца!

Голям поздрав за добре дошли! :lady:

Много е хубаво при нас , на мен поне ми е добре както никъде другаде. Момичетата са винаги усмихнати и отзивчиви, усещането е че човек е сред приятели.

Дано успеем да запазим настроението винаги такова!

Хубав ден от мен на всички!
..........................http://www.virtualflorist.com/en/images/items/dand.gif

goldenova
19.01.2006, 13:07
Благодаря, за милото посрещане. Бях страхотно изненадана от сърдечното посрещане. Наистина атмосверата е страхотна и приятелска. И отношението е това което ме впечатли много, но не по малко от уникалните ви творения в кулинарията. :lady:

nelka
19.01.2006, 14:19
Goldenova,

Радвам се винаги когато чуя нещо добро за клуба, а за голяма радост обикновено всичко е такова. Дано ви е хубаво сред нас!

Аз вчера взех че изплагиатствах една торта, която бях виждала някъде, ето я как изглежда при мен:

http://images01.snimka.bg/000347810.jpg

http://images01.snimka.bg/000347811.jpg

http://images01.snimka.bg/000347812.jpg

Цветовете са променени, явно ще трябва да си купувам апарат с хилядастотин мегапиксела. Минимум. :twisted:

pep-4o
19.01.2006, 14:25
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

alys
19.01.2006, 14:26
Нелка, смятам за огромно богатство, че те имаме тук, в клуба :!: :yes: :)

Биби
19.01.2006, 14:52
Аууу, къщучката е супер! И щерката я хареса - през цялото време викаше ЕЦЕ, ЕЦЕ, което трябва да е цветенце де :idea:

darri
19.01.2006, 15:15
Аааааа, Нелка така няма да се разберем.Знаеш ли какво е в три след обяд , прегладнял и премалял да гледаш такива неща :( .Имам чувството, че и да те върже човек пак ще намериш начи да направиш де някоя тортичка, де някой гоблен , а защо не и шкафче за кухнята.Поздравления :!: Близките ти знаят ли какво съкровище си имат в твое лице :?: :lady:

Бамби
19.01.2006, 16:32
Ох, ако някой ще я връзва може ли да е у нас? :D

Carina
19.01.2006, 17:16
Ооо, аз у нас няма да я вързвам, обещавам! :D

nelka
19.01.2006, 22:53
Момиченца,

Така както сте се наредили на опашка, така ще ви сложа и аз всичките по местата ви, с един целокупен отговор.

Значи първо пеп-чо: Много малко ръкопляскане, никакво възхищение, просто съм възмутена, може ли такова неуважение?http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/168smd.gif


Алис- на нея богатства и' се привиждат. Като ги намериш (и ако не те хванат) хайде да кажеш и на нас откъде, а?http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/172smd.gif


На Бибито подарявам едно ЕЦЕ. Хайде и още едно, че да станат ЕЦЕ-ЕЦЕ.http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Amoureux/20sma.gif


Дарито пък нещо недоволно, освен торта и шИкафче иска. Ами остана сега да поръчаш да изработя и някоя дървена торта. Ами да, идея! И после ще я сложа в шкафчето!http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/213smd.gif


А от последните госпожици Бамби и Карина съм просто възмутена! Някакви завоалирани садо-мазо намеци, вързвания, развързвания..., чак неудобно му става на човек да чете. Моля, озаптете се! Снежана явно успяхме да я оженим момичето, дайте ако трябва и вас да оправяме, че не върви на добре работата! Ами да!http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Amoureux/15sma.gif

Ай сега чао!
http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Drole/48smdr.gif

nelka
20.01.2006, 00:02
http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Drole/45smdr.gif + http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Drole/27smdr.gif
************************************************** *******************************
И само да допълня: с половинката на днешния ден имaхме 15-годишнина от запознанството! http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Amoureux/18sma.gif
Обаче той така е улисан със ските си, че ... ясно ви е, нали?http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/227smd.gif
Сега ще мушна тортата в камерата и ще я извадя и сервирам на някой следващ юбилей! http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/229smd.gif

alys
20.01.2006, 00:15
Честито за юбилея, Нелка! :flower:
И какво - сега тортата ще стои замразена... в камерата... Това в нашата къща не може да се случи. Виж, незамразена, недоправена можем да я хапнем, ама тя да ни чака да се наканим някой път да я ядем... Абсурд! :D

nelka
20.01.2006, 02:59
Дами и господа!

Важно съобщение:


Всички нецензурни думи и изрази, предадени в картинки, са насочени единствено към най-непоправимата драка ( http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/52smd.gif) в този клуб: Алис.
Тя набързо успя да си изтрие всички уличаващия я постинги и по този начин обезмисли дълбокото съдържание на моите собствени.

Изливам яростта си в още нецензурни таковата:
http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Drole/11smdr.gifhttp://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Drole/40smdr.gifhttp://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Drole/38smdr.gifhttp://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Gifs/gifsd66.gifhttp://www.millan.net/anims/giffar/hothot.gif

Ако имате нещо да ме питате, моля изпратете ЛС на Алис. :)

.................................................. ......http://www.millan.net/anims/giffar/madhatter.gif

alys
20.01.2006, 07:22
:flower: :lady: :flower:

nelka
20.01.2006, 08:35
Изтрий го този резил, бе! Ще станеш за смях пред хората! http://membres.lycos.fr/toutsurtout1/01/GS_a6c3d7c6053eb77775cf180f7cc72d9a.gif

pep-4o
20.01.2006, 08:53
'ЧЕСТИТО ЗА ЮБИЛЕЯ! ЖЕЛАЯ ВИ ОЩЕ МНОГО БЕЗОБЛАЧНИ ГОДИНИ ДА СИ ГО ПРАЗНУВАТЕ :heart::heart::heart::heart::heart::heart:

а ние след 5 дни празнуваме 19 (:?") годинки от годежа (':cool:')
бе те от запознанството са само с 20 дни по-малко(':D')


нещо не ми работи оцветяването тук(':cry:')

nelka
20.01.2006, 09:12
Пеп-чo!

Благодарност за пожеланията!http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/219smd.gif

Hа теб- в аванс честита хубава годишнина! През следващия януари- юбилей!http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/157smd.gif

А дето така сте го дали на висока скорост тогава, то и ние май като вас го направихме запознаването, ама явно имало е защо да бързате и вие, а и ние.http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/221smd.gif

Много здраве и още много години обич и приятелство!http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Amoureux/23sma.gif
Поздрав!

mylli
20.01.2006, 10:10
:flower: Честита годишнина Нелка ! :kiss:
За тортите няма да казвам нищо защото :cry: аз не мога да правя такива красиви, обаче ще се науча да карам ски и ще ти дойда на гости :wink: хахаха да те питам тогаз дали ще ми смогнеш :wink: , а относто цената на бирата- аз не пия алкохол така че :idea: хахахахахаха ще нагъвам само торти :idea:

Carina
20.01.2006, 10:19
Момиченца,

Така както сте се наредили на опашка, така ще ви сложа и аз всичките по местата ви, с един целокупен отговор.

............
А от последните госпожици Бамби и Карина съм просто възмутена! Някакви завоалирани садо-мазо намеци, вързвания, развързвания..., чак неудобно му става на човек да чете. Моля, озаптете се! Снежана явно успяхме да я оженим момичето, дайте ако трябва и вас да оправяме, че не върви на добре работата! Ами да!http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Amoureux/15sma.gif

Ай сега чао!
http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Drole/48smdr.gif

Аз само казах, че у нас няма да те вързваме... т.е. можеш да правиш тортички шкафчета на воля... :oops: туй за садо-мазо си го мислиш ти... :lady:
Между другото аз съм омъжена и не щъ да се женя... [:]

Сега сериозно: Честита годишнина! От все сърце ви желая още много щастливи години заедно! :flower:

Биби
20.01.2006, 10:21
Nelka честита ви годишнина. Да се обичате както до сега, че и повече (ако въобще е възможно)

BTW, момичета така се разсмях докато ви чета, толкова хубаво ми стана на душата,че сега вече въпреки гадния вътър, който духа и заради когото неможем да излезем със зверчето (щото не може да ходи от него) аз съм положително заредена за целия ден и съм готова за подвизи в света на детските книжки - не се смейте - хващам мускулна треска на устата от Червената шапчица и Болен здрав носи :(

Djemma
20.01.2006, 12:27
Нели, честита годишнина. Тортата е страхотна ! Имам на картинка нещо подобно(мисля, че за нея казваш, за прототипа) , много ми хареса. По коя рецепта прави тестото за фигурите?

alys
20.01.2006, 13:23
:hello:

pep-4o
20.01.2006, 13:31
Скри се Нелка, нали :?: :twisted:
Сега какво, ще приготвяш цял ден лакомства, пък ние да си чакаме тук да видим какво приготви, а :?:
Е, щом нямаме избор, ще почакаме да видим :rezando:

nelka
20.01.2006, 15:43
Dobro utro! :lady:

Скъпи другарчета!

Верно че се покрих, отидох да спя за малко.
Половинката цяла нощ пътува практически без да е спал и аз нали трябва да съм солидарна: седях тук и му въртях телефон през час.
И не сим правила торта. Тези дни няма да правя докато съм "home alone".

Благодаря ви на всички за хубавите думи. Биби пожелава да се обичаме още повече отколкото преди и моето собствено убеждение е че да, това е възможно. Като по-малка все не вярвах че може да има по-силно от онова, най-първото чувство, а то се оказа че не било точно така.
Пожелавам го всекиму!

Мили, давай, грабвай ските и тръгвай насам, няма да те оставя без сладичко, а междувременно се засрамвам от Карина заради мислите си за SМ и си влизам в шкафчето.

Поздрав: Нелка- Кикимората (защото Алис явно не е...)

************************************************** *******************
Sega za testoto:
Джемма,
Ползвах една смесица от малко вода, с разтопен в нея желатин, глюкоза и лъжица лимонов сок. Смесено с пудра захар до тесто за месене. Добавих дори и малко трагант в опита си да постигна по-добър резултат.
За жалост нямам необходимите бои, само едни водни и "тънки", и при някои цветове просто цялата идея на тестото отива по дяволите. С червеното едва се справих.
Затова и на места примесвах и малко марципан към другата маса или пък ползвах само марципан за подложка, тъй като той е по-еластичен. А и смесени или поотдено, различните материали дават по-различни цветови нюанси.
Пробвах и мъничко мършмалоу-тесто, но него- единствено за "полянката" под къщата , а тя така си и стои, като найлонова постелка...
Опитах да смеся малко от него с "моето" тесто: получава се маса, която мисля че е добра за някои детайли.
Тестото, което си замесих сама, е добре да постои час-два-три, за да постигне нужната консистенция.
Излишното съм съхранявала с месеци в камерата за следваща употреба.

Скарлет
20.01.2006, 19:10
Със закъснение,честита годишнина и от мен на Нелка и нейната половинка!

Компютъра ми беше развален и чааааааааааак сега се включвам.

janet
20.01.2006, 19:39
...

nelka
20.01.2006, 22:08
Ne mi raboti prevoda4kata :(

Zna4i blagodarq nabyrzo na Scarletkata, i na teb- uspeh s "novoto" pc!http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Divers/19smdd.gif


A na Janet: vinagi si dobre do6la tuk, ako e za dobro nastroenie, sama-ne sama i torta 6te napravq, 6tom e za zapazvaneto dobroto ime na gotvarskiq forum!
(Pyk posle i neq- v kamerata!http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Divers/30smdd.gif)

Djemma
20.01.2006, 23:58
Аз днес правих рози от маршмелоу тесто. А това със желатина не ми хареса, обаче вината беше в пудрата захар, защото беше купена, я тя се оказа не до там фина, напротив даже много едра и тестото стана грубо. Но не се отказвам пак да го пробвам. Омръзна ми да лепя рози и оставих и за утре. Приготвям си цветя, че идва св.Валентин, рождения ми ден, осми март, все празници за торти с цветя. :D А иначе останало тесто и аз съхранявам в камерата, даже днешното от там го извадих, не съм месила.

goldenova
21.01.2006, 04:47
И само да допълня: с половинката на днешния ден имaхме 15-годишнина от запознанството! [img]http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Amoureux/18sma.gif
Обаче той така е улисан със ските си, че ... ясно ви е, нали?[img]

Честита годишнина Нелка :flower:!
Толкова добре те разбирам. Скъпия е същия ски, компютър и всичко забравя :( .

Скарлет
21.01.2006, 08:05
Джема кажи рецептата за това маршмелоу тесто. :rezando: :rezando: :rezando:

Бамби
22.01.2006, 12:26
Nelka, честита годишнина и от мен, макар и с голямо закъснение.
Напоследък ми е нещо скапано и много-много не ми се пише, а и след това, което стана във форума имам чувството, че вече е някак си омърсен. :(
Снощи, да ви кажа, правих торта-кола по указанията, които беше пуснала Джема. :idea: Не съм си играла кой знае колко с украсата, в смисъл че не съм и правила чистачки, калници и тем подобни. Просто я намазах със синя сметана, а прозорците и фаровете с бяла, а за гуми използвах кръгли бисквити с дупка и в дупките като за джанти цвръкнах от бялата сметана. :idea: Няма кой знае какъв вид, защото изобщо не съм се старала да и заглаждам сметаната по "купето", пък и малката шеташе из кухнята заедно с мен и ту ме дърпаше за ръцете, ту за краката, ту вадеше разни неща от гардероба и ги мъкнеше в кухнята-включително и възглавници и завивки... Уф, не ща да си спомням! :cry:

Djemma
22.01.2006, 15:55
Скарлет, аз го бях писала някъде тук
200 гр маршмелоу се полива с малко лимонов сок, слага се за 30 сек в микровълновата. После се измесва на тесто със много ситна пудра захар.

Скарлет
22.01.2006, 16:50
Джема,а какво е това "маршмелоу" :? и ако е готово откъде го купуваш???

Биби
24.01.2006, 13:49
Аз днес правих рози от маршмелоу тесто. А това със желатина не ми хареса, обаче вината беше в пудрата захар, защото беше купена, я тя се оказа не до там фина, напротив даже много едра и тестото стана грубо. Но не се отказвам пак да го пробвам. Омръзна ми да лепя рози и оставих и за утре. Приготвям си цветя, че идва св.Валентин, рождения ми ден, осми март, все празници за торти с цветя. :D А иначе останало тесто и аз съхранявам в камерата, даже днешното от там го извадих, не съм месила.

Djemma, нямали да покажеш цветята?

Биби
24.01.2006, 14:09
Джема,а какво е това "маршмелоу" :? и ако е готово откъде го купуваш???

Скарлет това са едни "гумени" бонбони.
незнам, обаче как да ти прикача снимка, ако искаш мога да ти я пусна на мейл

P.P. аха справих се със снимката - урааааа - те хората са си написали, ама нали се чете в краен случай :oops:
ето ги и тях:

Djemma
24.01.2006, 14:16
Разбира се, ето ги тук розите и листата:

Djemma
24.01.2006, 14:20
Аз вече бях показвала какво е маршмелоу, но ето тук виж:
http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=986913&ob=0

http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=986914&ob=0

Скарлет
24.01.2006, 14:35
Сега вече разбрах.Има и едни ленти овити една в друга,взимам ги на децата и ми се струват доста гадни,а те били маршмелоу. :D :D

Скарлет
24.01.2006, 14:45
Аз,пък два дена си играя ето с тези формички за тортата Морско дъно,която смятам да правя.

Djemma
24.01.2006, 15:19
Супер са! А от какво тесто?

Скарлет
24.01.2006, 16:28
Разтворен и загрят желатин и пудра захар.

alys
24.01.2006, 20:35
Разтворен и загрят желатин и пудра захар. А после? :?
Скарлет, ще покажеш и тортата, нали? Дотук виждам страхотна подготовка! Супер са рибите и др. морски видове!

Скарлет
24.01.2006, 20:49
Ами,после се омесва нещо като тесто,по-скоро наподобява пластелин.Задължително трябва да е в найлонов плик,защото много бързо съхне.Взима се само парче,което в момента се обработва.Може да се съхранява и във фризер.

Ще покажа тортата,като е готова,а това ще е на 29.1.

Биби
26.01.2006, 14:52
а в колко вода разтваряш желатина?

Скарлет
26.01.2006, 15:28
Около 60-70 мл.

pep-4o
26.01.2006, 15:29
Джема,а какво е това "маршмелоу" :? и ако е готово откъде го купуваш???

Да пукна ако знаех, че това е маршмелоу. Дъщеря ми е на почти 12, откакто започна да ходи и разбира редовно и купвам такива бонбони до ден днешен, и от онези дългите извитите като пръчки също, но кой ти е погледнал името :?'
:no: :no:

Скарлет
26.01.2006, 16:54
pep-4o,и аз от години купувам от лентите,увити една в друга,но кой да погледне,че това било маршмелоу....... :D А,да не споменавам колко ми е неприятно на вкус.... :D
Но пък от него ставали разни формички-наистина човек се учи докато е жив.

Djemma
26.01.2006, 18:47
И аз мразя маршмелоу, но фигурки стават много добре, освет това не ги ям така, че ми е все едно. :D