PDA

Покажи пълната версия : Пилешки дробчета



rosi_vesko
07.01.2009, 20:11
Това беше на Коледа,а сега им се хапват пилешки дробчета!Моля ви за някакви идеи:kissyou:

rodich
07.01.2009, 21:42
Това беше на Коледа,а сега им се хапват пилешки дробчета!Моля ви за някакви идеи:kissyou:

Не знам дали е актуален още въпроса, но аз да кажа:
правя така дробчетата, че ако останат за следваща консумация да са пак крехки

Добре размразении, измити и отцедени, ги поръсвам със сол, разбърквам. Поръсвам с малко олио и разбърквам, лъжица-две брашно и пак разбърквам. Накрая слагам не повече от 1/3 кафяна чаша вода. Пече се около 20-30 мин на добре загрята фурна.
Тавата трябва да е с такава форма, че да не се презастъпват ;-)
:rainbow:

Ducky
07.01.2009, 23:46
Една моя приятелка ми каза една рецепта за пилешки дробчета. Видяла я в нет-а. Тя отслабна с около 20 кг с диетата на Пиер Дюкан, и рецептичката е приспособена по нея. Затова млякото трябва да е обезмаслено.

Пилешки дробчета - измити,почистени и отцедени
Гъби - от буркан, по възможност да не са много - аз слагам количество наполовина на дробчетата, а мъжа ми е на мнение, че са много :gipsy:
Черен пипер и сол на вкус
Прясно мляко


Дробчетата, гъбите и подправките се смесват в тавичка (аз го правя в йенска) залива се с мляко, но не да залее напълно дробчетата - във фурната на 200-220 градуса за 30-40 мин - докато изври млякото.
Пожелание в началото може да се сложи и нарязан лук, а малко преди да е готово и чесън.

Ама и аз дадох една рецепта - всичко по желание :) Аз не ям дробчета, но мъжа ми е възхитен от тая рецепта!

eli1958
08.01.2009, 00:04
Здравей!Аз правя едни пилешки дробчета,които са много вкусни(поне така ми казват приятелите)и стават за мезе и като основно ястие,а като количество са много.Но това зависи от продуктите които ще вложиш:DДробчетата се измиват и потсушават добре.В сгорещена мазнина се пържат,като предварително се овалват в брашно смесено с червен пипер и сол.В същата мазнина,кадето са пържени дробчетата се запържва червен лук нарязан на едри кубчета,кисели краставички на нарязани на колелца,гъби(пресни или от консерва)Изпържените дробчета и другите продукти се смесват в по-голям съд,поръсват се обилно с КЕТЧУПТ и се оставят на бавен огън да покъкрят.Подправят се с черен пипер.Много е вкусно!ОПИТАЙ!Ако ти хареса пиши!:kissyou:

fuentemajor
08.01.2009, 01:20
Ще ти напиша как ги правя аз,стават много вкусни!!!

В дълбок тиган леко се запържват 2 глави лук-на едро,прибавят се пилешките дробчета,сол и черен пипер на вкус.Запържват се и те съвсем леко ,само да си сменят цвета.Слагат се два домата предварително обелени и нарязани на много едро.Прибавя се 1/2 ч.л. червен пипер,1 кубче пиелшки бульон и заливаш с 1 ч.ч.(около 200ml) вода.Оставя се да ври на бавен огън.Накрая се поръсва с магданоз.:kissyou:

fantaziq
08.01.2009, 08:34
Ще ти напиша как ги правя аз,стават много вкусни!!!

В дълбок тиган леко се запържват 2 глави лук-на едро,прибавят се пилешките дробчета,сол и черен пипер на вкус.Запържват се и те съвсем леко ,само да си сменят цвета.Слагат се два домата предварително обелени и нарязани на много едро.Прибавя се 1/2 ч.л. червен пипер,1 кубче пиелшки бульон и заливаш с 1 ч.ч.(около 200ml) вода.Оставя се да ври на бавен огън.Накрая се поръсва с магданоз.:kissyou:

На тези страхотни дробчета им викаме Друсани дробчета!:DНаистина стават апетитни!Ако искаш можеш да ги панираш или да ги наредиш на шишче и после на скарата.

rosi_vesko
08.01.2009, 12:04
Благодаря ви:kissyou:Всичките рецепти са страхотни!Ще ги пробвам всичките,но една по една-просто нямам дробчета за всички рецепти:D!
Дикси,извинявай това с Дюкан намек ли е:gipsy:

мимимади
26.02.2009, 10:33
И аз ще ви издам моята рецепта за вкусни дробчета.В тиган с малко мазнина слагами добре почистените и измити дробчета,към тях прибавяме немного на ситно нарязан лук,поливаме ги с 2 чаши вода и ги оставяме да се задушат.След 15 мин. към тях прибавяме 3-4 листа дафинов лист,сол,черен пипер,червен пипер,чубрика и наситно нарязани 3 предварително изпечени (или от буркан)червени чушки.Запържваме всико до готовност и когато са почти готови ги поливаме с предварително разтворена смес от 2 лъж. брашно с малко вода.Пържим още 5 мин. и дробчетата са готови.Даф.лист придава чудесен вкус на дробчетата и те стават превъзходни.ОПИТАЙТЕ.:oops:

rebostobg
21.05.2009, 18:14
Ето и моята рецепта за пилешки дробчета по селски на микровълнова:
1 пакет пилешки дробчета(купувам предимно бразилски,пожеже са по-едри и в тях няма сърца,момички и др.)Варя ги в подсолена вода до момента,в който им се появи пяната,която премахвам и ги изключвам. Изсипвам дробчетата в иенска купа с капак,добавям 2-3 глави нарязан кромид лук, 2-3 чушки, бланширани нарязани гъби (от буркан).Добавям сол и черен пипер на вкус, олио и половин пак.масло.Заливам дробчетата с бульона, в който съм ги варила. Включвам ги на макс в микровълновата фурна за 20 мин. Сервирам ги обилно поръсени с магданоз и резанчета лимон. Много е вкусно! Опитайте!

sneki3
22.05.2009, 18:26
И аз да си кажа:idea:За микровълнова дробчета.
След като са изкиснати, измити и отцедени ги слагам в купа с едро нарязан лук, топено сирене, червена пиперка,сол черен пипер, кимьон и разбърквам хубаво.Добавям малко олио и около 150мл водичка.Пека на седната степен на микровълновата, иначе тръгват да ме търсят[:]
Да ви е сладко:kissyou:

mimka
13.06.2009, 19:35
Ееееееее, много изкушаващи рецепти сте предложили.И аз ще се включа към ....опитващите ги:DА само как вървят с:upbeer:

i_georgieva
01.12.2009, 13:47
Не са ми от любимите гозби, но ги харесвам с лук, домат, дафинов лист, черен пипер и чесън
..а и мама да ги сготви... ;)

qni
03.12.2009, 14:06
Да се включа и аз с моята рецепта -Дробчета на сач

На дъното на сача слагам нарязан лук,гъби олио и малко масло.Загрявам го на котлона докато поомекнат продуктите и се отдели водата от гъбите.Поръсвам с малко лют червен пипер и разбърквам.След това добавям измитите дробчета и разбърквам от време на време ,докато си отделят водата.Добавям чубрица и чер.пипер .Когато останат на мазнина сипвам малко бира .След като изври поръсвам с настърган кашкавал и изцеждам лимон.Сервирам.
http://s56.radikal.ru/i154/0912/f2/a57d6db99fa4t.jpg (http://radikal.ru/F/s56.radikal.ru/i154/0912/f2/a57d6db99fa4.jpg.html)
Бон апети!