PDA

Покажи пълната версия : Коса...за вас дами :)



iv4omad
08.01.2009, 12:12
Здравейте девойки :)
Отварям тази тема за да ме "притеснявате" с всичко ,което ви притеснява,интересува или ви е на сърце относно косите ви,желанията за промяна на цвят,прическа и каквото ви хрумне...продукти,поддръжка и всичко свързано с косата.
Занимавам се и с екстеншънс,така ,че и за дамите с удължени коси ще давам съвети :)
Ваш-Иво

Desislava Neikova
08.01.2009, 12:15
нещо за косопад

iv4omad
08.01.2009, 12:27
нещо за косопад

Първо трябва да имаш предвид,че косопада е сезонен -пролет и есен ,а за някои и зима.После ако количеството падаща коса е повече от обикновенното пак не трябва да се панираш-косъма на главата има живот от 5 до 7 години и ако е в такава фаза ще порастне нов след това.
Не препоръчвам Ревалид и производните му по простата причина ,че резултата е след месец-два и е докато ги пиете.
С тези пари за Ревалид по-добре да наблегнете на храна ,която заздравява косата и коктите-риба,черен дроб и зеленчуци.
Като хранителна добавка може да се пие рибено масло.Хубаво е да си правиш масаж на главата един път седмично с цел засилване на кръвообръщението на кожата на главата,снабдяване на кислород на порите.
Бабешко или не шишенце бадемово масло от аптеката затоплено на водна баня за 15-тина минути ,което да се поставя на ЧИСТА ,измита и леко подсушена коса докато е топло с последваш мек масаж на главата за поне 15 мин и престояване със затоплена кърпа около 2 часа върши чудеса ,ако се прави 1 път в месеца.
Бадемовото масло има засилващ растежа на косъма ефект и е перфектно средство за дамите с чупливи,къдрави и ...по подразбиране сухи коси.
Косопада е страшен ,когато косата пада на петна-все по-често се случва да виждам това ,но то е от стрес и след време пак израства :)
Ако все пак се притесняваш толкова ти препоръчвам от аптеката да си вземеш серията -шампоан,балсам и ампули за женски косопад на Рене Фортерер-това е безупречно!:kissyou:

Denica
08.01.2009, 12:30
Иво, интересно ми е какво ти е мнението за "животинските" препарати?
Аз лично съм много доволна от АД3Е и от Екзематина!

Desislava Neikova
08.01.2009, 12:33
много ти благодаря. още днес ще проверя дали го има в аптеките

iv4omad
08.01.2009, 12:34
Иво, интересно ми е какво ти е мнението за "животинските" препарати?
Аз лично съм много доволна от АД3Е и от Екзематина!

:D Сериозно -за първи път го чувам това ,но моето мнение ,е че след като на някой му понася и се чувства разкошно с даден продукт ,то значи му действа добре.
Сега ми вкара таралеж да потърся инфо за тези неща-не работя с тях и за това :) :shy2:

Desislava Neikova
08.01.2009, 12:35
много ти благодаря. още днес ще проверя дали го има в аптеките:clap:

Denica
08.01.2009, 12:41
:D Сериозно -за първи път го чувам това ,но моето мнение ,е че след като на някой му понася и се чувства разкошно с даден продукт ,то значи му действа добре.
Сега ми вкара таралеж да потърся инфо за тези неща-не работя с тях и за това :) :shy2:

АД3Е е комбинация от витамини, които се дават на кокошките за подобряване качеството на яйцето май ... И на други животни го изписват, но не съм сигурна за какво точно. Мазно е като олио, няма цвят.

Екзематина е за екземи и опадали участъци козина в следствие на алергии - като спирт е. На кучето ми козината му порасна пак само за 10 дни - тогава ветеринарката ме светна, че много хора го използват за коса.

За едно от двете знам, че Стилист Капанов използва в неговата маска, но вече не помня кое ...

iv4omad
08.01.2009, 12:46
За това не го зная-нямам животни в къщи.
Нищо не ти пречи да пробваш на малък участък с нещо ,което е за външна употреба,но моля те недей да приемаш нещо вътрешно без да попиташ лекар.Да не започнеш да снасяш яйца после :D:PP

Denica
08.01.2009, 12:48
За това не го зная-нямам животни в къщи.
Нищо не ти пречи да пробваш на малък участък с нещо ,което е за външна употреба,но моля те недей да приемаш нещо вътрешно без да попиташ лекар.Да не започнеш да снасяш яйца после :D:PP

:D Само се мажа (за сега :gipsy:)!!!
Руса съм, но не чак толкова :D

iv4omad
08.01.2009, 12:56
Руса съм, но не чак толкова :D


Малко извън темата,но аз съм си такъв...свиквайте ми :D
Моля дамите да не се обиждат-не влагам нищо повече от хумор ;)

Блондинка се показва от банята и се провиква:
-Скъпи-би ли ми подал някой друг шампоан?
-Но мила-всичките шампоани са в банята!
-Да така е мили,но на всички тях пише ,че са за суха коса ,а аз моята вече я намокрих. :PP:D

Tais
08.01.2009, 12:58
Мен ме интересува как да си подхраня косата.Дълга е до кръста естествено руса.Маските който и правя ми действат 1-2 пъти.Правя и маска един път в седмицата.Сменям шампоаните,но явно нищо не помага,косата си остава някак без "живот".Мерси предварително за помоща :)

sanita
08.01.2009, 13:11
:D Иво,имам права и дълга коса,но бих искала да си сменя прическата.Някъде имаше такъв сайт ,в който можеш да се видиш как ще изглеждаш променена.Ако се сещаш помогни!:D:D:D

iv4omad
08.01.2009, 13:11
Мен ме интересува как да си подхраня косата.Дълга е до кръста естествено руса.Маските който и правя ми действат 1-2 пъти.Правя и маска един път в седмицата.Сменям шампоаните,но явно нищо не помага,косата си остава някак без "живот".Мерси предварително за помоща :)

Не разбрах точно какъв е проблема-суха,без блясък.."вяла" или хвърчаща е?
Има ли проблем с мазни корени и сухи краища?
Маските имат ефект ,ако се поставят само по начина,който по-горе съм описал за бадемовото масло-всички маски и елементите в тях трябва да достигнат до корена и да действат там ,а не по дължината.Маска поставена за 5-6 мин по дължината ще има ефект колкото ,ако ви боли главата и си разтворите аналгин в чаша вода и с нея си намажете челото :)
В повечето случаи "безжизнена" е косата ,която се премива-влиза се в омагьосан кръг и колкото повече я миете ,толкова по-често и бързо се омазнава и с времето сутрин я миете и вечер е мазна.За сметка на това до краищата не достига този себум ,който като цяло има за цел да подхрани косата и резултата е ,че краищата са като захарен памук.
Ако в това е проблема належащо е да се научиш да я миеш не по-често от 2 пъти в седмицата-с времето себума и отделянето му ще се регулират.Може в началото да се включи между миенетата (примерно през два дена да се мие косата) ,като два пъти да е с нормален шампоан ,а третият път да е с такъв,който е "дейли юз"-за честа и ежедневна грижа.
Ако не успявам да ти отговоря просто ми кажи точно какъв е проблема :)

iv4omad
08.01.2009, 13:17
:D Иво,имам права и дълга коса,но бих искала да си сменя прическата.Някъде имаше такъв сайт ,в който можеш да се видиш как ще изглеждаш променена.Ако се сещаш помогни!

Здравей Sanita :)
Преглеждал съм доста подобни сайтове и програми ,но за съжаление не мога да кажа,че дават ясна представа-повечето са на принципа с готово заложени прически,които сменяш на твоята снимка.
Аз работя с две професионални програми ,но трябва снимка за да видя резултатите.
Ако държиш на онлайн преглеждане помня ,че в сайта на aroma имаше такава "екстра" ,но май и иска регистрация :)
Най-добре това става в салон ,в който си казваш какво искаш,допускаш и си представяш и самият фризьор ще ти даде съвети и предложения,а накрая ще стигнете до консенсус :)

blue_bouble
08.01.2009, 13:57
Извинете за намесата.

Санита ,имам позната във фризьорски салон в Пз-к, където има тази програма.Ако искаш пиши ми на лични, ще ти кажа къде е салона.Да не правя реклама тук.

abi1004
08.01.2009, 18:00
:D Иво,имам права и дълга коса,но бих искала да си сменя прическата.Някъде имаше такъв сайт ,в който можеш да се видиш как ще изглеждаш променена.Ако се сещаш помогни!:D:D:D

предполагам имаш в предвид тази тема
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=4341

Tais
09.01.2009, 00:46
Май аз не обясних подробно.Косата ми не е мазна,нито суха.Нормална е.Мия я веднъж на 6-7 дни.За толкова се замърсява.Просто през последните месеци е без "живот".Май откак бях на море,загуби жизнеността си.Подхранвах я с маски,но нямаше ефект.Използвам шампоани за нормална коса,подрязвам и връхчетата веднъж на 2 месеца.Просто не знам как да и върна жизнеността.Изтощена е,мисля че косъма е изтощен а аз даже не ползвам сешоар.Не знам вече какво да правя.ИЗползвам балсам и от кристалчетата против цъфтящи връхчета.Дали ако просто само я мия с шампоан без след това да нанасям каквото и да било върху влажна коса ще има промяна?

Дида
09.01.2009, 07:32
Сега и аз да питам - нали ще помага момчето...
На 41 години съм,но от 30 годишна имам бяла коса /един неприятен инцидент ми докара кичур/. Прогресивно си побелява и аз периодично си я боядисвам - на 28 дена. Какви ли не бои ползвам,която се рекламира ,че е по-добра и аз хоп - с нея се цапам. Обаче само след 4 измивания си губи блясъка,става много суха/краищата/.Ползвам кристали за коса,но блясъка с нищо не мога да и върна.
Та въпроса ми е - има ли някъде от тези масла-маски ,които са в оригиналната опаковка на боите? Те направо са върхът! А какви ли не мазила съм ползвала - не и придават блясък.:confused:
Благодаря предварително за отговора.

iv4omad
09.01.2009, 11:33
Tais:

Използването на сешоар всъщност не е вредно за косъма стига да се спазват тези правила:
-Не използвай много горещ сешоар и от близо;
-Не го ползвай на твърде мокра коса;
-Винаги дръж струята на сешоара по дължината на косъма отгоре-надолу ,а не срещу косъма
Пробвай да подхраниш косата си "отвътре" с някакви витамини.Миеш косата си на хубав период от време-само си отговори на въпроса-"Миеш ли я с многго гореща вода?"-това в повечето случаи е предпоставка за безжизнена коса,защото разстваря люспите на косъма и те остават отворени,пречупват светлината,косъма се закача един в друг и не се "сипе"
Някои хора ползват ролки или се научават да си издърпват косата с четка и сешоар :)

Дида:

Според мен проблема ти е точно в тази безразборна смяна на марки .
Всяка марка си има типична и патентована химична формула и честото боядисване с различна хим. формула пренасища косъма по дължината ( в корена така или иначе е 1-во боядисване)==> това води до загуба на влага в косъма и той става сух и без блясък (за блясъка основно е това,че след боядисване люспите на косъма остават отворени)
Мога да те посъветвам да се спреш на някоя Италианска марка ,която намериш из мрежата (те са с директен внос и нямат допълнителни стикери с преводи на балкански езици ,което показва ,че е произведено в дъщерни фирми-обикновенно Румъния или Чехия).
Тази ,която аз навремето съм ползвал е Фармавита-с 10 билки.
Само избягвай Чифели или Крамер (ако още ги продават де-застояли са и не струват)
Избери си цвят и боядисвай предимно корена,а на краищата накрая за 5-10 мин само разнеси остатък от боя или разреши.Можеш и просто при миенето да използваш боята за шампоан и да ошампуниш цялата коса.Не е нужно да тртираш цялата коса всеки път-излишно се натоварва косъма (пак зависи и от цвета де)
Нещата в опаковките за боядисване,като балсам или серум мисля ,че ги няма в мрежата в същото качество :)

Tais
09.01.2009, 14:10
май зимата наблягам на по-горещата вода.мерси за съветите,може ли само да помоля да ми препоръчаш някакви някакви витамини :)мерси за пореден път:kissyou::kissyou::kissyou:

iv4omad
09.01.2009, 14:37
май зимата наблягам на по-горещата вода.мерси за съветите,може ли само да помоля да ми препоръчаш някакви някакви витамини :)мерси за пореден път:kissyou::kissyou::kissyou:

Достатъчно е да наблегнеш на рибата и то на-скумрия или херинга.Рибеното масло е добро-преди имаше Геритамин-витамини А,D и Е ,но май вече не го продават :(

Denica
09.01.2009, 14:47
... преди имаше Геритамин-витамини А,D и Е ,но май вече не го продават :(

Tais, можеш да си купиш от ветеринарна аптека в шишенце същите витамини (АД3Е) и да се мажеш 1 път в седмицата!
Ако можеш да преспиш - още по-добре!!!
Ефекта е поразителен - косата става като "конска опашка" - направо скърца! Но да знаеш, че боята пада - само русото е устойчиво да известн степен!

Tais
09.01.2009, 15:40
Tais, можеш да си купиш от ветеринарна аптека в шишенце същите витамини (АД3Е) и да се мажеш 1 път в седмицата!
Ако можеш да преспиш - още по-добре!!!
Ефекта е поразителен - косата става като "конска опашка" - направо скърца! Но да знаеш, че боята пада - само русото е устойчиво да известн степен!
Мерси за помоща косата ми е естествено руса и няма да имам проблем с цвета.Само да питам витамините се мажат в корените или по цялата дължина на косъма?Ще се похваля с резултата.Хубав ден на теб и Ивчо :kissyou:

Дида
09.01.2009, 17:19
iv4omad,благодаря за изчерпателният отговор и отделеното време.
:coffee::smokin:

idzs
10.01.2009, 17:06
Здравей ,iv4omad .И аз искам да те попитам нещо ,какво е мнението ти за ампулите против косопад на Flory Vital?Използвам ги втори сезон ,но май предишният път по бързо ми подействаха .:kissyou:

albenka30
10.01.2009, 21:06
Здрасти,iv4omad и аз искам да помоля за сьвет?от известно време-може би 4-5 месеца имам пьрхот,пробвах head and shoulders,nizoral оба4е не из4езва < моля за сьвет

iv4omad
10.01.2009, 23:03
Към idzs:

Това,че ампулите ,които си ползвала преди не ти действат сега има два варианта за отговор
1.-Организмът ти е свикнал вече с тях
2.- Не "страдаш" от проблема ,за който са предназначени и си хабиш средствата за ампули.
Възможно е просто да е от липса на витамини в зимният период или да е нещо временно.
Можеш да смениш ампулите или с Vichy-ампули за женски косопад или на френската лаборатория Рене Фортерер :)

Към albenka30:

Това е един от въпросите ,на които много трудно се дава отговор ,по простата причина,че пърхута има дузина причини (някои дори и не са доказани) + това че е два вида-мазен и сух.
Не е до ползване на продукти или до качеството им-на някои head and shoulders им помага ,но на други им прави пърхут.
Пърхут се получава и на нервна почва.
В повечето случаи той се появява и си изчезва на периоди от самосебе си ,но ползвайки продукт в момента си решаваме ,че е от него .
Можеш да пробваш със Себорал + или Себорал Форте-ако не ти помогне ,то поне няма да ти навреди и не е скъп.
Другият вариант е да си закупиш професионален шампоан с неутрално или кисело PH ,но да е от някой салон-това в търговската мрежа не е менте,но не е с качеството ,което е на Запад ,защото е производство за Европа и за всяка държава според цената ,за която се продава се влагат продукти в дъщерните заводи на база "Маркетингово проучване"
:)

idzs
10.01.2009, 23:46
Благодаря ти за съвета ,ще го последвам:kissyou:.

GILDA
12.01.2009, 22:04
Ивчо ,здравей багодаря за темата и за отговорите които даваш по тях разбирам че искаш да помогнеш на много хора да си решат проблемите и сега да кажа моя какъв е
дъщеря ми има руса и тънка коса пробемът й е че се омазнява много бързо просто трябва всеки ден да я мие и от известно време забелязахме че има малки ранички по кожата
използва много лак и преса за коса въпросът ми е от какво може да са тези ранички и с какво да я третира косата си за да се оправи

iv4omad
13.01.2009, 10:42
Скъпа GILDA,
проблема на мазната коса съм го описал по-горе.
Основният проблем винаги е точно честото миене ,което след време води до ежедневно миене.
Основното ,е че скалпа много се премива и това води до максимална работа на мастните жлези ,които произеждат и повече себум.
Начина е да се разредят миенетата на етапи-през ден 10-12 дни,после през два дни 10-15 дни и така докато се постигне баланс в отделянето на себума.
Това ,че косата е тънка е обяснимо..това си е по под разбиране за мазната коса,но обясни на дъщеря си ,че това силно омазняване запушва пората и космите,които ежедневно падат и на тяхно място израстват нови в определен процент не израстват именно заради запушването на пората ,което продължава и в дълбочина и уврежда луковицата на косъма.
Това с раничките малко ме притеснява-може да е в следствие на по-киселинен себум ,който дразни кожата.
Съветвам те да я заведеш в магазините на фирма Антоанет-преди беше на ул' Веслец" (колелото на трамвай 20 след Халите) ,но сега видях ,че са се преместили в МОЛ-а на Стамболийски.Свържи се и по телефона за всеки случай.
Там имат апарат ,който сканира кожата на главата и състоянието на косъма и показва кой номер шампоан да се ползва.
Преди процедурата беше безплатна при закупуване на продукти ,но сега не зная.
Успех :kissyou:

Това е линк-а...разгледай го :)

http://www.antoanette.com/magazini.php

GILDA
13.01.2009, 11:59
Благодаря ти за отговора за мазната коса те разбрах
за раничките също разбрах че най-вероятно е от шампоан но ми е невъзможно да я заведа във тези магазини защото аз съм в Елена а ти ми говориш за София предполагам .Можеш ли да ми препоръчаш някакъв шампоан ,бебешки дали ще е подходящ ?
и друго фризьорката й й препоръчала някакви ампули дали да ги пробваме?
Извинявай ако ти досаждам но се притеснявам за косата й тя беше хубава но я развали наистина със често миене и изполакове и какво ли още и сега й е мъчно и -Мамо какво да правя? а когато мама мърмори............

iv4omad
13.01.2009, 14:21
Съжалявам-грешката е моя ,че не погледнах предварително под аватара ти града-извинявам се.
Значи накарай дъщеря си все пак да разреди миенетата-това е най-важното.
Нека използва шампан с неутрално PH ,който когато се мие в едно апликаторче (от тези които има в боите за домашна употреба) да разрежда с малко вода и добавя по 1-2 капки сок от истински лимон.
Това обира малко себума и също така прави PH-to кисело ,което е добре за затваряне на косъма и порите.
Може един път в месеца да си прави "сухо" миене-най-обикновенна антибиотична пудра от аптеката се взима,косата се измива и засушава с кърпа,а после всеки кичур коса се разделя и с помоща на пудрьор се поръсва от пудрата в корените.
Прави се леко масажче докато "поеме" пудрата.Може малко да белее,но при зидухване със сешоар или сресване с гребен ,на който има леко навлажнен памук всичко се оправя.
За всеки случай да отиде на кожен лекар за да види пъпчиците...но не се доверявайте много на това-в повечето случаи изписват безумно скъпи и неефективни неща.
Ампулите,които дава фризьорката не зная какви са за да отговоря,но провери по козметичните магазини-има едно италиански ,които са с коприва-тя заздравява косъма :) :kissyou:

iv4omad
13.01.2009, 17:47
skorpion :)

Тази марка не я зная ,но щом си доволна няма от какво да се притесняваш.
По следващото питане много трудно се дава качествен отговор ,защото зависи от човека и поносимоста му към който и да е продукт.
Това ,което се предлага в мрежата не веднъж пиша ,че е производство в дъщерни заводи и качеството му не е кой знае какво и тук вече се опира до чувствителноста и поносимоста строго индивидуално.
На едни ,ако даден продукт оправя проблема ( в случая пърхута) ,то на други и да нямат им прави.
Мога да те посъветвам при избор на шампоан да се ориентираш дали е с директен внос или е произведен от тези заводи по стикерите отзад.
Тези с директен внос нямат преводи на повече от английски,немски или френски и с допълнителен стикер има превод на БГ език,а тези от братска Румъния си имат цяла серия с преводи на Македонски,Словенски,Хърватски и прочие с по едно изречение.
Най-добре е шампоан да се купува от аптеката.
Аз лично работя с професионални ,но те не се продават в мрежата и за това няма как да дам съвет кое в мрежата ще е удачно :)
Миенето на косата е хубаво да става два пъти в седмицата ,а ако се ползват пяни и гелове ,то миенето задължително да става вечер ,но не със силен шампоан ,а с такъв за ежедневна употреба-без да се прекалява с него.
Не е хубаво в тийн възраста да се ляга с коса,която е била с пяна,лак или гел през деня-всичката мърсотия и прах се е полепила по косата и това я уврежда + скалп-а :)

GILDA
14.01.2009, 11:32
Аз също много ти благодаря Ивчо сега ще се опитаме да спазим твоите процедури и понататък ще се възползвам отново от съветите ти ако дотогава не ти писне от нас де

iv4omad
14.01.2009, 12:22
... ще се възползвам отново от съветите ти ако дотогава не ти писне от нас де

Няма как да ми писне от вас-предварително съм си дал сметка ,когато съм отворил темата :kissyou:

diana ivanova
15.01.2009, 21:16
Като разгледах темата, която си отворил, направо се ужасих, защото си представих какво ще стане, ако аз отворя тема за да давам консултации по моята специалност. Поздравявам те за търпението да отговаряш изчерпателно на всички! А сега и аз да питам. В къщи имаме няколко отрязани дълги коси, някои от които по 60 см. Дъщеря ми иска да ги продаде. Имаш ли представа дали някой купува и къде? Благодаря ти предварително и като ти писне да отговаряш, просто ни тегли една дълга майна...без да се притесняваш.

iv4omad
15.01.2009, 21:26
Скъпа diana ivanova

В днешната ера на какви ли не постижения във всички сфери дори и в нашата остават кът хората наистина занимаващи се със занаяти.
Всички салони за удължаване работят с машинно направени и готови коси,треси,кичури,тупета или опашки.
Би могла да провериш в някой салон за удължаване от големите-Магама или Дима стил дали ще се поинтересуват ,но не вярвам да предложат адекватна цена предвид това,че косата макар и естествена не е обработена и подготвена за работа.
Другият вариант е да провериш по театрите-там все още може да се намери майстор-перукер.
Наистина е жалко ,че тази така занимателна професия умира в България и почти няма тетри ,в които специалист да подготвя и изработва перуките ,както беше навремето-сега всички ползват готова продукция :(

diana ivanova
15.01.2009, 21:33
Благодаря! Аз лично съм против даването на коса на когото и да било и за каквото и да било, защото тя е носител на цялата информация за човека. Почти всички магии се правят с коси, затова не бих искала косите ни да попадат в неподходящи хора. Още веднъж благодаря, че те има.

iv4omad
15.01.2009, 21:36
Мислех направо да ти дам съвета въобще да не я даваш-суеверен съм ....но не исках да ме помисляте за някакъв смахнат ку-ку :D
Колко е голяма дъщеря ти?-можеш да я използваш ,като подплънка за ефектен кок при бал-а или сватбата и или да се поинтересуваш из интернет как сама да я пошиеш и направиш на нещо ,като завеса (треса ) ,но за да ти е разбираемо.
Така направена може със щипки да се добавя към другата коса отдилу.
Виждал съм ,че има подобни обяснения :)

tdm13
18.01.2009, 13:54
Здравей iv4omad! Имам естествено ситно къдрава коса,дълга.Проблема е,че е много суха.Използвала съм козметика за къдрава коса,обаче къдриците ми не се чувстват добре.Сега използвам Дав силк енд слиик,което е за прави коси и горе-долу ми понася.Обаче пак на третия ден косата ми става твърда като телена четка.Ще допълня,че от всички нашумели марки на пазара съм опитвала,но уви.Какво ще ме посъветваш?

iv4omad
19.01.2009, 10:07
tdm13..
Чупливите и къдрави коси винаги са сухи по подразбиране.
Пречупват светлината и себума,който защитава косъма не се разнася равномерно по дължината и за това са сухи и почти без блясък.
Не е до шампоана,който ползваш-важното е след измиване и леко засушаване на косата да нанасяш само по дължината балсам без да го изплакваш,както и кристали за коса.
Ресането става само тогава.
Когато е суха не е хубаво да се реши къдравата коса,защото става ,като захарен памук.Сутрин я навлажни с ръце или с пулверизатор ,който ползваш за цветята например и само я намачкваш и оформяш с ръце-можеш и овлажняваща пяна за коса да използваш или някаква течна вакса-в нея има вазелин и други масла ,които ще подхранят сухата коса и дадат допълнително блясък :)
Маската с бадемово масло е перфектна за твоята коса
(има я по-нагоре как се прави)
:kissyou:

alex 76
19.01.2009, 22:28
Иво,здравей!
Моето питане е свързано с шампоаните.Напоследък вместо шампоана,подходящ за моя тип коса,използвам шампоани за обем.:oops:Добре се чуствам с тях...
Но.....те подходящи ли са за ежедневна употреба(е,при мен не е ежедневна,а два пъти седмична:D ) ?:greeneye:

idzs
20.01.2009, 16:31
Здравей, iv4omad . Искам да попитам относно маската с бадемово масло ,може ли да се ползва два пъти месечно ?:kissyou:

iv4omad
20.01.2009, 18:35
Принципно ,ако се чувстваш добре с даден продукт и то при условие,че я миеш два пъти в седмицата няма проблем :)
Иначе точно тези шампоани при хора с тънка коса по-скоро кара косата да се слепва само след час или два ,защото активните съставки или силиконови частици ,които съдържат натежават на подобни коси. :) :kissyou:

idzs-Ако е изключително суха можеш и на 20 дни да я правиш.Ще прецениш според това как ти действа след направата и :kissyou:

idzs
20.01.2009, 19:19
Мерси за бързия отговор:kissyou:

alex 76
20.01.2009, 19:44
БЛАГОДАРЯ за отговора,и за безценните съвети,които ни даваш!:blueflow:

galie
21.01.2009, 15:48
Ивчо , безкрайни благодарности, тъкмо се бях отчаяла след последната злостна намеса от моя страна върху горката ми коса , но ще спазвам съветите които си дал ...Деница , тичам и за АДЗЕ :kissyou:
Имам и един въпрос , става дума за удължаване и сгъстяване на косата . След ровене из нета достигнах до извода, че най-безопасния (за естествената коса ) и лесен метод е чрез ленти (или треси ) които се защипват с обикновени (или специални) фиби , така, че човек може и сам да си ги сваля и поставя (след кратка тренировка) . Искам да помоля за малко повече информация за тях . От Варна съм , къде могат да се намерят , подлежат ли на боядисване , ориентировъчни цени .Благодаря предварително :cookies:

idzs
21.01.2009, 17:06
Здравей отново, iv4omad , сигурно ставам досадна :shy2:,но искам да попитам още нещо относно бадемовото масло .Трябва ли след двата часа да се измива отново косата ,защото аз я измих ,беше прекалено блажна .:kissyou:

iv4omad
22.01.2009, 09:42
Здравей :)

Да-метода с треси е най-удачен,лесен и бърз.
Самите треси могат да се поставят с кабси,да се зашият към косата или към тънка плитка направена по главата от твоята коса или както казваш със специални шноли.
Минуса при тях ,е че ако например искаш да си къдрава не можеш да третираш твоята коса и тресата едновременно заради нестабилността на шнолите при по-силно опъване ,а трябва отделно твоята и отделно самата треса да обработваш.
За цената малко трудно мога да те ориентирам ,защото си зависи от самият салон ,в който правят тази услуга ,но варира между 350-700 лв зависи и от дължината.
Можеш да си поръчаш от някой салон (ако имаш позната-иначе ще ти я поръчат ,но ще ти праснат голяма надценка и по цена с поставяне) .
Аз съм възпитаник на салон "Магама" и поръчвам коси само от тях .Ако имаш интерес може на ЛС да се разберем нещо.
Самата треса е в пакет от 1 метър широчина и в последствие се измерва широчината на лентата ,която ще е по главата и се отрязва х2 за да се получи двоен ред.Обикновенно цялата треса стига за 3 двойни реда-един под нивото на ухото в тилната част и два цели от "ухо до ухо".
След това задължително хубаво се пошива отрязаната част-нарушен е машинният шев и двата реда се пошиват хубаво в един.
Косата е естествена и позволява къдрене,боядисване и всичко ,което правиш и с твоята коса :)
Накрая се пошиват и самите шнолки. :kissyou:


idzs-Разбира се,че се мие :kissyou:

iv4omad
23.01.2009, 16:55
За galie-основните цветове треси-черна,тъмно/светло кафява,тъмно руса,светло руса.
Дано да съм ти бил в помощ с определянето на най-близък цвят :) :kissyou:

3axap
24.01.2009, 17:25
Ивчо, чакай да те питам и аз нещо :D Дай ми идея как мога да преценя коя прическа ще ми отива. Моля :gipsy:
Имам права коса, цвят - естествено тъмно рус, дължина в момента - до кръста.
Искам да й направя някаква прическа, по възможност нешо доста по-късо, но не мога да преценя дали ще ми отива на лицето.
Чувала съм, че има разни сайтове, където си слагаш снимка и ти генерира с коя прическа как ще ти стои. Знаеш ли някой такъв сайт? Или програма, каквото ще да е.
Искам къса коса, но не смея да я режа, ако ще ми стои като каска на кратунката :D
Благодаря, че изчете всичко това :kissyou:

iv4omad
24.01.2009, 17:36
Здравей :)
Промяната от много дълга на къса е малко психологически момент и трябва много добре да го обмислиш.
До кръста наистина е прекалена дължина и не подлежи на обработване.
Като за начало би могла да пробваш със скъсяване го кръста-ако харесваш по-женствени прически с леко филиране около лицето и отзад на лек венец,а ако обичаш по-екстрмни неща можеш да експериментираш с асиметрични бретон,дължина на косата или силно филирана.
Всичко зависи от това ,което позволява лицето ти.
В сайта на aroma.bg с регистрация имаше онлайн салон.
Пробвай с това----> http://www.ukhairdressers.com/virtual%20salon.asp
Или просто потърси в Google "online hairdresing" ," online hairdressing saloon" и подобни ключови думи :)
:kissyou:

3axap
24.01.2009, 19:46
Изобщо нямам скрупули, ще я резна без да се замисля, само да намеря нещо, което да ме вдъхнови и да ми пасва...
Сега така или иначе почти вързна само ходя, защото ми пречи. Кок на главата и айде - навън. Освен това ми е по-лесно да танцувам така.
А тия бретони и едно друго - няма ли да ми се пречкат още повече?

3axap
26.01.2009, 16:21
Само да доложа... Отрязаха ми косата с педя и половина, малко под раменете е сега, с някакви пластове и не знам какво още :confused:
Ивчо, благодаря за линковете, бяха ми от полза :clap:

letisiq
16.02.2009, 01:51
Здравей Ивчо :) Съжалявам ако се повтарям с въпросите но нали съм си блонди :angel: а и на всеки проблема му се струва единствен и уникален та и моя е такъв :D Приятеля ми има страшно много пърхут...като казвам страшно наистина е страшно...остави че се сипе като сняг...притеснява ме че по самия скалп има безброй люспи така да го кажа и естествено че чрез почесване си прави рани...абсурдно е дори да си помисля да го убедя да посети дерматолог или там както се казва...надявам се ако не някакъв препарат или шампоан то поне някакви "бабини девитини" да ми препоръчаш които да му приложа та поне малко или много да облекчат състоянието му...съвестно ми е само като предполагам как го тормози това но както се вика мъжка му работа ;) Благодаря ти предварително за вниманието :kissyou:

rascit0
17.02.2009, 17:54
Здравей , Иво!
Моят син има същият проблем като приятелят на Letisig , затова ще ти бъда много благодарна , ако ми дадеш някакъв съвет.

skarlet_x
18.02.2009, 01:50
Привет Ив,
Бих искала да те попитам.Може ли бременоста да пречи при третирането на косата.Имам предвид изрусяване на кичури или боядисване.
Благодаря
:lady:

patio
18.02.2009, 11:35
Здравей Ивчо,аз имам руса коса по рождение но сега я правя сивкава,по принцип ползвам ампули и кристали на Seri това е гръцка козметика за коса и съм много доволна,но скалпът ми се омазнява твърде бързо а крайщата са ми сухи,незнам вече какво да правя,ако може малко помощ ще съм благодарна:kissyou:

evi4ka
25.02.2009, 11:36
ивчо и аз дате питам кажи ми нещо поече за
метода стефан (подстригване) имам предвид
благодаря ти,разглейдах им саита но този метод нищо
не м говори
:kissyou::kissyou:

vessi_s
29.10.2009, 22:00
Изчетох всичко с голям интерес и искам да споделя с вас, че точно Ивчомад ми слага удължената коса когато имам нужда от нея. Има златни ръце! Доверете му се! Аз не ходя на фризьор изобщо,но когато реших преди 2 год.да си удължа косата отидох при него и резултата беше зашеметяващ...не се познах...изглеждах прекрасно. Скоро не съм я слагала,но наложи ли ми се...ще тичкам при Ивчомад:clap: знаете ли..приличах на фолк певица. Ако някой иска ще му изпратя снимки,за да види...не преувеличавам :idea:

Пухче
29.10.2009, 22:36
И моята коса се изсипа вследствие на силен стрес,а малко след това спуках киста....Резултата беше плачевен-от коса гъста като кошница,естествено черна и лъскава :( в един момент стоях и всичко около мен беше коса,кичури коса. След консулт с моя позната дерматоложка започнах третиране с Анастим и Алпикорт F но резултат нямаше. Започнах да си правя маска на косата от 1 жълтък,лъжица Тривитаминол,ампула Прогестерон и лъжица силна ракия.За измиване ползвах медицински шампоани-Виши, и т.н. а след време минах на шампоан за коне. Ефекта беше поразителен
Мога само да спомена,че прогестерона е хормон на окосмяването, а Тривитаминола-комбинацията от вит. А и Е играе ролята на прогестерон

leti_at
30.10.2009, 19:53
Казвам и аз здравей на нашия консултант-Ивчо...Благодаря за темичката,много е полезна..
На почти 36 години съм. Имам по-скоро мазна коса...Бях с разкошна коса,която след двете раждания ми остана почти една втора от това, което беше...Прежалих я...Започна да се омазнява...и стана една тъъъничка..на втория ден ми е залепена за скалпа...
Решавах проблема като 4-5 години ходих скичури, те ми я поизсушаваха и можех да изкарам 3-4 дни без да я мия..Но, в един момент ми писнаха кичурите..направих си косата като естествения ми цвят-тъмно кестенява...и пак влязох в ада..
На два дни-мазна, отвратителна...Поддържам я средна дължина( имам невродермит на врата-следствие на силно стресова ситуация и не мога да я подстрижа късо...Въпреки,че обичам късите коси..) Тогава се сетих какво правех в ученическите си години, с разкошната коса..слагах и една зелена къна (вече я няма..беше по-скъпа и от боя,индийска с билки вътре и бадемово масло) Тук вече Ивчо се ужасява сигурно, защото всички фризьори мразят къните, но...
Взех си аз къна, разтворих я със вряло силно кафе (не сложих жълтък и зехтин, защото прочетох,че прибавени към къната не покриват бели коси..) и да ви кажа стана номера...Хубавото е,че ми живна косата И СПРЯ ДА СЕ ОМАЗНЯВА...ВЕЧЕ МОГА ДА ИЗКАРАМ 4-5 ДНИ БЕЗ ДА Я МИЯ...КОЕТО ЗА МЕН СИ Е РЕКОРД..
Слагам си къна веднъж в месеца..Неудобството е,че не винаги става еднакъв цвета...Последния път я държах към 2 часа,за да ми хване добре бялата коса...и тя стана почти черна...След маски на следващите две измивания падна малко цвета и пак си е тъмно кестенява...Осъзнавам,че от тук нататък ако искам промяна ще трябва да я изчакам да порасне и да режа къносаното преди това ,но какво да се прави... Понеже ми е естествено чуплива..я оставям да изсъхне, само я понамачквам..и вълничките стават..понякога й слагам пяна за обем..и съм ок..

Искам обаче да те питам нещо за едно детенце на моя приятелка-момченце на 2 години..По-голямото му братче -на 4 год...си включва прахосмукачката и залепва четката й на пълна мощност на главата на малкия...Следват писъци...Като спират прахосмукачката виждат,че от главата на малкия липсва цял кичур коса...Сега на върха на главата детето има едно плешиво петно ( с големината на монета 1 лв)..Дай съвет с какво да го маже майка му..Косата е изтръгната с луковичките на косъмчетата и...според мен няма да излезе бързо..

И аз съм чувала, това което пише момичето преди мен...за някакви конски мазила...ама като ми казваха какво да си взема от вет.аптека нищо не записах...
Какъв съвет да дам на приятелката ми...
Ох, то цял ферман написах ама...още един съвет искам от теб.. Дъщеря ми е на 11,5 години...носи си косата средно дълга...но й е тъничка..какви маски да й правя, за да се посгъсти, но без да се омазнява,че сега тя влиза в пубертета и виждам ,че и нейната косичка започна да се поомазнява..
Благодаря ти за отделеното време...

mimikulewa
02.11.2009, 18:37
Здарвей.косата ми е дълга и права,но е без обем,мазна и рядка.С мазни корени и сухи/цъфтящи/краища е. дай ни съвет как да я поддържам,ъака яе да се сгъсти и да не е толкова неравномерно мазна.и по обемна.

kamelka
14.02.2010, 15:03
Здравейте и от мен! Нова съм тук, но имам нужда от съвет :( Вчера бях на фриьзьор и исках просто да ми освежи косата, но не стана точно така- отрязаха ми повече отколкото бих прежалила. А пък и тази гоина съм абитуриентка (след 3 месеца) и си искам да съм с хубава коса. Сега съм отчаяна, защото по принцип имах много длга, гъста коса... а сега не стига че този сезон поокапа малко, ами и ме постригаха доста,(в момента ми е до средата на гърба и то изправена , аз по принцип ходя с начупена ) Моля ви от цялото си сърце да дадете свет какво да правя тези три месеца, за да си възвърна предишната дължина и като цяло гъстота на косата- все пак тов е единственото нещо, което харесвах в себе си. И друг въпрос имам, тъй като забелязах че сте писали за АД3Е-само в корените ли се втрива?И би ли могло да ми помогне това нещо, в моя случай :( :confused::(

rosita
14.02.2010, 15:20
Здравей kamelka! Да споделя за витамините АДЗЕ. Преди около месец косата ми започна да пада. Не мога да ти опиша какъв ад беше, имах чувството, че още ден-два и ще падне цялата. Бях чела за витамините и все се канех да пробвам. Накрая се принудих. Взех си от ветеринарната аптека (продавачът каза, че са с ново име- ВИАЛИТОН). Резултатът е повече от страхотен. Направила съм си 3-4 маски вече. Снощи след измиване и вчесване паднаха не повече от 5-6 косъма. Опитай и няма да съжаляваш. Пък и това, че са ти скъсили повече косата е дори по-добре. Ще видиш, че на бала косата ти ще е невероятна. Аз не смея да се подстрига заради разни суеверия (нали бременните не трябвало да се подстригват). А по въпроса за корените, аз слагам в маската хума, кисело мляко, малко оцет, аспирин, ракия и втривам в корените, а след това размазвам навсякъде и стоя 1 час. Успех от мен!

Дейзи
15.02.2010, 23:02
Камелка-купи си от аптеката-себорал форте.
това е лосион против пърхот и косопад.КАТО СТРАНИЧЕН ЕФЕКТ ПРИ РЕДОВНА УПОТРЕБА ПРИ МНОГО ХОРА СЕ УСКОРЯВА РАСТЕЖА НА КОСАТА.СлеД всяко миене докато е влажна още косата го втривай в корените,масажирай и НЕ изплаквай.
Лосиона е билков и съдържа чемерика-билката е отровна и трябва да се пазят очите,и да се пази от деца да не го изпият:)

kamelka
15.02.2010, 23:30
Здравейте отново ! Благодаря за съветите, ще ги изпробвам! Роси, благодаря специално и на теб че ми вдъхна кураж, защото днес си начупих косата и се ужасих още повече колко много коса са ми отрязали, сега ще правя всичко казано от вас и дано да има успех :) Ина1е забелязах сега, че след като се постригах косопадът ми намаля драстично....дори сега не мога да се оплача.. сега по - скоро възвръщането на дължината е големият проблем :)


Дейзи .. иначе този себорал форте го имам и съм го ползвала за пърхут и на мен личо ми помогна, явно трябва да започна да го използвам по - сериозно пък може да помогне и за разтежа :)


Роси, не го знаех това за бременноста и постригването, но щом хората са казали такова нещо.. ямо има нещо вярно .. а пък и е хубаво да си пазиш косичката, за да не съжаляваш после като мен :)

kamelka
16.02.2010, 14:34
И още нещо да попитам.. каква доза от този тривитаминол се слага? :confused:

Пухче
16.02.2010, 14:36
2 с.л.

Пухче
16.02.2010, 14:38
http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=7756&postdays=0&postorder=asc&start=150&sid=6615f3c7b23cdec119a9ef547daf9423
http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=7465&start=150

kamelka
16.02.2010, 18:33
Tahank you за бързия отговор :greeneye: И още един въпрос :idea:.. може ли да се ползва всяка седмица.. тоест може ли да има и неблагоприятен ефект, ако се използва толкова често :)

Пухче
16.02.2010, 18:35
Не,не е хубаво толкова често,може да се получи обратния ефект.Прочети малко от линковете,които пуснах-там има много добри рецепти

kamelka
16.02.2010, 19:16
Дааам, разгледах ги, тоест изчетох ги и забелязах , че хората си противоречат... едни яползват 1 седмично други 2 пъти... трето 2 пъти в месеца странна работа .. но все пак са витамини не би трябвало да вредят толкова, ако се използват дори венъж седмично (просто имам горомно желание да си възвърна дължината на косата до бала )

rosita
16.02.2010, 20:10
Когато си купих витамините, продавачът ми каза да слагам по 1 с.л. и да подхранвам косата 1 месец. Искам да отбележа още, че някои дами си мият косата веднъж седмично, а други 2 пъти. Затова аз си правя маска всеки път, когато мия косата.

Verche_98
17.02.2010, 20:48
Момичета бихте ли ми препоръчали нещо против пърхут.Какви ли не шампоани съм пробвала нищо не ми дийства.Бихте ли ми дали съвет.

patio
17.02.2010, 22:48
А аз бих искала нещо за бърз растеж на косата,но по възможност на по нормални цени.:confused::kissyou:

didy
17.02.2010, 23:17
patio, за по-бърз растеж може да ползваш хининова вода, която се втрива в корените на косата. Ако не ти помогне, поне няма да ти навреди!

patio
18.02.2010, 11:40
Благодаря все пак,ползвала съм но не съм забелязала кой знае какъв ефект.:kissyou:

bop_bop_mara
20.02.2010, 18:43
За бърз растеж - хубаво прясно мляко от село, по 2 чаши всеки ден ;) Може и да си въобразявам, но при мене имаше ефект.

patio
21.02.2010, 21:57
хахахаха,май така е най добре с мляко:D:clap:

Зоя
22.02.2010, 18:47
Verche 98,а пробвала ли си с шампоан против пърхот на "Евтерпа".Синя тубичка с бял етикет-не сребрист/два модела в една и съща опаковка са.Пробвай

Verche_98
22.02.2010, 21:14
Зоя не съм го пробвала,но ще го пробвам да видя дали ще има някакъв ефект.Надявам се да помогне.

furcholetka
13.03.2010, 12:30
Здравейте момичета.Изчетох цялата тема но не ми стана много ясно за тея конски витамини.Колко струват,как се използват,имат ли нистина ефект?Моля някоя която ги е ползвала да ми обясни.Благодаря предварително

Юра
13.03.2010, 18:38
Низорал - от аптеката се купува . Скъпичко е и ефикасно, но след време пак се появява.
За по-сигурно сменяй често марката на шампоана.

blue_bouble
14.03.2010, 20:00
2 хапчета низорал, стриваш ги и ги слагаш в бебешки шампоан.Миеш косата докато шампоана свърши- това е съветът на моята фризьорка.Ефтино и ефикасно:gipsy:

Пухче
14.03.2010, 20:28
Конските витамини се казват Тривитаминол и струват около 5 лева.Купуват се от ветеринарната аптека

biskvitka_
20.08.2010, 12:46
Момичета, моля да ми помогнете да си избера четка за сресване на косата!

Косата ми е дълга, тънка, твърда, гъста и чуплива.

Досега бях с дървена, купена от аптеката (марка не помня) и единственото хубаво на тази четка е, че косата не се наелектризира. "Бодличките" и са къси и не разресва добре. Откакто съм с дървената четка, косата ми се сплита на възли.

Преди това бях с една на Ревлон, която добре разресваше косата ми, но предпазните и топченца много бързо изпопадаха, а и сега Ревлон са със значително по-лошо качество, отколкото преди 15 години, когато купих първата си четка от тях.

Моля, помогнете ми!

leti_at
23.08.2010, 19:44
Аз ти препоръчвам четките на Ейвън -има една дето се води за гъста коса...много е добра. Взех я на много мои приятелки и всички са доволни, аз също я ползвам...имам и от старата серия, взех и на дъщеря ми от по-новата "червена " серия..Има я и в новия 12 каталог на стр.128/129, каталожен номер 07252, цена-5,90

biskvitka_
24.08.2010, 14:33
Leti_at, благодаря за отговора!

Как точно се нарича тази четка? На бг сайта на Ейвън ми се отваря 10 каталог.

Видях тяхна широка четвъртита червена четка, която се нарича Paddle brush, дали е това?

leti_at
25.08.2010, 22:23
Води се четка за гъста коса-говоря за бг каталога..

Говоря за тази.. № 5 е.. на стр. 128/129


http://www.avon.bg/PRSuite/static/e-broshure/C12-2010/e-brochure.html

biskvitka_
26.08.2010, 19:21
leti_at , благодаря!