PDA

Покажи пълната версия : Пиле "Ивчо"



iv4omad
11.01.2009, 11:16
Дано да успея да го обясна разбираемо-трябва само повече търпение и всичко е ок :)

Взимате едно хубаво и голямо пиле.
С помоща на тънък и остър нож правите разрез на кожата по коремната част и от там започвате внимателно да отделяте кожата на пилето (трябва да е цяла) докато накрая оставите голо самото пиле ,а към кожата сте отрязали крилата.
След това зашивате кожата долу където са били бутчетата.
Правите си по ваш вкус пълнеж с ориз,праз и ситно нарязани (и предварително сварени) пил дробчета,пълните кожата на пилето и зашивате корема :)
Омесвате си малка топка тесто ,която запичате ,като отгоре сте поставили "пилето" (кожата с пълнежа)
Готовото ястие прилича на Пиле в полог,което можете да декорирате със стръкове магданоз и сварени и обелени яйца наоколо.
Самото пиле пък сварявате -една част и за супа можете да си отделите.
Свареното месо може да се панира на хапки ,да се направи пилешка салата или както е сварено да се нареже на кубчета и поднесе набучено на клечки с парче синьо сирене и ябълка или ананас от компот.
:kissyou:

fantaziq
11.01.2009, 17:26
Да това е много сполучлива рецепта!
Аз като го правя го обезкостявам цялото и запазвам месната част с кожата и на местата ,където трябва да са копънчетата и крилцата, слагам морковче,а в средата след като съм натъпкала пълнеж(ала фантазе) пъхвам и две яйчица.После го обварявам и внимателно го изваждам от тенджерата,като го поставям в тава.Доовкусявам го с подправки и запичам за цвят.Накрая,когато леко поизстине го нарязвам на резени и сервирам върху канапе от зеленчуци.

barbie
12.01.2009, 00:54
Фантазия и аз го права като теб ,но директно го запичам без да го вара. А това с яйцата навсяка цена ще го пробвам ,не съм се сетила :kissyou:
Ивчо ,а за твоя метод :clap: който си го може си го може ,аз небих се наела струва ми се доста трудно да се запази кожата цяла ,но звучи вкусно :kissyou:

fantaziq
12.01.2009, 09:33
Барби, вари се само ако плънката е с ориз и ако знаеш как се подува ...увеличава си поне още половин път обема,затова трябва да се вари в по-голяма тенджера,а после с две шпатулки се изважда много внимателно,за да не се разкъса и така се прехвърля в тавата.Иначе можеш да си го печеш директно,но в тава не се напоява горната час и ориза суровее.Пробвала съм няколко варианта на това пиленце и винаги е вкусно.Децата са на мнение,че и раздробено да го направя ,като има качественни продукти все ще се получи.

iv4omad
12.01.2009, 12:20
Ивчо ,а за твоя метод :clap: който си го може си го може ,аз небих се наела струва ми се доста трудно да се запази кожата цяла ,но звучи вкусно :kissyou:

Мисля ,че не си пробвала-не си го направила.След разреза по корема просто с ръба на ножа "отдираш" кожата ,която я държиш със свободната ръка за да я опъваш и така внимателно докато стихнеш крилата,които отрязваш за да съм към кожата...така малко по малко имаш цялата кожа.
За пълнежа разбира се когато го направиш предварително не се налага да го вариш после ,а направо се запича.
Да ви кажа ,ако не знаете една хитринка-за да е хрупкава и ароматна кожата аз лично я намазвам с мен и поръсвам с розмарин :)

Дида
12.01.2009, 12:40
Дъщеря ми готви свински пържоли с мед.Получи се чудесно.:clap:
Явно и при пилето можем да го ползваме.Мерси за идеята.:idea:

Mynki
12.01.2009, 14:21
Тази хитринка с меда съм я пробвала и става чудесно.Аз правя марината за пиле или пържоли с мед,алкохол и подправки според месото.....и фантазията.Ефекта е невероятен.:greeneye:

van
25.03.2009, 12:28
Моля да ми препоръчате пилешки хапки в сладко кисел сос дъщеря ми много иска да и направя. Имам рецепта но не знам дали става хубава.:-|:kissyou: