PDA

Покажи пълната версия : Как шия с двойно лице:



Shanni
13.01.2009, 13:09
Здравейте!
Тум смятам да поместя няколко доброкачествени фотографии... :D ох, защо ме избива на смях??:scared:

ОК, сериозно! :zippie:

Направих няколко бода с два контрастни цвята конец, които снимах на етапи откъм гърба, за да покажа как шия двулицево 1:1.

На първата снимка е показано отрпед, а на следващите две - какво става отзад.

Като за начало, ето едно елементарно минаване на долен ред -тук няма нищо особено, защото в процеса на шиене, конеца минава така, че закрива вертикалната чертичка, която се получава при 'пренасянето'. Първият ред покрива началото на конеца. Може да се шие около него докато се покрие, или да се остави да стърчи и след като се ушие достатъчно, за да го скрие, да се пъхне една игла в 'тунелчето' и като се вдене крайчето, да се издърпа иглата, като подпъхва конеца.

Сигурна съм, че за повечето от вас тези неща са елементарни, но понеже чета и мнения, че подпъхването на конеца затруднява или изнервя някои хора, искам да покажа колко лесно става и колко е хубаво да ти е чисто и конеца да не пречи после докато шиеш близо до неговия стърчащ край.

Shanni
13.01.2009, 13:16
На следващата снимк показвам как прескачам няколко бода, които ще бъдат с друг цвят и продължавам реда със същия.

Shanni
13.01.2009, 13:22
На тези снимки показвам как минавам на друг ред, когато конеца трябва да отиде в друга посока и да кръстоса бодовете на гърба.
За да стане красиво, подпъхвам иглата под ушитите вече бодове, така че обратния наклон да остане отдолу и да се покрие от 'правилния'.

На първата снимка показвам къде трябва да се забоде иглата и как конеца трябва да мине 'напреки' на ушитото,

а на втората показвам как го подпъхвам.

Shanni
13.01.2009, 13:34
Ето така изглежда когато конеца вече е прекаран откъм лицето.
(Само с тази малка разлика, че трябваше да забия иглата в горната дупчица, но после нарочно оставих грешния вариант за снимката, за да се вижда по-ясно. Иначе тази малка вертикална чертичка не се вижда.)

Shanni
13.01.2009, 13:40
Така ушивам още един ред, като пак прескачам два бода за другия цвят и тук показвам как подпъхвам края на конеца след като съм приключила с този цвят.

Показвам и лицето на ушитото с червено.

Shanni
13.01.2009, 13:57
Дойде време да започна с втория цвят.

На първите две снимки се вижда как започвам като провирам иглата, за да скрия края на конеца. Пак подчертавам, че това става много лесно и е много удобно да се шие 'на чисто' след това.
На втората снимка се вижда как изглеждат нещата след като съм направила първото забиване на иглата. Първият бод още не е готов откъм лицето, но отзад конеца е почти напълно скрит.

На следващите две снимки показвам как забивам иглата със зеления конец така, че той да обгърне нишката на червения, която остана при прескачането.

Така ушивам всичките бодове със зелено на този ред.

Shanni
13.01.2009, 14:05
Ето така изглежда ушитото със зелено отпред и отзад:

Shanni
13.01.2009, 16:31
Сега остава да сляза на долния ред със зеленото и да ушия двата бода, които прескочих.

На първата снимка показвам къде трябва да забия иглата, а на втората - как я промушвам под червения конец.

На третата снимка се вижда как изглежда подпъхнатия конец, а на последната - отново зеления конец минава над червения и покрива нишката над прескочените бодове.

Shanni
13.01.2009, 16:48
Еми това е от мен :)

Който е прочел, да прати 5 лв. за урока :D

Някой ако има какво да допълни от своя опит, нека да заповяда. :kissyou:

didy
13.01.2009, 17:07
Shanni, браво :clap:
Идеално нагледен урок :idea:
За втория цвят винаги съм се чудела как да го започна и как да мина на следващ ред. Благодаря :kissyou:

lili
15.01.2009, 20:48
Благодаря, аз имах предвид да покажеш по-отблизо отзад вече ушит гоблен.
И аз се опитвам да шия така, старая се да подпъхвам всички краища и конеца когато прескача, но все остават дупки. Какво правиш когато имаш например единичен бод?

rodich
15.01.2009, 20:56
Благодаря, аз имах предвид да покажеш по-отблизо отзад вече ушит гоблен.
И аз се опитвам да шия така, старая се да подпъхвам всички краища и конеца когато прескача, но все остават дупки. Какво правиш когато имаш например единичен бод?

тя вече показа на http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2866&page=3

lili
15.01.2009, 21:03
Благодаря, пропуснала съм го.
А когато се шие по редове пак ли така се получава?

veni_3000
15.01.2009, 23:08
Шани браво добре шиеш но това не е двулицево шиене.

Shanni
16.01.2009, 00:31
Шани браво добре шиеш но това не е двулицево шиене.

A кое е двулицево шиене?

veni_3000
16.01.2009, 10:47
Шие се по редове и е доста голяма играчка но пък става идеално.След малко ще снимам някой детайл по отблизо и ще покажакак се получава когато се шие на редове.

Shanni
16.01.2009, 15:26
Шие се по редове и е доста голяма играчка но пък става идеално.След малко ще снимам някой детайл по отблизо и ще покажакак се получава когато се шие на редове.

Не мисля, че определящото за двулицево шиене е дали шиеш по редове или по цветове, по петна и по какъвто и да е друг начин. Важното е отзад да личи ясно картинката, да е плътно и чисто.

Нарочно озаглавих темата 'Как шия /аз/ двулицево', а не 'как се шие...'

Аз шия така и резултата ми харесва. Мисля, че провирането на конци отзад понякога е малко затормозяващо, но и с шиенето по редове е така.

По моя начин аз избирам къде да шия и коя част от картинката да ушия първо. Плюс това, ми е по-лесно да шия по-едрите петна когато не съм сама или гледам тв. или съм уморена и разсеяна, а по-дребните и по-сложни участъци шия когато съм спокойна и съсредоточена. Така шиенето ми създава различни усещания всеки път.

Мисля, че всеки трябва да намери удобния за него начин.

Нека всеки, който иска, да сподели своя опит и мнение. :kissyou:

veni_3000
16.01.2009, 16:41
Разрешавам си да сложа две снимки в твойта темичка но ако решиш ще ги изтрия.Гоблена е шит 1:1.

alunagalia
16.01.2009, 17:05
Лелее това опаковата срана ли е направо :crazy:ще ми изскочат очите . Поздравления на майстора шапка му свалям!!!:clap::clap:

kati-pati
16.01.2009, 17:59
:clap:гоблените на veni_3000 във вашите творби напрво ме сринаха неможеш да кажеш кое е лице кое е опаци вижте ги браво на майстора,които го може ,го може.:clap::clap:

Shanni
16.01.2009, 18:32
Разрешавам си да сложа две снимки в твойта темичка но ако решиш ще ги изтрия.Гоблена е шит 1:1.

Вени, защо ме възприемаш толкова враждебно?? :confused:

Темичката е обща във форума и нека всеки сподели мнение и опит. Давам ти идея да снимаш в процеса на шиене, за да видят тези, които не са шили по редове.

Аз сложих снимки в 'шиете ли с двойно лице...', но понеже темите се посещават от различни хора, се чудя дали да не сложа и тук.

Аз правя първия си гоблен по този начин и в процеса на работа доста се усъвършенствах. В тази част, която съм шила по-в началото, имам места, които сега бих направила по-добре. Но като цяло съм доволна от гърба си.

В началото на темата споделих няколко начина на подпъхване на конците, които аз използвам. Ако някой намери нещо полезно за себе си, нека взаимства. Не твърдя, че това е единствен и универсален начин на шиене!

veni_3000
16.01.2009, 19:27
Някъде в етапи по време на шиене бях показала с снимков матерял как става ще го потърся ако не са го изтрили и ще покажа.Гоблена ти става добре и е идеален но не двулицев.

veni_3000
16.01.2009, 19:35
Eто тук съм показала как се шие на редове не е трудно но е доста изнервящо на моменти защото се налага понякога да шиеш с по 40 игли.
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3386&highlight=veni-3000&page=2

nvvs
16.01.2009, 20:41
Според мен спора е ненужен,още по вече ,че става въпрос за гърба на гоблена .В крайна сметка шием защото ни е приятно и защото ни носи положителни емоции.
А това което сте показали и двете е направено много професионално. :clap::clap:

leti_at
16.01.2009, 21:04
Вени, направо ми скри шапката с това 1:1...и как изглежда гърба му...
И аз се старая , шия чисто ( като на Шани), ама твоето е наистина майсторство.
Аплодисменти за теб..:clap:

Шани , не се сърди, ушитото от теб е супер, шиеш много чистичко (и аз така шия), ама това не е двулицево поне според мен...

И аз мисля,че излишно спорим,защото това остава вътре в рамката и не се вижда...
Изпадаме като че ли в перфекционизъм вече...нека просто да се наслаждаваме на хобито си...

veni_3000
16.01.2009, 23:02
Аз не съм искала да споря просто споделям опит , исках да покажа как се шие по принцип мисля че затова сме се събрали.А и наистина няма значение как изглежда гърба .Но има и нещо друго когато се шие на редове отпред гоблена изглежда по добре защото бода е много по равен.Важно е на нас да ни доставя удоволствие това което правим, а как ще шием на редове или по цветове е без значение.В момента шия по цветове друг път пък на редове зависи от настроението ми но искам толкова неща да ушия че май не ми се занимава да шия на редове защото става по бавно.Шани дано не ми се сърдиш че така нахлух в темичката ти но ако искаш може да опиташ по моя начин и ще видиш разликата.:kissyou:

Shanni
17.01.2009, 00:15
Мислех да не пиша нищо повече, но просто ме предизвиквате.

Вени, не смятам, че си нахлула в темата ми, дори ще се радвам и други като теб да споделят опита си.

Не мога обаче да се съглася, че това, което правя не е двулицево. Ако едно нещо изглежда отзад така, както отпред, мисля, че това се нарича двулицево. Възможно е да става по-равномерно когато се шие по редове и аз със сигурност ще го опитам, но това не значи, че другото не е двулицево!

Засега все още съм убедена, че по моя начин може да се постигне толкова добър резултат, колкото и ако се шие по редове. /Не казвам, че в момента мога, а че начина го позволява./

Когато пробвам по редове, ще покажа резултата, и ако има хора, които вече са опитали, нека и те покажат своите. И не само резултатите, но нека споделят и някои тънкости и подробности, които ще помогнат на други да подобрят работата си.

Не знам дали не трябваше всичко това да се вмести в темата 'шиете ли с двойно лице или не', но не исках да я натоварвам излишно, затова отворих нова. Нищо лично.

Нека всеки пише каквото и където му харесва. Това е форум, не еднолична фирма.
Темата остава отворена, момичета и момчета, пишете!

pepina_p
17.01.2009, 09:42
Момичета възхищавам се и на двете ви за старанието и изработката на гоблените , особенно от опаковата страна.:clap:
Лично за себе си смятам, че това да се старая да ми е много чист гърба ми е СУПЕР изнервящо. Аз шия за да се разтоварвам и смятам, че най- важното нещо е шиенето да ме успокоява. Шиенето за мен е като вид медитация.:idea: Така, че правя това което ми харесва. Това на означава , че не се възхищавам на вашия перфекционизъм:clap: За да го правите, предполагам ,че ви харесва и ви носи УДОВЛЕТВОРЕНИЕ и това е важното. Спора в случая мисля ,че е излишен. Всеки от нас има изработен навик и межанизъм по които шие и е много трудно да промениш изработения с времето стериотип. Например четох тук във форума как шият бързо оцветявайки схемата. Оцветих си един знак и така се обърках.............. Аз например шия без да отбелязвам по никакъв начин. Питат ме как знам къде съм...... Ами просто знам. Имам набито зрение и знам къде съм и почти никога не греша. Пробвах и с гергеф- също не можах да свикна. Така, че е хубаво , че показвате вашия начин на шиене и на който му е приятно - да пробва.:kissyou:

slasch
17.01.2009, 13:23
Момичета няма нужда да спорите!
"Двулицево или не",но аз също шия като Shanni и аз лично си го харесвам.Смятам,че това което е показала е точно двулицево шиене.Аз също бях показвала опаковата страна на мой гоблен,но не знам в коя тема и дали не ми е изтрит поста.Иначе :clap::clap: за Shanni.

sn_dobreva
17.01.2009, 14:31
Аз споделям напълно мнението на pepina_p.
Нека всеки си шие по начина, по който е свикнал и най-важното, който му доставя удоволстие. И аз се старя да шия чистичко отзад, но не претендирам за двулицево шиене. Още повече, че след рамкирането никой не вижда гърба.
Аз също се възхищавам от перфектните ви изработки, но мисля, че това би било прекалено натоварващо за мен и би ми развалило удоволстието.

Nikol_82
18.01.2009, 23:21
Shanni ,аз шия по абсолютно същия начин като теб :idea: ,но познавам Анито ,която шие двулицево и като ми показа нейните творби ахнах :idea: При нашия начин получаваме едни празни пространства между цветовете ,а при нейните гоблени такива няма :clap: Най- важното според мен е ,на нас самите да си ни харесват,а дали е двулицево или не -Кой ще му гледа от зад :gipsy:

Shanni
19.01.2009, 22:05
И с празните пространства се справих - вече не ми се получават. Намерих начин да ги избегна.

Shanni
20.01.2009, 10:28
:kissyou::kissyou::kissyou:

За всички, които шият идеално.

lili
20.01.2009, 15:37
И с празните пространства се справих - вече не ми се получават. Намерих начин да ги избегна.

:clap::clap:
Kak?

Shanni
21.01.2009, 09:42
:) Ами да речем че имам ушито червено и трябва да сложа до него зелено - на всеки нов ред провирам зеленото отзад през крайните бодове от червеното, така, че да стане като продължение на зеления ред и връщам обратно, като запазвам посоката когато започвам следващия зелен ред

... не знам дали става ясно, може пак да сложа снимки, но да си призная, там, където има по малко бодове и цветовете се преливат постепенно, си е изнервящо постоянно да въртиш гоблена и да провираш. Може да е по-трудно даже от шиенето по редове.

Въпроса в крайна сметка е в равновесието удоволствие-резултат. Трябва всеки да си намери подходящата за него комбинация. Защото ако шиенето се превърне в тягостно обработване на гърба... просто не си струва.

:)

nvvs
21.01.2009, 10:52
Шани, това го разбрах , но искам да те питам, какво правиш ако има единични вертикални бодове .
//
//
//
//
Това най ме мъчи ,като ги подхвана ми става като черта отзад.

Shanni
21.01.2009, 11:02
Олелеее, тук ще трябват снимки. Мисля, че няма да мога да обясня без демонстрация. Ще се опитам пак да шия и да снимам днес или утре и ще отговоря тогава. :)

Nikol_82
21.01.2009, 13:28
Шани, това го разбрах , но искам да те питам, какво правиш ако има единични вертикални бодове .
//
//
//
//
Това най ме мъчи ,като ги подхвана ми става като черта от зад.
С единичните и на мен се получава така
І
І
І :shy2: Все едно съм чертала :(

veni_3000
21.01.2009, 22:03
Ами просто прихващате конеца за съседния конец и няма да се получи чертааз съм показала как се пихваща.:smokin:

Shanni
22.01.2009, 09:37
Вени, защо не прикачиш онези снимки и в тази темичка, та да има нагледен материал и за двата начина. Аз тези дни ще снимам още някои мои похвати и ще сложа и тях.

vania.kaimska
23.01.2009, 22:22
Изчетох цялата тема и съм на мнение,че трябва да се шие чисто но чак пък толкова.Заради един гръб,който никой /освен в ателието за рамкиране/ няма да го види ,да си усложнявам шиенето с 40 игли.Никога! Това за мен няма да е шиене а затормозяване.:idea:

veni_3000
26.01.2009, 16:13
Между другото не е толкова трудно да се шие по редове първо не вдяваш постоянно игли, второ отпред ушитото става по равно , шиеш отпред и отзад едновременно. По едно време исках да продавам гоблените си и мислех че ако са ушити перфектно някой би ги купил:Dно уви отдавна съм се отказала от тия си намерения.Ако сега някой ми предложи да купи мой гоблен незнам дали бих се съгласила да го продам.

Shanni
26.01.2009, 19:13
и аз не знам дали бих продала нещо, което съм ушила, но си мисля, че като ги правя добре и отзад, ще оставя нещо по-ценно на поколенията и когато внуците решат да се отърват от боклуците на баба си, ще спечелят повече
:D :D :D

cecunka
01.02.2009, 20:24
Честно казано винаги съм се чудила как се постига гърбът да е точно като лицето.Но това което видях на тази страничка ме :PP. Аз няма да мога да работя нито по редове, нито по другия начин - ще се побъркам и изнервя. Като цяло се старая да си подпъхвам конците, но не изпадам до крайности.Това си е все едно да шиете 2 гоблена едновременно. Но пък шапка ви свалям за умението и ще ви завиждам благородно.:clap: Ето така изглеждат моите гоблени в лице и гръб. И много моля не ми се смейте прекалено много.:kissyou:

Nikol_82
01.02.2009, 21:14
cecunka ,направо си изглеждат чудесно :clap:

geri_73
30.03.2009, 08:06
Здравейте и от мен! За мен лично добрия гобленар се познава по опаковата страна на гоблена. Аз обаче , не съм шила двулицево. Въпреки всичко, от опаковата страна на гоблените ми, няма стърчащи конци, възли и прескачания.И като го гледам от далече ясно се очертават фигурите, но все пак не е двулицево[:]

Juli71
01.04.2009, 18:35
И при мен се получава така като при geri. Не мога да шия съвсем изчистено отзад т. к. ми се струва че си губя времето и се бавя с готовия продукт.

Shanni
11.04.2009, 15:41
Ехаа, отдавна не бях влизала във форума и се радвам, че има нови мнения! Съгласна съм, че когато гърба започне да затормозява шиенето и се губи удоволствието, не си струва. На мен засега все още ми е интересно и се радвам когато го докарам добре отзад. Щях да слагам снимки за единичните вертикални бодове, но напоследък съм много заета и все не мога да стигна до тях.

С две думи: ако трябва да ушия една ветикална редичка единични бодове, отзад може да си поиграя да подпъхвам конеца през съседните цветове, или просто го оставям да стои така: по-вертикално, но все пак запазвайки същата посока на наклона, макрар и малък. Но в този гоблен имам един момент между лицето и косата, където трябваше да сложа няколко цвята един до друг пак така с единични вертикални бодове и тогава не намерих друг начин освен да си ги оставя така. Можете да разгледате отблизо лицето на снимките, които съм прикачила и ще видите тези моменти. Не мога да си представя как става това при шиенето на редове, но едва ли е много различно. Все пак се налага прескачане на конеца и не всички бодове отзад са с еднаква дължина и наклон. За мен важно е да се запази посоката на бодовете отзад, да е плътно и картината да се 'чете' добре. :)

ellena
11.04.2009, 16:16
И аз шия като Shanni и това не ме затормозява особено! Но сега като започнах първите си опити с кръстчета ми е малко трудно да спазвам посоката на чертичките и да подпъхвам конеца! Та ще се радвам да споделите своя опит и за този вид бод! :idea:

Shanni
13.04.2009, 16:36
Когато шия кръстчета, шия 'на петна' - т. е. тази група кръстчета от един цвят, която е неразделена - първо ушивам единия наклон на всички кръстчета от това 'петно', като се придвижвам от ред на ред така, че отзад да се получават само вертикални чертички. После се връщам по същия начин и ушивам горния диагонал.

Понякога лавирам като пропускам някои кръстчета и ги довършвам 'навръщане' или ги ушивам предварително. Ако например има два реда, които започват от едно и също място, на първия имам 5 кръстчета, а на долния - 3, ушивам единия наклкон на 5-те, после се връщам и ушивам горния наклон на последните две /т. е. довършвам ги/ и тогава слизам на долния ред и продължавам. Или, ако имам на горен ред 2, и през разстояние още 2, а на долния ред са непрекъснати, ушивам двете, слизам на долния ред, и като стигна до следващите две от горния ред, ги ушивам и пак слизам и продължавам долния от същото място. Така че не презкачам през разстоянието за да не стават отзад диагонални или хоризонтални черти.

След като забода иглата и я изкарам отзад просто се питам: нагоре ли мога да тръгна или надолу - и накъдето може. Понякога ушивам горния диагонал на кръстчето първо и навръщане - подпъхвам под него долния, в началото забравях и се объркваха наклоните, но се свиква с малко практика. Например, няколко кръстчета, разположени по диагонал, шия така: на едното шия долния диагонал, на следващото - горния и навръщане през кръстче ми се налага да подпъхвам, но в името на гърба... :D

Конеца отзад провирам вертикално - под едната чертичка наляво, под другата - надясно и така 3-4 пъти стига.

Ох, дано да съм достатъчно ясна, че хич нямам време за снимки сега! Питайте, ако има нещо неясно
:)

geri_73
13.04.2009, 17:49
Цецунка, и моите са като твоите. По-хубави не мога да ги направя.

Gabriela16
26.10.2009, 08:58
ще пробвам и аз

dany71
08.12.2009, 20:41
Veni, опитах да проследя линка който води към обясненията по темата Как се шие огледално но не се отваря. Изчетох почти всичко дето си написала е пробвах да видя снимките но без обяснения мога само да гадая :( как става.
Сега се уча да шия гоблени и много ми харесва но май още повече ще ми хареса ако става перфекто като твойте изработки за които те поздравявам от сърце, хубавото си е хубаво винаги!! :clap: комплименти!
Сега за мене: дали мога някъде да прочета как се прави гоблена огледален ? :(:scared::confused:
Благодаря предварително за отговора !

veni_3000
08.12.2009, 21:26
Съжалявам явно е изтрита темичката.

dany71
09.12.2009, 13:09
Жалко наистина! Аз така се надявах. Благодаря все пак. Ще продължавам да следя мненията във форума.......и да се чудя дали мога да се науча сама....ако има някакви прости правила без да ви карам да правите наново снимки ще се радвам да ги науча, чао засега

sianie35
16.12.2009, 23:47
tova e p1rvia mi goblen-ne e idealno,no tolkova nau4ih sama.priemam kritiki i s1veti...tova e otzad ...

sianie35
16.12.2009, 23:55
a tova e otpred...

galia69
17.12.2009, 00:19
Момичета искрано ви се възхищавам на умението да шиете по този начин :kissyou:Моите гоблени отзад са трагедия но на мен не ми е проблем аз гледам като бродирам да се разтоварвам от стреса за това не се задълбочавам много :D

3axap
17.12.2009, 04:15
tova e p1rvia mi goblen-ne e idealno,no tolkova nau4ih sama.priemam kritiki i s1veti...tova e otzad ...

Приеми критика - пиши на кирилица.


Иначе съм на мнението на Галя69 - защо изобщо трябва да се втелявам как ще ми стане гобленовият гръб??? Като се сложи в рамка, ако ще губер да се е получил, няма да се вижда. Разбирам да се виждат двете страни (лицето и гърбът), та да се напъвам, ами то - само едната страна е на показ...

moni2111
17.12.2009, 07:03
Захарче, момичето е перфекционалист и умението й не е за подценяване, а за адмириране. Иначе всеки решава за себе си. Весели празници

3axap
17.12.2009, 16:29
Адмирирам, но не приемам за себе си :)

nev_ri
17.12.2009, 17:38
ЗАХАРЧЕ ,и аз сам на твоето мнение ,не ги гледам от другата страна, ама баш като гибер не стават.... ядва се.

vessi_s
17.12.2009, 18:02
Аз шия огледално,но без да се старая,просто така става не че държа, но просто понякога и аз се бъркам кое е от пред и кое от зад.

vvd
17.12.2009, 19:20
Олееее, засрамихте ме!Губер чак не, но ми е доста грозен гърба на първото творение.

matcata
02.01.2010, 19:49
Моите гоблени си ги харесвам отзаде и съм на мнение ,че всеки шие така както му доставя удоволствие.Да не забравяме,че това е хоби.Дали някой е перфекционист или не,си е негово желание.:kissyou:(макар че всеки се радва като му кажат,че "гърбът" му е хубав.:D

pinka
04.02.2010, 23:26
Здравеите на всички!Много ви моля покажете нагледно как ги шиете тези гоблени?Като гледам какви красоти творите-направо нямам думи.Това огледалното шиене е много хубаво,но аз не го мога,а много искам да се науча.:(:flower:

Mynki
06.02.2010, 10:51
Адмирирам, но не приемам за себе си :)

И аз съм на същото мнение.Старая се да е да ми стърчат конци отзад,но когато в едно квадратче има много единични бодове с над 10 цвята,ще кажа :clap::clap::clap:ако някой ми покаже как да стане огледално.
За мен е важно отпред да е добре.

fantaziq
06.02.2010, 12:19
Една приятелка от форума ми показа как се шие огледално .Не е много трудно,но така и не можах да свикна.Това е методът на Вени , по редове.Сега си продължавам по старо му,тоест по цветове и не винаги гърбовете са ми красиви.Някои стават чисти,но не огледални, а други пък се оформят като цветни гнезда.Това което избрах за себе си е ,че нямам претенции относно гърба.Така или иначе ги затварям в рамки и хич не ме вълнува нещо което не виждам.Не ми се е налагало до сега да избуша гърба на рамката ,за да сваля гоблена от стената и да го съзерцавам отзад.

Shanni
16.09.2012, 19:23
E, след дълги дебати признавам, че това, което съм показала наистина не е двулицево шиене.

Но много хора ми писаха, че моите съвети са им помогнали да направят гърба си по-хубав, което осмисля тази тема.

Пожелавам на всички да шият с удоволствие и удовлетворение, а ако на някого се наложи да го прави и професионално, още повече желая успех и добра печалба!

:kissyou:

dori4a
26.10.2012, 11:51
Браво:clap:.И аз ти свалям шапка. Но само Шани даде няколко урока за това шиене.

veni_3000
13.11.2012, 15:11
Преди известно време бях показала и бях обяснила как се шие с две лица.Но го изтриха и нямам нерви да го снимам и обяснявам отново. Не си заслужава да си играете защото става много бавно.Когато си рамкирате гоблена никой няма да гледа отзад
как изглежда дори и на китеник да прилича.

Shanni
04.12.2012, 17:36
Такаааа...
След като се оказа, че това, което показвам в тази тема дотук, не е точно 'двулицево шиене', а просто няколко идеи как да се постигне по-лицеприятен гръб или по-точно по-гръбоприятен гоблен... :D,
да кажа за тези, които имат още въпроси за двулицевото шиене:

Шие се по редове. Започва се, да речем, от долния ляв ъгъл, шие се целият ред, като при смяната на цветовете може да се използва отделна игла за всеки, за да спести постоянното вдяване и раздяване. Ако схемата е 1:4, при завършването на всеки цвят, конецът се изкарва от горната страна на гоблена и втория ред се шие от дясно наляво, като се повтаря целия първи ред, тъй като това е горната част на 'квадратчетата' от по 4 бода.
Така се изпълнява един ред от схемата /два от панамата/, след което конците се подпъхват окъм гърба и се режат.

Още не съм пробвала 1:1 по редове, но предполагам, че се шие всеки ред от ляво надясно, като конците се режат веднага след приключване на цвета. :confused:

Може да ви звучи сложно така като го четете, но аз ви съветвам да пробвате и всичко ще си дойде на мястото. На мен ми го обясниха така, и като започнах, първия ред беше много объркващ, но със следващите два всичко ми се изясни и свикнах веднага, даже бих казала, че този метод ми се струва най-лесен за 1:4. Става много гладко и отпред, и отзад, и даже според мен се шие по-бързо, защото се спестява време по следенето на схемата и пресмятане кога кое да шия.

Смятам че този метод е неподходящ за модели с повече цветове и разпръснати бодове.

Ако има нещо неясно, питайте, с удоволствие ще обяснявам, даже може и на лични :kissyou:

temar
30.12.2012, 21:53
Аз мисля че това не е двулицево шиене,то по принцит така е редно да се шие,но това не е двулицево шиене

Shanni
16.01.2013, 14:03
Eдна подробност към метода - препоръчително е да се шие с много тънка игла, за да не изпъва много ушитото когато се провира отзад. Иглите, които стандартно предлагат с комплектовките, са дебели.

dani777
25.08.2015, 00:38
Аз искам много да се науча да шия огледално. Следващия ще се постарая да го ушия огледално но незная дали ще се получи. Ще бъда благодарна ако ми помогнеш.


Емейл Jordanka60@abv.bg