PDA

Покажи пълната версия : Меню за Свети Валентин



kotentseto
15.01.2006, 16:04
Ами аз реших да пусна темата по-отрано, за да има време да си обменим интересни идеи. ТУк ме вдъхновихте с тези вкусотии дето видях и вече за трети път си правя едни еклерчета, само дето не мога да им измисля някаква глазура отгоре. Едно време ги продаваха с някаква кафява глазура, но не я знам, ако някой се сети, нека я напише тук :lady: .

Та аз със сигурност съм решила , че едно от нещата ще са еклерчетата, а за другата част още умувам, исками се нещо новичко :idea: .

nelka
15.01.2006, 17:12
.........ако янко се сети нека я напише тук :lady: .

:D Ами не знам ЯНКО дали ще се сети, но да знаеш как ми стана весело. Още повече че имам един познат с това име, на който най- , ама най-последният интерес са тортите.


Аз кафява глазура най-бързо правя от пудра захр+какао+вода.
Захарта е повече от какаото.
Опивала съм и други, но това е за ежедневна употерба.

Djemma
15.01.2006, 20:23
Торта "Свети Валентин"
Блат:
280 гр масло
225 гр захар
1 ванилия
4 яйца
225 гр брашно
185 мл мляко

Крем:
50 гр меко масло
120 гр пудра захар, пресята
3 ч л "Куантро"
Червена боя

Фурната се загрява до 180 гр. Формата (20 см) се намазва и застила с хартия.Разбива се маслото със захарта, прибавя се ванилията и яйцата -едно по едно. Брашното и млякото се прибавят по една лъжица като се редуват последователно. Полученото тесто се изсипва във формата. Пече се около час, час и 15 мин. Оставя се във формата за 5 мин, после се вади на решетка да изстине. Изрязва се във формата на сърце.
Крем:
Разбива се маслото със захарта, прибавя се ликьора, червената боя . Тъй като куантрото е скъпо може да се замени с друг портокалов ликьор, например кюрасо(но не синьо).
Блатът се разрязва на две, единия се намазва с крема, покрива се с втория. Цялата торта се покрива с мастика, която се приготвя по следния начин:
5 ч.л желатин
125 гр течна глюкоза
1 кг пудра захар
Желатинът се слага в тенджерка с 3 с.л вода,прибавя се глюкозата и се нагрява до разтопяване на желатина. след леко охлаждане се прибавя постепенно към захарта и се измесва като тесто.от него се изрязват няколко бели сърчица. останалото тесто се боядисва в розово и се изрязват няколко розови сърчица. Останалото се разточва и се покрива гладко тортата. Остатъците по края или внимателно се изрязват ,или се подгъват навътре под тортата. От изрязаните парчета се измесва по-тъмна мастика с още малко червена боя и се изрязват по-тъмно розови сърчица. Сърчицата трябва да са с различни размери. Закрепват се към тортата със захарен сироп- 1 с.л пудра захар с малко вода.

alys
15.01.2006, 20:40
Ето глазура от моя архив :) [:] :)

Шоколадова глазура - Нелка:

120 г кристална захар
100 г шоколад
4 с.л. вода
****************
Свари водата + захарта на гъст сироп.
С горещия сироп залей шоколада и разбъркай.
Ако получената глазура е много гъста, може да добавиш вода (евт. кафе, алкохол)
Резултатът от смесването може да е плачевен: не се плаши, само добави още течност, нещата се оправят.

Ползва се топла, евентуално я поддържай топла на водна баня или "в края на печката".

Djemma
15.01.2006, 21:10
Еклери с маскарпоне крем
Еклери няма да пиша как се правят, всички знаят, но ако има въпроси ще ги допиша.
Крем:
- 200 г стафиди
- 2,5 дцл amaretto
- 2 пак желатин
- 500 мл сметана
- 120 г захар
- 500 г mascarpone
Стафидите се накисват в амарето,а желатинът в студена вода.
Разбива се сметаната със захарта, прибавя се маскарпонето и желатина, накрая стафидите.
Пареното тесто може да се шприцова във вид на сърце, за да се получат еклери сърца. Разрязват се на две, върху долната половина се шприцова крема и се покрива с горната половина.

Djemma
15.01.2006, 21:32
Още една идея за оформяне на тортата.

alys
15.01.2006, 21:53
Джемма, помагай! Какво е това "амаретто", "маскарпоне" и течна глюкоза? За глюкозата - това ли пише на етикета, защото аз не се сещам в какъв друг вид се продава, освен течна (е, малко на мед прилича...).

Djemma
16.01.2006, 00:10
Маскарпоне е вид италианско сирене( в Метро има най-различни по цени и качество). Но да ти кажа сирене е силно казано, по-скоро е като руската гъста сметана (базарная, ако ме разбираш какво имам предвид-тази, която бабки продават на базаре, она же деревенская)Ама, че се изразих :D Амарето е ликьор от бадеми, а глюкозата ще я намериш в аптеката.

П.П Като бяхме малки със сестра ми говорихме на руско-български, всъщност си мислехме, че е един език, напълно разбираем за всички, а не два. :D

alys
16.01.2006, 00:47
Джемма, благодаря за пояснението! :)
За езика напълно те разбирам, защото и аз с едната си баба цял живот (съзнателен, за който си спомням) си говорехме на абсолютно измислен руско-български и чудесно се разбирахме. Понякога я молех да ми говори само на руски, но тя след второто изречение вече превключваше на "нашия си" език. [:]

водолейче
16.01.2006, 14:01
Едно време ги продаваха с някаква кафява глазура, но не я знам, ако някой се сети, нека я напише тук :lady: .


Аз правя за еклери следната глазура с бонбони "Лакта": Бонбоните от един пакет ги разтапям на водна баня с 1/2 пакетче масло. Както е гореща глазурата я нанасям върху еклерите.

Valja
16.01.2006, 17:28
Djemma, защо глазурата за тази страхотна розова торта се казва "мастика"? :?

Скарлет
16.01.2006, 18:16
Розово шампанско

Шампанско 8 части
Боровинков сок 2 части
За украса,няколко свежи боровинки.

http://www.dianasdesserts.com/assets/managed/recipes/Pink_Champagne_2.jpg

lubopitko
16.01.2006, 18:39
Аз правя за еклери следната глазура с бонбони "Лакта": Бонбоните от един пакет ги разтапям на водна баня с 1/2 пакетче масло. Както е гореща глазурата я нанасям върху еклерите.

А тез бонбони продават ли се още, защото имам много мили спомени от детството си с тях, но не съм ги виждала по магазините... :?

водолейче
16.01.2006, 20:14
Аз правя за еклери следната глазура с бонбони "Лакта": Бонбоните от един пакет ги разтапям на водна баня с 1/2 пакетче масло. Както е гореща глазурата я нанасям върху еклерите.

А тез бонбони продават ли се още, защото имам много мили спомени от детството си с тях, но не съм ги виждала по магазините... :?

От Billa си ги купувам :)

Djemma
16.01.2006, 20:32
Ами така се казва на руски-мастика и не знма превода на български, затова го написах така. :lady:

lubopitko
17.01.2006, 14:02
Водолейче благодаря за инфото!!! Като приключа с диетата ще отскоча до Била да ги потърся... :yes: Предполагам ще ги открия при другите бонбони? :?

kotentseto
20.01.2006, 18:10
.........ако янко се сети нека я напише тук :lady: .

:D Ами не знам ЯНКО дали ще се сети, но да знаеш как ми стана весело. Още повече че имам един познат с това име, на който най- , ама най-последният интерес са тортите.


Аз кафява глазура най-бързо правя от пудра захр+какао+вода.
Захарта е повече от какаото.
Опивала съм и други, но това е за ежедневна употерба.

:D Ох , така ме развесели с този Янко [:] , аз като бързам и все пиша п някоя такава думичка дето после става за майтап, да не ти казвам в чата колко пъти са се получавали таквиа шеги :D .

Та аз за Свети Валентин ще правя еклерчета пак и непременно ще пробвам твоя вариант за глазура.

kotentseto
20.01.2006, 18:18
Торта "Свети Валентин"
Блат:
280 гр масло
225 гр захар
1 ванилия
4 яйца
225 гр брашно
185 мл мляко

Крем:
50 гр меко масло
120 гр пудра захар, пресята
3 ч л "Куантро"
Червена боя

Фурната се загрява до 180 гр. Формата (20 см) се намазва и застила с хартия.Разбива се маслото със захарта, прибавя се ванилията и яйцата -едно по едно. Брашното и млякото се прибавят по една лъжица като се редуват последователно. Полученото тесто се изсипва във формата. Пече се около час, час и 15 мин. Оставя се във формата за 5 мин, после се вади на решетка да изстине. Изрязва се във формата на сърце.
Крем:
Разбива се маслото със захарта, прибавя се ликьора, червената боя . Тъй като куантрото е скъпо може да се замени с друг портокалов ликьор, например кюрасо(но не синьо).
Блатът се разрязва на две, единия се намазва с крема, покрива се с втория. Цялата торта се покрива с мастика, която се приготвя по следния начин:
5 ч.л желатин
125 гр течна глюкоза
1 кг пудра захар
Желатинът се слага в тенджерка с 3 с.л вода,прибавя се глюкозата и се нагрява до разтопяване на желатина. след леко охлаждане се прибавя постепенно към захарта и се измесва като тесто.от него се изрязват няколко бели сърчица. останалото тесто се боядисва в розово и се изрязват няколко розови сърчица. Останалото се разточва и се покрива гладко тортата. Остатъците по края или внимателно се изрязват ,или се подгъват навътре под тортата. От изрязаните парчета се измесва по-тъмна мастика с още малко червена боя и се изрязват по-тъмно розови сърчица. Сърчицата трябва да са с различни размери. Закрепват се към тортата със захарен сироп- 1 с.л пудра захар с малко вода.


Дано успея да я измайторя тази тортичка, много е сладурска :yes: .

Иначе една от салатките ще е идята от смежните човечета, но във форма на гърди със сутиен :idea: . СУтиена мисля да го направя от маслини или насъргани моркови, а май ще може и от цвекло, как мислите :? ?

pep-4o
20.01.2006, 20:17
Свети Валентин ли? :?: :!:
Снощи толкова ме обидиха, че не опитаха човечетата, а дъщерята дори и помага, та обещавам да им изпека една кокошка :D
Еклерчета правих преди малко, пълних ги с "подобрен" :?: пудинг на д-р Йоткер, отвън също ги понамазах и им метнах едни шарени пръчици :thumbup:
Ей това ще го няма до сутринта обаче.
Вие с какъв пълнеж ги правите? :rezando:

Djemma
21.01.2006, 00:50
Аз ги правя с крем "Дания" или заместителя му "Ижел".

pep-4o
21.01.2006, 00:58
:? Това готови кремове ли са, или ти ги приготвяш :?:

kotentseto
21.01.2006, 10:48
Аз си правя домашен крем по следния начин:

Продукти: 1 литър прясно мляко, 7 с.л. брашно, 1 1/2 ч.ч. захар, 75 гр. краве масло, 1 жълтък и 2 пак. ванилия

жълтъкът се разбива с 1/2 от захарта и размитото в част от млякото брашно. Прибавя се останалото мляко, загрято до кипване и подсладено с останалата захар. Сместа се загрява до завиране като се бърка непрекъснато и енергично(за да не загори). След като се посгъсти се маха от котлона и се оставя да се охлади, прибавя се кравето масло и много леко се разбърква. Ароматизира се с ванилия и се оставя да изстине напълно. Аз имам шприц с крайче приличащо на голяма игла (за инжекции :D ) с него пробивам еклерчето и пълня с крем, така не ми се налага да разрязвам нищо.

pep-4o
21.01.2006, 12:03
:D И аз снощи използвах техниката на 100% - със единия шприц ги поставях в тавата, а с другия с накрайник като дебела спринцовка ги напълних и украсих :D

lubopitko
07.02.2006, 20:56
Вече наближава св. Валентин и аз за пръв път тази година съм решила да го отбележа. И така се глася, че много се надявам да не ми мине котка път и да не се провали нещо... :shock: Та, искам да направя някакъв сладкиш или тортичка. Да не е нещо сложно и връткаво, но за сметка на това да е ефектно. Все пак е делничен ден и се прибирам от работ аскапана... [:] :?

alys
07.02.2006, 22:46
Лю, :) търсиш лесна рецепта за тортичка... Най-лесното, което знам не е кой-знае колко ефектно, но ако се поработи върху украсата, може да мине. Често правя бисквитена торта с крем от нишесте. Всеки път я правя почти в последния момент и няма време дори да изстине - омитаме я, въпреки предупрежденията ми, че още не е готова :D :D :D А половинката ми казва: "Ама нали ти я направи в пет часа, а сега е девет (примерно) и трябва да е готова, давай я." Като видя, че половината е свършила, се присъединявам (повтаряйки си наум, че ... още не е готова, ама и така е хубава :D ).
Сега се сещам, че може да се направи от предния ден и след това да се изреже във формата на сърце и отново да се залее с крем (той бързо изстива)... За украса - има разни бонбонки, перлички, цветни кокосови стърготини...

lubopitko
08.02.2006, 19:56
Алис, това е добра идея :) Аз обаче почти със сигурност реших, че ще правя сладкиш с бонбони Лакта... :?

слънчево_зайче
11.02.2006, 22:27
тъй като темата е за св.Валентин ще си позволя да ви предложа една простичка рецепта за меденки :wink: с които обаче спечелих сърцето на моето момче :lady:

меденки

2 яйца
2 с.лъж. мед
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. разтопена св. мас
1 ч.л. хл. сода
брашно - колкото поеме
канела - според вкуса
Получава се меко маслено тесто, което аз леко поразточвам до около 0,5 см(а може и малко по-тънко) и аз си оформям сърчица, които не трябва много да се препичат
Пожелавам Весел и Романтичен празник на всички

petya stoeva
13.02.2006, 15:20
направо мо потекоха лигите като чета всичко това :P

lubopitko
13.02.2006, 22:50
Ето сладкиша Лакта, който измайсторих току що за утрешния празник...

Steny
14.02.2006, 01:27
ПОЗДРАВЛЕНИЯ! :thumbup:
Сладкиша изглежда много апетитно!
Весел празник и дано денят да е изпълнен с много усмивки и любовно опиянение

kotentseto
14.02.2006, 06:51
Ето сладкиша Лакта, който измайсторих току що за утрешния празник...

Чудесно изглежда, браво :hello: . Ако приемеш един съвет, за да е по-ефектна, направи по края с кокосови стърготини една дебела линия, отгоре на повърхността, така сърцевидната форма ще изпъкне повече :wink:

natalyna
14.02.2006, 14:18
Любопитко, сладкиша е чудесен, жалко, че тук няма бонбони лакта!

А ето и моята торта за св. Валентин - първоначално исках да я направя отгоре само като мрамор - бяла и розова глазура. Глазурата беше купена и каква беше изненадата ми, когато прибавих към част от нея боята разтрворена с мъничко вода, взе че се сгъсти, изчезна гладкостта и блясъка - стана нещо като крем, които много бързо се втвърди! Така че трябваше да импровизирам с нещо друго!

Зори
14.02.2006, 14:41
И резултата е чудесен, natalyna, тортата е страхотна!
Браво :yes: !!!

Djemma
14.02.2006, 17:04
Ох, а аз преди малко се прибрах от работа и току що извадих блата от бурната, още не ми е готова тортата- по-късно, имайте търпение. :D

Djemma
14.02.2006, 19:02
А ето я и моята торта. :D

lubopitko
14.02.2006, 20:12
Благодаря, Котенце, ама хич не обичам кокосови стърготини... :no: :no: :no:
Джемма, тортата изглежда страхотно! :clap:

michel
14.02.2006, 20:54
Ето я и моята изненада за празника.

natalyna
14.02.2006, 21:48
Djemma - тортата е като купена - много добре изглежда! Браво! :clap:

Michel, ти си онази michel от бг-мамма, нали? И твоята е страхотна - виждам, че сладураната ти не може даже да изчака! :thumbup: [:]

Момичета - върха сте, въобще не мога да се меря с вас! :no:

goldenova
14.02.2006, 21:56
Честит празник на всички! Много любов и много целувки!

Djemma и michel, поздравление за страхотните торти.!

michel
14.02.2006, 22:03
:hello: natalyna, точно същата досадница съм! Истината е, че ти си от един от хората от които се уча! :flower:

Благодаря за комплиментите! Наистина беше трудно да я опазя за дълго, добре че се бях сетила да направя повече сърчица и розички! :)

Djemma
15.02.2006, 00:14
Благодаря ви, момичета.
natalyna, ами къде ти като купена, толкова кусури има. :lady:

natalyna
15.02.2006, 00:28
Благодаря ви, момичета.
natalyna, ами къде ти като купена, толкова кусури има. :lady:

Djemma,с маслен крем ли си я украсявала?

Зори
15.02.2006, 14:30
Момичета, тортите ви са страхотни :!:

Майсторици големи сте всички :yes: .

Ние си останахме без десерт, защото точно вчера ми се счупи миксера, много го експлоатирам напоследък горкия. Сега чакам нов [:] .

qni
15.02.2006, 14:36
Аз направих за празника мъфините на Джемма,станаха супер.Дащеря ми се впечатли най-много от глазурата :D и постоянно ме питаше това шоколад ли е :D :D :D

Djemma
15.02.2006, 21:39
natalyna, кремът е суха сметана на д-р Йоткер, разбит с пр.мляко, не е маслен.

man4e
22.02.2006, 16:48
:hello: Здравейте и от мен! Отдавна ви чета и ви се възхищавам. Искам да ви покажа няколко снимки от нашия Св. Валентин, но не знам как. Може ли някой да ми помогне?

Скарлет
22.02.2006, 16:55
:hello:
Там,където си пишеш мнението,малко по-надолу има един бутон BROWSE Като го натиснеш излиза прозорец,маркираш снимката,която е в компютъра ти,натискаш OPEN след това изпращаш мнението си.
Ако снимката не е в компютъра ти,трябва да копираш адреса и,после копираш адреса тук,маркираш я(да стане синя) и натискаш бутона IMG. [:]

man4e
22.02.2006, 17:05
нищо не става :cry: като прикрепя файла и ми дава грешка. Има ли значение размера на снимката?

man4e
22.02.2006, 17:11
C:\Documents and Settings\PC-2\My Documents\Нова папка

pep-4o
22.02.2006, 17:35
ето аз как се научих. Влизаш тук http://www.foto.radikal.ru/
прикачаш си снимката където ти е в компа с Browse - в прозорчето да излезе C:\Documents and Settings\PC-2\My Documents....там където ти е снимката, ако искаш надпис-слагаш, ако не - направо Загрузить и изчакваш да зареди. Когато ти даде Выполнено, виждаш в ляво снимката си. има Открыть, чукваш на него и в нов прозорец ти пуска снимката. След това пишеш тук поста си и копираш и поставяш адреса от прозорчето за адреси горе между: ето тук слагаш копнатия адрес Ако не става даваш линк с тук линка слагаш
Пробвай и пак пиши. Щом ще гледаме, ще помогнем

qni
22.02.2006, 17:37
man4e,има значение размера ...
виж тук:
http://www.goblenite.com/phpBB/attach_rules.php?f=16

можеш да ги преоразмериш:
http://goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=281

man4e
22.02.2006, 18:25
http://b.foto.radikal.ru/0602/40ab7b98d89b.jpg

man4e
22.02.2006, 18:27
:D Мнооооого благодаря на всички за търпението. Другите ще ви ги пратя утре, че сега трябва да тръгвам. Това беше ваза с цветя :lady:

pep-4o
22.02.2006, 19:05
можеш да си ги надписваш снимките -има такова редче там за надпис

С http://b.foto.radikal.ru/0602/40ab7b98d89b.jpg

защо не пробваш, за нас е по-бързо :D :D да гледаме

пишеш (чукваш на копчето горе в дясно над прозореца за писан) слагаш си линка тук без интервал и пак

А масата ти е прекрасна :!: :!: :!: Чудесно си измислила вазата и хапките :!: Браво, момиче:!:
Утре ще очакваме продължението http://krechetalo.com/style_emoticons/default/comp10.gif

man4e
23.02.2006, 10:24
http://b.foto.radikal.ru/0602/383b2b3cba26.jpg
http://b.foto.radikal.ru/0602/d6091dffedc1.jpg
http://b.foto.radikal.ru/0602/f5608e8a2e22.jpg
Здравейте и днес. Много ви благодаря за помощта и търпението. Знаех си, че тук са най-отзивчивите хора и добри кулинари. Дано да си е струвало чакането.
Малко обяснения. Първата снимка - дървото на любовта беше 2 в 1 - украса и десерт, който се изяде на края на купона. Втората снимка - дамски гърди е салата. Третата - солена торта, сервирана на всеки във формата на сърце и украсена с буквата на човека, за когото е сервирана. На масата някъде има и пита, която е украсена с грозде за Трифон зарезан. Салфетките са във вид на смокинг. За украса в стаята има хартиени сърца, които висят от барплота.[/img]

pep-4o
23.02.2006, 10:48
':clap: :thumbup:

Поздравления, много са красиви :!: :!:

man4e
23.02.2006, 11:23
Успях вече да си направя и албум, ако тук ви е по-лесно...
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=23345

natalyna
23.02.2006, 13:43
Man4e, всичко изглежда много вкусно и красиво - личи си, че е правено с желание и любов! Браво - сигурна съм, че партито е било страхотно! :clap: :flower:

man4e
23.02.2006, 14:38
Момичета, благодаря за топлите думи. Съжалявам, че не можах да сложа снимките както ми каза pep4o. Уж направих всичко по описанието, а не се получи, но аз съм упорита, ще пробвам пак с други снимки.