PDA

Покажи пълната версия : Гоблени на Dimensions



Аня
21.01.2009, 16:36
Момичета имам едно питане-някой знае ли дали в гр.София в магазина на ул."Ст.Стамболов"№8 продават гоблени на Dimensions и дали са им по-изгодни цените от Gerika.

shushoni
21.01.2009, 16:57
Да продават, но ги взимат от Герика. Поне на мен така ми казаха, като ги питах за един коледен чорап на Dimensions. Това беше през ноември миналата година, може и да има някаква промяна, ама не ми се вярва. :)

mimiko
21.01.2009, 17:31
Герика е вносител за Бъгария на Dimensions- пише го в сайта на Dimensions. По евтино може да си вземеш от e-bay

marulka_s
21.01.2009, 18:49
Не бих рискувала с Герика, подменя конците и изобщо не е свестен вносител. По-евтино и по-изгодно и най-вече оригинално е в Ибей!

dimensions
30.01.2009, 15:37
Уважаема Г-жо murueka s,
При следващият внос на фирмата ,Ви каним да отделите един ден и да присъствате на целия процес на обмитяване , преводи на гоблени, поставяне на печати ,етикети и изпращане на гоблените.Нормално е за България непрекъснато да се излива ............
но Вие колко оригинални гоблена на фирмата сте ушили за да можете да дадете преценка за качеството на нещата. По добре отправете своите критики към много други фирми , които наистина изопачават прекрасните гоблени/ ако са ви нужни имена на фирми можем да ви помогнем/ . На пазара както и в интернет се предлагат стотици модели нагоблени , право на всеки е да прецени и избере най- доброто за себе си и ние се доволни , че сред доста големия кич от модели можем да покажем и предложим наистина много стойностни неща на фирма DIMENSIONS
Благодарим

lili
30.01.2009, 21:01
Здравейте, отдавна се каня да питам, а защо поставяте печати на схемите? Инструкции на български е хубаво да има, но те могат да се добавят и без да се разпечатва оригиналната опаковка, например като се сложат заедно в друга торбичка.
Знаете ли дали и при гоблените на Lanarte фирмата вносител прави същото?

dimensions
31.01.2009, 11:15
Уважаема Г-жо , едва ли печата е проблем за вас, а той се поставя за това ,че гоблена е в пълната си комплектовка с всички необходимо за него.Макар и много много рядко но за 4 год. в някои модели нямаше сложени схеми или има дублиране на връзките конци и тогава ако вие получите такъв модел може би проблема щеше да бъде много голям . Затова се постявя печата на фирмата. Желаем ви всичко добро.Благодарим

mimka
31.01.2009, 13:20
Това, което казвате, звучи така, сякаш вие сте ОТК на фирма Dimensions.Нали все пак те са тези, които отговарят за качеството си?!

marulka_s
02.02.2009, 16:31
Уважаема Гергана, ушила съм достатъчен брой оригинални гоблени на Дименшънс, пратени ми от Америка, виждала съм и ваши "оригинали", в които има липсващи цветове. И имайте доблестта да си признаете. Хора работили с вас, чиито имена ще спестя са ми споделяли за подмяната на конците, а момичета "опарени" от разлика между ваши гоблени и оригинали внесени от Америка са ми достатъчни да се откажа от вас като опция за закупуване на гоблени на тази чудесна фирма. Да не говорим колко по-евтино излиза да се купи гоблен от американски магазин и доставен през Ибей, отколкото от вашата представителна барака във Варна.

alunagalia
03.02.2009, 23:21
.:hehe:

vanina5860
03.02.2009, 23:47
Момичета, нека и аз да кажа, макар че ще ви се види смешен и дребен проблема. Купих си два гоблена на Дименшън минали през Герика. В единият липсваха иглички, а във втория беше само една. Не твърдя, че е техен пропуска, защото съм ги купила от магазин, но определено ми стана неприятно. Като си помисля - една игличка не е нищо, но защо та е така:(

st_dobri
04.02.2009, 00:16
темата живо ме интересува
следя си я :gipsy:

http://www.animatedfables.com/images/images_story/default/kidoo_2.gif

venipuh
04.02.2009, 01:21
Аз шия в момента един "Фар" на DIMENSIONS,който ми донесоха от САЩ.Моя приятелка много го хареса и реши да си го закупи от "Герика" във Варна.След известно време се оплака ,че един от конците не и е стигнал и дойде да и дам от моите.Ами какво да ви кажа изненадата беше пълна,че те цветовете на двата гоблена се различаваха.После не и достигнаха още няколко конеца от други цветове и в комплекта и имаше само една игла и нямаше никъде написан броя на нишките които трябва да са във комплекта.Аз лично не бих си закупила гоблен от тях.Ако ще са със сменени конци,то по добре си ги кобплектовайте сами с DMC,резултатът е много добър.

mimiko
04.02.2009, 11:01
Имам три гоблена на Дименшън и трите съм ги купувала от Герика. Комплектите бяха с по една игла, която смятам, че е достатъчна. А конците ми останаха и то доста, колкото за още половин гоблен. Лично аз съм доволна, само дето цените са малко високи.
Простете, за може би глупавия въпрос, но ако сменят конците какво според вас правят с оригиналните, след като са нарязани?

pelambre
04.02.2009, 11:53
:idea: Не мислите ли, че тази тема не и е тук мястото.
Всичките постове отговарят на "Мошеници, измамници и фирми фантоми" , освен недоволство и обяснения, няма нищо друго?!

axaia
04.02.2009, 14:10
къде е госпожа dimensions и не отговаря?

lilana61
04.02.2009, 14:27
Здравейте! В момента завършвам гоблена с ку4етата "Великолепната седморка" на Dimensions, закупен от магазин в София. Много съм разо4арована от комплектовката. Схемата беше оригинална, с 4ервен пе4ат на Герика", един цвят от конците/макар и малък!/изобщо липсваше! Два други цвята съм подменяла, защото след като сравних цветовете с тези от снимката в сайта на Dimensions в интернет видях че няма точно съответствие. В комплекта панамата беше Аида16, а в оригинала Аида14!Мисля,че след като е поръчан по каталог с точните размери това е недопустимо! На всичкото отгоре сравнявайки цените установих че ми е продаден на доста по висока цена от тази на Dimensions. Щом го завърша ще сложа снимка. Така че наистина сте прави като казвате че трябва сами да си ги комлектоваме! Шила съм друг гоблен оригинал на Dimensions
донесен ми от вън и стана много хубав, а и нямаше никакви проблеми!

did_tag
04.02.2009, 14:36
Не съм шила комплект от българският дистибутор, няма и да го направя - въпросната госпожа, като ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ явно иска да си плаща наема от продажбата на 5 гоблена - така излиза, вижте цените в сайта й. И това ако не е мошенничество, то поне е непочтенно и мястото на темата е точно тук.

Чак сга видях :crazy:, че темата е в раздел гоблени, а не "Мошеници, измамници и фирми фантоми". Извинявяй pelambre права си- мястото и е там!!!!!!!!!!

Дида
04.02.2009, 17:44
Следя темата с интерес и също мисля,че мястото и е тук!:-|

Maggi_30
04.02.2009, 18:05
Купувала съм много гоблени от същата фирма! Защо пък веднъж не попаднах на липсващи конци, панама, иглички, лоши схеми и прочее?!?! Тези гоблени са сложни за шиене, не се шият с кръстове, гоблен бод и прочее, така, както са свикнали половината и повечето "гобленарки" :) Затова няма да стигат конци, но това е друга тема. Прочетете инструкциите и тогава пишете глупости.
Как пък може да сме такова племе това българите.......Злобно!

vanina5860
04.02.2009, 18:24
"Не се шият с кръстове, гоблен бод........както са свикнали..." Ако не с кръстове, полукръстове и гобленов бод, то как се шият?!?
Извини ме, но ние, които сме "свикнали" не сме толкова Задръстени и умеем да боравим с технологията, която се изисква при изработване на гоблен.А ако има някой, от по-възрастните гобленарки, то все ще се намери младо момиче и да ни отвори очите:idea:

lilana61
04.02.2009, 18:55
Не разбирам за каква злоба може да става дума. Просто цената и големите претенции трябва да са подплатени с добро качество!

venipuh
04.02.2009, 19:14
А как се шият?

svetlina
04.02.2009, 19:34
И аз следя темата с интерес, въпреки че досега съм купувала Дименшънс само от ибей и нямам представа комплектовките в България как са, но така като се замисля, защо им е да сменят конците, каква е целта, къде ще ги използват в последствие, все пак тяхната гама е специфична и не излиза ли по-скъпо даже да се сменят конците? Как мислите, каква е логиката?:confused:

vessito75
04.02.2009, 20:22
http://i051.radikal.ru/0902/21/6793de00a73et.jpg (http://radikal.ru/F/i051.radikal.ru/0902/21/6793de00a73e.jpg.html)
http://s60.radikal.ru/i167/0902/27/9d6fad40c536t.jpg (http://radikal.ru/F/s60.radikal.ru/i167/0902/27/9d6fad40c536.jpg.html)
Съжалявам,че нямам в момента снимка на печата.Ако държи г-жа Дименшънс мога да го снимам или да и го изпратя да го види лично.Този оригинал ми струва 80 лв.Конците ми стигнаха-явно съм улучила случайно "правилния"бод.И за да не съм "бълваща ......." като всички БЪЛГАРКИ ще кажа,че резултата си го харесвам.
Това мога да покажа без да коментирам оригиналността на комплектовката.Изводите са си ваши!

lilana61
04.02.2009, 21:59
Ето така изглеждат указанията за различните бодове - кръстат и гобленов.Вижда се че има доста поправки. Показвам и крайния резултат, който може би не е лош, но мисля че е далеч от оригинала

lilana61
04.02.2009, 22:03
само че май трябва да ги намаля, преди да ги прикача

lilana61
04.02.2009, 22:06
:confused: Моля ако някой може да ми каже с какъв размер трябва да бъгат прикачените файлове

lilana61
04.02.2009, 22:37
Намалих ги!

st_dobri
04.02.2009, 23:54
Купувала съм много гоблени от същата фирма! Защо пък веднъж не попаднах на липсващи конци, панама, иглички, лоши схеми и прочее?!?! Тези гоблени са сложни за шиене, не се шият с кръстове, гоблен бод и прочее, така, както са свикнали половината и повечето "гобленарки" :) Затова няма да стигат конци, но това е друга тема. Прочетете инструкциите и тогава пишете глупости.
Как пък може да сме такова племе това българите.......Злобно!

За злобното българско племе не ми се коментира :PP само едно въпросче, ако позволите, Мадам! Вие от кое племе сте?
и кой ви дава право да обиждате пловината, че и повече от гобленарките тук?
и само на мен ли ми се струва, че от 12-те мнения имате половината са в защита на Герика?
и за да не започнете пак с нападките и обидите ще уточня - имам комплектовки на Герика, имам и оригинални. Доволна съм от резултатите, но (за разлика от Вас) нямам претенции да съм капацитет по всичко, свързано с гоблените на фирма Dimensions.
Лично на мен неприятно впечатление ми направи липсата на игла в един от комплектите и безобразния превод на инструкциите.

zornitsa
05.02.2009, 00:57
Купувам си гоблени на Дименшънс само и единствено от e-bay и съм изключително доволна. Смятам че всеки средно интелигентен човек може и сам да се ориентира в инструкциите, а и един път схванали техниката на разпределяне на конците - може да си го прави сам, а не да им се слагат такива нескопосани обяснения от страна на Герика.
Понеже съм от Варна, не мога да не споделя, че съм потресена от прослувутата барака на госпожата от Герика- много представителна е, посетих я от чисто любопитство относно цени- бях потресена.
За един гоблен от нейната златна колекция, спокойно можеш от e-bay да си купиш три такива оригинални комплекта.
Господата от Дименшънс, ако видят къде и как се предлагат гоблените им, много биха се замислили, дали тя да е основният им дистрибутор за България.
Може би е време да ги уведомим, за нередностите и подробностите около техния дистрибутор.

gunnys
05.02.2009, 09:27
Намалих ги!


НО ТОВА НЕ Е Dimensions:confused: ДАЖЕ НЕ МОЖАХ ДА РАЗБЕРА КАКВО Е:(

(КУПИХ САМО ОРГИНАЛНИ КОМПЛЕКТОВКИ НА Dimensions И НЕ ВИДЯХ ДА СЕ ПИШИ НЕЩО РЪКОПИСНПО.. B НИКОЙ ОРГИНАЛЕН ГОБЛЕНОВ КОМПЛЕКТ НЯМА РЪКОПИСНО!!!!! ВИДЯХ ГО САМО ВЪВ БЪЛГАРСКИТЕ ГОБЛЕНИ!!!)

gunnys
05.02.2009, 09:43
ЕТО ГО ГОБЛЕНА НА КОЕТО МНОГО СЕ ИЗНЕНАДАХ.. ТОВА КАКВОТО Е НАПРАВИЛА ДИСТРИБИТОРА Е "ILLEGAL"!!! АКО СТЕ ОТВОРИЛИ ПАКЕТЧЕТО, ВЕЧЕ НЯМА ЗАЩО ДА МУ КАЗВАТЕ ЧЕ Е ОРГИНАЛЕН!!!

PS: НИЕ НЕ ГОВОРИМ ЗА БЪЛГЪРСКОТО ПЛЕМЕ!!! СЪГЛАСНА СЪМ С ТЕБ st_dobri.. BЪПРОСАТ Е ЗА ДИСТРИБИТОРА НА Dimensions!!! :(

sissak
05.02.2009, 09:53
Ушила съм един Дименшънс,закупен от ибей.Нямах проблем с нищо.
Относно Герика - не вземам отношение,не съм купувала от тях.
Като гледам снимката прикачена от gunnys.......
Поправете ме ако греша,но ръкописно не са ли добавени номера на конци от каталога на ДМЦ.Дименшъните са комплектовани с конци на фирмата,не с ДМЦ.

Бих искала да изкажа мнението си по повод поста на госпожата,която твърди,че някои гобленарки от форума не се справят с различните видове бодове.Уважаема,моля погледнете галериите на тези дами,пък тогава да се обиждаме.

axaia
05.02.2009, 10:24
Очевидно Герика не е заинтересована да отговаря и така да продължава темата.
Очаква от самосебе си да заглъхне, отшуми и се забрави. Както се е случвало много пъти преди това.


Имам три гоблена на Дименшън и трите съм ги купувала от Герика. Лично аз съм доволна, само дето цените са малко високи.
Оставам с впечатлението, че ти си шила само комплектовка на Герика по дизайн на Дименшън и поради това ти се струват оригинални, т.е добри:)

Комплектите бяха с по една игла, която смятам, че е достатъчна. А конците ми останаха и то доста, колкото за още половин гоблен.

В оригиналните комплекти на Дименшън винаги има по две различни големини игли- в зависимост от каунта на панамата.Едната е за основните бодове, а другата за контурния.
В оригиналните комплекти конците рядко са прекалено много. Стигат, но не остават за още половин или един гоблен.


Простете, за може би глупавия въпрос, но ако сменят конците какво според вас правят с оригиналните, след като са нарязани?
Не ги сменят. В комплектовка не се ползват оригинални конци.
Сканира се оригинална схема, добавя се панама и конци ,ДМЦ или на някаква друга фирма и се продава като оригинал.

Предполагам ,че фирмата на 5 оригинала продава и 15 комплектовки, минавайки и тях за оригинали.
И това не е никак трудно- до скоро малко хора си имаха понятие как изглежда истински комплект на Дименшън

zornitsa
05.02.2009, 10:34
И аз така смятам,че между един оригинал минават като продажба още десетина,че ако не и повече - неоригинали, т.е. комплектовки от самата госпожа.
Проблема си остава, но нека й стане ясно на жената, че ние тук не пасем трева, да не говорим,че вече и по някои магазини, където се предлагат Дименшъни ( пр. в магазина в образцов дом Варна)- са я разбрали що за стока е и какви номера върти. Едвали биха си поръчали от нея други бройки.

lilana61
05.02.2009, 10:59
Напълно съм съгласна с AXAIA. На мен ми беше продадена комлектовка по дизайн на Дименшънс, но на по-висока цена от оригинала! Само схемата с печат на Герика беше оригинал! Но разбрах това чак когато ми донесоха друг Дименшън от САЩ!

UnHandy
05.02.2009, 11:33
Намалих ги!

Ама вие сериозно ли го продавате това???Главата не ми го побира как може една легенда да изглежда така - ръчно написана,грешни знаци - това е абсолютна гавра. Не съм купувала нищо от въпросната фирма,но ако наистина това е което предлагат редно е производителят да бъде уведомен.Ако ще плащаш толкова пари за оригинална комплектовка,то нека поне наистина е оригинал,а не тази пародия!

leti_at
05.02.2009, 11:46
Момичета абсолютно сте прави, явно жената си върти преуспешен бизнес и си играе с реномето на фирма Дименшънс....ЧЕ СЕ ПРАВИ И НА ТЯХНО ОТК....КОНТРОЛ ЩЕ ИМ ОСЪЩЕСТВЯВА.....УЖААААААС!
Ама няма смисъл ние тук с вас да си късаме нервите и да отговаряме на нея и нейните новорегистрирали се тук поддръжнички...по-скоро някое момиче , за което англ. език не е проблем да опише проблема като оплакване на оригиналния сайт на Дименшънс ...и за потвърждение да даде линк, към тук( или да попреведе малко и мненията ни....)
Те едва ли са наясно ,че някой им разпечатва оригиналните опаковки, за да сложи печат:D...тая жена нормална ли е...изискванията по цял свят са само да има преведени инструкции на съответния език (тези инструкции се слагат без да се разпечатва оригиналната опаковка)...ми тя като я отвори ,като я прерови, като дръпне част от конците, като преснима и схемата....това вече не е Дименшънс...то е фалшификат на Дименшънс от Герика...така мисля аз
Аман от търгаши в тая държава, които искат на чужд гръб, по най-лесния начин да правят пари... Възмущавам се...

gunnys
05.02.2009, 11:52
по-скоро някое момиче , за което англ. език не е проблем да опише проблема като оплакване на оригиналния сайт на Дименшънс ...и за потвърждение да даде линк, към тук( или да попреведе малко и мненията ни....)

leti_at, АКО ИСКАТЕ ДА ГО НАПРАВЯ АЗ.. ПОНЕ СЪМ ПО ДОБРЕ НА АНГЛИЙСКИ ОТ КОЛКОТО НА БЪЛГАРСКИ:D


НО ТРЯБВА ДА СА СЪГЛАСНИ И МОДЕРАТОРИТЕ.. НАЛИ ЩЕ ДАВАМЕ ЛИНК..

Аня
05.02.2009, 11:57
И аз съм за това да уведомим производителят за своеволията на тази госпожа.До кога ще ни лъжат и мамят?Мечтая си за денят,когато спокойно ще мога да си купя и в България оригинален Dimensions без да се съмнявам в качеството и на нормални цени.

rostso
05.02.2009, 12:07
gunnys, давай!

Напиши едно възмутително писмо на Dimensions и им разкажи всичко, както и приктепи няколко снимки на 'оригиналните' комплектовки, който се продават от тази госпожа! Ако не обърнат внимание, ще изпращаме още писма....

rostso
05.02.2009, 12:24
Е, Dimension се шият точно с "кръстове" и полу-"кръстове"! Очевидно изобщо не си виждала оригинал на Dimensions! Май се изказваш неподготена! А и преди да обиждаш хората, я вземи да покажеш ти какво си ушила и какъв "извънземен" бод си използвала!


Купувала съм много гоблени от същата фирма! Защо пък веднъж не попаднах на липсващи конци, панама, иглички, лоши схеми и прочее?!?! Тези гоблени са сложни за шиене, не се шият с кръстове, гоблен бод и прочее, така, както са свикнали половината и повечето "гобленарки" :) Затова няма да стигат конци, но това е друга тема. Прочетете инструкциите и тогава пишете глупости.
Как пък може да сме такова племе това българите.......Злобно!

Дида
05.02.2009, 12:49
Милички,горда съм,че съм от това " племе българите" !!!!:kissyou:
А злоба - никога не съм я изпитвала през живота си,затова не мога да я коментирам. Който я познава само той може да я коментира.

gunnys
05.02.2009, 13:13
gunnys, давай!

Напиши едно възмутително писмо на Dimensions и им разкажи всичко, както и приктепи няколко снимки на 'оригиналните' комплектовки, който се продават от тази госпожа! Ако не обърнат внимание, ще изпращаме още писма....

ДАЖЕ НЕ ТРЯБВА ДА ДАДЕМ ЛИНКА НА ФОРУМА.. МОЛЯ СЕ ОТ ТУКА НА ТЕЗИ ДАМИ КОИТЕ СИ КУПИЛИ КОМПЛЕКТ Dimensions OT ДИСТРИБУТОРА НА БЪЛГАРИЯ ДА МИ ПРАЩАТ ПЕЧАТЕНИТЕ СХЕМИ and Symbols (u can scan them!).. ЩЕ ВИ ЧАКАМ ДО ПОНЕДЕЛНИК..

ЗА МЕН НЕ Е ПРОБЛЕМ КОЙ И КЪДЕ КАКВО ПРОДАВА! НЕ ЖИВЕЯ В БЪЛГАРИЯ!!
НО СИ ИМАМ ЦЕННИ ПРИЯТЕЛКИ ТАМ КОИТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ ТАКВИЗ МОШЕННИЦИ!!!

e-mail for charts and symbols: gunnys4@gmail.com

PS: АКО НЕ МИ ПРАТИТЕ НИЩО, ЩЕ НАМЕРЯ ПЪТ ДА СЕ ОБЕСНЯ.. ДО ПОНЕДЕЛНИК..

magnolia777
05.02.2009, 14:17
ДАЖЕ НЕ ТРЯБВА ДА ДАДЕМ ЛИНКА НА ФОРУМА.. МОЛЯ СЕ ОТ ТУКА НА ТЕЗИ ДАМИ КОИТЕ СИ КУПИЛИ КОМПЛЕКТ Dimensions OT ДИСТРИБУТОРА НА БЪЛГАРИЯ ДА МИ ПРАЩАТ ПЕЧАТЕНИТЕ СХЕМИ and Symbols (u can scan them!).. ЩЕ ВИ ЧАКАМ ДО ПОНЕДЕЛНИК..

ЗА МЕН НЕ Е ПРОБЛЕМ КОЙ И КЪДЕ КАКВО ПРОДАВА! НЕ ЖИВЕЯ В БЪЛГАРИЯ!!
НО СИ ИМАМ ЦЕННИ ПРИЯТЕЛКИ ТАМ КОИТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ ТАКВИЗ МОШЕННИЦИ!!!

e-mail for charts and symbols: gunnys4@gmail.com

PS: АКО НЕ МИ ПРАТИТЕ НИЩО, ЩЕ НАМЕРЯ ПЪТ ДА СЕ ОБЕСНЯ.. ДО ПОНЕДЕЛНИК..
Съгласна съм,че трябва да се изпрати жалба до Dimensions,за да знаят какво става в БГ и ако трябва да се повери представителството на друга фирма!
Първо,че техните цени са мноооого по-ниски от тези в БГ!Аз съм им голям фен,но като си търсех,например техен гоблен,се оказа,че в Герика е 70 лв.,а в пловдивски магазин е над 90лв. ,може би ги прекупуват от Варна!
Трябва да спре това безобразие!

alessina
05.02.2009, 14:51
Лелеее, и аз имам един гоблен на Дименшънс купен от Герика. Не съм стигнала още до него, но довечера ще го отворя и ако е от допълнително комплектованите ще го сканирам и ще го пратя на gunnys. А и можем и колективно да се обърнем към КЗП.

marulka_s
05.02.2009, 15:56
Купувала съм много гоблени от същата фирма! Защо пък веднъж не попаднах на липсващи конци, панама, иглички, лоши схеми и прочее?!?! Тези гоблени са сложни за шиене, не се шият с кръстове, гоблен бод и прочее, така, както са свикнали половината и повечето "гобленарки" :) Затова няма да стигат конци, но това е друга тема. Прочетете инструкциите и тогава пишете глупости.
Как пък може да сме такова племе това българите.......Злобно!

Мила, Маги, явно постът ти е недомислен и недочетен, както и постът на самата Гергана. Защо си мисилиш, че сме хванати от гората и не знаем как се шият гоблените на Дименшънс? Ако питаш самата Гергана, лично ми е препоръчвала като не искам кръстчета да шия с гобленов бод. Това е пълна глупост и то препоръчана от вносителката. Дизайнерът е преценил как да се шие, не е тя човекът, който да определя как да се шие. Да не говорим, че така се губи от красотата на гоблена. Понеже явно нещата тръгнаха от моето изказване и госпожата се чудеше колко неща съм ушила, в подписа ми има албум, там се вижда какво съм шила, като всичко ми е изпратено от Америка. За щастие имам тази възможност, но има много момичета, които няма как да си го доставят от там и е хубаво и редно, българският вносител да е лоялен. Не е необходимо да го играе ОТК на фирмата, ако има проблем в неразпечатан гоблен, то тогава ще й го върна, тя следва да организира връщането му до Америка и подмяната му, за това е представител и вносител, но когато гоблените се отварят, за да се подпечатват, така не мога да съм сигурна кой е сбъркал, фирмата или Герика и кой какво е правил.

А относно това какво се прави с конците, може единствено представителката да обясни. Но най-лесно е с модерната техника, която се разполага в днешно време, тя самата има не лош принтер, да се разпечатват и схеми и снимки и с подръчни конци от типа на българското Мулине да се приготви едно "оригиналче" за 70 лв.

Така тези оригинали спокойно може да се предлагат в бараката във Варна, на улица Дрин, както и в магазина й в Бургас, където работи майка й. Избягва се внос, обмитяване, пък и печалбата сигурно става по-големичка.

ebn
05.02.2009, 16:43
ХЕЙ МОМИЧЕТА, НЕ СМЯТЯТЕ ЛИ ЧЕ СЕ ПРИБЪРЗВА С ЖАЛБАТА ДО ФИРМАТА ПРОИЗВОДИТЕЛ. СМЯТАМ ЧЕ ПЪРВО ТРЯБВА ДА СЕ УВЕДОМИ АГЕНЦИЯТА ПО "ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ"

rostso
05.02.2009, 17:00
И на двете места би следвало да се оплачем! Все някъде ще ни чуят!


ХЕЙ МОМИЧЕТА, НЕ СМЯТЯТЕ ЛИ ЧЕ СЕ ПРИБЪРЗВА С ЖАЛБАТА ДО ФИРМАТА ПРОИЗВОДИТЕЛ. СМЯТАМ ЧЕ ПЪРВО ТРЯБВА ДА СЕ УВЕДОМИ АГЕНЦИЯТА ПО "ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ"

gunnys
05.02.2009, 17:19
Първоначално написано от Araxna
Още нещо, купувала съм си от Герика, в момента си купувам от Ebay и наистина не намирам никаква разлика между комплектовките, само това че Дименшънс имат серии за техния си пазар и за европейския, и оформлението е различно. Да не би тя само на мен да ми продава оригинални комплектовки, а на вас фалшиви? На хора, които познавам лично също си продава комплектовки, които са си съвсем наред, как така няма никой, който да познавам ЛИЧНО и да си е купил фалшива, не знам. И още от магазин в Ebay Голд Колекшън излиза вече между 50 и 60 лева, така че изводите пак са си за вас.

АРАХНА, НИ Е НЕ ПРОДАВАМЕ "ОРИГИНАЛНИ" КОМПЛЕКТОВКИ.. НИ Е НЕ СМЕ ДИСТРИБИТОРИ.. ТУКА НИКОЙ НЕ ПЕЧЕЛИ ПАРИ!!! ДРУГО НЕЩО Е!

1. НИКОЙ ОСВЕН САМАТА ФИРМА НЯМА ПРАВИЛО ДА СЛОЖИ ПЕЧАТ НА СХЕМАТА! (противозаконен e)
2. НЯМА ПРАВИЛО ДА ОТВОРИ И ДА СМЕНИ КОМПЛЕКТИТЕ!!
3. ТОЗИ ГОБЛЕН ДЕТО ГО ПОКАЗАХ НЕ КАЗАХ ЧЕ ГО КУПИХ!! (ПИШИХ ЧЕ НЕ ЖИВЕЯ В БЪЛГАРИЯ!)
4. АКО ИСКАТЕ ПОМОЩ АЗ СЪМ ТУКА..

Araxna
05.02.2009, 17:33
Далеч съм от мисълта да защитавам Герика, но това на мен ми мирише на целенасочена кампания за оплюване на фирмата.
1. Всяка фирма вносител има правото да слага каквито си печати иска, никой не може да и го забрани.
2. Ако не сте купили комплекта, какъв точно ви е проблема че не разбрах.
3. Аз ЛИЧНО не съм видяла подменена комплектовка, и съм на принципа "ръка да пипне око да види", всичко останало са недоказани клевети.
4. И още наистина за българина е характерно да говори преди да е запознат с фактите, и цялата тази велика полемика ми е много подозрителна всъщност. Явно на някои му е много неприятна собственичката на фирмата и целенасочено я очерня.
И ако вие сте в чужбина, какво отношение имате към българския вносител, при положение, че за половината точки по света е по-лесно да си купиш от Дименшънс директно.
Лично аз се отказах от Герика, поради ограничения асортимент и високите цени, но други забележки нямам. Единственото, което смятам за грях на Герика, и за което може да я дърпат е че си покрадва от схемите и си комплектова собствени от свое име, но на тях НЕ пише Дименшънс, нали схващате разликата? Виж ако е започнала да го прави напоследък, най-вероятно ще си понесе последствията.

gunnys
05.02.2009, 17:58
Далеч съм от мисълта да защитавам Герика, но това на мен ми мирише на целенасочена кампания за оплюване на фирмата.
1. Всяка фирма вносител има правото да слага каквито си печати иска, никой не може да и го забрани.
2. Ако не сте купили комплекта, какъв точно ви е проблема че не разбрах.
3. Аз ЛИЧНО не съм видяла подменена комплектовка, и съм на принципа "ръка да пипне око да види", всичко останало са недоказани клевети.
4. И още наистина за българина е характерно да говори преди да е запознат с фактите, и цялата тази велика полемика ми е много подозрителна всъщност. Явно на някои му е много неприятна собственичката на фирмата и целенасочено я очерня.
И ако вие сте в чужбина, какво отношение имате към българския вносител, при положение, че за половината точки по света е по-лесно да си купиш от Дименшънс директно.
Лично аз се отказах от Герика, поради ограничения асортимент и високите цени, но други забележки нямам. Единственото, което смятам за грях на Герика, и за което може да я дърпат е че си покрадва от схемите и си комплектова собствени от свое име, но на тях НЕ пише Дименшънс, нали схващате разликата? Виж ако е започнала да го прави напоследък, най-вероятно ще си понесе последствията.

ГЕРИКА ФИРМА ЛИ Е??

НИЕ НЯМА КАК ДА СЕ РАЗБЕРЕМ СЪС ВАС АРАХНА.. АКО ГЕРИКА БЕШЕ КАТО МИЛЕНА ИЛИ Solaria ТОГАВА КОЛКОТО СИ ИСКАШЕ ТОЛКОВА ПЕЧАТИ МОЖЕШЕ ДА СИ СЛОЖИ (И ТО КЪДЕТО СИ ИСКА!).. НЯМАМ ОТНОШЕНИЕ КЪМ НИКАКЪВ СИ ВНОСИТЕЛ НО СЪМ И САМО ЧОВЕК!НЕ БЪЛГАРИН НЕ НЕЗНАМ СИ КАКВО..
А ПЪК И АЗ ТОВА НЕ ГО РАЗБИРАМ.. САМО КАЗАХ ЧЕ МОГА ДА ПОМОГНА А ПЪК ВИЕ ТАКА НАПАДНАХТЕ СЯКАШ АЗ ГИ ПРОДАВАМ ТЕЗИ "fake"gobelins!!

ДА ВИДИМ КАКВО ЩЕ КАЖАТ ОТ ФИРМАТА..

axaia
05.02.2009, 18:32
момичета,
няма нужда от караници между нас.
Всеки си има своя истина и има право да я каже тук.
Знам, че Герика ще продължи да си продава и оригинални комплекти , и свои комплектовки.
Ще има съответно доволни и недоволни.
Едва ли някое писмо до фирмата ще я притесни.
Както междувпрочем се притеснява Милена стил , слагайки печата си на дизайнер върху дизайни, които са абсолютно крадени. Няма да я коментирам нея, защото съм ѝ алергична :)
Мисълта ми е, че няма да се промени търговеца-дали той е Герика или Милена стил.
Необходимо е да се променим ние- да приемаме чуждия опит и да не сме крайни.
Кампания срещу Герика няма- има споделяне на опит.
Добре е всеки, желаещ да шие Дименшън да знае какво евентуално го очаква , купувайки от въпросната фирма.
На мен ми прави впечатление, че собственичката не намери за нужно да се защити тук и да обоснове защитата си със сериозни доказателства.
И това ме прави склонна да вярвам, че недоволните от бизнес политиката ѝ са прави

adi
05.02.2009, 20:55
Имам няколко гоблена на Dimensions , които съм закупила от Щатите. Случвало ми се е някой конец да не стигне въпреки , че комплектовката е оригинал. За вносителя мога да кажа само това, че цените на някои модели са неоправдано високи !

unchita
07.02.2009, 00:06
Здравейте, ако може и аз да се изкажа :shy2:
манка, разбира се, че когато може, си вземаме гоблените наготово от интернет... но има гоблени с по-различна панама (оцветена или рисувана) и няма как да си ги комплектоваме сами :shy2: Аз самата от доста време съм си харесала един такъв на Дименшънс, но при Герика го няма (не искам да разсъждавам върху хипотези защо го няма, понеже може причината да се търси както в това, че не може да изпринтира или изрисува собственоръчно панамата, така и в това, че гобленът не е толкова популярен и не се търси толкова, за да има предлагане). От друга страна е много по-различно чувството, когато шиеш оригинал и мисля, че и ние от "българското племе" заслужаваме това. Аз не мога да боравя толкова добре с интернет, за да си поръчам спокойно гоблен от Щатите и ми се иска в България да има коректни хора, които да правят това на сносни цени - нормално е да си заделя 5-10лв от всеки гоблен, но ми се струва, че е малко прекалено с цените. В противен случай никой нямаше да се занимава да си комплектова сам. А съм сигурна, че няма да остане гладна жената дори и по 5-10 на гоблен да си заделя над цената на самия гоблен плюс таксите за превоз...
Въпросът е, че трябва да има и такива теми за споделяне на опит. Надявам се госпожата да вдигне личната си летва и да си защити репутацията като почне да предлага това, което се очаква от нея - качеството на Дименшън на нормални цени :kissyou:

magnolia777
11.02.2009, 18:21
Gunnys,какво стана,изпрати ли писмо до Дименшънс или се отказа? :?::!:
Чакаме отговорът им с нетърпение! :)

dianianakiev
27.02.2009, 18:56
в момента щия гоблен купен от ерика и не ми достигат много от конците.Отидох да се оплача ,но ми казаха че просто не шия правилно,макар че колкото и да е неправилно не може да свършат посредата 7 цвята.Сега продължих с други и много ме е яд.Различават се и става ужасно.

neznainata
01.03.2009, 02:13
Аз бих те посъветвала да отидеш и да помолиш г-жата да ти покаже как да шиеш точно с тези цветове, че явно те се шият по-специално :D А ако резултата се различава и от снимката, която е приложена (фрапиращо имам предвид), направо снимай и пиши на Dimensions. Вероятно оттам ще ти обърнат внимание, а няма да ти кажат, че не шиеш правилно.

emiliq
31.03.2009, 13:59
ТЕМАТА Е ДОБРА.ГОБЛЕНАРСТВОТО Е КЪРТОВСКИ ТРУД И ВСЯКО РАЗОЧАРОВАНИЕ Е БОЛЕЗНЕНО.

bubata
02.04.2009, 09:18
Здравейте и от мен, купих си гоблен от въпросната фирма, шия го в момента. какво се случва - 1во при отварянето на гоблена (който разбира се е отварян от фирмата преди мен) имаше конец който беше отделно от връзките. 2ро - още съвсем в началото на шиенето се счупи ухото на иглата - такова нещо виждам за първи път, а доста неща съм ушила и такова нещо не съм виждала. 3то - шия с извънземния бод и въпреки всичко 2 от конците не стигат. Не на последно място гоблена го чаках 2 месеца. Цената му беше 70 лева.
Какво направих, написах едно любезно писмо до Dimensions, в което обясних, че шия еди кой си гоблен, и че до момента не ми стигат тези и тези конци и моля да ми бъдат изпратени от тях, тъй като не искам да ги заменям. Естествено обясних, че шия по правилния начин и изпратих снимки на гоблена - лице и гръб. Сега си чакам отговора.
Междувременно си поръчах други 3 броя на Dimensions от http://www.abcstitch.com, срока на доставка беше 10-14 дни, дойдоха на 11тия. най скъпия е 28,79 долара (което е далеч от 70 лева) цената за доставка на 3те беше 10 долара.
Относно комисията за защита на потребителите - можем да се оплачем, че е нарушена оригиналната опаковка, но подмяната не можем да докажем, освен ако нямаме 2 еднакви гоблена с печати от фирмата и с разминаване в цветовете. Другото нещо - офицялен вносител, означава, освен, че само той може да внася марката, но и да продава на цени на фирмата производител, като тя му дава съответната търговска отстъпка. За това мисля, че е редно да се пише на Dimensions.
Извинявам се , че стана толкова дълго.

Araxna
02.04.2009, 12:58
Писмо от Dimensions няма да получиш, а направо ще получиш конците до месец от писането на писмото, освен ако не си писала по друг път освен в тази форма http://www.dimensions-crafts.com/productcart/pc/contactus.asp , в противен случай не знам как процедират. А когато получи комплекта, не си ли подреди конците по органайзера, в ключа или в отделно списъка на конците (в зависимост от модела) срещу всеки цвят има и бройка на ярдовете (91 см отрязан конец), ако са били по-малко, значи някой си е пощипнал от тях, или комплекта е дефектен (случва се), ако не, значи така си е по проект. Но ако са ти го продали така с по-малко конци от Герика, при положение, че отварят комплекта, за да проверят наличността, явно толкова си вършат работата или наистина можем да се усъмним в коректността им. На Дименшънс игли и на мен са ми се чупили, при това на комплекти, купени от щатите, така че това не е голяма болка за умиране. А за цените, факт е, високи са, аз затова престанах да си купувам от там.

bubata
05.04.2009, 22:15
имаше описание на конците, но...само на допълнителен лист на български и по този списък конците съвпадаха

lali
06.04.2009, 10:57
Аз ших оригинална комплектовка и моята игла се счупи, но това не е проблем - винаги може да се смени

neznainata
06.04.2009, 22:19
Аз най-накрая се сдобих с Dimensions. Оригинален, от САЩ, пристигна за 6 дена... И ми излезе с 20 лева по-евтин, въпреки доставката (горе-долу половината цена на гоблена) от цената, на която го предлага Герика. Нищо никъде не е написано на ръка, има 2 игли в комплекта, панамата е точна, схемата е ясна и четлива, както и ключа. Само конците не съм разпределила все още, но всичко е вързано заедно със златна панделка.

demmy
04.05.2009, 21:44
Момичета, хвърлих един поглед на сайта на въпросната вносителка (с цел да покажа на половинката, че трябва да ми поръча искания гоблен от ибей) и станах като гръмната. Още с отварянето на сайта видях приложени от вас снимки за надраскани схеми и конци описани на ръка. Само че според нея това са схеми които нейни конкуренти са правили...На ваш гръб реклама си прави.Вижте сами и се убедете: http://www.gerikadimensions.hit.bg/ .

теодора
16.07.2009, 21:08
Интересна тема, ще я следя. :-|
В момента шия на Димейшънс /4-те котета/, имам и друг /подарък, но не на Герика/ ,а съм си закупила един и от Герика.
Всичките са с по една игла, не знаех че има комплектовки и с повече игли.
Първи такъв гоблен ми е и съм малко на вие с нещата.

Loria
17.07.2009, 15:37
в нас имам три гоблена на Дименшънс, и за трите имам останали конци, съвпадат с бройката описани и дори да сум грешила и да съм изхвърляла конците имам оостанали, а за иглите не съм имала проблем за сега. и трите съм ги купувала от герика

lenao
18.02.2010, 15:19
:hello:

Искам да споделя разочарованието си от фирма Герика ,която работи с Dimensions.Уших два гоблена от тази фирма.При единия гоблен не ми стигнаха конците / два цвята/ , а шия много икономично / шия от доста време / , а в др гоблен ми липсваше един цвят ..Иначе като картини са хубави и затова се купува.Но.... за тези високи цени и такива пропуски просто е недопустимо.Купувала съм и от други фирми , но такова нещо ми се случва за първи път.

nellli
18.02.2010, 17:10
Във всяко оригинална комплектовка на Дим, към указанията има точната бройка на конците по цветове. Например №16011 - 5, което значи че от този номер имаш 5 дължини конец от по 6 нишки, като дължината е средно около 90 см.
Ако не са ти стигнали, грешката не е тяхна. Просто може би си шила не точно по указанията. До сега към ушила 4 оригинални комплектовки и от всичките са ми оставали по много конци - даже от първата комплектовка уших едно малко гобленче на Дим с оригинални конци.
Ако е липсвал в комплектовката ти конец, то е трябвало да се обърнеш към фирмата вносител -Герика/ макар в случая да не е нейна вината, че така идва комплектован гоблена/ или направо към Дим. Във форума има момичета, които писаха до фирмата и си получиха конците - на кой каквото не стигаше.

mandol
28.02.2010, 10:02
Аз също са шила няколко оригинални гоблена на Дименшънс и конците са ми стигали, даже са ми оставали почти като за още един. А колкото до иглите, по мои наблюдения в златната им колекция слагат по две игли, защото там има по 5 нишки конци за шиене и затова са две - с малко и голямо ухо. А от другите им колекции, поне от това което аз съм шила, няма с толкова много нишки и затова иглата е само една. Имам само един гоблен от Герика, не съм го ушила още, но поне по описанието на конците, което е дадено, всички са си там. Друг е въпросът че при нея наистина са по-скъпи. Последните които съм купувала са ми от ибей и са на половината цена на нейните.

teddy1414
31.10.2011, 11:42
Шия DIMENSIONS.Имам няколко ушити.Свекърва ми ми купува от Франция,поръчвам си от каталога и има доста намаления особено около празниците.От тук(БГ) не съм купувала никога,но като чета,май няма и да си купя.
Обожавам да шия DIMENSIONS

СИАНА ЙОЛОВА
09.11.2011, 12:21
Имам проблем с гоблен на Дименшънс--три ангелчета.Има лента-опалова лента много твърда и с преливащи цветове,която се шие по крилцата на ангелчетата.Става много грубо и дебелата лента грозно разтваря дупчиците на панамата.Моля който е шил гоблена да ми каже така ли трябва да е или греша някъде?

noneto_u
02.03.2012, 21:51
Вижте какво намерих:
http://dimensions.at.ua/index/0-7

Freeky
27.10.2012, 20:32
Здравейте, искам да споделя разочарованието си от една много любима моя фирма а именно Дименшънс. Преди няколко дена исках да си поръчам един техен комплект от златната колекция и толкова много се разочаровах като разбрах че вече е спрян от производство, а доскоро присъстваше в каталога на сайта им. Днес реших отново да проверя подробно кои гоблени предлагат и направо не мога да повярвам какво се случва... Има много спрени от производство гоблени, които са толкова красиви и имах планове да поръчам. Не мога да разбера защо изобщо ги спират и на какъв принцип ги изключват от каталога си. Не мисля че се дължи на слаби продажби, защото просто е невъзможно такива красиви модели да са слабо продавани. Направо се излагат! :( Сега може само да търсим тези красиви модели в ибей където лично на мен ми е малко тъпо с тези търгове!

Val4e
28.10.2012, 13:35
Нали Дименшънс ги купиха китайците, най-вероятно затова стават тези неща.

KatyaShuman
29.11.2013, 18:42
mimiko, Дименшънс слагат 2 различни игли- едната е с тъп връх за бродиране, а другата е с остър - за контура.

KatyaShuman
29.11.2013, 18:44
Всички фирми изнасят производството си в Китай, иначе не могат да предложат конкурентни цени. Но това не означава, че Дименшънс не следя за качеството.Защо смятате, че китайците са купили Дименшънс?

dori4a
08.01.2014, 12:05
Здравейте,аз скоро не съм писала.Тъкмо приключих с Разходка в парка. Ще го покажа,като го взема с рамката.Навита съм за гоблен с вълнени конци.Но никъде не мога да намеря някой клип или сайт за да разбера нещо за този начин на шиене.И за това не мога да се реша.Помогнете!!!:confused:

mirastiv
08.01.2014, 19:56
Извинявай, dori4a, но ти да не си от Търговище? :) Защото днес гледах на витрината в нашия град точно този Дименшънс рамкиран с розова рамка и сега ми се стори странно съвпадение ... :)

Nefsegyul Abtulla
16.01.2014, 16:58
здравейте, може ли да ми напишете адреса на фирмата откъдето сте се сдобили с гоблен на дименсион, искам да си закупя но не зная как. Благодаря предварително!

mamanushi
17.01.2014, 18:28
Поръчвам от тук http://123stitch.com/, а иначе във Варна http://www.gerikadimensions.hit.bg/index1.htm

nigyar
15.03.2014, 16:57
здравеите на всички,искам да ви попитам как мога да си закупя гоблен на DIMENSIONS от ebay,моля помагаите