PDA

Покажи пълната версия : Схеми с лошо качество



Jovany
23.06.2005, 18:20
Направо ми се е уплашило окото като гледам какви парцали вместо схеми предлагат на клиентите си някой фирми.
Към фирмата в която работя има няколко копирни центъра наблюденията са ми само в/у един в който стоя най-често. Съответно имаме клиенти които имат фирми за гоблени и като гледам някой от тях какви лоши схеми носят за копиране направо съжалявам човека който ще си купи подобен боклук. На ръка нарисувани знаци, избелели, от прегъване и мачкане на месра истрито, схеми които са цветни те ги копират черно бяло и после ги оцветяват на ръка за да им излезе по евтино, намалят ги значително отново за по евтино с една дума УЖАС :evil:
Съжалявам че в случая не мога да напиша имена фирми не е коректно като цяло към клиентите да изнасям информация за материалите които размножават.
Че мисълта ми е да внимавате много за какво си давате парите :!: :!: :!:

Renny
23.06.2005, 18:37
Проблема с повечето комплектовани гоблени които съм искала да ми покажат е че в много случаи не дават да ги отвориш и да погледнеш вътре преди да купиш. Тогава аз директно се обръщам и си излизам. Даже и да купувам оригинален комплект на Ланарте и Дименшънс, пак няма гаранция че нещо не е подменено вътре от наште си хора. Така че подозрителността е хубово нещо в случая; просто внимавайте и си искайте да проверите всичко. Със сигурност производителите на гоблени трябва да развият повече чувство на коректност към клиентите, иначе просто ще си загубят бизнеса. Не че ще ми е жал за тях ако това стане, особено за тези които споменава Джовани. :no: Тези специално нямат място в това което ще е след време модерния български пазар.

Jovany
23.06.2005, 18:43
Напълно си права за всичко аз също не купувам ако не ми покажат схемата.
Верно е че такива хора нямат място на пазара но за сега поне има доста мошеници и трябва да се внимава много.

mylli
23.06.2005, 18:53
:cry: Мале направо не знам колко пъти ми се е случвало да се прибера в къщи и като отворя комплекта да изплача на глас. :cry:
Jovany мисля че не ти ще си този който ще постъпи некоректно, може би ще е добре да се даде гластност кой фирми са им гадни схемите и като не им купим гоблените да се замислят. Но ми се ще да е някак си по-мащабно, защото все пак има и доста хора който шият но не влизат в нета. Дори съм навита да пусна имената на фирмите във някой вестник че да им се извие свят - така както на мен като видя схемата :wink:

Jovany
23.06.2005, 19:21
Mylli ако напусна тази фирма с удоволствие ще изтупам доста дълък списък на възможно най-видното място. Но в момента не мога заради това че има сериозни фирми които ако разберат че по принцип изтича информация ще си изчезнат като дим.На всичкото отгоре не се занимавам и да копирам работя друго.Всеки с основание може да ми държи сметка за това че си вра носа където не трябва.
Просто проверявай на място схемата. В много магазини няма проблем за това.Ако не изкат не купувай и това е. На мен даже ми се е случвало продавачката да отваря комплекта без да я моля и да ми показва всичко от-до.

Nadezhda
23.06.2005, 19:50
Олелееее,аз поръчах на сестра ми да ми изпрати гоблен от България :shock: .Дано не ми се наложи и аз да плача! :(

Jovany
23.06.2005, 19:56
Ми обади и се докато е време. А ако е късно и е станала грешка пиши във форума някой все ще има схема на същия гоблен.

Nadezhda
23.06.2005, 20:06
Тя вчера ми го е изпратила.Бил на някаква казалнъшка фирма,но аз и забравих името.Надявам се всичко да е наред!

mylli
23.06.2005, 20:33
Да всеки път и аз така си казвам - да проверявам схемата , но .....дори и последният път си я преработвах. За малки схеми става, но нали се сещаш ако трябва на ръка да преработиш голяма схема :cry: не ми се мисли
Nadezhda най-искренно се надявам да нямаш проблеми със схемата! Като я получиш пиши :wink:

Пенка Неделчева
23.06.2005, 20:46
Джовани,съвсем си прав.Относно Надя - гоблените на Казанлък имат само това преимущество, че слагат повече конци. :lady: Но преди повече от 3 години,когато ших техен гоблен,имаше разминаване между цвят и знак - небето излизаше зелено.Обадих се на фирмата на телефона, даден на опаковката, казаха,че грешката е моя.При тях "прекопирването"на цветовете от оригинала било вярно.Е? :cry: Ще ви дам и друг пример: шия Сиси,като си я поръчах от София - Златен гоблен.Има мотиви със сърмен конец -конеца беше окол 60 см. Просто до никъде.Имах работа до София,отидох до фирмата и какво мислите ми отговориха - толкова им било останало количество.Бях бясна! :evil: До тях има магазин за конци, с техен човек отидохме и ми купиха макара за тяхна сметка.Не съм за парите, а за отношението им.Дано Вие да сте по-късметлии от мен... :D

Скарлет
23.06.2005, 21:07
Пенка,моята "Сиси" също е Софийски гоблен.
Какво да ви кажа,първо и на мен не ми стигна сърмения конец.Другите конци пък,ако отрежа малко по- дълга нишка,се късаха постоянно.Едва уших гоблена.Зарекох се,че повече гоблен на София няма да си купя.Имам чувството,че конците бяха изгнили.А,и цветовете се разминават от оригинала.Жената,която ме научи да шия,шиеше кораб в море,морето ставаше зелено и тя го остави недовършен.

Много съм доволна от гоблените на Ланарте.

Temenuzhka
23.06.2005, 23:41
Настръхва ми косата като чета за тези случаи,но всеки е имал поне по един такъв.И трябва да си споделяме за да избегнем тези неприятни ситуации.Имала съм проблени с отвратителни схеми,знаците трудно се разчитаха и шиенето беше мъчение.Но слава богу не ми се е случвало например да шия зелено небе.Ужас :mad:

Tania
24.06.2005, 19:29
Малката фрегата е на ф-ма Ади , с рисувана схема много лоша и наистина морето отдолу е зелено,но зеленото е резидаво ужас :cry:
да се чудиш как да го оправиш и с какви цветове да сменяш. Една моя приятелка си го поръча и се опита да го шие :twisted:

svetleto
25.06.2005, 11:44
Аз съм си купувала един единствен път на Златен гоблен и не съм повторила. Ших Воденицата " на Буше.бе бях ушила по4ти 1/4 когат гледам не6то не е кат на снимката,не6то не се отли4ават хубаво фигурите.Отивам там , а те ми викат-Сигурни ли сте 4е шиете правилните цветове на правилното място", викам им"Бе кат ме гледате какъв гоблен съм си взела, прили4ам ли ви на на4инаеща гобленарка".та се разбутаха и какво се оказа:4е няколко цвята били от бежовата гама , ма те понеже нямали, пуснали тъмнокафяви. И едната патка вика"мале, кой знае колко рекламации 6те дойдат сега, аз 30 гоблена съм пуснала такива"
ма може ли такова безобразие, 4овек 6те се трепе над такъв голям гоблен и какво....
За Казанлък сте прави.Подариха ми техен "Параклис през зимата".Уших го 1:4, после 1:1 и ми останаха конци кат гледам поне за о6те един 1:1.4удя се дали да пробвам да го изкарам:)
После си поръ4ах "Холандската воденица" и "Ов4арника" от Ва4еви.Съ6то не ми хареса комплектовката, конците със знаци, написнаи на ръка.А самите схеми изрязани на 5мм извън схемата.А на други схеми дет съм имала, отстарни около схемата има поне 2см, избровни са знаците и насреща колко метра от тях има.
Абе сакън да не видим нещо което не трябва.

svetleto
25.06.2005, 11:57
Сега ве4е няколко гоблена са ми на Ади- Сиси, Мадам Помпадур, Джули, Вестфалската воденица.
Схемите са хубави, комплектовката е хубава, знаците са направени на компютър, подредени по гама, слагат и игла. Не 4е е кой знае какво , ма ти гъдели4ка окото.
Но и на тях ми се слу4ва да си докупувам някой конец.
На последния "Вестфалската воденица" реших да шия то4но както си е показан бода- с 4 нишки 1:2.Конците ми стигнаха на 2/3 от гоблена.отивам и им казвам, а те -ми тя нашата панама е по-гъста от Вилеровата и затова трябвало да шиете с 3 нишки. Ми хубаво, ма напишете го.Отдолу под схемата е написано как се шие и аз така шия.
Само към Аксиома, които продават на ланарте нямам забележки.Гоблен4ето беше малко, ма пък стана много красиво и ми останаха и коци.
Засега съм се отказала да си купувам комплектовани гоблени, достатъ4но много схеми могат да се намерят в нета.
Купих си оригинална вилерова панама и сега шия един на Golden kite
The Abduction of Psyche".надявам се да стане добре.
http://www.goldenkite.com/gkproducts/detail/166.htm

mylli
25.06.2005, 18:09
То май това е единственият начин да нямаш проблеми със недостига със конци - когато си ги купиш сам :wink: аз стигнах до този извод

darri
27.06.2005, 16:08
То като чете човек направо да се отчая :( Кажете поне една българска фирма,която да е сигурна.Или поне проблема да е само в количеството на конците, но поне цветовете да са точни.Конци се купуват, но я си представете шиете, шиете и накрая небето зелено, а тревата синя УЖАС :evil: То за такова нещо трябва да ги съдим в крайна сметка те се подиграват с труда ни :mad:

mylli
27.06.2005, 16:34
то си е така, но ..........в повечето случаи разчитаме че на нас няма да ни се случи и така продължаваме да си купуваме :(

Jovany
27.06.2005, 16:44
Лошото е че никога не можем да сме сигурни.На повечето фирми половината модели стават другата не. Никога не е гаранция че 100% всички модели на дадена фирма са читави.
Аз непример съм доволен от ф-ма "Ади" но тук чета че имат и доста нескопосани работи. Хубавото при тях е че имат доста изработени гоблени в магазина и човек може да погледне как изглеждат поне някой работи

mylli
27.06.2005, 23:18
Да определено е предимство да видиш как изглежда гоблена ушит. Аз така си купих Майчина усмивка, въобще нямах намерение да кукувам, но като го видях не се сдържах :wink:

veni_3000
28.06.2005, 20:44
Аз досега съм шила само комплектовани гоблени ,защото не ми се занимава с търсене на конци .Проблеми съм имала със скицата или ако не ми стигне някой цвят ,но с тоновете не ми се е случвало ,пък си мисля че ако не ви харесва някой цвят спокойно може да се замени с друг, а що се отнася до конците гледам да си копувам гоблени с ДМЦ защото съм си събрала едно чувалче и когато нещо не ми достига винаги си го намирам от там.Но ми е много интересно как ги слагат тия конци, например от някой цвят има съвсем малко да шиеш а ти слагат почти цяло чиле а от този с който се шие най много слагат най малко. :idea:

Jovany
28.06.2005, 20:48
Kакто се казва слагат ли едно към гьотере не мислят въобще

mylli
29.06.2005, 12:59
Понякога съм си мислила че за да комплектоваш гоблени и да работиш нещо свързано със тях би трябвало да ги цениш и да знаеш колко труд е за да го ушиеш и какво удоволствие ти доставя като го видиш завършен. Може би хората който работат това са или много безотговорни или нямат и хабер за какво става въпрос. Аз не бих си представила да мога да комплектовам един гоблен със различни или недостатъчно конци, по простата причина че знам какво е.

Jovany
29.06.2005, 13:34
Mylli така мислим ти и аз. Не и хората знимаващи се с тази работа. Познавам 1-2.
Ми те половината през живота си не са хващали игла и се гордеят с това първо и второ дали ще продават гоблени или картофи на пазара за тях е все едно.

svetleto
29.06.2005, 13:55
За съжаление наистина пове4ето са типи4ни търговци.
Гледат да ти вземат парите,пък дали ще си купуш втори път от тях мисля 4е не ги касае кой знае колко.

mylli
29.06.2005, 14:06
да за огромно наше съжаление, така стоят нещата :evil:

Nadezhda
29.06.2005, 15:52
Това е настина невероятно.Гадно е,даже много гадно как някакви си прости аматьори се подиграват с труда и таланта на хората :!: :!: :!: :mad:

mylli
29.06.2005, 17:50
да така е, но пък другият вариант е че като видят че шиеш и изобщо разбираш от гоблени просто не те наемат на работа...........казвам го от личен опит :oops:

flame
29.06.2005, 17:56
mylli това което казваш е наистина много тъжно :mad:

Jovany
29.06.2005, 18:21
Това е много тъпо :mad:
Аз лично бих наел човек който се занимава са да може да обяснява на клиентите да обръща внимание и ако има проблем да го взима присърце и да го решава ако може.
А не да ми казва продавачката ми аз не знам, на разбирам,аз само продавам.
Ми като не разбираш ходи да късаш билети в киното или да метеш някъде :mad:

п.п.
Тук се оформи нещо като плювалник :D за изливане на лошата енергия

Nadezhda
29.06.2005, 19:27
Те знаят какви боклуци продават и също така знаят,че един гобленар който знае с колко труд се създава един гоблен,няма да им продаде нескопосаните неща!Ето защо наемат продавачки които не знаят и копче да зашият!за съжаление,това не е единствено в България.Тук ми се е случвало да не знаят какво е AIDA :mad:

Jovany
29.06.2005, 19:54
Ами тогава да продават това което са сигурни че е хубаво. Има стотици схеми с номера на марка конци написани от производителя. Има програм за създаване на модели / бабката от която си пазарувам създава модели без компютър не знам как става но ги прави и са много добри / . Просто човек трябва да се отдаде и да си поразмърда мозъка и работата става .Не да ми слагат една шепа конци в една торба и даже и схемата не копират както трябва вместо да е в един формар те я намалят в по малък за да им е по евтино на тях пък ти си вади очите. А комплектите хич не за евтини са бозата която предлагат.

П.П.
Сега се е паднало да ги плювна не изкам никой да обидя никой лично

veni_3000
29.06.2005, 21:05
Ама то не е само с гоблените така, ако се огледаме около нас май има нещо сбъркано в цялата ни държава ,почти всички работят просто за да са на работа замислете се колко ваши познати работят просто за да са на работа .Как тогава можем да искаме от такива хора да ни обслужват добре ,мисля че докато всички българи не си променим мисленето нещата ще си бъдат винаги такива. :?

Nadezhda
29.06.2005, 21:12
Точно тази е причината,поради която се махнах от България и никога няма да се върна да живея там :(

veni_3000
29.06.2005, 21:47
Наистина е много тъжно че много млади хора напускат страната, моите деца също не са очаровани от идеята да прекарат живота си в България, макар че се опитвам да им обясня че по хубаво от родината няма ,мися че поне досега не съм успяла да ги убедя, те са вече големи и виждат какво става. :cry:

Renny
30.06.2005, 11:45
Ами аз живях година и половина в Германия, преди това бях в Англия през 1998, все насам-натам и ни тук, ни там. Чужд сред чуждите, и постепенно - чужд и сред своите. Накрая ми омръзна и се върнах :) Положението тук не е идеално, но не е и толкова зле колкото беше преди пет-шест години. За мен лично си струва да се бори човек и да търпи понякога, макар че от време на време ми кипва и пак си казвам че ще замина. Но в момента в който отида там, отново и отново разбирам че ако зависи от мен, искам да си живея в България.

dinko
30.06.2005, 15:43
:clap: :thumbup:

mylli
30.06.2005, 16:50
:( Много е тъжно, когато искаш да работиш това което обичаш и това от което разбираш. Но явно нещо не се получава защото като усетят че много разбираш винаги намират начин да ти скроят шапката- при нас всеки се е научил че може да лапа колкото си ще, така беше поне на времето. Съкратиха ми щата защото усетих далаверите - пък на шефа не му се делеше.............както и да е като бъркаш в кацата за мед пчелите рано или късно ще те нажилят.
Същият е случая и със магазините за гоблени- в повечето ме познават ..........и като попиташ за работа все няма- а пък продавачките се сменят, защо ли :?:
Това е тъжната истина за нашата държава - всеки работи това което не му е за работа ........е как тогава искаме да стигнем до някъде

Temenuzhka
30.06.2005, 23:51
Ами то затова сме на това дередже :( И накрая се чуди народът български на кого да се сърди и кой да го оправи :?

mylli
01.07.2005, 09:30
Това е пълната истина, все искаме някай да ни оправи, но сами сме си виновни, но най-лошото е че не си го признаваме и все търсим вина у другите!

katya
04.05.2006, 11:42
ПРЕДИ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ СИ КУПИХ КАЗАНЛЪШКИ ГОБЛЕН,КАТО ЗАПОЧНАХ ДА ШИЯ КОНЦИТЕ СЕ КЪСАХА.

jpop4e
04.05.2006, 12:36
Да ви кажа честно, аз си купувам готови комплектовки гоблени, но не от определени фирми,а от едно квартално магазинче. Страшно съм доволна, защото всичко е пипнато с мерак, просто и самата жена е запалена гобленарка. :idea: И схемите са добри и конци остават, а пък избора на рамки е доста голям. Само веднъж си купих гоблен от друго място и сгреших сериозно. Първо схемата е незнеам кое поред копие и не се чете добре и второ един от основните конци няма да ми стигне. Страшно съм разочарована и от една година се хващам да шия този гоблен, след което се изнервям и пак го захвърлям. Лошото качество на схемите направо ми убива желанието и вместо да се радвам, че шия направо се мъча :!:

mariorom
13.07.2006, 11:17
ТЪКМО СЕ НАУЧИХ ДА ШИЯ ГОБЛЕН И СИ КУПИХ ЕДНА ЗОДИЯ ОТ фИРМА "БОГИ".
ГОБЛЕНА СЕ ОКАЗА ПЪЛЕН БОКЛУК!
1. ЛОШО СНИМАНА СХЕМА НА САМИЯ ГОБЛЕН
2. БЕЗОБРАЗНО ОКМПЛЕКТОВАНЕ НА КОНЦИТЕ
3. ЛЕГЕНДАТА ЗА ЦВЕТОВЕТЕ МИ ТРЯБВАШЕ ПОЧТИ ЕДНА ВЕЧЕР (2-3) ЧАСА , ЗА ДА РАЗБЕРА КОЙ СИМВОЛ НА КОЙ ЦВЯТ ОТГОВАРЯ.


НЕ ЗНАМ ДАЛИ ЩЕ ДОВЪРША ТОЗИ ГОБЛЕН . ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ НЯМАХ И ЖЕЛАНИЕ ДА ШИЯ, НО СКОРО ПАК ОТИДОХ В ЛЮБИМОТО МИ МАГАЗИНЧЕ, КЪДЕТО ПРОДАВАЧКАТА Е СТРАХОТНА И РАЗБАРХ, ЧЕ ЛЮБОВТА МИ КЪМ ТОЗИ ВИД ИЗКУСТВО НЕ СЕ ИЗПАРИЛА С ЛОШОТО КАЧЕСТВО НА ЕДНА ФИРМА. ЗНАМ СЪС СИГУРНОСТ, ЧЕ НИКОГА НЯМА ДА СИ КУПЯ ОТ КОМПЛЕКТОВАНИТЕ ГОБЛЕНИ НА ФИРМА "БОГИ" . ТЕСА УЖАСНО ЛОШО КАЧЕСТВО.

А МОЕТО ЛЮБИМО МАГАЗИНЧЕ СЕ НАМИРА В

zaek
13.07.2006, 13:13
tova BOGİ firma li e za parvi pat 4uvam :?

dafivili
22.02.2007, 22:32
Skoro zapo4nax da 6iq Getsimanskata gradina na Viler i poznaite sxemata e v bezobrazno sastoqnie.otidox vav firmata ot kadeto sam q kupila , no za sajalenie tam mi pokazaxa sa6ata.Mnogo molia ako niakoi moje da mi pomogne!Ako q ima da mi q izprati

petkova26
23.02.2007, 10:32
Аз си бях купила 2 комплектовки на "Златен гоблен"-София и съм много разочарована от схемите-бяха писани на ръка и поправяни и едвам съм ги разчела и с големи усилия довърших гоблените!Затова повече няма да купя тяхна комплектовка!

kameia
27.02.2007, 00:49
:blueflow: не съм купувала готови гоблени.шия от скоро и ме научи колежка от съседен магазин.тя окомплектова гоблени,плата го дава обримчен ,а конците винаги ми остават.видях гоблени на други фирми,но съчетанията на цветовете са ужесни:clap:

borcuk
27.03.2007, 16:09
единствените свестни схеми са на wieler

borcuk
27.03.2007, 18:47
Отлични схеми на гоблени има фирма АДИ

didi_ml
28.03.2007, 16:56
Аз си бях купила 2 комплектовки на "Златен гоблен"-София и съм много разочарована от схемите-бяха писани на ръка и поправяни и едвам съм ги разчела и с големи усилия довърших гоблените!Затова повече няма да купя тяхна комплектовка!


Oт тази фирма съм страшно ужасена,не само от комплектовките им,но и от отношението им към клиента. Закупих си Овчарника и Блатото.първото,като на майтап стана страхотно,а овчарника ,вярвайте ми не искам и да го пипна и сега съм го заразяла,защото блатото ми не е сино-сиво,а сиво зелено.Меко казано ужас,а това беше един от любимите ми гоблени.Сега купувам единствено на РАН-4 или от нета,това е ,за тая наша краста,няма друго спасение

poppy76bg
01.04.2007, 21:41
аз изчетох всичките ви жалби и се присъединявам се към вас. въпреки че съм мъж, гобленарството е не само занаят, а изкуство от висока класа. познавам мъже, които шият гоблени. и аз съм шил на казанлък гоблените. схемите им са невероятни. ползвамл съм и на други фирми схемите и не ми харесват изобщо.
преди една седмица отидох в една фирма за комплектоване на гоблени. видях и техни схеми, но не ми харесват. затова намерих една програмка, с която мога да си правя схеми за шиене на гоблени и да ти даде видовете конци на ДМЦ, АНХор и други.
програмата се казва PC Stitch. Web address: www.pcstitch.com.
Програмата е демо, и трябва да си намерите кракче. Аз имам по старата версия и ми върши много работа. Можете от интернет чрез Google да си намерите снимка, да я првернете в схема за гоблен и да съхраните разцветките и номерата на конците, дори можете да определите какви символи да генерира. за порграмата PC Stitch мога да ви я изпратя по e-mail. E-mail: bounty76bg@yahoo.com. Също така мога да ви изпратя схеми, които аз си направих чрез тази програмка. Ако искате да имате малко по-големи схеми можете да вмъкнете изображението на снимката (схената) в MS WORD документ и да я врътнете, да я разширите с пропорции. От 4ите страни се появяват малки черни точки, задържате клавиша Left Shift и с мишката оразмерявате в рамките на документа на MS WORD. Опитайте. МИсля, че си залужава! Честит Имен ден на всички гобленари с имена на цветя.

merilinm
30.10.2007, 12:53
за съжаление и аз попаднах на такава схема - ръчно рисувана - направо да се гръмнеш. а има на фирма - това пък какво е. някакво измислено нещо, опаковано и аз го купих, защото имах голям мерак за този гоблен. в къщи ми се приплака. сега ме е страх да го почна, защото е и 1:1 :cry: . взех си на друга фирма - огледален профил. те правят хубави схеми, но той пък е графика ..... :confused: сега ще подкарам графиката, пък после ще се " преборвам " с цветния.

daniel4i
12.10.2009, 14:49
На мен пък ми направиха подарък "Света Ана" комплектовката е на фирма "Заря - 21". Ужасен е. Гоблена е с 28 цвята, като знаците на повечето цветове в легендата са почти еднакви и като погледнеш схемата всичко ти се размазва. Конците са папетс и докато шиеш направо във въздуха се накъсват. Просто никога не купувайте техни комплектовки, особено с папетс.

Дейзи
14.10.2009, 17:56
Шила съм с тези конци и съм доволна:confused:

Miro
18.10.2009, 21:03
Да споделя само , че .... побеснях . След 3 годишно чакане , (няма да пояснявам как България - К се снабди със схемите ), ако знаете с какво качество получих "Селски пейзаж - не ти е работа - с оромни черни полета на места - скръб , пълна скръб . помислете преди да го купите . развалих си мнението , което имах . :(

mayza
22.10.2009, 13:30
Да споделя само , че .... побеснях . След 3 годишно чакане , (няма да пояснявам как България - К се снабди със схемите ), ако знаете с какво качество получих "Селски пейзаж - не ти е работа - с оромни черни полета на места - скръб , пълна скръб . помислете преди да го купите . развалих си мнението , което имах . :(

За коя фирма става въпрос? :confused:

sissak
22.10.2009, 17:00
"България-Казанлък" - написано е.
Тук Арахна е дала каталог, поста и е от миналата година:

http://www.goblenite.org/showthread.php?t=5110

desimitkov
08.03.2010, 15:13
"Зеленият замък" на Златен гоблен.Подарък ми е и е ушит до половината- схемата е ад :( мъжът ми се въоръжи с фулмастер и оцветява, знаците са с конкурс избирани всичко е хаос от чертички :(Тъпото е че това е лесен гоблен и исках да го подаря на свекърва ми но просто е кошмар, а че цветовете се сливат даже не си заслужава да го споменавам:(

rosito78
22.03.2010, 16:03
Здравейте! В момента шия "Лятна идилия" закупен от "Заря- 21". Схемите са добре направени, четливи са, но някои от конците ще се окажат недостатъчни. Ушила съм 1/4 от гоблена, а някои от цветовете почти свършиха. Иначе като цветово съчетание се получава добре, поне засега.

Emilly
31.01.2012, 09:30
На мен пък ми направиха подарък "Света Ана" комплектовката е на фирма "Заря - 21". Ужасен е. Гоблена е с 28 цвята, като знаците на повечето цветове в легендата са почти еднакви и като погледнеш схемата всичко ти се размазва. Конците са папетс и докато шиеш направо във въздуха се накъсват. Просто никога не купувайте техни комплектовки, особено с папетс.

Абсолютно същия гоблен съм шила на Заря-21 и стана страхотен. Доста е лесен, нищо че е с толкова цветове. Конците puppets са хубави, е не са ДМЦ, но стават идеално за шиене. Доста гоблени съм избродирала с тях.

suny76
17.02.2014, 15:13
Момичета,гоблените на списание "Галерия бродерия"как ги намирате,защото съм решила да си поръчам Св.Илия и като чета форума не искам да патя...Преди години ми изпратиха в Испания "Сиси",започнах го тия дни ,но схемата е ужасна и не знам дали ще се чете докато стигне да го довършвам.Никъде не пише и коя е фирмата която го е изготвила.Конците са български.Бих помолила за схемата ако я имате,моля изпратете ми я на мейл: suny76@abv.bg.
Предварително благодаря!

suny76
17.02.2014, 15:15
Момичета,гоблените на списание "Галерия бродерия"как ги намирате,защото съм решила да си поръчам Св.Илия и като чета форума не искам да патя...Преди години ми изпратиха в Испания "Сиси",започнах го тия дни ,но схемата е ужасна и не знам дали ще се чете докато стигне да го довършвам.Никъде не пише и коя е фирмата която го е изготвила.Конците са български.Бих помолила за схемата ако я имате,моля изпратете ми я на мейл: suny76@abv.bg.
Предварително благодаря!:gipsy: