PDA

Покажи пълната версия : Торта за детски рожден ден?



водолейче
16.01.2006, 20:25
В четвъртък моето момченце става на 2 години и мисля да му направя тортата. Имам горе-долу идея какво да представлява, но като гледам из този форум какви майсторки има реших да се допитам и до тях :) А и ще нося в яслата тортата, та трябва и по-представителна да е все пак.

Скарлет
16.01.2006, 21:01
Рецепта:
Иди до най-близката сладкарница,избери торта от каталога и поръчай..... [:]
Бързо,лесно,вкусно. :yes:

ако ти се занимава,тук има интересни рецепти
http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=15212

водолейче
16.01.2006, 21:08
Рецепта:
Иди до най-близката сладкарница,избери торта от каталога и поръчай..... [:]
Бързо,лесно,вкусно. :yes:

Така бих направила, но в Сливен има 2-3 сладкарници, и тортите им нито вкус като вкус имат, нито някакъв вид. Та за това ми се иска аз да направя нещо.

Скарлет
16.01.2006, 21:09
Виж линкчето,което публикувах,но е на руски.

Скарлет
16.01.2006, 21:18
Разгледай и тук има много торти

http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=11157

Djemma
17.01.2006, 12:48
Блазе ти и аз искам да нося в градината наша торта, а не купена, но на нас не ни разрешават домашни. Откакто преди две години мина рождения ден без торта, не си правя труда, направо поръчвам. Направили са само снимки и не са я разрязали, върнаха ми я вечерта, защото сестрата не разрешила домашна торта. А беше с телетъбиси, горките деца само са се облизвали , без да си кусат. Аз им казах, че е съвсем прясна, но..не!Ако искаш мога да ти дам идеи за украса, но незнам колко сложни ше ти се сторят. Ето някои.
Динозавър

Djemma
17.01.2006, 12:49
Коте

Djemma
17.01.2006, 12:51
Камион , мисля, че лесно ще се сглоби и без схема, защото нямам схема.

Djemma
17.01.2006, 12:52
Кола

Djemma
17.01.2006, 12:54
Балони

Djemma
17.01.2006, 12:59
Колкото до рецептата на тортата-може да използваш всяка твоя любима , аз за децата предпочитам да не е с бита сметана, а използвам заквасена, рецептата е следната
Блат
4 яйца, 1 ч.ч захар
1.ч.ч брашно
1 ч.ч орехи
1 бакпулвер
3 с.л какао

Крем
1 голяма кофичка сметана заквасена се разбива с ванилия у 1 ч ч пудра захар. Първо се разбива сметаната добре и после се слага захарта, внимавай, че се втечнява крема, ако това стане , не се отчайвай, разтвори 1 пак желатин и го прибави към крема - ще имаш желирана торта :D Вкусът и е хубав и подходящ за деца.Успех.

Скарлет
17.01.2006, 13:54
Ееееееее,Джема,не е чесно........Запали и мен.Големия син е рожденник на 29.Януари и обикновенно поръчвам торти(такава "рецепта" [:] препоръчах и на Водолейчето),но като гледам твоето предложение,много се изкушавам дали да не спретна и аз една торта и да изненадам синчето........ :? :? :? :idea: :idea:

водолейче
17.01.2006, 14:01
Djemma, много благодаря за идеите. Обаче аз вече си харесах една торта от сайта, който Скарлет е пуснала, обаче и твоите ще изпробвам за следващите рожденни дни. Сутринта вече захванах тортата. Дано да стане, че да й направя снимка и да я покажа :) Обаче проблема ми е, че ще стане около 55 см дълга и няма да може да се побере в хладилника, та се чудя сега къде ще я съхранявам до четвъртък. А аз вчера изрично попитах в нашата ясла дали ще приемат домашна торта, и ми казаха, че всичко вземали. Та не вярвам да имаме проблеми.
Аз точно за крема нямах идея какъв да е и си мислех като разрежа блатовете между тях да сложа от нишестените кремове на "Д-р Йоткер" , а отгоре с разбита сметана. Но сега се чудя дали с течна сметана да я правя или както ме съветваш със заквасена.

Djemma
17.01.2006, 14:30
Я покажи каквав торта си харесала, не ни дръж в напрежение. Този сайт аз мнооого го уважавам.

Биби
17.01.2006, 16:15
Здравейте
момичета отадвна ви чета, но още не съм писала, обаче тази тема не дава мира на човек:)
Djemma а самата глазура с какво я правиш - да речем на балоните.
Аз си купих фондан, ама или аз незнам как се работи с него или.... :cry:
нещо стана много дебело, нищо не можах да направя,да не говорим да се направи фигурка от него.
Скоро ще правим прощъпулка на Ели и ми се иска да направя нещо вкусно и ефектно :cool:

Бамби
17.01.2006, 16:17
Малее, какви торти има в този форум!!!
Чак ме е яд, че го отворих- сега така ми се яде тортичка. :(
Ще вземете и мен да ме заразите и да направя на 14.02 една торта и аз, само че не за св.Валентин, а тогава е рождения ден на синът ми и ще стане на 5г. :idea:
Само че от руския нищо не разбирам и дано Djemma да помага ако се реша.

Djemma
17.01.2006, 17:29
Биби, фонданът не е за фигури, той е за покритие на пасти, на еклери предимно. За торта трудно става гладко, тъй като застива бързо. Не си виновна ти, не се притеснявай. За еклери е супер, пробвай. Аз имам карамелов и наскоро правих еклери.

Биби
17.01.2006, 17:46
ахааа, така си и знаех :cool:
а за торта какво мога да ползвам?
и фигурки как се правят?
....май много станаха въпросите, но вие тук сте моя пътеводител в сладкарското изкуство :flower:

Marinera
18.01.2006, 00:38
Ето каква рецепта съм копирала пак от руски форум (тези рускини ми вземат акъла направо):

Торта "Мече"

Орехов блат:

50 г лешници, 3 яйца, 75 г захар, 1/2 пак. ванилия, 50 г брашно, 1/2 ч.л. набухвател

Шоколадов блат:

1 ч. брашно, 1 ч. захар, сол на върха на ножа, 1/2 пак. бакпулвер, 2 с.л. какао, 1 ч. сметана, 1 с.л. разтопен маргарин, 1 яйце.

Ганаш от бял шоколад и кафе:

150 г сметана, 200 г бял шоколад, 2 ч.л. разтворимо кафе

Орехов блат:
Лешниците се смилат. В купа се разбиват яйцата, добавят се 3 с.л. гореща вода и се разбива до гъста пяна. Добавя се захарта и ванилията и пак се разбива. Смесват се брашното, лешниците и набухвателят, пресяват се и се примесват внимателно на два приема в яйчената смес. Налива се във форма и се пече. Лешниците могат да се заменят с орехи или бадеми.

Шоколадов блат:

Брашното, захарта, солта, бакпулверът и какаото се размесват добре. Добавя се сметаната, маргаринът и яйцето. Фурната се загрява до 180С. Формата се застила с пекарска хартия, изсипва се тестото и се пече 30-40 мин. до готовност. Блатът се получава много мек, трябва внимателно да се изважда и обръща.

Кафеен ганаш

Шоколадът се разчупва на парченца, слага се в купа. Сметаната почти се кипва с кафето, излива се в/у шоколада, разбърква се до пълно разтваряне. Оставя се да изстине, разбърквайки от време на време. Като изстине се разбива с миксер, докато масата не придобие гъстота на сметана.

Това съм копирала и превела, нямаше обяснения за подреждането на тортата, нито за украсата. :?

P.S. Ох, не съм превела както трябва - не са фъстъци, а лешници, коригирам. Sorry.

alys
18.01.2006, 00:41
Marinera, много хубаво предложение! Е, малко е за по-напреднали, но е важно да имаме желание за красиви и разнообразни неща в ежедневието си!

Marinera
18.01.2006, 00:46
Ей, ама вие сте много бързи! Едва го пуснах, и вече го видяхте! [:]
Имам и снимка на тортата в разрез:

П.П. Само не ми е много ясно на кое руснаците казват сметана и на кое - "сливки". :? Аз го превеждам все като сметана.

alys
18.01.2006, 00:51
Ммм... много апетитно изглежда и срязано!

Djemma
18.01.2006, 14:41
Има и сливки с висок процент масленост,голям проблем ми е тук с какво да ги заместя. Сливки всъщност е горния слой, който се маха от млякото. На повърхността се образува един слой,който е много мазен и по-кремав на цвят , е това е сливки. А сметана се добива в специални сепаратори при обработване на сливките.

Djemma
18.01.2006, 15:03
Понеже вчера ми подариха нова форма-зайче и понеже съм си вкъщи по цял ден - в болнични, а и вдъхновена от тази тема, обещах на малкото ми момченце, че като си дойде от детска градина ще има изненада. Та изпякох блат, остава само да го сиропирам и украся. Очаквайте снимката на зайчето в готов вид. :lady:

А, ето я вече готова.Момченцето ми много ще се зарадва.Не мога да прикачам повече картинки,въпреки, че изтрих няколко стари. :( Затова давам линк към снимката:
http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=62911&PhotoID=1014713

Биби
18.01.2006, 16:43
мммм тортичката е чудесна

alys
18.01.2006, 17:42
Леле, Джемма, много хубаво зайче! Детето ти трябва да е мнооого доволно! :)

Djemma
18.01.2006, 22:21
Тук е разреза на тортата :
http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=1015387

водолейче
19.01.2006, 12:49
Neshto mi se zagubi kirilicata :cry:
Eto i tortata, koiato naprawih. Malko kriva mu stana fizionomiata na zaeka, no kato za pyrvi pyt e dobre :)

Djemma
19.01.2006, 12:53
Чудесна е станала, браво.Децата сигурно са били доволни.

водолейче
19.01.2006, 13:06
Abe decata ne znam, no lelite sys sigurnost se zaradvaha, che shte hapvat torta :D

Бамби
19.01.2006, 13:18
Водолейче, тортата е много, много красива! Браво!
А с какъв крем я направи?

alys
19.01.2006, 13:24
Водолейче, а какви са онези лъскавите неща, бонбонки ли са? :)

nelka
19.01.2006, 13:36
Поздрав за зайчето! :lady:

Аз имам известни лични предпочитания към Сливен, сега и ти потвърждаваш че впечатленията ми не са погрешни. :yes:

Продължавай да твориш красиви и вкусни неща! :idea:

darri
19.01.2006, 15:31
За съжаление в нашата градина не дават да се носи дори и купена торта.Трябва да е нещо пакетирано.Всичко друго го връщат.И мен също вного ме е яд.

И мен ме е яд, в града има една сладкарница-нещо като монопол и само от нея трябва да са тортите, които може да се носят в градината, дори те с техен транспорт ги доставят, затова разрешават, те поемат отговорност за чистотата на продукцията си. Не е лошо, ама и моите торти не са по-лоши от техните, нито по-мръсни.Ще я сложа в кутия като тях също...Яйцата ще си ги купя от една борса, където са гарантирани-за тирамису ги продават. Да, ама не.

водолейче
19.01.2006, 23:26
Така и не разбрах дали тортата е била вкусна. Ей тези лели ме ядосаха днес. Първо, че от 5-те снимки дето цъкнали една не е станала, щото явно фотографката си е сложила пръста та нищо не се вижда. И второ можеха да кажат дали е била хубава тортата или не, а те дума не казали.
Бамби, кремът го правих от течна сметана, като половината я разбих с миксера, а другата половина я загрях на котлона и добавих 4 шоколада. После смесих разбитата сметана с шоколадовата смес и стана едно шоколадово кремче. А вътре бях разрязала блатовете и ги намазах със заквасена сметана разбъркана с пудра захар и какао.
alys, това са желирани бонбони. Мекички са и лесно се режат, та ги сложих на папионката уж за по-шаренко.

alys
19.01.2006, 23:56
А, ами трябва да е била вкусна, като прочетох какви сладички неща си използвала! Нищо, че лилите не са казали нищо - важното е децата да са доволни! Не им се ядосвай! А твоето дете какво каза за тортата?

водолейче
20.01.2006, 19:12
А твоето дете какво каза за тортата?

А, то моето още не ще да говори, инати се нещо :) Като го питах хубава ли беше тортата и вика аха. Ама аз ако го бях питала дали е била лоша пак аха щеше да каже.

nelka
20.01.2006, 19:47
:D :D :D

darri
23.01.2006, 17:45
За съжаление в нашата градина не дават да се носи дори и купена торта.Трябва да е нещо пакетирано.Всичко друго го връщат.И мен също вного ме е яд.

И мен ме е яд, в града има една сладкарница-нещо като монопол и само от нея трябва да са тортите, които може да се носят в градината, дори те с техен транспорт ги доставят, затова разрешават, те поемат отговорност за чистотата на продукцията си. Не е лошо, ама и моите торти не са по-лоши от техните, нито по-мръсни.Ще я сложа в кутия като тях също...Яйцата ще си ги купя от една борса, където са гарантирани-за тирамису ги продават. Да, ама не.

Това не съм го писала аз и ми е много чудно как се появи като мое мнение имам предвид за сладкарницата :? Що за чудо е това :?: :?: :?:

Djemma
23.01.2006, 17:50
darri, просто си натиснала цитат затова. :yes:

darri
24.01.2006, 10:38
Джема, когато на 19 пуснах мнението си след това винаги влизам във форума да го видя и то си беше съвсем нормално имам предвид, че аз писах само първия абзац от текса.Вчера влязох да разгледам темата и тогава видях този текст.Прегледах назад и не видях някой друг да е писал нещо подобно и затова ме озадачи така :shock: А и цитата нали излиза маркиран в по-тъмно поле?

pep-4o
24.01.2006, 11:16
И мен ме е яд, в града има една сладкарница-нещо като монопол и само от нея трябва да са тортите, които може да се носят в градината, дори те с техен транспорт ги доставят, затова разрешават, те поемат отговорност за чистотата на продукцията си. Не е лошо, ама и моите торти не са по-лоши от техните, нито по-мръсни.Ще я сложа в кутия като тях също...Яйцата ще си ги купя от една борса, където са гарантирани-за тирамису ги продават. Да, ама не.


Имаме си духче май. Искам да отбележа, че нямам особено многто работа, докато съм на работа. И в кулинария, особено за детските торти мненията ги следях с особен интерес, изяждайки се от мъка, :twisted: че не мога да постна снимки на моите единствени 4 торти, правени за рожденните дни на децата, които определено со доста детски.
Да не се отплесвам. На Дари поста ми направи впечатление, защото се учудих как могат да не приемат дори купена торта. И този втория абзац определено го нямаше. :?: :?: :?:

darri
24.01.2006, 13:31
:no: Не знам какво става , но определено не ми харесва и на фона на всичко останало, което се случи в този форум.....pep-4o, благодаря за подкрепата :lady:

Djemma
24.01.2006, 15:25
Ами незнам какво става. А и тук е момена да кажа, че нямам нищо общо с това (понеже нали съм модератор) :?

pep-4o
20.02.2006, 10:42
Ето снимки от снимките с торти по рожденни дни на моите деца, които аз съм правила. Поради което качеството е недобро (меко казано) :D :D :D
Блатовете на всички са пандишпанени, украсите са сметанови, само Мики-мауса е с шоколад (тази идея я "краднах" от една сладкарница, но след толкова години признанието губи давност :? :?

Торта Мики Маус

http://b.foto.radikal.ru/0602/4210dc6b33dd.jpg

http://b.foto.radikal.ru/0602/d53cc496c4f2.jpg

Торта заек по шаблон

http://b.foto.radikal.ru/0602/4f28df97125a.jpg

http://b.foto.radikal.ru/0602/260e9f4c6bb7.jpg

Торта с каруца и животинки (тези играчки се продаваха готови в една сладкарница и срещу дребна сума можеше да си купи човек всякакъв вид животинчета )

http://b.foto.radikal.ru/0602/b39bb4514d70.jpg

Торта-заек

http://b.foto.radikal.ru/0602/ba01713e84e3.jpg

pep-4o
20.02.2006, 10:53
Ето и Торта-топката

http://b.foto.radikal.ru/0602/c117edc63662.jpg

michel
24.02.2006, 00:57
Момичета, да ви покажа и моята прясна торта. На вкус стана страхотна, но се издъних с украсата. Кутията с готовите украси, падна и всичко стана на сол, та трябваше да правя нови, а нямах толкова време. :(

Vancheto
24.02.2006, 12:14
Мноооооооого сладка торта за много сладко момиченце!

pep-4o
24.02.2006, 12:45
Мишел, много са хубави и двете! Да ти е живо и здраво слънчицето :!:

qni
24.02.2006, 12:47
:clap: :thumbup: мисля ,че си се справила :yes: ...тортата е прекрасна ...

natalyna
24.02.2006, 12:50
Michel, много весела торта - въобще не личи, че си имала проблеми с украсата! :clap: :flower:

Скарлет
24.02.2006, 13:05
Браво michel :!:
Много весела и интересна торта,а за госпожицата до нея нямам думи-истинска кукла... :lady: :lady: :lady:

michel
24.02.2006, 16:31
Ееееееее, много ви благодаря! Истината е че идеята ми беше друга, а и цветовете, трябваше да са по-различни. Добре ч все пак имах някакво време та позамазах положението!

man4e
24.02.2006, 17:27
Ефекта уау! Много сладурска торта, а рожденичката е още по-сладка. Да е жива и здрава. Ще кажеш ли продуктите за глазурата, че утре трябва да правя торта за кръстник и се чудя каква да е глазурата и украсата.

Vancheto
24.02.2006, 23:43
Утре малката ми дъщеря става на 4 годинки.Ето какво направих с много любов:
http://b.foto.radikal.ru/0602/9c8d47fddb77.jpg
http://b.foto.radikal.ru/0602/f1b752b39a11.jpg
Съжалявам за лошото качество на снимките...Въпреки това съм страшно доволна, че мога да споделя радостта от направеното с вас ,момичета :yes:

Скарлет
25.02.2006, 08:59
Ванче,ти си направо за сладкарския бизнес.Страшна торта си измайсторила.Ако не те затруднявам би ли споделила как я подреди така добре около куклата?
Да ти е жива и здрава рожденничката,много да е палава и усмихната и да изпълва живота ви с щестие!http://fantasyflash.ru/anime/butterfly/image/butterfly5.gif

Djemma
25.02.2006, 12:34
Браво, чудесна торта. Да ти е жива и здрава рожденичката ! Много, много да те радва. :)

Vancheto
25.02.2006, 20:32
Много се радвам, че ви е харесала тортата и благодаря за пожеланията.
:lady: Скарлет, тортата е направена от готови рула и сладкарска сметана.Сложих един найлонов плик в купата, наредих парчетата руло, изсипах разбитата сметана-смесена предварително с 2 пак.желатин 2 нарязани банана и 100 гнатрошени фъстъци-и наредих останалите рула .Отгоре покриваш с още един найлонов плик и хоп-в хладилника.Чак на другия ден я украсявах.Ето как изглежда отвътре:
http://b.foto.radikal.ru/0602/02d432a00860.jpg
Колкото до куклата-махаш краката и я закрепваш върху тортата.Другото е фантазия. :wink:

Скарлет
25.02.2006, 21:57
Ванче,благодаря за изчерпателния отговор.Като гледам датите в подписа ти разбирам,че и твоите юначаги са набори на моите,само,че аз не успях да ги нашаря ами съм с двама мъжаги.... [:] Но и моите деца са 97 и 02 набор. [:]

Vancheto
25.02.2006, 22:10
Скарлет, и аз не можах да ги нашаря :) -имам 2 щерки :Мартина на 9 и Кристиана вече на 4.Сигурно съм те заблудила със съкратените имена хихи.Сори :shock:

Vancheto
25.02.2006, 22:15
Скарлет, видях тортата за рожденния ден на сина ти и те моля да ми обясниш как се правят тези фигурки.Чета из руските форуми ....ама :cry: нещо не "вдявам".Знам, че се меси тесто, ама от какво освен от пудра захар :?: Помоооооооощ :!:

natalyna
25.02.2006, 22:18
Ванче, страхотна е тортата - справила си се чудесно! А и изглежда много вкусно! Браво! :clap: :flower:

Подозирам, че радостта е била много голяма! Целувки на рожеденничката :)

Vancheto
25.02.2006, 22:29
Благодаря ти Наталинка!Само да можехте да и видите очичките...Направо беше занемяла :wink:
А с това искам да ви почерпя за нейно здраве
http://b.foto.radikal.ru/0602/a27a267460f5.jpg

Скарлет
25.02.2006, 22:38
Скарлет, видях тортата за рожденния ден на сина ти и те моля да ми обясниш как се правят тези фигурки.Чета из руските форуми ....ама :cry: нещо не "вдявам".Знам, че се меси тесто, ама от какво освен от пудра захар :?: Помоооооооощ :!:

Ванче,има много начини за правене на фигурки.Повечето от фигурките за тортата съм ги правила от желатин,затоплет с вода леко на котлона,колкото да се разтопи,добавям пудра захар и 2-3 капки лимонов сок.Омесва се тесто,което разделих на равни части и всяка една оцветих с боя за яйца.Тестото задължително трябва да е в найлонов плик,защото много бързо съхне.Взима се само топче,което в момента се обработва.
Само розовите рибки ги направих от бонбони Маршмелоу,по рецепта на Джема.Разтопяват се на микровеле и пак мисля се слагаше пудра захар.

За самите форми на фигурките много ми помогна един руски сайт,в който някой си беше направил труда да обясни точка по точка,нагледно с картинки,как от едно топче можеш да си направиш различни фигури. :)

Vancheto
25.02.2006, 23:27
Много ти благодаря Скарлет за изчерпателния отговор :flower: Дали няма да прекаля, ако попитам, какво представляват тези бонбони :?: Или някаква снимка :?: Ще ви бъда много благодарна, защото постоянно чета за тях, а тук не са чували за такова чудо. :(