PDA

Покажи пълната версия : Има ли всеки гоблен определено място в дома?



pelambre
01.02.2009, 12:35
:idea:В този форум има много красота и стил. И всеки има свой собствен вкус. Как мислите, има ли си даден гоблен определено място в дома ни? Със сигурност няма да сложим натюрморт в спалнята, а сезоните на Муха в кухнята... Вие как мислите? Кое подхожда за коридора, за дневния тракт и т.н.?:confused:

ata
03.02.2009, 11:08
Много е относително.И невъзможно да ги класифицираш ето този е за спалня,този за коридор! В никакъв случай.Аз смятам,че водещ е интериора.Не върви да сложиш някакъв класически гоблен в помещение обзаведено със тръбна мебел и стъкло по скоро за там е нещо модернистично ,но ако за мен е така,на някой пък точно това би му харесало...И даден гоблен,ако закачен в моя хол стои не на място,то в хола на съседката например би стоял фантастично.Единствено можем да се съобразяваме с обстановката и обзавеждането и дотам,а да тръгнем да да ги кръщаваме:гоблени за спалня,гоблени за коридор и т.н. е несериозно.:kissyou:

tdm13
03.02.2009, 15:31
Подкрепям мнението на Ата.Но освен вътрешния дизайн на жилището,трябва да се вземе предвид и самата големина на стаите.Някак си не върви в огромен хол да се закачат миниатюри с или без паспарту или пък на малка стая да се закачи нещо голямо.Така мисля аз.Може да има и други по-интересни гледни точки.

magnolia777
10.02.2009, 14:58
според мен само тематиката на гоблена може да се съобразява според стаята...
например за кухнята няма да върви(но само според мен) тежък класически гоблен или за хола натюрморт с кухненски съдове или къпещи се хора...:idea:
но все пак всичко си е въпрос на личен избор и вкус :)

letisiq
13.02.2009, 11:11
Присъединявам се към предишните мнения Но не мислите ли че и рамката има също значение за интериора Там където нося за рамкиране винаги ми предлагат поне 10 рамки съобразени със самия гоблен и после ме питат в какви цветове е и как е обзаведена стаята където ще бъде закачен

rodich
13.02.2009, 16:23
Докато разчиствам стари мнения попаднах на подобна тема

http://www.goblenite.org/showthread.php?t=303