PDA

Покажи пълната версия : Още една малка хитринка



venipetgab
05.02.2009, 13:15
Случвало ли ви се е като шиете с две нишки, единият край на конеца да става по-къс? Много се дразнех от това и постоянно подрязвах по-дългия край. Освен това ушитото ми ставаше рошаво, защото едната нишка става по-стегната. Опитах да връзвам конеца за иглата. Това помогна донякъде, но не беше много удачно, когато се наложи да се подпъхва под вече ушитото. И тогава ми хрумна да прекарвам конеца през ухото на иглата 2 пъти. Вече 20 години шия по този начин. Много е удобно и бодовете стават равномерни, а и когато конецът накъсее, не се изнизва. Може би и други знаят тази хитринка, но май тук не е споделяно (поне аз не съм срещала).

makrat
05.02.2009, 13:20
Еее, това беше страхотен съвет:clap:
Явно това е проблем не само за мен. Довечера обезателно ще пробвам.
Благодаря ти, че сподели:kissyou:

Дида
05.02.2009, 13:21
И при мен е проблем!:confused:
Много мерси,ще пробвам тези дни..:kissyou::kissyou::kissyou:

Desislava Neikova
05.02.2009, 13:27
здравеите, и аз имах такъв проблем, но сега шия с едни игли дето ухото е направено така , че затяга конеца и е супер:D

Val4e
05.02.2009, 13:31
здравеите, и аз имах такъв проблем, но сега шия с едни игли дето ухото е направено така , че затяга конеца и е супер:D

Я кажи какви са тези игли ако може, заинтригува ме!

А иначе хитринката с двойното прекарване ще я пробвам.

venipetgab
05.02.2009, 13:34
И аз съм любопитна, не съм чувала за такива игли.

Marieta_
05.02.2009, 13:47
Много благодаря за полезния съвет! Непременно ще пробвам:idea:

Desislava Neikova
05.02.2009, 14:08
ами наи-обикновена игла,която е леко стеснена в края и това стеснение затиска конеца и не позволява да се измъква от едната нишка повече отколкото другата

не знам дали обясних както трябва, но ще я снимам и ще покажа, тя по-нищо не се различава от другите

alessina
05.02.2009, 15:30
Много е удачен опита на Вени. Откакто го прочетох при рускините преди 1г. и аз вече така шия и нямам проблем с разминаването на нишките.

Val4e
05.02.2009, 16:03
Аз опитах но най-вероятно не го правя както трябва, защото ми се оплита, завръзва конеца, може ли малко повече разяснение как точно става?

ata
05.02.2009, 18:56
И на мен нещо не ми е ясно как така конеца 2 пъти минава през ухото?:confused:

venipetgab
05.02.2009, 21:10
Ето как става промушването 2 пъти.

ata
05.02.2009, 21:19
:kissyou:Благодаря за разяснението!Ще пробвам и аз.:flower:

Val4e
05.02.2009, 21:20
Аха, е това е друго и няма нищо общо с това което аз пробвах!

leti_at
06.02.2009, 00:00
О, благодаря много за поредната споделена хитринка...
Колко пъти съм се ядосвала за тези конци, които ми се разминават...и все си мислех,че в мен е причината, че много стягам....
Още тази вечер ще пробвам това двойно вдяване на конеца...дано да съм разбрала правилно.

ya-ya
06.02.2009, 10:58
Много отдавна прочетох някъде за тази хитринка и съм я пробвала.Наистина е удачно,особено когато шия фон и използвам по-дълги конци.Другият вариант е да се избягва усукването на конеца,от там идва по-късият край и неравният бод.
Но за момента при мен не е удачно,тъй като непрекъснато вдявам и раздявам за по-2-3 бода.

doci
06.02.2009, 19:49
Аз откакто съм започнала да шия, а това е преди 10тина години някъде шия по този начин и е супер. Сега обаче като шия с 3 ката ми е малко криво. С 4те ката действам по същия начин

toteva
06.02.2009, 22:36
Ето как става промушването 2 пъти.

и аз работя така откакто се занимавам с това изкуство и наистина е много удобно:idea:

barbie
07.02.2009, 00:06
:kissyou: благодаря за съвета,това винаги много ме е дразнило :flower:

idzs
07.02.2009, 00:13
Изпробвах хитринката и съм много доволна. Благодаря:kissyou:

makrat
07.02.2009, 11:51
От два дни шия само така, но не ви ли се протрива конеца при прокарването на иглата през панамата? Там се получава малко удебеляване все пак. На мене малко ми става рошав конеца.
Или трябва по-често да се изтегля конеца или това е защото шия с български конци:confused:

doci
07.02.2009, 13:25
Най вероятно е от Бг конците не знам. Аз съм забравила какво беше, когато ших с такива, но сега шия основно с Анкор и нямам такъв проблем, дори и с 4те ката.

Val4e
07.02.2009, 14:58
От два дни шия само така, но не ви ли се протрива конеца при прокарването на иглата през панамата? Там се получава малко удебеляване все пак. На мене малко ми става рошав конеца.
Или трябва по-често да се изтегля конеца или това е защото шия с български конци:confused:

Пробвай да минеш конеца и през кърпичка с омекотител, тук във форума има и такава тема. Аз в момента шия с пъпетс, а те по принцип са си по-плътни конци, но като ги прекарам през кърпичката с омекотител нямам никакви проблеми, а откакто почнах и да прекарвам два пъти конеца шия още по-лесно и бързо.

jenias
07.02.2009, 21:44
И аз да споделя опит - на опаковката на игличките пише DMC. Изработени са, за да улесняват шиенето и конеца наистина се задържа в края без да се разделят нишките.

venipetgab
08.02.2009, 09:14
А откъде могат да се купят тези иглички? Само от магазини на ДМЦ ли?

jenias
09.02.2009, 20:08
В магазина на ДМЦ в София ги продават като цяла опаковка по 6 игли за 2,10лв. Аз съм от Перник и тук продават поединично от тези игли за 0,40лв./бр.

BIBETO
10.02.2009, 09:25
Ееее, откакто моя приятелка ми показа как става прехвърлянето два пъти на конеца през ухото на иглата се родих. Преди ми се изнизваше, все трябваше да вдявам отново, докато сега си шия спокойно. А и откакто разбрах за омекотителя - още по-лесно става :clap::D:greeneye:

nestinarka
18.02.2009, 18:19
Става и по метода за ламето :
http://goblenite.org/attachment.php?attachmentid=79496&stc=1&thumb=1&d=1201989298

Helen
26.02.2009, 10:10
Случвало ли ви се е като шиете с две нишки, единият край на конеца да става по-къс? Много се дразнех от това и постоянно подрязвах по-дългия край. Освен това ушитото ми ставаше рошаво, защото едната нишка става по-стегната. Опитах да връзвам конеца за иглата. Това помогна донякъде, но не беше много удачно, когато се наложи да се подпъхва под вече ушитото. И тогава ми хрумна да прекарвам конеца през ухото на иглата 2 пъти. Вече 20 години шия по този начин. Много е удобно и бодовете стават равномерни, а и когато конецът накъсее, не се изнизва. Може би и други знаят тази хитринка, но май тук не е споделяно (поне аз не съм срещала).

Повече от 30 години се занимавам с бродерия,:D но не бях чувала за тази хитринка.
Благодаря, че сподели опита си.:kissyou: Много е удобно, особено за такива като мен, които обичат да шият с по-дълги конци.

gppdm
23.05.2009, 19:57
И при мен единия конец става по-къс от другия в процеса на шиене, но бродерията става равномерна и гладка, за това не бях се замисляла, че това е проблем. Въпреки това - страхотна идея, като за мен, начинаещата. Благодаря!