PDA

Покажи пълната версия : УВАЖАЕМИ СЪФОРУМКИ..



skorpion
06.02.2009, 18:38
:confused: Мисля си нещо от доста време и се надявам да доразвиете тези мои "щения":idea: Поради факта, че в този форум сме както би казала баба ми "башка луди" реших, че както и да напиша този си пост, Вие ще ме разберете напълно и от сърце, затова:
КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ ОРГАНИЗИРАМЕ НА ЕКСКУРЗИЯ В САМОТО СЪРЦЕ НА ГОБЛЕНИТЕ-ФИРМА "ВИЛЕР"!
До тук писах весело и закачливо, но намерението ми да Ви накарам да се замислите е сериозно! Искате ли да попитаме някой туроператор дали би ни организирал нещо за 3-4 дена, така, както се организира екскурзия. Мисля си,че бихме могли да се съберем достатъчно, ако започнем отсега-примерно за края на август или нещо такова......
Я, моля започнете с идеите и ще развиваме в движение.................:kissyou:

skorpion
06.02.2009, 19:08
:smokin:...може и мъжете да се включат! Даже и от нашите неща може да занесем да им покажем-нещо като офицялна делегация-тамън пък да решат, че сме фен-клубът им!:D

skorpion
06.02.2009, 20:46
Супер! Трябва да се има предвид да се пътува, когато децата не са на у-ще! Питай какво би струвало, моля те! Ако се мине през Румъния няма нужда от паспорт . За през Сърбия-искат го, поне последно пътувах есента и слагат печати.А има ли някой, който е ходил до там? Може и туристически маршрут да си направим, така и така минаваме през разни красоти и забележителности.
Само като пример една дестинация с автобус Мюнхен, Залцбург и т.н. Бавария с 3 нощувки+закуски в момента се предлага от агенциите за около 450 лв.Само като сравнение го казвам.Те плащат задължителна туристическа такса и се налага да ползват екскурзовод от определената страна на място.Тези разходи биха могли да се спестят. Не че няма къде да ги оставим, де!
Може и по-скоро да се организираме, а?

svetlina
06.02.2009, 20:58
Мисля, че за такъв дълъг път е по-подходящ туристически автобус, все пак микробусчетата са за по-малки преходи, а и я си представете 3 или 4 микробуса да се търсят в едно задръстване в Мюнхен или Виена, както и търсенето на места за паркиране, по-скоро трябва да се обърнем към туристическа агенция с опит за тази цел! Иначе подкрепям идеята!

zezata
06.02.2009, 21:03
Боже това е велика идея. И на мен страшно ми се ходи на екскурзия, може би защото никога не съм излизала от пределите на България. А ми се иска да видя толкова много държави. И ме е яд :mad: че не съм разбрала че fantaziq организира екскурзия до Румъния, щях и аз да ида.

skorpion
06.02.2009, 23:40
Ела да видиш Баба Вида и Белоградчишките скали-гледката е върховна и на двете места!!! Пещерата Магура-също има какво да покаже!
Като писах за екскурзия имах предвид да се обърнем към туристическа фирма, която организира всичко, защото сигурно ще трябват доста допълнителни документи, за които и идея си нямаме. Ние само предлагаме дестинацията.Те ни организират маршрута и т.н. и дават цена, нормална за такава екскурзия като приспаднат задължителните такси за стандартните турове /или както се казва/. Нощните преходи едва ли ще са ни проблем-ние изобщо няма да имаме време да спим от приказки, а и по някоя бродерийка ще си носим, та..давайте да се организираме, моля!!!!!!!!!

elli
07.02.2009, 01:35
Идеята е много добра :idea:, мисля че е добре организацията да се предостави на туристическа агенция , най-малкото за това ,че агенциите предлагат водач на групата, който е запознат с маршрута и забележителностите който могат да се видят по него, не 4е не може да се организира и самостоятелно де.
Ако се минава през Сърбия или друга страна която не е член на ЕС, трябва паспорт, иначе може само с лична карта, мисля че трябва и туристическа застраховка но не съм сигурна дали е задължителна или само препоръчителна.
Извинете ме за невежеството, но ако някои ми каже в кой град ге намира ''Вилер'' мога да проверя за оферта :idea:

eli1958
07.02.2009, 01:44
Великолепна идея:clap:Благородно ви завиждам,че ще организирате екскурзия(дай боже)в сърцето на гоблените фирма "ВИЛЕР".Е който е в България и има възможност едва ли няма да отиде,но за други като мен ще чакат отзиви само:(Радвам ви се и дано да можете да се организирате:kissyou:

skorpion
07.02.2009, 10:52
Ако някоя агенция се навие да организира екскурзията, то тя ще включи застраховката и водача задължително в цената.
седалището на фирмата е в гр Букстехуде...дано не съм изпуснала буквичка

Сега гледах картата и се очертава нещо такова:
БГ-СЪРБИЯ-ХЪРВАТСКА-СЛОВЕНИЯ/там е фирма "любица"май/-АВСТРИЯ-ГЕРМАНИЯ стандартен туристически маршрут и с много тур. забележителности
гр. Букстхуде е на около 50 км. от Хамбург /по мои изчисления, де/:gipsy:

skorpion
07.02.2009, 12:17
:D...гледам си постовете и се сещам за стария виц "...и сам да съм в автобуса, пак ще се бутам" :D щото си пиша сама, ама съм разпратила поканата до темите на всички градове , ако някого съм пропуснала-моля да ме извини, все -пак съм малко руса :shy2:
МОЛЯ ГОСПОДА АДМИНИСТРАТОРИТЕ ДА ПОЕМАТ МАЛКО РЪКОВОДНА РОЛЯ И ДА ОКАЖАТ СЪДЕЙСТВИЕ, БЕЗ ТЯХ НЕ ТРЪГВАМЕ
ЮРКА, ТОКЧЕТА ДА СИ НОСИМ ЛИ ИЛИ ПО ЦВИЧКИ МОЖЕ :confused:
СИЛИСТРА ДА МЕ ИЗВИНИ, АМА КАТО НЯМА ТЕМИЧКА :ДИДКА-ТИ СИ ЗАПИСАНА НА ПЪРВАТА СЕДАЛКА КАТО БОНУС, ЩОТО СИГУРНО ПАК ЩЕ МИНЕШ ЗА ПО-НАПРЕКО ПРЕЗ ВАРНА...........................

iv4omad
07.02.2009, 14:33
Ако се пътува до Германия със самолет в двете посоки едно ,че излиза супер изгодно ,ако е с нискобюджетна авиокомпания (миналата есен с wizzair до Дортмунд със самолет ми беше 140 евро със всички такси) и второ НЕ трябва задграничен паспорт ,а само с лична карта.Вярно ,че дестинациите с подобен род превозвач не са много ,но и вътрешният превоз с влак не е скъп-групова карта за до 5 човека е около 32 евро :)

skorpion
07.02.2009, 15:25
дА, ПО ПРИНЦИП Е ВЪЗМОЖНО, НО СИГУРНО Е ПО-ДОБРЕ ДА СМЕ ЦЯЛАТА ГРУПА И ДА СМЕ НЯКОЛКО ДЕНА ЗАЕДНО.оСВЕН ТОВА Е ДОБРЕ ДА СЕ РАЗГЛЕДАТ РАЗНИТЕ ДРУГИ ЗАБЕЛЕЖИТЕЛНОСТИ ПО ПЪТЯ.вСЕ СИ МИСЛЯ, ЧЕ ЦЕНАТА ТРЯБВА ДА Е ОКОЛО 450 ЛВ МАКС НА ЧОВЕК С 3 НОЩУВКИ+ЗАКУСКА , Е- И С НОЩЕН ПРЕХОД. пОНЕ ГОРЕ-ДОЛУ ТАКИВА СА ПРЕДЛАГАНИТЕ ДРУГИ ВЪЗМОЖНОСТИ.бИХА МОГЛИ ДА НИ НАПРАВЯТ СПЕЦ ОТСТЪПКА И ЦЕНАТА ДА СПАДНЕ!

Дида
07.02.2009, 21:52
СИЛИСТРА ДА МЕ ИЗВИНИ, АМА КАТО НЯМА ТЕМИЧКА :ДИДКА-ТИ СИ ЗАПИСАНА НА ПЪРВАТА СЕДАЛКА КАТО БОНУС, ЩОТО СИГУРНО ПАК ЩЕ МИНЕШ ЗА ПО-НАПРЕКО ПРЕЗ ВАРНА...........................[/QUOTE]

:kissyou:
Ауууууууу,на първата седалка,а?
Раничко ми е за отговор,но по принцип ми харесва. Предстоят ми - абитуриентска,изпити,за частните уроци вече не говоря.....
Но....времето ще покаже,може някой да се смили над мен:gipsy:

matcata
07.02.2009, 23:33
Трябва да се проучи въпроса,защото някой път с автобуса излиза по-скъпо.Ниско тарифните компании предлагат добри оферти за полети.Но така или иничаче спането пак трябва да е организирано,може би от някоя агенция.

skorpion
07.02.2009, 23:52
:D Лелеее, цял ден Ви чакам и най-после се включихте-супер!
Писах в един съседен форум на живеещи в Германия за подробно инфо от почти първа ръка относно фирмата и новини за всеки случай. Мисля си да проверя и аз 1-2 от големите тур-фирми, но с автобус съм сигурна, че ще ни е най-добре.
Предполагам да се договорим за цена около 400 лв с 3 нощувки-мисля, че е съвсем възможна.Ако отидем със самолет летищните такси ще са ни доста големи-самите билети-не, но пък ако се съберем повечко туристи също може да е проблем. Големите туроператори могат да ни предложат пътуване на изплащане, защото в последния момент все може да не достигнат финансите-случва се!С тях има макс сигурност /доколкото е възможно/.:confused:
Давайте да развиваме темата !

matcata
08.02.2009, 01:04
Аз се включвам в темата,но от сега казвам ,че няма да мога да дойда.Не че не искам.Доколкото знам пътя с автобус до там е близо два дни.Така че за 4 дена май само път ще е.:confused:

elli
08.02.2009, 01:46
Даааа, сега видях къде се намира Хамбург , в най-дале4ния от нас край на Германия :gipsy:
Идеята за пътуване със самолет ми харесва и ако е такава съм почти на 90% че ще се включа, докато с автобус ми се струва доста уморително, за сметка на това цената ще е на половина и ще могат да се видят доста забележителности. А иначе си мисля че агенциите няма да имат против да изготвят специален маршрут по ''наше'' желание, стига да се събере група.

sanita
08.02.2009, 11:56
:clap:Давай,Скорпионче!Аз предпочитамс автобус,искам да посетя една позната -галеристка във Виена.Можем да помислим и за изложение на гоблените ни във Виена,така,че предпочитам автобуса,независимо колко ще е по време пътуването.Какво пречи да останем и седмица,вместо на бегом да разглеждаме забележителностите.
подкрепям те напълно.С вас съм,но не мога от тук с нищо да помогна за органицацията.Дори и 1000лв да е,все пак това е шанса ни да отидем до Вилер-шанса на живота ни.:D

skorpion
08.02.2009, 15:51
Момичета, нищо, че е далеч-екскурзията ще е стандартна и ще разгледаме Виена, Любляна и т.н.-където минаваме. Освен това , ако наистина ни посрещне тази галеристка ще е велико-ще оставим по една творба за няколко дена, докато се върнем и ще направи жената изложба-представяте ли си колко туристи могат да видят прелестите ни за тези дни?-заслужава си да се подрусаме малко, освен това ще си приказваме неспирно и изобщо няма да усетим!
http://www.buxtehude.de/
това е линк към градчето

keikal
08.02.2009, 16:06
Идеята е страхотна! :idea:

skorpion
08.02.2009, 18:27
:clap: Така се прави!!!!!!!!! Въпреки всичко си мисля, че автобуса е най-добрия вариант!По-назад в темата описах евентуалния маршрут, защото рових туроператорите-по-специално Бохемия " и "2мко"/там гугъл ми даде повече оферти-не е реклама/. Сега е важно да знаем повече за фирмата-офис, да направим връзката, а Санита да огледа нещата във Виена и да организира с жената изложбата! :kissyou:

svetlina
08.02.2009, 19:21
Само да кажа, че нискотарифните самолетни компании имат евтини билети, но са ограничени като бройка, и в момента в който се купят примерно 10-ната евтини билета, цените започват прогресивно да се покачват и така мисля че няма вариант да се пътува от всички евтино, да не говорим че са обикновено в много късни или много ранни часове, което ще създаде проблем с по-нататъшното придвижване, все пак до Букстехуде няма директен чартър! Другото което е, че цените на останалия транспорт не са никак ниски и всеки превоз от една точка до друга си е скъпичък, дори и с намаленията, и в един момент се оказва че цената на самолетния билет е най-малкия разход!

kozirog_f
09.02.2009, 10:24
:confused: Мисля си нещо от доста време и се надявам да доразвиете тези мои "щения":idea: Поради факта, че в този форум сме както би казала баба ми "башка луди" реших, че както и да напиша този си пост, Вие ще ме разберете напълно и от сърце, затова:
КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ ОРГАНИЗИРАМЕ НА ЕКСКУРЗИЯ В САМОТО СЪРЦЕ НА ГОБЛЕНИТЕ-ФИРМА "ВИЛЕР"!
До тук писах весело и закачливо, но намерението ми да Ви накарам да се замислите е сериозно! Искате ли да попитаме някой туроператор дали би ни организирал нещо за 3-4 дена, така, както се организира екскурзия. Мисля си,че бихме могли да се съберем достатъчно, ако започнем отсега-примерно за края на август или нещо такова......
Я, моля започнете с идеите и ще развиваме в движение.................:kissyou:
Аз мога да намеря оферта. Мисля, че всеки , който може да намери ще ни запознае с нея и да изберем. Не ми идва наум как ще се организирам финансово, но що е време все е за мислене! Иначе - идеята е страхотна!:clap:

kozirog_f
09.02.2009, 10:26
Лелеееееееееее ама то отдавна се дискутирала темата. Аз току що прочетох и се метнах. Виждам, че нещата са задвижени с голяма скорост и няма да се меся.

skorpion
09.02.2009, 10:39
:D Напротив-това не е месене, а всички заедно ще правим усилия-в края на краищата резултата си е за нас-ако имаш нещо предвид-давай
рови и питай!:kissyou:

skorpion
09.02.2009, 12:23
http://www.wiehler-gobelin.com/en/magazin/Wiehler_01_07.pdf

http://www.smartdex.de/firma/1222265/wiehler-gobelin.html

fantaziq
09.02.2009, 20:21
Момичета,моля за вашето извинение!
Аз се оттеглям!
Няма да дразня повече след като събуждам нечия завист!Тези,които се свързаха с мен по скайпа и изразиха мнението си,че пълня форума с "простите си рецепти и глупавите си идеи за теми" се надявам да се успокоят ,защото се опитвам да угодя винаги и с каквото мога!Чувствам се много обидена от нападките за лични облаги от екскурзията и други подобни глупости!За това взех своето решение.Няма да ви преча на пътя на "славата".Жал ми е само за хората,които ще го отнесат заедно с мен като ме защитават.Отказвам се от екскурзията поне за сега!И последно, пиша в темата да успокоят неспокойните души!Аз съм толерантен човек и няма да ви предам въпреки ,че вие ми забивате нож в гърба!(знаете си кои сте)
За всички Вас,които днес ме обсипахте с куп обиди, съм готова да простя и отново да подам ръка:kissyou:

skorpion
09.02.2009, 23:45
Не може да бъде! Има ли такива между нас? Нямам думи и се надявам да осъществим чудесната си идея! Който не иска да ходи-да си седи тук и да не се меси, нито да обижда по-живите! Относно идеите-тази "глупава идея" е МОЯ и моля Фантазия, продължавай да я осъществяваш, защото си намерила начин .! Не падай ниско под зложелателите си, после ще им пуснеш снимки за спомен от чудното пътешествие!
Знаеш, че човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му, а пък когато ги осъществи сечувства истински жив !

kozirog_f
10.02.2009, 09:54
[QUOTE=fantaziq;253763]Момичета,моля за вашето извинение!
Аз се оттеглям!
Няма да дразня повече след като събуждам нечия завист!Тези,които се свързаха с мен по скайпа и изразиха мнението си,че пълня форума с "простите си рецепти и глупавите си идеи за теми" се надявам да се успокоят ,защото се опитвам да угодя винаги и с каквото мога!Чувствам се много обидена от нападките за лични облаги от екскурзията и други подобни глупости!За това взех своето решение.Няма да ви преча на пътя на "славата".Жал ми е само за хората,които ще го отнесат заедно с мен като ме защитават.Отказвам се от екскурзията поне за сега!И последно, пиша в темата да успокоят неспокойните души!Аз съм толерантен човек и няма да ви предам въпреки ,че вие ми забивате нож в гърба!(знаете си кои сте)
За всички Вас,които днес ме обсипахте с куп обиди, съм готова да простя и отново да подам ръка:kissyou:[/QU
:shy2:Разни хора, разни идеали...........различни характери. Не се връзвай! Преди месец бях толкова обидена.... НО КАКТО КАЗАЛА ВАСИЛИСА - УМНИЦА "УТРОТО Е ПО- МЪДРО ОТ ВЕЧЕРТА. "И ИВАНУШКА - ГЛУПАКА И СЕ ВРЪЗВАЛ ВСЕКИ ПЪТ В СТАРИТЕ РУСКИ ПРИКАЗКИ. ШЕГУВАМ СЕ.Психиката ни е такава. Живеем трудно и все търсим какъв му е келепира на този, дето върши работата. Друг се изживява като малко Боже....... ами различни сме. Гледай напред! Тук е мястото да обменим идеи, схеми и т. н. .......обмяната на емоции се явява екстра в това начинание. Пък и трябва да изслушваме инакомислещите. Ако нещо е поело напред - ще се случи. СПОКОЙНОООООООООО! Изпусни въздуха и виж колко ни е добре тук. Виж колко съм мъдра, когато става дума за друг!:D

фурияІ65
10.02.2009, 10:26
Здравейте,момичета.Аз съм в графата ,на не пишещите,но с интерес Ви следя.
Скорпион,приветствам идеята ти.Благодаря,за чудесното предложение.
С голямо желание ще се включа.

Фантазия,не обръщай внимание на всичко.Твоите постове винаги са интересни.
Лек и приятен ден на всички.

skorpion
11.02.2009, 14:11
мОМИЧЕТА, ПОЛУЧИХ ПИСМО С ИМЕНАТА НА Г-ЖАТА, КОЯТО Е УПРАВИТЕЛ НА "ВИЛЕР"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ДА ПОМОЛЯ ЛИ ЕДНА МОЯ ПРИЯТЕЛКА, КОЯТО Е ПРЕВОДАЧ ОТ И НА НЕМСКИ ДА Я ПОПИТА ЗА РАЗНИ ПОДРОБНОСТИ, КОИТО БИХА НИ БИЛИ ПОЛЕЗНИ?

kaktos456
11.02.2009, 23:43
:clap:за отличната идея , аз бих се включила с удоволствие, но трябва да зная предварително и то поне месец - датите и страните за посещение ,може би ще се включа :( има доста условия :kissyou:

dushkova
13.02.2009, 09:17
Като прочетох и се изумих!Та това е изключителен шанс да посетим МЕКАТА на гоблените:clap:!Гобленарите трябва да стоят далеч от разните там нападки и да стоят по-високо от тях. Няма място за обиди:kissyou:.За идеята-та тя е ...не знам какво да кажа ,изумителна:idea:.Похвално е за хората ,които са видели бъдещо развитие от едно писмо и да го споделят с нас.Какво трябва да чакаме.Да се организираме и ..хайде на екскурзия.!:DКойто дойде-дойде,който не дойде -да гледа!:-|

dushkova
13.02.2009, 09:19
А аз съм за екскурзията!:greeneye:

rostso
13.02.2009, 12:45
С удоволствие бих се включила, но много ме притеснява дългото пътуване с автобус - това лято пътувах 20 часа с автобус до Турция и това се отрази много зле на здравословното ми състояние...... Предпочитам да е със самолет, поне на връщане....

И е добре да се обърнем към някаква фирма с опит в организирането на екскурзии... Да си имаме и екскурзовод, който да ни ориентира в забележителностите... все пак като пътуваме толква път и даваме пари, да видим и разни исторически забележителности.....

skorpion
13.02.2009, 13:12
Това е целта-не само да отидем до там, а и да видим всичко по пътя. Мисля, че туроператорите ще предложат нещо + всичко допълнително-гид, застраховки и т.н. Въпреки огорченията от страна на писалите на Фантазия, аз се надявам тя да продължи да контактува с фирмата, към която се е обърнала . Днес писах и на 2-те по-големи бг фирми- Бохемия и 2МКО с молба да ни направят дестинация и да дадат цени. Добре е да имаме няколко оферти. Мисля, че накрая ще имаме възможност да изберем сами от далите оферти. Аз с нетърпение вече все поглеждам за желаещи!
Относно самолета-връщането с него ще е най-добре, но нека видим офертите, после да видим и колко ще се съберем, цените на евтините компании ще са добри, ако можем да се организираме...въпрос на предложения-имаме време!

sneja56
13.02.2009, 15:08
Момичета карайте я по-спокойно и браво за идеята:clap: Според мен най-добре е да се пътува с автобус.Ще могат да се видят много неща. Извинявайте че изказвам мнение но немога да пътувам поради влошено здравословно състояние, а да знаете как ми се ходи:smokin::( Но сега ме спасява шиенето и този чудесен форум:idea:

noar
13.02.2009, 18:02
:kissyou:Момичета включвам се и аз .Току що говорих с една тур-операторска фирма,съгласни са да ни направят една програма.Брой нощувки,посещения на големи градове и обекти и разбирасе Вилер. Когато получа офертата ще ви я пусна веднага. Разбира се ще има много неща за доуточняване-дата,месец,цени .... :gipsy:

skorpion
13.02.2009, 20:24
супер! Колкото повече оферти-толкова по-добре! Когато изберем фирмата ще пишем писмо лично на фирмата за нашите си уточнения!

noar
16.02.2009, 15:00
:kissyou:на всички!
Аз вече имам оферта!
Фирмата е страшна ,специално заради нас ще се тръгне от Бургас и ще се спре в няколко града за да вземат всички желаещи .Ще се пътува с автобус ,но ще се спира всяка вечер за да не се уморяваме много.Специално внимание им обърнах,че трябва да посетим и музея на Вилер,както виждам съобразили са се с това.Разгледайте внимателно всичко и си кажете мнението.За дата не съм коментирала. Аз също мисля,че ще е добре към август-септември.
Фирмата имат изискване ,да се съберат мин.40 човека.Ако някой реши може да е с половинка.Смятам,че никой няма да се сърди.
Пътя е доста-около 2500км. - и мисля ,че е нормално дните да са около 9.
Сигурно ще имате въпроси-питайте ,а аз ще отговарям.Разбира се като питам и аз!
Това е засега от мен!









1-ви ден Отпътуване в 11.30 ч. от Бургас, в 13.00 от Сливен, 15.00ч. от Стара Загора ,17.00ч. от Пловдив, 19.00ч. от София по маршрут: Калотина – Белград – Будапеща.
2-ри ден Преди обяд пристигане в Будапеща и панорамна обиколка на града с автобус и екскурзовод на
български език – Площада на героите, Операта, Парламента,Будайската крепост, Кралския дворец,
Рибарските кули, катедралата “Матияш”, хълма “Гелерт”. Свободно време в централната част на
Будапеща. По желание разходка с корабче по Дунава. Нощувка.
3- ти ден Сутринта отпътуване за Прага. Панорамна обиколка на града – замъка “Пражки храд”, улица
“Лорета”, църквата “Света Богородица от Лорета”, площад “Храдчани”, катедралата “Свети Вит”,
Карловия мост, площадите “Старe место” и “Новe место”. Свободно време. Разходка по Вацлавския
площад - център на търговския, обществен и културен живот на Прага. По желание посещение на
типична чешка бирария. Свободно време. Настаняване в хотел.. Нощувка.
4- ти ден Закуска. Отпътуване за Дрезден. Туристическа програма в столицата на Саксония-Дрезден: замъка
"на немските императори “Цвингер”, Операта и Градския исторически музей. Отпътуване Хамбург.
Нощувка в района на града.
5- ти ден Отпътуване за Букстехуде и посещение на фабриката за гоблени ”Вилер” и музея къв нея. Отпътуване за
Хамбург. Туристическа програма: аркадите на Алстер, Чилийската къща–представител на хамбургските
исторически търговски сгради, търговската улица на града, Кметството. Свободно време. Нощувка
6-ти ден. Закуска. Отпътуване за Берлин. Туристическа програма: Бранденбургската врата, Райхстага, запазената
част от Берлинската стена – разделяла града на Източен и Западен Берлин, булевард “Унтер ден Линден”
– най-стария и красив булевард в града; Катедралата - най-голямата протестанска църква в Германия,
Александърплац и Потсдамерплац. Свободно време. При възможност посещение на двореца Сан – Суси
в Потсдам. Настаняване в хотел. Нощувка.
7-ми ден Отпътунване за Бърно. Туристическа програма в Бърно: Площада на Свободата, улица “Масарикова”,
площад “Зелни” с Парнаския фонтан, катедралата “Свети Петър и Павел”, Старото и Новото кметство.
Свободно време. Нощувка.
8-ми ден Отпътуване за Виена. Панорамна обиколка с автобус и разглеждане на Ринговата улица с нейните
представителни сгради – Операта, Бурггартен с паметника на Моцарт, Парламента, Кметството, Бургтеатър, Университета, Вотивкирхе. Посещение на двореца “Белведере” и неговите паркове. Пешеходна разходка в централната част на Виена – разглеждане на площад “Мария-Терезия”, двореца “Хофбург”, катедралата “Свети Стефан”, църквата “Свети Петър”. Свободно време. Вечерта отпътуване за България.
9-ти ден Около обяд пристигане в България

Цена: 730 лв.

Цената включва: транспорт с автобус, 6 нощувки /1 в района на Будапеща в хотел Драйв-ин или подобен, 1 в Прага в хотел **/ ***, 2 в района на Хамбург в хотел от веригата В&В или подобен, 1 в Берлин в хотел от веригата В&В и 1 в Бърно в хотел **/***, туристическа програма в посещаваните градове, екскурзоводско обслужване по целия маршрут, медицинска застраховка.

*В цената не са включени входните такси на туристическите и развлекателните обекти.
:party:

nellli
16.02.2009, 15:36
Много, много бих искала да дойда, но ме спират няколко неща. Не мога да пътувам точно по това време - някъде в края на август или началото на септември изпращам студент в Англия / още и аз не знам датата/ и второ - девет дни е прекалено много за мен - здравослово чак толкова път с автобус не мога да понеса.
Виж, ако решите да направите екскурзия до Питещ-Румъния, да видим тези пусти гоблени на Гобленсет, ще дойда даже няколко пъти. :D Поне е близо.

kaktos456
16.02.2009, 18:12
:clap:милички , защо ще ходим в Бургас след ,като предложението е от Видин не може ли да се тръгне направо от тук по- близо е може дори да се попита направо , дали няма начин да се пътува с кораб ,,Видин,, по река Дунав ще баде доста атрактивно - не се сърдете това е само мнение докато изчистим нещата зор ще видиме с организацията , надявам се да се организираме и с доста от вас да се познаваме лично след екскурзията:kissyou:

rostso
16.02.2009, 18:31
Програмата е супер! Ще видим толкова много забележителности! Почти 100% ще дойда! Дано се съберен 40 души!

skorpion
16.02.2009, 19:10
До тук-добре, но нека ако може фирмата да съкрати времето-доста път си е-верно, но и 9 дена са много.Видинлийки можем направо да се качим в София -това не мисля, че ни е проблем!Аз съм зарибила приятелки-!

noar
16.02.2009, 20:38
Ще попитам за съкращаване на времето,мисля че няма да има проблем.

elli
17.02.2009, 00:04
Офертата изглежда много атрактивна, а и цената е много добра. Що се отнася за съкращение на програмата, аз лично мисля 4е Дрезден и Бърно могата да се пропуснат, така ще се съкрати на 7 дни, но за по малко незнам, доста километра са и поне да се види нещо като се ходи, ина4е другия вариянт е направо да се лети със самолет до Хамбург и от там да се направят 2-3 ежедневни екскурзиики до градове в Германия. Аз всъщност още не съм решила дали да се включа, толкова дълго пътуване с автобус, и като се знам каква съм ....., направо не ми се тръгва, а толкова ми се ходи тук-там, напряво си умирам за пътешествия, искам толкова много места да видя.:idea: Между другото имам няколко въпроса които мисля, че и на другите ще са интересни, 1.нощувката -за двоини стаи ли става въпрос и включена ли е закуска(знам 4е по принцим е вклю4ена но все пак да се уточни), и 2. с какъв автобус ще се пътува и дали ще ни спира по-пътя за почивки(знам 4е някой от фирмите спират само в градовете в които отиват и на границите), това за сега , като се сетя още нещо, може да питам пак :smokin:

фурияІ65
17.02.2009, 09:06
Следя развитието по темата.Дано се съберем и осъществим екскурзията.Лятото ме устройва,защото през ваканцията ще пътуваме с дъщеря ми.Ако е в учебно време, просто тя трябва да отпадне.Пътуването е много,но си струва,за всичко,което ще се види и преживее.Миналата година направихме екскурзия с автобус до Франция пак двете и пак бих повторила.
Бройте ме в числото.

rostso
17.02.2009, 12:04
elli,

и аз много се плаша от дългото пътуване, но мисля, че за да се съкратят дните на екскурзията прото ще се пропуснат нощувките в хотелите, а ще спим в автобуса.... Е това вече е съсипващо... Нека е повече дни, но да може вечерите да се наспим и починем като хората...... Иначе си е направо самоубийство. А и все пак и шофьорите на автобусите би трябвало да си почиват, за да не вземем да направим някаква каскада с автобуса.....

noar
17.02.2009, 12:23
Ако трябва да се съкрати времето ,то наистина ще е за сметка на нощувките.А да спиш в автобус наистина си е гадно. Питаите още момичета ,ще запиша въпросите ви и още тази седмица ще питам и аз.Да не е за всеки въпрос поотделно.

noar
18.02.2009, 12:21
Здравейте момичета ,ето ме пак с отговор на въпросите ви и нова оферта:
Автобусът спира на 3 часа за почивка на по-големите бензиностанций.Нощувките са за двойни и тройни стай и всички са със закуски.
Направиха ни и по-съкратена програма,кажете дали ви харесва!
:kissyou:





1-ви ден Отпътуване в 05 .00 ч. от Бургас, в 11.30ч. от Сливен, 13.00ч. от Стара Загора 15.00ч., 17.00ч. от Пловдив и 19.00ч. от София, по маршрут:Белград – Будапеща.
2-ри ден Преди обяд пристигане в Будапеща и панорамна обиколка на града с автобус и екскурзовод на
български език – Площада на героите, Операта, Парламента,Будайската крепост, Кралския дворец,
Рибарските кули, катедралата “Матияш”, хълма “Гелерт”. Свободно време в централната част на
Будапеща. По желание разходка с корабче по Дунава. Нощувка.
3- ти ден Закуска. Отпътуване Хамбург. Нощувка в района на града.
4- ти ден Закуска.Отпътуване за Букстехуде и посещение на фабриката за гоблени ”Вилер” и музея къв нея.
Отпътуване за Хамбург. Туристическа програма: аркадите на Алстер, Чилийската къща –
представител на хамбургските исторически търговски сгради, търговската улица на града,
Кметството. Свободно време. Отпътуване за Виена.
5- ти ден Панорамна обиколка с автобус и разглеждане на Ринговата улица с нейните представителни сгради –
Операта, Бурггартен с паметника на Моцарт, Парламента, Кметството, Бургтеатър, Университета,
Вотивкирхе. Посещение на двореца “Белведере” и неговите паркове. Пешеходна разходка в
централната част на Виена – разглеждане на площад “Мария-Терезия”, двореца “Хофбург”,
катедралата “Свети Стефан”, църквата “Свети Петър”. Свободно време. Нощувка.
6-ти ден. Закуска. Отпътуване за България.

Цена:565 лв.

Цената включва: транспорт с автобус, 3 нощувки със закуски / 1 в района на Будапеща в хотел Драйв- ин или подобен, 1 в района на Хамбург в хотел от веригата В&В или подобен. 1 във Виена в хотел **/***, туристическа програма в посещаваните градове, екскурзоводско обслужване по целия маршрут, медицинска застраховка.

*В цената не са включени входните такси на туристическите и развлекателните обекти.

фурияІ65
18.02.2009, 12:29
Устройва ме,всеки вариант.Нека да се включат и други с мнения.Очаквам всичко това да се случи.
Скорпион,Ноар,благодаря Ви.

rostso
18.02.2009, 14:31
Бих дошла и при двата варианта.... Само че.... При вторият отпада Берлин, а си струва като сме се докатъркали до Германия да го посетим.... Но е добре да имаме нощувка във Виена.....

Аз даже си мислех за вариянт 1 + нощувка във Виена - все пак да имаме там повечко време....

skorpion
18.02.2009, 21:04
Съгласна-ей ще им се завие свят на тези от фирмата, ама така е..жени сме!!! Значи-Будапеща-1 нощ-Хамбург-1 нощ-примерно Берлин 1 нощ и Виена 1 нощ
какво ще кажете-не съм гледала картата, ама то пък всичко си заслужава?!? ...

noar
18.02.2009, 22:10
Споко за фирмата ,аз ги предупредих ,че ще има доуточнения,но не виждам много мнения!
Хайде момичета ,втората национална среща ще бъде на колела:D

skorpion
19.02.2009, 10:10
Като гледам нещата се ориентират към 600 лв с 4 нощувки и да се стегаме за пътуване:kissyou:

elli
19.02.2009, 12:02
noar, благодаря за отговорите, сега остава да видя дали ще мога да се включа, че пречките не са една и две, а така ми се ходи :crazy:

keikal
19.02.2009, 12:46
:loveglasses:Аз също бих дошла с огромно удоволствие.

noar
19.02.2009, 12:53
Радвам се ,че се множим ,защото и на мен много ми се ходи.Даже се обадих и поканих и една приятелка която шие от30 години и само Вилерови гоблени .Тя друго не признава и все ми се смее ,че съм шиела измишльотини .Това ще е голямо предизвикателство за нея.:confused:
Скорпионче вие колко ще сте-горе -долу,да видим как ще стигнем бройката

rostso
19.02.2009, 14:11
Пишете ме и мен в бройката.

И един друг въпрос обсъдим..... Не е ли най-добре да го направим юли-август? Все пак към септември хората стягат ученици, студенти.... А и времето се разваля.... В Германия края на август и 10 градуса може да стане.....

skorpion
19.02.2009, 15:16
Ами аз уговарям една приятелка, имам още една, която винаги си пътува с мен+ видинлийките, които още не сме се събирали, но бихме могли, та..сигурно Видин ще отчете 4-5 човека-знам ли?

noar
20.02.2009, 21:39
:goodnews:
Момичета пресни новини,последното -последно е че ще имаме ЧЕТИРИ нощувки, ще посетим ЧЕТИРИТЕ големи града БЕРЛИН, ВИЕНА ,БУДАПЕЩА ,НАМБУРГ и разбирасе Букстехуде/ докато го запомня/
От агенцията имат свободна дата 16.08 ,смятам ,че е добре.Сигурно утре ще ви покажа и новата програма с цената.
Ще трябва да се даде малко капаро ,а после останалата сума ще може да се раздели на части. Искат един месец преди пътуването да се събере цялата сума. Ако екскурзията се провали/пу-пу/, ще ви върнат парите по банков път.Ще ми изпратят и банковата сметка.
Това е засега от мен:kissyou:

toteva
21.02.2009, 13:00
:lady::yes::thumbup:

skorpion
21.02.2009, 18:54
:kissyou:

kaktos456
23.02.2009, 00:14
:kissyou:аз можеби ще се запиша, но засега изчаквам да се уточнат датите и градовете, така че ме бройте с едно въпросче засега:confused:

rostso
23.02.2009, 12:23
СУПЕР! :thumbup:

Чудно ще си прекараме.... Дано да се реализира!

noar
23.02.2009, 18:35
:hello: Мили момичета ,пускам ви поредните оферти ,разгледаите ги добре. Едната е с четири нощувки и закуски,другата е с пет нощувки ,но без закуски.Тъй като искам максимално всички да са доволни,кажете как предпочитате.Предлагам да изберем варианта за които има най-много желаещи.
Най -отдолу са изискванията на фирмата,как ще става плащането!
Очаквам мнения!:kissyou:
Незнам защо като го копна и пеистна не ми излизат големите букви където са написани имената на градовете ,затова ви ги пиша така:
вариант-1

гр.Пловдив, ул. ”Гладстон” № 18, тел.: +359 32 63 88 95; факс: +359 32 65 38 31
e-mail: office@rivieratour-bg.com, www.rivieratour-bg.com


1 вариянтБУДАПЕЩА-БУКСТЕХУДЕ-НАМБУРГ-БЕРЛИН-ВИЕНА



/16-22.08.2009/

1-ви ден Отпътуване в 17 .00 ч. от от Пловдив и 19.00ч. от София, по маршрут:Белград – Будапеща.
2-ри ден Преди обяд пристигане в Будапеща и панорамна обиколка на града с автобус и екскурзовод на
български език – Площада на героите, Операта, Парламента,Будайската крепост, Кралския дворец,
Рибарските кули, катедралата ”Матияш”, хълма ”Гелерт”. Свободно време в централната част на
Будапеща. По желание разходка с корабче по Дунава. Нощувка.
3- ти ден Закуска. Отпътуване Хамбург. Нощувка в района на града.
4- ти ден Закуска.Отпътуване за Букстехуде и посещение на фабриката за гоблени ”Вилер” и музея къв нея.
Отпътуване за Хамбург. Туристическа програма: аркадите на Алстер, Чилийската къща –
представител на хамбургските исторически търговски сгради, търговската улица на града,
Кметството. Свободно време.Нощувка.
5-ти ден Отпътуване за Берлин. Туристическа програма: Бранденбургската врата, Райхстага, запазената част
от Берлинската стена – разделяла града на Източен и Западен Берлин, булевард ”Унтер ден Линден”
– най-стария и красив булевард в града; Катедралата - най- голямата протестанска църква в
Германия, Александърплац и Посдамерплац. Свободно време. При възможност посещение на
двореца Сан – Суси в Потсдам. Отпътуване за Виена.
6- ти ден Панорамна обиколка с автобус и разглеждане на Ринговата улица с нейните представителни сгради –
Операта, Бурггартен с паметника на Моцарт, Парламента, Кметството, Бургтеатър, Университета,
Вотивкирхе. Посещение на двореца ”Белведере” и неговите паркове. Пешеходна разходка в
централната част на Виена – разглеждане на площад ”Мария-Терезия”, двореца ”Хофбург”,
катедралата ”Свети Стефан”, църквата ”Свети Петър”. Свободно време. Нощувка.
7-ти ден. Закуска. Отпътуване за България.

Цена: 635лв.

Цената включва: транспорт с автобус, 4 нощувки със закуски / 1 в района на Будапеща в хотел Драйв- ин или подобен, 2 в района на Хамбург в хотел от веригата В&В или подобен. 1 във Виена в хотел **/***, туристическа програма в посещаваните градове, екскурзоводско обслужване по целия маршрут, медицинска застраховка.

*В цената не са включени входните такси на туристическите и развлекателните обекти.


II вариянтБУДАПЕЩА-ПРАГА-БУКСТЕХУДЕ-ХАМБУРГ-БЕРЛИН-ВИЕНА



/16-22.08.2009/

1-ви ден Отпътуване в 05 .00 ч. от от Пловдив и 07.00ч. от София, по маршрут:Белград – Будапеща.
Настаняване в хотел в района на Будапеща. Нощувка.

2- ри ден Сутринта отпътуване за Прага. Панорамна обиколка на града – замъка ”Пражки храд”, улица
”Лорета”, църквата ”Света Богородица от Лорета”, площад ”Храдчани”, катедралата ”Свети Вит”,
Карловия мост, площадите ”Старe место” и ”Новe место”. Свободно време. Разходка по Вацлавския
площад - център на търговския, обществен и културен живот на Прага. По желание посещение на
типична чешка бирария. Свободно време. Настаняване в хотел.. Нощувка.
3- ти ден Отпътуване за Хамбург. Туристическа програма: аркадите на Алстер, Чилийската къща –
представител на хамбургските исторически търговски сгради, Кметството. Свободно
време.Нощувка.
4-ти ден Отпътуване за Букстехуде и посещение на фабриката за гоблени ”Вилер” и музея къв нея.Нощувка в
района на Хамбург.
5- ти ден Отпътуване за Берлин. Пешеходна туристическа програма: Бранденбургската врата, Райхстага,
запазената част от Берлинската стена – разделяла града на Източен и Западен Берлин, булевард
”Унтер ден Линден” - най-стария и красив булевард в града; Катедралата - най- голямата
протестанска църква в Германия, Александърплац и Посдамерплац. Свободно време. При
възможност посещение на двореца Сан – Суси в Потсдам. Отпътуване за Виена.
6- ти ден Панорамна обиколка с автобус и разглеждане на Ринговата улица с нейните представителни сгради –
Операта, Бурггартен с паметника на Моцарт, Парламента, Кметството, Бургтеатър, Университета,
Вотивкирхе. Посещение на двореца ”Белведере” и неговите паркове. Пешеходна разходка в
централната част на Виена – разглеждане на площад ”Мария-Терезия”, двореца ”Хофбург”,
катедралата ”Свети Стефан”, църквата ”Свети Петър”. Свободно време. Нощувка.
7-ти ден. Закуска. Отпътуване за България.

Цена: 655 лв.

Цената включва: транспорт с автобус, 5 нощувки без закуски / 1 в района на Будапеща в хотел Драйв- ин или подобен, 1 в района на Прага в хотел***,1 в района на Хамбург в хотел от веригата В&В или подобен. 1 във Виена в хотел **/***, туристическа програма в посещаваните градове, екскурзоводско обслужване по целия маршрут, медицинска застраховка.

*В цената не са включени входните такси на туристическите и развлекателните обекти.

Допълнителна инфомцаия към програмите:

*Ексурзията се изплаща на вноски до един месец преди провеждането и.
*Капарото за записване е 50 лв. , остатъка на равни вноски всеки месец.
*Капарото може де се внесе на место в офиса на агенцията или по банков път : IBAN BG93UBBS80021027851518 BIC UBBBGSF –Maргарита Костадинова Василева, /моля вписвайте трите си имена при изпращане на банковия превод/.
* Данни от международния паспорт: трите имена на латиница, ЕГН и № на падпорта изпращайте на факс 032/ 65 38 31 или на е- мейл: oficce@rivieratour-bg.com.
*След внасяне на капарото, изпратете вашия адрес и телефон за връзка за да получите по пощата ”Договор за организирано пътуване с обща цена”, както и номер на място в автобуса. Местата в автобуса се раздават от пред назад в зависимост от реда на записване и капариране!

skorpion
23.02.2009, 20:03
Втори вариант е супер! :clap:

noar
23.02.2009, 20:14
хайде пък в Прага ще има:upbeer:

skorpion
24.02.2009, 01:05
:shhh:

skorpion
24.02.2009, 12:04
сещам се нещо-ами бургазлийки и варненки, как ще ги вземе фирмата?
...като вметка-току-що говорих -2 броя сме твърди-само чакаме да се уточните и даваме капарото

noar
24.02.2009, 13:56
ако има Бургазлийки и Варненки ,рейса ще тръгва от там.Но аз незнам кой от къде е ако не пише под аватара.За сега като гледам най-сигурни са
skorpion,keikal,rostso
Очакваме да вземат решение elli,kaktos456
Мисля,че в началото имаше и други ентусиасти,но сега си мълчат:idea:
Хубаво е да си реши всеки за себе си и да се уточни точната бройка.

sanita
24.02.2009, 13:57
:clap:Хайде и аз за втори вариант.:kissyou::kissyou:

zezata
24.02.2009, 14:15
И аз съм за независимо кой вариянт изберете и двата ми харесват. Ще взема и камерата всичко да документираме и да показваме на сфорумнячките да гледат и завиждат.

kaktos456
24.02.2009, 16:40
:kissyou:милички аз решението съм го взела и съм за - но служебно..... при нас е трудно ?????:confused:

rostso
24.02.2009, 16:48
И аз съм за вариант 2.

А датата?

noar
24.02.2009, 18:31
И аз съм за вариант 2.

А датата?

тя дата си е написана по-горе ,но може да не си я видяла 16.08-22.08

rostso
24.02.2009, 18:53
Видях я, но не разбрах дали е твърда дата или само като предложение.... Мен идеално ме устойва.

фурияІ65
24.02.2009, 19:43
И мен вариант две ме устройва.Ще пътувам с дъщеря ми,затова бройките се увеличават с две.Тръгването от Варна ми е най удобно,но и София не ме бърка.

elli
24.02.2009, 20:40
Това пътуване май ще мине без мен, плаша се от толкова дълго пътуване с автобус, незнам как ще ми понесе :shy2:, така че ще се задоволя със снимките които ще направите и мислено ще съм с вас ,а аз ще си планувам друга екскурзия за лятото :idea:

п.п. Ей, и да пиете в Прага и по една бира заради мен, че това ми е любимия град

skorpion
04.03.2009, 21:39
Абе, Ели, не е дълго-всяка вечер ще се нощува някъде и ще е незабравимо. Имам още 2 броя желаещи-както вече се похвалихме северозападната лига вчера беше на изложбата на Български гоблен във Враца.та сем. Бакалови казаха, че на всяка цена биха искали също да дойдат с нас-там имало българка, която работи!
Стегайте куфарите!

noar
05.03.2009, 10:55
Диди,изложението е било чудесно ,само не разбрах това товоите ханове ли бяха?
Радвам се ,че се присъединяват още съмишленици,ако отидем ще си изкараме чудесно-няма спор. :D
Аз искам да ви обърна внимание,че може да си внасяте капаро за да се уточнява бройката. Знам ,че е много рано ,но при тях подготовката ще е по голяма отколкото да се стегнат куфарите и затова така го изискват .Можете да бъдете сигурни ,че ако не стане ще ви бъдат върнати парите.Пускам тук пак номера на сметката където да внасяте капарото и другите условия!:kissyou:

*Ексурзията се изплаща на вноски до един месец преди провеждането и.
*Капарото за записване е 50 лв. , остатъка на равни вноски всеки месец.
*Капарото може де се внесе на место в офиса на агенцията или по банков път : IBAN BG93UBBS80021027851518 BIC UBBBGSF –Maргарита Костадинова Василева, /моля вписвайте трите си имена при изпращане на банковия превод/.
* Данни от международния паспорт: трите имена на латиница, ЕГН и № на падпорта изпращайте на факс 032/ 65 38 31 или на е- мейл: oficce@rivieratour-bg.com.
*След внасяне на капарото, изпратете вашия адрес и телефон за връзка за да получите по пощата ”Договор за организирано пътуване с обща цена”, както и номер на място в автобуса. Местата в автобуса се раздават от пред назад в зависимост от реда на записване и капариране!

skorpion
05.03.2009, 16:16
Е, не са моите ханове-това са си на фирмата-моите са на ДМЦ панама, че по-лесно се шие и са доста по-големи!

rostso
05.03.2009, 18:00
Мимичета, дали ще успеем да съберем 40 човека? Като гледам май само 3-4 проявяват интерес....:( Ще съм много разочарована, ако екскурзията се провали....

noar
05.03.2009, 18:57
Аз мисля да направим всичко необходимо да не се провали.Като започнем да внасяме капарото от фирмата ще разберат,че наистина сме сериозни и искаме да отидем.Когато стане ясна нашата бройка,може и те да намерят още бройки да се допълни до 40 човека. Аз агитирам приятелки ,познати :D това правете и вие:thumbup:

skorpion
05.03.2009, 21:51
Чакайте да мине 8 март, че ми се пали главата и започваме!

leti_at
07.03.2009, 17:32
Ноар,
искам да попитам с коя фирма ще пътувате ...просто за информация...


П.П.
Извинявай Ноар,

уж, прегледах темата ,но не видях името на фирмата..Благодаря за информацията..
Сигурно ще си прекарате страхотно...Така ми се иска и аз да дойда, но сигурно няма да мога..Би било прекрасно да отида пак в Чехия...
Успех с организацията на мероприятието!

noar
07.03.2009, 19:48
Името на фирмата го пише по-горе в постовете-РивиераТур, ако фирмата не беше сериозна ,аз нямаше да се хвана с организацията на екскурзията.
Смятам още дълго време да съм член на това хубаво гобленарско семейство така ,че не бих рискувала. А хора има различни ,на един ще му хареса едно ,на друг друго . :idea:

rodich
15.03.2009, 12:03
...... не знам за вас - желаещите да пътешествам до Германия, но аз май с радост бих повторила разходка до Констанца
:rainbow:

noar
15.03.2009, 13:13
Ами ние тук ще си ходим в Германия :D
Който иска Кнстанца да си направи нова тема!:oops:

skorpion
15.03.2009, 18:19
Вижте сега-гледайте ходенето до тази констанца да е по средата м/у месец май и август щото ще ме изгонят от дома. Моя мъж ей така ще стане от летовници :PP Записах май месец дубровник, а за Германия съм му обяснила предварително, че се налага и нема начин да не ида, щото после цяла есен и зимата барабар ще съм изнервена! Даже гледам се нави и детето да пусне, ама ще видим тая работа + приятелката ми, както потвърдих и преди...

noar
25.04.2009, 16:18
Хей момичета здравейте,къде се изгубихте?:D
Стягате ли се за екскурзията до Германия?
Да съживим малко темата ,че току -виж ни я изтрили поради намален интерес:confused:

sanita
26.04.2009, 10:32
:confused:Ехоооо,къде сте ,милички?Нима от толкова много регистрирани няма 40 желаещи да посетят Вилер.Скорпионче,започвайте със списъка де.:kissyou:

skorpion
26.04.2009, 20:11
:D Тук съм бре! Като мине Гергьовден и пускам парички за резервацията!
Хич си не мислете, че няма да отидем!

skorpion
12.05.2009, 11:10
Давайте да се броим и да стягаме багажа-време е вече!
Кой иска да ходи на екскурзия?
1.Аз
2-?

rostso
12.05.2009, 11:48
Вариянт 2 ли остана, че вече взех да забравям....???

noar
12.05.2009, 12:18
Да остана вариант две!
Аз ще идвам със съпруга ми- 2бр

skorpion
12.05.2009, 12:58
То и аз може да взема синът! Мъж ми с автобус не искал..

noar
01.06.2009, 18:05
Здравейте момичета,днес от туристическата фирма ми се обадиха да ме питат дали не сме се отказали,защото нямало нито един записан.
Напомням ви ,че до един месец преди тръгването трябва да е събрана сумата.Това означава до 16 юли[COLOR="Black"]всеки който желае да пътува трябва да внесе сумата от655лв
Пускам ви пак варианта който избахме.
Отдолу има името на фирмата и номера на банковата сметка където могат да се внасят парите.

II вариянтБУДАПЕЩА-ПРАГА-БУКСТЕХУДЕ-ХАМБУРГ-БЕРЛИН-ВИЕНА



/16-22.08.2009/

1-ви ден Отпътуване в 05 .00 ч. от от Пловдив и 07.00ч. от София, по маршрут:Белград – Будапеща.
Настаняване в хотел в района на Будапеща. Нощувка.

2- ри ден Сутринта отпътуване за Прага. Панорамна обиколка на града – замъка ”Пражки храд”, улица
”Лорета”, църквата ”Света Богородица от Лорета”, площад ”Храдчани”, катедралата ”Свети Вит”,
Карловия мост, площадите ”Старe место” и ”Новe место”. Свободно време. Разходка по Вацлавския
площад - център на търговския, обществен и културен живот на Прага. По желание посещение на
типична чешка бирария. Свободно време. Настаняване в хотел.. Нощувка.
3- ти ден Отпътуване за Хамбург. Туристическа програма: аркадите на Алстер, Чилийската къща –
представител на хамбургските исторически търговски сгради, Кметството. Свободно
време.Нощувка.
4-ти ден Отпътуване за Букстехуде и посещение на фабриката за гоблени ”Вилер” и музея къв нея.Нощувка в
района на Хамбург.
5- ти ден Отпътуване за Берлин. Пешеходна туристическа програма: Бранденбургската врата, Райхстага,
запазената част от Берлинската стена – разделяла града на Източен и Западен Берлин, булевард
”Унтер ден Линден” - най-стария и красив булевард в града; Катедралата - най- голямата
протестанска църква в Германия, Александърплац и Посдамерплац. Свободно време. При
възможност посещение на двореца Сан – Суси в Потсдам. Отпътуване за Виена.
6- ти ден Панорамна обиколка с автобус и разглеждане на Ринговата улица с нейните представителни сгради –
Операта, Бурггартен с паметника на Моцарт, Парламента, Кметството, Бургтеатър, Университета,
Вотивкирхе. Посещение на двореца ”Белведере” и неговите паркове. Пешеходна разходка в
централната част на Виена – разглеждане на площад ”Мария-Терезия”, двореца ”Хофбург”,
катедралата ”Свети Стефан”, църквата ”Свети Петър”. Свободно време. Нощувка.
7-ти ден. Закуска. Отпътуване за България.

Цена: 655 лв.

Цената включва: транспорт с автобус, 5 нощувки без закуски / 1 в района на Будапеща в хотел Драйв- ин или подобен, 1 в района на Прага в хотел***,1 в района на Хамбург в хотел от веригата В&В или подобен. 1 във Виена в хотел **/***, туристическа програма в посещаваните градове, екскурзоводско обслужване по целия маршрут, медицинска застраховка.

*В цената не са включени входните такси на туристическите и развлекателните обекти.

Допълнителна инфомцаия към програмите:

*Ексурзията се изплаща на вноски до един месец преди провеждането и.
*Капарото за записване е 50 лв. , остатъка на равни вноски всеки месец.
*Капарото може де се внесе на место в офиса на агенцията или по банков път : IBAN BG93UBBS80021027851518 BIC UBBBGSF –Maргарита Костадинова Василева, /моля вписвайте трите си имена при изпращане на банковия превод/.
* Данни от международния паспорт: трите имена на латиница, ЕГН и № на падпорта изпращайте на факс 032/ 65 38 31 или на е- мейл: oficce@rivieratour-bg.com.
*След внасяне на капарото, изпратете вашия адрес и телефон за връзка за да получите по пощата ”Договор за организирано пътуване с обща цена”, както и номер на място в автобуса. Местата в автобуса се раздават от пред назад в зависимост от реда на записване и капариране!

skorpion
02.06.2009, 10:17
Имам въпросче-ако не се съберем достатъчно хора, означава ли това, че тази екскурзия може да не се състои
Фирмата може ли да я пусне и за други туристи, защото наистина може да сме малко ?

skorpion
02.06.2009, 10:24
http://www.rivieratour-bg.com/
опитвам се от доста време да вляза в сайта , но не може
има ли проблем?

noar
02.06.2009, 10:32
skorpion,аз току що влязох в сайта който си сложила в поста при мен няма проблем. Там също е обявена нашата екскурзия. Пише Хамбург-655лв. Досега и там няма записани желаещи от другаде.
И което е най-лошото за нас ,ако не се съберем 40 човека общо туристи /от форума и евентуално от външни желаещи/ ,сигурно няма да пътуваме.

skorpion
02.06.2009, 14:27
:thumbup: opravih go!

rostso
02.06.2009, 18:57
Ех, момичета, май видяло се е, че тази екскурзия няма да се състои. Жалко! Ама то аз май и без това щях да отпадна.... че по тези кризисни времена.....:(