PDA

Покажи пълната версия : Бухтички



qni
17.01.2006, 22:23
2-яйца
1ч.ч.-кис.мляко
1/3ч.ч.-захар
1ч.л/равна /-сода бикарбонат
2ч.ч-брашно
ванилия

Яйцата и захарта се разбиват ,прибавя се кис.мляко със содата След това ванилията и брашното.Брашното се слага толкова ,че да се получи смес малко по-гъста от тази за кекс.Пържат се в дълбок съд с повече мазнина.С лъжица се загребва от сместа и се пуща в нагрятото олио.Те веднага изплуват и започват да се поклащат :D Време е да спра да пиша и да взема да ги покажа

Stefanie
18.01.2006, 00:15
Яни, с какво си заляла отгоре малките чудесийки, след като са спрели да се поклащат и си ги извадила от мазнината :wink: ?
http://d21c.com/AnnesPlace/Spring2/SflowerLine5.gif

alys
18.01.2006, 00:34
Очевидно е, че не съм Яни :D , но на мене ми прилича заливката на сладко (гъст сироп) и глазура от пудра захар и вода (тръпка си е да реша гатанката :cool: ).

qni
18.01.2006, 16:01
Ами отговора е точен ,няма какво да добавя освен ,че едната глазура е с чист пчелен дом.мед :D

alys
18.01.2006, 18:14
А-а-а! Нямаше да се сетя, макар че бухтички с мед много си ходят :wink: .

qni
23.01.2006, 22:24
Чак сега видях ,че тази рецепта вече я има пусната от Natalka :?

Скарлет
23.01.2006, 22:29
Подобна е,но не е същата. :lady:

pep-4o
25.01.2006, 19:43
и станаха много вкусни! :yes: :yes: :yes:
Само че след първата пусната доза ми се наложи да ги цепя и да изкарам средата от тях и пак да я пръжна :D , след това започнах да ги пускам с малка лъжичка - тогава вече всичко беше :thumbup:

qni
25.01.2006, 22:02
pep-4o,радвам се ,че си изпробвала рецептата ми ,надявам се че си уловила тънкоста на технологията. :clap: :thumbup:

pep-4o
25.01.2006, 23:41
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

sunnyto
27.01.2006, 11:31
Nadiavam se che niama da obidia domakiniata no iskam da spodeli s vas che az mesia testoto za buhtite i stava po lesno i po chisto, zashtoto kogato pravia tova testo koeto e kato za keks dori i da si namaga lagicata s olio pak se zalepva za neia.A sas shpric e mnogo neudobno. Neznam vie kakvo shte kagete. Pak se izviniavam na Pep-4o.

pep-4o
27.01.2006, 12:18
Няма защо да се извиняваш, това си е твое мнение. Аз пак имам ударен пръст, който е на дясната ръка и не мога да стисна с него, камо ли да меся. Правила съм и точени, и тези, но за мен тези са по-бързи, само разбърках и започнах да пържа - лъжицата я потапям в тенджерата с врящо олио и не ми залепва.
На вкус и на цвет товарищи нет - беше казал някой :D :D :D :D :D

alys
27.01.2006, 12:38
Сега и аз да кажа... Абе не ги обичам тия пържените бухтички, които са с рядкото тесто, защото все ми се струва, че поемат повече мазнина. Може и аз да не съм успявала да ги направя като хората. Аз и пържени филии не обичам, така че ... ясно ви е. :idea:
Само се каня от миналата година да направя Бине суфле... - него го харесвам. Ако на някого нищо не му говори, става дума за нещо като еклери, но накрая не се пълни с крем, а се залива със захарен сироп.

pep-4o
27.01.2006, 12:56
Само се каня от миналата година да направя Бине суфле... - него го харесвам. Ако на някого нищо не му говори, става дума за нещо като еклери, но накрая не се пълни с крем, а се залива със захарен сироп.

Бях ти обещала да питам майка как го правеше, но последния път си бяхме там за свинското погребение и разбираш от работата :twisted:
Ако до другата седмица някой не ти отговори, тогава ще си ходим и ще питам, знам че беше от пареното тесто като на толумбите, но после сипваше с лъжица в олиото, а след като изстинеха - сиропираше.
А другото име на бине-суфле - т.е. българското, знаеш ли :?: :?:

Natalka
27.01.2006, 13:14
Alis,аз имам 2 рецепти за "Бене суфле" - едната е със сироп,другата с крем
Рецепта №1/ за 10 порции/
250 гр брашно
50 гр масло
50 гр вода
5 бр яйца
1 ч.л сол

За сиропа:
500 гр захар
300гр вода
Лимонова кора или ванилия
Мазнина за пържене

Водата заедно с мазнината,захарта и солта се загряват до завиране.Прибавя се брашното и се разбърква,докато се превърне в гладко еднородно тесто.Към тестото след отстраняването му от огъня постепенно и при непрекъснато разбъркване се прибавят яйцата.С помоща на супена лъжица се оформят топки,които се изпържват в загрятата мазнина до златисто оцветяване.Изпържените топки се овалват в предварително сварения и охладен сироп!!!!!

При другата рецепта след изпържването топките се пълнят с крем,конфитюр, течен шоколад или друго, и се поръсват с пудра захар!!!

pep-4o
27.01.2006, 13:25
:(
И понеже съм виновна, че не изпълнявам обещания, звъних на мама да питам.
Ето: Бине суфле -
парено тесто от 300мл. вода
120мл. олио
щипка сол
лъжица водка ( това го забравих, а от нея знам, че като се сложи в тесто за пържене, не поема много мазнина и аз слагам )

Като заври горната смес се отстранява от котлона и бързо се прибавят 2 чаши от по 250мл. (не знам това какъв грамаж е) брашно с непрекъснато бъркане. И веднага след това 1 по 1 - 4 яйца, като сместа която се получава трябва да се отлепва от стените на съда. Оставя се тестото да изстине.
В много мазнина се пържат, като се оформят топчета с две неголеми лъжици, и котлона не трябва да е на най-силна степен - някъде на 2/3 от мощността си. Получените топчета на готварска хартия, за да поема мазнината.

Приготвя се сироп - 3 чаши от по 200мл. захар
2 такива чаши вода
3 ванилии
Наредените охладени топчета в тава се заливат с горещ сироп и тавата се завива с нещо да задуши.

Това е.
А тези топки, като се напълнели с крем - сметанов или ванилов, се получавало едно друго "произведение" - "шу а ла крем", което незнайно защо аз нямам спомен да ни е правила :?: или вече съм се била изнесла :?:

Остава открит въпроса за българското име на бине-суфле-то. То между другото бе забранено на мен и брат ми да го произнасяме на глас, защото ни беше много смешно и "нецензурно" :D :D :D

alys
27.01.2006, 15:48
Момичета, много благодаря за рецептите :!:
Преди няколко месеца и Нелка ми написа своята рецепта. Аз затова споменах, че само се каня да правя бине-суфле. Някога баба работеше в столовата на Винзавода в София и донасяше - много беше хубаво.

qni
28.01.2006, 12:35
sunnyto,не разбрах какво мръсно намираш в рецептата ми ?Никой не е казал ,че лъжицата ти трябва да остане чиста след като я потапяш в кексова смес.А що се отнася до това ,че са мазни -си е така ,но те и пържените картофи са мазни :D Обикновено ги редувам веднъж меся бухти ,веднъж ги бъркам.Така има разнообразие. :D Въпрос на вкус.

alys
10.08.2006, 15:34
Най-накрая направих Бине-суфле по следната рецепта:

250 мл вода
70 г масло
2 г сол
125 г брашно
4 яйца

Загряват се до кипене водата, маслото и солта, сипва се постепенно брашното и се бърка, докато сместа се сгъсти и се отлепва от стените на съда. След това се прибавят яйцата. Аз ги разбих с миксер и сипвах по малко, докато се поемат от сместа.
Разликата с рецептите досега е, че не се пържи, а се пече. Върху пекарска хартия се сипва с чаена или супена лъжица от сместа на разстояние (бухват докато се пекат). После се сиропират.

Същата е рецептата и за еклери, но вместо да се сиропират, бухтичките се режат на две и се пълнят с крем.