PDA

Покажи пълната версия : Целувки



alys
18.01.2006, 12:13
След допитване до съпружеското тяло, не посмях да направя крем със сурови белтъци. Те мирно и кротко ме дочакаха да реша какво да ги правя. Най-лесното е да станат на целувки. Разбих ги (бяха 4 бр.) с 200 г пудра захар и реших да ги пека върху хартия. Първата доза вече е готова, но малко ги попрепекох, особено отдолу. Та въпросът ми е коя е най-подходящата температура за печене (сушене) на целувки ? :? Втората доза ги пуснах на 100 градуса, защото първите ту на 100, ту на 150 и резултат - леко препечени. Имам малки подозрения, че Баба Печка пече много силно отдолу, за сметка на горните реотани или обратното, но може и да я обвинявам неоснователно. :D Всъщност, докато писах, втората порция вече ми се стори готова, но ще я оставя да постои на изключена фурна, за да видя какво ще излезе.

Скарлет
18.01.2006, 14:28
Температурата трябва дори да е под 100 гр.,трябва по-скоро да се сушат,отколкото да се пекат. :yes:

pep-4o
18.01.2006, 14:50
Аз като ги слагам във фурната е отворена и предварително загрята на 250* и изключена. Стои отворена докато падне на около 70*. Затварям и стоят вътре поне 2 часа на 70, не повече от 80*

alys
18.01.2006, 17:47
Аууу, това няма да го преживея - 2 пъти по 2 часа... Втората партида се изпекоха съвсем равномерно, но с лек нюанс на кремаво. Доста бързо станаха готови. [:]

Скарлет
05.03.2006, 17:43
Ето и едни целувки с кокосови стърготини от мен.Трябваше да направя нещо с белтъците,които останаха от козунаците. [:]