PDA

Покажи пълната версия : Има ли любители на цветя?



страници : 1 2 3 [4] 5

mimka
11.03.2008, 20:13
Ей, не им си кани толкова от рано:D ,че току- виж си ги "изплашила".Може да те радват дълго време:gipsy:

matcata
11.03.2008, 20:26
Миналата година си купих телефончета.Нападна ги белокрилката,но си изкараха така докато прецъфтят.Малко бели пеперудки не ми пречеха.А интересно не отиват на другите цветя.

galia69
11.03.2008, 22:22
Днес ми харизаха една китайска роза много е голичка милата откъм листа едно дебело стъбло и пет клончета с няколко листенца по тях .Гледам набутали мънички листенца надявам се да се разлисти и да стане хубаво цвете от нея че имам голям мерак за такава красота а на всичкото отгоре е червена и кичеста .Сложих я на прозореца в кухнята светло е но не е пряка слънчевата светлина .Кога да започна да го торя сега като съм го пресадила ( донесоха ми го милото в една найлонка само корени и малко пръст )надявам се да не се е стресирало много и да оцелее:confused:

lari
11.03.2008, 22:28
Не се притеснявай.Малко слънчице и топлинка,да не пресъхва.Но и да не се преполива.Има тор за прясно пресадени растения.Може малко ,ама наистина малко да я подхраниш.Ако беше тук, щях да ти подаря голяма саксия такава роза.Много е красива, но ми идва в повече като растение.

lari
13.03.2008, 07:56
Това са първите цветове на моята магнолия

lari
13.03.2008, 08:07
Още малко снимки .Част от полянката ми с балкански рози,а средната снимка е пъпка на магнолия

toteva
13.03.2008, 13:35
Магнолията ти е чудесна.Нямах представа,че е нещо като дръвче:clap:

lari
13.03.2008, 13:46
Да, тя е дърво.Но моята е много млада и дори не знаех,дали ще цъфти.В Карлово има няколко огромни такива дървета в розово-лилави цветове.Много са красиви като цъфтят.

iasi
18.03.2008, 08:28
Такъв цвят зюмбюл не бях виждала, подариха ми го 8 март и за няколко дни цъфна и че вече прецъфтява. Дали ще може да се насади на земята и да цъфти както другите /бели, розови, сини/:confused: Май не се вижда добре :( , но цвета е почти като цвета на кофичката - оранжев.

lari
18.03.2008, 08:32
Много е красив! Насади си го в земята и пак ще те радва!

galia69
18.03.2008, 09:33
Не се притеснявай.Малко слънчице и топлинка,да не пресъхва.Но и да не се преполива.Има тор за прясно пресадени растения.Може малко ,ама наистина малко да я подхраниш.Ако беше тук, щях да ти подаря голяма саксия такава роза.Много е красива, но ми идва в повече като растение.

Лари за сега се държи милата няма увяхнало или започнало да вехне листенце не че са много :D И аз съжалявам че не сме на близо да се сдобия с твоята роза но се надявам моята да стане на цвете .
Преди известно време на майка ми и дадоха семенца на фурми от Йерусалим да се похваля поникнаха ми две от десетте посяти кофички .Интересно ми е какви ще са палмичките понеже семенцата са много малки едните са като топче с големината на зрънце чер пипер а другото е елепсовидно но малко по голямо :confused: За моя радост поникнаха и от двата вида сега ще чакам дали и другите ще поникнат

matcata
18.03.2008, 15:32
ще стискаме палци да поникнат

sweety
19.03.2008, 07:21
Искам да си покажа аз пак цветенцата, защото ми цъфнаха още от зюмбюлчетата, които ми прати lari, просто са прекрасни :kissyou:
http://lilituuu.multiply.com/photos/hi-res/47/17?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F47%2F17
http://lilituuu.multiply.com/photos/hi-res/47/18?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F47%2F18

slasch
19.03.2008, 09:16
Такъв цвят зюмбюл не бях виждала, подариха ми го 8 март и за няколко дни цъфна и че вече прецъфтява. Дали ще може да се насади на земята и да цъфти както другите /бели, розови, сини/:confused: Май не се вижда добре :( , но цвета е почти като цвета на кофичката - оранжев.

голяма красота е зюмбюлчето,не бях виждала такъв цвят

mimka
19.03.2008, 15:53
Лари за сега се държи милата няма увяхнало или започнало да вехне листенце не че са много :D И аз съжалявам че не сме на близо да се сдобия с твоята роза но се надявам моята да стане на цвете .
Преди известно време на майка ми и дадоха семенца на фурми от Йерусалим да се похваля поникнаха ми две от десетте посяти кофички .Интересно ми е какви ще са палмичките понеже семенцата са много малки едните са като топче с големината на зрънце чер пипер а другото е елепсовидно но малко по голямо :confused: За моя радост поникнаха и от двата вида сега ще чакам дали и другите ще поникнат

Тези семенца, които са като черен пипер са палма "Вашингтония"-листата им рличат на разперена ръчичка, много е красива.Имам такава и си я захванах точно от таково семенце.:) А другото семе- елипсовидното е друг вид палма, тя е фурмата.Моят съпруг беше в Израел и ми донесе от там доста фурми- плод, набрани от палмата директно.И такива растения имах, но пространството ми е ограничено и ги раздадох/2 броя бяха/ на приятелки.Дано съм обяснила разбираемо:D

lali
19.03.2008, 20:00
Малко по на горе в темата си говорихме за китайските рози, по този повод искам да Ви покажа цвят от моята роза. Бях бременна с малката ми дъщеря когато едно клонче от розата на снаха ми се закачи за огромния ми корем.:D Боднах го ей така - на шега - сега, 10 години след тази случка се радвам на розата си :flower:

iasi
24.03.2008, 10:52
Много е красив! Насади си го в земята и пак ще те радва!

Жалко - прецъфтя за 1 седмица:( Занесох го на село, свекърва ми да го насади в земята.

galia69
24.03.2008, 17:08
Тези семенца, които са като черен пипер са палма "Вашингтония"-листата им рличат на разперена ръчичка, много е красива.Имам такава и си я захванах точно от таково семенце.:) А другото семе- елипсовидното е друг вид палма, тя е фурмата.Моят съпруг беше в Израел и ми донесе от там доста фурми- плод, набрани от палмата директно.И такива растения имах, но пространството ми е ограничено и ги раздадох/2 броя бяха/ на приятелки.Дано съм обяснила разбираемо:D

мимка разбрах те много ще се радвам ако си захвана палма "Вашингтония преди години имах но майка ми я умори .Още чакам другите да поникнат:confused:

lari
25.03.2008, 18:20
Малко пролетно настроение от моята градинка

slasch
26.03.2008, 09:02
Малко по на горе в темата си говорихме за китайските рози, по този повод искам да Ви покажа цвят от моята роза. Бях бременна с малката ми дъщеря когато едно клонче от розата на снаха ми се закачи за огромния ми корем.:D Боднах го ей така - на шега - сега, 10 години след тази случка се радвам на розата си :flower:

:clap: lali ,розата ти е прекрасна-поздравления
аз също от около половин година имам малка розичка,но за съжаление не е цъфтяла още и не знам какъв вид и цвят е:(:confused:
изисква ли някакви специални грижи,за да цъфне?

rebostobg
26.03.2008, 10:18
Малко пролетно настроение от моята градинка

Захласвам се по такива градинки! А твоята е прекрасна!:clap:

lari
26.03.2008, 13:44
Благодаря! Още е много бедна заради времето.Но ще се покажат и другите цветенца.

lucy
26.03.2008, 18:03
Как ви завиждам за градинките - направо не знаете какво богатство притежавате! :kissyou: Абе май си знаете, ама и аз да ви го кажа :D:D:D
Дайте съвет за пълзящо растение, което да ми обвие оградата - аз съм на този етап, за градинката ще почакам, докато се изнесат майсторите :D
През есента видях в един двор едно много простичко растение, което цялото беше обагрено в червено-оранжево , ама не му знам нито името, нито дали е многогодишно ... Беше прорастнало в самата тел на оградата и така приятно сияеше , че си казах "Ето го мойто решение на проблема с оградата" Ако обаче вие знаете нещо по въпроса - предпочитам да ви се доверя !

merilinm
26.03.2008, 18:30
аз имам въпрос към Лари . как се прихваща магнолията ? аз съм виждала два вида - едната е вечнозелена, има листа и през зимата и цъфти по - късно от тази, която имаш ти. а тази, която виждам първо цъфти / точно сега цъфти/ и после пуска листа. няколко пъти съм опитвала да отгледам от другия вид - тази , която целогодишно има листа, но винаги умира :(

yonka
27.03.2008, 18:20
:idea:Да ви покажа мен какво ме изненада много приятно,защото други години цъфти чак през лятото

lari
27.03.2008, 18:40
yonka, много е красиво! а моето втора година не иска да цъфти.
Показаната магнолия е може би на 5-6 години.Аз я имам от една година.Донесоха ми я в саксия и я засадих с много страх в градината-почвата ми е много бедна и камениста.Но се развива добре.Тя е от тези, които първо цъфтят и после имат листа.Сега прецъфтява и започна да се разлиства.Скоро си купих втора такава-червена,но е бебе.Казаха ми, че не е проблем да се отглеждат.Повече не зная.А тези,които не са листопадни,цъфтят след 10-та година.Това го зная от профисионалисти,които се занимават с отглеждане и разпространение на цветя.Казаха ми,че в Метро се продавали малки фиданки по 5 лв.Желая успех в отглеждането на растенията .

galia69
28.03.2008, 22:19
yonka и аз имам това цвете но е розов цвета твоето е с много хубав цвят .Миналата година една колежка ми донесе три луковички но само едната цъфна .На есен ги приспах и прибрах в северната стая сега ги събуждам и листенцата им са около 5 см. надявам се лятото да ми цъфнат всички

adi
29.03.2008, 06:59
:idea:Да ви покажа мен какво ме изненада много приятно,защото други години цъфти чак през лятото

Кажи как го гледаш това цвете.Имам го в къщи но освен листа и нови луковици друго не излиза.Дори не знам какъв цвят е.

yonka
29.03.2008, 10:52
За да цъфти луковицата трябва да е голяма.А също така първо се показват цветосните тръбички и след това листата.Моето беше цяла зима на топло и изкарва няколко пъти листа,но аз ги късах -бяха едни такива бледи и тънки.Аз имам още един цвят -бяло или нещо подобно,но то не е цъфнало

zdrave
30.03.2008, 19:49
ето я и нашата градинка,по голямата заслуга е на майка ми
и букетите са от тази градинка

lari
30.03.2008, 21:02
Цветята са разкошни.Браво на стопанката!Моите лалета са малко, а нарцисите едва сега се показват.Във Варна май не е по-топло.:clap::clap::clap:

qni
30.03.2008, 21:28
Страхотни цветя сте показали!:clap:
Ето и моят пролетен поздрав...
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=228528&view=1&photo=17

slasch
31.03.2008, 09:10
Момичета завиждам Ви благородно за прекрасните градини,с които ни радвате очите:clap::lady:А неи ще се задоволим само със стайните:D:D

lari
03.04.2008, 21:11
Малко цветя за пролетните дни.Най-много се радвам на люляка-дъщерята си го купи преди пет години съвсем малко стръкче в саксия.Цъфти за първо година.

alunagalia
04.04.2008, 10:27
Ох момичета прекрасни градинки и прекрасни цветя! Браво на градинарките! :clap:
Моля ви за помощ!
Аз от както сам тук цветята в къщи ми напомнят за гробище. Малко ми е срамно, но направо сякаш сам се побъркала. Тук наистина пред гробището продават прекрасни аранжировки на рози , хризантеми и най вече на орхидеи. Отрязан цвят и саксии, нямате идея какви красоти. Обаче аз може би се стресирах ли какво ли и сега като видя по цветарските магазини цветя всe искам да си куя за в къщи и като се замисля къде да го сложа и как .... и така все ми изплува това чувство:(. И ме е яд., но немога да се преборя. Кажете ми какво да направя за да променя мисленето си.:angel:

NIA
04.04.2008, 13:40
Ох момичета прекрасни градинки и прекрасни цветя! Браво на градинарките! :clap:
Моля ви за помощ!
Аз от както сам тук цветята в къщи ми напомнят за гробище. Малко ми е срамно, но направо сякаш сам се побъркала. Тук наистина пред гробището продават прекрасни аранжировки на рози , хризантеми и най вече на орхидеи. Отрязан цвят и саксии, нямате идея какви красоти. Обаче аз може би се стресирах ли какво ли и сега като видя по цветарските магазини цветя всe искам да си куя за в къщи и като се замисля къде да го сложа и как .... и така все ми изплува това чувство:(. И ме е яд., но немога да се преборя. Кажете ми какво да направя за да променя мисленето си.:angel:


Ами помисли си само-освен с краят на един живот,цветята са свързани с много хубави моменти -раждане на нов живот, сватба, рожден ден и какво ли още не. Дори едно цвете да подариш на някого е знак на обич.Мисли си за всичко това и гони черните мисли от главата си. И се наслаждавай на красотата и настроението,които цветята носят.:kissyou:

alunagalia
04.04.2008, 14:08
Ами там е проблема- виждам ги навън - фрезии, иглики, рози,....орхидеи. Прекрасни и ми идва желание да си купя Прибирам се в къщи и там ми става нещо немога да им намеря място:shock: ужасява ме мисълта че ще ги поставя във ваза на масата . Незнам от къщата ли е ....направо сам за психиатър:bunny:. В други къщи харесва ми дори се запалвам и аз да си взема така и после отива на терасата.
И се старая да мисля по друг начин , но дълбоко някъде в мен изпитвам тягостното чувство. :scared:
Извинете ми май сам патетична. Ама немога да се примиря с мисълта че едно цвете - най -съвършенното създание на земята ....ужасявам се.

matcata
04.04.2008, 14:59
Parvo izviniavaite ,che pisha na latinitsa,no imam problemi s kirilitsata.Kakvoto i da ti kaja mila,istinata e che samo ti mojesh da se preborish s tova chuvstvo i vsichko zavisi ot tebe.Na parvo vreme si vzimai tsvetia koito ne gi svarzvash s tova,a moje da probvash i sama da si poseesh.:kissyou:

ra4ko75
04.04.2008, 15:16
Ох момичета прекрасни градинки и прекрасни цветя! Браво на градинарките! :clap:
Моля ви за помощ!
Аз от както сам тук цветята в къщи ми напомнят за гробище. Малко ми е срамно, но направо сякаш сам се побъркала. Тук наистина пред гробището продават прекрасни аранжировки на рози , хризантеми и най вече на орхидеи. Отрязан цвят и саксии, нямате идея какви красоти. Обаче аз може би се стресирах ли какво ли и сега като видя по цветарските магазини цветя всe искам да си куя за в къщи и като се замисля къде да го сложа и как .... и така все ми изплува това чувство:(. И ме е яд., но немога да се преборя. Кажете ми какво да направя за да променя мисленето си.:angel:

Защо не се опиташ да свържеш определени цветя с прекрасни моменти от твоя живот, сигурна съм че има много такива ( поне при мен е така) и си мисля, че ще се почувсташ по-добре. Минала седмица, точно на рожденният ми ден почина баба ми. Тя беше човек ,който обожаваше цветята и особенно като видя червени лалета(това и бяха любимите), ме изпълват топли чувства и красиви спомени.

ra4ko75
04.04.2008, 15:22
Виждам, че доста съфорумци освен гоблените обожават и цветята. И на мен са ми може би хоби номер 1, дори и преди гоблените. Ето тук може да разгледате моята колекция.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=190187. Любимите ми са орхидеите, не знам какво не правя като хората, защото не се развиват добре при мен.

lari
04.04.2008, 15:35
Прекрасни цветя имаш!Орхидеите и аз ги харесвам,но никога не съм гледала.А теменужката ти е като моята.Колко дълго ти цъфти.Моята нещо си почива.

ra4ko75
04.04.2008, 16:53
Прекрасни цветя имаш!Орхидеите и аз ги харесвам,но никога не съм гледала.А теменужката ти е като моята.Колко дълго ти цъфти.Моята нещо си почива.

Теменужката я карам да цъфти по два пъти, но през лятото я поливам през 2 седмици с тор за цъфтящи цветя.

alunagalia
04.04.2008, 19:53
Благодаря ви за съветите момичета, наистина ще си купя семена и ще пробвам да отгледам нещо , дано се преборя с това, незная наистина от къде ми дойде .:(

matcata
04.04.2008, 20:07
Ето мене какво ме зарадва

lari
04.04.2008, 20:59
Много са красиви! Моите цъфтят по-късно.

iasi
07.04.2008, 09:37
Тази роза расте доста бързо и вижте колко пъпки има. Всъщност са два цвята червено -тъмна и по-светла.

iasi
07.04.2008, 10:08
А това са увивни ягоди - поръчах ги по обява от вестника.Десет разсада са за 31 лв. Когато се кача на стълбата да ги бера ще ви покажа снимки :D

lari
07.04.2008, 10:10
Отдавна търся информация за тези ягоди.Но аз четох обява-5корена не помня за колко лева, дето береш непрекъснато няколко месеца.Гледала ли си до сега.Май трябваше на ЛС,извинявам се

iasi
07.04.2008, 11:05
Сега за пръв път поръчвам такива ягоди. Ето какво пишеше за тях: увиват се по същия начин както лозята, раждат плодове от юни до ноември, многогодишен сорт, засаждат се както в градината, така и на балкона Имаше 5 разсада но за 21 лв, и за по-евтино поръчах 10. Ако излезе нещо от тях :confused:ще ги покажа
Защо да не споделяме тук :confused:Така поне няма да "изгърмят" и други. Нали за прехвалени ягоди с голяма кошница не се тръгвало:D

ra4ko75
09.04.2008, 15:17
Ето изглед от цветята ми на перваза. В този прекрасен пролетен ден ухаят невероятно.

qni
09.04.2008, 16:57
Поздравления за цветята ,ra4ko75!Чудни са !:clap:

qni
11.04.2008, 13:03
Не мога да не ви покажа първият ми абутилон.От няколко дни ме радва с цвят.:loveglasses:

alunagalia
11.04.2008, 13:18
И аз да се похваля тези дни имах празник и вижте какви цветя ми подариха!

Мисля че си излекувах проблема и благодарение на вас, за което благодаря на всички ви тук! :kissyou:Май е трябвало да го споделя по-рано!

lari
11.04.2008, 13:43
gni, растението е много свежо и добре оформено.Не му разрешавай да расте много на височина.От личен опит ти казвам, че после по-трудно
ще се решиш да го подрежеш.:clap:
alunagalia, честити цветя! Разкошни са!Дано вече ги приемаш и като нещо мило и много красиво за добро настроение.:kissyou:

matcata
11.04.2008, 16:00
И аз да се похваля тези дни имах празник и вижте какви цветя ми подариха!

Мисля че си излекувах проблема и благодарение на вас, за което благодаря на всички ви тук! :kissyou:Май е трябвало да го споделя по-рано!

:shock::flowerlove::clap:

qni
11.04.2008, 16:06
lari,веднага го орязах .Много ме беше жал ,защото целия е отрупан с пъпки.:(

lari
14.04.2008, 15:02
момичета, да се похваля каква юка вчера ми подариха.Другото е кукуряк , и цъфна първият ми цвят на най-тъмното ми мушкато.А също се разтвори и великденчето ми.

ra4ko75
14.04.2008, 20:54
Наистина са много красиви цветята ти. Пролетта внася настроение, когато ни заобиколи с толкова голямо изобилие на цветовете.

svetta
14.04.2008, 21:23
Много хубави цветя имате,момичета!
qni - много години отглеждах това цвете,цъфти,без да спира.От опит знам,че цъфти само,когато стои в малка саксия и корени на цветето се упират в нея.Проверено това!

matcata
14.04.2008, 21:45
момичета, да се похваля каква юка вчера ми подариха.Другото е кукуряк , и цъфна първият ми цвят на най-тъмното ми мушкато.А също се разтвори и великденчето ми.

Първото и аз го имам,но не ми е цъфтяло от години.Нещо не правя както трябва.:(Всъщност май аз нищо не правя.

Лили
15.04.2008, 08:20
Първото показано от Лари според мен е коледниче дано не бъркам .Юката е много красива а кукуряк не бях виждала.

lari
15.04.2008, 08:35
Лили,може и коледниче да е.Но на мен ми обясниха, че този вид са с различни звена и според тях са коледниче и великденче.Миналата година цъфтя и за двата празника, а тази сега се разтвори.Имам още едно, което е с по-различни звена,макар и да си приличат много-то все още не е цъфтяло за тази година.Решило е да почива.:idea:

Лили
15.04.2008, 08:58
Важно е че е много красиво и ти доставя удоволствие да го гледаш.Аз също имам доста цветя но все не ми достига време да се занимавам със снимки.:(

matcata
15.04.2008, 14:01
А аз си мислех,че е от вида на кактусите.За първото цвете става на въпрос:D

lari
15.04.2008, 14:44
Да,от този вид е.А кактусите са с много красиви цветове, но не са трайни.:(

slasch
15.04.2008, 15:32
момичета, да се похваля каква юка вчера ми подариха.Другото е кукуряк , и цъфна първият ми цвят на най-тъмното ми мушкато.А също се разтвори и великденчето ми.

Да Лари е права- това е великденския кактус или така нареченото "Великденче".Аз ги имам и двете-това и Коледничето,което цъфти по малко по-различен начин.

qni
15.04.2008, 15:55
Много хубави цветя имате,момичета!
qni - много години отглеждах това цвете,цъфти,без да спира.От опит знам,че цъфти само,когато стои в малка саксия и корени на цветето се упират в нея.Проверено това!
svetta,благодаря за съвета ще го имам в предвид!

lari,много красиви цветя ,поздравления!Великденчето е страхотно да те радва дълго с цвят!:clap:

lari
15.04.2008, 15:59
Много са красиви и такъв наситен цвят!Истинско очарование!:clap::clap:

ra4ko75
15.04.2008, 23:25
qni, градинката ти е разцъфтяла прекрасно, а като си представя как ухае люляковия ти букет...

galia69
16.04.2008, 10:06
:clap:Яни страхотна градинка много красиви цветя а как се казват стават ли високи .Всяка година се чудя какво да си посея в сандъчетата сега чакам да излезе разсада петунии че да си купя .Миналата година си купих лилава петуния и цяло лято ми ароматизира тераската но градушката я ошмули до коренче :(

qni
16.04.2008, 16:55
galia69, цветята са анемонии и са грудкови.Есента ги посадих и сега на пролет изпълниха градинката с тези пъстри цветове.Могат и сега да се засаждат.Не са високи около 20-25 см .
ra4ko75,наистина люляка ухае невероятно...:loveglasses:

lari
16.04.2008, 17:55
Най-чистосърдечно ти завиждам! Моите анемонии още спят.Миналата година също цъфнаха доста късно!

Лили
17.04.2008, 08:31
Момичета да ви покажа и моята градина.

Лили
17.04.2008, 08:33
е малко на обратно обръщаите компа

Лили
17.04.2008, 08:36
и още малко

Лили
17.04.2008, 08:41
и тези

Лили
17.04.2008, 08:43
това е моята Сара.Много се страфува от апарата.

ra4ko75
17.04.2008, 11:36
Лили, всичките ти цветя са прекрасни, а е неуписуемо богатство, че си имаш толкова голяма градина.:)

svetta
20.04.2008, 17:18
Реших да ви покажа свойте снимки след разходка днес сред природа:

matcata
20.04.2008, 19:53
Днеска и ние излизахме на разходка сред природата и сабирахме глухарчета,ама за нашето морско свинче:shhh:

Лили
22.04.2008, 15:19
:cry::cry:Момичета помагайте че направо ми се плаче.Насях си тревна смеска и немога да го отърва от мравки.Ако някои има някаква идея да казва.

kati
22.04.2008, 15:54
ние садихме скоро иимахме същия проблем.Майка беще взела нещо от агроаптеката като я посееш пръскаш с препарата.Ама не беше много ефикасно.Ветеринарите имат някакъв препарат води се за бълхи и кърлежи.Разрежда се и се пръскаТой повече ми помогна и не беше скъп.Абе общо взето трудна работа с тия мравки.:D:D:D

Дида
22.04.2008, 16:59
:cry::cry:Момичета помагайте че направо ми се плаче.Насях си тревна смеска и немога да го отърва от мравки.Ако някои има някаква идея да казва.

Не знам дали ще ти помогне , но аз ползвам тебешир от аптеката.Обрисувам всичко, по което се разхождат мравките.Ако им намеря дупката я запушвам с парче тебешир.Не е скъп,около 0,60 - 0,70 лв. два броя в малка кутийка. Китайски е ,но има голяма полза. Преди години имаше и руски тебешири против мравки,но изчезнаха от аптечната мрежа.Само да те предупредя,че трябва хубаво да се измиеш след употребата му.:kissyou:
Дано ти помогне.

Лили
23.04.2008, 08:14
Благодаря Ви момичета.Снощи пръскох с припорото зо кърлежи и днес сутринта нямаши нищо.Днес ще взема и тебешир.Благодаря ви още веднъж.:coffee::coffee:

galia69
23.04.2008, 12:54
Мили момичета моля ви и аз за съвет .Преди около две седмици си пресадих цветята в нова пръст която купих от магазина всички са добре с изключение на бенджамина ми :(Когато го пресаждах в корените му имаше три или четири доста охранени червея аз ги махнах заедно с пръста и му измих хубаво коренчетата и го посадих отново в същата саксия .Проблема ми с него е че започнаха да му капят листенцата сега съм в паника и не знам какво да го правя :uhhhh:

slasch
23.04.2008, 13:50
Мили момичета моля ви и аз за съвет .Преди около две седмици си пресадих цветята в нова пръст която купих от магазина всички са добре с изключение на бенджамина ми :(Когато го пресаждах в корените му имаше три или четири доста охранени червея аз ги махнах заедно с пръста и му измих хубаво коренчетата и го посадих отново в същата саксия .Проблема ми с него е че започнаха да му капят листенцата сега съм в паника и не знам какво да го правя :uhhhh:

Според мен се притесняваш неоснователно:-|Аз също така правя,когато го имам този проблем с дадено цвете.Относно листата-те капят защото в момента цветето леко боледува,но това ще премине скоро.

lari
23.04.2008, 14:02
Не се тревожи! Наистина цветето боледува при тази процедура.Пръскай му листата да се овлажняват .Ще се оправи.
А момичетата от София- посети ли някоя от вас Ботаническата градина с цветното изложение?Било е много красиво!

Дида
23.04.2008, 14:34
Не се притеснявай. И при мен беше се получило така , поокапват малко листата, малко му се скапва вида, но до месец ще се оправи. И при мен помогна мокренето на листата .

Лили
23.04.2008, 14:49
Бенджамините не обичат да им се сменя мястото,теченията.Те също вияят отрицателно.

iasi
23.04.2008, 16:24
Момичета, кажете дали трябва да сменя саксията на тази роза, защото вече почва да увисва:confused: Преди 2-3 месеца беше "бебе", прехвърлих я в тази саксия и дори не вярвах че ще се прихване.А пък и коренчетата са 3- двете са тъмен цвят, а другото по-светъл.

qni
23.04.2008, 17:14
Нови цветове от градинката:loveglasses:

alunagalia
23.04.2008, 17:34
qni- kak se kazvat tezi cvetia. Prekrasni sa:clap::flower: edno takova liubovno mi stava kato gi gledam

galia69
23.04.2008, 17:36
Благодаря ви момичета ще започна по честичко да му пръскам листата да но да се оправи че ми е много скъп спомен от приятелка .
iasi премести я че тепърваще расте много е красива и моята розичка е напъпила чакам я всеки момент да цъфне .
qni страхотни цветя :clap:

zdrave
23.04.2008, 20:12
Яни чудесни цветя :clap:

galia69
23.04.2008, 21:45
Момичета да се похваля днес ми подяриха банан малък е но се надявам да започне да расте .Как да се грижа за него :confused:

fuentemajor
23.04.2008, 22:25
Здравейте и от мен!
Страхотни градинки и цветя имате:clap:
Да ви покажа и моята палма,която мисля ,че има нещо като цвят ,но не съм сигурна.Купих я преди около 2 години,но за първи път "цъфти".:)

lari
24.04.2008, 08:13
Да, това е цвят.Може и 2 пъти в годината да ти цъфти.Или , докато единият цвят прецъфти, появява се ново клонче с цвят.Имам същата от много години.Твоята е много свежа.

Дида
24.04.2008, 08:17
За първи път виждам да цъфти такава палма. Моля, покажи я по-късно пак , че да видя какво се получава. Или това си е цветчето?:clap:
:kissyou:

stoika
24.04.2008, 08:38
Това е цветчето.На клончето се оформят топчета,стават малко по-големи и пожълтяват.Моята прецъфтя вече.Радва ме с цвят доста години.

Дида
24.04.2008, 08:44
Това е цветчето.На клончето се оформят топчета,стават малко по-големи и пожълтяват.Моята прецъфтя вече.Радва ме с цвят доста години.

Благодаря. Просто и аз я имах , но котето направи нещо в саксията и я нямам вече:D
Но не ми е цъфтяла , на 3 години си увяхна:kissyou:

sweety
24.04.2008, 09:07
Аз пък да покажа на какво се радвам най-много в момента:
http://lilituuu.multiply.com/photos/hi-res/47/27?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F47%2F27
http://lilituuu.multiply.com/photos/hi-res/47/28?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F47%2F28
http://lilituuu.multiply.com/photos/hi-res/47/30?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F47%2F30
http://lilituuu.multiply.com/photos/hi-res/47/33?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F47%2F33
http://lilituuu.multiply.com/photos/hi-res/47/31?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F47%2F31
http://lilituuu.multiply.com/photos/hi-res/47/34?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F47%2F34

На първата снимка е водната ми лилия, за която трябва вече да търся по-голям съд, след това е амарилиса Red Lion и на последните снимки е прекрасния ми ирис, от lari (като казах lari - :kissyou::kissyou::kissyou:), който ще е в прекрасни цветове, имам още една пъпка от друго коренище, двете снимки са на една и съща пъпка, тази, на която е по-рацъфнал е от днес. :lady:

Дида
24.04.2008, 09:19
Чудесни цветя. Много ме впечатли водната лилия - не знах, че може и в домашни условия да се отглежда.
:clap::kissyou::clap:

ra4ko75
24.04.2008, 10:31
Всичките последно показани цветя са много красиви. Амарилисът на sweety е толкова красив, а моят отказа тази година да цъфне.

fuentemajor
24.04.2008, 18:16
За първи път виждам да цъфти такава палма. Моля, покажи я по-късно пак , че да видя какво се получава. Или това си е цветчето?:clap:
:kissyou:

Ами така е от близо седмица и нещо, само израсна малко.Ако има някава промяна ще ви покажа.
Забравих да ви покажа магнолията пред блокчето ни,която вече цъфна и аз много и се радвам.

lari
24.04.2008, 19:00
Sweety,водната ти лилия е даста едра.Какъв цвят е?Моята скоро я сложих в по-голям съд-огромен леген,но листенцата й още са доста дребни.Миналата година цъфтя цяло лято.Радвам се, че ирисът е започнал да цъфти.При нас е по-хладно и моите само са напъпили.
Благодаря за целувките.Заслужаваш и други цветя.
Магнолията е много красива.Моята вече прецъфтя.:kissyou::kissyou::kissyou::kissyou:на всички цветари.

GILDA
24.04.2008, 20:01
Ами така е от близо седмица и нещо, само израсна малко.Ако има някава промяна ще ви покажа.
Забравих да ви покажа магнолията пред блокчето ни,която вече цъфна и аз много и се радвам.


Такава палма гледам от години тя цъфти по няколко пъти на година съжалявам ако те разочаровам но тъй като палмата се отглежда заради листата не заради цветовете цвета се изрязва за да са по-хубави листата и да не отнема от силата на растението моят съвет е да го изрязваш :idea:

fuentemajor
25.04.2008, 06:54
GILDA,благодаря за съвета !
И да те попитам ,има няколко "издънки" ,те дали взимат от силата й и трябва ли да ги изрязвам и тях.Струва ми се ,че не расте на височина ,по-скоро е обемна.Ти как се справяш с това?:confused:

svetta
25.04.2008, 07:34
Да ви покажа и моята палма,която мисля ,че има нещо като цвят ,но не съм сигурна.Купих я преди около 2 години,но за първи път "цъфти".:)

Мойта започна да цъфти за втори път през есента и не спира до днес - одно след друго излизат все нови и нови цветя,които се задържат доста време.
Пресадих я и много дръпна да расте нагоре.Знам,че стават много високи,могат да стигнат чак до тавана.Е,ще видим...:D

svetta
25.04.2008, 07:37
моят съвет е да го изрязваш :idea:

Изобщо никога не изрязвам цветята от тази палма.Много добре се развива и много порасна нагоре,когато я пресадих.Не заливам я със вода,държа я на сянка на пода на тераса и изглежда много добре.Покъсно ще кача и снимките

svetta
25.04.2008, 07:56
Това е....

Лили
25.04.2008, 08:50
Това е моята палма.В момента също цъфти като опадат топчетата изрязвам пръчките защото става грозно.Не съм махала другите издънки така е по красива.

galia69
25.04.2008, 11:06
Aз я имам същата палма казва се Хамедория и моята цъфти това е снимка от миналата година тези дни ще си снимам цветята и ще пусна нови снимки понеже се сдобих с много нови цветя :D Когато си я купих беше в малка саксийка около 15 см и раздадох много от коренчетата в саксията сега са пет броя върви ми доста кичеста висока е около един метър .
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=143416&photo=2

GILDA
25.04.2008, 12:59
Издънките не ги изрязвам,само цвета,на мен така са ми казали и така правя при първа възможнист ще ви снимам и моята палма и вашите са много красиви

lari
25.04.2008, 17:26
Момичета, разцъфтяха някои външни цветя.Има и едно стайно-последното.То ми е бебе още.Втората снимка е на бегонията , която зимува в градината.

lari
25.04.2008, 17:38
И скалните кътове

maleks
25.04.2008, 17:51
Малко встрани от темата, в смисъл, че няма да показвам снимки на цветя.
Днес реших да си принеса сандъчето с каскадното мушкато от кл.стая в къщи.Сменях два автобуса.Целия град ме чу и разбра какво нося, че го пазих, някой пътник да не стъпи в него.
Опазих го до вкъщи.
Дано след такъв маршрут не го стресирах.:D

qni
25.04.2008, 18:25
lari (http://www.goblenite.org/member.php?u=3052) ,много добре се развиват цветята ти !:clap:
Знаеш ли как се казва цветето от първата ти снимка?
maleks,направо си е било голямо изпитание не само за цветето ,а най-вече за тебе.:idea:Важното е ,че си го опазила читаво.

lari
25.04.2008, 18:38
Първото цвете-в градината,се казва Кандилка.Някъде му казват Кадилка или нещо подобно.Аз го видях за първи път в Карлово.Има го в най-различни разцветки.
Maleks, не се притеснявай, щом сандъчето е оцеляло цяло, всички ще е наред.

Nelia
26.04.2008, 15:20
:-| За любителите на цветята...през 2006г и 2007 г ви споделих снимки и впечатления от ежегодната изложба на цветя в Бургас -Флора .
http://goblenite.org/showthread.php?t=1080:flower:
http://goblenite.org/showthread.php?t=2731:flower:

Днес ходих и пак ви предлагам малко цветно настроение ,но няма да отварям нова тема .....:-|

Nelia
26.04.2008, 15:22
:)

Nelia
26.04.2008, 15:25
:):flower:

Nelia
26.04.2008, 15:28
Великденско яйце :D

lari
26.04.2008, 16:05
Nelia,благодаря за приятното изживяване-разгледах снимките с удоволствие!Аз ходих на пловдивското изложение, но беше много бедно,не ми хареса.
А моят цикас линее.Уж спазвам всички правила за отглеждането му,а той ми се сърди.:(

fuentemajor
26.04.2008, 17:32
Страхотна изложба:thumbup:- хареса ми всичко ,което си показала.Най-много ме впечатли етажното дръвче до малката къщичка.Такова не бях виждала.

alunagalia
26.04.2008, 18:06
Прекрасно и много весело. Браво за снимките!:clap::rainbow:

Nelia
26.04.2008, 18:19
Изложбата е хубава и на живо да се видят цветята е удоволствие!Извън изложбата има много щандове с предлагане на саксийни цветя,семена ,цветя за двора и градината,саксии,торове и т. н. :flower:Аз си купих ето този цикас и много му се радвам!

fuentemajor ,етажното дръвче наистина е много хубаво, а до него ,уточнявам къщичката е пчелен кошер

galia69
26.04.2008, 18:36
:clap:Nelia честита придобивка пожелавам ти в скоро време цикаса да ти изкара нови листенца:kissyou:благородно ти завиждам че си могла да се насладиш на тази красота това е другата ми страст след гоблените.Преди две години малкия ми син ходи на екскурзия на това изложение в Бургас за цветя и ми беше донесъл много красиви цветя за подарък.

Nelia
26.04.2008, 19:19
Благодаря ти Галя,за пожеланието!Всяка година си купувам някое цвете от изложението,но не винаги се справям с отглеждането удома!Отдавна ми се искаше да имам цикас!А днес имах и рожден ден и това беше и още един подарък за мен!:flower:

ra4ko75
26.04.2008, 20:38
Прекрасна изложба. Благородно ти завиждам, че си успяла да видиш толкова красота на едно място. Честит рожден ден! Много здраве и щастие и повече време за шиене на гоблени.:)

stoika
26.04.2008, 21:55
Nelia,благодаря за приятната разходка в света на цветята!Прекрасни са.
Съседката ми е била вчера на изложбата и е възхитена.Разказа ми,но ти ми ги показа,за което още веднъж благодаря.
Честит рожден ден!
Желая ти здраве,щастие,късмет и свободно време за любимите хобита!
Весел празник!

matcata
27.04.2008, 01:14
Изложението е прекрасно,а на живо сигурно великолепно.Благодаря за снимките

slasch
27.04.2008, 13:37
А ето и моя великденски кактус:
88274

slasch
27.04.2008, 13:41
Искам да Ви покажа и кротона си,който порасна много бързо за кратко време:
88275

lari
27.04.2008, 15:01
Кактусът е много богат,а крутонът-страхотни листа.Харесва им при теб!:D

ra4ko75
27.04.2008, 17:56
slasch кактуса е прекрасен и е цъфнал точно за празника.

slasch
28.04.2008, 16:02
slasch кактуса е прекрасен и е цъфнал точно за празника.


Да така е :D той по принцип цъфти трудно,за разлика от "Коледния кактус".

iasi
29.04.2008, 08:41
Вчера, минавайки покрай Бургас и ние решихме да посетим флората, но заваля и не можахме да разгледаме всичко:(

lari
29.04.2008, 08:43
Страхотна красота! А моите цветяпострадаха след великденската буря.Сега ги подрязвам , пресаждам и ги жаля.:(

iasi
29.04.2008, 08:44
Ето още малко и великденското яйце около което имаше непрекъснато много хора и трудно се правеха снимки ...

iasi
29.04.2008, 08:46
И "цветята" на мама...:D

elli
29.04.2008, 09:57
iasi цветята от от флората са много хубави но последните две са "най".;)
да са ти живи и здрави ,да им се радваш;) :kissyou:

slasch
29.04.2008, 10:24
Ох,момичета как Ви завиждам ;) че сте ги видяли с очите си

iasi
29.04.2008, 11:01
iasi цветята от от флората са много хубави но последните две са "най".;)
да са ти живи и здрави ,да им се радваш;) :kissyou:

И аз съм съгласна :D Благодаря ти за пожеланието :!:
Това май не трябваше да го пиша тук...

sineokata
29.04.2008, 14:31
И аз обожавам и гледам цветя,но в момента нямам снимки за да ги покажа. А тези две цветя на мама са най-красивите и добре гледани :idea::D

ENJI
30.04.2008, 22:46
Вижте колко красив цвят цъфна китайската ми роза и има още доста пъпки.

GILDA
30.04.2008, 22:48
Разкошна е не съм виждала до сега жълта роза

rebostobg
02.05.2008, 16:29
Видовете,китайски рози (хибискус) са няколко.
http://www.thalia-flowers.hit.bg/flowers/hibiscus.html

matcata
03.05.2008, 10:58
Разкошни са.И се учудвам,че няма много листна маса,а има цветове.Обикновенно съм виждала с много листа и все се оплакват,че не цъфтят:D

abi1004
10.05.2008, 11:33
Момичета аз да ви се оплача,купих си семенца на калдъръмчета и ги засях в сандъчета на балкона преди около 3-4 седмици спазих всички инструкции които ми казаха за да стане на 100% и ето вече толкова време -нищо.Направо ще полудея какви са тези семена та калдъръмчето е едно от най-непретенциозните растения саморазсажда се и затова го избрах. Дайте съвет ако някои е засаждал от семенца може и аз да не правя нещо както трябва.
Инструкциите гласяха да насипя семенцата да ги полея и завия за седмица с найлон след това пониквали..........:confused:

lari
10.05.2008, 11:55
abi, аз имам много калдаръмчета.Вече дори не помня дали са от семена, защото ми даваха и приятели коренчета.Наистина са непретенциозни и се разсаждат, та чак започнах да скубя и хвърлям-целият двор беше като поляна и пълен с пчели.Но доста мои познати се оплакаха, че семената не им покарват.Може би е най-сигурно с коренчета, после презимуват и се саморазсаждат.

matcata
11.05.2008, 11:31
И аз повечето цветя които сях тази година,не поникнаха.От три вида семена и то по много излязоха 3.Само три от поне сто.Ужас!

Лили
15.05.2008, 09:59
Момичета да се похваля какво цъфна в градината.

iasi
15.05.2008, 11:22
Ето моите четирилистни детелини - малко са бледички, но са на терасата.

Дида
15.05.2008, 14:16
Да ви се похваля - цъфна ми гарденията.Едни наши близки приятели ни я подариха за годишншната от сватбата през септември.Четох за гарденията , че трудно се отглежда. Явно съм и намерила мястото за живеене.:D
Мирише хубаво и имам чувството,че се разтваря цветчето на всеки час.
Ако някой има гардения и има време ,нека да сподели с мен сега какво да я правя.:greeneye:
Благодаря предварително.:kissyou:

lari
15.05.2008, 19:42
Много са красиви на всички растенията! А за гарденията утре ще пиша повече-работя в момента в цветарски магазин.При нас има една-зная, че не трябва да пресъхва.Необходима е торене, за да цъфти по-дълго.При нас е почти на тъмно и е напъпила много.

Дида
15.05.2008, 19:45
Много са красиви на всички растенията! А за гарденията утре ще пиша повече-работя в момента в цветарски магазин.При нас има една-зная, че не трябва да пресъхва.Необходима е торене, за да цъфти по-дълго.При нас е почти на тъмно и е напъпила много.

Благодаря те предварително.:kissyou:
Цветът е отворен много вече. 10 пъти ходих следобед да я гледам:D / в кухнята е, върху микрото, до прозорец,има щора/

GILDA
16.05.2008, 14:17
Вижте как ми е цъфнало каменното цвете което си прихванах от листенце:idea:

toteva
16.05.2008, 19:05
Вижте как ми е цъфнало каменното цвете което си прихванах от листенце:idea:

Много е красиво:clap:

matcata
16.05.2008, 19:23
Вижте как ми е цъфнало каменното цвете което си прихванах от листенце:idea:

:shock::clap:

lari
16.05.2008, 19:38
Браво на каменното цвете и честито на неговата собственичка!
Гарденията се сади в почва за азалии.Пресажда се на пролет през една -два години-ако саксията е станала малка.Обича нощна температура около 15-18 градуса и дневна с 10 градуса повече.Често се оросява и не обича да пресъхва.За сега с това мога да помогна.
Успех на всички цветари!

lari
17.05.2008, 14:31
Това е част от цъфналата ми градина.Тези карамфили гледам вече пета година от семена.

fuentemajor
17.05.2008, 16:28
Каменното цвете на GILDA е прекрасно:clap:.
lari за цъфналата ти градинка просто нямам думи.Снимката с карамфилчетата ме върна много години назад,когато и на нашето лозе имахме такива.Още усещам аромата им..........:kissyou:

lari
17.05.2008, 17:03
Благодаря за отзива!Карамфилите са доста наситени като цвят, но аз съм калпав фотограф.А ирисите са много красиви,но май съм деформирала снимката.:confused:

GILDA
17.05.2008, 18:08
Благодаря за милите думи
Лари такива карамфилчета или подобни на твоите онази година като ходих на гости на свекърва ми си "откраднах" от градината и са се хванали като цъфнат ще ви ги покажа незнаех че могат и от семки ,а божурът ти е разкошен

slasch
18.05.2008, 15:43
Момичета,моята китайска роза още не е цъфтяла.Вие как си ги стимулирате китайските рози и хибискусите? Надявам се да помогнете със съвети!:(:idea:

Дида
18.05.2008, 16:40
Браво на каменното цвете и честито на неговата собственичка!
Гарденията се сади в почва за азалии.Пресажда се на пролет през една -два години-ако саксията е станала малка.Обича нощна температура около 15-18 градуса и дневна с 10 градуса повече.Често се оросява и не обича да пресъхва.За сега с това мога да помогна.
Успех на всички цветари!

:kissyou:
Огромно благодаря!!!

kati-pati
18.05.2008, 16:56
iasi кажими къде мога да си намеря четерилистна детелима много ми хареса останах възхитена аз имам трилистна зелена и с червени листа

ra4ko75
23.05.2008, 18:56
Да се похваля и с моята орхидея. Имам в къщи 3, които са при мен повече от година и за първи път цъфтят. Толкова съм щастлива.:kissyou:

matcata
23.05.2008, 20:32
Да се похваля и с моята орхидея. Имам в къщи 3, които са при мен повече от година и за първи път цъфтят. Толкова съм щастлива.:kissyou:

:clap:Като се има на предвид,че те се гледат по-трудно:clap:

Дида
23.05.2008, 23:39
Да се похваля и с моята орхидея. Имам в къщи 3, които са при мен повече от година и за първи път цъфтят. Толкова съм щастлива.:kissyou:

Много е красива!!!

fuentemajor
24.05.2008, 18:00
Орхиедеята е много нежна и красива!:clap:

zdrave
25.05.2008, 10:14
Чудесна орхидея :clap:
Полагаш ли някакви специални грижи.Моята вече прецъфтя.Кога ще цъфне отнаво незнам.Май са доста капризнички .Нека дълго да ти цъфти и да радва окото :kissyou:

ra4ko75
25.05.2008, 13:06
Чудесна орхидея :clap:
Полагаш ли някакви специални грижи.Моята вече прецъфтя.Кога ще цъфне отнава незнам.Май са доста капризнички .Нека дълго да ти цъфти и да радва окото :kissyou:

Те, орхидеите като цяло искат по-специални грижи от другите цветя - не се поливат, а се потапят във вода, но да не се покрива сърцевината на листата, за около 10 мин. и след това се оставят да се отцедят; не трябва да са на течение; не трябва да са изложени на много слънчев прозорец; листата им от време на време да се пръскат с вода; листа не се отстраняват само ако не са на цяло изсъхнали; в помещението, където се отглеждат температурата не трябва да спада под 20 градуса. И след всичките тези грижи пак може нещо да се обърка и да не цъфнат скоро. По принцип след като увяхнат всички цветове клонката се подрязва на 2 възелчета височина и след около 2 месеца трябва да се появи нова цъфтяща клонка, но всичко е относително. Пожелавам ти късмет с твоята орхидея.:blueflow:

lari
27.05.2008, 14:27
Малко цветя за любителите-първата и втора снимки са от Солун, там терасите са като градини.Дори дръвчета има в контейнери.Следващите снимки са от Мелник

lari
27.05.2008, 14:34
Палмата е пред църквата Св София, но там палмите са нещо нормално по улиците-Солун

lari
29.05.2008, 13:56
Днес се отвори първият цвят за сезона на водната ми лииля.И малко рози от моя двор.

Дида
29.05.2008, 14:18
Днес се отвори първият цвят за сезона на водната ми лииля.И малко рози от моя двор.
Браво за прекрасните цветя. Звам колко грижи и обич искат .:clap::clap::clap:
Би ли разказала повече за водната лилия? Виждала съм я само в природата, в блатото на Малък Преславец. Как я отглеждаш в домашни условия? И каква вода и слагаш? Май много въпроси имам:kissyou:

lari
29.05.2008, 14:29
Диде, въпросите са нормални.Аз гледам лилията втора година и все още търся отговори на някои въпроси.Не се гледа трудно.Купих я миналата година -корен от един цветарски магазин.Купих и най-гоемия леген ,който видях да се продава по магазините.Държа я от ранна пролет до късна есен,почти до зима, на двора на силно слънце.Наливам вода от чешмата.Като се замърси ,просто я сменям.Нищо повече.Сега се опитвам да оформя нещо около легена,за да изглежда по-приятно.Моя приятелка си гледа на терасата в апартамента.

Дида
29.05.2008, 14:38
Диде, въпросите са нормални.Аз гледам лилията втора година и все още търся отговори на някои въпроси.Не се гледа трудно.Купих я миналата година -корен от един цветарски магазин.Купих и най-гоемия леген ,който видях да се продава по магазините.Държа я от ранна пролет до късна есен,почти до зима, на двора на силно слънце.Наливам вода от чешмата.Като се замърси ,просто я сменям.Нищо повече.Сега се опитвам да оформя нещо около легена,за да изглежда по-приятно.Моя приятелка си гледа на терасата в апартамента.

Благодаря ти за отговора. :kissyou:
Обаче това с легена ме шашка....:kissyou: Аз си мислех,че водните лилии могат да живеят само в блата и езера.:greeneye:
Още веднъж - поздравления!!!:clap:

fuentemajor
29.05.2008, 17:02
lari ,поздравления за водната лилия-много е нежна и красива:clap:
И да те попитам на дъното на легена нещо ми тъмнее,това почва ли е?:confused:Как сменяш водата без да се размъти?Май много въпроси получи,но ми е интересно?:kissyou:

lari
29.05.2008, 21:25
На дъното няма нищо.Може да е сянка.Самото цвете е в саксия и с нея е във водата.Водата сменям като извадя саксията ,изливам легена и пълня с чиста.Преди това го мия.Отнема много по-малко време от колкото изглежда.А моя позната има в двора си нещо като езеро, но дъното не е облицовано.И понеже е дълбоко-там зимуват и не им сменя водата.А моята зимува в.приземието на студено, с вода само колкото да е мокро дъното на съда.Тогава я местя със саксията в малък съд.

zdrave
01.06.2008, 13:31
Привет на любителите на цветя :kissyou:
Ако някой отглежда жасмин в домашни условия да ми даде съвети и препоръки за отглеждането.До сега не съм се грижила за тази красота.

GILDA
01.06.2008, 17:46
за пръв път виждам такова цвете до дома в комшиите има жасмин но той е на двора на оградата и не е такъв мирише прекрасно на твоя листенцата са му като на восъчето и много е хубав

vanina5860
01.06.2008, 18:46
И не само жасмина, виждам и гоблена зад цветята.:clap::kissyou:

zdrave
01.06.2008, 22:46
Да точно като на восъчното цвете изглеждат листенцата.

d0nka
02.06.2008, 09:52
Zdrave, твоето цвете се казва стефанотис - много популярно в Гърция. Иска да е на място, където има много светлина, но не на пряко слънце, да не го засушаваш съвсем, наторяване поне веднъж в месеца. Сега лятото можеш да го извадиш и навън, но е от цветята, които не обичат много да им сменят местата.
Успех в отглеждането!

lari
02.06.2008, 11:07
Здраве, и моята информация е същата-за да цъфти, иска наторяване.Да не се преполива и да е на светло.Моя позната го гледа на остъклено стълбище без ярка светлина-увила го е като лиана до където стига и е много красиво като нацъфти.

zdrave
02.06.2008, 12:02
Благодаря за съветите :kissyou:
сега съм му отредила място на един източен прозорец и няма да го местя , дано му хареса там.Красиви цветове има наистина.

d0nka
02.06.2008, 14:24
Да се похваля и аз с моите цветя тази година на терасата
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250104

zdrave
02.06.2008, 15:07
Боже, каква красота , просто останах без думи.С нетърпение очаквах да ги покажеш.Направо ми взе акъла :clap:

lari
02.06.2008, 16:04
Нямам думи и не зная какво да каже.Хубаво, красиво,прекрасно-всичко е недостатъчно за цветята на Донка.Прекланям се !
Аз искам да си покажа кактуса,който се отвори днес-цъфти ми за трета година.Но Донка има и от него.

mimka
02.06.2008, 16:45
Донка ,много красота събрана на едно място.Може ли и един въпрос- къде ги прибираш всички тия саксии зимата?При теб е като в ботаническа градина.Разкош!:clap::clap::clap:

matcata
02.06.2008, 18:51
Да се похваля и аз с моите цветя тази година на терасата
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250104

Какво да кажа който си го може го може:clap:

stoika
02.06.2008, 20:47
Мога само да кажа-НЕВЕРОЯТНА КРАСОТА!Разгледах снимките няколко пъти, просто не мога да откъсна очи от тях.Поздравявам те за това райско кътче. :clap::clap::clap:

GILDA
02.06.2008, 20:49
d0nka възхитена съм не знам какво да кажа виждам че отглеждаш така обичаните от мен върбинки можеш ли да ми обясниш повече за това цвете как се развъжда едногодишно ли е и каквото знаеш за да е така красиво БРАВО ти си направила прекрасен оазис :blueflow:

ra4ko75
02.06.2008, 22:45
dOnka, направо нямам думи. Такава красива тераса си имаш, че благородно ти завиждам. Благодаря за споделената красота. А и морският изглед.......:blueflow::blueflow::blueflow:

fuentemajor
03.06.2008, 02:19
Браво:clap: dOnka ,поздравявам те за прекрасната тераска,отдавна не бях виждала такава и съчетана с морския безкрай е направо велколепна!:clap::kissyou:

d0nka
03.06.2008, 18:54
Благодаря на всички Ви за милите думи - те са голяма награда за труда, който съм положила.
GILDA - върбинката по принцип в България вирее като едногодишно растение, но в по южната част на България може да бъде и многогодишна, както и ако я прибереш в неотоплено /да не е под 0 градуса/, но достатъчно светло помещение. Моите върбинки в голямата си част са от готови разсади/нямам условия къде да правя разсади/, като ги пресадя и след около седмица на 10 дни ги торя със зелен кристалон докато се развият достатъчно добре, след като цъфнат торя по веднъж поне със син и жълт кристалон и през лятото с червен за повече цъфтеж.
Сега почна и голямото пръскане срещу разни гадинки, защото въшките и белокрилките много ги обичат върбинките. Ако нещо друго те интересува пиши ми на лс / стига да мога да вляза във форума ще ти отговоря/.
Mimka, сакъзчетата и мушкатата ги прибирам в едно приземно помещение, където е горе-долу светло и не е под 0 градуса, има доста които виреят отвън целогодишно и други, които наесен за съжаление си умират.

Хубава вечер на всички!

svetta
03.06.2008, 20:38
И тази година продължава да цъфти

lari
04.06.2008, 16:11
Цветът е много богат.Браво!А моята я изхвърлих, защото тотално въшляса.Остана само тази, като фуния

qni
18.06.2008, 15:49
Ето моите любими цветя как се развиват през юни
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255445&view=2-петунии, (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255445&view=2-петунии,тук)



http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255433&view=2-сакъзчета

yonka
18.06.2008, 16:21
Ето моите любими цветя как се развиват през юни
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255445&view=2-петунии, (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255445&view=2-петунии,тук)



http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255433&view=2-сакъзчета

:clap: Невероятни са!

fuentemajor
18.06.2008, 17:40
qni ,много хубави цветя имаш!Личи си,че са гледани с много любов!:clap:

lari
19.06.2008, 14:02
qni,цветята са отблагодаряват за грижите!:clap::clap::clap:
а сега да ви покажа третия цвят на лилията и вече има нови пъпки.Снимала съм и моите брези в двора, които отглеждам от малко фиданки.И лавандулата се разтвори с аромата си.

lari
19.06.2008, 14:06
Малкият храст хортензия, имам и много голям,но е трудно да го снимам.После е стайния клен, който сега живее на двора под навеса, и накрая двата храста кафе с лимоновото кипарисче.

matcata
19.06.2008, 14:15
lari останали са ми очите в твоята водна лилия:loveglasses:

lari
19.06.2008, 14:16
Заповядай да й се радваш на живо!

matcata
19.06.2008, 14:19
Недей,че току виж съм дошла.Моя мъж има роднини от Хисара та наминаваме от време на време от там:D

Desislava Neikova
19.06.2008, 14:33
qni,цветята са отблагодаряват за грижите!:clap::clap::clap:
а сега да ви покажа третия цвят на лилията и вече има нови пъпки.Снимала съм и моите брези в двора, които отглеждам от малко фиданки.И лавандулата се разтвори с аромата си.

lari,може ли да ми обясниш как се отглежда тази лилия,как си я захванала:kissyou:

lari
19.06.2008, 14:39
Matcata, никакъв проблем-добре дошла.Моят дом е отворен за всеки!
Деси, лилията я купих от магазин, тя е с коренище и я гледам в саксия потопена в дълбок леген.Иска вода и много слънце.Миналото лято имаше три цвята, а това вече оформя четвърти цвят.всеки цвят трае около 3-5 дни.

Desislava Neikova
19.06.2008, 14:42
много ти благодаря за информацията, а зимата къде я държиш, капризна ли е

lari
19.06.2008, 15:25
никак не е капризна.През зимата я държа в приземен етаж, който не се отоплява в малък съд с вода на дъното-колкото да не пресъхне.

fuentemajor
19.06.2008, 16:30
lari,благодаря за виртуалната разходка,която си направих из твоята градинка.Много е красива.А за лилията-всеки път й се наслаждавам:kissyou::clap:

mimka
19.06.2008, 22:51
Възхитена съм от лилята и всичко видяно:flowerlove:Разкошен е и стайния клен.:kissyou:

Лили
20.06.2008, 10:41
Момичета ето и моите цветя но в сравнение с вашите те са нищо.

Лили
20.06.2008, 10:42
и още малко

lari
20.06.2008, 12:07
Лили, всяко цвете е красиво и заслужава обичта ни!Розата ти е прекрасна -и жълтата и китайската.А тревата на двора е много свежа.И ние сега се мъчим да оформим тревна площ.

Лили
20.06.2008, 14:29
Благодаря!С малко зор тревичката ми стана много добре.Но имаше голяма борба с мвравките.Тази година си измразих съкъсчетата и сега нямам нито едно.

vanina5860
20.06.2008, 14:45
Милички, цветята ви са прекрасни, а също така на Лили тревното дворче:clap::kissyou:Аз да ви се похваля - китайската ми роза така е напъпила, че до ден, два ще цъфне с винено червен цвят и за първи път ще видя цветчето/Розата е двегодишна/.Сърдечно ви се радвам на терасите и двора.Аз от 4 године живея в гарсониера без тераса:(, а много ми липсва такава:(

vanina5860
20.06.2008, 14:50
Пропуснах да ви попитам - някой има ли Кротон.Моят е на няколко месеца и вървеше добре до преди седмица, от няколко дни 4-5 листета му станаха като попарени.:(Нямам идея от какво е. Ще съм ви благодарна, ако има кой да ми даде съвет:confused:

lari
20.06.2008, 15:37
кротона е от растенията,които не обичат много влага,но и не харесват да са сухи.Не обичат силно слънце,но да им е светло,не обичат сух въздух.Просто трябва да им се оцели мястото.

slasch
20.06.2008, 15:56
Пропуснах да ви попитам - някой има ли Кротон.Моят е на няколко месеца и вървеше добре до преди седмица, от няколко дни 4-5 листета му станаха като попарени.:(Нямам идея от какво е. Ще съм ви благодарна, ако има кой да ми даде съвет:confused:

Най-вероятно да го е жегнало слънцето.:confused:Не го дръж на силно слънце,той има нужда от светлина.
А пък моя крутон от една седмица е изкарал нещо като цъфтеж,но няма цвят,а е нещо странно като "чепка от грозде".:D
До сега не му се беше случвало-имам го от 4-5 години?!?

Desislava Neikova
20.06.2008, 15:59
ДНЕС ЗАМИНАВАМ НА СЕЛО. ЩЕ ПОКАЖА СНИМКИ В ПОНЕДЕЛНИК ОТ ГРАДИНКИТЕ

vanina5860
20.06.2008, 16:48
Момичета, много ви благодаря:kissyou:Казаха ми в цветарския магазин, че обича слънце, за да му стават шарени листата и да го поливам и пръскам - ЯКО.Ето, че точно това, което казвате вие, че кротона НЕ обича, аз съм му го причинявала. Веднага ще ви послушам и ще го преместя, за да не е на пряко слънце и няма да го поливам обилно. Благодаря ви:kissyou:

matcata
20.06.2008, 19:06
Моя кротон така изсъхна,защото свекървата го напръскала и изкарала на терасата на светлина и аз като се върнах от работа само дето не припаднах.И не само него,а и други цветя(и все пак си мисля,че е нарочно)За няколко часа изсъхнаха.

lari
20.06.2008, 20:38
Нали знаете, че растенията се оросяват на сянка.Ако ги грее слънце, може да се получат петна по листата или да изгорят.А може цветята да са напръскани с препарат.:confused:

svetta
20.06.2008, 21:03
Поливайте и оросявайте цветя само сутринта,защото през деня слънцето нагрява пръста,и когато поливате със вода,корените могат да получат шок.
Аз тази година махнах всички свойте цветя от тераса,защото сутрит прекалено много пече слънцето и забелязах,че цветята не вървяха добре.Сега те си стоят в хола и виждам колко добре се развиват и растат.Много светлина и няма пряко слънце.Освен поливане всеки ден през лятото,аз правя веднъж седмично поливане със душ във вана.Много добре им идва на цветята в тези горещи дни.

vanina5860
22.06.2008, 14:28
Момичета, забравих да ви се похваля - На 2-ри и 5-ти май засадих две костилки от авокадо.Преди десетина дни се разпукнаха, а от два-три дена има поникнали близалца.:clap::kissyou:Ако някой от вас гледа авокадо, моля да ми напише кога ше има и зеленинка.:kissyou:

toteva
22.06.2008, 17:52
vanina5860,не знам кога се появява зеленина,но може ли да ми кажеш как и кога се яде този плод ?

rebostobg
22.06.2008, 17:53
Момичета, забравих да ви се похваля - На 2-ри и 5-ти май засадих две костилки от авокадо.Преди десетина дни се разпукнаха, а от два-три дена има поникнали близалца.:clap::kissyou:Ако някой от вас гледа авокадо, моля да ми напише кога ше има и зеленинка.:kissyou:

не го отглеждам,но попаднах на този информация http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=214

vanina5860
22.06.2008, 18:51
Rebestobg,много благодаря за отзивчивостта:kissyou:След като отговоря на Тотева,ще разгледам какво си ми изпратила. И така: Авокадо се яде по всяко време,стига да го има на пазара. Плодът е много плътен.Аз лично го оставям за около седмица да омекне хубаво. Прави се салатка с домати и краставици, а авокадото се намачква с виличка.Носи на чесън,олио,оцет.Хубаво е и с майонеза.Когато нямам търпение, го рендосвам, но така не му се усеща вкусът.Дано намерите на пазара.:kissyou:

vanina5860
22.06.2008, 19:14
Мила Toteva, немога да намеря къде четох за авокадото като лек, но то е много полезно-мощен антиоксидант,витаминозен плод,който действа и за ленив стомах и за мн.други проблеми,включително и за хубав тен на лицето.Но пак с риск да се повторя, за консумация, трябва да е омекнало, за да се усети вкусът.:kissyou:

svetta
22.06.2008, 22:23
vanina5860 аз имам от костилка авокадо растение в саксия.Буквално веднага когдато никна дръпна да расте нагоре заедно със листата.Но пролетта направих голяма грешка - изнесох саксията на тераса и растение пострада от слънце.Сега го преместих на кухня на сянка да се съвземе,защото му изгоряха и окапаха листата.

vanina5860
22.06.2008, 23:44
Svetta,благодаря за съвета относно слънцето:kissyou:Тъй като много искам да си ги отгледам в къщи,ще внимавам.А съм и голям фен на палмите.Имам палма на 16 години.Миналото лято бях на гости на сестра си в Испания и си донесох костилки и сега съм си прихванала от 4 вида - Финикова, Вашингтония, и от други две, които са някаква разновидност.С по две листенца са, но им се радвам като на малки деца:idea:

Desislava Neikova
26.06.2008, 11:29
:hello: някой има ли нолина и знае ли кога трябва да започне заформянето на пънчето,сега е нещо като луковица :confused:

lari
26.06.2008, 12:30
Деси,имам две нолини-едната е с луковица,а другата е слонски крак.Първата ми е на 6 години и постепенно се разрастна и сега е като красив фонтан.Не обича много влага, но и да не е съвсем пресъхнала, оросявай листата й.А грудката вече е като голяма ряпа образно казано.

Desislava Neikova
26.06.2008, 12:34
Деси,имам две нолини-едната е с луковица,а другата е слонски крак.Първата ми е на 6 години и постепенно се разрастна и сега е като красив фонтан.Не обича много влага, но и да не е съвсем пресъхнала, оросявай листата й.А грудката вече е като голяма ряпа образно казано.

ама те различни видове ли са,аз имам малка с луковица и съм виждала голяма с пън,няма ли да стане и моята такава

lari
26.06.2008, 12:36
Не, тази с луковицата няма да стане с пън.Някъде ги бях пускала във форума-сега ще погледна бали стоят.

Desislava Neikova
26.06.2008, 12:39
дано да ги намериш,че да видя за какво става въпрос

lari
26.06.2008, 12:55
tova sa dvete nolini

Desislava Neikova
26.06.2008, 12:56
аз мислех че ще стане и моята такава

lari
26.06.2008, 13:48
Не се притеснявай, Деси, следващата ще е от другия вид и ще си имаш две.Всяка има своята красота.Радвай се сега на своята и нека расте.:kissyou:

Desislava Neikova
26.06.2008, 13:55
веднага ще потърся и от другия вид да си купя , благодаря за съветите

fuentemajor
26.06.2008, 17:41
Ето я и моята почти нова придобивка-Слонска юка.Ще се радвам,ако някоя от вас сподели дали изисква някакви по-специални грижи.За сега я поливам на около 4-5 дена веднъж и оросявам листата й .

lari
26.06.2008, 19:09
Аз имам такава юка, но я гледам от скоро.Съседката ми има няколко огромни.От пролетта до късна есен ги гледа на двора-не са на абсолютно слънце, а под асмата.Полива ги ,когато дойде-не живее постоянно в тази къща,а те са толкова големи, че ги ража с трион,за да намали размера или да ги размножи.Само това мога да кажа.;)

Desislava Neikova
27.06.2008, 15:14
Ето я и моята почти нова придобивка-Слонска юка.Ще се радвам,ако някоя от вас сподели дали изисква някакви по-специални грижи.За сега я поливам на около 4-5 дена веднъж и оросявам листата й .

ЧЕСТИТО , СТРАХОТНА Е

ra4ko75
30.06.2008, 15:11
Ето я и моята стайна роза. Много и се радвам.:idea:

stoika
30.06.2008, 20:23
:clap:Много е красива!За първи път ли цъфти?

ra4ko75
01.07.2008, 00:27
Като ми я подариха беше цъфнала и сега за първи път цъфти при мен.

lari
01.07.2008, 07:34
Розата е едно много красиво цвете! Нека те радва с цветове!:kissyou: