PDA

Покажи пълната версия : Въпрос към работещите с PM



mimiko
13.02.2009, 20:15
Здравейте, интересува ме има ли начин схема в pdf да се преобразува в xsd или pat формат? По точно има ли начин да отворя схема в pdf с PM

mimiko
14.02.2009, 09:32
Благодаря :(

ginkakalulova
24.02.2009, 15:04
Може ли някои да ми обесни как мога да пренабера схема в РМ.Имам две китаиски букети много красиви на са цветни и не се виждат хубаво,затова искам да се науча и ги пренабера

tdm13
24.02.2009, 15:32
Mimiko,имам приятелка,която се занимава с графичен дизайн.От нея знам,че ако имаш Adobe Master Collektiоn можеш pdf файла да го обърнеш в jpg.Оттам,пак с графична програма(мисля,че беше Корел Дро) да съединиш отделните части в едно цяло и след това цялата картина да я прекараш през РМ.Обаче всичко е много сложно.Поне аз не бих се справила,защото хал хабер си нямам от графични програми.Даже не съм сигурна дали съм разбрала както трябва.

Helen
24.02.2009, 15:43
Може ли някои да ми обесни как мога да пренабера схема в РМ.Имам две китаиски букети много красиви на са цветни и не се виждат хубаво,затова искам да се науча и ги пренабера


Дай мейл, ще ти изпратя нещо

ginkakalulova
24.02.2009, 15:48
Благодаря,g_LULUVA@KARDJALI.COM

mimiko
24.02.2009, 17:08
Mimiko,имам приятелка,която се занимава с графичен дизайн.От нея знам,че ако имаш Adobe Master Collektiоn можеш pdf файла да го обърнеш в jpg.Оттам,пак с графична програма(мисля,че беше Корел Дро) да съединиш отделните части в едно цяло и след това цялата картина да я прекараш през РМ.Обаче всичко е много сложно.Поне аз не бих се справила,защото хал хабер си нямам от графични програми.Даже не съм сигурна дали съм разбрала както трябва.

Благодаря ти :kissyou: , добре си разбрала, ще пробвам

Triana`
02.03.2009, 22:40
не че съм голям спец по всички възможни проглами, но съм пробвала с много и затова знам че няма такъв вариант който да разпознае сам символите на листа и да ти го направи директно в праграмата - ако имаше такъв вариант разработчиците на програмата биха го направили.
Може да се ползва програма за разчитане на символи но пак се опира до това че се създама графичен файл който може само да се ползва като позложка за набиране на схемата но не автоматично да се пренабере. Иначе с приложенията на адобе може да се конвертира от пдф във ждипиег или някакъв друг формат не е необходимо да имаш други скъпи приложения. Преди врама в списанието даунлоудБГ имаше много такива малки програмки за прехвърляне от един графичен вид в друг

:confused:
Ето едно паказно, на това какви са функциите на pdf файла :kissyou:
http://www.pdf-to-jpg.com/
не само convert PDF to JPG , но и много други функции има adobe reader
Convert PDF to Word DOC.
Има такава опция за разпознаване на символите но ги превръща в word документ.
А от пдф в пат файл не става, са съжаление !!!:confused:
Могат да се конвентират в xsd, но те не са за програмата РС, а за друг вид схеми :kissyou:

Triana`
02.03.2009, 23:03
Знаците се събират един да друг, не стават като на схема, аз до сега това обяснявах,че нямат същият вид!!!:confused: Но става !!! Но няма вид на Схема от ПМ!!!

Прочети ми пак съобщението, какво точно съм обяснила... Какво може и какво не?:confused::confused::confused:

Triana`
02.03.2009, 23:12
Triana`
мога ли да ти пратя един пдф файл да ми го направиш в Пм бързо да видим как ще излезе?

това ако го направиш - цена няма да имаш за пренабиращите хеад

:blueflow:
http://keep4u.ru/imgs/s/2009/03/03/c6/c6276e4cef1d6e95ab.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/03/03/c6276e4cef1d6e95ab/jpg)
Ето такъв вид имаа:confused:

Може е да може да се намери решение на тоз проблем, но след време, на този етап НЕ.

Triana`
02.03.2009, 23:26
ами чета и виждам че пишеш че чоже за ПМ но не и за ПССТ (за всички останали ПМ е програмата която отваря файлове xsd,а ПССТ е програмата работеща с pat формати)
девойката в началото пита """Здравейте, интересува ме има ли начин схема в pdf да се преобразува в xsd или pat формат? По точно има ли начин да отворя схема в pdf с PМ"""
дали може да стане това директно и аз затова й отговорих "НЕ"

Прочети пост 10 пред последното изречение:confused: Явно не виждаш и не четеш!!!:D
1. PM записва и отваря файл .pat
2. PC записва и отваря файл .xsd
:oops:

Triana`
03.03.2009, 10:48
безмислено е да водя повече дебати явно наистина нищо не отбираш - опитай да отвориш пат с Пм и ми се обади

Илиана, обаждам ти се и ти казвам, чи ПМ отваря и записва .pat файл!!!!:confused:

Но версията на Пм е v3 и по стара, а не 4 !!!
Ето доказателството :kissyou:
http://keep4u.ru/imgs/s/2009/03/03/54/5429873e39896d5036.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/03/03/5429873e39896d5036/jpg)

matcata
03.03.2009, 11:08
Илиана така е като имаме по-новата версия.:D

Triana`
03.03.2009, 11:17
Илиана така е като имаме по-новата версия.:D

Аз инсталирах първо по-старата версия и тогава новата.:greeneye:
Може би е затова, че е върху стара.
Дано и при вас да е така :kissyou:

Triana`
03.03.2009, 11:46
Права си, за това не споря, просто обясних,че при мене се отварят :shy2:
Весел и спокоен празник и на тебе :kissyou:

sonya_t
04.03.2009, 14:29
Мила, ако имаш картинката, просто я пусни на ПМ и си направи наново схемата. Но това става само ако не си започнала да шиеш, защото тогава ще ти се сменят знаците и ще изгубиш доста време докато се ориентираш в новата схема.

Mynki
12.03.2009, 20:41
Защо някой схеми в РМ не ми се отварят?Имам две програми и нито през едната неможе.

Дида
12.03.2009, 21:12
А може ли и аз да попитам нещо?
Искам да премахна от схемата контура,да си я изпринтирам така.Правена е в ПМ. Отварям си я,чета си я ,принтирам си я , но контура е много и ме кара да се взирам.Ровичках из опциите,но нищо не можах да направя. Или ако може да изрежа елементи от схемата,да ги увелича,да ги изпринтирам едри.
Благодаря предварително.

Дида
12.03.2009, 22:38
iliana67,благодря за отговора.
Опитах се,увеличих в принт превю,но ми връща големината,която съм постигнала.Явно нещо не схващам. Ще се мъча утре отново да постигна нещо.
Контурите са в много цветове,много са и ще ми е трудно да се оправям.

Дида
13.03.2009, 06:32
iliana67, ЗЛАТНА СИ !!!!Не знам как да ти благодаря!!!!Веднага стана,принтирах един лист с риск да ме изхвърлят в този час от къщи. Стана!!!!!
Много,много ти благодаря!!! Няма да махам контура,вече не ми пречи.
Още веднъж - много ти благодаря!!!!

leti_at
16.03.2009, 20:15
Здравейте,
преди да ви питам нещо ще се застраховам и ще ви кажа ,че не мога да работя с тази програма РМ..Изпратиха ми един гоблен с таква схема-в една интернет зала не можаха да ми го отворят, в една фирма за компютри успяха-и те намаха програмата ,но специално си свалиха някаква 4 дневна- фри, демо версия...Като ми я разпечатаха(нямаха цв. принтер) се оказа,че схемата е много размазана и неясна, защото беше предназначена за цветно принтиране,а ние я принтирахме в черно-бяло..
Какво може да се направи в този случай, за да стане схемата по-четлива...има ли вариант да се превърне от Пм в графика?
Съжалявам ако преповтарям нещо от писаното по-горе в темата...изчетох я цялата, но нищо не разбирам....Благодаря ви за търпението:shy2:

елица
01.04.2009, 10:35
:hello: От известно време се уча да работя с тази програма РМ. Благодарение на подробните обяснения и прикачени картинки на iliana67 се справих с няколко схеми. Сега искам да попитам - след като си направя схемата в графичен вид,как мога да я запаметя без да я принтирам. Просто да я съхраня във вида в който съм си я "преработила". Моля да обясните на невежата :shy2: възможно ли е това?
Ще се надявам да бъдете любезни,както винаги :kissyou: и благодаря!

елица
01.04.2009, 11:46
iliana67 :kissyou: Безкрайно съм ти благодарна!!! Още довечера ще опитам . Дано да успея. :confused:

gertrud
10.04.2009, 16:30
А аз искам да попитам нещо,което не можах да прочета никъде или поне не намерих.Как да прехвърля схемата от РМ в pdf формат?На работното ми място мога да разпечатвам само pdf файлове.Предварително благодаря.

cvetkovaa
10.04.2009, 16:59
А аз искам да попитам нещо,което не можах да прочета никъде или поне не намерих.Как да прехвърля схемата от РМ в pdf формат?На работното ми място мога да разпечатвам само pdf файлове.Предварително благодаря.

Най- лесно ще ти бъде ако си инсталираш виртуален pdf принтер!:idea: Можеш да си изтеглиш програмата директно от тук (http://download.cnet.com/PDF-ReDirect/3000-10743_4-10255233.html?part=dl-PDFReDire&subj=dl&tag=button). Безплатна е!
След като я инсталираш, отваряш си един файл в PM даваш му принт и в прозореца където е името на принтера избираш PDF ReDirect, това е виртуалният ти принтер! Даваш принт и файлът се принтира в PDF формат!
Надявам се да съм ти помогнала! :loveglasses:

gertrud
11.04.2009, 22:17
Най- лесно ще ти бъде ако си инсталираш виртуален pdf принтер!:idea: Можеш да си изтеглиш програмата директно от тук (http://download.cnet.com/PDF-ReDirect/3000-10743_4-10255233.html?part=dl-PDFReDire&subj=dl&tag=button). Безплатна е!
След като я инсталираш, отваряш си един файл в PM даваш му принт и в прозореца където е името на принтера избираш PDF ReDirect, това е виртуалният ти принтер! Даваш принт и файлът се принтира в PDF формат!
Надявам се да съм ти помогнала! :loveglasses:

Благодаря много ще пробвам

zhak
25.04.2009, 11:55
Не знам дали тук му е мястото но се надявам някой който работи с РМ да ми помогне,аз имам програмата но все още не съм се научила да работя с нея в момента нямам много време да се уча и използвам направените от Вас програми
В момента шия Гърция по схеми правени на РМ и установих че около птицата липсват няколко знака,(не знам кой е правил програмата затова не му пиша на личния )нека оправи този пропуск-аз се справих благодарение на това че имах и друга програма не на РМ и като ги сравних видях какво трябва да шия. Сега събирам конци да започна Венеция пак по схема на РМ-защото друга нямам и установих че има два знака с един и същ номер 3840 ДМ,ако някой е шил или правил схемата нека ми помогне какъв номер конец да използвам за тези два знака:flowerlove:и благодарности на тези които ми помогнат аз съм много доволна от цветовата гама в тези схеми и много искам да ушия Венеция
адресът ми е в подписа

did_tag
25.04.2009, 13:37
Не знам дали тук му е мястото но се надявам някой който работи с РМ да ми помогне,аз имам програмата но все още не съм се научила да работя с нея в момента нямам много време да се уча и използвам направените от Вас програми
В момента шия Гърция по схеми правени на РМ и установих че около птицата липсват няколко знака,(не знам кой е правил програмата затова не му пиша на личния )нека оправи този пропуск-аз се справих благодарение на това че имах и друга програма не на РМ и като ги сравних видях какво трябва да шия. Сега събирам конци да започна Венеция пак по схема на РМ-защото друга нямам и установих че има два знака с един и същ номер 3840 ДМ,ако някой е шил или правил схемата нека ми помогне какъв номер конец да използвам за тези два знака:flowerlove:и благодарности на тези които ми помогнат аз съм много доволна от цветовата гама в тези схеми и много искам да ушия Венеция
адресът ми е в подписа

Не съм спец на РМ, но ако става въпрос за Венеция, разработката на Ming, няма грешка, всичко се шие с 3840. И аз когато започвах гоблена го забелязах и я попитах, просто недоглеждане.

ra4ko75
07.06.2009, 12:48
Искам да попитам и аз нещо за програмата РМ: имам схема на определен гоблен, но искам да си го направя по - малък и да използвам същата цветова гама. Има ли такава опция да се зададат определени цветове, с които програмата да ми изработи новата схема?

Val4e
07.06.2009, 12:51
Искам да попитам и аз нещо за програмата РМ: имам схема на определен гоблен, но искам да си го направя по - малък и да използвам същата цветова гама. Има ли такава опция да се зададат определени цветове, с които програмата да ми изработи новата схема?

И аз имам един гоблен в PM , на който искам да намаля размерите даже наполовина, дали може да стане наистина и как ?

теодора
09.06.2009, 14:33
Много добре е обяснено за работа с РМ, но аз нещо не мога се сдобия със нея , защо така не знам:confused:
Ако някой може да ми помогне ще съм му много благадарна:kissyou:

kathryn
09.06.2009, 16:32
Изпратих ти я на пощата.

mamanakoki
02.08.2009, 12:50
Здравейте момичета!
Преди 2 седмици разбрах за тази програма и че мога да си направя гоблен от снимка.Изтеглих програмата,пратиха ми и упътване на български как се работи с PM,но за съжаление стигам до някъде и от там нататъка нищо не става - може би нещо ми убягва,незнам...но...Запаметих си цветовете с които искам да шия/33 на брой/ а после като импортирам снимката - пак излизат около 90 цвята:uhhhh: или пък другия вариянт - не става като схема,независимо че съм задала че искам да е така.
Ох,незнам дали го обясних правилно даже.
Имам огромно желание да започна да шия момченцето си,а незнам как да я направя тая пуста схема...честно казано и не съм толкова наясно с компютрите:shy2:
Ако може някой да ми помогне,ще съм много благодарна.

tdm13
02.08.2009, 14:44
Изтеглих наскоро схема в РМ.Не ми харесват поставените бекстич-ове и искам да ги премахна.Работя според инструкцията-активирам бода,който искам да изтрия и съответния цвят от палитрата,минавам върху схемата с натиснат десен бутон на мишката,но бекстича не се изтрива.Френч кнот-а го махнах,но бекстич-а ми прави проблем.Някаква идея как да го махна?
Благодаря предварително.


Мими,благодаря!

mimiko
02.08.2009, 14:53
tdm13 виж на втора страница на тази тема от пост 25 нататък има обяснено за контура

mamanakoki
02.08.2009, 21:32
Ако съм разбрала правилно:
Има едно място, където посочваш броя на цветовете - може би не си ползвала него, виж дали не е това на първата картинка.
После, след като схемата е готова, тя изглежда цветна (2) и от менюто горе (3) си избираш дали да се вижда на бодове- stiches, с цветове (solid) , или със знаци (symbols). След като дадеш знаци- се появява схемата, смалена до размера на екрана, а като я разпечаташ ще бъде разбита на много листи, при желание посочваш при принтирането, колко големи да са знаците.


Честно казано аз не съм задавала цветове - за това не пишеше в обяснението.Направих така - като отворих нов файл и избрах панамата,отидох на цветовете - изчистих тези които се показаха и си смъкнах долу тия,които бях си избрала. После Palette save as и така.Поне така е обяснено.Като приспя малкия ще се опитам с това което си ми обяснила и ще пиша дали е станало.
МНОГО ти благодаря.Надявам се ако имам още въпроси да ми помогнеш пак:blueflow:

mamanakoki
02.08.2009, 23:18
Ох,пак нищо не стана:uhhhh: Защо немога да се справя???
Някой би ли ми обяснил стъпките една,по една от началото до края - много ви моля.Не мога да разбера къде греша.

mamanakoki
02.08.2009, 23:55
Добре,чакам:thumbup:

mamanakoki
03.08.2009, 00:23
Много ти благодаря:kissyou:
Тъй като едва гледам,няма да мога още сега да пробвам.Утре ще опитам и ще пиша дали съм се справила.

mamanakoki
03.08.2009, 14:16
tsvety току що го направих,то изобщо не било трудно.По обяснението което имам е доста сложно и нищо не се получава.
Обаче цветовете които излизат са доста тъмни.Зададох 33 цвята,но искам тия които аз съм си избрала да сложа - мога ли да ги заменя по някакъв начин и как???

mamanakoki
15.08.2009, 00:09
След хиляди усилия,нищо не можах да направя с програмата РМ...нищо не става:(:mad:

KarpovSergei
08.09.2009, 15:32
търся помощ за следния проблем.
Всекидневно в офиса качваме файлове до дадено ФТП на клиент. Съответно трябва на всеки качен файл да му изпращаме мейл кога какво е качено. Търся начин да автоматизирам процеса. Примерно ФТП клиент, който след като ъплоуда е успешен да генерира майл до клиента, или ако има възможност с някакъв скрипт.
За съжаление чрез Гугъл не открих решение.
Ще съм ви багодарен за някакви идеи.

rodich
08.09.2009, 16:20
търся помощ за следния проблем.
Всекидневно в офиса качваме файлове до дадено ФТП на клиент. Съответно трябва на всеки качен файл да му изпращаме мейл кога какво е качено. Търся начин да автоматизирам процеса. Примерно ФТП клиент, който след като ъплоуда е успешен да генерира майл до клиента, или ако има възможност с някакъв скрипт.
За съжаление чрез Гугъл не открих решение.
Ще съм ви багодарен за някакви идеи.

:D Това прозвуча така:
Аз съм счетоводител. Желая когато в куриерска служба дойде фактура, да натисна един бутон и тя бжжжжжът, да се въведе автоматично сама в счетоводната програма

KarpovSergei
22.09.2009, 01:26
търся помощ за следния проблем.
Всекидневно в офиса качваме файлове до дадено ФТП на клиент. Съответно трябва на всеки качен файл да му изпращаме мейл кога какво е качено. Търся начин да автоматизирам процеса. Примерно ФТП клиент, който след като ъплоуда е успешен да генерира майл до клиента, или ако има възможност с някакъв скрипт.
За съжаление чрез Гугъл не открих решение.
Ще съм ви багодарен за някакви идеи.

bop_bop_mara
22.09.2009, 02:34
KarpovSergei, това определено не е въпрос за този форум :)
А пък и щом не си особено заинтересуван(а) от отговорите...

gem2006
01.10.2009, 09:20
Опитах се да си направя гоблен от снимка на Тадж Махал. Не съм разучила функциите на програмата изобщо, но ми бе страшно интересно какво ще се получи. Можете да свалите творението ми от тук:

http://rapidshare.com/files/287211993/taj_mahal.xsd.html"

Ще може ли да ми разясните що за гоблен съм направила по отношение на размерите? Изобщо коя функция на РМ дава тази информация? Значи, за брой на бодовете избрах 650. Print Preview показва към 24 страници! Та, колко метра (километра) е този гоблен? :D
И още нещо, колко бода (броя) да вписвам там, където в момента by default е въведено "Width:14"


:(:baby::baby:

gem2006
01.10.2009, 10:59
:( Значи тотално съм омазала нещата и с темата и с програмата и с всичко :(

Безкрайно ти благодаря за обяснението. Не съм пуснала цялата гама конци, защото очевидно съм орта будала. :baby:

Наистина ли няма начин за избор 1:4?

Охх и още един въпрос. Дадени са в синьо разни видове бодове. Трябва ли да избирам от тях? Не смятам, че е нужно. Нищо не знам вече ...

А колко count се избира 14, 16, 18, ... 28? С какво да се съобразявам при задаването на броя бодове?

Crom
01.10.2009, 19:19
gem2006 Инструкция к РМ тук (http://dump.ru/file/732604/) только она на русском языке.

Mynki
11.10.2009, 18:41
Мога ли да си принтирам само отделен лист от схемата?
Дано правилно зададох въпроса.:confused:

Mynki
12.10.2009, 08:30
Благодаря ти Илияна!!!
Приятен ден!:kissyou:

sarhi4ka
20.12.2009, 11:35
Моля ви помогнете със инструкции на български за работа със Патерн макер.:baby:

RUSINOVA65
20.12.2009, 11:58
Моля ви помогнете със инструкции на български за работа със Патерн макер.:baby:

Имаш поща:idea:

sheni
26.08.2011, 03:44
Моля ви помогнете със инструкции на български за работа със Патерн макер.:baby:

Momi4eta i az tırsya instruksiya na PM na bılgarski :(Molya pomognete i na men.
sheni67_bg@hotmail.com

Светла Петрова
26.08.2011, 07:20
И аз имам въпросче.Може ли от схема в ПМ да се вижда само контура?

RUSINOVA65
26.08.2011, 08:03
Momi4eta i az tırsya instruksiya na PM na bılgarski :(Molya pomognete i na men.
sheni67_bg@hotmail.com

Имаш поща:kissyou:

sheni
26.08.2011, 23:55
Momi4eta blagodarya za ukazanieto na PM na bılgarski:kissyou: No sega imam drug problem. İnstalirah si programata ot tozi link http://dump.ru/file/2980412 i sinıt mi ya krakna. V programata glavnoto menü e na ruski oba4e vmesto imenata na dolnite menüta ima "??????????" znasi. Znae li nyakoy kakvo e tova:uhhhh:
Molya nyakoy da pomogne ot kıde da svalya nanovo programata i kraka:-|
sheni67_bg@hotmail.com

did_tag
27.08.2011, 08:56
И аз имам въпросче.Може ли от схема в ПМ да се вижда само контура?


Сигурно може, но аз не знам, :(
Правя го по най-сложният начин - правя символите в бял цвят и на екрана остават само контурите...........
Ако научиш правилният начин - сподели, :gipsy:

mimiko
27.08.2011, 09:18
Сигурно може, но аз не знам, :(
Правя го по най-сложният начин - правя символите в бял цвят и на екрана остават само контурите...........
Ако научиш правилният начин - сподели, :gipsy:

Избираш от менюто Edit - Change- Stitch Type показва се прозорец с видовете бодове , маха се отметката на бодовете и готово:rainbow: остават само контурите :idea:

Имам предвид не на радио бутона , а на отметките в квадратчетата

Светла Петрова
28.08.2011, 22:11
Това ми обясни Triana,за което съм безкрайно благодарна:kissyou: Най-напред с пипетката определяш кой номер цвят е контура или който цвят искаш да видиш,после в горната лента между иконките 123 и решетката има иконка с бледи кръстчета и жълта точка в средата.Като я натиснеш става.

stasi_68
28.08.2011, 22:58
Момичета, имам инструкция за работа с РМ , която е word-овски файл, но не знам как да го прикача.

antarta
22.07.2016, 14:06
Може ли някой да ми обясни, как да се справя с файл в xsd?! Не ми го отваря моя лаптоп, явно трябва да го конвертирам в нещо. Ама в какво и каква програма??

Helen
27.07.2016, 10:42
Програма е Pattern Maker. Виж тази тема http://www.goblenite.org/showthread.php?t=9342&page=26