PDA

Покажи пълната версия : Алкохолизъм



jivi
14.02.2009, 15:43
Привет на вси4ки,реших да отворя тази тема,защото в много семейства има поне по един зависим от АЛКОХОЛА за съжаление .В моето семейство също има зависим и това е баща ми:(.Никъде в форума не съм срещала да се обсъжда този проблем, ето защо аз ви предлагам тук всеки от нас да сподели дали се е сблусквал с този проблем,дали познава зависими от алкохола,дали познава хора излекували се от тази болест.
Както казах баща ми е алкохолик и само аз си знам какво е да си дете на такъв 4овек.Само аз си знам какво детство съм имала и каква следа е оставило това в мен:(.За съжаление той не си признава ,4е има такъв проблем ,не си признава ,4е е болен ,защото за мен това е болест.Баща ми няма желание и воля да се лекува не може и дума да става да влезе в болница за детоксификация .ето защо аз търся друга алтернатива ,4увала съм за някакви капки алкостоп и какво ли още не.Дали помагат тези капки:confused: вие какво мислите и познавате ли 4овек на когото да са помогнали.ще съм щастлива ако темета ви хареса и заинтригува ,и много благодарна за всеки съвет
лек и усмихнат ден ви желая:kissyou:

jivi
14.02.2009, 20:45
моля админите ако решат,4е тази тема няма място в нашия форум да я изтрият

makrat
14.02.2009, 21:00
Много ще се ядосам ако някой те мръдне от тук!
А и не вярвам да го направят.
Скъпа, съжалявам за твоята мъка! Познавала съм такива хора, някои вече не са сред живите. Други са правили многократни опити да се откажат, някои успяват ако имат мотивация.
Някой трябва да работи с баща ти, психолог имам предвид. Може това да бъде страничен, но уважаван човек, който няма да спести грозните перспективи. И след това чак медикаментозни лечения.
Той може би няма да приеме съвет от близките, а психическата нагласа и мотивация са най-важни.
Извинявай ако написаното ти се е сторило жестоко!
И последно ще ти кажа, че ти си едно много смело момиче!

jivi
14.02.2009, 21:28
написаното от теб не ме притеснява,аз съм много наясно как стоят нещата.Целта ми е не да натоварвам хората с моя проблем а да ги накарам да се огледат околко себе си и да се замислят за децата си.защото всеки един от нас е потенциална жертва на алкохола,цигарите,наркотиците и т.н. искам хората да се се замислят какво могат да направят за да помогната на такива БОЛНИ хора и да забележат тези проблеми а не да се правят ,4е не ги засягат.
относно баща ми-какво да кажа той не вижда проблем,и дума не може да става за психолог или болница или каквато и да е била помощ,защтото според него той няма проблем с алкохола.ето защо трся из нета лекарсва или капки които подтискат нуждата от алкохол.нещо подобно като лепенките при пуша4ите:confused:

makrat
14.02.2009, 21:38
Дано търсенето ти е успешно! Пожелавам ти успех, но дали той ще приема капките, билките или хапчетата ако не вярва в проблема си. Нали знаеш, че във вярата и самовнушението е половината лечение ...

ra4ko75
21.03.2009, 12:38
Виждам, че тук се отворила доста интересна и актуална тема. И в моето семейство има такъв проблем - брата на моя приател е зависим от алкохола. Това е млад човек на 26 години. Наистина, ако зависмия сам не осъзнае проблема си, никой не може да го убеди да се лекува. Но е много трудно. Родителите му са "инвестирали" здравето си, търпението и надеждите в това. Не го пожелавам на никого, просто е ужасно. Това семейство няма нормално ежедневие, всичко протича в следене на младежа какво прави, дали не е приел алкохол. В началото беше ужасно, когато не осъзнаваше проблема. Беще изчезнал от къщи, никой не го знаеше къде е, майка му горката не знаеше какво да мисли. След това се завърната така изтощен, че получи гърчове. Тогава някак си осъзна, че има проблен, но следващата стъпка е да се бориш, а това е доста трудно. Подлагал се е интоксикация, специални лекарства, които подтискат желанието за пиене. Но не може да издържи повече от 2 месеца без капка алкохол. И при напиване става друг човек- агресивен, вижда всички виновни за неговия начин на живот, наранява близките си. Но е и с лабилна психика, често изпада в депресии, но не иска да говори с психолог, а трябва. След като излезе от зависимостта не желае да говори какво се е случило и се държи все едно нищо не е било. Но наистина подкрепата на близките е много съществена. Това е много сериозно заболяване, защото променя живота на околните на 180 градуса.

lucy
21.03.2009, 14:25
Ох, за съжаление нищо градивно не мога да споделя по въпроса, освен опита си като страничен наблюдател на едно близко наше семейство. Бяхме доста млади , на по 24 - 25 години, с малки деца, които всеки ден бяха заедно, и ни правеше впечатление, че мъжа на нашата приятелка с дни "изчезваше" от очите ни... Само тя си знае какво и е било в къщи, като капак - тя е украинка и няма близки хора тук, които да застанат до нея. Помня, че нещата се промениха отведнъж! Какво направи тази жена, какво му е давала - никой не знае, а и тя не казва ... С половин уста ни сподели за някакви билки, които в началото му е давала без негово знание, но доколко може да се вярва на такава "конспирация" - незнам. Знам само, че от години вече мъжа й е друг човек - все още е нервак и експанзивен, но не посяга към алкохола . Може би при него е било по лесно, защото той беше млад човек, все още имаше време и не беше толкова затънал в проблема си, но определено се беше запътил натам.
Кураж и смелост ти пожелавам, жалко че още навремето майка ти не е предприела нещо , за да му помогне, сега на теб ти пожелавам успех!!!!!!!!:kissyou:

smilch
23.03.2009, 15:15
Здравей Живи,
напълно те разбирам какво ти е, защото моят баща също е алкохолик. За него това не е проблем нито болест, познати неща... Дълго съм търсила начини за справяне с проблема, но уви без резултат. Човек, ако не осъзнае проблема няма как да се излекува. Мислела съм и за билки и други такива неща да му даваме без негово знание, но не мисля че това е най-добрия начин. Лошото е, че с годините алкохола промива мозъка на човек и изкривява виждането му за вичко. Майките пък са колтото "виновни" толкова са и жертви. Моята дълго време е търпяла заради мен и сестра ми, да имаме семейство, да не сме деца на разведени родители, но соц възпитанието и го е наложило според мен.Лошото е,че децата растат, осъзнават нещата и всичко сторено, за да ги предпазят, се оказва беазмислено. Пожелавам ти успех, както и на всички с тези проблеми. Ако изскочи някаква алтернатива за спряването с проблема ще пиша отново, но за сега мога да дам само моралната си подкрепа. :)

jivi
23.03.2009, 15:56
Здравей Живи,
напълно те разбирам какво ти е, защото моят баща също е алкохолик. За него това не е проблем нито болест, познати неща... Дълго съм търсила начини за справяне с проблема, но уви без резултат. Човек, ако не осъзнае проблема няма как да се излекува. Мислела съм и за билки и други такива неща да му даваме без негово знание, но не мисля че това е най-добрия начин. Лошото е, че с годините алкохола промива мозъка на човек и изкривява виждането му за вичко. Майките пък са колтото "виновни" толкова са и жертви. Моята дълго време е търпяла заради мен и сестра ми, да имаме семейство, да не сме деца на разведени родители, но соц възпитанието и го е наложило според мен.Лошото е,че децата растат, осъзнават нещата и всичко сторено, за да ги предпазят, се оказва беазмислено. Пожелавам ти успех, както и на всички с тези проблеми. Ако изскочи някаква алтернатива за спряването с проблема ще пиша отново, но за сега мога да дам само моралната си подкрепа. :)
Колко познато ми звучи всичко,ако знаеш само колко пъти съм я упреквала,че е останала с него заради нас за да сме "семейство".А колко много ни е навредил той с неговото пиянство на психиката и на нервите ни само аз си знам ,хиляди пъти предпочитам да съм пораснала без баща,отколкото с такъв като него.Винаги съм завиждала благородно на една моя приятелка за отношенията в тяхното семейство-отношенията между баща и дъщеря и съм се питала какво ли е да имаш такъв баща точно като по филмите,но уви:(С годините той затъва все по-вече и се променя,живее си в някакъв негов свят,както каза алкохола му промива мозъка:PP

mimka
23.03.2009, 20:53
Здравейте, момичета!Всеки се е срещал с подобни проблеми, макар и като страничен наблюдател.На моя мъж много близък негов роднина има/ше този проблем.Майка му се беше видяла в чудо- като заседне от сутринта ,та може да осъмне с бутилката в ръка.Дето има една приказка"Ех, кога ще отрезнея ,та да се напия както си знам"-черен хумор е това, но при него е истина.Та майка му беше купувала някакви хапчета, които му слагаше в кафето сутрин.От тях ли е или от друго, но синът и спря да пие, обаче се промени като човек, все отвят, меланхоличан или другата крайност- нервен и раздразнителен.Спря да му дава хапчетата и той се върна към първоначалната си страст- чашката.Та думата ми е ,че тези хапчета/ не знам името им/ са нож с две остриета.Помислете добре преди да прилагате подобни "лечения"Желая да намерите най- добрия начин за отказване от този порок.:thumbup:

lari
24.03.2009, 20:14
Момичета, включвам се към темата-и аз имам близък с този проблем.той е кротък и мил в тези ситуации,но това не облекчава положението.Може да издържи известно време без алкохол,после сякаш изпада внякаква криза и пие.Не много, защото не издържа, приема и лекарства срещу депресия.Така от малкото му става зле и не помни какво говори или тогава става много откровен. Всички близки правят всичко възможно да му се помогне,но дори и влизане в болница не помогна.И аз четох многократно за тези билкови капки.Но не вярвам на лицата, които ги рекламират по вестниците.А за хапчетата съм чувала, че няма окобена полза.:confused:

snejanka77
07.04.2009, 00:45
момичета , чувала съм че иконата неопиваща чаша помага на алкохолици и наркомани . специално за пристрастени към алкохола съм чувала , че като пият чай от мащерка , постепенно се отказват от консумацията на алкохол.пробвайте , поне със сигурност няма да навредите. а вижте какво още прочетох :

Икона "Неопиваща чаша"

Неопиващата Чаша - това е неизчерпаемата Чаша на радостта, утешението, изцелението и живота, изобщо неизчерпаемият източник на всякакви духовни дарове. "Чаша, която черпи радост", както е казано в Акатиста на Пресветата Богородица.

Според старо предание се счита, че тази икона лекува от алкохолизъм и наркомания.

Преданието разказва, че в далечната за нас 1878 г. на един бивш войник от Тулска губерния, превърнат от бесовете на пиянството в пълна физическа и духовна развалина, му се явява трикратно насън един свят старец, който му заръчал да отиде в намиращия се в град Серпухов девически манастир и да отслужи молебен в чест на иконата на св. Богородица * "Неопиваща чаша". Човекът тръгнал сакат, немощен, но по пътя постепенно оздравял и до гр. Серпухов стигнал в добро здраве и бодър дух. Влязъл в посветения на св. Богородица манастир, открил иконата "Неопиваща чаша" и след отслужения пред нея молебен напълно се освободил от порока на пиянството. Вестта за чудната икона на Божията Майка се разпространила бързо из Русия. Зависимите от алкохола, техните роднини и близки бързали да отправят своите молитви към Света Богородица за изцеление от този порок, а много отивали в манастира, за да благодарят на Владичицата за оказаната от нея велика милост.

Какво е изобразено на тази икона?

Като иконография тя се отнася към типа на едно от най-древните изображения на Божията Майка * "Оранта", само че Богомладенецът е нарисуван стоящ в чаша. Чашата с благославящия Богомладенец * това е чашата на Причастието, даваща на пристъпващите към нея с вяра благословения, дарувани на грешния човешки род чрез изкупителния подвиг на нашия Господ Иисус Христос. Празнуването на иконата на Божията Майка "Неопиваща чаша" се извършва на 18 май. Иконата се намира в обновения Серпуховски Висоцки манастир.

Навсякъде в Русия се чете Акатист в чест на чудотворната икона на св. Богородица, наречена "Неопиваща чаша", и хората, попаднали в плен на пиянството и новия бич * наркоманията, си тръгват след акатиста духовно преродени, с надежда и воля да се избавят от погубващата ги страст.

Акатистът на Пресвета Богородица в чест на нейната чудотворна икона "Неопиваща чаша" се чете в храм "Св. цар Борис" във варненския квартал Аспарухово и в храм-параклис "Св. Троица" * гр. Бургас, а съвсем отскоро и в столичния храм "Св. ап. Андрей Първозвани", кв. Банишора. Акатистът се чете всеки петък след отслужването на св. Литургия.

jivi
24.09.2009, 19:25
:hello:искам да споделя с вас моята радост.Мотивите които ме накараха да напиша тази тема бяха свързани с моя баща и любовта му към алкохола.Аз си мислех,че никога няма да го видя трезвен ,но ето ,че вече близо 4 месеца не е кусвал алкохол.Какво се случи ли -случи се това, че му се наложи да лежи в болница с диагноза "алкохолна халюцинация" .След като го изписаха от болницата продължи да взима хапчете и вкъщи.Почти 2 месеца ,не е на лекарства явно и волята му е много голяма ,но не е кусвал дори и бира.Тожа не е предишния човек когото познавах.Силно се надявам да устои на изкушението.Предполагам ,че му е много трудно, но се справя много добре желанието и волята са му много силни явно.

rascit0
25.09.2009, 11:45
:clap:Много се радвам за бащата ти миличка! Дано да продължава в същият дух. Стискам ви палци.thumbup:

rascit0
25.09.2009, 11:46
:clap:Много се радвам за бащата ти миличка! Дано да продължава в същият дух. Стискам ви палци.:kissyou: