PDA

Покажи пълната версия : Контурен бод



Adelina
20.01.2006, 23:03
Как точно се окантва с този контурен бод :?:
Наскоро завърших това гобленче, но нямаше точно инструкции за контурния бод. Ето как аз го направих, :cry: но ми се струва, че нещо не изглежда добре. Помогнете!

Скарлет
20.01.2006, 23:15
Много си е хубаво гобленчето!!!Хич не му търси кусури,изглежда превъзходно и е много сладко(като картинка). :yes: :yes:
Контурния бод и аз го ненавиждам,много гоблени си харесвам,но видя ли контурен бод и веднага се разубеждавам да ги комплектовам.Мисля,че за да се шие правилно трябва де се следи по схемата къде има чупки,откъде минава и накъде отива.........Абе,гадна работа......... :D :D :D

nelka
20.01.2006, 23:27
Дааа... По лицата на мен ми харесва, но верно че по дрешките малко бие на тропоска тук-таме.
Можеш ли да обясниш как си бучкала точно? Знам че е трудно, ама...

Taka?http://www.classicstitches.com/images/uploaded_images/howto3para1im1.gif



Но картинката ти е красива и така, както е. Много са ти хубави човечетата: и актуално за наближаващия пра3ник. :heart:
Ne znam dali bih se zagledala v kontura ako tu ne be6e kazala? :no:

Adelina
20.01.2006, 23:54
Благодаря за хубавите думи! :lady: Аз вече съм го прежалила, каквото такова - абсурд е да се разшива контурен бод :( . По принцип целия контурен бод съм го правила точно по схемата, голямо броене падна, но това което незнаех е дали се прави на всяко квадратче или може през 2,3... има ли точни правила за това, как се шие когато контура е по диагонал или е права линия (през колко квадратчета) ?
И най-лошото е, че в момента шия това (което е доста по-голямо като размер) и има също много контурен бод, а неискам да се проваля накрая с резултата :(
Така, че ако знаете къде мога да прочета повече по въпроса помогнете. :?

kara
21.01.2006, 00:04
Страхотно гобленче.

Renny
21.01.2006, 00:18
това което незнаех е дали се прави на всяко квадратче или може през 2,3... има ли точни правила за това, как се шие когато контура е по диагонал или е права линия (през колко квадратчета) ?

В общи линии се прави през толкова квадратчета колкото е посочено в схемата. В повечето дизайни контурния бод върви стъпаловидно, очертавайки посочените кръстчета, тоест на всяко квадратче. При някои дизайни може да върви по-свободно, но все пак е добре да се следи къде започва и къде свършва чертата му в схемата.

Аз много обичам контурния бод, но само стъпаловидния; когато "хвърчи" през 3-4 квадратчета а понякога и повече (при Dimensions е така) не ми доставя удоволствие да го правя.

Valja
21.01.2006, 10:05
Аделина, и аз много се шашнах, като видях описанията на Dimensions за контурния бод:
http://www.dimensions-crafts.com/tipshtml/couching.html
Аз преди това си мислех, че се шие, както е показала Нелка.
И до сега се чудя как да го правя :? /все още не съм започнала едно гобленче на Dimensions, но то е следващото планувано и затова проучвам въпроса/

katya
12.05.2006, 10:01
досега не съм шилас контурен бод гоблен,просто защото нямаше кой да попитам как да го направя.

fifi
12.05.2006, 14:53
:hello: Аз вчера му се мъчих на този бод :hehe: . Стигнах до извода, че става по хубаво, ако следя линиите на фигурата, а не бодовете/квадратчетата. Та това е моя съвет! Вижте моето творение. Снимката не е много добра, но ако се загледате - ще видите къде върви плавно и къде ръбато :? . Но не мисля да го разшивам :shy2: каквото такова...

mylli
12.05.2006, 15:49
:loveglasses: Супер е възглавничката и никъде не видях ръбато :idea:
Справила си се страхотно :thumbup:

vania.kaimska
12.05.2006, 17:57
:lady: :lady:
И гоблена и възглавничките са много готини,но аз не обичам да шия с контурен бод
.Вжда ми се доста пипкава работа :wink:

Zlatka
12.05.2006, 22:36
Много са сладки и двете, а такъв бод още не съм шила.

Аня
12.05.2006, 23:43
Видя ли че в даден гоблен има контурен бод и веднага се отказавам да го шия,освен ако не е малко,но някак си не ми е приятен за шиене. :evil: Преди така бях с кръстатия бод,но сега даже ми е приятно да шия така,след като видаях че с него се получават красиви неща. :gipsy:

НИЯ НИК
12.05.2006, 23:56
АЗ ли съм ненормална,но нямам търпение да ушия основния бод,за да почна контурите.И в интерес на истината ми е приятен и много бързо го завършвам.Може би,защото дава завършеност на ушитото и гоблена грейва с пълния си блясък. Дали има и други такива ненормалници?

moni2111
13.05.2006, 07:44
НИЯ, и аз бързам да го ушия, защото създава впечатление на релеф и завършен вид

rebostobg
13.05.2006, 21:50
:hello: И азвмоменташия едно гобленче с контурен бод и тъкмо бях решила да го оставя без него,но вие ме разубедихте :!:
:? Въпросът ми е:от колко нишки трябва да бъде конеца при шиене на контурен бод :?: Опитах с 2 както си ших гоблена, но стана много грубо и затова го разших :(

НИЯ НИК
13.05.2006, 22:12
:hello: И азвмоменташия едно гобленче с контурен бод и тъкмо бях решила да го оставя без него,но вие ме разубедихте :!:
:? Въпросът ми е:от колко нишки трябва да бъде конеца при шиене на контурен бод :?: Опитах с 2 както си ших гоблена, но стана много грубо и затова го разших :(

Ако няма инструкция по принцип контурният бод се шие с един конец.В няякаи гоблени има инструкции кой контурда се шие с един или два конеца.

валчо балчо
14.05.2006, 12:51
Аз винаги шия контурния бод с един кат, бих казала че не ми е кой знае колко труден, просто е нещо различно. Ушила съм 2 от зодиите на Ланарте и контурния бод в тях стана доста добре, придава някаква изразителност на гоблена :yes:

jpop4e
26.05.2006, 17:32
Моето първо гобленчебеше не само с кръстче бод, но и с контур. Уших го някак криво-ляво, но като сложих контура въобще не забелязах разлика. Може би аз нещо бъркам. Затова и аз да питам, че не ми стана ясно :? Ако контурът върви в права линия трябва ли да го оставя като една дълга нишка или да си боцкам във всяка дупчица на панамата :?: Знам, че го обяснявам малко тъпо ама с терминологията в тоя бранш съм много на Вие.

Nelia
26.05.2006, 18:11
jpop4e,Ако контурът върви в права линия и е доста дъльг е добре тук там да се прихване за панамата,защото при поставяне в рамка може да се изкриви неприятно ида развали очертаното от него. :wink:

валчо балчо
27.05.2006, 12:41
Контурния бод се прави така, че се боцка във всяка дупчица. А доколкото знам когато е по-дълъг и не се захваща, се нарича обтегнат бод, а не контурен. :yes:

Nelia
29.05.2006, 12:40
:yes:Имаш право,така е :!:

jpop4e
09.06.2006, 15:30
И сега какво :? . Аз имам чувството,че като боцкам във всяка дупка и някак си контура се губи. Поне на слънчогледите, които ших ми се струва, че контура въобще не си личи, а тогава боцках във всяка дупка. Просто незнам :!:

rebostobg
13.06.2006, 12:26
[:] А аз, пък карах по контура :!: :!: :!: Мисля, че се получи :?: :!:

nellli
13.06.2006, 17:51
Момичета, не винаги при контурния бод се боде във всяка дупка. Ако правите така, то рискувате той почти да не се забелязва или да стане на вълнички т.е - неравно. Когато няма много чупки и има повече прави участъци се прескачат по няколко квадратчета. В гоблените на Дименшънс например е указано, че можеш да прескачаш най-много до 7 квадратчета. Аз самата шия в момента такъв гоблен.

Romi
24.06.2006, 16:21
:hello:
Момичета, не винаги при контурния бод се боде във всяка дупка. Ако правите така, то рискувате той почти да не се забязва или да стане на вълнички т.е - неравно. Когато няма много чупки и има повече прави участъци се прескачат по няколко квадратчета. В гоблените на Дименшънс например е указано, че можеш да прескачаш най-много до 7 квадратчета. Аз самата шия в момента такъв гоблен.
:flower:nellli е страшно права :!:

pepina
29.06.2006, 15:38
:hello: Nellli ,напълно си права :yes: Аз също съм шила гоблен на Dimencions
стават много красиви ,а от котурния бод и придава релеф :D :wink:

galia69
11.02.2007, 23:07
Аз съм си харесала този кръст но се шие с кръстат и контурен бод .Голям зор ще е докато го зашия но няма да му се размине като гледам много контурен бод има в него почти съм го комплекттовала само панама и още два цвята трябва да купя .:D Той си чака реда след гоблена който шия сега .

mimiko
23.09.2009, 16:20
Момичета, дайте съвет
уших една дама на Вервако и дойде ред на контура, но незнам как да го ушия. Шила съм гоблени с контур, но досега винаги контура е бил по права линия, по точно не е минавал през средата на квадратчето на панамата. Ухх май не успях да го обясня. Ето част от схемата
http://i057.radikal.ru/0909/0d/c57599cdd004t.jpg (http://radikal.ru/F/i057.radikal.ru/0909/0d/c57599cdd004.jpg.html)

Как да го направя, да следя линиите на панамата или дословно да следвам схемата?

lealya
23.09.2009, 17:06
Следвай схемата без да се притесняваш,при някои модели е така:thumbup:

калинка гроздева
23.09.2009, 18:08
Съфорумката горе е права следваи схемата .

bop_bop_mara
23.09.2009, 18:17
Щом мнава през средата на кръстчето, и ти минаваш през средата на кръстчето. Може да използваш игла с остър връх за по-лесно (това и фирмите за гоблени го препоръчват). Може да шиеш малко по на едро (т.е. не едно бодче в квадратче, а едно бодче в 2 квадратчета примерно), просто гледай да следваш линията и да става плавно. Разшивай, докато не стане :)

mimiko
24.09.2009, 08:50
Благодаря ви за съветите :kissyou:

kameia
28.10.2009, 19:27
на някои схеми контура се прави с френски възел :confused: бихте ли ме светнали как се прави,защото не се сещам(може да го знам,но не като френски):(