PDA

Покажи пълната версия : Puppets пуснаха боя!УЖАС!



teen_f
25.02.2009, 18:18
Момичета в паника съм!Реших да пробвам и да ушия 2 щампи.Пък и нали пробвам,реших да шия с Puppets.Е снощи изпрах двата гоблена и за мой ужас КОНЦИТЕ ПУСНАХА БОЯ:cry::cry::cry:Сега около теменужките и маковете има разноцветни петна!Ще се побъркам.....
Верно прах в топла вода гоблените,но на DMC и Anchor нищо им няма.Добре че другите щампи си ги комплектовах с Анхор.....

Val4e
25.02.2009, 19:26
Аз съм ушила 3 гоблена с пъпетс и никога не са ми пускали. Но моите бяха комплектовки на казанлъшки гоблени и да ти кажа конците нямаха нищо общо с тези, които продават в магазина. Пак са пъпетс, но с много по-добро качество.

rodich
25.02.2009, 20:27
оцветяването на панамата ли е? т.е. нямаш фон? ако е така можеш да ушиеш фон

teen_f
25.02.2009, 23:17
rodich имам фон и фона ми е сега на петна...е някакво "сияние" се получи около цветята,ама.....За рев си е:*

drmagi
26.02.2009, 00:17
Щампите понякога пускат боя,една позната така си съсипа една майчина прегръдка,но така си остана не можа да се коригира:mad::cry::cry:за съжаление нищо добро не ти написах,но...

Helen
26.02.2009, 09:04
Мисля, че е по-вероятно самата щампа да е пуснала боя, а не конците.
Ако ушиеш фон няма ли да се оправят нещата?

teen_f
26.02.2009, 09:22
Ох:(Има ушит фон и точно на белия фон пусна.Но колкото повече гледам толкова по-свиквам с шаренийката>Днес ще снимам и ще сложа снимки

rodich
26.02.2009, 09:55
тогава остава да го сложиш на някое сенчесто място и да се гледа отдале :)

marji
26.02.2009, 11:47
Защо не пробваш да ги изпереш още веднъж? Петната може да се поразмият! При мен така се случи на едни коледни миниатюрки на бяла панама без фон. Е, петната не изчезнаха след второто пране, но изсветляха значително.:idea:

nestinarka
26.02.2009, 23:26
И аз си мисля , че щампата може да е пуснала , а не конците

teen_f
27.02.2009, 09:32
Не е щампата,уверих се в това!Сутринта още несъбудила се прах наново гоблените.По-голяма мазало стана.Ама добре,че и червения цвят пусна,така сега стана по-шарено:)Вече ми става смешно:)

venipetgab
27.02.2009, 10:17
Миличка, чак мен ме е яд,че така се е получило. Аз използвам една малка хитринка, която са използвали нашите баби. Слагам във всяка вода по малко ( 1-2 лъжици) оцет. Той служи за заздравяване на багрилата. Използва се и в индустрията. Така изпирам дънките и цветни дрехи, който пера за първи път. Опитай така, ако не помогне, със сигурност няма да навреди.:thumbup: