PDA

Покажи пълната версия : търся да закупя машина за плетене



v_kostadinova
27.02.2009, 21:23
Моля Ви посъветвайте ме откъде мога да си купя машина за плетене, за домашна употреба. Благодаря предварително.:D:kissyou:

kaktos456
17.07.2009, 18:14
:idea:аз имам една "Dopleta 91"-чехска ,еднобърда ,купих си я преди 20 години ,не е ползвана изобщо така и нямаше кои да ме научи да работя с нея инструкциите не ги преведох,а пък живота ме пое и все нямам време,но никога не съм се замисляла да я продам:confused:

kafqwoochka
25.08.2009, 11:47
v_kostadinova,тук има една обява за продан.
http://www.topobiavi.com/index.php?action=main_search&main_search_text=%CF%CB%C5%D2%C0%D7%CD%C8
Но си мисля,че ако влезеш в интернет страниците на Singer,Pfaff и Brotcher,ще откриеш още.Или директно отидеш в някое от техните представителства.Успех в начинанието!:thumbup:

kaktos456,а може би не е трябвало да я продаваш,защото ще й дойде и на нея времето:idea:?И може би е дошло???;)

bonita562
08.11.2009, 13:57
Прочетох всички мнения за плетачни машини в домашни условия и установих,че никой не може да каже нещо конкретно.И аз си търся такава машина но нито знам от къде,нито колко струва.Така че остава да следя за по нататък ако някой нещо знае.И аз ако науча повече ще пиша.

tsvety
08.11.2009, 14:02
Ние имаме една руска, стара, от времето, когато стоките бяха груби, но качествени, т.е издържаха по 20-30 години работа. Общо взето плете се много бързо и добре, но иска яка физическа сила, защото не е електрическа, но за два дена максимум става пуловер няколко хикса (даже на на "осмици").
Ама пак казвам, яко блъскане пада :)

bonita562
15.11.2009, 15:50
всичкото добре само дето хич не съм толкова яка в ръцете.Няма ли по добра алтернатива.

tsvety
15.11.2009, 18:57
всичкото добре само дето хич не съм толкова яка в ръцете.Няма ли по добра алтернатива.
Предполагам, че електрическите работят "сами" :idea:

venipetgab
15.11.2009, 20:02
Аз не съм виждала домашна електрическа. Имам DOPLETA, еднобърдова и доста неща съм оплела на нея. Единственото неудобство е , че плете само лицево и ластиците трябва да се плетат на ръка.

lerosso
15.11.2009, 20:51
Аз също имам желание да си взема плетачна машина, по принцип много плета на ръка, но с машина нямам никакъв опит, не мога да намеря и магазин или представителство, където да си закупя нова. Ако някой плете или се е занимавал с това,моля да сподели впечатления.