PDA

Покажи пълната версия : Предложете рецепти, подходящи за пости!



leti_at
03.03.2009, 22:27
Момичета и момчета,
решила съм да се пробвам да постя до Великден.
Предложете ми подходящи интересни рецепти за поста-без месо,яйца, мляко, кашкавал, сирене и т.н.
На мен най-ми липсват млечните продукти...:(
Два дни ям постна супичка, лютеница,маслини, и панирани чушки-без яйце...
Дайте нещо по- интересно!

blue_bouble
03.03.2009, 22:50
не знам какво обичаш, но има доста рецепти:

ориз с маслини и домати на фурна
надупени картофки
кисело зеле с ориз
прясно зеле с домати
пържени домати
заместител на каймата е соевата кайма: всичко с нея става вкусно
мюсли с мед
вегетарианска пица
картофени кюфтета
оризови кюфтета

lucy
03.03.2009, 23:19
Наблягай на зеленчуците - и у нас ще се пости, затова се запасих с количества от замразените готови смесени за гювеч или пък само грах или пък само зелен фасул . С по някое и друго картофче става чудна постна яхнийка, можеш и да си ги направиш само задушени- пак стават.

leti_at
04.03.2009, 16:26
не знам какво обичаш, но има доста рецепти:

ориз с маслини и домати на фурна
надупени картофки
кисело зеле с ориз
прясно зеле с домати
пържени домати
заместител на каймата е соевата кайма: всичко с нея става вкусно
мюсли с мед
вегетарианска пица
картофени кюфтета
оризови кюфтета


Аз тези неща ги обожавам , но нали в надупените картофки се слага масълце, на пицата -кашкавал, на картофените кюфтета -яйце..
Днес я гледах тази соевата кайма-харесвам я, но и в нея се слага яйце...за спойка..
Купих си соев кашкавал...ще го пробвам да видим...,защото тофуто нещо хич не ми се нрави...
Иначе и аз съм се заредила със зеленчуци...
Успех на всички, които се пробват с постите!

blue_bouble
06.03.2009, 11:06
Миличка, аз надупените картофки ги правя така:

На дъното на тавичка изсипвам малко олио, слагам сол и подправки.Хубаво ги размазвам с четка и слагам картофките.
Повярвай ми вкусни са!!!

За пицата :във всеки по голям магазин има растителен кашкавал.Аз не постя , но пиците си правя само с този кашкавал.

cecunka
06.03.2009, 14:22
Можеш да пробваши зелена мусака, но без заливката. Трябват ти глава лук, 1-2 моркова, 1 чаша ориз и нещо зелено- може коприва, спанак , лапад каквото имаш. Мяташ всичко в тавата и печеш. Става много бързо и вкусно. И още една бърза рецепта с ориз- ако имаш тиквички за готвене в буркани, пак с ориз ,морков, лук, копър - този път мяташ всичко в тенджерата с малко олио и малко преди да е готово ястието слагаш и около 200-300 гр маслини.;) А и още нещо ако обичате супа от праз- също става бързо и вкусно. Приятно готвене и хапване.