PDA

Покажи пълната версия : Как се шие гоблен с контур



теодора
05.03.2009, 17:04
имам гоблен кайто е с контур, инретесуваме как се шие контура и първо контура ли с шие или той е най-накрая. Дайте ми съвет

Triana`
05.03.2009, 17:26
имам гоблен кайто е с контур, инретесуваме как се шие контура и първо контура ли с шие или той е най-накрая. Дайте ми съвет

Най-накрая се шие контура, само с една нишка от съответният цвят за да стане по-нежно :kissyou:

Ето пример как се шие.Тук е с 2 или 3 нишки, но панамата е аида 14 или 16. За нашата българска панама, аз ти препоръчвам с една :confused:

теодора
05.03.2009, 18:02
Благодаря за бързият отговор. :kissyou:

wylchin
05.03.2009, 21:54
Колкото е по-ситна панамата се шие с повече нишки. За нашата панама и 18, а дори 16 каунт 2 нишки. За 16 може и с една. За 14 и 11 с една. Ако е едра панамата едната нишка добре очертава елементите и се вижда. Ако панамата е ситна и нишката е една , тя не се вижда от близките бодове, а може и да се впие между тях, особено ако шиеш гобленов бод и въобще да не се вижда, затова две нишки.

теодора
06.03.2009, 00:03
на схемата ми пише, че едни цветове трябва да са от 2 нишки , други да смесвам цветовете, а трети да е от 1 нишка. Но повечето са от 2 нишки, но се притеснявах от контура, кога се прави, защото не съм шила до сега такъв и това ще ми е първия такъв гоблен:confused:

stoika
06.03.2009, 09:16
Обикновено на схемата е даден контура с колко нишки да се шие.Особено на такъв гоблен,който има различни видове бодове и смесени цветове.
Ако не е дадено,обикновено се шие с една нишка,става по-нежно.Но можеш да пробваш и да видиш на теб как ще ти хареса,с една или две.:idea:

Triana`
18.03.2009, 16:01
на схемата ми пише, че едни цветове трябва да са от 2 нишки , други да смесвам цветовете, а трети да е от 1 нишка. Но повечето са от 2 нишки, но се притеснявах от контура, кога се прави, защото не съм шила до сега такъв и това ще ми е първия такъв гоблен:confused:

Аз го шия, след завършване на цилият гоблен :confused:

hris12
26.03.2009, 20:12
Винаги спазвам инструкциите на дизайнера; ако липсват такива- по подразбитране контурът се шие с една нишка (с извинение че до голяма степен дублирам отговора на Стойка).
Искам обаче да споделя едно мое наблюдение отскоро. След пране всяка една панама се свива- българска, вносна, немска, американска,... Ако контурът е ушит преди изпирането, той се отпуска- особено там, където има по-дълги бодове. Шия доста стегнато, и все пак... Затова съм решила оттук нататък да шия контура след пране на полуготовия гоблен! Пък ако трябва после пак ще пера; по-добре два пъти пране, отколкото оправяне на отпуснат контур:kissyou:

теодора
01.04.2009, 14:40
май и аз ще направя така, първо ще го ушия и после кунтура. :idea: