PDA

Покажи пълната версия : Обръщение към всички Вас!



flame
22.01.2006, 21:07
Здравейте!

Предвид създалата се ситуация ще се опитам да съм максимално кратък и ясен, за да не се окаже според някой, че пак нещо не съм се изразил както трябва:

1.Павилата, към които ще се придържа форума от сега нататък са публикувани тук:
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=922
Kакто забелязвате разликата със старите правила е незначителна. Спазването им, и по-специално на правило номер 8 е единствения начин този форум да продължи да съществува.

2. Дефиниция на "безплатна схема": авторска схема, предоставена от дизайнера и за свободно разпространение и некомерсиални цели. Пример за такива схеми са: http://www.vsccs.com/charts/FreeCharts.html
Уважихме молбата на г-жа Неделчева и премахнахме "безплатни схеми" от заглавието на форума, щом като такова е желанието не само на нея но и на други участници във форума - така да бъде!

3. Извиняваме се на всички потребители за създалото се напрежение и повишения стрес във форума. Много текст се изписа за какво ли не. Нямаме лоши чувства към никой в този форум. Уважаваме мнението на всеки един от Вас, моля уважавайте и нашето. Съществува елементарен етикет на общуване, който ако се спазва, атмосферата във форума ще е много по-различна от тази която е в момента.

И като заключение, искаме да благодарим на всички, които ни подкрепят, които ни разбират и които ни помагат!

П.П. Пощадете ни малко поне, двама мъже срещу толкова жени, да не мислите, че е лесно... :no:

Пенка Неделчева
22.01.2006, 21:46
:clap: :yes: Браво,Момчета! Това е вече мъжка постъпка!Заравяме томахавка...
Искам да се обърна заедно с Вас с едно предложение към ГОБЛЕНАРИТЕ!!!
Моля Ви, за да не стават такива недоразумения,ползвайте повече имейлите си...нека се махнат от форума изрази като"прати и на мен", "искам и аз" и т.н.
Предполагам, че за сега вече ни стигат недоразуменията,нали :?: :lady:

astrrela@n
22.01.2006, 22:12
Поздравления , момченца,
убихте може би най -хубавото ,което някога сте имали. Не казвам ,че сте го създали вие ,естествено.
И хайде спрете да ми забранявате достъп .Винаги ,когато трябва да отговоря на някоя отправена ми обида ще го правя . Не нарушавам вашите права ,защитавайки правото ми на отговор:)
Жалко наистина.Ако знаете от колко нови схеми лишихте форумците.Но вас това едва ли ви интересува.

Пенка Неделчева
22.01.2006, 22:22
:yes: :hello: Добре дошла на най-новият потребител! Миличка,да не мислиш, че някой от нас ще мълчи?Както казаха админите - С ЖЕНИ НА ГЛАВА НЕ СЕ ИЗЛИЗА!

Tania
22.01.2006, 22:40
Щом се налага да се спазват правила ще ги спазваме. А как ще си разменяме схеми си остава наша работа :wink: но няма да е във форума, обещавам.

Уважихме молбата на г-жа Неделчева и премахнахме "безплатни схеми" от заглавието на форума, щом като такова е желанието не само на нея но и на други участници във форума - така да бъде!

Без лоша помисъл искам да попитам - аз ли не разбрах ........
Не искахте ли Вие да се премахнат безплатните схеми от форума??? Сега излиза че ние сме искали да се премахнат. :?

П.П. Пощадете ни малко поне, двама мъже срещу толкова жени, да не мислите, че е лесно... :no:[/quote]
Пощада за мъже - НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :!:

Tania
22.01.2006, 22:44
:thumbup: Я виж ти имаме си нов посетител. Добре дошла и от мен :D Отивам да омеся една питка за теб :lastrrela@n
:lady:

flame
22.01.2006, 22:49
Без лоша помисъл искам да попитам - аз ли не разбрах ........
Не искахте ли Вие да се премахнат безплатните схеми от форума??? Сега излиза че ние сме искали да се премахнат. :?

Никога не сме искали да се премахнат безплатните схеми от форума (и без това са рядкост). Става въпрос за нелегалните копия на оригинални схеми, които се публикуват във форума "Безплатни схеми".

astrrela@n
22.01.2006, 23:03
Ама как ,та единствените ,които предлагат легални копия на оригинални схеми са фирмите изброени в началото на темата ви- Солария,Гинокардия,Милена стил и подобните. Но мисля ,че именно тях забранихте.

flame
22.01.2006, 23:09
Ама как ,та единствените ,които предлагат легални копия на оригинални схеми са фирмите изброени в началото на темата ви- Солария,Гинокардия,Милена стил и подобните. Но мисля ,че именно тях забранихте.

Препоръчвам ви да препрочетете всички дискусии по темата отново. Явно сте изтървала някои основни моменти. Заяждането е излишно - няма да помогне. На мен лично ми стана досадно.

Приятна вечер!
flame

astrel@an
22.01.2006, 23:51
Това са факти ,а не е заяждане. Странно ,защо ,когато истината ви е неудобна горите откривателя и на клада.

flame
23.01.2006, 00:23
Това са факти ,а не е заяждане. Странно ,защо ,когато истината ви е неудобна горите откривателя и на клада.
Явно наблюдателноста не ви е от силните черти на характера. Може и да греша разбира се. В случай, че не сте го разбрали ще го напиша най-официално - нямаме нищо общо с произхода и производството на нито един модел на гоблен от българска фирма-производител. Другото нещо, както виждате темите с дискусиите за моделите на фирмите производители не са изтрити.
Разговора по тази тема с вас за мен е излишен. Правете каквито си искате изводи и предположения, явно това е едно от любимите ви занимания, но трябва да призная, че не ви се отдава особено много.

veni_3000
23.01.2006, 10:55
Аз не искам да се заяждам с никой но не мога да разбера нещо значи Астрелаан е лоша слага схеми на доброволни начила и не взема от никой пари а фирмите могат да си продават гоблени да не плащат на никой авторски права.Ще ви дам един пример аз преди няколкогодини си купих Ангел пазител /Вилеров/ от Гинокардия схемата не искам да я коментирам защото беше ужасна /черно бяла надраскана с червен маркер/ ,а конците които бяха сложили ми стигнаха само до полувината и се наложи да си ги копувам сама и гоблена ми излезе двойно.Та искам да попитам те на кого плащат авторски права или преди на кого са плащали защото сега не зная дали още продават Вилерови гоблени.Това ми беше за първи и последен път покупка от фирма Гинокардия.Не съм имала намерение да пиша това но просто ме ядосаха тяхните претенции за автоство след като те самите не го спазват.
Администраторите щом са решили да няма безплатни схеми добре според мен те са принудени от някой да затворят този форум и всички занаем кой стои зад това най добре би било да не обвиняваме тях защото няма как да ни го кажат в прав текст.

@strelaan
23.01.2006, 12:31
Ако спора не ми се удаваше вие нямаше да се страхувате от мен и нямаше да ми забраните да споря:) Опитите ви сега, когато всъщност се оказа, че не мога да бъда току- така изгонена от където и да е,да ме изкарате смешна , са жалки. Вие сте смешни , но помните приказката за голия цар., нали? На повечето им е все тая дали ще настинете.:)
Veni_3000,
те не са принудени от някой да няма тук безплатни схеми ,така както ние ги разбираме. Правят го единствено поради сблъсък на лични интереси. На сайта им ще се продават комплектовки на гоблени - Солария и т.н. С процент за тях.Естествено е ,че не могат да си позволят тук свободно да се разполагат същите схеми ,абсолютно безплатни.:)
И от къде знам? Ами преди време, тогава когато още не беше забранено да се предлагат безплатни схеми, им писах ЛС.Исках да сложа във форума линкове към схеми на Солария.Един вид да направя тема. Попитах ,въпреки ,че тази практика до тогава я нямаше. Очаквах 2-3 дни отговор.Стори ми се странно това забавяне.Обикновено ,когато нещо ги засяга реагират на минутата. Както и вчера ,когато постоянно търкаха новите ми регистациите .Каква неделя само:)
Принудих се да пиша във форума тема, че не мога да получавам и пращам ЛС.Е,чак тогава получих отговор на въпроса си.

http://gobleni.info.bg/otgowora.png

Renny
23.01.2006, 12:45
Съжалявам ама в цитирания отговор не виждам връзка между това че те не искат да влизат в конфликт със Солария и твърдението ти че те ще продават нейни комплекти на сайта, затова не искат да влизат в конфликт. Едното не показва автоматически другото :no:

veni_3000
23.01.2006, 12:56
Най добре да изчакаме още малко и тогава ще видим за какво точно" иде реч ":?

@strelaan
23.01.2006, 13:18
Ще продават и още как:)
Но цитата го дадох за друго. Те не се страхуват от никой.Следователно не страха е причината да се забранят публикуване на безплатни/пиратски ,както ги наричат/ схеми.
Е,коя е тогава? Някой да получи отговор ?

Sofia_
23.01.2006, 13:50
Здравейте:)
Колко от вас са получили касова бележка или фактура при закупуване на гоблени с наложен платеж от фирмите с авторски права? Или някакъв нищожен документ описващ сделката?

janet
23.01.2006, 13:53
Ами аз съвсем наскоро си правих поръчка от Коатс и дойде със всички необходими документи,при това за 2 дена.Явно има и такива,на които работата им е присърце.

Lyubka
23.01.2006, 13:54
Аз не съм :D :D :D

darri
23.01.2006, 14:21
Здравейте и от мен.Нямах възможност да се изкажа в другата тема, която вече е заключена и затова ще използвам тази за да кажа само две неща.
1. Това ,което става тук не ми харесва.Не беше този начина.Жалко за приятелската атмосфера.Как може едно нещо да е редно цяля година и за два дни да стане строго забранено.Аз вече много рядко влизам в темата за "безплатните схеми", но няма да си кривя душата и ще кажа , че точно чрез тях ви открих.И аз все си мисля, че или има външна намеса или някакви скрити цели, който за момента са тайна.
2.За авторските права може много да се спори.Искам само да запитам гоблена "Неразделни" на Гобкон много ми прилича на гоблена "Коне в реката" на Милена стил"/или в обратния ред-без значение/.Та мисълта ми е коя точно от тези две фирми ще съди този , който е публикувал схема на гоблена във форума :?:

Lyubka
23.01.2006, 14:31
2.За авторските права може много да се спори.Искам само да запитам гоблена "Неразделни" на Гобкон много ми прилича на гоблена "Коне в реката" на Милена стил"/или в обратния ред-без значение/.Та мисълта ми е коя точно от тези две фирми ще съди този , който е публикувал схема на гоблена във форума :?:

:D :D :D
Дари, пуснатата схема може да се окаже, че не е на никоя от тези две фирми.

darri
23.01.2006, 14:40
Точно там ми е мисълта :D Да са живи и здрави истинските и автори които и да са те :!:

nellli
23.01.2006, 15:38
Милички, ами нали това казвам и аз. Авторските права се доказват с документи не с приказките на / няма да казвам кой - звуча като Хари Потър ,а/, че била публикувала нещо си един кога си.. и преди еди кого си. Жанет пусна един поздрав в заключената тема и по този повод искам да попитам: Ако си направя козметична пластика и ме разкрасят от тук от там , дали ще стана друг човек или ще съм си пак същия, ама пипнат за по-хубаво /имаше една поговорка за пременената Мара, като се погледнала , пак същата или нещо от този род/. Та и гоблените на Жанет - Градинарката и Гроздоберачката с малко козметични промени и разкрасяване са станали автоматично гоблени с "авторски права" на друга фирма. Ние всички сме слепи, глухи и будали - май така излиза.
Същото е и с гоблена "Неразделни" .Сменят знаците, вкарват допълнително цветове, опашките на единия гоблен са бежави, на другата фирма друг цвят и хоп нов гоблен. Както и да я пременят Мара все си е Мара :D
А иначе фирма Коутс и Аксиома си пращат нещата с вси цялата документация. Казвам го от личен опит.

veni_3000
23.01.2006, 15:55
Ние си имаме една хубава поговорка :"Крадеца вика дръжте крадеца" :D :D :D

Jasmina
23.01.2006, 16:42
hello girls
I am new but for a few days I see what happend
Please ladies
VEMITE,EMEMKA
PLEASE MOVE FROM SITE
http://gоbleni.infо.bg/Weihler/HORA/xora.htm
1290-BECAUSE IS MY OWN SCAN FROM MY OWN CHART
I SEND THIS CHART BY PRIVATE MAIL NOT TO BE PUBLIC
YOU HAVENT COPIRIGHT TO PIBLIC WIEHLER CHART
ALSO
WILDBACH/landscape/ AND 2004
Ladies who stitching and buyin chart will understend
other who sell this chart will not
:twisted:

Reni
23.01.2006, 16:52
Още един претендира за авторски права. Абе тези два гоблена нали са Вилерови. Или аз съм в грешка.
P.S. И ако може да си пишем на български, ако искаме всички да ни разбират. Пък да не говорим, че на дамата и английският й е толкова.

keissi
23.01.2006, 16:58
:rezando: Много моля за български превод на писаното по-горе от Jasmina.

werty
23.01.2006, 17:04
hello girls
I am new but for a few days I see what happend
Please ladies
VEMITE,EMEMKA
PLEASE MOVE FROM SITE
http://gоbleni.infо.bg/Weihler/HORA/xora.htm
1290-BECAUSE IS MY OWN SCAN FROM MY OWN CHART
I SEND THIS CHART BY PRIVATE MAIL NOT TO BE PUBLIC
YOU HAVENT COPIRIGHT TO PIBLIC WIEHLER CHART
ALSO
WILDBACH/landscape/ AND 2004
Ladies who stitching and buyin chart will understend
other who sell this chart will not
:twisted:

Превод (съжелявам за чуждиците):

Здравейте момичета
Аз съм нова, но от няколко дни виждам какво се случва
Моля ви, дами
VEMITE,EMEMKA
МОЛЯ ДА МАХНЕТЕ ОТ САЙТ
http://gоbleni.infо.bg/Weihler/HORA/xora.htm
1290-ЗАЩОТО ТОВА Е МОЙ СКАН НА МОЯ (в смисъл лична) СХЕМА
ИЗПРАТИХ ТАЗИ СХЕМА ЧРЕЗ ЛИЧЕН МЕЙЛ НЕ ЗА ДА БЪДЕ ПУБЛИКУВАНА
ВИЕ НЯМАТЕ ПРАВО ДА ПУБЛИКУВАТЕ ВИЛЕРОВА СХЕМА
ОСВЕН ТОВА
WILDBACH/landscape/ и 2004
Дамите, които бродират и купуват схеми, ще разберат
други, които продават тази схема - няма

keissi
23.01.2006, 17:10
:yes: Благодаря werty.

Jasmina
23.01.2006, 17:14
ке покушам да ме разбирате
могу да разбирам ама не и да писем по бугарски
али језик је сличан па ке покушам
да авторска права
дама која је објавила Вилерове и Солариа шеме није у праву
Много нас купује те шеме и меља их са другима'то није забраљено
али нико од нас нема право да их јавно објави
ТО ЈЕ КРШЕЉЕ ЗАКОНА О УАТОРСКИМ ПРАВИМА
НЕ БРКАЈТЕ АУТОРСКА ПРАВА СЛИКЕ
И АУТОРСКА ПРАВА ОБРАДА СЛИКЕ У ГОБЛЕН
ДАНИМА ПРАТИМ СТА СЕ ДЕШАВА
ВЕОМА САМ ЛУТА ЗАТО СТО ЈЕ ШЕМА 1290
ЗЛОУПОТРЕБЉЕНА
ЈА САМ ЈЕ СКЕНИРАЛА СА СВОЈЕ ОРИГИНАЛНЕ/ЛЕГАЛНО КУПЉЕНЕ/
И ПОСЛАЛА КАО ПРИВАТНУ ПОШТУ А НЕ ДА БИ ТО НЕКО ОБЈАВИО
ТАКОЂЕ ИСТИ ЈЕ СЛУЧАЈ И СА ШЕМЕМА
СВЕТА ПОРОДИЦА'СОЛАРИА КОЈУ САМ ПОСЛАЛА ВЕНЕТИ-ВЕМИТЕ
ПОСЛАЛА САМ ЈЕ ПРИВАТНО А ИСТОГ ДАНА ЈЕ БИЛА НА ПИРАТСКОМ САЈТУ
ДАЉЕ ШЕМЕ 2003 И ПОТОЧАРА СУ ТАКОЂЕ МОЈЕ СКЕНИРАНЕ ШЕМЕ
МОЛИМ ВАС ДА ТЕ ШЕМЕ СКЛОНИТЕ
ДАМЕ КОЈЕ КУПИЈУ ШЕМЕ И ВЕЗУ ГОБЛЕНЕ РАЗУМЕЋЕ А ОНЕ КОЈЕ
ТРАЖЕ ПО ИНТЕРНЕТУ И ПРОДАЈУ ТЕ ИСТЕ ШЕМЕ НЕЋЕ И ПОДРЖАЧЕ СВАКИ ПИРАТСКИ САЈТ ШТО ЈЕ ВИШЕ НЕГО ТУЖНО

vemite
23.01.2006, 17:36
Досега мълчах, защото не ми се иска да навлизам в излишни спорове. Но от написаното по-горе успях да разбера, че ми е изпратена някаква схема на Солария. Държа да заявя, че схеми на тази фирма не събирам и не съм проявявала интерес към тях. Вилерови схеми съм получавала, но на Солария НЕ.
От горепосочения сайт схеми не мога да махам, защото не е мой. Това може да направи само собственичката.

Valja
23.01.2006, 20:02
Та по повод на авторските права, какво мислите за "Ездачката" на Солария:
http://www.solaria-gallery.com/gobleni/index.html - в темата Портрети
и Surorile Paccini на Гобленсет
http://www.goblenset.ro/modele-noi-modele-cu-diagrama-goblenuri-c-7_21.html?page=3&sort=2a

Deizi_d
23.01.2006, 20:47
Аз също не исках да се намесвам, но аз съм свалила Ездачката от руски форум, може би тя е истинската!? :?

alys
23.01.2006, 20:54
Аз също не исках да се намесвам, но аз съм свалила Ездачката от руски форум, може би тя е истинската!? :?

Може ли да видим и твоята ездачка, Дейзи? Вече разгледах двете ездачки, които Валя показа. Има разлика в цветовете и в дърветата, а вероятно и друга.

werty
23.01.2006, 20:55
Та по повод на авторските права, какво мислите за "Ездачката" на Солария:
http://www.solaria-gallery.com/gobleni/index.html - в темата Портрети
и Surorile Paccini на Гобленсет
http://www.goblenset.ro/modele-noi-modele-cu-diagrama-goblenuri-c-7_21.html?page=3&sort=2a

На мен ми изглеждат като 2 различни разработки на една и съща картина, на автор, който вече не може да претендира за авторски права.

П.П. И разработката на Солария ми харесва повече.

werty
23.01.2006, 20:58
Вече разгледах двете ездачки, които Валя показа. Има разлика в цветовете и в дърветата, а вероятно и друга.

Да, на Солария има двойно повече цветове и е мн по-детайлно...

Бамби
23.01.2006, 21:01
Уф, момичета, много ми е мъчно за това в което се превърна нашето местенце.
Искам да ви кажа как ги разбирам аз нещата от всичко прочетено до този момент.
Значи- фирмите, когато ползват дадена картинка за да създадат схема, те не претендират за авторски права върху картината (ако не е наистина тяхна), а претендират за права върху схемата и съгласете се, че в крайна сметка след като първоизточника, в смисъл ползваната картинка е една и съща, то няма как и схемите да са кой знае колко различни (плюс-минус някой друг цвят и толкова), нали все пак крайния резултат трябва да е един и същ, кокичето си е кокиче, няма как да стане на минзухар и съответно схемите ще си приличат. Друг е въпроса, че поне на мен ми е писнало да гледам едно и също в различни вариации. Защо тези дизайнери не се поръзмърдат малко и не направят нещо наистина оригинално и когато го види човек да каже "Това е на еди коя си фирма", а не като например "Коне в реката" (и тем подобни повтарящи се)-иди, че разбери на кого са. Пък и същите тези фирми вместо да ни хващат за гушите (нали знаете- бий магаре, по-магаре), защо не направят нещо, с което хората да предпочетат да си поръчат от тях комплектовка, а не да си я свалят от нета (там винаги ще има- неизбежно е) и да си купуват конците сами. Ами измислете нещо бе хора, създайте някаква интрига, бонуси,конкурси, че и томбули ако щете за вашите клиенти.
Не знам и аз вече какво да мисля, загубих ума и дума, едно обаче със сигурност знам, че си искам старото уютно местенце. :cry:

Nana
23.01.2006, 22:06
Това е още един вариант на "Ездачката".
Моля, ако някой установи кой е направил оригиналите на Вилер да го сподели!

Deizi_d
23.01.2006, 22:27
Нана, браво, по-бърза си от мен! Точно него имах предвид :yes:

djina59
24.01.2006, 00:23
ке покушам да ме разбирате
могу да разбирам ама не и да писем по бугарски
али језик је сличан па ке покушам
да авторска права
дама која је објавила Вилерове и Солариа шеме није у праву
Много нас купује те шеме и меља их са другима'то није забраљено
али нико од нас нема право да их јавно објави
ТО ЈЕ КРШЕЉЕ ЗАКОНА О УАТОРСКИМ ПРАВИМА
НЕ БРКАЈТЕ АУТОРСКА ПРАВА СЛИКЕ
И АУТОРСКА ПРАВА ОБРАДА СЛИКЕ У ГОБЛЕН
ДАНИМА ПРАТИМ СТА СЕ ДЕШАВА
ВЕОМА САМ ЛУТА ЗАТО СТО ЈЕ ШЕМА 1290
ЗЛОУПОТРЕБЉЕНА
ЈА САМ ЈЕ СКЕНИРАЛА СА СВОЈЕ ОРИГИНАЛНЕ/ЛЕГАЛНО КУПЉЕНЕ/
И ПОСЛАЛА КАО ПРИВАТНУ ПОШТУ А НЕ ДА БИ ТО НЕКО ОБЈАВИО
ТАКОЂЕ ИСТИ ЈЕ СЛУЧАЈ И СА ШЕМЕМА
СВЕТА ПОРОДИЦА'СОЛАРИА КОЈУ САМ ПОСЛАЛА ВЕНЕТИ-ВЕМИТЕ
ПОСЛАЛА САМ ЈЕ ПРИВАТНО А ИСТОГ ДАНА ЈЕ БИЛА НА ПИРАТСКОМ САЈТУ
ДАЉЕ ШЕМЕ 2003 И ПОТОЧАРА СУ ТАКОЂЕ МОЈЕ СКЕНИРАНЕ ШЕМЕ
МОЛИМ ВАС ДА ТЕ ШЕМЕ СКЛОНИТЕ
ДАМЕ КОЈЕ КУПИЈУ ШЕМЕ И ВЕЗУ ГОБЛЕНЕ РАЗУМЕЋЕ А ОНЕ КОЈЕ
ТРАЖЕ ПО ИНТЕРНЕТУ И ПРОДАЈУ ТЕ ИСТЕ ШЕМЕ НЕЋЕ И ПОДРЖАЧЕ СВАКИ ПИРАТСКИ САЈТ ШТО ЈЕ ВИШЕ НЕГО ТУЖНО

УВАЖАЕМА Jasmina,
прочетох и двата Ви поста във форума или по точно в тази тема и не разбирам
за какво точно се засягате ,като във вашите два албума има толкова български схеми на Солария ,Гинокардия и т.н ,нима всички тези схеми вие си ги купихте и сканирахте и затова са в албума Ви ,нали и те са получени от такива като нас
включително и от мен .А да не говорим че всичките Вилерови схеми които са на страниците Ви също си ги купихте и друг неможе да ги показва.
Ще Ви посъветвам нещо-АКО НЕ ЖЕЛАЕТЕ ВАШИТЕ СХЕМИ/те дори не са ваши а просто сте сканирали чужди/ДА ГИ НЯМА ДРУГ -ПРОСТО СИ ГИ ЗАПАЗЕТЕ ЗА СЕБЕ СИ И НЕ ГИ ИЗПРАЩАЙТЕ НА ДРУГ.
Колкото до схемата 1290 която е в страницата която посочвате -тази схема не е ВИЛЕРОВ ОРИГИНАЛ а СРЪБСКА-не споря че не е ваш скан --това правите ли разлика,ако не правите пишете ми в ЛС да ви изпратя оригинала и тогава сравнете.
Ако спорим за сканове със сигурност от спорове за това за друго във форума няма да има място.
Моите уважения към Вас защото ви познавам не от сега но нека бъдем РЕАЛНИ.

Ако не успеете да преведете написаното ,ще Ви изпратя превод на СРЪБСКИ и англииски език.

Jasmina
24.01.2006, 00:48
поштована госпођо Ђина
мислима да смо Ви и ја много пута размењивали шеме
нисам баш све разумела али реч је о томе да шеме које шаљњм приватном поштом
просто није у реду да неко јавно објави на сајту
Ако причамо о ауторским правима апсолутно сам за поштовање права
Ја шему када купим а куповала их је и моја мајка пре 35 година имам право да поклоним било коме али то јр приватна ствар
али ја сам купила шему не и право да је објавим
Ми у Србији смо куповали Вилерове комплете од 1963 године и постојале су две овлашћене фирме које су заступале Вилер
И даљњмислим да није у реду али заиста немам времена да учествујем у испразним причама
Јасмина

Пенка Неделчева
04.02.2006, 15:28
:( Просто не мога да проумея,както Бамби,защо още се продължава този спор? В крайна сметка какво искате да разделите? Излиза,че дори от Сърбия сме започнали да "крадем" схеми,засрамете се в края на краищата...Изобщо не се учудвам, че 90% от старите участници написнаха този форум и отидоха ва all.bg-
разбираемо е защо;от близо 2 месеца тук се говори единствено по тази тема,явно всички останали теми са изчерпани...Който иска да си пази схемите,да не ги публикува на публично място! А след като са публикувани,значи мога да си ги изтегля/ако искам,разбира се/ Какво повече има да се говори по въпроса? :?

Димитър
20.02.2006, 11:00
:( Просто не мога да проумея,както Бамби,защо още се продължава този спор? В крайна сметка какво искате да разделите? Излиза,че дори от Сърбия сме започнали да "крадем" схеми,засрамете се в края на краищата...Изобщо не се учудвам, че 90% от старите участници написнаха този форум и отидоха ва all.bg-
разбираемо е защо;от близо 2 месеца тук се говори единствено по тази тема,явно всички останали теми са изчерпани...Който иска да си пази схемите,да не ги публикува на публично място! А след като са публикувани,значи мога да си ги изтегля/ако искам,разбира се/ Какво повече има да се говори по въпроса? :?

Въпроса е в това, че ако някой лично е пратил схема по майл на друг, а този друг му я публикувал и за това са тези недуразумения!!! Ето моето мнение за решаване на проблема, Всеки да подава заявка за схема и който я има да му я праща лично по майл !!! Без публикуване на линкове разбира се !!! :wink: :yes: