PDA

Покажи пълната версия : Шиене гоблен по време на дълго пътуване



vildan87
17.03.2009, 18:08
Привет дами!

:confused:Може въпроса ми да изглежда много глупаво,но....
Искам да попитам има ли някои опит -да шие по време на пътуване в автомобил или друго превозно средство?Понеже много често пътувам до чужбина и като съм на път искам да шия.И в същото време да мога да правя компания на ГОденика си.
:(

Благодаря и се извинявам за глупавия въпрос!!!!

Desislava Neikova
17.03.2009, 18:13
не съм пробвала
малко трудничко ми се струва

vildan87
17.03.2009, 18:19
Благодаря ти!

Аз честно казано мисля да пробвам в следващото си пътуване,но жсе пак искам да се посъветвам с по опитните. :)

cvetkovaa
17.03.2009, 21:09
Е тук вече мога да споделя опита си!
Аз този спорт "шиене на гоблен по време на пътуване" го практикувам често :greeneye: Когато пътуваме до Видин,от където e моята половинка,аз съм на задната седалка с детето и съм се разпростряла като във къщи :D. Най-важното е да си сложиш всичко,което използваш за шиене на гоблена в кутия с капак(така със сигурност ще ги опазиш и няма да загубиш нищо). На мен ми е удобно да си закача схемата на тези твърдите папки за документи,които са с клипс отгоре. Остава ти да заемеш най-удобната поза и да се насладиш на хобито си. Общо взето не е голяма философия,но все пак ще трябва малко да потърпиш друсането докато свикнеш, след това няма да го усещаш! :gipsy:

Надвам се да съм ти била полезна vildan 87 :kissyou:

rodich
17.03.2009, 21:39
абе общо взето не е удобно..... ако колата е спряла единствено, иначе по дупчестите пътищта ти е хужен жироскоп на панамата за да попадаш на точното място с иглата(това от опит) .... или превозното средство е влак може би (това е предположение)
на летище при дълъг престой (ако си успяла да минеш с игленика, ножицата през скенера на чек-ин-а) [:]

vildan87
18.03.2009, 18:22
Благодаря на всички дами,които са писали по темата

merita
20.03.2009, 11:31
И аз имам опит в бродирането на път. Ходихме чак до Патра в гърция а ми оставаше съвсем мъничко от големия ми гоблен и нямах търпение да го завърша. Затова го взех с мене. Ножичката и маркера ми седяха в капака на кутията с конци на съседната седалка, а схемата си я бях закърфичила на една възглавничка по твърда която ми седеше в скута. И такааа боц боц и го завърших. Най- смешното беше че ножичката дрънкаше на всяка дупка в металния капак и приятеля ми само углеждаше колата нещо да не е хвъкнало да я е одарило :) Няма да говора че в Гърция се шиеше по добре защото няма дупки по пътищата :) И митницата си я минах с шиене и разпиляни конци. Даже приятеля ми ме бъзикаше че ще ми го вземат на границата :)

vildan87
20.03.2009, 15:56
Merita аз също ще пътувам след граница :)

merita
20.03.2009, 17:18
Лошото е 4е неможеш да дзяпаш природата навънка :)

valq_78
22.03.2009, 09:42
Аз мога да кажа как е в камион.Ами за съжаление не ми е удобно и не можах да се науча да шия по време на движение,за сметка на това като спрем някъде си наваксвам.Съпруга ми пътува из Европа и аз ходя често с него и без гоблен не тръгвам.

vildan87
15.04.2009, 13:57
Тази седмица ще пътувам и ще пробвам да шия по време на пътя.Независимо,че не кой знае колко километра и ще си кажа виждането.