PDA

Покажи пълната версия : Спорове, похвали, оплаквания.......



страници : 1 [2] 3

lari
14.04.2010, 08:10
Мило момиче!Запозната ли си точно какво означава дебилност!?И жалко,че млади хора като теб си разрешават такива обиди към по-възрастните във форума.:confused:За теб може тази техника да е лесна,но за хората от моето поколение не всяка информация е песен.:no:И щом сме дебили, просто няма да качваме снимки,за да не дразним можещите.Лек и успешен ден желая на всички!

Miro
14.04.2010, 08:40
Нека бъдем по - толерантни , защото има сред нас хора , които не са на ти с компютъра , поради една или друга причина , ако някой например те дразни - просто не отговаряй на съобщения , мнения , постове и т.н. Нека сме благодарни , че има сред нас хора , дори и на по-зряла възраст , защото и по - младите , и ние по - възрастните , ще има какво да научим от тях. От големия опит в гобленарството , винаги има някоя малка подробност , която като ти кажат - улеснява работата ти. А колкото до объщението -дебили , също съм против . Смятам , че думата се употребява в медицинските среди и надали дебил би зашил гоблен . Неколкократно казах , че за мен , няма лош по душа гобленар , самото хоби го предполага , нека не разваляме това мнение , защото зная че повечето от вас мислят като мен .

Хубав ден на всички :kissyou:

Nev
14.04.2010, 10:21
Не мога да повярвам, че модератор държи такъв тон във форума. :(
Захар, задачата на модератора е да трие такива постове, не да ги пише. Да наречеш някого "дебил" за това, че не разбира обясненията ти е грозно.

mamanushi
14.04.2010, 10:25
Съгласна съм с Миро и Лари. Не е необходимо да се обиждаме . Наистина сме различни и като такива ни обединяват гоблените. А кои може и не може и дали е на ти с техниката няма голямо значение. Събрали сме се да си помагаме взаимно. Това мисля е главната ни цел. Приятен ден на всички!

rostso
14.04.2010, 11:29
Подкрепям Захар, въпреки че не е хубаво да се говори с такъв тон. Но и това е напълно разбираемо!

Повечето съфорумки, на който лично аз съм изпращала съобщения по въпроса за прикачане на картинките, реагират много остро и злобно, въпреки, че съобщенията не съдържат нищо обидно, оформени са като молба, придружени са с елементарни инструкции и с предложение за помощ в случей, че нещо не им се получи както трябва. Не ми е понятно от къде идва тази злоба и този категоричен отказ да се прочете и осмисли това, за което съм им писала.

Не знам вече колко пъти съм обяснявала защо е необходимо да прикачваме картинките през външни файлове. Няма да го правя отново. За мен изречения като "Не знам как" "Стара съм и не разбирам" не са извинения, тъй като на много места е обяснено подробно кое как става. А и освен мен има много съфорумки, който с удоволствие биха разяснили всичко на хората, който имат желание да се научат. Големият проблем е че те просто не желаят!

Има ли още някой, който да не е разбрал, че прикачането на картинки през външни файлове не е никакъв каприз и се прави само и единствено за доброто на форума?

mamanushi, извини ме, но по никакъв начин не мога да се съглася с теб! Обща идея ни е събрала, добре ни е заедно, имаме си хубаво уютно местенце..... А защо не се грижим за него? Нали всички чистим къщите, в който живеем, за да ни е уютно? Техническите неща не трябвало да ни интересуват..... На някой да му идва на ум, че това уютно местенце не е безкрайно и все някога ще свърши? Никак не прави добро впечатление, когато някой човек иска само да взима, а да не дава нищо в заняма.

lari, най-лесно е да се нацупим и да се направим на обидени. Искам да те попитам, преди това защо не се зачудиш поради каква причина се иска това и да направиш поне един опит?

За мен няма никакво извинение и оправдание категоричния отказ на част от съфорумките поне да опитат и да видят това пусто прикачване на картинки дали ще им се получи или не.

Всеки, който има желание да опита, да не се притеснява. В крайна сметка, никой не се е родил научен. Може да се свърже с мен чрез ЛС. С удоволствие ще помогна.

Nev
14.04.2010, 11:58
А защо изобщо е оставена опцията за прикачване на картинки във форума? Може би решение на този проблем е да се изключи тази опция, ако е технически възможно. Който има достъп до интернет за разглеждане на форума, ще има и достъп до сайтовете за качване на картинки.

Кора
14.04.2010, 12:03
Подкрепям Захар, въпреки че не е хубаво да се говори с такъв тон. Но и това е напълно разбираемо!

Повечето съфорумки, на който лично аз съм изпращала съобщения по въпроса за прикачане на картинките, реагират много остро и злобно, въпреки, че съобщенията не съдържат нищо обидно, оформени са като молба, придружени са с елементарни инструкции и с предложение за помощ в случей, че нещо не им се получи както трябва. Не ми е понятно от къде идва тази злоба и този категоричен отказ да се прочете и осмисли това, за което съм им писала.

Не знам вече колко пъти съм обяснявала защо е необходимо да прикачваме картинките през външни файлове. Няма да го правя отново. За мен изречения като "Не знам как" "Стара съм и не разбирам" не са извинения, тъй като на много места е обяснено подробно кое как става. А и освен мен има много съфорумки, който с удоволствие биха разяснили всичко на хората, който имат желание да се научат. Големият проблем е че те просто не желаят!

Има ли още някой, който да не е разбрал, че прикачането на картинки през външни файлове не е никакъв каприз и се прави само и единствено за доброто на форума?

mamanushi, извини ме, но по никакъв начин не мога да се съглася с теб! Обща идея ни е събрала, добре ни е заедно, имаме си хубаво уютно местенце..... А защо не се грижим за него? Нали всички чистим къщите, в който живеем, за да ни е уютно? Техническите неща не трябвало да ни интересуват..... На някой да му идва на ум, че това уютно местенце не е безкрайно и все някога ще свърши? Никак не прави добро впечатление, когато някой човек иска само да взима, а да не дава нищо в заняма.

lari, най-лесно е да се нацупим и да се направим на обидени. Искам да те попитам, преди това защо не се зачудиш поради каква причина се иска това и да направиш поне един опит?

За мен няма никакво извинение и оправдание категоричния отказ на част от съфорумките поне да опитат и да видят това пусто прикачване на картинки дали ще им се получи или не.

Всеки, който има желание да опита, да не се притеснява. Може да се свърже с мен чрез ЛС. С удоволствие ще помогна.

:clap: :kissyou: Не бих могла да се изразя по-добре! Това е! Понякога е по-лесно да се оправдаем с възрастта , нали.Знам само, че няма "немога" има"неискам" Приятен ден на всички:flower:

3axap
14.04.2010, 12:40
Ах, обидени. Някой да ми покаже къде написах нещо за възраст! 4 от последните 10 съобщения, които написах, за изпратени на хора, по-малки от мен. Това само за сведение. Къде написах нещо и за несправяне с техника? Никой не се е родил научен, но не си кривете душата, че ако положиш усилия и прочетеш дори само тук, във форума, ще се справиш.
Говоря за незачитане на правила. Нали правите разлика между незнание и неумение И между грубо пренебрегване на правилата?
Да не говорим, че възрастта не е оправдание. Който иска, ще се научи. Може да е бавно, но ще положи усилия. Няма да ми напише "gledai si rabotata 6te si prawq kwot si iskam nali e forum"...

Хубаво е и да престанете да гледате какво пише под името. Говоря като обикновен редови потребител на форума. Или като пише 'модератор' отдолу, нямам право на това? Когато форумът пак бъде спрян, ще е спрян за всички...

п.с. 'дебилността' я ползвам не в медицинското й значение, тук сигурно сте прави. извинявам се. сменям я с 'простащината'. така ок ли е?

NIA
14.04.2010, 12:46
А защо изобщо е оставена опцията за прикачване на картинки във форума? Може би решение на този проблем е да се изключи тази опция, ако е технически възможно. Който има достъп до интернет за разглеждане на форума, ще има и достъп до сайтовете за качване на картинки.

Всички знаем, че в много случаи ползването на външни сайтове за прикачване е за определено време.Не ви ли се е случвало да не можете да отворите някоя картинка в творбите и в етапите и да се ядосвате за това!
Може би решението е във форума да се качват само в тези два раздела - творби и етапи, а всички останали картинки,които не са на външни сайтове да се трият.:confused:

Denica
14.04.2010, 13:27
Всички знаем, че в много случаи ползването на външни сайтове за прикачване е за определено време.Не ви ли се е случвало да не можете да отворите някоя картинка в творбите и в етапите и да се ядосвате за това!
Може би решението е във форума да се качват само в тези два раздела - творби и етапи, а всички останали картинки,които не са на външни сайтове да се трият.:confused:

Izviniavam se za latinskite bukvi ... no i az da kaja ... :D
Ne kachvam kartinki chrez drugi saitove i niama da kachvam, zashtoto ne iskam da se vijdat ot vseki - kato iskat da mi gledat snimkite pone da si napraviat truda da se registrirat!

kati-pati
14.04.2010, 14:00
:confused:Защо се драчите този форум е само за знаеще ли човек се учи цял живот и без обиди,защо да натоварваме чуждите форуми, маи стана съседа да е зле аз да съм добре.Не е този начина щом има опция за прикачане на файл ,мисля че е сложен да се ползва. Нека да бъдем по ведри и усмихнати.Толкова добри и отзивчиви хора сме се събрали.:kissyou:

ВанчетоМОД
14.04.2010, 14:13
Не мога да повярвам, че модератор държи такъв тон във форума. :(
Захар, задачата на модератора е да трие такива постове, не да ги пише. Да наречеш някого "дебил" за това, че не разбира обясненията ти е грозно.
:kissyou:Извинявам се , че се намесвам, но като казваш "дебил", това значи, че слагаш всички ни под общ знаменател, защото ние не знаем за кого точно става дума. Ами, ако си му писала на ЛС на "дебила" и той пак не си е взел поука - просто го "Посочи с пръст", за да знаем, кой точно е той / и "да го убием с камъни"/. А не - "Да съм казала това или да съм казвала онова" . Ами.. кажи нещо конкретно и точно. В същото време мнооого казваш, но - не по правилния начин. Колко много пъти Манка "КАЗВА", но всички знаем точно защо го прави. Конкретно. И коректно.

lari
14.04.2010, 14:14
Права си ,Кате! И понеже аз започнах темата на обидените:D, искам да кажа ,че дали сме наричани дебили или простаци-май културата на пишещия е под въпрос.
Освен това отговарям и на друг член на форума-не се цупя и съм пробвала да кача снимки чрез външни сайтове-успешно.Не се и хваля, защото само аз зная колко труд и нерви беше това за мен.
Нека има повече знаещи и можещи тук!

Ge4i1970
14.04.2010, 15:15
Няма да коментирам нищо! Само искам да кажа, че съм възмутена от такива отношения! Все си мисля, че сме тук за приятно прекарване на времето, а не да се караме и да се обиждаме! Приятен ден на всички!

ba4iiska
14.04.2010, 15:42
Нямам представа кой на колко години е - аз съм на 34 - сигурно има по-възрастни от мен. Сигурно е трудно за някои да качи снимки ли схеми, но след като получават съобщения с указания - защо не ги спазват? След като Захар праща такива указания и те не се спазват и изпълняват, то дали тези хора не се интересуват само от определените схеми на всяка цена без да знаят колко време отнеме на другите да ги качат или да им ги пратят. Много съм благодарна на всички, които ми помагаха да намирам това, което търся - било е почти светкавична реакция и затова аз винаги когато имам възможност отговарям със същото. Но наистина е неприятно да търсиш нещо само по име, без картинка. Но как да наречеш някого който не разбира от приказка ако не д...л. То самото му отношение към твоя труд е такова. Ти ме наливаш акъл, той ти .... на труда.

Tooth
14.04.2010, 17:40
Момичета,
Искам да кажа ,че буквалния превод на думата дебил означава слаб,хилав,безсилен.Това е най слабата степен на олигофренията.Те не могат да преценят себе си и проявяват подчертана чувствителност към своите егоистични интереси.Макар и рядко има дебили ,които са едностранно надарени.Преди всичко при тях се отбелязва силна памет ,музикални и художествени заложби.Така например известния френски живописец Курбе,
е рисувал удивителни пейзажи и портрети ,но без да гледа не е могъл да нарисува и едно дърво.
Пиша всичко това ,защото смятам ,че не трябва да се използват думи на които не се знае истинското значение ,а се използват като жаргон.
Може би и двете спорещи страни имат право и за да не се продължават да се дразнят взаимно е редно да се вземе някакво решение,което да пресече ненужни спорове.Нека да няма обиждащи и обидени,а да ни е приятно на всички .Според мен форума е да да си помагаме в нещо което харесваме ,а не да се караме! :idea:

roza000
14.04.2010, 17:45
Но как да наречеш някого който не разбира от приказка ако не д...л. То самото му отношение към твоя труд е такова. Ти ме наливаш акъл, той ти .... на труда.
Е,стига вече!Нещата започват много да загрубяват,изобщо не е приятно. Трябва да сме толерантни един към друг,а не груби и вулгарни! И Tooth е абсолютно права!

Кора
14.04.2010, 19:02
Да се смея ли, да плача ли......Момичета и момчета :idea:, нека запазим добрия тон. Нека спазваме правилата, моля ви :loveglasses:

tdm13
14.04.2010, 19:59
[I]Всички знаем, че в много случаи ползването на външни сайтове за прикачване е за определено време.Не ви ли се е случвало да не можете да отворите някоя картинка в творбите и в етапите и да се ядосвате за това!
Може би решението е във форума да се качват само в тези два раздела - творби и етапи, а всички останали картинки,които не са на външни сайтове да се трият./I]

Ниа,споделям твоето мнение.
Мисля,че тук админите ще трябва да пипнат сайта и да премахнат опцията за прикачваме на картинки в останалите теми.Понякога,когато не се разбира от дума,се налага радикално решение.А колкото до "дебили",аз го разбирам като хора с минимален коефициент на интелигентност,нулева обща култура и възпитание под екзистенц минимума.Много ясно е,че Захар не употребила термина в медициниското му значение,а в разговорното му.
Но ако се продължава така,до никъде няма да я докараме.В момента сме като "Орел,рак и щука".Окончателното решение е в ръцете на Админите,понеже като се задръсти форума,всичко е на тяхна глава.

matcata
17.04.2010, 00:16
За да ни е приятно във форума трябва да си го направиме сами,а това няма да стане без спазване на правилата,защото после някои ще питата-"Какво става с форума,защо немога да вляза и т.н."Но на някои хора колкото и да им го обясняват,немогат да го разбератФорума неможе да се разтяга до безкрайност.аз също трудно се справям с прикачането от външни сайтова,но затова си качвам само в мойте теми.:shy2:Момичета усмихнете са ,лятото идва:kissyou:

leti_at
17.04.2010, 10:03
Знам за какво говори Захарче...И съм била и от двете страни на бариерата:D, защото преди година и нещо буквално я ИЗТОРМОЗИХ ,ДОКАТО СЕ НАУЧА ДА КАЧВАМ ПРЕЗ РАДИКАЛА..как ме изтъря това момиче не знам:uhhhh::uhhhh:..Ама се научих, де...:loveglasses:И СЛЕД КАТО СЕ НАУЧИХ, СЕДНАХ ЕДИН ДЕН И СИ НАПРАВИХ ТРУДА ВСИЧКО, КОЕТО СЪМ КАЧВАЛА КАТО СНИМКОВ МАТЕРИАЛ ВЪВ ФОРУМА, ДА ГО МЕТНА ПРЕЗ РАДИКАЛА....ЗАЩОТО В ГЛАВАТА МИ СЕ Е ЗАБИЛО НЕЩО ПРОЧЕТЕНО ТУК, КОГАТО ФОРУМЪТ ПАК БЕШЕ ЗАБИЛ ОТ ПРЕТОВАРВАНЕ"ЕДНА КАЧЕНА СНИМКА ДИРЕКТНО ВЪВ ФОРУМА СЕ РАВНЯВА НА 10 НАПИСАНИ МНЕНИЯ"..ТОВА,КОЕТО НАПРАВИХ АЗ БЕШЕ МОЯТ ЛИЧЕН СИ ПРИНОС, ЗА ТОВА КАК ДА РАЗТОВАРИМ ФОРУМА..
Иначе и мен ме дразнят мнения на новорегистрирали се,едно и също нещо написано на 100 места, или от сорта -търся този гоблен....в почти всяка тема, НЕГРАМОТНОСТТА МЕ ДРАЗНИ УЖАСНО..
НАЙ-ЩАСТЛИВА СЪМ,ЧЕ ТУК СЕ ЗАПОЗНАХ С ДЕСЕТКИ ПРЕКРАСНИ ХОРА И ИМ БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКИЯ ПОЗИТИВИЗЪМ, С КОЙТО СА МЕ ЗАРЕЖДАЛИ, СТРАШНО СЪМ ЩАСТЛИВА И ОТ СРЕЩИТЕ СИ С ПЛОВДИВСКАТА ГРУПА-ВИНАГИ СЕ ВРЪЩАМ ВКЪЩИ ОКРИЛЕНА..
НЕКА СЕ ПОМЪЧИМ ДА ЗАПАЗИМ ДОБРИЯ ТОН И ФОРУМЪТ ДА СИ ОСТАНЕ ЕДНО ПРЕКРАСНО МЯСТО.

tdm13
17.04.2010, 10:53
Като чета мненията,стигам до заключението,че никой от нас не иска отново да се задръсти форума.И да не преливаме от пусто в празно,нека да направим гласуване "ЗА"и"ПРОТИВ" по следния въпрос:"да се премахнат опциите за директно качване на картинки във всички теми,с изключение на "ЕТАПИ"и"ЛИЧНИ РАЗРАБОТКИ".Във останалите теми картинки да се прикачват само чрез външен носител.И ако "ЗА" е в превес да помолим Админите за съдействие.
Админи,много ви моля,бихте ли направили опция за гласуване,активна,примерно за 2 седмици или месец.
Какво ще кажете?
Според мен,ако продължаваме както досега,само ще си говорим безрезултатно и ще се нервираме,че някои или правят на инат или просто ни приемат,ни предават.А любимият ни форум ще продължи да се задръства."Като си пееш,Пенке ле,кой ли те слуша?!"

malcheva1984
17.04.2010, 11:01
аз съм съгласна. мен дори не ми пречи и етапите да ги качвам през външен носител.:thumbup::thumbup:

toni68
17.04.2010, 12:17
Аз също съм ЗА прикачването на снимки чрез външни сайтове. Страшно неприятно ми е когато не мога да вляза във форума. Искам само да споделя . Може би защото съм в чужбина, някои от снимките прикачени например с keep4u.ru изобщо не ги виждам:( На мен ми изписва , че този сайт е забранен от италианското правителство ...Все пак няколкото снимки които не виждам не са проблем . Важното е да съществува форума ! :kissyou:

Mynki
17.04.2010, 15:42
:thumbup:Аз също съм ЗА прикачването на снимки през външни сайтове.
Преди време бях дала идея за определен период новорегистрираните да не могат да пишат,а само да разглеждат форума.Така първо ще се ориентират,а после ще знаят къде да искат схеми и т.н.В момента е голяма каша из целия форум.
Трябва да пожалим модераторите.Не метла,а най голяма прахусмукачка трябва.

toteva
17.04.2010, 15:44
Като чета темата,ми става едно такова гадно:(Влизам в този форум за да се оттърся от отрицателните емоции и напрежение събрали се в мен през тежкият работен ден.Форумът за мен е една релакс-терапия,а сега не съм съвсем сигурна,че е така:no:...Една
фраза от мен "Радвай се на малките неща и винаги ще си с усмивка на уста":thumbup:

brambi70
19.04.2010, 09:48
здравейте ,искам да изкажа хиляди благодарности на всички които ми писаха на лс и ме опътиха как да си прикачвам снимки и други полезни съвети,:clap:а на тези с хапливите забележки искам да кажа-не ни съдете ния не сме компютърни специалисти,ния просто обичаме гоблените.:(

malcheva1984
19.04.2010, 09:56
искам да благодаря за помощта на cecunka,iliana67 и puxito . много благодаря ! вие сте много готини и отзивчиви!!! Puxito,много благодаря че откри и ми прати схемата,която иначе трябваше да търся в руския сайт.
А на всички,който спорят искам да кажа- бъдете по-толерантни едни към други!

tdm13
19.04.2010, 12:30
brambi,не е необкодимо да бъдеш компютърен специалист,за да си качиш снимките някъде и после да дадеш линк.Аз допреди 3 години и понятие си нямах от компютри.Можех да работя само с Word и Excell.Всичко,което съм научила досега е благодарение на различни форуми чрез въпроси.Отделно си направих и труда да поровя в интернет и да прочета доста уроци.В момента нивото ми е дотам,че сама се опитвам да програмирам уеб-сайтове.А започнах с изключително тъпи и елемнтарни въпроси.Даже си пазя като спомен ЛС,където съм питала хора от форума и са ми обяснавали как да процедирам.
Има хора,които изобщо не си дават труда даже да научат елементарни неща.Това,че някой има компютър незначи,че има компютърна грамотност.
Диспута,който се води е не дали си компютърен специалист или не,а как да си запазим форума от задръстване,за да си говорим за любимото ни хоби.Целта на всички ни е този форум да продължи да функционира нормално.
А гоблените обичаме всички,които сме членове на форума!

ВанчетоМОД
19.04.2010, 13:58
brambi,не е необкодимо да бъдеш компютърен специалист,за да си качиш снимките някъде и после да дадеш линк.Аз допреди 3 години и понятие си нямах от компютри.Можех да работя само с Word и Excell.Всичко,което съм научила досега е благодарение на различни форуми чрез въпроси.Отделно си направих и труда да поровя в интернет и да прочета доста уроци.В момента нивото ми е дотам,че сама се опитвам да програмирам уеб-сайтове.А започнах с изключително тъпи и елемнтарни въпроси.Даже си пазя като спомен ЛС,където съм питала хора от форума и са ми обяснавали как да процедирам.
Има хора,които изобщо не си дават труда даже да научат елементарни неща.Това,че някой има компютър незначи,че има компютърна грамотност.
Диспута,който се води е не дали си компютърен специалист или не,а как да си запазим форума от задръстване,за да си говорим за любимото ни хоби.Целта на всички ни е този форум да продължи да функционира нормално.
А гоблените обичаме всички,които сме членове на форума!
:clap::clap::clap::clap: Ето затова стававъпрос, ама няма, кой да го четеее

brambi70
19.04.2010, 15:55
може и да сте прави за някои неща,аз лично три пъти съм искала схема на даден гоблен и нищо та даже първият път направо ми отхапаха главата,та нали темата за схемите е точно за това да си помагаме кой с каквото може,явно схемичките се разменят от определени хора,но нищо...с уважение Димка

galina_iv
19.04.2010, 16:24
.....явно схемичките се разменят от определени хора,но нищо...с уважение Димка

Не съм съгласна с това.Нито познавам някой,нито пък съм от дълго време във форума.Повечето схеми които съм търсила са ми изпратени.Логично е че може да не се върти из форума точно схемата търсена от теб или пък ако някой я има да види твоето съобщение.
С повече упорство ще намериш схемата и тогава ще разбереш ,че грешиш.
:kissyou:

rostso
19.04.2010, 17:03
brambi70,

Съжелявам, че си си създала толкова лошо и толкова грешно впечатление за съфорумките! Убедена съм, че има разумно обяснение за всичко!

Моля те, обясни по-подробно ситуацията, при която едва не са ти отхапали главата. Не искам да се създава впечатление у новодошлите съфорумки, че ние тук колим и бесим.

Убедена съм, че не си била прочела правилата на форума и съобщенията на модератора на раздела и нещичко си сгафила, за да предизвикаш някаква подобна реакция..... А що се отнася до това, че не са ти изпратили съответните схемички - може просто никой да ги няма (много често се случва).

matcata
19.04.2010, 17:15
може и да сте прави за някои неща,аз лично три пъти съм искала схема на даден гоблен и нищо та даже първият път направо ми отхапаха главата,та нали темата за схемите е точно за това да си помагаме кой с каквото може,явно схемичките се разменят от определени хора,но нищо...с уважение Димка

Много зависи как си поискаш и дали е съобразено с правилата.А твоето искане ми направи впечатление,че не беше съобразено.Не се обиждай:idea:

ВанчетоМОД
19.04.2010, 21:39
може и да сте прави за някои неща,аз лично три пъти съм искала схема на даден гоблен и нищо та даже първият път направо ми отхапаха главата,та нали темата за схемите е точно за това да си помагаме кой с каквото може,явно схемичките се разменят от определени хора,но нищо...с уважение Димка
Няма нужда да искаш даден гоблен по три пъти. Като ти е качена снимката тук и ние всички ЧЕТЕМ, в момента, в който се намери ще ти се изпрати, но не бъди нахална, отнасяй се с уважение, когато искаш нещо. И въпреки всичкото, което са ти написали съфорумките - ти продължаваш да си мислиш, че си права, вместо да се извиниш. Мисля си, че е въпрос на възпитание. Не за "някои" - за всички неща сме прави. Ти си направи изводите.

tdm13
20.04.2010, 09:25
Аз като издирвам няколко редки схеми вече няколко месеца да не би да съм се тръшнала,че ги нямам?! Абсурд!
Просто всеки нов месец просто напомням и толкова.Абсолютно съм сигурна,че ако някой ги намери преди мен,ще ми ги прати.
Какво толкова,че не могат да се намерят?! С тях или без тях имам достатъчно за шиене,само дето времето не ми стига.
Никой никога в този форум не е отказал да помогне,стига да спазваш правилата.Правилата тук трябва стриктно да се спазват,а не да се заобикалят.И когато модератор направи забележка,тя е за доброто на форума.

margo67
20.04.2010, 09:35
може и да сте прави за някои неща,аз лично три пъти съм искала схема на даден гоблен и нищо та даже първият път направо ми отхапаха главата,та нали темата за схемите е точно за това да си помагаме кой с каквото може,явно схемичките се разменят от определени хора,но нищо...с уважение Димка

Не съм съгласна с това. Аз два пъти съм поискала схема и момичетата веднага се отзоваха и ми ги изпратиха. Хиляди благодарности:flowerlove::flowerlove:

brambi70
20.04.2010, 10:44
момичета какво ви става,защо са всички тези нападки спрямо мен,защо не прочетохте първия ми пост в който изказвам хиляди благодарности и се извинявам за компютърната ми неграмотност,аз незнам защо си извадихте толкова лошо мнение за мен,:cry::cry::cry:а относно схемичките които искам признавам че не са за мен,членувам в клуб за онкоболни аз самата съм болна,и нося там да шием с жените да си разнообразяваме жалкия живот,а и така с гоблените нещо остава след нас...лек ден ви желая

Nev
20.04.2010, 10:53
момичета какво ви става,защо са всички тези нападки спрямо мен,защо не прочетохте първия ми пост в който изказвам хиляди благодарности и се извинявам за компютърната ми неграмотност,аз незнам защо си извадихте толкова лошо мнение за мен,:cry::cry::cry:а относно схемичките които искам признавам че не са за мен,членувам в клуб за онкоболни аз самата съм болна,и нося там да шием с жените да си разнообразяваме жалкия живот,а и така с гоблените нещо остава след нас...лек ден ви желая

Не се връзвай. Тук е като навсякъде в интернет - има доброжелателни съфорумки, които директно изпращат схеми, без да коментират и съдят. Има и... други. Да не описвам, усетила си вече отношението.

puxito
20.04.2010, 10:57
Nev:clap::yes:

rostso
20.04.2010, 11:19
brambi70,

Нападките са защото упорито отказваш да признаеш грешката си.

Направи ми изключително лошо впечатление, че вместо това, ти реши да предизвикваш съчувствие и съжаление, и по този начин да замажеш положението и манипулираш суфорумките, като си поиграеш с тяхната човещина.

puxito
20.04.2010, 11:22
brambi70,

Нападките са защото упорито отказваш да признаеш грешката си.

Направи ми изключително лошо впечатление, че вместо това, ти реши да предизвикваш съчувствие и съжаление, и по този начин да замажеш положението и манипулираш суфорумките, като си поиграеш с тяхната човещина.
боже какво толкова е направила жената бе хора каква грешка е извършила да не е убила човек :confused:

Nana
20.04.2010, 11:23
От началото на форума съм регистрирана. През годините срещнах толкова различни хора. Да, някой държат "правата" на определени схеми и държат единствено те да ги дават или не. Изобщо хора разни. Не се ядосвайте за такива неща, не си заслужава.
А за това, че някой не може да качи снимка и да пусне само линк, го слушам от незнам кога.
Модераторите да изтрият старите /от преди години/ мнения /та дори и цели теми има излишни/. Едва ли може да си спомни човек, какво е пускал и как преди 2-3 години.

brambi70,
Когато ти затворят врата, то винаги има някой, който ще ти отвори друга.

Приятен ден!

Nev
20.04.2010, 11:29
боже какво толкова е направила жената бе хора каква грешка е извършила да не е убила човек :confused:
И аз това се чудя. Видях, че на едно място е поискала да й пратят схемата на e-mail, защото не може да се справи с линка. Отговорът беше... все едно е помолила някого да си отреже ръката.
И аз не знам за каква грешка става въпрос, въпреки че прочетох доста от мненията й. Нищо толкова страшно не видях.

puxito
20.04.2010, 11:31
И аз това се чудя. Видях, че на едно място е поискала да й пратят схемата на e-mail, защото не може да се справи с линка. Отговорът беше... все едно е помолила някого да си отреже ръката.
И аз не знам за каква грешка става въпрос, въпреки че прочетох доста от мненията й. Нищо толкова страшно не видях.

абе тия хора май няма какво да правят и само се заяждат

dessislawa1
20.04.2010, 11:34
Здравейте, момичета!
Зачетох се в мненията ви по тази тема от първата страница. Прави сте- зависи от човека - ако е добър-помага. Ако е споделянето не му е на сърце или е вързан с някоя гобленарска фирма - си проличава... Или не ти праща схема, или замълчава...
Нямам много време да се ровя във форума, не съм спец по структурата му , но имам предложение : Ако е възможно да се синтезират мненията с посочени линкове за схеми или се знае , че еди кой си е шил определен гоблен в оригинал.. Чудесни са одобренията и похвалите за някои неща, но така набъбват страниците и трудно се преглежда всично написано и споделено.
Аз съм почитателка на Вилеровите гоблени и се опитвам да си набавя оригинални комплектовки за нещата който ми харесват.
Имам две- на Холандската воденица и на Каменната порта на Загреб - благодарение на Росица. Дамата беше така отзивчива и бърза, дано повечето да са като нея!
Сега си търся Казанската Мадона...

brambi70
20.04.2010, 12:31
brambi70,

Нападките са защото упорито отказваш да признаеш грешката си.

Направи ми изключително лошо впечатление, че вместо това, ти реши да предизвикваш съчувствие и съжаление, и по този начин да замажеш положението и манипулираш суфорумките, като си поиграеш с тяхната човещина.
НИКОГА повтарям НИКОГА ,не съм търсила съжаление,дори повечето ми познати незнаят че съм болна -не съм казвала само заради това ДА НЕ МЕ СЪЖАЛЯВАТ ,говориш за човещина-ами тя на теб определено ти е чужда-

marji
20.04.2010, 12:42
Brambi70, мила, престани да се терзаеш. :loveglasses:Има хора всякакви в този форум, затова ще срещнеш много отзивчиви момичета, но и много негативна енергия. Особено напоследък. Защо - и аз самата нямам обяснение. :confused:Моят съвет е да опиташ още веднъж да пуснеш снимките на търсените от теб гоблени в темата за заявките. Прати ги и на моя имейл - имам доста схеми и се надявам доколкото мога да ти помогна.:idea:

matcata
20.04.2010, 13:20
НИКОГА повтарям НИКОГА ,не съм търсила съжаление,дори повечето ми познати незнаят че съм болна -не съм казвала само заради това ДА НЕ МЕ СЪЖАЛЯВАТ ,говориш за човещина-ами тя на теб определено ти е чужда-

Думите ти прозвучаха точно така-сякаш искаш да те съжаляват.Аз като нова във форума съм грешала много пъти и съм обърквала темите ,но никога не ми е било трудно да се извиня,защото е нормално човек да греши.Има много "нови" съформки,които от две години са във форума с по пет мнения и то само за заявки за месеца,и дори незнаят как да си поискат.Пускат един гоблен по 5-6 пъти като си мислят ,че веднага трябва да се намери,а понякога момичетата може да го намерят след месец.Не казвам,че си от тези хора,но мисълта ми е ,че тези неща изнервят и така се получават дразгите,а не трябва да е така.И мисля че трябва да прекратим този спор,защото само повече спориме.И мене са ме мъмрили,кой крив ,кой прав нали знаете,че монетата има две страни,така че по-спокойно,бвз това живота ни е доста неспокоен:kissyou:

djina59
20.04.2010, 13:51
Здравейте момичета,чета от няколко дни темата и възникналите спорове и реших да споделя и аз нещо-
в този форум съм от основаването му още ,макар че се наложи след това да правя още няколко нови регистрация заради забравена парола и т.н. ,но
и до ден днешен още греша
и до ден днешен още питам
правилата се менят постоянно както и хората на форума
дамата която е наранена нека не остава с лоши впечатления ,готова съм ако имам схемите веднага да и ги изпратя ,само да покаже картинки или да каже кои са
никога не е ставало въпрос за съжаление ,пак ще дам пример със себе си
за този дълъг период на форума много малко хора знаеха за мен че съм инвалид ,но докато бях на инвалидна количка бях и най активния участник тук ,сега слава богу съм на крака и все време не остава за форума.
Така че не се претеснявайте ,не всеки път може да се намери схемата която търсим ,или пък този който я има в момента не е влизал на форума и така ..............бъдете търпеливи и упорити
С най добри чувства към всички вас
ПЕПА

rostso
20.04.2010, 14:18
Като стана въпрос за човешки трагеди и съжаление бих искала да кажа следното:

puxito, djina59,

Възхищавам на силата, която притежавате, за да превъзмогнете сполетялите ви нещастия и то с достойнство, без хленчене и без да го натрапвате на другите.

Момичета, най-искренно ви се възхищавам!:kissyou:

djina59, много се радвам, че при теб нещата са приключили щастливо!

puxito, стискам ти палци всичко да се уреди по най-добрия начин!

Искам да изровя една не чак толкова стара тема:
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7876

Моля, прочетете и ако имате възможност - помогнете!

manka
20.04.2010, 22:13
Цитат:
Първоначално написано от zlatorozka
Илиана!Не съм съгласна с твоите доводи,че мамя някого във форума.След като хората/даже и млади/съфорумки харесват това,което им изпращам,то те имат право да го работят или не ПО ТЯХНА ПРЕЦЕНКА.Още от миналата година ми направи впечатление,че много,много не обичате новите идеи и много ви е МЪЧНО ,че има и други работещи хора сред вас/даже по-добри/.Колкото до схемите няма нищо да Ви изпратя,защото просто НЕ ИСКАМ!!!:


Сега вече е време и аз да се намеся,тъй като си спомням че въпросната дама златорозка я бях помолила да не праща схеми на които пуска картинките през програми,и вече си мисли че е направила схеми.Много моля да не подвежда така потребители,които не са запознати с това "изкуство",че току виж някой е почнал да шие от тях,и после ще съжалява доста.
А ако дамата мисли че аз греша,да бъде така добра и прати поне един лист от схемата на Илияна,тя да каже дали става за нещо,на нея и имам пълно доверие,що се отнася за пренабиране на схеми.
Илияна е напълно права,и мисля че дамата и дължи извинение:confused:

Илиянка,въобще не си трий поста,нека госпожата хубаво да го прочете ,че да видим колко смислен отговор ще ни даде!!!!

manka
20.04.2010, 23:00
И в тази тема да се разпиша,като съм почнала наред да пиша,айде и тук.:idea:
От много време само чета и не пиша по никакви теми,но нещо в последно време почна да се изнервя обстановката във форума,нещо разбирателството все не се получава.На мен ми е най-лесно да пусна една метличка,и да изтрия всичко,мисля че това ви е ясно,изчаквах да се поукротите,ама не става.
Старите потребители се дразнят на новите,новите пък отвръщат доста остро на някои от забележките,които се отправят към тях и става една.....
Така че мисля да приключите дискусиите поне в тази тема,всички знаем,че няма да има никакъв край този спор,просто хората ще ни четат глупостите и нападките,а това не е хубаво според мен.

van4e_to
21.04.2010, 09:04
".........Старите потребители се дразнят на новите,новите пък отвръщат доста остро на някои от забележките,които се отправят към тях и става една....." manka, много правилно го каза и ми хареса :clap::clap:
Но ако за "новите потребители" или поне за част от тях - хайде да не ги слагам всички под един знаменател, този форум е място от където могат да си "копнат" някоя/няколко схеми, то за "старите потребители" това не е така :idea:
Повечето от нас, които са отдавна във форума, намират в него място пълно с много приятели, място за обмяна на идеи, място където можеш да научиш доста нови неща и е някак много специално. Всеки знае как се чувстваш там, къде споделят идеите ти, заниманието ти и въобще това, което те вълнува. И само ние си знаем какъв ад настава за всяка една от нас, когато няма форум :(
Така че, много моля новичките потребителки да проявят нужното уважение, защото ако понякога сме по-остри към тях, то е защото искаме да опазим едно от малкото хубави неща, които имаме! Скоро надявам се и те да се убедят в това!
Ами хубав ден на всички и дано няма сърдити :kissyou:

toni68
21.04.2010, 09:44
Едно огромно благодаря на всички че ви има!:kissyou:Едно огромно благодаря за помощта и отзивчивостта която намирам тук!Нови съфорумки,стари,бъдещи всички тук сме у дома!Физически така или иначе не съм у дома,но психически точно ТУК във форума се чувствам у дома!Намерих страхотни приятели които облекчават напрегнатите ми дни.Нека имаме повече търпение и толерантност.Моля ви , нека направим всичко възможно за да запазим форума като място за отдих и почивка! Обичам ви!:kissyou:

Лили
21.04.2010, 09:51
Тези дни само чета.Момичета аз съм най възрастната от всички Вас.За мен форума е място където намерих много приятели,сродни души.Аз съм грешала много и продължавам да греша.Не се сърдете когато Ви направят забележка,значи така е трябвало.Но знайте че лошата дума се помни и боли,затова се въздържайте.
Немогат да се намерят всички схеми които търсим.Неможем и да ушие всичко което имаме.С това което мога да помогна винаги съм била готова да изпратя дори и по пощата независимо от разходите.Аз съм от хората на които с добра дума могат да ми вземат и душата.:D
В днешния напрегнат ден нека бъдем по добри,внимателни и уважителни независимо от възрастта.
Спокоен и успешен ден на всички и само положителни емации.

tdm13
21.04.2010, 12:51
Най-после консенсус!
Да прдължим да си говорим културно и възпитано,без лични драми,дразги и т.н.

sissak
21.04.2010, 12:52
АМИН !

Miro
21.04.2010, 13:52
Тези дни само чета.Момичета аз съм най възрастната от всички Вас.За мен форума е място където намерих много приятели,сродни души.Аз съм грешала много и продължавам да греша.Не се сърдете когато Ви направят забележка,значи така е трябвало.Но знайте че лошата дума се помни и боли,затова се въздържайте.
Немогат да се намерят всички схеми които търсим.Неможем и да ушие всичко което имаме.С това което мога да помогна винаги съм била готова да изпратя дори и по пощата независимо от разходите.Аз съм от хората на които с добра дума могат да ми вземат и душата.:D
В днешния напрегнат ден нека бъдем по добри,внимателни и уважителни независимо от възрастта.
Спокоен и успешен ден на всички и само положителни емации.

Да Лили , съгласен съм с теб и те поддържам за всичко , което казваш . Ще остане само доброто , всеки от нас може да каже много неща и аз по една или друга причина не съм могъл да пратя схеми , и аз съм пращал схеми и по поща и по имейл , и аз съм бил разочарован от съфорумци и стари и нови , и аз съм приемал някои неща за обиди , и после съм установявал че и аз съм грешил , и като мине време съм виждал и че извиненията не са били исренни , или че и аз съм затаил подозрения , които са били напълно погрешни . Много пъти са ме пращали за "зелен хайвер" , като разбира се ще дам пример - преди време пратих гоблен без легенда и година след това го видях с легендата , и разбира се трябваше да напомня за себе си , защото имаше и обещания за този гоблен , но ... по важното е да забравим лошите неща , наистина да сме по - добри , внимателни както каза Лили , и по - толерантни. Пиша това , защото наистина създадох много приятелства тук , и ми е мъчно че някои се разпадат , мъчно ми е , че и в този момент пак се опитват да ме излъжат , но казвам , че наистина не се сърдя и този форум е мястото където наистина ми е приятно да бъда.
Приятен ден на всички

tatuncev
21.04.2010, 14:13
Хайде ,пак се почна! Момичета, не искам да адвокатствам на zlatorozka,но лично аз имам ,не 1 и 2 схеми по мои картинки ,направени от нея и то АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО(да не говорим,че и извадих душата да бърза заради снаха ми). Също така имам и от iliana67-не само ми намери схема на икона която я няма никъде ,но и заради мен си игра да я преработва(защото аз съм капризна).Много е лесно да искаш нещо от някого-тогава ставаш мил ,любезен ,отзивчив, а когато ти откажат почваш да хулиш.Може би тайната е в начина на искане-никой не е длъжен на никого!За да не съм голословна -получих ЛС и ви го пускам да го прочетете."Моля да ми изпратите схема и ключ на гоблените в оранжево от заявката за м. декември."Първо сме април,второ от кой пост-извинете ,но не мога заради вас да се връщам 4 месеца назад ,да ровя из цяла тема,при цялото ми желание за бъда любезна към новодошлите!Спестявайте ни взаимно времето с по конкретни обяснения!
Уважавам желанието и възможностите на хора които,могат да правят нещо ,което аз не мога.И се съгласете,че безплатен обяд-няма!
Лек и спорен ден!

P.S Довечера сама ще си изтрия поста!

Ge4i1970
21.04.2010, 14:28
Лелеее, тука вече стана страшно! :mad: Какво става, момичета? Вместо да се радваме на общото си хоби вие превърнахте форума в битак! Съжалявам за острите си думи, но ми се струва, че ако продължавате така много хора ще се откажат да влизат тук! А дали това не е целта? :confused:

nihao
21.04.2010, 16:50
Лелеее, тука вече стана страшно! :mad: Какво става, момичета? Вместо да се радваме на общото си хоби вие превърнахте форума в битак! Съжалявам за острите си думи, но ми се струва, че ако продължавате така много хора ще се откажат да влизат тук! А дали това не е целта? :confused:

Aбсолютно съм съгласна с теб,
страшно лошо впечатление прави. Не разбирам защо рано или късно във всички български форуми се стига до заяждане. В крайна сметка тук сме за да се обединяваме и подкрепяме, а не обратното.

bumer2008
21.04.2010, 17:56
И аз да кажа :D тук всички са страшно отзивчиви тук намерих толкова много информация за фирми за които и мои познати гобленарки дето шият 15 години не са и чували много ми е приятно ако по някакъв начин мога да помогна и аз. Работя в шивашка фирма и вярвайте с толкова жени на едно място за 4 години съм се наслушала на толкова спорове и интриги .Харесвам този форум много ще се радвам ако забързаното ми ежедневие поспре и лично се запозная с поне Пловдивските съфорумки пращам на всички по една :kissyou: и се усмихвайте повече а който иска да се научи на нещо се научава се и сам аз до преди 3години незнаех що е това компютър :-|

did_tag
21.04.2010, 18:29
............Харесвам този форум много ще се радвам ако забързаното ми ежедневие поспре и лично се запозная с поне Пловдивските съфорумки пращам на всички по една :kissyou: .........

Чакаме те тук: :kissyou:

СРЕЩА 25.04.10 г. неделя 13.00 часа " Пасифик".

bumer2008
21.04.2010, 19:36
Благодаря за сърдечната покана ама ще се работи цялата семица и дори в неделя:cry:имаме много голям износ за следващия петък но скоро и аз ще цъфна на някоя от срещите забелязах че са честичко все ще ми се отдаде възможност да дойда :kissyou:

manka
22.04.2010, 08:11
.Само,че аз няма да се извиня,защото съм убедена,че ПОМАГАМ НА МНОГО СЪФОРУМКИ,КОИТО СА СЕ ОБЪРНАЛИ ЗА ПОМОЩ И НАЙ-ГЛАВНОТО СА ОСТАНАЛИ МНОГО Д О В О Л Н И!!!

И как им помагаш на тия съфорумки,като им искаш пари,за да им направиш схема по дадена картинка,не ти прави чест,аз на твое място бих си замълчала,и даже бих се извинила,на всички,които си подвела с тия правени схеми,защото съм убедена,че повечето от тях са пълен боклук/извинете ме за последната дума/.



Сигурно манка веднага ще изтрие поста ми,но и на нея ще кажа,че мястото и за тази свада не е тук,а на страницата за това.Всичко добро.Моят девиз винаги е бил:ТВОРЧЕСТВОТО И ДОБРОТАТА ЩЕ ПОБЕДЯТ!!!

Постовете са преместени в съответната тема за това:idea:
,няма да ги трия за сега.........

manka
22.04.2010, 08:54
Хайде ,пак се почна! Момичета, не искам да адвокатствам на zlatorozka,но лично аз имам ,не 1 и 2 схеми по мои картинки ,направени от нея.


Много те моля,прикачи само едно листче да го видим:idea:,от нейните творения тук във форума,за да се убедим и ние че госпожата може да прави схеми,и да приключим с тия дебати:confused:
Ако не искаш да го правиш те разбирам,и няма да настоявам.


Обръщам се и към другите момичета на които е правила въпросната дама "схеми",само едно листче качете в тая тема,да го погледнем,моляяяяя:idea:

Denica
22.04.2010, 08:59
.Разбирам,че доста скучаеш в къщи,въпреки че можеш да си позволиш/както самата каза/да си купуваш независимо от цената гоблени и да си ги бродираш!!Спря подигравките с някои от съфорумците,одумахте тези,които не по своя вина не са разбрали нещо иииииии.....започна кавгаджийските си приказки с мен.Само,че аз няма да се извиня,защото съм убедена,че ПОМАГАМ НА МНОГО СЪФОРУМКИ,КОИТО СА СЕ ОБЪРНАЛИ ЗА ПОМОЩ И НАЙ-ГЛАВНОТО СА ОСТАНАЛИ МНОГО Д О В О Л Н И!!!
Аз съм убедена,че да правиш схеми по картини с програми е МНОГО ЦЕННО ,защото само да пренабираш и ровиш из архивите си НЕ Е ТВОРЧЕСТВО.Използваните от мен програми са за това създадени,за да разработват гоблени от разл.оригинални снимки и картини,с което да се излезе извън ограничителните рамки на ВИЛЕР и др.С
Както е казал народът:За всяка уста си има и лъжица.
Сигурно манка веднага ще изтрие поста ми,но и на нея ще кажа,че мястото и за тази свада не е тук,а на страницата за това.Всичко добро.Моят девиз винаги е бил:ТВОРЧЕСТВОТО И ДОБРОТАТА ЩЕ ПОБЕДЯТ!!!

Zapochna interesna zaigravka ...

Hubav deviz imash, no mai zabravi chastta s dobrotata ...

Ni v klin ni v rakav "zahapa" Iliana ...
Kakvoto i da e stavalo vav Foruma, az ne pomnia sluchai da e otkazala na niakogo da prenabere goblen, nito da e iskala pari za truda si!!! Da ne govorim za tonovete arhiv, koito bezvazmezdno razdade prez godinite ...

passios
22.04.2010, 09:10
наистина Илиана е много отзивчива, казвам го от личен пример и съм й много благодарна :)

tdm13
22.04.2010, 09:27
Илиана е най-прекрасният човек,който познавам!Дълажа й огромни благодарности не само за схемите,които ми е дала,но и за ценните съвети.
Илианче,не се връзвай на хора,които явно са клиничен случай.
Това,че някой се мисли за много велик,не е лесна работа :D.

van4e_to
22.04.2010, 09:27
Едва ли има човек във форума, който да е поискал схема от Илианчето и тя да не е откликнала :confused:
Аз със сигурност съм една от тези, на които тя винаги се отзовава и то на момента, затова си я обичам и уважавам!:kissyou:

malcheva1984
22.04.2010, 09:31
и аз съм на същото мнение! Илиана,благодаря ти че винаги когато си имала възможност си помагала. И ПРИ ТОВА БЕЗПЛАТНО!!!!

manka
22.04.2010, 09:41
За Илияна го знаем,тя си ни е добричка милата.

Дайте да видим какво ще направим,изровете едно листче де отнякъде,че ми е любопитно да видя как се правят схеми от златорозкаhttp://s16.rimg.info/c00e94a56d7048174a415a5c09600361.gif

sissak
22.04.2010, 09:59
Илиана е най-прекрасният човек,който познавам!


Не е вярно, аз съм най-прекрасния човек :gipsy: .Оооопс, но не се познаваме.Нищо де, като се запознаем, ще видиш :D

Дали ми се получи шегичката :bong:

Denica
22.04.2010, 10:02
Не е вярно, аз съм най-прекрасния човек :gipsy: .Оооопс, но не се познаваме.Нищо де, като се запознаем, ще видиш :D

Дали ми се получи шегичката :bong:

Ako iskash da zapochnem nov spor (iavno horata skuchaiat i im se kara) - AZ SAM NAI-PREKRASNA NA ZEMIATA :D
Poluchi ti se :kissyou:

malcheva1984
22.04.2010, 10:04
ееее,всички сте пракрасни....:D:D:D
а дали и аз?:confused:

Ge4i1970
22.04.2010, 10:15
:D Е,това вече е друго! Приятно е денят ти да минава в шеги и закачки, нали? Относно Илианка и аз искам да кажа, че е един от малкото добри хора, които познавам (макар и виртуално).
:kissyou: За теб, Илианче!

Приятен ден на всички!

djavka
22.04.2010, 10:21
За всички нас, които сме прекрасни - малко пролетно слънчево настроение - http://s15.rimg.info/6cd85c3f1884b248c1d773ed13d52990.gif (http://smajliki.ru/smilie-885935751.html) . Нека денят на всички е хубав!
И да не забравяме, че днес е Денят на планетата http://s14.rimg.info/c031c1a30c3bb496afcf149999ff273c.gif (http://smajliki.ru/smilie-864572871.html)

malcheva1984
22.04.2010, 10:28
http://s9.rimg.info/18d4fe4e432762959454b5637960f7ec.gif (http://smajliki.ru/smilie-702621543.html)

tatuncev
22.04.2010, 10:49
Мили момичета,още веднъж казвам,че не съм адвокат на никого,но и от двете момичета -Илиана и Златорозка,лично аз съм доволна от тяхното отношение и внимание! Изобщо не разбирам от правене или преработка на схема и не мога да давам оценка на качеството на работата им,затова слагам схема от Златорозка-специалистите да преценят!Останах изумена,като чух за сумите които са ви искани за схеми,защото на мен не ми се е случвало нито веднъж!Желая и на двете много здраве, щастие и успехи!
http://img1.openfile.ru/1010740/pv4/10107401004221100337058.jpg (http://openfile.ru/photo/18629/)

И от мен хубав пролетен ден!
http://s13.rimg.info/0fb25980427e31f769bf8548ce354038.gif (http://smajliki.ru/smilie-829490439.html)

sissak
22.04.2010, 11:11
Без да давам оценка за схемите на Златорозка, искам да покажа как изглежда една моя схема.Който иска да сравнява и да си прави свои изводи.

http://s07.radikal.ru/i180/1004/e1/f7c5011fff15t.jpg (http://radikal.ru/F/s07.radikal.ru/i180/1004/e1/f7c5011fff15.jpg.html) http://s49.radikal.ru/i126/1004/da/312d82c021e3t.jpg (http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i126/1004/da/312d82c021e3.jpg.html) http://i069.radikal.ru/1004/0e/8d913ec509eet.jpg (http://radikal.ru/F/i069.radikal.ru/1004/0e/8d913ec509ee.jpg.html)

Държа още веднъж да кажа, че целта ми не е да се заяждам с никого.Давам база за сравнение на две любителски разработки.Поне аз не се занимавам професионално с това.

:kissyou:

rostso
22.04.2010, 11:42
Лично аз съм се сдобивала с 3 схеми на zlatorozka. Първата директно замина в кошчето за боклук. Бях безкрайно възмутена! От към единични бодчета беше много по-зле и от ХАЕД. Беше тъпкано с всевъзможни цветове дори и на големите области като небето, където е очевадно от картинката, че е само един цвят. Сега съжелявам, че не мога да ви я покажа. Вчера се сдобих с още 2 "схеми" и пак изпаднах в потрес. Прикачвам ги - изводите можете да си ги направите сами.

http://s44.radikal.ru/i103/1004/ec/6720fba93507t.jpg (http://radikal.ru/F/s44.radikal.ru/i103/1004/ec/6720fba93507.jpg.html)http://s50.radikal.ru/i127/1004/4b/37c5f806d321t.jpg (http://radikal.ru/F/s50.radikal.ru/i127/1004/4b/37c5f806d321.jpg.html)http://s51.radikal.ru/i132/1004/f5/204b21cc35b1t.jpg (http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i132/1004/f5/204b21cc35b1.jpg.html)http://s006.radikal.ru/i215/1004/84/073326544036t.jpg (http://radikal.ru/F/s006.radikal.ru/i215/1004/84/073326544036.jpg.html)

Много ще се радвам, ако Илияна, sisak или някой друг се хване да разработи истинска схема на това гобленче. Тогава ще се види кой крив кой прав. (аз отдавана издирвам тази хубавица и синята и другарка).

Златорозке, няма да е лошо да подкрепиш твърденията си с някакви факти. Покажи един гоблен, ушит по твоя схема, или една съфорумка, която е започнала да шие по твоя схема или поне покажи нещо, което ти си ушила. Защото, след като твърдиш, че това твоето са "схеми", аз много се съмнявам, че знаеш как се вдява игла.

rostso
22.04.2010, 11:43
Това как да го разбираме? Че си против разменянето на схеми? Че си против съществъването на раздел "Безплатни схеми" и ни заплашваш, че "Ще стане страшна, уверявам Ви!"?


Влизам в тази тема за да помогна на някой /никога не съм искала схеми от никого/, и наистина прави впечатление огромния брой издирвани гоблени:confused:
Мисля, че има магазини за тези работи, а тук се предлага "ВОДЕНИЦАТА НА БУШЕ"с ДМЦ конци? Ще стане страшна, уверявам Ви! Ама наистина СТРАШНА!

malcheva1984
22.04.2010, 11:54
има една програма,казва се stitch art easy!4.0
освен с нея да са правени?:confused::confused::confused:

ya-ya
22.04.2010, 11:55
Не искам да се конфронтирам с никого,самият този спор ми е крайно неприятен.Качвам схемита,по молба на Манка.
Получила съм една схема от въпросната госпожа.Получих я светкавично и без да ми е искала пари.Но аз не исках пренабор.Ако пък мислите,че това е GK ............ оставям вие да прецените
http://dox.bg/files/dw?a=9e5b46f32e
http://dox.bg/files/dw?a=7c7bf69b06
http://dox.bg/files/dw?a=8aece8c502

rostso
22.04.2010, 11:57
Момичета, има мнооооого безплатни сайтове, където се прикача картинка и до 5 минути ти се генерира схема. Всички знаем, че при такива схеми резултата не е добър. Златорозка очевидно използва някой от тези сайтове. (къде ли й е творчеството, за което претендира?) Знаем също така, че разработването на една истинска схема отнема дори месеци.

vania.kaimska
22.04.2010, 14:14
Момичета два дена ви чета .Не спорете за глупости.Хората са казали:Убий простака с мълчание
Като не ви харесват схемите на Златорозка,просто не и искайте.Вие искате-тя ви изпраща а после оле,ле.

kara52
22.04.2010, 14:24
Много отдавна не съм писала във форума, но този път не мога да се въздържа.
Уважаема госпожо zlatorozka, не се и съмнявам че сте получили много благодарности след като момичетата са получили схема на някой от търсените гоблени, а това е съвсев естественно да благодариш на човека, който ти е помогнал, но..... представям си какво ще бъде тяхното разочарование после, когато започнат да го шият или дори ушият и видят в друг ушит гоблена, който те са търсили и си мислят, че са намерили и ушили и сравнят двата екземпляра?
Когато аз търся гоблен, а предполагам и останалите момичета - търся определен гоблен с вече изпробвани схема и ключ, и желая да постигна същия резултат, който съм показала в заявките, а не картинка от която не зная какво ще излезе в крайна сметка - не съм толкова богата, за да хвърлям пари на вятъра за материали, които в крайна сметка ще останат на дъното на някое чекмедже или шкаф и на всичкото отгоре докато се осъзная ще изгубя време и положа къртовски труд...... Такъв риск може да се поеме само, ако знаеш предварително, че това е неизпробван модел - експеримент - както прави sisak - тя разработва собственни схеми и сама ги изпробва и доста от момичетата са ги искали от нея и шили, но вече знаят резултата и са го харесали. Във вашият случай вие само подвеждате момичетата и вместо радост в крайна сметка ще донесете само разочарования и хвърлени пари и труд на вятъра.

rostso
22.04.2010, 14:26
vania.kaimska,

Ванче, там е въпроса. Ние не й искаме схемите. Тя сама ни ги натрапва. Например, когато някой търси дадена схема в заявките, тя му изпраща някакъв си неин боклук. А хората търсят оригиналните схеми и някой по-новичък може да й се хване. Поне да предупреждава, че това, което изпраща не е оригиналната схема.

Според мен - ето каква е цялата работа:

Въпросната Златорозка си няма никаква представа от гобленарство и за това наистина си въобразява, че прави хубави схеми. Госпожата се изживява като наркотик - първите дози са без пари и като се пристрасти човек ще-не ще започва да си плаща. И при нея е така. Мисли си, че като раздаде някоя и друга смема без пари и ние ще останем запнали с отворена уста от възхищение и за следващите схеми ще й платим луди пари само и само да ни ги направи.

ГОСПОЖО ЗЛАТОРОЗКА, за толкова глупави ли ни мислите? Наистина ли смятате, че ние не сме способни да пуснем една картинка през програма за обработка?

manka
22.04.2010, 21:09
От всички показани днес схеми на тая въпросна госпожа zlatorozka ,мога с чиста съвест да кажа,че предлага голям боклук:confused:
Жалко само че изчезна някъде в пространството,и даже няма съвест,да се появи тук и да се извини.

РР.Дано никой не е почнал да шие от нейните "истински "схеми,че голямо разочарование ще падне..

maleks
22.04.2010, 22:24
Що си не вземете игличките и не си ги забодете някъде...на панамата...
Пък и що да не ви предизвикам!
Това го искам отдавна!http://i066.radikal.ru/1004/90/f851700bc1f0t.jpg (http://radikal.ru/F/i066.radikal.ru/1004/90/f851700bc1f0.jpg.html)
И тъй като никой не откликна със схема, колкото и пъти да го пускам по заявки, явно няма такава.
Съгласна съм да го ушия по схема на zlatorozka и по нечия друга схема, без претенции.
Ще шия и показвам паралелно и двата етапа.
Искам и прозрачност на схемите, т.е. публично публикуване.
В процеса на шиене, може би ще имам нужда от "приятелите" на Дорис, ама това е друг въпрос.[:]
Ай да ви видя сега!На кяр съм, ще си го ушия най-накрая, ако една от схемите е сполучлива, а и вие ще си решите спора!

svetlana770
23.04.2010, 14:40
Аз не съм от старите във форума,но имам някакви впечатления.Представете си реакцията на някой,който днес се включи в този форум и..... точно в тази тема.Има да се чуди сред какви хора е попаднал и с кого ще споделя ...Аз лично споделям и неща , които не са само за гоблени.Вие бихте ли си писали сами на себе си ,ако прочетете злостните неща ,които сте писали тук?Може би в изблик на ярост, но "Казана дума ,хвърлен камък".

Дали да не изтрием всички постове тук от последните 2-3 дни,че и без това повечето са.......

puxito
23.04.2010, 14:45
манка нямах предвид последните постове а всички свързани с тази простотияда се изтрият

manka
23.04.2010, 14:47
Дали да не изтрием всички постове тук от последните 2-3 дни,че и без това повечето са.......

Изтрила съм каквото трябва,това което се отнася до златорозката,няма да го махна.Нека остане още малко,все пак има хора,на които е изпратила схеми,дано го прочетат това.И да си направят сами извод-дали да шият или не по нейни схеми.:idea:

vania.kaimska
23.04.2010, 17:35
:clap:Крайно време беше да пуснеш прахосмукачка:gipsy:

Tais
23.04.2010, 17:49
Има бургаска фирма,която предлага ХАЕД?:confused:

doris
23.04.2010, 19:53
Ама тука станало МНОГО интересно!:idea:
Tais,"пали гумите" тръгваме към Бургас за ХАЕД:D

А "приятелите " ............ве4е съм им купила билет за Пловдив да "подгряват " Малекс. Аз , ще се присъединя след 24 май;):D:kissyou:

Tais
23.04.2010, 21:16
Ти си по - близо,аз докато се довлача от Кърждали...ти ще забравиш че си била в Бургас:D:flowerlove:

doris
24.04.2010, 17:36
Ти си по - близо,аз докато се довлача от Кърждали...ти ще забравиш че си била в Бургас:D:flowerlove:

За ХАЕД само след теб!!!!:gipsy:

malcheva1984
24.04.2010, 17:40
и къде точно в бургас има такива гоблени?

HB
26.04.2010, 10:16
Относно zlatorozka: преди време започнах спор относно нейните първи схеми публикувани във форума. Още тогава изказах мнението си по въпроса с примери. Стигна се дотам, че да поискам извинение от zlatorozka във форума. Не получих такова. Тогава се сметна (поне така мисля), че излишно разпалвам страсти и постовете бяха поизчистени. Редовно (при възможност) следя темите във форума, без да давам мнения. Но тогава нещо ме жегна и реших да се включа. Действително, всеки има право да си пусне картинка през програмата и да направи схема, да я публикува. Но може да стане по много начини: може да каже например, ето, аз съм начинаещ в разработването, разработих схема, какво е вашето мнение, как Ви се струва, какво ще излезе като краен резултат и т.н.. И най-важното: да умее да възприема критиките и предложенията, да се учи от тях и да се развива в положителна посока. Тогава ще има подкрепата и на останалите.

с уважение и приятен ден!

ВанчетоМОД
26.04.2010, 13:58
:kissyou::yes:ММммм, да и болшинството мисли така, но...., тя пък мисли така..."тези пък кавво са се захванали с мен, в цялата държава няма никой наказан - та мен ли за някакви си схеми...:hehe:" П.П.Цитирайки по-горния пост.

tdm13
26.04.2010, 19:57
:kissyou::yes:ММммм, да и болшинството мисли така, но...., тя пък мисли така..."тези пък кавво са се захванали с мен, в цялата държава няма никой наказан - та мен ли за някакви си схеми...:hehe:" П.П.Цитирайки по-горния пост.

:clap:

А и както почнаха напоследък проверки навсякъде,няма да отминат и тези,които показват и авторските права на творците.Както се казва идва "видов ден".Вскичко полека-лека ще си дойде на мястото.
А представяш ли какво шоу ще бъде,като погнат пък "Милена Стил",дето е в батака с двата крака.:D

jumper
26.04.2010, 20:00
ми няма да магат да сметнат глобата на Милена стил :D

ВанчетоМОД
26.04.2010, 21:40
ми няма да магат да сметнат глобата на Милена стил :D
:kissyou::clap: А САМО НА "МИЛЕНА СТИЛ" ЛИ????????????

sissak
27.04.2010, 10:25
Досега спорихме и се оплаквахме, а днес искам да се похваля.Имам си подаръци от добри форумски другачета.
Ето този гоблен ми грабна сърцето.Закачила съм си го и пасва чудесно на интериора вкъщи.Подарък от Пепен

http://s49.radikal.ru/i126/1004/48/cc4e98d0c5b7t.jpg (http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i126/1004/48/cc4e98d0c5b7.jpg.html)

Още един подарък.От Цветомилка.Парче собственоръчно боядисана панама.Какво не и хареса не те знам.Аз ще я употребя:

http://s47.radikal.ru/i117/1004/4c/f2829598745et.jpg (http://radikal.ru/F/s47.radikal.ru/i117/1004/4c/f2829598745e.jpg.html)

А и искам да споделя нещо.В интернет намерих една много хубава схема.Разработка е на някого, но за съжаление не знам на кого.Осмелих се да я преработя леко, на местата, които не ми допадаха.Не съм сменяла цветове, само бодове чистих.Ето резултата:

http://i060.radikal.ru/1004/75/d9e3ff813425t.jpg (http://radikal.ru/F/i060.radikal.ru/1004/75/d9e3ff813425.jpg.html)

Пожелавам ви слънчев и усмихнат ден.

mina
27.04.2010, 10:38
Тъй като темата освен за спорове и оплаквания ,е и за похвали,то аз казвам :sissak , ти си гений!

mamanushi
27.04.2010, 10:58
Крайно време е и тук да дойде някой с позитивноа нагласа. Омръзна ми да чета само негативи и заяждания в темата.:clap:

Miro
27.04.2010, 13:25
Не ми се сърдете , но тези спорове , вече май доста се поизтъркаха , и честно имам чувството , че се водят само и само да избие нанякъде гневът , който ни се е насъбрал от ежедневието . Глоби , крадци и т.н. , ами ... аз си купувам гоблени на Милена стил , вие също , на гобленсет събираме и разменяме , на Вилер - също , ами като погледна , все ми се струва , че най - разменяните схеми са на Милена стил , и Вилер , аз поне уважавам и събирам и шия техни схеми . Давам и пример , Водопада , който скоро ще сложа в завършените творби е на Милена стил , и честно , ще видя отзивите , но е много по - добър от този на Гобленсет , но... това си е моето мнение . Та ... да спрем и дружно да продължим коментирайки хубавите гоблени , да споделим опит , а и схеми . Форума е чудесен и небива да го загрозяваме вече.

:kissyou: ЗА ВСИЧКИ ВАС

Лили
28.04.2010, 09:37
На вън е чудесен ден момичета и момчета.:coffee::cookies:
Силве ти си не само творец но и прекрасна приятелка.Ако бяха всички като теб какво ли би се получило:confused:
Миро аз също съм шила гоблени на милена стил и съм доволна и от казанлъшките комплекти.Но сега от форума шия всичко.
Спорен ден момичета и повече усмивки.[:]

RUSINOVA65
28.04.2010, 12:00
И аз искам да благодаря на Iliana67, sissak, ata и всички други,които са се отзовавали на моите молби/ и то моментално/:kissyou: И аз съм нова във форума,но не съм забелязала някакво дистанциране към мен от по-старите съфорумки.Приятен ден на всички и много хубави мигове с любимото хоби:idea:

tdm13
28.04.2010, 19:24
Шиех си гоблени през свободното време,докато един хубав ден открих този форум.Като че ли още едно висше изкарах.Научих и се запознах с толкова много неща.Момичетата са добри и помагат.А сега се чувствам като член на една голяма общност,с която спокойно мога да разисквам всякакви теми.
А относно схемите-отдааааавна забравих да купувам готови комплекти от магазините.Даже някои модели само тук се намират.

ВанчетоМОД
28.04.2010, 20:06
Шиех си гоблени през свободното време,докато един хубав ден открих този форум.Като че ли още едно висше изкарах.Научих и се запознах с толкова много неща.Момичетата са добри и помагат.А сега се чувствам като член на една голяма общност,с която спокойно мога да разисквам всякакви теми.
А относно схемите-отдааааавна забравих да купувам готови комплекти от магазините.Даже някои модели само тук се намират.
:kissyou:Колко много си права, но наред с всички хубави неща покрай форума , при мен има и една лоша страна - вися повече на компютъра и шиенето ми "отиде...." Все си викам - сега пък за толкова малко време, няма да вадя да шия, я по-добре на комп., а то вземе, че мине час и повече.НО не съжалявам!!!:kissyou::flower:

toni68
21.07.2010, 12:12
Момичета искам да изразя огромната си благодарност към един прекрасен човек abazova_s !!! Запознахме се виртуално тук във форума, разменихме си скайп адресите и поддържаме виртуална връзка вече повече от година.Получавала съм винаги безрезервна подкрепа от нея и в радостни и в тъжни мигове. А днес ме разплака от щастие! Получих прекрасен подарък от нея! Мила Сайме, благодаря ти от все сърце!!!!Днес ме направи най-щастливия човек!:kissyou:
http://s51.radikal.ru/i133/1007/29/97366150766bt.jpg (http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i133/1007/29/97366150766b.jpg.html) http://s42.radikal.ru/i098/1007/2a/02174b18ad50t.jpg (http://radikal.ru/F/s42.radikal.ru/i098/1007/2a/02174b18ad50.jpg.html)

Лили
21.07.2010, 13:29
Тони прекрасен подарък да ти е честит.Да краси и пази дома ти. :kissyou:А за Сайме-една прекрасна приятелка.

eli1958
21.07.2010, 13:55
Миличка,да ти е честит тоя невероятен подарък от човек с голямо сърце!:clap:
Напълно ти съчуствам за сълзите ,защото и аз си поплаках днес,но това са сълзи на умиление и невероятно преживяване.
Дай Боже, всеки му такива приятели,като Сайме:kissyou:

iveta_venkova
10.09.2010, 12:19
Разликата между форумите по света
:В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш. :) Така е по принцип!!!
Но тук сякаш е изкючението,което потвърждава правилото!!!Всички са изключително отзивчиви и добронамерени!!!!
P.S. Специални благодарности на illiana70!!!!! :)

ANIMONI
20.09.2010, 18:27
Искам да благодаря на две от многото си приятелки в този форум-mamanushi и sissak за отзивчивостта им със едно стихче,преведено ми от руски от първата и преобразуването на схемата към него от втората.
Когато идва изведнаж тъга през есента,
ти си спомни, че съм приятел твой,
че винаги ще бъда с теб,
когато бурята достигне до дома
и настанат зимните виелици,
ти ден и нощ помни,
че имаш приятел при всяка беда, със теб за кой ли път
ще бъда редом аз завинаги и утре и сега...

Момичета златни сте.

tdm13
24.09.2010, 12:44
Разликата между форумите по света
:В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш. :) Така е по принцип!!!
Но тук сякаш е изкючението,което потвърждава правилото!!!Всички са изключително отзивчиви и добронамерени!!!!
P.S. Специални благодарности на illiana70!!!!! :)

:D:D

НО,в утвърдените руските форуми,както е нашият, строго си съблюдават правилата и си ги спазват.Държат на изградения принцип и не прощават на никого нарушенията на правилата-правят забележки,трият постове.....А има един много мафиотски форум,където за най-малкото нарушение всички те правят луда и са абсолютно безкомпромисни и не правят и най-малко изключение.Виж,ако е някое малко форумче,дето непрекъснато си търси модератори,там всичко е позволено.Докато тук ако се направи забележка за нарушение,този който ги е нарушил започва да реве като пеленаче с напоен и пълен памперс.Може ли,например,в тема,в която се обсъждат бодове,панама,конци или каквото и да е било,да пускаш заявка за схема?!Или пък си пуснал заявка за схема,не се знае дали изобщо някой я има, да ти пишат"изпрати ми схемата" и т.н. и т.н.
Това е лично мое мнение,останалите може да мислят съвсем друго.Но няма смисъл да влизаме в излишни спорове.:loveglasses:

puxito
06.10.2010, 11:58
Искам да искажа своята благодарност към d0nka от Поморие днес ме зарадва със страхотен подарък ,Благодаря ти и ти пожелавам много красиви гоблени и още толкова много красиви цветя ,градината ти е невероятна -БЛАГОДАРЯ ти!!!!!! :kissyou::kissyou::kissyou:

http://store.picbg.net/thumb/05/DD/302934f9ab0e05dd.jpg (http://picbg.net/img.php?file=302934f9ab0e05dd.jpg)

zhak
09.10.2010, 20:49
тъй като не знам към кого да отправя питането си реших да споделя болката си тук -днес бях неприятно изненадана от следното : потърсих темата си да кача гоблена който взех от атилието и открих темата си не там където очаквах (според датата на последната си актуализация) и като я отворих да си кача снимката разбрах причината -всичко след 19.09 до днес бе изтрито ,а на 2.10. бях качила последният си ушит гоблен и мисля , че имаше коментари между 29.09 и 2.10 които не ги виждам и въпреки че не аз съм ги изтрила се извинявам на тези които не си откриват коментара
не знам на кого пречат моите гоблени за да се трият ?
преди време ми бе изтрита страницата в мултито, че съм нарушила нечии права -стана би неприятно за загубеното време да качвам схеми но приемам аргумента ,но тук чии права съм нарушила с качването на собствените си гоблени?
ако преча на някой -нека каже няма проблем да се оттегля от този форум в крайна сметка той не е единствен-приятно ми бе да съм сред вас и съм помагала с каквото мога но не ми е приятно такова отношение към труда ми , не обвинявам никой просто споделям разочарованието си и ме извинете ако съм помрачила настроението ви в почивните дни :kissyou:

manka
09.10.2010, 21:03
Питането ти zhak е към мен доколкото виждам:confused: писах ти и на ЛС,ще го напиша и тук,не съм ти трила нищо в готовите творби.Никога ама никога не трия неща пуснати тощу що,така че нямам обяснение къде ти е гоблена,ти сигурна ли си че си го качила там:confused:

Denica
09.10.2010, 21:27
Може да е имало друг проблем - преди седмица и от моята тема изчезнаха около 20 мнения - нямам представа мои или на съфорумци.
Може би има някакъв технически проблем!!!

ВанчетоМОД
10.10.2010, 02:04
:kissyou:Манка е трила мой неща, но с право / в правото си на модератор/. Не вярвам това да е нещо направено умишлено. Може би наистина е техническа грешка. Zhak, моля те мила, не се отказвай, наистина се радвам на всичко качено от теб тук във форума.:kissyou:

zhak
10.10.2010, 09:54
:kissyou:Манка е трила мой неща, но с право / в правото си на модератор/. Не вярвам това да е нещо направено умишлено. Може би наистина е техническа грешка. Zhak, моля те мила, не се отказвай, наистина се радвам на всичко качено от теб тук във форума.:kissyou:

аз не отричам ничее право, но мамка каза че не е тя ,и ако ще се трие нещо редно е да се каже причината (например ако е допусната грешка за напред да не се допуща ) да се трие по отделните теми-това приемам трупа се доста излишен материал във форума , ако някой си направи труда да разгледа по обстойно някоя тема ще види че има доста повтарящи се неща и там има много за триене забелязала съм в последно време да се качват снимки на гоблени които вече ги има в темата но май повечето не си правят труд преди да качат нещо да прегледат темата и ако го няма този гоблен тогава да го качват , но да се трие от страницата на твоите творби това не го приемам освен ако причината не е техническа :kissyou:

ВанчетоМОД
10.10.2010, 14:41
:kissyou:Zhak, не си хаби нервите с това /има по-важни неща - например здравето/. Вариантите са три. Или е техн.грешка, Манка или админите. Не ми се вярва Манка да те лъже. А никой от нас не може да влезне в съобщението ти и да ти го изтрие.Аз например не качвам гоблените си тук. Качвам ги на други места.:kissyou:

ВанчетоМОД
10.10.2010, 14:45
:kissyou:Zhak, качи ги пак, ако не ти прадставлява трудност. С удоволствие ще ги разгледам.:kissyou:

tdm13
10.10.2010, 15:02
То понякога и мои снимки на мои гоблени изчезват,но предполагам,че е от вуншния файлообменник.Пак ги качвам и толкоз.
Но да изчезват ЛС и постове,които са си в темата,мисля че въпроса трябва да се отправи към администраторите.По-скоро има сривове в сървъра или някакъв друг технически проблем.Напоследък съм свидетел как много сървъри "забиват" и става малка каша.Например,в паспортния отдел,в НОИ,в бюрото по труда,магазините "Хенди"а за М-тел просто да не говорим.
Не мисля,че Манка би постъпила така.Добре,че не сме в някои от мафиотските руски форуми за гоблени.Там са кошмарни всичките им модератори,администратори,по-стари членове.

cecunka
10.10.2010, 15:10
zhak със сигурност не ти го е изтрила Манка, нито пък някой от админите.Според мен е технически проблема - както пише tdm13 - някакви сривове в сървърите. И не е само в този форум, същия проблем го има и в бг.мама. Лично на мен няколко пъти ми се случва пиша отговор и като натиснеш опцията публикувай - или изобщо мнението ти не се появява, тоест не се запазва или след известно време изчезва.

ВанчетоМОД
10.10.2010, 15:26
#Не мисля,че Манка би постъпила така.Добре,че не сме в някои от мафиотските руски форуми за гоблени.Там са кошмарни всичките им модератори,администратори,по-стари членове.[/quote]
:kissyou:И аз така мисля.:kissyou:

zhak
10.10.2010, 16:35
предлагам да забравим и продължим да си шием нали е изчезнала само снимката а гоблена си е в къщи ,просто ми стана криво съжалявам че ви развалих почивните дни като ви занимавам с този въпрос, а Ванче гоблена разбира се съм го качила пак още вчера
на всички приятно боцкане и да приемем че проблема е технически :kissyou:
п.п. не знам защо имате такова мнение за руските форуми , аз имам страница в галери ру вече втора година и нищо не ми е изтривано и съм много доволна от отношението на рускините според мен те са много коректни и любезни за съжаление ние сме по-заедливи и повето от схемите които съм събрала (а те никак не са вече малко) ги дължа на тях -виж другаде (не в руски сайт) не снимка а ми изтриха всичко

teen_f
13.10.2010, 10:07
Макар с огрооооомно закъснение,искам да благодаря на NIA за прекрасния сватбен подарък,който ми направи.Скъпа NIA,тайничко се надявах някой да ме спаси от "задължението" да ушия сватбен гоблен за собствената си сватба.Т явно четеш мисли или просто много добре ме познаваш.

Твоите гоблени бяха сложени в чеиза ми и всеки един,който прекрачи прага на дома ми беше "запознат" с тях.Всички се чудеха каква пък е тази приятелка,която е хвърлила такъв труд за да ме зарадва.Повярвай,че на фона на твоя подарък дори и най-скъпите подаръци,които получих не струват!

Благодаря ти NIA.И не забравяй-не те давам за нищо на света,на никого:)

puxito
14.10.2010, 15:08
искам да изкажа своята благодарност към pepen -Пепи благодаря ти страхотно ме изненада ,направо онемях като отворих колетчето ,панами хиляди , картички саморъчно направени от нея, ключодържатели от които единият е с бродерия игленик толкова много красив и писмо със много мили думи,които така ме развълнуваха-ето и подаракът :kissyou::kissyou::kissyou:

http://store.picbg.net/thumb/5E/2C/07ddffa558f95e2c.jpg (http://picbg.net/img.php?file=07ddffa558f95e2c.jpg)

HB
28.10.2010, 10:16
Здравейте!
Случайно попаднах на по-долното изявление в един руски форум за гоблени на потребител Tom4o ( по-долу е копирано неговото съобщение от форума). Съобщението е от 16 October 2010 - 11:17, но форума имаше проблеми до вчера и не се отваряше. Вече работи и затова чак сега и аз пиша.
Превода на съдържанието го оставям на Вас, не ми се иска да превеждам такива неща за себе си. Мисля, че това е прекалено вече. На кой съм накърнил интересите? Кого съм обидил или съм действал против него? Да съм писал нещо против някого някога? Предполагам, че това е потребител на този форум, тъй като визира идването ми на срещата във Варна на 13.11.2008г.. Никога не съм твърдял че съм най-добрият в разработването на гоблени, и няма да го направя. Интересно кои дизайнери и фирми визира въпросният потребител? Спирам с писането, защото ще се получат доста редове с много въпроси...

Това е линка към форума и по-долу копие на поста:
http://rukodelie.devichnik.ru/index.php?showtopic=103124

"Моя подруга покупала из этого Николая "Мост над рекой".Начала шить.....и ОЙ,кокой-то ужас! Схема очень похожа на прогон!А наборы как дорого стоить.Ну,успела и посмотреть и другую схему-"Синяя зима".Тут немножко лучше.Однаждый этот Николай был на нашей встрече.Но у него цель была продать свои схемы.У меня нехорошое мнение для этого "дизайнера".В Болгарии есть очень способные дизайнеры и фирмы ,предлагающие очень хорошие наборы.Пока знаю,Николай Иванов не радуется популярности в Болгарии."


с уважение НВ

Deizi_d
10.11.2010, 23:13
Момичета, казвате,че са ви трити мнения от темата, не го мислете толкова , преди няколко дни забелязах, че цялата ми тема от "Вашите творби" е изтрита, но какво да направя, реших че няма смисъл да качвам снимки на гоблените си. Наистина не ми стана много приятно, но каквото било - било. Да гледаме напред и да шием това, което ни харесва.

ANIMONI
07.12.2010, 11:51
Искам и тук да благодаря на Веси от Козлудуй/vesinko/,която след като и се оплаках ,че не ми работи принтера ми е пратила дузина схеми ,много стилна коледно-новогодишна картичка и още по-красив химикал.Много отзивчиво момиче-благодарение на такива като нея форума е най-приятното място за отмора.

Jully
23.12.2010, 18:14
Здравейте момичета, отдавна трябваше да пиша тук, за да се похваля и да благодаря на три прекрасни дами от моят град - Ани, Веси и Вяра за прекрасният подарък, който ми направиха по случай раждането на дъщеричката ми. Досега все не ми оставаше време да го снимам, но сега го направих и макар че снимката не е много хубава си личи, че всичко е направено с много любов. Благодаря ви за прекрасната изненада.:kissyou:
http://i021.radikal.ru/1012/3a/aa9cfb7def25t.jpg (http://radikal.ru/F/i021.radikal.ru/1012/3a/aa9cfb7def25.jpg.html)
И за да не пиша нов пост в темата за подаръци извън коледната игра - Ани благодаря ти и за коледният подарък.:kissyou: Страхотен е. Топката веднага бе приватизирана от голямата ми дъщеря Вени за нейната елха.
http://i059.radikal.ru/1012/a4/a8768450819dt.jpg (http://radikal.ru/F/i059.radikal.ru/1012/a4/a8768450819d.jpg.html)
А за другото трябва да се видим, за да покажеш как става плетенето на мотивчета по формичката. Аз не можах да разбера от картончето, което е оцеляло.

megim
24.01.2011, 13:25
Тук е мястото да се похваля с новата си панама, цвят dove grey, с която се сдобих благодарение на kati31 - Ирена, нашата усмихвата и услужлива колежка от форума. След дълга дискусия в темата, относно цвета - благодаря на всички момичета, които се включиха се свързах с Ирена, която в рамките на няколко дни успя да намери това, което ми трябва и да ми го изпрати. Благодаря Ви момичета, благодаря ти kati31 !!!
Ако на някого му потрябва нещо свързано с нашето хоби, моят съвет е - обърнете се към kati31 - Ирена. :flowerlove:

mareha
27.02.2011, 15:51
Скъпи гобленари и гобленарки,с голямо удоволствие искам да ви съобщя че през месец декември участвах в една изложба на тема "Гобленари за гобленари".Всичко което беше изложено беше във връзка с нашето хоби.Единствената която представи нещо ушито с гобленов бод бях аз и за мое голямо щастие съм поканена да направя собствена изложба с картини само с гобленов бод.Помолихаме ако мога да представя и покривки и възглавници и с кръстосан или друг вид бод.До тук хубавото.......За съжаление имам само 10-тина готови ушити гоблени.Имах една покривка,но я подарих.....възглавници ще направя с тези които все още не са ми в рамка и мислех да направя някоя чанта.Ако някоя от вас иска да се включи с гоблен нерамкиран и ми има довери че ще ви го върна моля да ми пише на лични или да ми изпрати снимка с гоблена на имейла ми (намира се в подписа ми).Моля със снимките да ми напишете и цената на гоблена която желаете,защото има голяма вероятност да бъдат продадени.Знам че е трудно да се доверите ей така,но много от вас ме познават и знаят че винаги съм удържала на думата която съм дала.За точната дата и месец за изложбата все още се договарям.Предполагам че до 10 дена ще мога да ви кажа точно кога ще е.За всякъкви въпроси и уточнения съм на ваше разположение. :kissyou:

tdm13
08.03.2011, 12:56
Ей,хора,незнам дали съм справедлива или греша,ама ми писна непрекъснато да чета "искам..." в теми,които не са за заявка.Опитвам се да ги насоча към правилното ползване на форума,ама......
Писах и в темата на админите: http://www.goblenite.org/showthread.php?p=409716#post409716 пост 91

Дайте да измислим нещо,за да не товарим сървъра с излишни глупости и постове,защото после пак ще скърцаме със зъби,докато се оправи форума.
Някои може и да ми се обидят,ама вижте по руските форуми как си спазват правилата и колко строго държат на тях.А нашия е малко като разграден двор.Обичам много този форум и много ми се иска всичко да е наред.

matcata
08.03.2011, 16:16
Аз си мисля че просто модераторите трябва да ги трият такива постове

manka
08.03.2011, 16:52
Аз си мисля че просто модераторите трябва да ги трият такива постове


Така и правим:idea:спрях отдавна да обяснявам кое къде се пише,влизам във форума,и ако има такива постове,ги почиствам веднага:greeneye:

tdm13
08.03.2011, 18:05
Мила Manka, триенето е едно на ръка,достатъчно зор виждате.
Въпроса е как да има малко дисциплина.
Всички сме влизали при осинките и на всяка старница ни се избождат очите,че въпросната тема е за еди какво си и какви са правилата на съответната тема.
Вярно е,че никой не е безгрешен и да се греши е човешко,ама после ние страдаме,като има проблем с форума.

nihao
10.03.2011, 16:50
Съфорумка пита:
Цитат:
Първоначално написано от *******

Да видяла съм схемата но немога да разбера какви са конците номерата и как се шие

Съфорумка отговаря:

Конците са дадени в ДМЦ.
Нима не знаеш как се шие гоблен?!
Схемата е за 1:4,ако щеш я ший 1:1.

А аз си мисля:
Мислех , че влизаме в този форум да споделяме сходни интереси, да помагаме когато можем и да търсим помощ, когато имаме нужда ( включая когато нещо не ни е ясно).
Няма нужда от хапливи забележки. Моля пазете такива за себе си.

tdm13
15.03.2011, 19:22
Какво открих днес относно Gallery.ru. Направиха го платен и искат 250 рубли за 6 месеца.Обменният курс рубла-лев е 100 рубли за около 5 лева.Реших да рискувам и платих с VISA.Сметката ми намаля с окол 12 лева.А с тях или без тях все тая,все съм си безработна с помощи засега.
Да си призная останах приятно изненадана.Освен това получавам и малко привилегийки.Значи не било толкова страшно.А аз първоначално,преди да проверя обменния курс доста се бях втрещила.
Реших да споделя за тези съфорумки,които също са регистрирани в този сайт.

ANIMONI
17.03.2011, 07:17
Ако някоя от вас се чувства ощетена с нещо от мен нека без да се замисля ми
напише какво й дължа и веднага ще й бъде изпратен запис по пощата за разходите и времето което е загубила за да се занимава с моите капризи.
Илианка,сигурно не съм запозната с някои обстоятелства ,накарали те да напишеш това,но си мисля че едва ли има активен съфорумец на когото не си помогнала-на теб кой ще ти заплати за отделеното за нашите капризи време.Мисля си че ако някой иска да му се заплаща за "изгубеното " време то той няма място между нас-защото нали затова сме се събрали тук-за да си помагаме с каквото можем.

mina
17.03.2011, 19:14
Илианка,усещам, че си огорчена-недей.Тук има много хора,които са ти безкрайно благодарни.

ВанчетоМОД
17.03.2011, 20:18
:kissyou:Само аз ли вечно незная - за какво става въпрос??? Толкова много страници се върнах назад, /заради Илиана, за никой друг не бих го направила/ и така и не открих кой и къде стъпи на "кърпето", защото, ако си проверите пощите и ЛС, ще откриете, че Илиана е човекът, изпратил най-много схеми /не на мен/ - на всички. Който и да е "човекът", защото ние ще разберем кой е /предлагам ... да се махне от форума, ако не сте съгласни с тази крайна мярка - Да се извини лично, тук, в същата тема, с дебел шрифт /и не червен/. Ще чакаме!!!:kissyou:

vanilin
17.03.2011, 21:13
Макар, че и аз като Ванчето не знам, точно за какво става въпрос, ми се струва , че в поста на Илиана има доста обида и горчивина. Момичета тя не заслужава това. Тя наистина помага на всички ни и ако трабва ние да и се отблагодаряваме не знам как ще смогнем. Смятам, че този, който я е огорчил трабва да се извини.
Илианче, не се обиждай, нали знаеш - разни хора, разни идеали.:kissyou:

Лили
17.03.2011, 21:54
Лелееееееее пак ли неприятности.Незнам дали има друг като Илияна която ми е изпратила всичко за което съм я помолила.Много ми стана болно от това.:(

maleks
17.03.2011, 22:04
:kissyou:Eй, Илиана, ние сме ти задължени!

decor
17.03.2011, 22:38
Илианка, всеки път, когато видя твоя аватар си мисля, че ти си като Майка Тереза за този форум, така че мога да изкажа само уважение към всеотдайноста с която задоволяваш капризите на всички нас. :kissyou:

Masha
18.03.2011, 04:41
Мила Илиянче,
Просто не мога да намеря думи,скоито да ти се отблагодаря за всеотдайната помощ.Два от най-любимите ми гоблена са ушити,благодарение на добрата ти душа,защото моделите им бяха под всяка критика.А още колко Вилера имам благодарение на теб!
Приеми моята най-искрена благодарност.Аз моля ти да ми простиш,че във форума никога не съм го писала,а само в лични.
Бъди здрава,много щастлива и все така отзивчива към всички ни.
Поздрави и:kissyou:
Masha

delhina
18.03.2011, 06:21
Аз също съм много благодарна на Илияна!Много схеми и помощ съм получила от нея.Много е уважавам и и желая от все сърце най-вече здраве и дълъг живот!Ако случайно някой те е обидил,не обръщай внимание!Ние си те обичаме много!:kissyou:

neonila
18.03.2011, 06:51
Здравейте момичета и момчета...
И аз бих искала да изразя своята благодарност към всички, които са се отзовавали на молбите ми за намиране на дадена схема...няма да назовавам имена...твърде много сте, мили момичета...към всяка една от вас съм се обръщала персонално...дори нямаше да пиша в темата, но влизайки"случайно" тук бях провокирана от последните постове...така и не стигнах да поста, в който някой, някъде изразява недоволство...дори не проявих любопитство защо...може и да е недоразумение...и дано да е така...
Много от вас благодарят на Илиана...аз се присъединявам към тази група и изразявам своята дълбока и сърдечна благодарност...
Илиана, впечатлена съм от уменията ти...
Благодаря за твоята отзивчивост и точност...
Благодаря за времето, което отдели...
Благодаря за старанието и труда, които вложи...
Илиана, благодаря ти...
Това цвете е за теб...:flower: ...

kaliakra2002
18.03.2011, 08:03
Иле, и аз не разбрах кой те е засегналя, но иаз се присъединявам- не само си ми помогнала много, но благодарение на теб направих най-близките си много щастливи!

dushkova
18.03.2011, 08:06
Да бих могла ,мила Илиана, бих ти изпратила всичките си цветя от градината,не само едно ,за професионализма ти ,отзивчивостта и страстта да направиш нещо като от библиотека от схеми на гоблени на съществуващите фирми.:clap::clap:Това ,което правиш заслужава благодарността на всички ни. Весело посрещане на първа пролет!:kissyou::kissyou::loveglasses:

moni2111
18.03.2011, 08:30
От момента в който съпругът на Илиана пусна БЕЗПЛАТНО превод на указание за ползване на програмите за правене на схеми и то грамотно направени и след това отзивчивостта на Илиана към всички, реших, че има надежда за морала на българина. Е, има и оскотели. Илиана, подминавай ги.

zhak
18.03.2011, 09:30
Скъпа Илианче много пъти съм ти благодарила лично ,но сега ще изкажа и тук пред всички своята благодарност за помощта която съм получила от теб напълно безкористно ,благодаря ти за голямото сърце което имаш за готовността ти да помагаш , бъди такава каквато си и не обръщай внимание на тези които като не могат да бъдат като теб си измислят неща да те огорчат -те прости ти завиждат и не си заслужава да им обръщаш внимание много повече сме тези които те обичаме и сме благодарни че те има ,забрави лошите моменти и се усмихни на идващата пролет :flowerlove:

ba4iiska
18.03.2011, 09:55
Да се присъединя към горнте постове и да изразя ОГРОМНА благодарност към това, което прави Илияна - ушила съм вече 4 или 5 гоблена по нейни пренабори и съм доволна. Имам представа какво е да правиш пренабор и съм впечатлена от труда й . Дано е искала да изкаже благодарност към тези които и на нея са й предоставили схеми. Дано не са се явили хора, които да са поискали пари за това нещо защото ми се струва доста ..... (дори нямам думи с които да го квалифицирам).
Трогната съм от нея, както и от всички други момичета във форума. Но от нея най вече защото предпочитам да работя с пренабори .
Благодаря на Илияна и всички други момичета .:kissyou:

Радика
18.03.2011, 10:09
И аз искам да изкажа своята благодарност към Илиана. За ВСИЧКО!! Точен и светъл човек е тя.

van4e_to
18.03.2011, 10:40
Илиана е просто страхотна! В последно време е истинско чудо да попаднеш на човек, който да ти помогне без да те познава! С риск да се повторя като предишните момичета, също изказвам искрена благодарност към Илианчето! Благороден човек - това е!:clap::clap::kissyou::kissyou:

tdm13
18.03.2011, 10:44
Мила Илиана!
Не ти на нас,а ние се чувстваме задължени към теб!:flowerlove:

А то е грехота някой да поиска пари от Илиана за схема,по която да направи пренабор! Или за каквото и да е било!

Понякога,когато се налага да я моля за нещо,ме е срам,че само искам,а не мога да й отвърна на жеста.Затова свеждам молбите си към нея до минимум. Рядко се среща човек,който толкова много се раздава безрезервно!

:kissyou::kissyou:

kaliakra2002
23.03.2011, 11:16
Не знам къде да вмъкна поста си по конкретния повод, и реших да е тук: Искам да кажа ОГРОМНО благодаря на fantaziq, която помолих за помощ за ключа към поредната Мадонка на Феручи, а получих готовата комплектовка!!! С натъкмени чиленца, панама, игла, схема- и най-вече с такова очевидно старание и толкова от сърце, че детето ги помисли за играчки, а невпечатлителния ми мъж беще силно впечатлен!!!
Фантазия, не знам как и кого съм зарадвала толкова, че да получа такъв подарък, но вярвай ми в тези неспокойни дни за мен, изпълни деня ми с усмивки!:kissyou::clap:

RUSINOVA65
23.03.2011, 11:37
И аз съм изпращала схеми на Илиана ,за да ги пренабере и съм казвала,че не искам да ми връща схемите.А тя не само ,че ги върна ,а ми изпрати и пренабора.А когато съм ги пращала,даже не съм и помислила,че мога да искам пари за това.БЛАГОДАРЯ ТИ, ИЛИАНА:kissyou:

moni2111
25.03.2011, 09:12
Нана, толкова е ПРОСТО, ама много ПРОСТО това, което не можеш да разбереш. Става дума за безвъзмездна услуга и волята на този, който я прави. Въпросът е за НЯКОИ схеми,които Илиана не желае да се разпространяват без нейно знание.
Вероятно смяташ, че щом някой ти е доверил нещо лично и не желае да го разпространяваш, ти смяташ, че "където двама, там и трима". Не споделям такъв морал
НЕ ЖЕЛАЯ ДА МИ ОТГОВАРЯШ!

RUSINOVA65
25.03.2011, 10:03
Nana,проблемът е в това,че когато Илиана праща схема,изрично помолва да не се разпространява в нета.Не е работата в това да обещаеш,докато ти я пратят,а след това да си "ни лук ял,ни лук мирисъл".Мисля,че ако се помоли Илиана за схемата ,не би отказала на никой/вече не знам дали е и така:(,благодарение на "неразбиращи" хора/Мисля,че ако не друго-трябва да държим на думата си.Приятен ден!

RUSINOVA65
25.03.2011, 10:31
Ами ако не знаете/защото и аз не знаех в началото/ и сега научавате,е редно поне да се извините.А момичето ,от което е тръгнала схемата,със сигурност е знаело.И доколкото разбрах от препратката ти,Илиана се опитва да разбере кой не се е съобразил с желанието и,а не обвинява всички в нета.

tatuncev
25.03.2011, 11:17
Леле,хора много го разводнихте! Можеше да сте по лаконични и да приключите само с едно ИЗВИНЯВАЙ ИЛИЯНА, ,но явно на някои хора на днешният хубав празник им се правят коментари и разбори. За съжаление ще предизвикате негативен резултат,от който никой не печели.
Желая на всички, весел и усмихнат ден!

Miro
25.03.2011, 11:45
Момичета , ако има човек в този форум дето не е получил това дето иска от Илияна , нека каже , даже понякога , когато съм искал да помогна , ... тя пред мен , не само че помага , но и с бързината на отговора ... можем само да и благодарим . Чакам един гоблен от септември месец , от една съфорумка - е дано докато дойде следващия го получа , но ... благодарение на Илияна , не само че имам какво да шия , ами ... има и да остане . наистина , става скандал , че някой не се е съобразил с нейната молба , като мъничък знак на уважение ... трябва да се съобразим ! Илиянче , хора разни , аз съм убеден , че знаеш какво и на кого си пратила , смятам , че заради тези хора си струва да си с нас , нека замълчим , и ... все пак , да се съобразим с молбите на тези , които ни помагат . Аз също съм имал молби , добре , че са били изпълнявани от тези на които държа , нарушени от други ... просто повече не откликвам . Нека с хубавото време и с хубавия празник БЛАГОВЕЩЕНИЕ да си простим , да забравим лошото и да помолим Илияна да извини тези , дето са я наранили и да я уважаваме , така , както я уважават и в руските форуми , лошо е да получава от тях това , което ние не правим за нея .
Хубав празник на всички . Нали знаете , лоши гобленари няма , има просто ... афекти , за които после съжаляваме .
:kissyou:

tdm13
25.03.2011, 13:26
Аз ще ви дам само един пример.Надявам се да ме разберете.
Не всеки разполага с достатъчно финанси да си купи готова комплектовка на това,което иска и което не се предлага на българския пазар.Но се намира добър човек,който намира понякакъв начин схемата,влага много често собствени средства и я прави общодостъпна за тези,които имат желание да ушият дадения гоблен.Обаче се намират и някакви търгаши,които гледат да печелбарстват и да печелят пари на чужд гръб,докопват схемата,сменят един-два цвята,за да не ги емнат за авторски права,и я побликуват в списанието си или я предлагат като собствена комплектовка.И по този начин печелят луди пари.
Ако всеки от нас пренабере някоя схема,вложил е много усилия и труд,предоставил е на човек,койот се представил,че може да му се гласува доверие и след време види труда си "цъфнал" в някое списание или в някоя комплектовка,как ще се почувствате? Поне аз бих побесняла,че някой по най-долнопробен начин се е възползвай от труда ми,за да печели грешни пари.
Нека всеки един да си направи равносметка колко пари е спестил,като е получил схемата наготово,без да положи и ни най-малко усилие.
Трябва да се научим да уважаваме чуждия труд и да не подвеждаме човека,който ни е подал ръка и ни е помогнал.
Задавате ли си въпроса,ако трябва да давате пари за всяка схема,даже и само да я имате в колекцията си,при днешното ни финансово състояние? И дали ще можете да шиете толкова много гоблени?:confused:
Весел празник на празнуващите и приятен уикенд на всички!

Машка,а ако не беше Илиана,никога нямаше да имам Сикстинската мадона,розите на Вилер и още куп неща,които чакат теда си да бъдат ушити. За съжаление,не за първи път този прекрасен човек среща неарзбиране.Надавям се,тези които я обичаме и които сме й признателни,да оправдаем доверието,което ни го е гласувала и да стоим твърдо зад гърба й и да я подкрепяме.

passios
25.03.2011, 13:38
Аз съм съгласна с Илияна, преди време тя ми изпрати един диск със схеми и ме помоли да не ги разпространявам и аз спазих нейното желание и ги пазя като очите си. Затова винаги ще съм й благодарна.

Masha
25.03.2011, 13:51
Мисля,че е лошо да си реже човек моста,който му трябва.
Малко съм ядосана и май няма да мога да се изразя правилно.Не зная има ли някой от форума,който да не е ползвал услугите/съвсем безкористно/ на
Илияна.Вече писах,че без нейната помощ нямаше да се радвам на два от любимите си гоблени на Фервако.Прав е Миро,че днес е голям празник и не трябва да се натъжаваме с такива неща.След като е помолила да не разпространяваме пренаборите й трябва да уважим молбата й.Аз
лично се извинявам от името на всички на Илияна и я моля да не ни напуска и да ни помага и в бъдеще.Нали сме общество от съмишленици-трябва да се уважаваме.В този форум съм вече 6 години.Досега много малко проблеми сме имали.Дано преодолеем и този.
С уважение
Masha

ba4iiska
25.03.2011, 14:19
Тъй като предпочитам да работя с пренабрани схеми или с файлове тип РМ честно да Ви кажа предпочитам работата на Илияна.Вече имам ушити 5 гоблена по нейни пренабрани схеми с конци Ариадна. Първоначално не бях запозната с молбата да не се разпостраняват нейните схеми и съм пращала на тези които са ги търсили. Когато получих за молбата й първо се зачудих защо аджаба ще си праща схемите таз жена, пък ще моли да не ги изпращат. После прецених, че след като е вложила толкова труд за направата на схемите то тя ще си преценява какво ще иска да прави с тях. И вече когато потърся нещо и ако тя го има и ми го изпрати винаги е с молбата да не разпространява аз се съобразявам с нея. В крайна сметка всеки един от нас пише в заявките "Може ли и на мен?" . Не мисля, че тя ще праща избирателно (освен ако тези хора не са я наранили с нещо).
Искам да благодаря на Илияна за вложения труд в изработването на всяка една схема и да се извиня ако с нещо съм я засегнала.

iris79
25.03.2011, 16:50
Присъединявам се към твоето мнение . Преди два дни бях пуснала пост в заявките за месеца. Точно след 5 минути имах изпратена схема (пренабор) от Илиана. Иаз се зачудих защо ме моли да не я разпространявам, но ще изпълня молбата й,защото уважавам чуждия труд.
Благодаря от все сърце за помощта, защото чрез твоят пренабор ще направя щастлив един много скъп за мен човек!:kissyou::kissyou::kissyou:

И аз се присъединявам към Вас. Благодаря ти Илиана, защото благодарение на теб ще сбъдна мечтата на майка ми - да има гоблена "Казанската мадона", ще се сбъдне на рождения и ден след 20 дни. Преди няколко месеца помолих за схема на този гоблен и Илиана бе първата, която се отзова. Благодарна съм и на другите, които също ми изпратиха схемата.
Тогава Илиана мен също ме помоли да не разпространявам схемата и аз спазих това обещание. Зачудих се защо ме моли, но мисля че всеки си има причини за действията си, а при условие че този някой ми е помогнал когато съм имала нужда, най-малкото което мога да направя е да спазя молбата.
Благодаря ти, Илиана, още веднъж.

DeeDee
08.04.2011, 22:07
От многоооо дълго времеее обикалям
в този и в други руски форуми, и какво ми направи впечатление? Преди време в един
руски форум(и вече не само един) стана същият
проблем за на Илиана67 схемите, които са
нейни разработки, но там момичетата така да се каже я „натириха” и и обясниха
че след като са пуснати за свободен достъп, какво очаква тя? :confused: Няма да обяснявам
с подробности... Аз се занимавам от много време да правя по поръчка гоблени и
то наистина МОИ разработки (където ги няма абсолютно никъде из интернет
пространството), и мога да кажа, че отделям мн време да ги направя, и най-вече
да ги видя готови-избродирани!!! А това че ги пренабира, изчиства по няколко
бода от тук от там и сменя по някой друг цвят, не я прави автор на тези схеми!
Всеки може да го направи, ако има каталог на ДМЦ. Преди много години са
публикувани повечето схеми на Вилер и на др. Имам много схеми, в ПМ
или в ПС дори и в графика. И съм ги събирала години наред, но не съм
злоупотребявала с тях.И Пепен е права, има толкова
много други мили момичета, които също пренабират и нямат претенции за
собственост, защото след като 1-път е пуснато в интернет, то се
разпространява, дали ще е тя или някоя друга. И искам да кажа на тези,
които казаха „едва ли има някой да не е поискал схема от илиана67” С гордост
мога да кажа АЗ! И искам да попитам Илиана, тези разработки които ги правиш и и отделяш от времето, поне бродираш
ли ги? Никога до сега не съм видяла, нито един гоблен да си избродирала и да си
се похвалила, „е вижте и аз какво имам по моя изработка е”, БРАВО на sissak тя може да имапретенции на кого са схемите! Има много от
жените тук, които ще се обърнат срещу мен, за това че по този начин съм
изразила мнението си, но не ми пука! Пък и повечето Бг са свикнали да се „мазнят”,
и да хвалят и да хвалят, до такава степен, че не виждат наоколо как бълва целия
нет от фриии схеми...... а те са абсолютно същите!
Pepen :thumbup:

RUSINOVA65
08.04.2011, 22:27
DeeDee,ти не си видяла избродирани схеми от Илиана,а аз даже и схема от теб не съм видяла:DКолкото до "Мазненето"-мазни се този ,който иска да получи нещо,а всички благодарят за ВЕЧЕ получени неща-може би не можеш да намериш тънката разлика.И като не ви пука за схемите на Илиана-защо ги търсите:confused:.Вашата май стана "хем сърби-хем боли"
Между другото не съм срещнала лошо от никой във форума и смятам,че съм обективна,а вие май сте от "ощипаните моми":kissyou:

DeeDee
08.04.2011, 23:15
От мене сте видели много схеми и много съм раздавала. Просто вече си имам нов акаунт, а не влизам от стария, пък и как ще видиш, като не съм ги публикувала????? Точно това се опитах да обясня, че НЕ съм искала, нито съм търсила!!! А аз съм чела негативни мнения за илиана, и съм от доста дълго време по форумите, за разлика от вас RUSINOVA65 госпожо.

RUSINOVA65
08.04.2011, 23:23
Не мога да разбера какъв ви е проблема на вас-като не искате схеми.Защо се занимавате и пълните форумите-просто защото сте чели мнения ли,или си избивате комплексите.Аз нямам претенции да съм чела всичката помия ,която се излива във форумите,но мога да съм поне благодарна за това,което съм получила.Нямам намерение нито да ви убеждавам,нито да се оправдавам.Лека вечер

DeeDee
08.04.2011, 23:29
Никакъв не ми е проблема госпожо. Ако вие имате проблем аз нямам и не си избивам така наречените ви комплекси. Изразявам мнение, нали все пак живеем в демократична БГ????
А схеми не искам, точно поради тази причина! Имам толкова много схеми, че мога да се зария в тях и все още попълвам колекцията си? Но не тука, а от другаде!!! Където са на свободен достъп!!!

Ge4i1970
09.04.2011, 07:35
ТОЗИ ФОРУМ ВЕЧЕ СТАНА ПРОТИВЕН С ТЕЗИ СКАНДАЛИ! ЗАСРАМЕТЕ СЕ И СЕ СПРЕТЕ, БЕ ХОРА!!!:evil::mad: БИЛО ХОБИ, БИЛО УДОВОЛСТВИЕ, ДРЪН-ДРЪН! ВСИЧКО ЛЕКА ПОЛЕКА СЕ ОПОРОЧАВА!

mamanushi
09.04.2011, 09:51
ТОЗИ ФОРУМ ВЕЧЕ СТАНА ПРОТИВЕН С ТЕЗИ СКАНДАЛИ! ЗАСРАМЕТЕ СЕ И СЕ СПРЕТЕ, БЕ ХОРА!!!:evil::mad: БИЛО ХОБИ, БИЛО УДОВОЛСТВИЕ, ДРЪН-ДРЪН! ВСИЧКО ЛЕКА ПОЛЕКА СЕ ОПОРОЧАВА!

Напълно съм съгласна !!!!! Вместо приятни емоции - ставаме свидетели на грозни неща. Имам чувството, че някой има за цел на 3-4 месеца да създава разпри. Такива ТРОЛОВЕ просто се забавляват на наш гръб. Аз няколко пъти писах, че всеки от нас е събрал по толкова схеми, че е невъзможно да ги ушие и е крайно време да престанем с това търсене на схеми, за да може пълноценно да се насладим на любимото си хоби. В руски форуми и без това търсене и предлагане на схеми си контактуват постоянно. Да не говорим, че всички сме в нарушение на авторските права на фирмите-производители. Замислете се какво ще стане ако ни погнат.


ТРОЛ -http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82_% D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB

Triana`
09.04.2011, 10:41
[QUOTE=mamanushi;416621]Напълно съм съгласна !!!!! Вместо приятни емоции - ставаме свидетели на грозни неща. Имам чувството, че някой има за цел на 3-4 месеца да създава разпри. Такива ТРОЛОВЕ просто се забавляват на наш гръб. Аз няколко пъти писах, че всеки от нас е събрал по толкова схеми, че е невъзможно да ги ушие и е крайно време да престанем с това търсене на схеми, за да може пълноценно да се насладим на любимото си хоби. В руски форуми и без това търсене и предлагане на схеми си контактуват постоянно. Да не говорим, че всички сме в нарушение на авторските права на фирмите-производители. Замислете се какво ще стане ако ни погнат.


ТРОЛ -http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82_% D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB
Ами да,тези така наречени "тролове" търсят не само забавление ,ами ми се струва ,че по-скоро внимание и признание !Затова от време на време разтърсват български и руски форуми с претенциите си :хем си правим кефа ,хем искаме да ни кажат браво.Е да, ама филията не може да е намазана от двата края :idea:

DeeDee
09.04.2011, 10:50
Надявам се, че тези момичета, включително и аз, да не се обидим от така наречените "Тролове", защото трол има съвсем различно знашение. Това, че сме си изказали мнението не ни прави лоши хора или най-малко заядливи или тем подобни други обиди!


Общи наблюдения

Главната цел на троловете е внасянето под някакъв образ на разногласие в обществото. Подстрекателското, саркастичното, провокационното или заядливото съдържание на съобщенията на трола са с цел да склонят другите потребители да влязат в безполезна конфронтация със самия него. Колкото по-бурно реагира общността, толкова по-вероятно е тролът да продължи конфронтацията, тъй като тази реакция е знак, че действията му постигат целта му да създаде хаос. Така се е зародила и често използваната в Интернет културата мъдрост "Не хранете троловете".

RUSINOVA65
09.04.2011, 11:36
ПО-УМНИЯТ ОТСТЪПВА-не защото и аз не мога да напиша 1 страница излияния,но няма да ви направя удоволствиета да си чешете "крастата".Приятен и най-вече СПОКОЕН ден на всички!

Q10
09.04.2011, 12:44
Илияна, аз пък имам всички твои пренабори които ти щедро раздаваш в руските форуми-имам регистрация и в девичника и в осинка. А в този форум рядко влизам. Та... за какво имаме претенции?
за авторските права ти казах- не можеш да имаш никакви претенции след като нямаш регистриран необходимият патент или...казано просто не си си защитила творбите.
Поздрави!

TDK
09.04.2011, 13:09
Мили момичета, не превръщайте моя и не само моя кът за релакс в грубото ни и гадно ежедневие!
Тук влизам вечер, след работа с цел да се заредя положително!
Да мога да релаксирам от действитерността!
Да се разтоваря!
Да си набавя положителни емоции!
За да мога утрешният ден да го започна с усмивка!
ПРЕСТАНЕТЕ С ТЕЗИ ДРЕБНИ ЗАЯЖДАНИЯ!
МОЛЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ - ВИЖТЕ КРАСОТАТА, КОЯТО ТВОРИМ
!ПОРАДВАЙТЕ СЕ НА РЕЗУЛТАТА!
А схеми - дал бог - имам 15 гигабайта схеми! И какво - никога няма да успея да ги ушия!

Радика
09.04.2011, 14:42
Леле,хора много го разводнихте! Можеше да сте по лаконични и да приключите само с едно ИЗВИНЯВАЙ ИЛИЯНА.
За съжаление ще предизвикате негативен резултат,от който никой не печели.

Мисля, че tatuncev е абсолютно права.

_Veronika
09.04.2011, 19:03
Призовавам всички, да прекратят коментарите, да не изместваме основната цел на форума.
Човешко е да се греши, божествено е да се прощава
:kissyou: обичайте, за да бъдете обичани

neonila
10.04.2011, 06:52
Не съм убедена, че в спора се ражда истината...споровете са най-безсмисленият начин за губене на време и енергия...
Може би по-често трябва да си припомняме думите и да не забравяме, че когато сочим някого с пръст, останалите три сочат нас...
Добро утро, мили момичета и момчета...
Усмихнете се...
Усмивката не струва нищо, а дава толкова много...:idea:...

tdm13
10.04.2011, 13:27
Хм,защо ли някои имат толкова високо виртуално самочувствие и им прави садистично удоволствие да обиждат съфорумци,които винаги помагат на всички безрезервно?!Толкова ли е сложно да се уважи нечия молба?Явно си има някаква причина.Защо трябва да се наранява човека?
И все пак сме пролет,явно е,че при някои хормоните бушуват като ураган,но нека да бъдем толерантни да уважаме колегите по хоби.
Всеки си има своите слабости и добри страни.Никой не е идеален и не не наша работа да обсъждаме това.Гледайте по-ведро на нещата,шийте си гоблените и не обиждайте и не се заяждайте с хората!
Слънчев ден!

Deizi_d
20.04.2011, 13:29
Не виждам какъв е смисъла да се предъвкват оплаквания и негативни неща. Сега искам да благодаря на Sissak за прекрасната изненада която ми направи! Благодаря ти много, миличка! Да си жива и здрава, и много щастие и късмет! А това е подаръкът-извенада от нея

sissak
21.04.2011, 08:11
Хубави празници, Дани.

rodich
27.04.2011, 21:05
Благодаря, Ирена, за експресното обслужване! Вече се радвам се на новите си нещица и кроя планове как да ги ползвам :idea: Добавила си ми и бонус, троганта съм от вниманието :loveglasses:
Сърдечно благодаря :kissyou:

tatuncev
29.11.2011, 07:48
Момичета,знам,че спамя и довечера ще си изтрия поста, ,но вече не мога да си премълча.

За НОВОДОШЛИТЕ СЪФОРУМКИ,първо добре дошли! Второ-моля четете първата страничка ,за да разберете правилата ,защото е обидно за модераторите и за нас ,за труда им.
Вече няколко пъти получавам на лични различни съобщения,но днес просто вече не издържах от това-"tarsia shemata na sashtia goblen, koito ste pisali che ste namerili, moje li da mi dadete malko poveche informacia, blagodaria vi predvaritelno"..Е ,все още не мога да гадая,но като се науча обещавам на всички, бляскаво бъдеще, път ,пари,любов и т.н.!
МОЛЯ ВИ, четете всичко бавно и внимателно!
Много от нас са написали ,че не пращат схеми без картинки, а да не говорим,че много от вас не дават адрес -къде да ви пратим търсеното от вас :confused: и се започва едно излишно писане на лични ,което е загуба на време и нерви и не е полезно за никой.Бъдете така добри ,когато пък получите схема,да благодарите или пишете,че е намерена,а не както на мен ми се случи да пратя и да ми отговорят ,АМА АЗ ВЕЧЕ Я ИМАМ! Ами като я имаш аз как да го разбера ,като не си отразила в поста си и ето ти още един проблем,карат ми се че съм пратила,аз съм си загубила времето да търся и въобще....
Желая на всички хубав ден,спорно шиене и добро настроение,е и моето е добро въпреки написаното!:D

dushkova
29.11.2011, 08:38
И да те допълня-пишете на български!

zhak
29.11.2011, 10:06
:clap:
Момичета,знам,че спамя и довечера ще си изтрия поста, ,но вече не мога да си премълча.

За НОВОДОШЛИТЕ СЪФОРУМКИ,първо добре дошли! Второ-моля четете първата страничка ,за да разберете правилата ,защото е обидно за модераторите и за нас ,за труда им.
Вече няколко пъти получавам на лични различни съобщения,но днес просто вече не издържах от това-"tarsia shemata na sashtia goblen, koito ste pisali che ste namerili, moje li da mi dadete malko poveche informacia, blagodaria vi predvaritelno"..Е ,все още не мога да гадая,но като се науча обещавам на всички, бляскаво бъдеще, път ,пари,любов и т.н.!
МОЛЯ ВИ, четете всичко бавно и внимателно!
Много от нас са написали ,че не пращат схеми без картинки, а да не говорим,че много от вас не дават адрес -къде да ви пратим търсеното от вас :confused: и се започва едно излишно писане на лични ,което е загуба на време и нерви и не е полезно за никой.Бъдете така добри ,когато пък получите схема,да благодарите или пишете,че е намерена,а не както на мен ми се случи да пратя и да ми отговорят ,АМА АЗ ВЕЧЕ Я ИМАМ! Ами като я имаш аз как да го разбера ,като не си отразила в поста си и ето ти още един проблем,карат ми се че съм пратила,аз съм си загубила времето да търся и въобще....
Желая на всички хубав ден,спорно шиене и добро настроение,е и моето е добро въпреки написаното!:D

:clap:напълно те подкрепям и въпреки че не е тук мястото то другаде едва ли ще го прочетат аз вече трия съобщения от този род и ги забравям изглежда има хора които не искат да се научат :kissyou:

tatuncev
29.11.2011, 11:51
Момичета,знам,че спамя и довечера ще си изтрия поста, ,но вече не мога да си премълча.

За НОВОДОШЛИТЕ СЪФОРУМКИ,първо добре дошли! Второ-моля четете първата страничка ,за да разберете правилата ,защото е обидно за модераторите и за нас ,за труда им.
Вече няколко пъти получавам на лични различни съобщения,но днес просто вече не издържах от това-"tarsia shemata na sashtia goblen, koito ste pisali che ste namerili, moje li da mi dadete malko poveche informacia, blagodaria vi predvaritelno"..Е ,все още не мога да гадая,но като се науча обещавам на всички, бляскаво бъдеще, път ,пари,любов и т.н.!
МОЛЯ ВИ, четете всичко бавно и внимателно!
Много от нас са написали ,че не пращат схеми без картинки, а да не говорим,че много от вас не дават адрес -къде да ви пратим търсеното от вас :confused: и се започва едно излишно писане на лични ,което е загуба на време и нерви и не е полезно за никой.Бъдете така добри ,когато пък получите схема,да благодарите или пишете,че е намерена,а не както на мен ми се случи да пратя и да ми отговорят ,АМА АЗ ВЕЧЕ Я ИМАМ! Ами като я имаш аз как да го разбера ,като не си отразила в поста си и ето ти още един проблем,карат ми се че съм пратила,аз съм си загубила времето да търся и въобще....
Желая на всички хубав ден,спорно шиене и добро настроение,е и моето е добро въпреки написаното!:D



Е и днес ако кажете ,че не ми е ден-завиждайте! Разбита съм от всякъдеhttp://s16.rimg.info/7158a6e8a9433b7cdad2296e5f60acfb.gif (http://smiles.33bru.com/smile.126356.html) Вижте какво получих преди малко,затова обявявам,че поста си ще го слагам редовно-пък дано извади очите на някой "грамотни"!

jadidi jadi -Izvinete,iskam da vi popitam,vidqh v zaqvkata za mesec noemvri,edin goblen s edna jena,cqloto e v sinio,tova naistina goblen li e ?I ako e taka dali 6te mojete d ami izpratite shemite i klu4 ako imate,blagodarq vi

jadidi jadi
29.11.2011, 12:17
Е и днес ако кажете ,че не ми е ден-завиждайте! Разбита съм от всякъдеhttp://s16.rimg.info/7158a6e8a9433b7cdad2296e5f60acfb.gif (http://smiles.33bru.com/smile.126356.html) Вижте какво получих преди малко,затова обявявам,че поста си ще го слагам редовно-пък дано извади очите на някой "грамотни"!

jadidi jadi -Izvinete,iskam da vi popitam,vidqh v zaqvkata za mesec noemvri,edin goblen s edna jena,cqloto e v sinio,tova naistina goblen li e ?I ako e taka dali 6te mojete d ami izpratite shemite i klu4 ako imate,blagodarq vi
Съжалявам,че Ви обезпокоих!Просто не влизам всеки ден тук,а и го правя заради майка ми,така че да ви кажа,не мога да знам какви са ви правилата и тем подобните глупости!След като виждате,че не съм начсно с ПРАВИЛАТА,НЕ МЕ ОТГОВАРЯЙТЕ!

did_tag
29.11.2011, 12:41
Съжалявам,че Ви обезпокоих!Просто не влизам всеки ден тук,а и го правя заради майка ми,така че да ви кажа,не мога да знам какви са ви правилата и тем подобните глупости!След като виждате,че не съм начсно с ПРАВИЛАТА,НЕ МЕ ОТГОВАРЯЙТЕ!

Избягвам да се включвам в каквито и да е спорове, но не издържах.......... :(
Правилата са за това - да се четат. Модераторът ги е написал, не защото така му харесва, а за да е по -лесно на всички. На които не му харесват тези "глупости" - да не влиза във форума.

akula
29.11.2011, 12:44
И да те допълня-пишете на български!

душкова, извинявай не мога да се стърпя, някои от нас включвам и себе си използват латинициа и все още пишем на български - не на китайски иначе нямаше да ни разбирате :)
Писането на латиница е въпрос на навик Навици трудно се променят, знаете предполагам :greeneye: и не мога да си обясня каква е тази принуда да пишем по начина по който на някой си му харесва Всеки има право на избор нали ?! пък някои се опитват да ни насаждат национализъм ли е родолюбие ли е какво е не ми е ясно ама на сила не става. Особено като постоянно ползвате/ползваме чуждици ако ще и да ти напиша на 5 кирлици повече от фейк националист нема да стана.
Аз си пиша неграмотно и на кирилица и на латиница - просто защото така ми е по бързо и по лесно
Сори за спама /2 чуждици вкарах тук/ модераторите /още една/ да ме изтрият ако желаят :) УСПЕХ

geia7
29.11.2011, 12:56
душкова, извинявай не мога да се стърпя, някои от нас включвам и себе си използват латинициа и все още пишем на български - не на китайски иначе нямаше да ни разбирате :)
Писането на латиница е въпрос на навик Навици трудно се променят, знаете предполагам :greeneye: и не мога да си обясня каква е тази принуда да пишем по начина по който на някой си му харесва Всеки има право на избор нали ?! пък някои се опитват да ни насаждат национализъм ли е родолюбие ли е какво е не ми е ясно ама на сила не става. Особено като постоянно ползвате/ползваме чуждици ако ще и да ти напиша на 5 кирлици повече от фейк националист нема да стана.
Аз си пиша неграмотно и на кирилица и на латиница - просто защото така ми е по бързо и по лесно
Сори за спама /2 чуждици вкарах тук/ модераторите /още една/ да ме изтрият ако желаят :) УСПЕХ

Момичета,не се разправяйте за глупости.Вижте рускините как си кореспондират-любезно и човешки,да ти е кеф само да ги четеш.Бъдете здрави и по-добри!:idea:

akula
29.11.2011, 12:59
Момичета,не се разправяйте за глупости.Вижте рускините как си кореспондират-любезно и човешки,да ти е кеф само да ги четеш.Бъдете здрави и по-добри!:idea:

Ми да де аз този форум именно затова го харесвах, щото ми се струваха потребителите добри за разлика от други форуми където имам чувството че влизат да се дърлят и да точат нокти. Както и да е успехи и бъдете както каза колежката по-добри :baby:

ВанчетоМОД
29.11.2011, 14:16
Съжалявам,че Ви обезпокоих!Просто не влизам всеки ден тук,а и го правя заради майка ми,така че да ви кажа,не мога да знам какви са ви правилата и тем подобните глупости!След като виждате,че не съм начсно с ПРАВИЛАТА,НЕ МЕ ОТГОВАРЯЙТЕ! :kissyou:ами като незнаеш какви са правилата - ПРОЧЕТИ ги, има ги в началото на всяка тема.:oops:

ВанчетоМОД
29.11.2011, 14:25
Е и днес ако кажете ,че не ми е ден-завиждайте! Разбита съм от всякъдеhttp://s16.rimg.info/7158a6e8a9433b7cdad2296e5f60acfb.gif (http://smiles.33bru.com/smile.126356.html) Вижте какво получих преди малко,затова обявявам,че поста си ще го слагам редовно-пък дано извади очите на някой "грамотни"!

jadidi jadi -Izvinete,iskam da vi popitam,vidqh v zaqvkata za mesec noemvri,edin goblen s edna jena,cqloto e v sinio,tova naistina goblen li e ?I ako e taka dali 6te mojete d ami izpratite shemite i klu4 ako imate,blagodarq vi
:no::shock::shock:аз толкова пъти съм правила забележка - да не се пише на латиница, че чак Манка ми направи забележка, но... наистина, кой ти чете правилата.

Nelly_L
29.11.2011, 14:40
душкова, извинявай не мога да се стърпя, някои от нас включвам и себе си използват латинициа и все още пишем на български - не на китайски иначе нямаше да ни разбирате :)
Писането на латиница е въпрос на навик Навици трудно се променят, знаете предполагам :greeneye: и не мога да си обясня каква е тази принуда да пишем по начина по който на някой си му харесва Всеки има право на избор нали ?! пък някои се опитват да ни насаждат национализъм ли е родолюбие ли е какво е не ми е ясно ама на сила не става. Особено като постоянно ползвате/ползваме чуждици ако ще и да ти напиша на 5 кирлици повече от фейк националист нема да стана.
Аз си пиша неграмотно и на кирилица и на латиница - просто защото така ми е по бързо и по лесно
Сори за спама /2 чуждици вкарах тук/ модераторите /още една/ да ме изтрият ако желаят :) УСПЕХ

И аз избягвам да се намесвам в такива истории, но сега не мога да се въздържа. Никой никого не възпитава в национализъм или родолюбие! Нещо, което не е постигнато в първите седем години, няма как да се получи после. Ползването на чуждици и писането на кирилица са две КОРЕННО РАЗЛИЧНИ неща. Да пишеш на кирилица е въпрос на възпитание и УВАЖЕНИЕ към другите. Правилата са за улеснение на всички и ако не ги спазвате, значи не уважавате труда на хората, които поддържат този сайт. Включително и на модераторът, който ще се занимава да трие постовете ни.
И, като спрем да пращаме исканите схеми на всички, които пишат на латиница, търсят нещо, без да сложат картинка или без да посочат имейл адрес, ще се окаже, че навиците могат да се променят!!!

remziyeavukat
29.11.2011, 20:29
Момичета,знам,че спамя и довечера ще си изтрия поста, ,но вече не мога да си премълча.

За НОВОДОШЛИТЕ СЪФОРУМКИ,първо добре дошли! Второ-моля четете първата страничка ,за да разберете правилата ,защото е обидно за модераторите и за нас ,за труда им.
Вече няколко пъти получавам на лични различни съобщения,но днес просто вече не издържах от това-"tarsia shemata na sashtia goblen, koito ste pisali che ste namerili, moje li da mi dadete malko poveche informacia, blagodaria vi predvaritelno"..Е ,все още не мога да гадая,но като се науча обещавам на всички, бляскаво бъдеще, път ,пари,любов и т.н.!
МОЛЯ ВИ, четете всичко бавно и внимателно!
Много от нас са написали ,че не пращат схеми без картинки, а да не говорим,че много от вас не дават адрес -къде да ви пратим търсеното от вас :confused: и се започва едно излишно писане на лични ,което е загуба на време и нерви и не е полезно за никой.Бъдете така добри ,когато пък получите схема,да благодарите или пишете,че е намерена,а не както на мен ми се случи да пратя и да ми отговорят ,АМА АЗ ВЕЧЕ Я ИМАМ! Ами като я имаш аз как да го разбера ,като не си отразила в поста си и ето ти още един проблем,карат ми се че съм пратила,аз съм си загубила времето да търся и въобще....
Желая на всички хубав ден,спорно шиене и добро настроение,е и моето е добро въпреки написаното!:D

:clap: БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО.АЗ ИМАМ СЪЩИТЕ ПРОБЛЕМИ

bi li mi izpratila shemite na goblenite na haed ot post 843 do post 835 vkluchitelno.blagodaria predvaritelno ИЛИ

Здравейте. Тези красоти картинки ли са или гоблени.

:( ПОНЕ АЗ НЕРАЗБИРАМ ЗА КАКВО СТАВА ДУМА.ПОВЕЧЕТО ОТ ПОСОЧЕНИТЕ ПОСТОВЕ НЕ СА МОИ...
ИЛИ ПО НЯКОЛКО ПЪТИ ИМ ПИША КАТО ИСКАТ НЕЩО ДА ПОСОЧАТ ЗАГЛАВИЕТО НА ТЕМАТА И НОМЕРА НА ПОСТА.
ПРЕДПОЧИТАМ ВЕЧЕ НА ПОВЕЧЕТО ДА НЕ ИМ ОТГОВАРЯ.ВСИЧКИ СМЕ БИЛИ НОВИ НО МОМИЧЕТА ПРОЧЕТЕТЕ ПОНЕ НАЙ ЕЛЕМЕНТАРНОТО МОЛЯ.
ПРИЯТНА ВЕЧЕР НА ВСИЧКИ.

Nelly_L
29.11.2011, 21:07
А какво ще кажете за това:


мадамата
която сте ушили е много хубава.Може ли да ми изпратите схемата!

Дори аз, дето съм си шила гоблените, не можах да се сетя коя е. Моля, ако някой има мерак, да поразгледа творчеството ми и да ме насочи, защото искам да помогна на момичето! :)

Nelly_L
29.11.2011, 21:10
А, виждам, че и постовете ни са прехвърлени на подходящото място! Жалко, че тези, които трябва да ги прочетат, най-вероятно няма да погледнат в тази тема!

Tais
30.11.2011, 10:41
"Може ли да ми изпратите схемата! Блг. Предварително!"

Tова го получих вчера на ЛС.Така и не разбрах какво точно се иска от мен?!

did_tag
30.11.2011, 13:13
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


" За съжаление установих, че goblenite.org дори и някога да е бил място за обмен на идеи, сега се е превърнал в един клюкарник на отчаяни и незадоволени ( във всяко отношение) съпруги,които нямат друга работа по цял ден освен да постват картинки, да обсъждат манджи и реват на поредния турски сериал...И като нямат достатъчно драма в живота си да превръщат чуждия в такъв...Само да разбере някой, че си успял в нещо ще те изяде с парцалите от яд и завист...Тоя свят е толкова обречен заради простотията си ,че ще го погуби собствената му глупост, алчност и злоба...Жалко за сайта и жалко за модераторите,които се изживяват като Господ и колят,и бесят наред...Идиоти..."

Дейзи
30.11.2011, 13:32
Кой се е изказал толкова безумно:confused:

maleks
30.11.2011, 13:46
Незнам какво е провокирало да се съчетаят тези няколко думи , за да придобият този смисъл.
Искрено се надявам нашата съфорумка да е вложила обиден статус в последната си дума от поста.
maleks - проста, глупава, алчна, злобна, колеща и бесеща наред.... - един от модераторите в този форум.

akula
30.11.2011, 13:54
бреййййй каква тема имало тука е за мен ! :D ستبكسحث

ata
30.11.2011, 13:57
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


" За съжаление установих, че goblenite.org дори и някога да е бил място за обмен на идеи, сега се е превърнал в един клюкарник на отчаяни и незадоволени ( във всяко отношение) съпруги,които нямат друга работа по цял ден освен да постват картинки, да обсъждат манджи и реват на поредния турски сериал...И като нямат достатъчно драма в живота си да превръщат чуждия в такъв...Само да разбере някой, че си успял в нещо ще те изяде с парцалите от яд и завист...Тоя свят е толкова обречен заради простотията си ,че ще го погуби собствената му глупост, алчност и злоба...Жалко за сайта и жалко за модераторите,които се изживяват като Господ и колят,и бесят наред...Идиоти..."

Ужас!!!! Отиде ми хубавото настроение от сутринта...
Толкова много неща научих в този форум, БЛАГОДАРЯ, че го има !!!!:kissyou:

Дейзи
30.11.2011, 14:00
Защо ми се струва,че точно авторката се чувства пренебрегната,незадоволена от нещо и разполага с прекалено много свободно време което няма идея как да уплътни.Това което разбирам всъщност ,че е успяла жена-ако изливането на злоба,просташките изказвания и необоснованите нападки се считат за голям успех.Но както знаем светът е пълен с какво ли не...

did_tag
30.11.2011, 14:46
Тотално съм възмутена, а рядко ми се случва. Трудно се впечатлявам от простотията, но това е повече .................

Малекс не е написала коя е, но аз ще пусна линк за профила й:


https://www.facebook.com/profile.php?id=100000600084379&sk=info)

van4e_to
30.11.2011, 15:15
Иииииии, maleks и ти такава! Бива ли да си толкоз лошЪ?!!!:D:D:D
Жалки същества, я ги оставете да злобеят:kissyou:

vania.kaimska
30.11.2011, 15:26
Тотално съм възмутена, а рядко ми се случва. Трудно се впечатлявам от простотията, но това е повече .................

Малекс не е написала коя е, но аз ще пусна линк за профила й:


https://www.facebook.com/profile.php?id=100000600084379&sk=info)
А има ли ник във форума.Ако има дайте да я видим тази недоволница

Юра
30.11.2011, 15:28
Миме, не си сама душо златна - и аз съм от твойта група :gipsy:

На такива бедни душици не си заслужава да се обръща внимание - да са живи, здрави и задоволени :idea:

did_tag
30.11.2011, 15:29
А има ли ник във форума.Ако има дайте да я видим тази недоволница

Нищо не ми подсказва коя е, не ми е и приятел във фейса............ Изринах форума, но......................

ani_bumer2008
30.11.2011, 15:56
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


" За съжаление установих, че goblenite.org дори и някога да е бил място за обмен на идеи, сега се е превърнал в един клюкарник на отчаяни и незадоволени ( във всяко отношение) съпруги,които нямат друга работа по цял ден освен да постват картинки, да обсъждат манджи и реват на поредния турски сериал...И като нямат достатъчно драма в живота си да превръщат чуждия в такъв...Само да разбере някой, че си успял в нещо ще те изяде с парцалите от яд и завист...Тоя свят е толкова обречен заради простотията си ,че ще го погуби собствената му глупост, алчност и злоба...Жалко за сайта и жалко за модераторите,които се изживяват като Господ и колят,и бесят наред...Идиоти..."

Прочетох всичко не мислих да се включвам но това е меко казано просташко изказване от близо две години съм във форума и никой не ме нападнал изял или нещо подобно.Това че не се четат правилата е грешка която не трябва да се допуска защото заради неспазването на тези неща се показва едно неуважение към модераторите които подържат този сайт.Аз лично съм много доволна и много се радвам на него защото знам че ако задам въпроса си правилно формулиран ще ми бъде отговорено с отзевчивост която рядко се среща дори около нас.Затова не трябва да обръщаме внимание на "незадоволени"и да гледаме напред предстоят толкова светли празници.
П.П Със сигурност съм писала неграмотно :(за което се извинявам .
:kissyou:

нели петрова
30.11.2011, 15:56
Момичета, не си струва да губите ценното си време ! По добре творете и не си разваляйте настроението с такива неща.:idea::kissyou:

Nelly_L
30.11.2011, 17:02
На мен даже не ми се коментира....

Ама вие, модераторите, сте наистина "идиоти", защото прекалено много ги търпите такива! Не стига, че не спазват правила, ами се и сърдят ако им се направи забележка. Да не говорим, че се държат все едно всички сме им длъжни!

... аз май нямаше да коментирам... :)

akula
30.11.2011, 21:23
айде да споделя аз в таз връзка или не ...
не всички админи или модератори са свестни има го и този факт ТОКУ ЩО получих заплашително писмо с вулгарни думички :) НЕ ОТ ТОЗИ ФОРУМ държа да уточня - но ФАКТ - Хора всякакви :baby:

Ирка88
30.11.2011, 21:33
Аз обикновенно не се включвам в подобни дискусии - но си мисля - ако на някой нещо не му харесва форума, или модераторите, или постовете - СВЯТ ШИРОК, И МНОГО ДРУГИ ФОРУМИ ИМА! Аз лично тук намерих много приятелки, и затова ми е много приятно да си контактуваме! Аз си успокоявам нервите с шиене, няма смисъл от приказки.... :greeneye:

doris
30.11.2011, 21:43
Защо ми се струва,че точно авторката се чувства пренебрегната,незадоволена от нещо и разполага с прекалено много свободно време което няма идея как да уплътни.Това което разбирам всъщност ,че е успяла жена-ако изливането на злоба,просташките изказвания и необоснованите нападки се считат за голям успех.Но както знаем светът е пълен с какво ли не...


:thumbup::clap:

ВанчетоМОД
30.11.2011, 22:05
Тотално съм възмутена, а рядко ми се случва. Трудно се впечатлявам от простотията, но това е повече .................

Малекс не е написала коя е, но аз ще пусна линк за профила й:


https://www.facebook.com/profile.php?id=100000600084379&sk=info)

:kissyou:Госпожицата или госпожата е Петя Николаева Григорова /ако не греша/, но не се знае ника й при нас / в нашия форум/, иначе - "Панчо Владигеров", пиано - би трябвало да е интелигентен човек. Ще я намерим, рано или късно....:bong:

Лили
30.11.2011, 23:14
Момичета скрийте томаховките.Не си заслужава да се ядосвате.
Малек я ший момините сълзици че ги чакам да са готови вече.А пък го по глупав,кои по прост нека другите да гадаят.И аз пиша неграмотно по някога нищо че съм завършила бълг.филология ама съм човек греша и се стремя да се коригирам.И нека не се сърдят новичките и младички но те не знаят думички като моля,извинявай,прости т.н./това не се отнася за всички разбира се/.
Форума ни е прекрасен.Познавам вече повече от вас лично и съм благодарна на това че съм сред вас и понякога ме търпите:idea:
Идват такива хубави празници и нека в тези трудни времена да ги посрещнем с добри дела и разбира се с много красиви гоблени ушите от всички нас.

RUSINOVA65
30.11.2011, 23:18
maleks,забрави "идиотка":D:kissyou:Момичета,може ли да давате такива определения за хора,които даже и на снимка не сте виждали.Мисля,че тази тема не трябва да я има,защото някои влизат да си избиват комплексите тука.Бъдете добри,щедри,умни и красиви:kissyou:

ANIMONI
01.12.2011, 07:21
Лелеее,вчера докато се приготвям за Андреевден колко нещо се изписало.Тези правила съм ги чела преди толкоз време/при регистрация/,че вече съм ги забравила,но мисля че мъничко възпитание е достатъчно да ги спазваш и без да си ги чела.аз такива съобщения съм получила 1-2 ,ако съм на кеф обяснявам че нямам идея за какво иде реч ако няма картинка.ако ли не ги пренебрегвам и гледам да помогна ако мога на някой ,който знае какво иска.

Tais
01.12.2011, 08:25
Добро утро момичета :) да си кажа и аз мнението по въпроса. Аз лично смятам че всички модератори в форума са прекрасни - всички! Форума е извор на схеми,идеи и отклик за помощ не само от модераторите,но и от потребителите.На мен лично никога не ми е отказвана помощ,много неща научих тук,много приятели намерих.Благодаря ви че ви има :kissyou::kissyou:

dessislawa1
01.12.2011, 12:14
Момичета скрийте томаховките.Не си заслужава да се ядосвате.
Малек я ший момините сълзици че ги чакам да са готови вече.А пък го по глупав,кои по прост нека другите да гадаят.И аз пиша неграмотно по някога нищо че съм завършила бълг.филология ама съм човек греша и се стремя да се коригирам.И нека не се сърдят новичките и младички но те не знаят думички като моля,извинявай,прости т.н./това не се отнася за всички разбира се/.
Форума ни е прекрасен.Познавам вече повече от вас лично и съм благодарна на това че съм сред вас и понякога ме търпите:idea:
Идват такива хубави празници и нека в тези трудни времена да ги посрещнем с добри дела и разбира се с много красиви гоблени ушите от всички нас.

И аз не смятах да изказвам мнение, но не се въздържах.
Лили, съгласна съм с теб!
От скоро /2години/ влизам в този форум, не познавам лично никой, но благодарение на вас успях да ушия първия си гоблен.
Не се впечатлявам от разни "изригвания". Хора разни, с различни умствени възможности и възпитание...
Идват наистина толкова хубави празници, хвърлете всички подобни личности зад гърба си ...:kissyou:

Ge4i1970
01.12.2011, 14:15
Момичета, това май стана традиция! :confused: Всяка година пред новогодишно се заформят "скандалчета". :mad: Айде спрете се вече, всички по градове да си направят банкетчета, за да изпуснат парата и да няма скандали, моля. Какво става? Вместо да се разтоварваме с хобито се натоварваме излишно в и без това трудните времена! По-спокойно, момичета, нервите не се възстановяват. :) Весели коледни и новогодишни празници на всички! :kissyou:

mamanushi
01.12.2011, 14:53
Гери, съгласна съм с теб на 100%. Да бъдем по-толерантни към другите, много Ви моля.

Nelly_L
01.12.2011, 15:18
Айде и аз да се обадя!
Няма никакви "томаховки", "скандалчета" или каквото и да е било друго. Просто няколко човека си казаха мнението за едно комплексарско изказване, направено в една социална мрежа.
Не познавам никого от модераторите лично, но от впечатленията, които имам за тях от виртуалното ни общуване смятам, че са достатъчно умни и интелигентни, за да не приемат твърде надълбоко такъв тип изказвания. Виртуалното общуване предполага и такива неща. Има хора, които скрити зад анонимността на ника, пишат неща, които най-вероятно не биха си позволили в живото общуване и не защото не ги мислят, а защото са страхливци.
Та молбата ми е да спрете да ни успокоявате! Аз поне не виждам никакво напрежение тук.
Модераторите знаят много добре колко ги ценим и уважаваме! Единичните изблици на лошо възпитание не могат да променят това!

tdm13
01.12.2011, 17:01
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


" За съжаление установих, че goblenite.org дори и някога да е бил място за обмен на идеи, сега се е превърнал в един клюкарник на отчаяни и незадоволени ( във всяко отношение) съпруги,които нямат друга работа по цял ден освен да постват картинки, да обсъждат манджи и реват на поредния турски сериал...И като нямат достатъчно драма в живота си да превръщат чуждия в такъв...Само да разбере някой, че си успял в нещо ще те изяде с парцалите от яд и завист...Тоя свят е толкова обречен заради простотията си ,че ще го погуби собствената му глупост, алчност и злоба...Жалко за сайта и жалко за модераторите,които се изживяват като Господ и колят,и бесят наред...Идиоти..."

Леле!:scared:
От прочетеното стигам до извода,че въпросната 'Petya Nikolaeva Grigorova"бърка думите с нотите на някой реквием.(последвах линка към профила й във фейса и видях,че била пианистка).Педставям си как ще реагира,ако влезе във форуми от типа на bgmama,mamita и т.н форуми за общуване между хората от цяла България и от света.Сигурно удар ще получи от тези "клюкарници".
Май се опитва да напише реквием за себе си,но не с ноти,а сдуми:D
А като й прегледах публикациите на стената,леле,мале,може да починеш от скука.Повечето пъти е променяла сниката на профила си,вместо наистина да общува със света.
Мили съфорумки и модератори,идват празници,а на Коледа стват чудеса!
Благодаря на всички,които през тези 3,5 години във форума,ми помагаха и съветваха.Имах и разочарования,но те са минало.
Преди много се вживявах,но сега гледам по-ведро на нещата.Давайте да продължаваме напред!:wine:

zhak
01.12.2011, 20:02
:confused:мисля че няма никакъв смисъл от това писане защото си го четем ние които сме в крайна сметка потърпевши тези за които се отнася явно не желаят да четат и изпълняват нашите препоръки моето предложение е всички да се обеденим в едно - да не отговаряме на съобщения и заявки които не са според правилата , без да ги съжаляваме просто ги изтриваме и подминаваме , може би тогава ще ги накараме да ги прочетат тези правила и да ги изпълняват , нека помагаме само на този които уважават нашият труд в крайна сметка никой на никой не е длъжен , аз за събе си съм си обещала да помагам само на тези които знаят какво и как да поискат и не ме интересува че някои ще се обиди след като той не цени моето време и труд :kissyou:

Nelly_L
01.12.2011, 20:04
:confused:мисля че няма никакъв смисъл от това писане защото си го четем ние които сме в крайна сметка потърпевши тези за които се отнася явно не желаят да четат и изпълняват нашите препоръки моето предложение е всички да се обеденим в едно - да не отговаряме на съобщения и заявки които не са според правилата , без да ги съжаляваме просто ги изтриваме и подминаваме , може би тогава ще ги накараме да ги прочетат тези правила и да ги изпълняват , нека помагаме само на този които уважават нашият труд в крайна сметка никой на никой не е длъжен , аз за събе си съм си обещала да помагам само на тези които знаят какво и как да поискат и не ме интересува че някои ще се обиди след като той не цени моето време и труд :kissyou:

:thumbup::clap:

dushkova
01.12.2011, 20:53
:D:clap::wine::thumbup::party:

Tais
05.01.2012, 10:32
Момичета,имам питане към вас.На няколко пъти ми се случва потребители с нула мнения във форума да ме затрупват с искания за схеми.Питането ми е,вие на такива потребители давате ли поисканото?:confused:

ANIMONI
05.01.2012, 11:01
Ако е направено учтиво и знаят точно какво искат/с картинка или обяснено разбираемо за мен/ им ги пращам.Като знам че първата поискана схема от мен Гинчето/stenli / ми я изпрати в ПМ и аз като индианец не разбирах защо не мога да я отворя. и тя не досещайки се ми я праща няколко пъти ,докато накрая и дадох мейл на приятелка в Троян ,която ми я принтира и изпрати.С типичната ни ненаситност за схеми се напълних с такива и още не съм я ушила,но никога няма да забравя отзивчивостта и както и на всички останали.А в темите за новорегистрирани май писах чак след това,но разгледах хубаво форума ,за да не пускам постове където не им е мястото.всички можем и грешим ,но е по-важното да си вземаме забележка.затова пиша на новите ,които постват не на място ,но ако продължат спирам да съм съпричастна.

venipetgab
05.01.2012, 11:12
Момичета,имам питане към вас.На няколко пъти ми се случва потребители с нула мнения във форума да ме затрупват с искания за схеми.Питането ми е,вие на такива потребители давате ли поисканото?:confused:

Мила, и на мен така ми се случва много пъти и обикновено пращам схеми, но...зависи как ще си ги поискат. Понякога хората са неориентирани , попадат във форума за първи път и като видят, че ние тук си контактуваме приятелски и си менкаме схемички, решават да опитат. Не им се сърдя. И аз така нахълтах като хала, търсейки едни гладиоли, които така и не уших, но намерих много приятели , научих много неща , уших много гоблени и форума вече ми е като наркотик и няма ден без да го посетя. :kissyou:

doris
05.01.2012, 11:25
Мила, и на мен така ми се случва много пъти и обикновено пращам схеми, но...зависи как ще си ги поискат. Понякога хората са неориентирани , попадат във форума за първи път и като видят, че ние тук си контактуваме приятелски и си менкаме схемички, решават да опитат. Не им се сърдя. И аз така нахълтах като хала, търсейки едни гладиоли, които така и не уших, но намерих много приятели , научих много неща , уших много гоблени и форума вече ми е като наркотик и няма ден без да го посетя. :kissyou:

:thumbup: И аз така !:gipsy:

Tais
05.01.2012, 12:38
Мерси за отговорите на всички :) Аз по принцип пращам стига да имам схемата...беше ми любопитно всички ли ни "нападат така" .Усмихнат ден момичета:kissyou:

mamanushi
05.01.2012, 13:05
Аз се старая да пращам ако имам нещата, а търся много рядко. И ми прави впечатление, че във форума са доста отзивчиви. Но понякога новите членове едно благодаря не казват, нищо че ти си си губила времето да го търсиш първо,после да го пращаш, все едно имаш маса свободно време и си им длъжна. Ето това не ми харесва.

dushkova
05.01.2012, 17:57
Достатъчно ми е само едно емотиконче -усмивка,ако е трудно да се напише -благодаря. :loveglasses:Доскоро не можех да изпращам,вече успявам макар и бавно,и съм съгласна ,че не струва чак толкова много да се обадиш.:kissyou:

NIA
05.01.2012, 18:36
http://s017.radikal.ru/i404/1201/c1/0e779887887dt.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i404/1201/c1/0e779887887d.jpg.html)


Точка 2 от Кодекса на гобленарката.
Това, разбира се, в рамките на шегата. :D

Но аз мисля,че всеки решава за себе си как да постъпи.
Лично аз, никога не гледам,когато някой ми поиска схема колко мнения има. Ако имам пращам. Ако я нямам, но имам време, опитвам се да я потърся и да се отзова на молбата. В най- лошия случай се опитвам поне да го насоча къде и как би могъл да я открие.
За щастие, не ми се е случвало да получавам искания под някаква неучтива форма. Понякога наистина молбите са малко неориентирани.Най-често ми се е случвало, когато ми искат молитвата, но не уточняват коя, защото аз имам 4 молитви и се налага да питам допълнително какво точно искат. Какво да се прави, не всеки може бързо да се ориентира в обстановката, а желанието за шиене напира.:idea:

нели петрова
05.01.2012, 22:45
Аз съм сравнително нова -от лятото съм във форума- и незнам дали мога да правя някакви заключения, но смятам ,че всичко зависи от възпитанието.
В началото и аз бях неориентирана за темите във форума и огромната информация която намерих тук ме въодушеви и сигурно и аз съм задавала глупави въпроси, но намерих разбиране и така по-лека лека се "разболях" от вашата болест.Сега всяка свободна минута отварям форума и свалям схеми от рускините ( сякаш някога ще ги ушия) Но когато съм пращала схеми обикновенно съм получавала -благодаря,но се е случвало и- ни вопъл ни дума ни стон- от което ми става малко неприятно. Когато ти върнат едно благодаря поне знаеш ,че си изпратила схемата-всичко се случва.
Извинявам се за дългия пост

ANIMONI
06.01.2012, 00:25
Този Кодекс колко пъти съм го чела и само точка 1 нещо не е като за мен,в смисъл ,че не бих отказала да ушия нещо дребно/което задължително трябва да ми допада,за да изпитвам удоволствие докато го шия/ и да изкарам някой лев ,който отново да вкарам в хобито.Но откакто ви открих и се напълних със схеми смятам че живота е прекалено кратък за да чета книги/за което малко ме е срам/,които ще занеса с мен в гроба и шия през всяка свободна минута,защото това ще остане и след мене.добре че като ученичка и следващите 5-6 години четях повече,отколкото учех.Дрехи ,обувки,парфюми-също имам колкото мога да износя.то като нямам пари за рамки гардероба ми е необходим да си прибирам там гоблените/дано децата един ден да ги рамкират,а не да бършат прах с тях или аз да доживея по-добри времена/.Извинявам се за отклонението от темата-кодекса е виновен/шегичка/.