PDA

Покажи пълната версия : Спорове, похвали, оплаквания.......



страници : [1] 2 3

NIA
25.03.2009, 15:59
Май наистина имаме нужда от такава тема. :greeneye:
Тук сме толкова много хора и всеки със своя харектер и своята истина. Неминуемо е да не възникнат и такива ситуации. И както се казва Къща без комин,който не пуши няма" , а също и "В спора се ражда истината".
Само една молба - да се спазва добрия тон и никой да не се обижда. Всичко е в името на запазването добрата атмосфера във форума. :idea:

Само се колебая дали мястото и не е във "Вашите истории", но като се има предвид,че основните спорове се въртят все около схемите, нека да си остане тук. :kissyou:

ata
25.03.2009, 16:13
Аз пък си мисля,че нямаме нужда от такава тема!Не сме във форума за да се обиждаме,караме и т.н.За времето през което съм тук си мисля,че всички сме достатъчно интелигентни и добронамерени и ако някой случайно си е изпуснал нервите,да не изпуща парата във форума и да помрачава настроението на всички останали.Ако толкова държи да спори,да го прави на лични.Никой с нищо не е длъжен на останалите,тук съм срещнала само добрина и разбиране и аз се стремя да отговарям със същото.И никак не ми е приятно /мисля,че и на болшинството/да възникват кокошкарски спорове !Извинявайте!

abi1004
25.03.2009, 16:30
Нека да я има темата в спора се ражда истината. Но спор не означава заяждане (все-пак да доуточним).Мисля че за толкова време форума не е нарушил добрия тон и се надявам все така да бъде.:kissyou::kissyou: А относно похвалите ние си имаме тема за тази цел.
Оплакванията доколкото знам когато ги има се изпращат на лични-търси се модератор или администратор...

nellli
25.03.2009, 18:03
Според мен темата си е направо задължителна. И в нея никой няма да обижда никого и да се заяжда също, а ще се използва точно по предназначението. Даже и момента в темата за Вилер има изказани мнения, които са си точно за тази тема. Така или иначе възникват спорове понякога. Най-добре да се решават в отделна тема, а не в темите с безплатните схеми.
Ния браво за идеята.

NIA
25.03.2009, 18:07
Ако е излишна темата винаги може да се мине с http://dl3.glitter-graphics.net/pub/497/497633alm620kgf6.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Но нека да чуем и други мнения. Ако спор не ви харесва можем дая наречем дискусия, обсъждане или нещо друго. Не е нормално всички да сме на едно мнение по даден въпрос и нека тук да е мястото за обсъждане. Ако обаче преобладават мненията ,че няма нужда от тази тема - ще я изтрия.:idea:

sn_dobreva
25.03.2009, 18:07
Момичета, не мога да разбера точно проблема. Някой колекционира схеми, независимо шие ли ги или не, друг иска или не иска да му ги даде... Ами всеки си решава с какво да се занимава. Аз напоследък събирам повече схеми, отколкото шия и намирам това за полезно. Така или иначе няма къде да си закача повече гоблени, а в резултат на шиенето само си покачвам диоптъра. Пък и кой може да ми каже гоблен ли да шия или да си ровя в Интернет.
Всеки има право да търси и ако някой не иска или не може да му даде търсенеото, това не е повод за спор.

Успех на всички в техните начинания!

sunnyto
25.03.2009, 18:27
Някои хора трупат негативна енергия и се чудят на кого да си я излеят :mad:
В последно време почвам да си мисля че форума е повече за това някой да предизвиква нежелани спорове отколкото за това да си помагаме една на друга:confused:
Ако това ще помогне да не се трупат негативи :rezando: аз съм ЗА
Така ще види както казва АТА кокошкарски спорове :hehe:

teotedi21
25.03.2009, 23:08
Аз ще бъда по-хард и директно ще кажа - ако съм на мястото на въпросната дама модератор ще се извиня директно не само на Таис, но на всички жени, които сме тук, във форума заради хобито си, а не като агенти на Милена стил, КГБ, ЦРУ и други разузнавания. Аз лично се почувствах лично обидена заради момичето, което не само търси, но и предлага схеми по различни теми от форума, почувствах се виновна заради факта, че през този месец съм пуснала 3 заявки, от които една се намери, друга е за моя позната, а трета е само с публикувана снимка, за което получих извинение за моето разочарование.Ядосвам се, че когато си харесам нещо от безплатните теми 50 % от схемите са неактивни или само с публикувани снимки..........................

Искам да благодаря на всички жени, отзовали се абсолютно безкористно и с доверие на молбите ми за схеми. Голяма част от тях са ушити, другите предстоят да бъдат ушити.

И още нещо - аз не съм агент на Милена стил, аз съм гобленар, и държа да ме уважават. С тази почит ще се отнеса и към Таис!!!

teen_f
25.03.2009, 23:30
teotedi21 не знам дали си се почувствала обидена или не.Тук не става въпрос за персоналните ни чувства.Някой на някого направи ли забележка,била тя и добронамерена се започва една.......!През всичките тези години във форума съм нямала конфликт с никого и не смятам да започвам сега.Уважавала съм всички потребители,спазвала съм правилата,а когато съм правила нарушения и са ме порицавали съм си вземала поука,а не да пиша,да се оплаквам и да обяснявам колко съм обидена.
Не съм писала нищо обидно на Tais.Тя можеше да отговори точно,кратко и ясно и да се приключи до там.Вие сега почнахте "гузен не гонен бяга" да разигравате.

tdm13
26.03.2009, 01:14
Ния, много мъдро решение за тази тема.Наистина в спора се ражда истината.
Според мен ниой никого не иска да обиди.Всички тук сме болни от една съща болест-гоблени и схеми.
Обидното е,когато си положил труд,изгубил си време в ровене,за да помогнеш,а накрая си видиш схемата побликувана в някое списание.
Или ако си положил голям труд,за да пренабереш схема,за да бъде читава,изпратил си я на някого и накрая той я разпространил из целия интернет или в по-лошия случай-цъфнала в някое плагиатско списание.
Всички търсим схеми,за да шием някоя картина или колекционираме дадена тематика,както някои колекционират марки,и после им се любуваме,защото и 100 живота не са достатъчни да ушием всичко,което ни харесва.
Но все пак не сте ли съгласни разни самозвани "дизайнери" да използват нашата страст и труд за комерсиални цели?От това се дразним много "колеги".
Лично аз,ако разполагам с търсена от някого схема,винаги му я изпращам или му посочвам линк,където съм я срещнала.Но просто мен ме вълнуват пейзажи и икони и само там мога да бъда от полза.Вилер също го харесвам,но схемите-пренабори,които имам са чужда интелектуална собственост и нямам моралното право да ги разпространявам и са в плановете за ушиване.
Така,че наистина нека да не се обиждаме и да не бъдем толкова тънкообидни,а да се разберем циливизовано и като интилигентни хора,посветили се на едно тъй изтънчено изкуство.

Zlateva13
26.03.2009, 09:18
Според мен, няма нищо лошо в това да се колекционират схеми, но да си постоянното присъствие в "заявки" това вече изнервя останалите.
Всеки от нас е в малка или голяма степен колекционер и има определен архив от схеми, но има и други начини да се снабдиш със схеми освен търсенето в заявки!
Винаги ще съществуват изкушения и ще се появяват все нови и нови гоблени. Не може да имаме и да ушием всичко! Даже си мисля, че ако всеки от нас разгледа темите и си поиска схемата на лични темата "заявки" значително ще намалее. Разбира се, че има и такива гоблени, които не са публикувани в нашия форум или има нещо непълно по схемите или ключа, тогава е напълно нормално да пуснеш заявка, но да си търсиш просто ей така-това ваче не го разбирам!

Това е лично мое мнение и не го натрапвам на никой.
Желая ви лек, спокоен и усмихнат ден! :kissyou:

manka
26.03.2009, 09:40
Вчера като писах в заявките да си отворете такава тема за спорове и веднага май я отворихте:confused:
Ще я оставя темата,но ако започне някой грозен спор,от сега ви предупреждам мили дами,че веднага ще я изтрия.
На мен специално въобще не ми се четат такива теми,незнам за вас,има бутон ЛС за тази цел:idea:

remziyeavukat
26.03.2009, 10:19
Добро утро на всички:-|
Нека темата си остане за да не се натрупват останалите а който иска и няма за какво може е да не посещава.....
Тука сме толкова много хора спорове и различни мнения винаги ще има ненормално би било обратното.....
По един или друг начин съзнателно или не съзнателно да не кажа обида но разваляме настроението и желанието на другите.
Преди няколко дена имахме малък да не кажа спор коментар в темата HAE
повторила съм една снимка и веднага изявление че се прави за "РЕЙТИНГ"
Съгласна съм че е грешка и поста изтрих веднага но ме засегна изявлението на manka която е винаги много отзивчива и помага на всички ни.... Та коя от нас не прави подобни грешки..... ?
Мисля че са изключения тези които нищо не пускат.
Благодаря и че изтри веднага коментарите .......
Аз не допускам че някой ще откаже помощ на другия :confused:
Неприятно е когато ти искат нещо и линка или схемата ти еизтрита или развалена но това мисля че са единични случаи ....
Защо и какъв е смисъла да се прикачват картинки на които им липсват схемите? или да се пишат на заявки за схеми които не са ти нужни?
Неприятно е някой без твое съгласие да ползва схемата ти някъде...
Не мислите ли че по един или друг начин всички правим това макар и в нета.... Приятен ден на всички.:kissyou:

manka
26.03.2009, 10:30
Съгласна съм че е грешка и поста изтрих веднага но ме засегна изявлението на manka която е винаги много отзивчива и помага на всички ни.... Та коя от нас не прави подобни грешки..... ?
Мисля че са изключения тези които нищо не пускат.
Благодаря и че изтри веднага коментарите .......



Рени,не разбрах с какво съм те засегнала,не съм те обидела с нищо в темата Хаед,имаше коментар там,аз отговорих на момичето и после изтрих постовете,след като изчаках да ги прочетеш и ти.
Бях ти писала преди на ЛС,но ти не ми отговори въобще,ако с нещо съм те засегнала пиши ми на ЛС,за да се уточним:kissyou:

Tais
26.03.2009, 11:24
Аз искам да кажа само едно ничий шпионин не съм и схемите които имам си ги ползвам аз или приятелки който шият.С идеята и амбицията съм да ушия всичко което имам и не виждам нищо лошо в това стените в дома ми да са отрупани с гоблени ушити от мен.И не само мойте ,а и тези на приятели и семейството ми.Не знаех че има лимит за броя на схемите които мога да търся.Не броя кой колко пъти в месеца пуска заявки (не визирам никого )ако мога помагам.Ако съм обидила някой извинявам се и желая на всички приятен ден!

tdm13
26.03.2009, 12:58
Нека темата да си остане.Както виждам от заглавието,тя не е само за дискусии,но и за похвали.Все пак добре е да има място,където можем да споделяме наболели проблеми относно "Безплатни схеми",свързани не само със заявки,но и с останалите подтеми на "Безплатни".

djavka
26.03.2009, 13:31
Ей, момичета, май вече ще подминем добрия тон и ще станем заядливи. Мисля, че всеки от нас е преминал през етап, в който е трупал и събирал мноооого схеми. Понякога най-лесният вариант е да ги пуснеш в заявки, защото в безплатните схеми по категории линковете не са активни, на лични не ти отговарят... Не виждам какво лошо има в това да поискаш схема. Аз самата събирам всичко на Рогоблен и постоянно си търся - кога в заявки, кога на лични. Ако ми отговорят - добре, ако не ми отговорят - здраве да е...
А колкото до тези прословути "агенти" - мисля, че всяко списание би могло да си пусне една търсачка в нета и с малко повече нерви и изгубено време винаги ще намери това, което търси, макар и не от нас. Така че няма как да се борим срещу кражбата на схеми, не мислите ли?

TDK
26.03.2009, 21:59
Така и не разбрах точно за какво е направена тази тема!
Явно, че е имало някакъв проблем!

Моето мнение е по малко по-различен въпрос!

80 % от това, което се иска в "Заявки за месец ..." отдавна е публикувано в съответните теми!

Всяка от нас, която е публикувала картинка (за жалост, голяма част от линковете не са активни - изтриха ни ги разни врагове) има схемите!
И най-лесният и елегантен начин е да се обърнете към човекът, публикувал картинката за схемата!

Но за тази цел трябва малко усилие - ДА СЕ РАЗГЛЕДА СЪОТВЕТНАТА ТЕМА! И да се напиши едно ЛС!

Лично аз рядко поглеждам в "Заявки за месец ..." .

tdm13
27.03.2009, 00:24
TDK,така е.Всеки месец Манка започва темата с правилата,ама все тъпчем на едно място. Незнам даже дали може,когато се побликува картинка в заявки да излиза някакво съобщение в коя тема е и по този начин да се спести място в сървъра..А тази тема,според мен нека си стои.Поне можем да разговаряме,без да раздуваме конкретните теми.

3axap
27.03.2009, 00:39
Място във форума може да се спести пак, но сякаш никой не чете какво пишем от толкова много време. СНИМКИ СЕ ПРИКАЧВАТ ЧРЕЗ ВЪНШНИ САЙТОВЕ!!! Ама не - едно си баба знае, едно си бае - слагайте прикачени файлове като луди. Пък после - защо не мога да отворя форума, пак ли има профилактика!

sunnyto
27.03.2009, 11:58
Мили момичета прикачвах снимки и накрая всичко се загуби Поради тази причина вече много ряко качвам картинките във форума
А за заявките и аз много рядко поглеждам
но когато пиша там е заради това че понякога на ЛС не ми се отговаря /не че и там някой ми орща внимание/

Lila
27.03.2009, 12:31
Хайде и аз да се включа в дебата! Нямам компютър у дома, а само в училището.Поради това, всичко което поискам ,веднага го принтирам.Не мога да прикачвам нищо ,защото не мога да ровя насам - натам за схеми.Когато ми трябва нещо, първо търся навсякъде и искам чрез ЛС, но така не винаги ми отговарят.Затова се налага да ви безпокоя в заявките.Събрала съм много схеми/мисля даже, че вече се превръща в болестно състояние - искам всичко да имам/.Хубавото в цялата работа е, че вашата добрина се прехвърля нататък от ръка на ръка.Още 4 жени станаха гобленарки, благодарение на вашите схеми.Нямат ИНТЕРНЕТ, компютри, но има добри хора,готови да помогнат на всеки.Всички в нашия малък град знаят, че аз имам много схеми и желание да помогна за тези които се търсят.Благодарение на вас в Брегово шием усилено гоблени.За нас и за подаръци.Не сме агенти или за бизнес. Изпратила съм схеми на много жени из цяла България и пак благодарение на вас, имам приятелки почти из цялата страна. Затова не се сърдете като търсим нещо.То е за всички.Добрината ви продължава нататък и винаги се връща пак при вас.Само за нещо моля с огромно извинение,като поискаме нещо чрез ЛС ,отговорете,макар и само да кажете, че го нямате.Иначе знаете ли как чакам и чакам и непрекъснато си проверявам пощата.Още веднъж БЛАГОДАРЯ на всеки, който ми е изпращал нещо.Вярвам в доброто!

TDK
27.03.2009, 21:55
Lila, благодаря за хубавите неща, които си написала!

А и много ти благодаря за идеята, която ми даде!
Да извадим и някаква полза от тази неприятна тема!

Да направим едно допитване, анкета или нещо подобно за отзивчивостта на съфорумките при искане на ЛС за схема на картинка, която са публикували!

Какво ви е мнението?
Всеки да сподели дали получава отговор на своето искане!

nadejdabr
27.03.2009, 22:06
Lila, благодаря за хубавите неща, които си написала!

А и много ти благодаря за идеята, която ми даде!
Да извадим и някаква полза от тази неприятна тема!

Да направим едно допитване, анкета или нещо подобно за отзивчивостта на съфорумките при искане на ЛС за схема на картинка, която са публикували!

Какво ви е мнението?
Всеки да сподели дали получава отговор на своето искане!

Таня, добра идея е това за анкетата! Аз лично само веднъж мисля не съм получила отговор на ЛС!

Marieta_
27.03.2009, 22:15
Аз не мога да се оплача, всички сте толкова отзивчиви.. Един, единствен път нямах отговор на ЛС, но просто потребителя се включва много рядко, това е моето обяснение.

ratka
27.03.2009, 22:20
Винаги когато съм молела за схема сте се отзовавали, но не съм прекалявала с това. Може и тук да не е мястото, но БЛАГОДАРЯ.

eli1958
27.03.2009, 22:21
Мили момичета,аз се възхищавам на много от вас,за отзивчивостта ,която проявяват.На ЛС съм писала и споделям проблемът си относно свалянето на схеми и за моя най-голяма радост едина съфорумка откликна на молбата ми.Не само,че ми писа,а ми изпрати и куп схеми тук в Испания.Много други са ми предлагали без да ги моля,когато изразя мнението си от някой гоблен,но като разберат,че немога да си ги свалям се спира до там.На никой не се сърдя и никой не е длъжен да ми прави такъв жест,че да ги изпрати чак тук.Разбира се,че това са много разходи и в това забързано ежедневие и криза не на всякой е по джоба.Благодаря на всички,които са ми помогнали по някакъв начин !Всеки който носи ГОЛЯМО И ОТЗИВЧИВО СЪРЦЕ ще помогнемкогато има възможност.На всички ви желая приятна почивка през почивните дни!

Pepito
27.03.2009, 22:50
аз се учудвам че има такива потребителки които не отговарят на лично съобщение .въпрос на възпитание е .
на мен специално винаги са ми отговаряли много любезно и аз се старая да не закъснявам с отговор .
не търся често схеми но за мен най лесния начин е преглед из безплатните схеми и искане на лични .

Triana`
27.03.2009, 23:10
Идеята за анкетата е прекрасна, макар че аз лично почти нямам оплаквания,
но да се прикачиш картинка без да имаш схемата,не е честно.Не виждам никакъв смисъл в това-картинка без схема !Прехвърляш страница подир страница,намираш това което ти трябва или харесва и - или няма схема или по лошото ,не ти отговарят.
Нищо лично към никой.

mimka
27.03.2009, 23:29
Аз благодаря на всички от които съм поискала схема или помощ и веднага са се отзовавали.Не ми се е случвало да не ми се отговори на ЛС, дори имам случаи в които като не мога да отваря схемата са ми я пращали по пощата.Страхотни сте!Благодаря на Ния, че два пъти ми изпрати схема, която бях изтрила по погрешка първия път.Благодаря на всички ,соито са ми помогнали и за да не пропусна някой не назовавам имената им.
Дайте да гледаме на нещата от добрата им страна, толкова спорове и злоба има около нас- не мисля че е нужно в този форум, където всички от нас отпочиват по някакъв начин да се нарушава добрият тон.Тук сме много потребители и всеки с неговия си характер , настроение и проблеми.Може понякога човек да е изпуснал реплика неволно, просто денят му да е бил напрегнат....Е, доста се отнесох, но съм миролюбив човек и всеки спор ме дразни и оскърбява.

tdm13
27.03.2009, 23:48
Никога не съм имала проблем с отговорите на лични.Винаги всички са ми отговаряли без изключение.Особено добри и любезни са модераторите и админите.Не искам да засегна останалите,напротив,много съм им благодарна,но модераторите ги занимавам с въпроси,а те въпреки,че имат достатъчно работа винаги са ми отговаряли изчерпателно и любезно.А относно останалите колеги-много ви благодаря за всичко.А за Валентина от Шумен даже пуснах специална тема за благодарност,защото по пощата ми изпрати една схема,която много време издирвах.
Относно моите отговори на лични,един единствен път не отговорих,понеже човек с 0 мнения и новопостъпил с доста императивен тон ми искаше схема.Просто ми стана обидно.Но по тази тема водихме дебати в темата "Какво мислите по въпроса".Иначе днес получих молба от подобен колега,но съобщението можеше да ти стопли сърцето.Е,те тук писах с удоволствие.

lucy
28.03.2009, 00:23
Ех че странна порода хора сме това гобленарките!!!!! :kissyou: Ако си сложим ръка на сърцето , всяка една ще установи, че отзивчивостта и доброто, което е получила от колежките си е в ПЪТИ повече от тук-таме някоя издънка. Когато аз се регистрирах в този форум, го направих заради прословутата африканка на Ланарте, предварително много внимателно изчетох как да общувам с момичетата и много учтиво помолих на ЛС за схемата. И ни вест , ни кост! Здраве да е, помолих в заявки за всичко на тема Африка, и като се започна едно "Изсипване" на рога на изобилието ... :D Стана ми толкова мило, викам си"Бре, ето че човек никога не бива да си вади изводи само от един случай или една реакция и т.н. " И стана цяла тема!
Благодаря на всички, че сте толкова добрички! :kissyou:

nellli
28.03.2009, 10:42
Предложението на Таня е страхотно. Но анкетата трябва да е май точно в този формат - на постове, за да се разбере какви пропуски имаме и да можем съответно "да се поправим". Аз не мога да се оплача - винаги всички са страшно отзивчиви. Старая се и аз да съм такава доколкото мога. Е, има си и изкллючение - две си спомням - и двете звучаха по един и същ начин, и от двете места съответно не получих нищо. Отговориха ми долу горе така:" .......може и да съм пускала преди време този гоблен, но не си спомням, трябва да потърся няколко дни...." и до тук. Аз го отдадох на разсеяност и съответно и на двете момичета изпратих схеми, когато ми поискаха по-късно и ще продължавам да го правя. Аз съм си разсеян човек по природа и затова да знаете - ако не ви отговоря, значи или ме няма дълго време, или съм забравила, или съм изтрила ЛС без да искам :D. Затова много, много моля всички да ми напомнят пак ако трябва, изобщо няма да се разсърдя.
А и не си трия ЛС от кутията, докато не ги прочета след време пак и не погледна дали съм изпратила всичко, но и така сигурно стават грешки.:D
Е, имам си и аз един грях - една съфорумка ми написа че харесва гоблените на определена фирма, а аз я попитах кои по-точно и тя ми каза, че и харесват всички, но предпочита пейзажи - да и изпратя няколко, след което и писах, че така ми е много трудно, да ми даде само няколко номерца и кореспонденцията приключи до тук.
Аууууууу, още един пропуск имам - Ноар изтрила съм ти молбата за коледните от пощата си при една голяма чистка. А уж трябваше да си стои там, че не всички моделчета имам и чакам - дано ги намеря. Моля прати ми ги пак :kissyou:
Общо взето мисля, че при красивите неща, каквито са гоблените, сме се събрали все хубави хора :D
Ако пък не, има време да станем хубави де :idea: Шегичка

Nana
28.03.2009, 13:22
Сигурно ще се повторя.
В безплатни схеми има много стари предложения. Скоро някой ми поиска схема на пуснат от мен модел. Обаче аз не съм я съхранила и за да я дам се наложи да я търся. Не е възможно да помни човек какво е пуснал преди две години, че и повече. Моето предложение е да се изтриват постове от преди 2 години /или както там се реши/. Безсмислено е толкова стари неща да стоят, а и винаги има нови хора, които имат желание да публикуват схеми и не само новоизлезли, но и такива които са им харесали и искат да ги споделят.
Не си спомням да съм отказвала, нито да ми отказват схеми. НИА ми изпрати в колет целия гоблен - схема, конци, защотото нямаше как да го направи по нета, само да ми услужи. За мен това беше невероятен жест и най вече доверие от нейна страна.
Модераторите май не ги познавам, но много си харесвам Манка.

veneta_az
28.03.2009, 17:20
И аз нямам оплаквания от контактите по ЛС. Може и някой да не ми е отговорил - не помня, по-скоро всички, към които съм се обръщала с молба за помощ - все едно дали за схема или консултация за нещо, са се отзовавали. И то много бързо, за което им благодаря.:kissyou:

tdm13
28.03.2009, 19:13
Harlequinette malko e bezisvestna ... dobre de mnogo e bezisvestna ama vse pak ako imash neshto dai nasam


__________________




Горният цитат е копиран от лични съобщения

Колежки,някой може ли да ми преведе горното съобщение?:confused:
Нещо изгубих дар слово,кажете нещо.

manka
28.03.2009, 19:22
Колежки,някой може ли да ми преведе горното съобщение?:confused:
Нещо изгубих дар слово,кажете нещо.


Май не ти е лесно с превода,така и не разбрах какво те питат,не искам да съм на твое място миличка.

Виж на мен,точно и ясно какво ми пращат на лс,обичам да си пазя такива бисери,ето ви един и от мен:D
Името няма да го слагам на потребителката,която ми прати тези мили думи,преди няколко дни-

здравейте,аз съм болна на темата гоблени и си събирам схеми.ако можете пратете ми всичко което имате.благодаря ви предварително.

nadejdabr
28.03.2009, 20:04
Май не ти е лесно с превода,така и не разбрах какво те питат,не искам да съм на твое място миличка.

Виж на мен,точно и ясно какво ми пращат на лс,обичам да си пазя такива бисери,ето ви един и от мен:D
Името няма да го слагам на потребителката,която ми прати тези мили думи,преди няколко дни-

Ех, Манка :confused: :confused: :confused: май трябва с хумор да погледнем на тези неща иначе ще има да си се ядосваме ли, ядосваме!!! Както някое от момичетата писа тук сме за отмора, да се радваме на нашите и на момичетата творбите, да споделяме опит - да си отпочиваме не да се тормозим, но явно не може!!! :PP

tdm13
28.03.2009, 20:52
Най-накрая да дойде и време за смях! Личи си,че наближава деня на шегата.Досега пазех ЛС само с обяснения по определени въпроси,ама и аз ще почна да колекционирам бисери.Манка,ще се поуча от теб и ще изтрия името на потребителя.Сгреших!

vanina5860
28.03.2009, 22:50
А така де:clap:Затоплихте обстановката с бисерите! Благодаря!
На лице единомислие.
"Ако си сложим ръка на сърцето , всяка една ще установи, че отзивчивостта и доброто, което е получила от колежките си е в ПЪТИ повече от тук-таме някоя издънка." Люси, извини ме, че си позволявам да те цитирам, но така добре си го казала, че не бих намерила по - подходящи думи от твоите.
Да, така е. И искам да благодаря на всички вас, момичета, които винаги сте се отзовавали на мои молби:kissyou:Благодаря и на момичетата, които ни дават линкове към случайно открити сайтове, на всички вас, които обявявате какво имате и евентуално да го споделите с нас!:flower:

manka
28.03.2009, 23:38
Наде,винаги си чета такива бисери,както им викам аз с усмивка и :D
въобще не се ядосвам,преди мноооого време да,но сега твърдо не.


Айде още едно и стига за днес,че да остане и за първи април :D


a NA TOZI SAIT IMA LI SHEMI? 4E NE6TO SAM MNOGO NEORIENTIRANA

tdm13
29.03.2009, 14:34
Ния,наистина едно ГОЛЯМО благодаря,че създаде тази тема!
Нормално е понякога да поспорим,но хубаво е,че можем и да се посмеем.
Но тук можем и да си разговаряме,тъй като не всички сме онлайн по едно и също време,за да използваме чат-канала.
Само не ме разбирайте погрешно,че пренебрегвам ЛС.Напротив!
Лека и приятна неделя на всички! Аз отивам за риба,докато още не е влязала забраната.

Дида
29.03.2009, 20:26
tdm13,моят съпруг ходи,нищо не хвана....Дано вие да сте имали добър улов!

tdm13
29.03.2009, 21:54
tdm13,моят съпруг ходи,нищо не хвана....Дано вие да сте имали добър улов!

:( To заваля един дъжд,едно чудо! Здраве да е!Сега ще очакваме сезона на гъбите.Като няма риба,поне гъби има.:D
Само,че на риба мога да си шия гоблена,докато на гъби няма как.:confused:

teen_f
02.04.2009, 11:46
Да ви развеселя малко за добро утро:)
Ровейки се из интернет попаднах на блога на една госпожа...и се зачетох....
Та каква е историята-въпросната госпожа си има ухажор (може гадже или любовник да е). Излизат един ден с ухажора и решават да отидат за конци,че на нея нещо и се бродира...Отиват те за конци и там виждат ето тази стойка http://s45.radikal.ru/i107/0904/90/0a0373b49db1t.jpg (http://radikal.ru/F/s45.radikal.ru/i107/0904/90/0a0373b49db1.jpg.html)
И господина за да я впечатли явно,пита колко струва цялата стойка.От магазина му обясняват,че стойката с конците заедно е от някакъв магазин,който е закрит.А цената е доста добра....И той познайте какво прави:)Изважда си портфейла и купува стойката заедно с конците...И сега госпожата си има вкъщи това чудо.
Според вас дали той е спечелил нейното сърце?

nellli
02.04.2009, 12:00
Къде ги тези мъже бе??? И моето сърце спечели даже. :D:D:D

mmagi.nik
02.04.2009, 12:11
Ох,и аз си давам сърцето на такъв ухажор:idea:,nellli ако намериш някой за теб,огледай се и за мен:loveglasses:

sunnyto
02.04.2009, 12:16
Може ли и за мен един такв муж:rezando:
Толкова мили хора няма в България :crazy:

teen_f
02.04.2009, 13:01
Мммм,аз на един ухажор това му дадох за пример този господин и чакам да видя дали ще се поучи:)Аз предлагам да пуснем обява в "Лична драма": Група гобленарки (млади,готини и сръчни) си търсят ухажори.Изискването-чувство да хумор,усет към гобленарството,дълбок портфейл който са готови да изпразнят за купуване на гобленарски принадлежности.За контакти www.goblenite.org (http://www.goblenite.org) :D:D:D:D

Дида
02.04.2009, 13:50
От ухажора се отказвам,но от стойката - искам яяяяяя........

sn_dobreva
02.04.2009, 16:13
На мен не ми допадна този...
Ами ако след известно време не искам да шия изобщо, какво ще го правя тези конци, пък че и стойка :crazy:
Пък и момочеа, който има време и сили за гадже, любовник, пък даже и ухажор, да си ползва всички превилигии произтичащи от него. Аз нямам сили и нерви ;)

jumper
02.04.2009, 16:29
ехаааааа. искам и аз такъв ухажор:idea:

rostso
02.04.2009, 16:43
Изобщо не одобрявам този тип ухажори.... В 100% от случеите в последствие дамата прекалено скъпо си плаща за подаръците.

Аз бих го държала възможно най-далече от мен.....

Denica
02.04.2009, 16:45
Аз не се давам за една стойка ...
Да ми подари една галерия да си излагаме гоблените, пък стойката ще си я купя сама :D

vanina5860
02.04.2009, 16:47
Оооо, момичета, това се отнася за вас младите:DНа нас, които сме минали 50 - пари ще ни дава, да не би да поискаме да му "платим":D

nellli
02.04.2009, 16:56
Оооо, момичета, това се отнася за вас младите:DНа нас, които сме минали 50 - пари ще ни дава, да не би да поискаме да му "платим":D

Виждаш ли ги какви са наперени, ще ги питаме след 20 години пак, като дойдат на нашите годинки. Дано да сме живи. :D
Деничка пък и колко скромна , направо галерия си иска :D

Denica
02.04.2009, 17:00
... Деничка пък и колко скромна , направо галерия си иска :D


Да не сме жени за по един статив я ...
Rostso е права - накрая винаги ти излиза през носа подобно ухажване ...
Та поне да си заслужава мъката :D

vanina5860
02.04.2009, 18:26
С риск да ме накарат да си изтрия поста - Ето, заради такива сладурани човек си заслужава да се радва на всеки ден. Момичета, само така - запазете детското си във вас, колкото и високо да вдигате летвата - заслужено е:clap::kissyou:А ако намерите някой да е склонен да даде статив - давайте го на нас, ние ще си го поделим с момичетата на моята възраст. Респективно, ако ние намерим някой с Галерия, ще ви го пратим/да не се изложим/:kissyou:

TDK
02.04.2009, 20:10
С риск да ви разваля хубавото настроение си позволявам да цитирам ЛС, което получх днес!

А то е "prati mi zimata" следва e-mail.
А аз имам толкова много най-разни зими.

За жалост до сега не съм си събирала такива красиви съобщения, а съм ги получавала много!

Кажете ми как да отговоря????

lucy
02.04.2009, 20:10
Ex, че се посмях от сърце ! :D След цял ден връзване на желязо, ръцете ми са подути и не мога да хвана иглата, ама от форума не се отказвам! И то има защо! Да сте ми живи и здрави! :kissyou::kissyou::kissyou:

Светла Петрова
02.04.2009, 20:13
С риск да ви разваля хубавото настроение си позволявам да цитирам ЛС, което получх днес!

А то е "prati mi zimata" следва e-mail.
А аз имам толкова много най-разни зими.

За жалост до сега не съм си събирала такива красиви съобщения, а съм ги получавала много!

Кажете ми как да отговоря????

Таня, не отговаряй - така си мисля аз, поне едно "моля" да имаше ....

ata
02.04.2009, 20:14
С риск да ви разваля хубавото настроение си позволявам да цитирам ЛС, което получх днес!

А то е "prati mi zimata" следва e-mail.
А аз имам толкова много най-разни зими.

За жалост до сега не съм си събирала такива красиви съобщения, а съм ги получавала много!

Кажете ми как да отговоря????

Успя да ме разсмееш.:D Примерен отговор:„Зимата си отиде!Вече сме пролет!“:idea:

kami_r
02.04.2009, 20:28
С риск да ви разваля хубавото настроение си позволявам да цитирам ЛС, което получх днес!

А то е "prati mi zimata" следва e-mail.
А аз имам толкова много най-разни зими.

За жалост до сега не съм си събирала такива красиви съобщения, а съм ги получавала много!

Кажете ми как да отговоря????

:D И аз непрекъснато получавам такива ЛС, ето и последното от днес : "prati mi sxemata na mom4enceto i momi4enceto ..........@abv.bg" Вероятно подателят е един и същ :D А ето и едно по-старичко:
"kami mnogo mi haresaha tvoite gobleni s jenite no nqma shemi moje6 li da mi gi izprati6". Ами аз на такива ЛС не отговарям, моят съвет е да не отговаряш и ти!

nadejdabr
02.04.2009, 20:54
С риск да ви разваля хубавото настроение си позволявам да цитирам ЛС, което получх днес!

А то е "prati mi zimata" следва e-mail.
А аз имам толкова много най-разни зими.

За жалост до сега не съм си събирала такива красиви съобщения, а съм ги получавала много!

Кажете ми как да отговоря????

НЕ ОТГОВАРЯЙ!!! :idea:

NIA
02.04.2009, 20:57
Ето го и отговора на въпроса на някои / не визирам персонално никой, само обобщение/ : "Исках схема на лс, но не получих."

Ами каквото почукало, такова се обадило. :greeneye:

TDK
02.04.2009, 20:57
Момичета, те това е рискът човек да публикува много картинки!
След това ще жъне и такива бисери!

Имам много, много схеми - моя "лакомия", но и искам да ги споделя с повече хора, които да ги ушият, а не само да си ги трупат!
Но при такива искания "сори Майкъл", както е казал героят!

tdm13
02.04.2009, 21:41
:clap: Е,това е мъж за гобленарка!
Наближава рожденният ми ден и дали да пробвам моя за такъв подарък?!
Щом ходя с него за риба,дундуркам му ротвайлера и съм шофьора,когато сме на купон,би трябвало и той да направи нещо за мен,нали така?
:D :D

TDK
02.04.2009, 21:46
tdm13, ти си абсолютно права!
Но дали и благоверният ти мисли така за твоето хоби?
Сигурно ще мине метър с един скъп парфюм или нещо от този род!
А не да ти стопли гобленарското сърчице с толкова много конченца!:idea:
Ако не позная ще му изпратя моите извинения и поздравления!:kissyou:

tdm13
02.04.2009, 22:04
:D
Най-малкото което ще му поискам,ако не е стойка,поне да е хубав гергеф.:DДобре,че ме оставя аз да си избирам подаръците,защото веднъж му излях един парфюм на главата.:D

Иначе се възхищава на гоблените.

manka
02.04.2009, 22:35
Примерен отговор:„Зимата си отиде!Вече сме пролет!”:idea:

http://s16.rimg.info/7158a6e8a9433b7cdad2296e5f60acfb.gif оххх, незнам ти дали си успяла да се разсмееш,ама аз от твоя отговор така се кикотя сега,че чак събудих мъжа си,както си спеше на дивана http://s16.rimg.info/7158a6e8a9433b7cdad2296e5f60acfb.gif

tdm13
02.04.2009, 23:07
Какви са тия постове,направо ме хвърляте в размисъл,хем кораби,ама всякакви,ама най-вече.......е такъв г.....в пост не бях чела скоро.

Този месец темата ще бъде в идеален вид и ред,ще бъде изтриван всеки такъв пост или подобен
.
ИИИ, каква си лоша, не трий морските съдове,бе!Остави поне една гемийка за цяр ,на тези, на които са им потънали.

:D:clap::D

Моля ви,не се сърдете,че ви цитирам,ама не върви да пиша в темата,в която са вашите постове.Затова реших да ви отговоря тук.

Mилички,наистина напоследък стана много весело при нас.В къщи пак помислиха,че нещо ми става,като почнах да се смея от сърце. Оказва се,че много от нас имат страхотно чувство за хумор.Да продължаваме в същия дух!

manka
02.04.2009, 23:12
tdm13 днес може,цитирай си миличка на воля,че утре сутрин като се събудя,и вече няма да ми е до :D ще седна раничко и ще почистя темите.
Ама наистина днес ще се пукна от http://s7.rimg.info/95f196e0db9cc573ede02ffe689d4cdc.gif

Denica
02.04.2009, 23:15
Кучето ме гледа странно - чуди се, дали не съм кобила - направо се подмокрих :D :D :D :D
Манка, след днешните коремни упражнения - утре може и да си с мускулна треска :D

teen_f
02.04.2009, 23:16
tdm13 мога да ти кажа моя опит как да накараш мъж да ти купува гобленарски принадлежности разни:)3 години вече не се давам и един ухажор се чуди как да ме спечели:)Ми.....почна да шие гоблени....даже във форума е регистриран....е така става:)Не се даваш и почват чак челни стойки да правят:)
TDK на такива ЛС,отговора трябва да е пак тъп....така че по-добре не им отговаряй....:)

vanina5860
02.04.2009, 23:23
Тони, до като Манчица не ни е измела с метличката, нека и тук да ти кажа как да стане на твоето:
Избираш си скъпа и ненужна вещ и си държиш на нея. Тръшкаш се, сърдиш се и най - накрая се съгласяваш на гоблен и конци, като показваш, че си му влязла в положението и уж ти си отстъпила, заради общото благо. Ефект - НЕВЕРОЯТЕН:D:kissyou:

tdm13
02.04.2009, 23:23
:party:
Какъв купон си спретнахме само!:clap:
Сетих се една простотия за ЛС-то на TDK.
Отговори,че ще провериш във фризера дали ти е останал от ланския сняг,иначе да почака до догодина.:D

Denica
02.04.2009, 23:25
Тони, до като Манчица не ни е измела с метличката, нека и тук да ти кажа как да стане на твоето:
Избираш си скъпа и ненужна вещ и си държиш на нея. Тръшкаш се, сърдиш се и най - накрая се съгласяваш на гоблен и конци, като показваш, че си му влязла в положението и уж ти си отстъпила, заради общото благо. Ефект - НЕВЕРОЯТЕН:D:kissyou:

Абе бъркаш във фонд "И аз съм човек" и си купуваш сама стойката - чиста работа :D

manka
02.04.2009, 23:38
Като едни........ сме тая вечер,от едната тема изчезваме и хоп в другатаhttp://s15.rimg.info/3606bf14697d3e81a320a4930d5f20d9.gif
Пишете си в тази тема спокойно,в заявките утре сутринта ще пусна една пароструйка,че сега нямам вода,спряха ни яhttp://s14.rimg.info/1f8f1256fb4960a81687d0ab95495834.gif



Лекичка на всички:kissyou:

tdm13
02.04.2009, 23:56
:D
То аз лесно ще бръкна във фонда,ама да не взема да се разшия и през работно време(макар,че го обмислям като вариант за вторите смени),че тогава я вапцахме.Тогава вече няма да ми се размине.
Затова и пиша случките по-долу.

Прекия ми шеф е грък,голям майтапчия.Оня ден го хванах да ми преведе на гръцки как се пише гоблен,схема,свали и т.н.Човека взе присърце работата и ми направо превода.Че и по сайтове започна да влиза,за да видел точно какво искам(аз на моя комп в службата нямам интернет,ама той има).Така,че като ми остане повече време вечер,ще се щъка и по гръцки сайтове.
Оня ден ме сгепса,че чета на служебния комп едма поредица романи на Сидни Щелдън.Първоначално се кокори да види за какво става въпрос и накрая аз изплюх камъчето какви ги върша.Погледна ме леко укорително,ама аз набрах скорост и му изръсих,че ако иска мога да му пратя архива по мрежата да си чете и той.Накрая завърших със заговорнически тон с молба да не казва на никого за романите,при което той почна да се смее и стана весело.
Ама ако ме хване с гоблен.............

Лека вечер на всички!Беше ми изключително приятно!

Дида
03.04.2009, 00:13
Ами то зимата мина,Танче....Явно става въпрос за 2009-2010 зимата.

gunnys
03.04.2009, 16:25
АЗ НЯМА ОТ КАКВО ДА СЕ ОПЛАКА.. ВИНАГИ МИ ПОМОГНАХА ДО СЕГА.. И АЗ НЕ ВРЪЩАМ НИКОГО..
САМО ЕДИН ПЪТ ДОСТА СЕ ИЗЛАГАХ В ЗАЯВКИТЕ.. ПОИСКАХ ДОСТА МНОГО СХЕМИ НА ВЕДНЪЖ И ЕДНО МОМИЧЕ –НЕ ПОМНЯ КОЯ- МАЛКИЧКО МИ СЕ СКАРА:D И ТОВА БЕШЕ НАЙ ХУБАВИЯ СЛУЧАЙ ЗА ДА СЕ ЗАПОЗНАЯ С TDK.. ПОСЛЕ С Manka, did_tag, Tooth, Radost, vanina5860, Lucy, Mimik, Maleks И ДРУГИТЕ.. ВЕЧЕ ПОЧТИ НИЩО НЕ ДАВАМ НА ЗАЯВКИТЕ.. ПО ЛЕСНО Е ДА ПИТАМ НА ЛИЧНО..
А ПЪК АЗ АКО СРЕЩНА НА НЕЩО ИНТЕРЕСНО, ВЕДНАГА ГО ПРАЩАМ НА ПРИЯТЕЛКИТЕ МИ ОТ ФОРУМА.. НЕ ЧАКАМ ДА МИ ПИТАТ.. ВЕЧЕ ЗНАМ КОЙ КАКВО ХАРЕСВА И ЗА КАКВО ИЗДИРА..
* И АЗ СЪМ ОТ ТЕЗИ КОИТЕ ИМАТ КОЛЕКЦИЯ ОТ СХЕМИ И ВИНАГИ КОЛЕКТУВАМ СХЕМИТЕ НА ЛЮБИМИТЕ МИ ФИРМИ..
* НЕ МОГА ДА ПРЕНАСЯ ГРУБИТЕ СПОРОВЕ:evil:

sissak
03.04.2009, 16:50
gunnys,шо кайш баби ?

gunnys
03.04.2009, 17:19
gunnys,шо кайш баби ?

sissak, ИЗВИНЯВАЙ НО НЕ РАЗБРАХ:shy2:

TDK
03.04.2009, 17:21
gunnys, не се притеснявай, Sissak се шегува!

А за сведение и аз ти се скарах, че не пишеш на кирилица!:gipsy:
И виждаш ли ползата - вече пишеш 100 пъти по-добре на български!

Още една полза за теб от форума!:idea:

Masha
03.04.2009, 17:50
Да е жива и здрава Ния,че предложи тази рубрика.
Толкова смях не съм се смяла от години.И аз цвилих като Деница,но нямам куче, а се опитах да прочета нещо на детенце,но от смях нищо не излезе.
И аз си търся зет гобленар,че иначе ще ни изхвърли галерията.
Много ми хареса и стойката с конците.Страшен кеф:D
Вече ще ви чета всяка сутрин.Честна пионерска.
Целувки:kissyou:

vanina5860
03.04.2009, 19:38
Masha, това е една ниша на положителна емоция:kissyou:
А аз, когато четя но Силвенцето какво е написала, си я представям като едно детенце, невинно и искренно и ми е много приятно:kissyou:
Благодарна съм на Манчица, че не ни е изчистила с пароструйката:kissyou:

TDK
03.04.2009, 20:00
Masha, това е една ниша на положителна емоция:kissyou:
А аз, когато четя но Силвенцето какво е написала, си я представям като едно детенце, невинно и искренно и ми е много приятно:kissyou:
Благодарна съм на Манчица, че не ни е изчистила с пароструйката:kissyou:

Ама, тя въобще не е детенце!

gunnys, е невероятно "готина мадама", извинявам се за израза!
Тя е на възрастта на сина ми, и е толкова финно и интелигентно момиче!
Момиче, пардон жена с много вкус и голямо СЪРЦЕ!
Чакай да спра, че ще започнат да я сърбят раменете! :gipsy:

NIA
03.04.2009, 20:01
Благодарна съм на Манчица, че не ни е изчистила с пароструйката:kissyou:[/quote]



Ванина, не се коси, ако Манка мине с пароструйката, ще си продължим конушмака в...."Архива" И без това там рядко някой влиза :D, може да я посъживим темичката . ;)

TDK
03.04.2009, 20:22
С риск да ви разваля хубавото настроение си позволявам да цитирам ЛС, което получх днес!

А то е "prati mi zimata" следва e-mail.
А аз имам толкова много най-разни зими.

За жалост до сега не съм си събирала такива красиви съобщения, а съм ги получавала много!

Кажете ми как да отговоря????
Продължавам темата!
Тъй като съм милозлив човек, отговорих, питах и пратих рано, рано сутринта исканата схема!

За благодарност току-що получих следното - zdr vidqx angela ot beplatni sxemi tema angel4eta ima6 li sxemata na angela i lunata ao q ima6 bi li mi q pratila nomer 129А това, че съм я питала, търсила, изпратила схемата, няма значение! Иска се още!

Момичета, това не е изключение!
Съжалявам, че ви развалям доброто настроение!

tdm13
03.04.2009, 20:41
TDK,не се притеснявай!Тази тема включва доста неща.
По-добре неграмотни и не особено интелигентни ЛС,отколкото разни порнографски хакери.Помните ли в какъв потрес изпаднахме всичките около коледните празници със секс-маниака,който беше хакнал форума?

TDK
03.04.2009, 20:56
МАНКА, миличка чуваш ли ме!
Моля те, запази тази тема!
След толкова години на "гърч", да не обидя някой, аз споделих моите мъки и терзания?
И най-интересно, написах мнението си, прострях прането, направих салатата и се почувствах МНОГО ДОБРЕ!
Просто споделих с вас, нещо, което много ме е мъчило!
Явно споделянето има ефект!

nellli
03.04.2009, 21:00
Ами тук май не трябва да има пароструйка :confused:, а за метла изобщо няма и да споменаваме.
Жалко, че си изтрих и аз едни подобни искания от кутията за ЛС. Оказа се, че ги пускат серийно, т.е. на много форумки и звучат все по един и същ начин.
Ама аз чинно си отговорих де, попитах за уточнеие и до тук....... още си го чакам. :confused:

Дида
03.04.2009, 22:12
Пък аз изпратих,обясних,помолих за отговор дали всичко е наред.....абе всички екстри,както си му е реда.
И до ден днешен - ни вест,ни кост.
Но да ви призная,не съжалявам,че съм помогнала. Има хора,които просто не могат да благодарят,а хубавото,което съм направила, ми вдига настроението за деня.
Но писмото ,отправено на Таня, е "безпътица".......
Аз не бих повторила помощта си към такъв човек.

manka
03.04.2009, 22:16
МАНКА, миличка чуваш ли ме!

Чета,чета,то докато стигна и то тая тема,станало време за пържени картофки:D
Нищо няма да трия от тази тема,споко де ееее,нали си ме знаете,ще си
ръсим бисерчета тук:kissyou:

TDK
03.04.2009, 22:23
Манка, ама ти си на "Всеки километър" и то почти на мига!:kissyou:

А при теб не смея и да мисля какъв ти е набора от бисери!:confused:
Вече и аз започвам да ги събирам!
Благодаря за разбирането! Много, много :kissyou:
И не прекалявай с пържените картофки! Казват, че били супер вредни!:-|

manka
03.04.2009, 22:33
И не прекалявай с пържените картофки! Казват, че били супер вредни!:-|

Аааа,нищо си им няма,те са пържени в палмово масло:D :kissyou:

Mynki
04.04.2009, 10:12
Преди време прочетох в една от темите пост който ме изуми.На една много любезна забележка беше отговорено с "тъпанарка","ма".Жалко че тогава още я нямаше тази тема,а поста е изтрит,той си беше точно за тук.
И както в магазините преди години слагаха снимки на крадците,така и тук може да се слагат тези постове,да ги видят всички.
Приятен ден!:kissyou:

maleks
04.04.2009, 11:08
И аз да кажа.Преди време едно момиче ми поиска схема на това:http://s45.radikal.ru/i107/0904/1b/61abca65e334t.jpg (http://radikal.ru/F/s45.radikal.ru/i107/0904/1b/61abca65e334.jpg.html)
Изпратих я.След време получих по @gmail си снимка на ушитото и благодарност.
И до ден днешен се чудя защо не намерих процеса в нашия форум.
А ако съм го пропуснала ,моля за извинение!

tdm13
04.04.2009, 11:19
Момичета,дайте съвет.
В темата за "Интернет ресурси"-"Сайтове с възможност за прикачване" си обменяме мнения и обяснения по темата.Говорим предимно за руски сайтове,които май се оказват най-добрите засега.Имам идея да се направи тема с превод от руски на български с термините за регистрация и управление на сайта.Да помогнем на тези,които не са много наясно с руския.Обаче точно в коя тема да открия подтемата?
По същия начин може да се направи и с превод от английски на български.
Освен съвет,моля и за вашето мнение.

blue_bouble
04.04.2009, 13:15
Mилички, я не си тровете нервичките с глупавите ЛС.И аз съм получавала доста, но просто се усмихвам, трия го и забравям.:idea: Естествено забравям и за потребителя.

tdm13, :clap: идеята ти е страхотна и със сигурност ще бъде много полезна.

TDK
04.04.2009, 13:16
tdm13, най-добре да се направи в "Интернет ресурси".
Там сме свикнали да търсим такава информация!
С удоволствие ще ти помогна с каквото мога!
Но задължително трябва да са в отделни теми!

manka
04.04.2009, 16:57
Преди време прочетох в една от темите пост който ме изуми.На една много любезна забележка беше отговорено с "тъпанарка","ма".Жалко че тогава още я нямаше тази тема,а поста е изтрит,той си беше точно за тук.

Ееее,не съжалявай толкова де,ако държиш на тоя пост,
веднага мога да ти го метна тук:D
Но не мисля че е много приятен за четене,чак аз се подразних,като го прочетох,въпреки че не беше отправен към мен.

Mynki
04.04.2009, 19:51
Да Манка,и към мен не беше,но толкова се възмутих,че го четох няколко пъти и все си мислех отначало че е някакъв майтап.
Дано поне автора на този пост е прочел нашите реакции,малко да се замисли за начина на общуване.:kissyou:

vanina5860
04.04.2009, 22:09
Дано поне автора на този пост е прочел нашите реакции,малко да се замисли за начина на общуване.:kissyou:

Дано, но се съмнявам:(След като човек има в речника си такъв набор от думи, дълбоко се съмнявам, че ще е в състояние да разбере за какво иде реч.

shebek1733
05.04.2009, 10:13
Здравейте мили момичета и от мен и аз да благодря на всички че сте толко отзивчиви и помагате винаги .Явно има някой от тях който незнаят как да се държат .Аз винаги помагам стига да я имам схемата ,чак някой път съжалявам че не мога да помогна на всички.Всички сте страхотни :idea::kissyou:Лек ден на всички :coffee:

ra4ko75
05.04.2009, 13:24
И аз до сега не съм получавала отказ за схема, дори като пиша и на Лични съобщения. Благодаря на всички мили и отзивчиви съфорумки.:kissyou: Но много се натъжих, когато писах на четирите момичета(поне така си мисля, че за сега са само толко), които живеят в Австрия, за евентуална среща, но до ден днешен и не получих отговор. Няма да се сърдя, ако нямат възможност за сбирки, може дори да не живеят във Виена, но според мен можеше да ми напишат няколко реда. :(

lari
05.04.2009, 14:02
Да се включа и аз.Мисля,че преди време имаше подобна тема-кой изпраща схеми, кой не.
Аз съм безкрайно благодарна на всички отзовали се момичета от форума.Имам вече няколко ушити гоблена по изпратени схеми и сега завършвам такъв.Имаше учудване, че един гоблен е показан ушит, без да е имало етапи.И аз само веднъж съм показала етапи.Не мисля, че е задължително.Това е само мое мнение.
Дано не съм пропуснала някоя молба да помогна с нещо.Но винаги предупреждавам-схеми изпращам на БГ -адрес.Ключ с номера трудно-конците ми са стари и тогава нямаха номера.А гоблените с ДМС се продаваха без номера в комплекта.Изпращам мостри.
Желая на всички ведър и слънчев ден!:kissyou::greeneye:

tdm13
05.04.2009, 14:57
Мило Диоптърче,радвам се че се включи.

Aз също не участвам в "Етапи".Шия бавно,поради липса на достатъчно време,а и нямам камера и фотоапарат.Ако е задължително участието в тази тема,ще измисля нещо.
В момента шия по изпратена схема-пренабор,ама гоблена е много голям,с детайли и срока ми е до края на годината да е готов.След това ще го кача в "Моите гоблени".Отделно съм обещала на авторката на схемата да изпратя точния разход на конците и някои корекции по схемата,които извършвам в движение.

gunnys
05.04.2009, 17:53
МИЛИ ДАМИ, ДНЕС НЕЩО МИ ДОЙДЕ НА УМ.. СЛЕД КАТО did_tag and Mimik МИ ПОМОГНАХА С ОТДАВНА ТЪРСЕНИ СХЕМИ, ПОМИСЛИХ ЗАЩО ВСЕКИ ЧОВЕК САМ НЕ ИСТРИВА ПОСТОВЕТЕ СИ ОТ ЗАЯВКИТЕ СЛЕД КАТО МУ СВЪРШИ РАБОТАТА:confused: АКО ГО НАПРАВИМ ТАКА ПОНЕ ЩЕ ВИДИМ КОЙ ОЩЕ ТЪРСИ И НЯМА ДА ИМА ТРУП ПОСТОВЕ..

САМО СИ ПОМИСЛИХ ДЕ..

tdm13
05.04.2009, 18:50
gunnys,твоята идея ми допада много.Така ще останат постовете на тези,на които не сме успели да изпратим схеми.Това би трябвало да означава,че и ние не разполагаме с тях.Мисля,че най-компетентно мнение по този въпрос ще даде модератора.
Обаче дали ще има толкова съвестни хора?!(Въпроса е риторичен)

cecunka
05.04.2009, 19:03
МИЛИ ДАМИ, ДНЕС НЕЩО МИ ДОЙДЕ НА УМ.. СЛЕД КАТО did_tag and Mimik МИ ПОМОГНАХА С ОТДАВНА ТЪРСЕНИ СХЕМИ, ПОМИСЛИХ ЗАЩО ВСЕКИ ЧОВЕК САМ НЕ ИСТРИВА ПОСТОВЕТЕ СИ ОТ ЗАЯВКИТЕ СЛЕД КАТО МУ СВЪРШИ РАБОТАТА:confused: АКО ГО НАПРАВИМ ТАКА ПОНЕ ЩЕ ВИДИМ КОЙ ОЩЕ ТЪРСИ И НЯМА ДА ИМА ТРУП ПОСТОВЕ..

САМО СИ ПОМИСЛИХ ДЕ..

Напълно съм съгласна, така ще остава само това което не е намерено. Ще има яснота.:confused:макар, че като се замисля понякога се дават линкове от които да се изтегли дадена схема и така и други които търсят схемата могат да я изтеглят, дори когато въпросният месец е изтекъл. Друг е въпроса колко от тези които търсят схеми преглеждат заявките от предходните 1-2 поне.Може би в такива случаи е удачно в поста с линка да се качва снимка на гоблена. Нека и модераторите да си кажат думата.

Дида
05.04.2009, 20:15
И аз съм съгласна - нека всеки да си изтрие поста щом му се помогне.А линковете да си стоят,нека и на други хора да се помогне.
Или - само търсещият и намерил да си изтрие поста.Това ще означава ,че всичко е наред.

venipetgab
05.04.2009, 20:38
Здравейте ! Днес за пръв път пиша в тази тема. Даже за пръв път я чета. Тъй като темата беше открита в резултат на спор, а аз много не си падам по конфликтите, бях си дала дума да не я чета. Но като гледам колко много страници сте изписали, зачопли ме любопитство и докато изчета цялата тема, то стана време за вечеря. Сега аз пиша, а съпругът ми чинно си чака ракийката и салатката. Дали да не му поискам да ми купи една стойка с конци. Така и двамата ще сме доволни Аз ще си шия гоблените, а той ще има време да си пие ракийка и биричка с приятели. Много ви се радвам, че такива интересни неща сте написали, искрено ме развеселихте. И аз съм получавала странни ЛС, но не са ме впечатлявали особено. Старая се поне да отговарям на всички, които ми пишат, даже и ако не мога да помогна. А колкото до моите желания, те са почти всички изпълнени, независимо дали съм писала в Заявките или на ЛС.Много, много съм ви благодарна, че сте толкова добронамерени и отзивчиви. И търпеливи- веднъж събрах цяла колекция коне, докато търсих малко конче за подарък, че аз самата се чудя как ме изтърпяхте. Предполагам, че и други са така вманиячени като мен и събират по цяла дузина схеми, докато си изберат какво да ушият- а то едно малко, друго- голямо, трето- много трудно, четвърто- с много цветове и така чак десетото става. И не ми се сърдете, че не показвам етапи, напоследък шия все малки неща и докато ги покажа в етапите, ще са вече във Вашите творби. Пък и в къщи много рядко се докопвам до компютъра.Ох, пише ми се още, ама мачът почна, а пък салатата не е готова. Хайде, до скоро! Вече ще чета редовно темата и дано не се трие, че тук поне можем спокойно да се посмеем заедно и за чужда сметка.:kissyou:

nadejdabr
05.04.2009, 23:16
Не можах да разбера въпроса с Етапите?!?! Никой не е длъжен да показва етапи... аз показвах като шия нещо по-големичко, което беше рядко, а сега боцкам все едни дребосъци и не виждам смисъла :confused: Не смятам, че това трябва да е задължително, пък и както някои момичета писаха нямат техника под ръка....и който иска показва, който не иска не показва, то ако стане задължително ще стане едно весело май :greeneye:

manka
05.04.2009, 23:50
nadejdabr не е задължително да се показват етапи,не весело,ами мноооого весело ще стане:confused:

tdm13
06.04.2009, 01:12
Момичета да ви се похваля!
Тази вечер се разхождах из gallery.ru и попаднах на един страхотен пейзаж.Написах съобщение на собственичката на страничката с молба да ми изпрати схемата.И тя без нито да ме познава,без нито нищо веднага ми я пратила на мейла.Страхотен жест.Много се развълнувах посред нощите и сега сън няма да ме хване.Поканих я да стане член на нашия форум и се надявам да приеме.
И ако случайно попадне в тази тема,това е специално за нея:

Еще раз,БОЛЬШОЕ СПОСИБО,ЗОСЯ РАДЗИВИЛОВА!

kara52
06.04.2009, 16:59
Мили момичета, много Ви моля за извинение, защото току що изтрих всички мои поздравителни картички след 08.03.2009 г.. Направих го защото много, много ви обичам и желая форумът да го има и реших, че картичките имат значение в момента и може би няколко седмици след това, важното е да почувстваме уважението на ближния, а доколкото разбрах една прикачена картинка е равна на около 100 мнения. Ето защо реших, че е по-добре да имаме възможност да контактуваме помежду си, отколкото да трупаме мнения. Още веднъж моля да бъда извинена и нищо лично към момичетата, чиито честитки изтрих.:kissyou::kissyou::kissyou:

Val4e
07.04.2009, 13:56
Искам да ви се похваля как leti_at - Вили днес ме трогна до сълзи. Преди няколко дни тя се отзова на една моя молба да ми прати маркер за разграфяване. Днес получавам не писмо, а цял колет с подаръци-ето вижте. Просто нямам думи да изразя благодарността си към нея.

Вили това е за теб:kissyou::kissyou::kissyou:

Val4e
07.04.2009, 14:28
И отделно искам да кжа няколко думи, откакто открих този форум и вас момичета и момчета се чувствам толкова жизнена и щастлива, вие ме изпълвате с толкова много положителна емоция. Ако трябва да опиша всичко, което чувствам няма да ми стигне цял ден. Но искам да благодаря на хората, които толкова са ми помагали, благодарила съм им винаги лично, но сега искам да го направя публично.

Благодаря на fuentemajor, manka, sanita, sunnyto, ata, stas, van4e_to, nellli, polito, vanina5860, радрод, Tooth, Adriana Petrova и със сигурност ще пропусна някого и затова моля да ме извините!

Радвам се, че ви има и че съм част от вас!:kissyou::kissyou::kissyou:

tdm13
09.04.2009, 01:08
Пак да споделя прекрасни впечатления.
Напоследък се разхождам из руски сайтове и си контактувам с рускини.Нямам думи да ви опиша колко са добронамерени и отзивчиви.Даже си приказваме ей така и ми помагат да си припомня някои особености на езика,че май съм почнала да го позабравям.
А бе смаяна съм! Нито преди сме си контактували,нито ме знаят що за чудо съм,а веднага подават ръка.
Регистрирах се в два техни форума,ама още ме е срам да пиша там,за да не изръся някоя глупост.Ако членувате в техни форуми,дайте ми съвет как да подходя,за да се чувствам добре и там,както при нашия форум.

shebek1733
09.04.2009, 09:26
Пак да споделя прекрасни впечатления.
Напоследък се разхождам из руски сайтове и си контактувам с рускини.Нямам думи да ви опиша колко са добронамерени и отзивчиви.Даже си приказваме ей така и ми помагат да си припомня някои особености на езика,че май съм почнала да го позабравям.
А бе смаяна съм! Нито преди сме си контактували,нито ме знаят що за чудо съм,а веднага подават ръка.
Регистрирах се в два техни форума,ама още ме е срам да пиша там,за да не изръся някоя глупост.Ако членувате в техни форуми,дайте ми съвет как да подходя,за да се чувствам добре и там,както при нашия форум.
Пишеш спокойно и няма проблем аз си пиша с рускини в един сайт Gallery .ru много са добрички даже съжаляват че не може да сме приятелки имали лимит но ми пратиха много схеми на HEAD без да ме познават .Така че давай смело пиши и ще видиш колко да добронамерени:kissyou::idea: :idea: Успехи и аз влизам в техните форуми какви красоти шият една от тях има ушити над 30 гоблена на HEAD

nellli
09.04.2009, 10:16
Момичета, рускините са страшно отзивчиви, но има няколко неписани правила и гледайте да ги спазване - особено във форумите. Иначе доста безкомпромисно те поставят на място. Винаги благодарете, ако сте искали нещо в дадена тема, а другото е също като при нас - обаче някой не го спазват. Преди да пуснеш тема, хубаво прочети форума и виж дали няма вече такава - дразнят се когато се пускат дублиращи теми. Това значи, че никой не си е направил труда да прочете и потърси преди да поиска. Използвайте търсачката на форума , за да се ориетнирате дали има подобна тема. Не се страхувайте, ако имате стилистични или правописни грешки в постовете. Просто си напишете че сте от България, когато си попълвате данните. Никой няма да ви се смее ако нещо объркате. Те и от половин дума разбират какво искате, така че няма проблем .

rostso
09.04.2009, 11:29
Момичета, дайте, моля ви, линк към някой от тези руски форуми...... Все слушам за тях, а пък нещо не ми се отдава да ги открия......

tdm13
09.04.2009, 12:56
Момичета, дайте, моля ви, линк към някой от тези руски форуми...... Все слушам за тях, а пък нещо не ми се отдава да ги открия......


http://handmade.idvz.ru/forum/forum_topics.asp?FID=23&PN=1


http://stitchfanclub.com/

http://forum.sudarushka.int.ru/index.php#7


Моля,заповядай!
Също така,ако се регистрираш в Gallery.ru можеш да оставяш съобщения в сайтовете,които посещаваш и веднага получаваш отговор.

rostso
09.04.2009, 14:54
tdm13, БЛАГОДАРЯ! :kissyou:

tdm13
10.04.2009, 00:06
Момичета,видях в "Заявки" молба от едно македонско другарче.Горкото писало на латиница,явно няма кирилизация,и моли за гоблен с детска тематика според мен.Помолих го на лични ако може да качи картинка.Молбата ми към вас е,ако някой е по-наясно с македонското наречие,да види по-точно за какво става въпрос и ако можем да му помогнем.

kara52
10.04.2009, 00:20
Горе долу: Зимна тъмна нощ е. Пред вратата на къща стоят 3 животни - ХХХ, лисица, заек. Гобленът е в сиви цветове. Имал е схемата но се е изтрила, не се досеща нито за името нито за фирмата. За повече - да каже някой от Югозападна България.

tdm13
10.04.2009, 00:31
Сега вече я вапцахме.Не се сещам да съм срещала подобен сюжет.Много ми е жал,че не мога да му помогна.Моля ви ,ако някой се досети да му помогне.Видях,че Малекс е направила точен превод.

emmouna
10.04.2009, 00:42
Скоро ще станем интернационален форум.В заявките, за м.февруари мисля че беше, имаше и момиче от Франция.Сега и от Македония Разрастваме се, наистина. Браво на нас:clap:

tdm13
22.04.2009, 23:26
Да ви кажа,бях като болна тези дни без форума.А днес треска ме втресе като излезе съобщение да се бърка в system32 на компа заради настройките.Питах наляво и дясно като първи профан и никой нищо не можа да ми обясни.Отидох със свито сърце на работа и с една надежда,че нашия системен администратор може да ми помогне.Каза изобщо да не пипам в system 32,за да не прецакам ХР-то и че проблема сам ще се оправи.Влезе през неговия комп във форума и каза,че каквото било-било.Камък ми падна от сърцето.Май към нашия форум се получава пристрастяване.При вас как беше?
Аз може би реагирам доста емоционално,но много съм щастлива,че пак си имаме форум.

djavka
22.04.2009, 23:45
Болна бях тези дни, болнааааа :hic:

kami_r
23.04.2009, 00:07
Е, май е време и аз да изразя мнение...Май темата не се ползва по предназначение, а започнаха да се пишат всякакви глупости...Ами има толкова темички, както във Вашите истории, така и в Проблеми и мнения, в които можете да си пишете безсмислици (неискам да обидя никого, и не визирам никого). Аз мисля, че темата е излишна, четях я без интерес, просто от любопитство, но смисълът да я има не го открих... Е, все пак си има модератори, но аз мисля че споровете нямат място във форума, а за останалите мнения си има теми, както и тема за повторения и постове не на място....

TDK
01.05.2009, 19:33
Искам да се оплача!

Днес намерих малко повече време след профилактиката да разгледам нанесените щети на публикуваните картинки!

И откривам, че има закономерност!

Изчазнали са картинки, само на определени съфорумки!
За жалост и аз съм в това число!

При предишната профилактика възстанових над 1300 картинки.
Днес опитах да възстановявам, но вече нямам никакво желание.

За мене това е направо тенденциозно! И ми е болно!
Ако администраторите не искат да публикувам картинки и линкове, няма да го правя!

rebostobg
01.05.2009, 19:43
Искам да се оплача!


И откривам, че има закономерност!

Изчазнали са картинки, само на определени съфорумки!
За жалост и аз съм в това число!


Явно някой има по-специално отношение към "определени съфорумки"!:confused: Аз, май съм една от тях, защото страшно много от картинките ми ОТНОВО са изчезнали! Но...не се ядосвам (само малко)!:oops:

sunnyto
01.05.2009, 19:58
Аз бях така миналия път на финала се ядосах и махнах всички мнения без картинки и тогава на мен нико не ми обрна внимание
ТДК не с само ти мила

TDK
01.05.2009, 20:14
Ако беше само тук в "Безплатните.." добре! Няма да възстановявам, няма да публикувам!

Но лошото е, че имам изчезнали картинки и във "Вашите творби" и в "Етапите ...".

А на тях държа!

lucy
05.05.2009, 00:42
Танче, много е неприятно това , което се случва ... :( Най-лошото е, че не ти е за първи път ... :(
Но не ми се вярва да е нарочно или тенденциозно ... Все пак ти отнесе наградата за най-много публикуващ форумец на Нац.среща, на пръсти се броите тези, които нон-стоп се ровите и захранвате форума с нови неща. Ако има тенденция в тези неща, то тя по-скоро е в техническите обяснения на проблема, поне така си мисля. Обратното е невъзможно, сигурно е техническа грешка ... :kissyou:

nadejdabr
06.05.2009, 16:01
Момичета, аз се разходих по разни теми тези дни и забелязах, че липсват много картинки, публикувани от Manka, teen_f, sunnyto, remzieavukat също. Според мен няма пристрастия тук, просто имате много публикувани картинки, аз при последната профилактика установих, че също някои от малкото публикувани картинки от мен липсват, но изтрих повечето постове понеже изобщо не можех да се сетя, къде съм ги запазила....
Танче, не се ядосвай, убедена съм, че никой няма нищо против теб, или против твоите постове!! :kissyou: :kissyou: :kissyou:

teen_f
07.05.2009, 10:31
Момичета и аз имам повод да се оплача. Последните няколко дни в полезрението ми попаднаха няколко потребители на форума,които масово публикуват схеми (което е прекрасно). Но 99% от пуснатите от тях гоблени повтарят предишни постове.Това което ме възмущава,e че повторенията се правят в теми от по 3стр. или се повтарят постове разположени на предна страница. Тези потребители многократно са молени да внимават при публикуването на гоблени, но ни звук-ни картина. Дори и бележка не си взимат! Те продължават да повтарят,а след тях трябва да върви дежурен модератор с метличка! Не знам какво е решението на проблема,при положение че оправия няма и на тези потребители не им дреме.....

tdm13
07.05.2009, 12:44
Наскоро се регистрирах в един руски форум.Там така са направени нещата,че картинки се качват само през радикал.Да ви кажа,хареса ми този вариант.Хем всичко си е на мнястото,хем няма дразнещи повторения,а и по този начин не се заема място.
Мен ме дразни друго нещо-някой е побликувал нещо,което търси,а след два месеца пак побликува същото,при положение,че вече е получил схемата.Много от схемите,които съм изпратила на някои съфорумци ги нямам в личния си архив и съм се ровила в нета да им ги намеря,изпратила съм ги,и то хубави и качествени схеми,а след известно време същите хора търсят съшата схема.
Манка,май писах в заявки не по темата и ако сметнеш за необходимо изтрий поста ми.



Видях че си писали,няма проблем,просто вече не знам,какво да правя,няма оправия и няма,това си е момичета живата истина за съжаление.
Бройте копчета,овце и други на ум:D и не се ядосвайте :kissyou:
manka

IgDe
16.05.2009, 19:29
Днес за пръв път разгледах темата "Серии".
Не ми е оставало време до сега да я видя!
Направи ми впечатление, че всичко публикувано в нея е вече публикувано веднъж! И то в тематичния раздел!
Това си е чисто дублиране на публикувани вече снимки на схеми!
Има в нея над 420 мнения и то с по няколко картинки!

А нали се борим против дублирането и за намаляване броя на снимките!
За мен това е тема, която само натоварва форума и то много!

Masha
17.05.2009, 08:44
Моля,като влизате в сайтовете си в multiply.com!
Не приемайте поканата на dragon"s heart , защото това си било вирус.
Получих вече в Inbox второ предупреждение.:confused:

Дида
17.05.2009, 09:42
Благодаря,Маша.

ata
17.05.2009, 23:52
Моля,като влизате в сайтовете си в multiply.com!
Не приемайте поканата на dragon"s heart , защото това си било вирус.
Получих вече в Inbox второ предупреждение.:confused:


И аз получих това:

Kerstin Harness: (dragon_heart620) wants to add you to their list, DON'T ACCEPT IT. It's a virus. Tell everyone on your list because IF somebody on your list adds them YOU will get it, too. It is a hard drive killer and a very horrible virus. Please pass this on to everyone on your list. We need to find out who is using this account. Sorry for the inconvenience.

Доколко може да се вярва на подобно съобщение?:confused:

abi1004
18.05.2009, 15:52
Момичета искам да попитам каде изчезна молбата на нашата съфорумка Val4e за помощ към момичетата регистрирани в руските форуми. Беше в отделна тема :confused::?:

Светла Петрова
18.05.2009, 15:58
Момичета искам да попитам каде изчезна молбата на нашата съфорумка Val4e за помощ към момичетата регистрирани в руските форуми. Беше в отделна тема :confused::?:

Ето ги тук :http://www.goblenite.org/showthread.php?p=278509#post278509
Аз пуснах търсене в http://forum.sudarushka.int.ru

abi1004
18.05.2009, 16:24
:DБлагодаря Светле утрепах се да зяпам къде е:D:D

Val4e
18.05.2009, 16:33
Светле сърдечни благодарности от мен:kissyou:

Val4e
29.05.2009, 20:26
Не знам дали е за тук това, но не намерих друга такава тема, ако решите преместете мнението.

Искам да благодаря на iliana67, която днес страшно много ми помогна и научих много от нея за програмата PM. Много съм щастлива, че има такива всеотдайни и добри хора. Илианче още веднъж огромно благодаря за всичко:kissyou:

tdm13
29.05.2009, 21:24
Не знам дали е за тук това, но не намерих друга такава тема, ако решите преместете мнението.

Искам да благодаря на iliana67, която днес страшно много ми помогна и научих много от нея за програмата PM. Много съм щастлива, че има такива всеотдайни и добри хора. Илианче още веднъж огромно благодаря за всичко:kissyou:

Искам да ти кажа,че Илиана е най-невероятния човек,с когото общувам по нета.Тя е уникална със своята отзивчивост и доброта.Такъв човек,който се раздава толкова безрезервно и всеотдайно,без лично да познава хората,на които помага,не съм срещала в живота си.Благодарение на нейните съвети и напътствия толкова навлязох в материала,че сега правя свои пренабори и авторски схеми.

eli1958
29.05.2009, 22:28
Това са две прекрасни момичета с големи и топли сърца-момичета,които не жалят сили и средства да помогнат.Аз бях писала във форума,че съм с ограничен достъп и немога да тегля схеми и тези прекрасни жени,без да ме познават,без да съм ги молила ми изпратиха колети с много схеми,панама,конци,готови комплектовки,лични подаръци и какво ли още не,за да ми помогнат да се почуствам и аз пълноценна и една от вас.Такива хора-повярвайте ми не съм срещала !Иска ми се да пиша още,но сълзите напират и немога да напиша нищо друго освен-МОМИЧЕТА БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ ,прегръщам ви горещо!Дай боже всекиму,такива приятели да намери,както аз намерих Ради и Пепка!:kissyou::kissyou:

zaek
30.05.2009, 01:30
И аз искам да благодаря на Илияна такъв чудесен човек просто думи нямам .Винаги е готова да помага. БЛАГОДАРЯ И ОТ СЪРЦЕ http://www.goblenite.org/images/smilies/166smd.gif

eli1958
31.05.2009, 23:46
И далече от Родината можеш да намериш хора с големи съца-хора отделили от личното си време за една непозната:idea:Благодаря ви момичета за оказаната ми помощ:kissyou:В сърчицето ми винаги ще има място и за вас:kissyou::kissyou:

Val4e
05.06.2009, 13:08
Това е за теб мила Илиана

Marieta_
05.06.2009, 14:36
Аз също искам да благодаря на Илиана!:kissyou:
Много, много ти благодаря!

eli1958
05.06.2009, 14:51
Илиянче,благодаря ти за всичко което направи за мен!Не намирам думи да изкажа възхищението си,но мисля,че http://gifzona.com/i/flower/031.gifтова ше ти хареса!

Tais
05.06.2009, 16:40
Искам да кажа на Илияна едно голямо и от сърце БЛАГОДАРЯ!

iasi
05.06.2009, 17:23
Илияна, благодаря ти много за схемата която ми направи :flowerlove:

iasi
05.06.2009, 17:44
Виждам, че има и други трогнати от сърдечността на Пепи. След като я помолих за схемата на "Левски", тя ми предложи да ми изпрати по пощата не само нея, но и синя панама за да си спестя фона :shy2: и то без да се познаваме и без да сме си писали до сега/като изключа 2-3 питания относно схемата/. Аз разбира се отказах.
Но когато преди няколко дни се срещнахме в Пловдив :shock: тя носеше не само разпечатаната схема, но и парче панама - имала много, та решила да ми даде за гоблена. Кажете ми какво е определението за такъв човек - аз просто не намирам думи.
БЛАГОДАРЯ ТИ ОТ СЪРЦЕ, скъпа Пепи :kissyou:

alex 76
08.06.2009, 14:35
Знам,че темата е за търсене...не за предлагане...Затова manka,извинявай,и трий,ако трябва...:idea:
Поради интереса към този гоблен,и с позволението на zlatorozka,която е автор на разработката.Качих схемите на модела,тук:

http://www.4shared.com/file/110558340/3487f9bc/_online.html
129616

manka
08.06.2009, 21:22
Знам,че темата е за търсене...не за предлагане...Затова manka,извинявай,и трий,ако трябва...:idea:
Поради интереса към този гоблен,и с позволението на zlatorozka,която е автор на разработката.Качих схемите на модела,тук:

[url]http://www.4shared.com/file/110558340/3487f9bc/_online.html[/url



Вие тази схема разглеждали ли сте я,свалих я от чисто любопитство,понеже сте написали че е авторска разработка:confused: За мен това въобще не е схема,а картинка минала през програма,не са обрани единичните бодове,има и други неща,които ме съмняват.
Дано да греша,само изказвам мнение.
Ако някой се навие да я шие,ще ми е интересно какво ще излезе:confused:

alex 76
08.06.2009, 21:38
Вие тази схема разглеждали ли сте я,свалих я от чисто любопитство,понеже сте написали че е авторска разработка:confused: За мен това въобще не е схема,а картинка минала през програма,не са обрани единичните бодове,има и други неща,които ме съмняват.
Дано да греша,само изказвам мнение.
Ако някой се навие да я шие,ще ми е интересно какво ще излезе:confused:
Както винаги,никак не грешиш!:thumbup:
:D И аз я разгледах,и никога не бих шила по-тази"схема".Но,четейки предните две-три странички-интерес има...известен...
Получих доста искания за схемата,а нямам време поименно да я изпращам,затова я постнах тук:който реши да сваля,а който е безумец да шие по нея.
И се надявам,никой да не се засегне от поста ми...:zippie:

tdm13
08.06.2009, 23:50
Вие тази схема разглеждали ли сте я,свалих я от чисто любопитство,понеже сте написали че е авторска разработка:confused: За мен това въобще не е схема,а картинка минала през програма,не са обрани единичните бодове,има и други неща,които ме съмняват.
Дано да греша,само изказвам мнение.
Ако някой се навие да я шие,ще ми е интересно какво ще излезе:confused:

Само да допълня Манка.Схемата не е авторска,някъде съм срещала оригинала.Направо си е мазохизъм да се шие по посочената в този линк.А ако "авторката"е искала да направи прогон или пренабор-ами както я гледам и баба ще я направи така през програмата.Прогоните и пренаборите имат тънкости,с които не всички са наясно,включително и аз,въпреки,че правя известни опити в тази област.

manka
09.06.2009, 00:26
Никога не бих направила такава схема,и после да я пусна в нета,май съвестта ми е в повечко и мога да дам назаем малко на някой.:idea:
Представяте ли си -почваш да шиеш,и в един момент се оказва че шиеш нещо,което въобще не е като картинката,и почваш да се тухкаш.
Не стига че и време си загубил,а и конци,и панама и става една.

Обръщам се към всички желаещи,да се изявяват като автори на схеми,
оглеждайте добре какво правите с тия програми,на всеки му изглежда лесно,като я отвори,
ама не е така.
Ако не ви се отдава,просто си шийте и не вредете и на другите.
С най добри чувства.
manka


Утре ще почистя постовете дами,и тоя линк е най-добре,да го махнем:confused:

alex 76
09.06.2009, 00:33
Хващай здраво метлата и махни всичките ми постове-излишни!От моя страна няма никакъв проблем.Вече съжалявам,че си позволих да търся това моделче...:(

dimx
09.06.2009, 10:44
относно авторските схеми - мисля че е редно този който я пуска до нея да покаже и изработката на гоблена по тази схема ,за да се видят прилики и разлики и всеки сам да си прецени дали да се довери на автора...

manka
09.06.2009, 23:36
:oops:Здравейте!!Мисля,че още в началото бях писала за тези толкова "страшни"единични бодове,които не са наистина приятни,но пък съществуват.А задавали ли сте си въпроса ЗАЩО????ЗАЩОТО В ПРЕДЛОЖЕНИЯ ОТ МЕН ГОБЛЕН ,КОЙТО Е ПРИРОДНА КАРТИНА С МНОГО,МНОГО ДЕТАЙЛИ С ЦЕЛИ 46 ЦВЯТА _ ПРОСТО НЯМА КАК ДА НЯМА ЕД БОДОВЕ.СТРУВА МИ СЕ,ЧЕ ЕДИН ИСТИНСКИ ГОБЛЕНАР И ЦЕНИТЕЛ НА ТОВА ИЗКУСТВО,А ТО Е ТОЧНО ТАКОВА,НЕ БИВА ДА СЕ ПЛАШИ.ЗАТОВА НЕ СМЯТАМ ,ЧЕ СЪМ ПОДВЕЛА ИЛИ ИЗЛЪГАЛА НЯКОГО С НАИСТИНА МОЯТА ТВОРБА,КОЯТО ИСКАТЕ ИЛИ НЕ СЕ ХАРЕСА НА ДОСТАТЪЧНО МНОГО ХОРА ОТ ФОРУМА.КАТО ВСЕКИ ГОБЛЕН И ТОЗИ Е РАЗРАБОТЕН С ПРОГРАМА-АХ,КАКВО ОТКРИТИЕ!!!:oops:


Нещо не ми харесва тона ти на писане и не пиши,ако обичаш с тия големи букви:confused: не съм искала да те обидя,можеше и по-добре да се справиш все пак,ако беше още малко поработила с програмата.
Не ми се спори,топло е,а и не е в мой стил:flower:

След като ми прочетеш поста,ще почистя и предните стр.и приключваме,нали все пак е тема за търсене,кой иска да си го шие.

kami_r
10.06.2009, 06:29
:oops:Здравейте!!Мисля,че още в началото бях писала за тези толкова "страшни"единични бодове,които не са наистина приятни,но пък съществуват.А задавали ли сте си въпроса ЗАЩО????ЗАЩОТО В ПРЕДЛОЖЕНИЯ ОТ МЕН ГОБЛЕН ,КОЙТО Е ПРИРОДНА КАРТИНА С МНОГО,МНОГО ДЕТАЙЛИ С ЦЕЛИ 46 ЦВЯТА _ ПРОСТО НЯМА КАК ДА НЯМА ЕД БОДОВЕ.СТРУВА МИ СЕ,ЧЕ ЕДИН ИСТИНСКИ ГОБЛЕНАР И ЦЕНИТЕЛ НА ТОВА ИЗКУСТВО,А ТО Е ТОЧНО ТАКОВА,НЕ БИВА ДА СЕ ПЛАШИ.ЗАТОВА НЕ СМЯТАМ ,ЧЕ СЪМ ПОДВЕЛА ИЛИ ИЗЛЪГАЛА НЯКОГО С НАИСТИНА МОЯТА ТВОРБА,КОЯТО ИСКАТЕ ИЛИ НЕ СЕ ХАРЕСА НА ДОСТАТЪЧНО МНОГО ХОРА ОТ ФОРУМА.КАТО ВСЕКИ ГОБЛЕН И ТОЗИ Е РАЗРАБОТЕН С ПРОГРАМА-АХ,КАКВО ОТКРИТИЕ!!!:oops:

Аааааааа, за гоблени ставало дума в този форум,а аз си мислех, че картинки си разменяме тук :confused: и все се чудех какви са тези знаци... Явно съм доста изостанала, други преди мен са открили, че това са схеми и се разработват с програми. Ще ми е интересно и мисля, че не само на мен да видим резултат от изработена схема на....(как се казваше авторката:?:):shy2:

dimx
10.06.2009, 08:24
момичета да не се заяждаме тук,има си отделна тема за това.Относно единичните бодове- да трябва да ги има,но погледнете схемите на доказаните фирми и ще видите че са минимизирани там ,където може(то затова си има дизайнери,които обработват картинките) И мисля,че мястото на тази дискусия не е в тази тема,Манка ,хващай метлата и аааайде...чисти мила ,нищо че е топло:D :D

mareha
10.06.2009, 09:14
Да да и аз съм за метличката,че доста се поокъкахте темата :D

manka
10.06.2009, 10:16
Пуснах си климатика,реших да ги запазя постовете и затова ги местя в тази тема:greeneye:

Лили
10.06.2009, 11:08
Мариянче я не се ядосвай размени два юмрука и готово.:fight:
Какво хубаво валяче си имаш като изтрие и морето е прекрасно.:D

Marieta_
10.06.2009, 11:50
Да внеса малко от положителната емоция при мен!:rainbow:
Илианчето ме зарадва с такава хубава новина:party:, че няма как да не й благодаря! Благодаря ти, Илианче! Толкова ме зарадва!:flowerlove:

Val4e
16.06.2009, 18:52
Аз искам да благодаря на две момичета, на molly за игличката, която ми прати и за другите прекрасни подаръци, целувки и хиляди благодарности:kissyou:

И на Вили от Пловдив, благодарение на която ще имам още един прекрасен гоблен:kissyou:

Момичета това е за вас

kozirog_f
24.06.2009, 08:45
Направо съм болна. И накриво - също. Изтрили са ме в мултито. Дано не са пострадали контактите ми. Момичета някой има ли подобен проблем и как се процедира с доизтриването на сайта? Не включва никакви настройки.
Ще ви бъда благодарна, ако получа малко повече информация от някой пострадал като мен! Приемам и утешения! Успешен ден!

shebek1733
24.06.2009, 08:55
Направо съм болна. И накриво - също. Изтрили са ме в мултито. Дано не са пострадали контактите ми. Момичета някой има ли подобен проблем и как се процедира с доизтриването на сайта? Не включва никакви настройки.
Ще ви бъда благодарна, ако получа малко повече информация от някой пострадал като мен! Приемам и утешения!
Здравей миличка и от мен и аз съм със същия проблем незнам защо ни трият пишат че сме нарушили авторките права ама на кого:( незнам имах толкова много схеми там но има и други съфорумки с изтрити сайтове това емного лошо кара ме да го правя на ново ужас:flowerlove: намам нерви за това.Затова те разбирам и приеми утешения и аз съм така:heart: Незнам дали може да се въстанови нещо:confused:

Дида
24.06.2009, 09:35
shebek1733, току-що влязох в страничката ти.Всичко ми се отваря и вижда. Или нова страничка си си направила?

shebek1733
24.06.2009, 09:47
Ох не ми говори наново започнах но имах страно много схеми а бе нямам думи:kissyou::flower: не ни се занимава вече

teen_f
24.06.2009, 09:54
В multiply обикновено се трият албуми,когато някой се е оплакал от вас.Това може да бъде всеки потребител на multiply.Може да е и някой от контактите ви...

alex 76
24.06.2009, 10:56
Това с изтриването на албуми,напоследък е масова практика.
От скоро блокират албумите и в gallery.ru.Там не ги трият...:DТака ми блокираха албумчето с Lili Points.:idea:Отначало се поядосах,а сега ми е смешно като влизам на страничката си:с този блокиран албум се чувствам като черната овца,:Dвсе едно че някой ми размахва поучително пръст,и казва:"А така ти се пада като нарушаваш авторските права!?!!!":hehe:
Знам,че е сизифовски труд направата на добро и пълно албумче.Трудно се попълва ново.Така ще бъде:ние ще си правим,те ще ги трият.

Я погледнете положително на нещата.......лято е.....време е за почивки....и за морееее...:party:

shebek1733
24.06.2009, 13:31
Знаете ли найстина сте прави но ние от форума сме силни и няма да ни победят нали затова има заявки но е малко гадно да ти трият труда но идва моренцето както казвате и няма да се ядосвам за глупости:kissyou::D

cvetkovaa
24.06.2009, 15:36
Козирогче, аз ти виждам страницата в мултито! :confused: Не вярвам да си я възстановила толкова бързо! Сигурна ли си, че ти е изтрита! Знам, че въпросът ми може да е глупав, но току що ти разгледах сайта! Всичко си е на мястото!

nellli
24.06.2009, 15:53
Алекс, не давай имена на албумите в галерито. Така не могат да се ориентират с търсачката и да блокират.

kos75
24.06.2009, 16:01
Здравейте, момичета. Наистина кофти работа е това с изтриването на схеми из тези сайтове. Напоследък и аз искам да си правя сайт и да сложа някой неща, понеже имам доста схеми, но се замислям... Да не би да качвам, да качвам и изведнъж да го заваря всичко изтрито. В този ред на мисли, моля споделете сървъри ли сайтове, дето не трият, ако има такива.:clap::kissyou:

Mimik
30.06.2009, 20:39
Момичета, по-малка е вероятността да ви изтрият албумите в мултито, ако ги заключвате - т.е. да могат да се виждат само от контакти. Така външни хора не могат да видят какво качвате, не могат да ви докладват и няма да ви изтрият. Всички мои албуми са достъпни само за контакти, с изключение на тези с моите гоблени.

tdm13
30.06.2009, 23:49
Както казва Mimik,по същия начин става и в gallery.ru и в mylivepage.com..Албумите със схеми са достъпни само за приятели.A във втория сайт може да се сложи и ограничение на целия сайт.

pepina_p
06.07.2009, 20:39
Не съм убедена, че точно тук е мястото, но видях че и други момичета са благодарили на iliana67/ в тази тема/ и затова искам и аз да се присъединя към тях. :kissyou:
Малко се притеснявах да я помоля за нещо, но след като се престраших - веднага се отзова и ми помогна- почти на минутата. Чак ми стана неудобно.:shy2:
Блатодаря ти от все:heart:, че си така отзивчива към всички!!!:flower:

drmagi
06.07.2009, 22:31
Аз също се присъединявам към благодарностите за iliana67.Винаги е била с мен много мила и се е отзовавала на молбите ми .Продължавай все в този дух Илиана,защото няма невъзнаградено добро,а в този свят има толкова завист и злоба и винаги е хубаво да се срещаш с доброто

manka
13.07.2009, 23:16
Въстановявам темата,ще я има тук.Не знам причината,поради която Ния я изтри,но няма да се съглася с никой,че е излишна тук:confused:
Понякога наистина има нужда,някой да поспори с някой,
но нека е на тема гоблени тук:idea:

Няма да се натовари форума,с един или два поста повече,не се притеснявайте.Една картинка е достатъчна да качите,за да заеме място за 100 мнения,така че пишете си спокойно тук......
Благодарностите на ЛС,ако обичате.

Радика
13.07.2009, 23:42
И аз благодаря на iliana67. Изключително човече е тя!

NIA
14.07.2009, 01:27
Въстановявам темата,ще я има тук.Не знам причината,поради която Ния я изтри,но няма да се съглася с никой,че е излишна тук:confused:
Понякога наистина има нужда,някой да поспори с някой,
но нека е на тема гоблени тук:idea:

Няма да се натовари форума,с един или два поста повече,не се притеснявайте.Една картинка е достатъчна да качите,за да заеме място за 100 мнения,така че пишете си спокойно тук......
Благодарностите на ЛС,ако обичате.


Дължа пояснение. Исках да изтрия всички мои мнения,без да съобразя,че с изтриването на първото ще замине цялата тема. Но, ако получа дори едно обвинение,че тази тема е излишна, отново ще я изтрия,вече умишлено.

Jully
14.07.2009, 09:20
За спорове за гоблени съм съгласна, че трябва да има тема:thumbup:

ra4ko75
14.07.2009, 19:14
Мисля че тази тема е полезна, но в нея да се обсъждат гоблени, а не както се получи миналата седмица - този спор нямаше място в този форум според мен.

NIA
14.07.2009, 19:41
Мисля че тази тема е полезна, но в нея да се обсъждат гоблени, а не както се получи миналата седмица - този спор нямаше място в този форум според мен.

Да, точно за това съм я открила. Съжалявам за миналата седмица, но.... нищо не зависеше от мен.:greeneye:

abi1004
16.07.2009, 12:42
Мили момичета искам да споделя с вас колко прекрасен човек е Яница Цветкова и да ви разкажа нещо.
Преди време си харесах един гоблен „чаевница” и се започна една сага с издирването на конците бяха показани bestex. . Какви ли не сравнителни таблици гледахме с нея как ли не търсихме докато на края Яни решила да ме изненада.И тук е най-интересното: Нашата Цветкова се свързала с неина позната в Китай, обяснила за какво става дума, и поръчала конци bestex 100% оригинал .Направила ми комплектовка и ми изпраща гоблена ....................
Е кажете сега как да не ревнеш от щастие как да не благодариш и как да не ти иде да я разцелуваш.
Мила Яни толкова щастлива ме направи думи нямам ..........искам от все сърце да ти благодаря .
Ще снимам конците -такива аз до сега не съм виждала много са финни и странни а какво изпитание за нервите беше да доидат от Варна до София неискам да разказвам. (Китай- Варна пристигат за 4 дни, Варна –София 7).
Е това е моята приятелка Цветкова за това исках да разкажа.

NIA
16.07.2009, 13:04
Споделям радостта ти, Аби. Дори за миг се почуствах на твоето място.
Радвам се и за двете ви, че сте се открили. Сигурна съм,че и Яни е не по-малко щастлива от теб, за това,че е успяла да те изненада и зарадва. Няма нищо по-хубаво от това да имаш такъв приятел. Дай Боже всекиму!

Tais
26.08.2009, 13:56
За да не отвярм цяла тема за едно питане,ще пиша тук.Момичета,когато искам да сваля схема от dump.ru антивирусната ми писка.Автоматично нямам достъп до страницата,анти вирусната ми го блокира.При вас така ли е?

Tais
26.08.2009, 14:14
Значи не е само при мен,момичета не сваляите нищо от dump че бъка от вируси!!!

nadejdabr
26.08.2009, 17:37
До онзи ден нямах никакъв проблем с DUMP, обаче вчера като го отворих и на мен ми писна - явно е нещо новичко :D

stas
26.08.2009, 17:55
Определено това с dump-а е наистина от днес. Най-вероятно някой е докладвал, че файлообменникът е злонамерен сайт (заради публикуваните схеми, кракове, книги, програми и т.н.) и това автоматично го е включило в списъците с вредоносни файлове и антивирусните програми (при мен е avast) блокират страниците. Предполагам, че до ден-два ще бъде отстранен този проблем. Няма място за паника. Това е временно. И с други сайтове се е случвало.

Няма вируси. Антивирусната докладва, че самият файлообменник е потенциално опасен. На мен не ми позволява да сваля дори файловете, които самата аз съм качила там... :)

tdm13
26.08.2009, 20:06
Аз съм без антивирусна откакто имам компютър,но с dump-никога не съм имала проблеми.Единствено понякога трудно ме пуска,но го отдавам на натоварен трафик.Обикновено по-рано сутрин е безпроблемен.
Единствено Гугъл ме предупреждава за някои руски сайтове,че са потенциално опасни и там не влизам.

tsvety
26.08.2009, 20:46
Аз също съм без антивирусна, но и при мен имаше проблеми миналата седмица, просто не ме пускаше да свалям файлове, т.е не се отваряха страниците изобщо.

IgDe
28.10.2009, 20:40
Тази тема разбирам, че е и за похвали.

Искам искрено да благодаря на TDK, че сподели с мен огромният си архив съъ схеми на Мирабилия!

И то не беше еднократно! Всичко ново, което намираше го споделяше с мен!

Таня, много, много ти благодаря! Ти си един много благороден човек!

teen_f
24.11.2009, 18:30
Момичета реве ми сееее:mad:

От една седмица се скъсвам да качвам схемички,а те взеха та половината изчезнаха от форума.Ами писна ми все моите постове да остават без картинки:cry: По цял ден си моря очите на компютъра да търся,download-вам,подбирам и качвам във форума....Никак не е честно!

rostso
24.11.2009, 18:41
teen_f,

Страхотно е, че откриваш много схеми и ги споделяш с нас. :kissyou:

Само.... мисля, че ще е най-добре да не прикачаш картинките директно през форума, че така много се задръства и не само твоите, ами и на доста от останалите съфорумци ще изчезнат картинките при поредното местене на форума.

Точно днес написах ето това съобщение:

http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7346

Моля те, не се сърди! Съвсем добронамерено си изказвам мнението. Оценявам труда ти, дори мисля да ушия някой от показаните мотивчета и наистина не искам да те обидя по никакъв начин!

ellena
24.11.2009, 18:41
Тийнче, аз погледнах сега в една-две теми и всичко си се вижда, поне от последните постове де, защото аз последните странички прегледах набързичко! Дано е само при теб временен технически проблем! И тук и сега ще се възползвам да ти благодаря за това, което правиш за нас! :kissyou:

matcata
24.11.2009, 20:51
Като влизах в безплатните имаше много постове без картинки и повечето бяха на Манка-да не се разсърди.Така че проблема сигурно не е само при тебе.:idea:

bop_bop_mara
24.11.2009, 22:13
Хм и на мен ми се струва, че сайта върви малко тегаво днес и изглежда като че ли липсват картинки. Само за пример: разглеждах нечии творби и всички хвалеха някаква графика, на която нямаше снимка никъде. Ясно, че може да е махната от авторката, но наистина изглеждаше, че няколко поста липсват.
Момичета, тези от вас, които са модератори, свържете се админити и с тези, които отговарят за поддръжката на форума и ги помолете да хвърлят едно око, да не би някой доброжелател да намерил пробив във сигурността и да е разбъркал някакви неща.
Иначе за претоварването с картинки - може би някаква преорганизация на форума (на софтуерно ниво), нещо като въвеждане на лимит на общ размер прикачени файлове и някакви опции за личното им управление. Така, когато някой си запълни лимита и иска да качи, ще не ще, ще ползва външен сайт за съхраняване. Или пък ще качи старите неща във външния сайт, ще оправи линковете в темите и ще си освободи мястото на сайта.
Изобщо, някой да пита тези, които поддържат форума, предполагам на тях им се плаща за това и те трябва да предвидят, че тук ще се качват много картинки и това води до бавно зареждане. А междувременно, наистина да се ограничаваме. Например в темите за поздрави има доста картинки с анимации, вярно, че са красиви, но.. няма да можем да качваме гоблени ;)

1226
24.11.2009, 22:32
момичета реших и аз след като привърших с домакинството да вляза във форума,но в някои теми като вашите творби не виждам снимките.явно има проблем.

manka
24.11.2009, 22:42
matcata няма място за сърдене:kissyou:
Обаче и при мен сега отварянето на темите е малко мъчително,едва,едва влязох да пиша тук:confused:Дано утре сутрин нещата се поправят.
А за прикачването на картинките съм писала доста поста,да се ползват външ.сайтове,давах и линкове към тях,но никой не чете,там е проблема ни:idea:

matcata
25.11.2009, 02:01
Дали не четат,че то и в заявките всеки месец се пишат разни неща в началото ама:DА за поздравленията на рожденниците например предполагам,че след известно време се трият темите:lady:

teen_f
25.11.2009, 09:29
Rostso няма какво да се сърдя:)Само,че и radikal.ru не ми работи от няколко дни и издивявам:(Когато имам време прикачвам наново всичко качено до сега през radikal.Само,че може може на карък ама такъв лош късмет не може:)Вече даже ми е смешно.
Момичета,всичко което съм намерила последните 2 седмици ще го кача на www.goblenite.blog.bg ,че поне от там е сигурно че ще се виждат схемичките.

Хайде яхвам кончето и пак на лов за схеми.

chedenceto
26.11.2009, 15:26
:( Незнам дали тук е мястото, но само аз ли не мога да виждам прикачените картини през радикала. Гледам момичетата са писали мнения и са обсъждали етапите - а аз не мога да ги видя.
Друг има ли този проблем или повредата е в моя телевизор:confused:

teen_f
26.11.2009, 15:28
И при мен често се случва това:(За съжаление радикал и др. сайтове не са решение май на проблема..

tdm13
16.12.2009, 11:37
Много се извинявай, ако засегна някого - но тук е форум за любители на гоблени, а не на търговци... Та думата ми е защо си сред нас - да следиш търговийката ти ли?!?!?!?
Нищо лошо в търсенето - а и който търси - намира!
Хубав ден момичета!


__________________
an_50@abv.bg

Мила an50,
Вие не бихте ли си пазили хляба?
Фирма "Solaria" ни позволява да сваляме и разпространяваме моделите й.
Идете в руските сайтове-там изрично е написано какво е забранено -Светлана Прокопец например и те стриктно го спазват.Може на лични да си разпространяват нещата,но не и във форумите.Не обиждайте хората,които създават такива красоти и най-вече икони.Идват празници-нека сме по-благородни.Иконата е творение на изкуството.
Извинявам се,че се намесвам,но не мога да търпя тона на новите ни съфорумки.Поживейте малко във виртуалното ни общество и ще видите,че всички са благонамерени към другите и си помагат в името на общото ни хоби.
С уважение
Masha


__________________
http://montina.multiply.com/
montanamax@abv.bg


Позволих си да ви копирам мненията в тази тема,понеже в "Заявки" не е мястото да водим дискусия.Може би много от нас ще имат мнение,които биха искали да изразят,нека да го направим където му е мястото.
"Солария" е просперираща фирма със СОБСТВЕНИ дизайни,има си достатъчно клиенти в цял свят и няма да падне до нивото да си "следи търговийката" от форумите в интернет.На жената й е интересно да чете нашият форум и държа да отбележа,че дава много ценни и компетентни съвети,там където е необходимо.Трябва да се отнасяме с по-голямо уважени към такива творци като нея и да й бъдем благодарни,че е толерантна към нас относно разпространяването на схемите й.А от гледна точка на закона,ние сме в нарушение,защото погазваме авторското й право.Трябва да й благодарим за толерантността и търпението.
За разлика от "Солария",самозвани и наекадърни дизайнери използват форумите за гоблени в България и Русия,за да крадат и трупат дивиденти на чужд гръб.Няма да изреждам тези нищожества,за да не пропусна някой и да не вземе да се обиди.Готова съм да вляза в спор с всеки,за да защитя "Солария".

Masha
16.12.2009, 12:20
Благодаря за подкрепата.Не искам да разпалвам спорове и затова ще помоля Манка да свали поста ми от Безплатни схеми-заявки.Стана ми болно,че отново не можем да се ценим едни други като българи.Но фирмата създава такива красиви модели,че не можех да не се възмутя от тона на дамата.За съжаление не мога да ги шия заради очите си.Иначе с най-голямо удоволствие щях да го правя.Отново се извинявам,че съм провокирала този спор.
А сега пожелавам на всички весели празници и да се радваме на живота докато сме здрави!
С обич
М.

rostso
16.12.2009, 12:28
Ех, момичета, прави сте!

И аз уважавам фирма "Солария" и смятам, че разработките й са изключително сполучливи......Обаче май направихме от мухата слон. Какво лошо има, че някой е попитал? В крайна сметка, никой не е публикувал схемата на гоблена и тя не се раздава незаконно. Хайде да не нападаме така яростно жената, която само попита. Сигурна съм, че отдавна й се е разяснило какво е положението.....

Tais
16.12.2009, 12:30
На 100 % съм съгласна с мението на tdm 13.Искам да използвам да благодаря на "Солария" за това че си "затваря очите" и ни позволява да разпространяваме помежду си прекрасните им схеми.Аз имам ушити няколко техни модела и в момента шия още един.Прекланям се пред талантливите им дизайнери.

malcheva1984
16.12.2009, 12:31
МОЖЕ БИ Е ТАКА. НО ВИЖТЕ ОЩЕ ВЕДНЪЖ В ЗАЯВКИТЕ ЗА ДЕКЕМВРИ. ИМА ОЩЕ ХОРА,КОЙТО ЯВНО НЕ ЧЕТАТ ПОСТОВЕТЕ!!!
и аз благодаря на солария за красивите модели. запалих се по тях и сега ще започвам да шия или ангелът на бялата лилия или гроздоберачката на същата фирма! радвам се че има толкова стойностни фирми.

tdm13
16.12.2009, 13:10
Rostso,моля да ме извиниш,но аз имах предвид съфорумката an50.Нейният пост искрено ме ядоса и неможах да се въздържа.А и исках да покрепя Masha.
А andibo нека да търси схемата.

andibo
16.12.2009, 13:23
МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ Г-ЖО СТОЯНОВА! НЕ СЪМ ИСКАЛА ДА СЪЗДАВАМ КОНФЛИКТИ!ПРЕКЛАНЯМ СЕ ПРЕД ВАШИЯТ ТАЛАНТ! :clap::clap::clap:

tdm13
16.12.2009, 13:29
МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ Г-ЖО СТОЯНОВА! НЕ СЪМ ИСКАЛА ДА СЪЗДАВАМ КОНФЛИКТИ!ПРЕКЛАНЯМ СЕ ПРЕД ВАШИЯТ ТАЛАНТ! :clap::clap::clap:

Миличка,не се притеснявай.Не ти предизвика полемиката,а невъзпитаното изказване на an50.Много ясно е,че ще се търся схеми и модели.Не приемай много навътре нашите спорове.Все пак сме във виртуалния свят.

kozirog_f
16.12.2009, 13:54
:loveglasses::kissyou:Здравейте момичета! Не знам какво е разбунило духовете и не мога да схвана за какъв е проблема, но днес в имейла ми влетяватмного съобщения по този спор. Като че ли се разгаря . Мисля че Стоянка е велика!!! Дай боже повече такива талантливи дизайнери!
А ние да помислим, че идват светли празници и да прекратим спора. Този да защити другия, третия да покаже колко е голям.... Толкова красиви схеми! И толкова малко време за бродиране! И за сваляне...

manka
17.12.2009, 00:28
От заявките изтрих постовете,ако сте приключили и тук,да ги метна и тези:idea: че коледа идва еййй,празници,има настроение тук,а не спорове:kissyou:

Masha
17.12.2009, 06:34
Ами чисти!Да е изметено за празниците!:D

ANIMONI
09.03.2010, 08:37
Хайде да побутна малко темата.Искам да изкажа своите благодарности на две съфорумки-Албенка/abi/от София и iliana67. Преди броени дни помолих Албенка за тибетска гъба,че от прочетеното за нея разбрах ,че помагала за много неща включително бронхити и пневмонии.Докато я помоля и веднага откликна-вчера си имах покана от пощата и вече благодарение на нея си имам от въпросната пананцея.Нито за миг не се оправда как ще ми я прати от София до Варна,или че вече я няма.А никога до сега не сме имали разговор във форума.Илиянка я помолих ако може да ми преобразува една схема от ПМ ввъв формат който мога да отворя без специална програма и тази сутрин открих в пощата си че вече е изпратена-отново подарък за 8 март/вече и принтиран/.СКЪПИ МОМИЧЕТА БЛАГОДАРЯ ВИ и ви пожелавам здраве,щастие и любов,а за човечността ви много целувки от мен.

puxito
10.03.2010, 00:26
щом има такава тема искам и аз да изкажа благодарности към илиана67 благодаря ти за всичко което си направила за мен:kissyou::kissyou::kissyou:

NIA
10.03.2010, 16:14
Не е за тук, но просто незная къде да пиша,че да го вижда всеки, преди да поиска някоя схема.
Момичета, моля всички, които искат схеми на ЛС не само от мен, а и от когото и да било, формулирайте си ясно молбата, за кой точно гоблен става въпрос !!! Не искам да бъда груба, искам да изпратя на всеки помолил ме за нещо, но вече трети ден получавам на ЛС молби от рода на тази: "Мн ми хареса това конче на черна панама и ще съм Ви мн благодарна ако ми изпратите схемата на адрес......."

Как да разбера за какво става въпрос?! :confused:

fantaziq
10.03.2010, 16:30
"Мн ми хареса това конче на черна панама и ще съм Ви мн благодарна ако ми изпратите схемата на адрес......."

Как да разбера за какво става въпрос?! :confused:[/quote]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Това звучи доста весело,а аз си мислех,че само на мен ми пращат такава "кодирана"молба:D

marji
10.03.2010, 17:00
Да, за съжаление подобни писма не са рядкост. А какво ще кажете за такава молба: "Имате ли схема на жената с бялата забрадка, дето държи голо бебе?" ??????:idea::D

Tais
10.03.2010, 17:04
"Здравей!Много се извинявам,но ще може ли да ми изпратиш схемата на гоблена с момиченцето,която прати на mariela ganeva на 18 01 2010г."

Аз и такива получавам.Как да помня на кой,какво съм пращала?Още повече кога?
Държа на прикачена снимка на желаното не зарди друго,а за да знам кой какво иска и да откликна адекватно.

Smurfin
10.03.2010, 17:52
A искали ли са ви схеми на гоблени, които обаче не сте публикували?:confused:
защото на мен и това ми се случи...

въпреки това момичето си я получи.. (схемата) :greeneye:

matcata
10.03.2010, 22:31
Аз съм имала същите случаи,но това много ме развесели:D:D

Даже мъжа ми предложи да си отворим тема - Бисери на форума :D

did_tag
17.03.2010, 11:20
Пиша тук, защото неизмислих къде другаде, а ми писна :evil: и съм бясна . От извесно време се пише където трябва и където не. Та молбата ми е да се пусне една тема с правила, който новите , а и не съвсем да изчетат.
Например тази тема:
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=1867
да се копира във всички раздели, дано някои ги прочете. Чесно, не искам да обидя никой, но ми писна от глупости!!!!!!!!!!!!

Ето това имам в предвид, пост 97 /един от многото/:
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=1256

По-късно, ако трябва ще си изтрия поста

Ако е необходимо и админите да се намесят и да пуснат правилата който да се четат още при регистрация, знам ли?

Deizi_d
17.03.2010, 12:00
Миличка, ако беше само този пост, едва ли щеше да се ядосаш ;) , но на тази съфорумка (kafyavo) това не е първи и единствен пост - има ги в доста теми, нищо че си има направена тема за търсене на схеми. Надявам се да попрочете къде какво се пише и да не разводнява така темите.

ВанчетоМОД
17.03.2010, 12:26
Миличка, ако беше само този пост, едва ли щеше да се ядосаш ;) , но на тази съфорумка (kafyavo) това не е първи и единствен пост - има ги в доста теми, нищо че си има направена тема за търсене на схеми. Надявам се да попрочете къде какво се пише и да не разводнява така темите.
:clap:И задължително да се пише на кирилица. Който не може - да не участва във форума.:kissyou:

Tais
17.03.2010, 12:47
Ако се направи системно съобщение с правила,което всеки новорегистрирал се да получава и чете,няма да е никак зле.Не знам само в чии правомощия на модератори или администратори...

marji
17.03.2010, 13:18
Подкрепям напълно идеята още при регистрирането да е задължително изчитането на правилата. :clap:Иначе покрай тези непрестанни искания на схеми където трябва и не трябва само пълним форума със спамове и отваряме работа на модераторите.:greeneye:

teen_f
17.03.2010, 13:31
Момичета,аз лично когато видя,че някой потребител системно нарушава правилата,му пращам ЛС с обяснение и молба да си вземе бележка.Обикновено се получава.Вярно че никой в крайна сметка не е длъжен да обяснява на други потребители,това което последните е трябвало сами да прочетат и разберат,но....

Днес писах и на потребителката с ник kafyavo.Ето това е отговора,който получих: "ne mojah davi razbera koi pravela sim narusila. tukasam nova i nemie mnogo dobre bilgarskiya ezik. izvinetemi ako sim satanala problem".

did_tag
17.03.2010, 13:38
Радко се намесвам, но от 3 дена в безплатните и в заявките е кошмар.

Теен, не е задължително да знае перфекто български, но ако си направи труда да се поогледа без дори да прави опит да чете ще види къде бърка, всичко е въпрос на желание, а не на незнание. Много лесно е да кажеш неразбирам. :oops:

teen_f
17.03.2010, 13:44
Писах и на чужд език:)Разбра къде е грешката,извини се и сега да се надяваме,че повече няма да се повтори :)

djavka
29.03.2010, 23:22
Момичета, искам да благодаря на Илияна. Това е най-отзивчивият човек, който някога съм срещала. Илиянче, за теб:
http://s13.rimg.info/1aafa6dff532caae8f2785958b89c71b.gif (http://smajliki.ru/smilie-838227783.html)

lucy
08.04.2010, 00:02
Аз пък тази вечер съм най-щастливия човек! Оплаках се, че схемата на гоблена, който смятам да почвам е непълна и за нула време получих от три момичета пълната схема! Без да съм молила за това!
Абазова, Яни, Дими - страхотни сте! :kissyou::kissyou::kissyou:

Miro
11.04.2010, 13:50
Благодаря ти Илияна , явно и моето чувство за хумор изчезна , явно не съм те разбрал , но благодаря за всичко

roza000
11.04.2010, 15:54
Дразни ме това,че в "безплатни схеми" не се трият постове от сорта "провири си пощата","имаш поща""пращам","вече е при теб"(това може да се напише и на ЛС), а се изтриват тези с по-конструктивини отговори!Не твърдя,че е системно,но си е така!

manka
11.04.2010, 16:25
Дразни ме това,че в "безплатни схеми" не се трият постове от сорта "провири си пощата","имаш поща""пращам","вече е при теб"(това може да се напише и на ЛС), а се изтриват тези с по-конструктивини отговори!Не твърдя,че е системно,но си е така!

Давам ти пример защо не се трият,просто и ясно-
Ако съм решила да пратя някой гоблен на човек ,който го търси в заявките,
и видя тези постове,които те дразнят теб,не бих го пратила втори път и аз нали.Така виждаме че вече търсения гоблен е намерен,и не е нужно пет човека да пращаме една и съща схема.Затова постовете са нужни,надявам се че си ме разбрала.:idea:
А що се отнася до триенето не знам,какво имаш предвид под „по-конструктивини отговори”???

roza000
11.04.2010, 20:51
А що се отнася до триенето не знам,какво имаш предвид под „по-конструктивини отговори”???

Забелязала съм,че се изтриват постове,в които е посочено мястото,от където може да се свалят схемите на даден гоблен!А,този който е получил по пощата търсеното от него нека да съобщи от кого(което ,всъщностсе прави от някои).

ВанчетоМОД
11.04.2010, 22:25
Давам ти пример защо не се трият,просто и ясно-
Ако съм решила да пратя някой гоблен на човек ,който го търси в заявките,
и видя тези постове,които те дразнят теб,не бих го пратила втори път и аз нали.Така виждаме че вече търсения гоблен е намерен,и не е нужно пет човека да пращаме една и съща схема.Затова постовете са нужни,надявам се че си ме разбрала.:idea:
А що се отнася до триенето не знам,какво имаш предвид под „по-конструктивини отговори”???
:clap:да така е, наистина и аз по това се ориентирам, но за съжаление нямам какво толкова много да предложа, но се старая.:kissyou:

ВанчетоМОД
11.04.2010, 22:32
Благодаря ти Илияна , явно и моето чувство за хумор изчезна , явно не съм те разбрал , но благодаря за всичко:kissyou:
И аз ти благодаря Илияна, както и повечето от нас /надявам се/ и на Миро, разбира се - гоблена наистина е много хубав. Идва ми да зарежа, колкото съм ги започнала и да започвам този.:kissyou::kissyou::flower::flower:

3axap
14.04.2010, 00:56
Оплаквам се от дебилността на някои потребители на форума. Всички искаме да ни е приятно, когато пребиваваме тук, ама то вече на нищо прилича.
Всеки ден изпращам поне по 15 лични съобщения как да се прикачват снимки през външни сайтове, какви са правилата във форума, обяснявам, обяснявам... Радвам се, че все пак някой взима под внимание думите ми. Благодаря на тези хора.
Обаче! Ето тук идват дебилите...
Не, не смятам, че трябва да използвам по-лека форма на думата, защото на черното не мога да кажа бяло. И 100 съобщения да му пратиш, все едно преливаш от пусто в празно.
Манка ще е най-натоварена, но предлагам съобщения, които не отговарят на правилата на форума, да бъдат трити, а не само редактирани, защото е очевадно, че от добра дума няма ефект. Крайна съм, да, но ми е тъжно, че форумът се е променил. За лошо, за съжаление.