PDA

Покажи пълната версия : Имам технически въпрос



BIBETO
26.03.2009, 16:12
Девойки, моя приятелка ми забоде с SMS гобленарски въпрос и аз....:confused: Та значи : тя шие на по-едра панама , гобленов бод, с три нишки. Не зная какво точно иска да започва или е стигнала до това, но ме пита как да шие при положение, че в ключа на схемата е дадена "мартеница" - един цвят + още един, по една нишка. Т.е. как да комбинира цветовете. Аз си мисля, че може би е добре тези знаци да ги подпука с по четири нишки, за да комбинира 2 + 2, но не съм сигурна какво ще стане.
Момичета , дайте идейки какво да се прави в такъв случай, като имате пред вид , че тя няма кой знае какво "пространствено" художествено мислене и едва ли ще може да комбинира 1 + 2 така, че да не наруши общата картинка. Надявам се, че ясно се изразих, защото ми се струва , че доста разхвърляно писах...........:D:(:confused:

Denica
26.03.2009, 16:32
Най-добре 2+2 нишки!!!

BIBETO
26.03.2009, 16:37
Дени, значи не съм много далеч от истината :D И аз така си мислех, но друго е да споделиш идейки:D

tdm13
27.03.2009, 00:39
2х2
Според мен ще се получи съвсем лек,трудно забележим 3D ефект.
Иначе доколкото знам,на по-едра панама се шие или кръст-бод или със специални по-дебели конци.Пожелай успех на приятелката си и като ушие гоблена да побликува снимка да го видим.

1226
27.03.2009, 13:56
специално при конците с марка ариадна съм виждала такива чилета -няколко оттенъка например лила в едно чиле и се преливат.като шиеш постепенно цветовете се преливат.аз го ползвах за фон.дали нямя да свърши работа или аз нещо не разбрах.:-|

Denica
27.03.2009, 14:27
специално при конците с марка ариадна съм виждала такива чилета -няколко оттенъка например лила в едно чиле и се преливат.като шиеш постепенно цветовете се преливат.аз го ползвах за фон.дали нямя да свърши работа или аз нещо не разбрах.:-|

Когато се касае за преливащи конци, каквито описваш, са посочени в ключа. В случая става въпрос за "мартеница" от два различни цвята - например нишка бял и нrшка черен конец.
Има много комбинации: 1+1, 1+2, 1+3 нишки в зависимост от търсения краен резултат и те са ясно описани. Съветът ми е при подобни ключове да се следват точно, защото ушитото е съвсем различно :kissyou:

veni_3000
27.03.2009, 18:25
Аз също шия мартеница на Аида18 2+2 и не се получава разлика.Но все пак зависи и от ефекта който иска да получи защото другата мартеница я шия 1+2.

ra4ko75
28.03.2009, 01:31
Аз съм шила на Аида 14 целия гоблен с 3 нишки, а мартеницата с 1+1 и се получи много добре, покриваше прекрасно.