PDA

Покажи пълната версия : Кашкавалени кюфтета



rosi_vesko
28.03.2009, 22:54
Скарлет забърка салатата,а аз ще ви предложа рецепта за кюфтета от кашкавал.
550гр.кашкавал настърган на ситното ренде
2 яйца
2 супени лъжици брашно
подправки - по ваш вкус
Омесваме добре,пържим в много горещо олио.
Аз предпочитам да загребвам от сместа с лъжица,на който както му е удобно...
А сега някой да сипе и по една чашка....:hic:!

Дида
29.03.2009, 08:54
rosi_vesko,едно въпросче имам - никаква ли панировка нямат кюфтенцата? Да не се разкапят ?
Благодаря за рецептата.

rosi_vesko
29.03.2009, 15:55
Не!Няма панировка,затова се пържат в много горещо олио,то ги запечатва.Сместа е гъста като на кюфтета от кайма.

Дида
29.03.2009, 20:17
Мерси!
Дъщерята е фен на кашкавала,тя ще пробва....

rosi_vesko
29.03.2009, 22:47
Надявам се да ви харесат

Стефи
29.10.2009, 11:12
Здравейте, искам да Ви предложа моята рецепта за кашкавалени кюфтета. Рецептата я имам от готвача в стола на учреждението, където работих.

Рецептата е следната:
80 г кашкавал
40 г брашно
40 мл прясно мляко
1/2 яйце
черен пипер
сол - ако има нужда
олио за пържене

Кашкавала се настъргва на едрото ренде. Белтъците се отделят от жълтъците, избиват се на сняг до сгъстяване. Жълтъците, прясното мляко и пресятото брашно се съединяват и разбъркват с тел, докато се получи гъста каша. Смесваме настъргания кашкавал с белтъците и останалата смемс, прибавяме чи ерния пипер. От сместа се взема с лъжица и се пържат в маслена баня. Сервират се с гарнитура от пресни зеленчуци или туршия.

Не се стряскайте от количеството на продуктите - това е за една порция.

Обикновено увеличавам дозата 6 пъти. Ние сме 5-членно семейство и стигат достатъчно за всички.

Тази смес може да се изсипе в намазана с масло и поръсена с галета тавичка и да се изпече. Отгоре също може да се поръси галета. Става много вкусно и хрупкаво.

Да Ви е сладко!