PDA

Покажи пълната версия : мнения



ВанчетоМОД
28.03.2009, 23:38
:?:Всички момичета и момчета /които шиете/ Искам да попитам - Може ли това лято да почна да уча внучката ми, която е на 6 г. да почне да шие, ама не каквото и да е , а истински гоблен , на панама, от схема и т.н./ е разбира се нещо малко/. Тя самата много иска, но мен все пак ме е страх , защото ако не се получи веднага да има резултат, може би никога след това няма да хване иглата.:shock:PS. Забравих да Ви кажа, че гледа с мен на форума заявките /картинките/ и всичкото това го иска. Предварително Ви благодаря,че ще отделите време за питането ми.

ВанчетоМОД
28.03.2009, 23:40
Забравих да кажа, ако вече има такава тема, или мастото на питането ми не е тук - модераторите да го ... - ДА СЕ ИЗТРИЕ.

sanita
29.03.2009, 00:26
:D:clap:Мила,баба ми започна да ме учи да плета на две игли още на 6г.На 15 се научих да плета на една игла от хазяйката ми. С гоблените започнах когато родих първия си син.Синът на Ради е на 10г и шие и то истински гоблен-едно кученце далматинец.
Моят съвет е да опиташ и да помагаш на детенцето:kissyou:

Дида
29.03.2009, 08:50
Ако детето има желание - не се притеснявай.Смело му подбери нещичко с животинка или цветенце ,с няколко цвята . Нямах навършени 5 години,майка ми беше в болница и леля не можеше да се оправя с две малки деца,та на мен се паднаха куките и иглите.Започнах с пришиването на копчета и плетенето на шал за куклата.Смело напред,не се притеснявай.
Желая ти успех!!!

via_1313
29.03.2009, 09:08
Моя съвет е - детска щампичка, защото на детето още ще му е трудно да следи схемичка. От личен опит, обаче ти казвам - въоръжи себе си с възможно най-лекия гоблен, за да не се изнервяш като започне да те вика детето за всяко бодче. Не е казано да го ушие изцяло детето - важното е за привикне да държи игличка. Моята глезличка например се научи на кръстче, полукръстче, гобленов бод, как се нижат мъниста (но с малка тъпа игла) и .... мир и любов. Вече повече гледа красотите във форума, отколкото да пипа иглата. Нашивките ако мама реши да ги довърши ще са готови, но сме горди че сме се научили. Между другото сега имам нов по-тежък проблем - "Мамо, аз вече мога да шия, регистрирай ме при леличките от форума:cry::cry::cry:"

Jana_jj
29.03.2009, 10:10
Ванче, след като детето има желание - опитайте. Една моя позната шие гоблени, но предварително с добре подострен молив си отбелязва върху панамата бодове, които ще ушие /от дадения цват/, вечер докато ревливите и близначки спят.:idea:И на другия ден без да се затормозява да брои непрекъснато, използва всеки свободен момент за да боца с избрания цвят.Мисля си, че и вие може да опитате така, като първо заедно отбелязвате знаците, а после, детето шие. Така и ще се научи да следи схемичката и ще може да шие сама, когато баба няма време да и обърне голямо внимание. Между другото това съм го пробвала с 3 деца от моя клас, които също искаха да се научат да шият. Започнахме в часовете по домашен бит да рисуваме върху панамата, да ушиваме по някой бод и в къщи децата шият самички.Следващия час отново отбелязваме заедно, шием по малко в училище и те си шият вкъщи, когато искат. Крайният резултат за една година е , че двете момиченца вече сами могат да очертават на плата и да шият, едното дори избродира едно пате, с което участва в един конкурс на "Интера"в Пловдив и получи награда. А другото все още има нужда от помощ. Забравих да кажа, че момичетата са във втори клас.:D така, че...смело напред!:clap::clap:

ВанчетоМОД
29.03.2009, 14:13
Моя съвет е - детска щампичка, защото на детето още ще му е трудно да следи схемичка. От личен опит, обаче ти казвам - въоръжи себе си с възможно най-лекия гоблен, за да не се изнервяш като започне да те вика детето за всяко бодче. Не е казано да го ушие изцяло детето - важното е за привикне да държи игличка. Моята глезличка например се научи на кръстче, полукръстче, гобленов бод, как се нижат мъниста (но с малка тъпа игла) и .... мир и любов. Вече повече гледа красотите във форума, отколкото да пипа иглата. Нашивките ако мама реши да ги довърши ще са готови, но сме горди че сме се научили. Между другото сега имам нов по-тежък проблем - "Мамо, аз вече мога да шия, регистрирай ме при леличките от форума:cry::cry::cry:"
:thumbup:Мисля да опитам това, с щампичката, но и съвета на Jana не е за подценяване. Момичета благодаря на всички, че отделихте от времето си и взехте присърце питането ми. А от всичкото това - най-доволна е Ивана - може би няма да чакаме до лятото. Ще показваме какво става:kissyou:

Jana_jj
29.03.2009, 15:38
Успех!:kissyou::kissyou::kissyou: