PDA

Покажи пълната версия : различните конци



geri
24.01.2006, 13:37
Здравейте момичета!! искам да ви попитам намирате ли и каква е разликата между българските и DMC конци,защото съм направила два гоблена с бълг. и един с Dmc,но засега немога да намеря разлика. предварително ви благодаря :wink:

prinzesata11
24.01.2006, 13:50
Не се обиждай ама ми се струва малко несериозно това изказване! За мен изобщо не може и дума да става за сравнение между двата вида. Преди години,когато гоблените бяха достъпни само за жените на моряците и за тези,които имаха връзки с чужбина по други пътища рискувах и си купих Мостар на Казанлък. Е уших го само,че за 7 години в които се чудя как не намразих гоблените изобщо.От тогава се зарекох никога повече да не шия с български конци.

П.С. Мястото на тази тема не е ли в конци?

geri
24.01.2006, 14:02
Няма за какво да се обиждам. Единствената разлика,която аз намирам е в образите. Стават ми по като живи,но на фона или там кадето нямам образи казвам си честно не намирам разлика. :yes:

abi1004
24.01.2006, 14:07
по мое мнение българските нямат този блясък и тази плътност която притежават DMC конците. имам гоблени с DMC конци има нещо в тях което ги прави по-приятни за окото може би голямата палитра нюансите....а, и не случаино са наложена марка в цял сват.
Аз долавам разликата . :D

TDK
24.01.2006, 14:07
Имам малък опит с българското мулине и както казва prinzesata11, едва не намразих бродирането заради тях. Различно качество, различна тоналност, а и често ми се късаха... Поради липсата на качествени конци и дълго време не ших! Имам голям опит с DMC и Anchor, не мога да кажа, че са перфектни и при тях могат да се намерят дефекти.
Но въобще няма да се захвана да шия гоблен с български конци! :no:

prinzesata11
24.01.2006, 14:20
Аз не говоря за цветовете а за качеството,за заплитането,за изтъняването,за късането,за липсата на покривност на тъмните цветове. Това са нещата които едва не ме поболяха-иначе и моят гоблен стана прекрасен

Renny
24.01.2006, 14:36
В момента в къщи се използват български конци за учене на майка ми...върху парчета стара Аида които ще бъдат разшивани, пак шити и впоследствие най-вероятно изхвърлени.
За друго предназначение на тези конци в момента просто не се сещам. те стават да се учи човек и да не хаби пари ако резултата още не е ясен.

Чудно ми е как не успяваш да видиш разликата. Та даже и в блясъка и плътността на самите конци, ако сложиш двете чилета едно до друго.

Nana
24.01.2006, 15:25
Здравейте момичета!! искам да ви попитам намирате ли и каква е разликата между българските и DMC конци,защото съм направила два гоблена с бълг. и един с Dmc,но засега немога да намеря разлика. предварително ви благодаря :wink:
Сигурно си правиш шега!? :? Изключвам всички други разлики - да си забелязала, че още докато шиеш с български зашитата част става леко кардирана /размъхена/. Това може за някои да е добре щото запълва прозирането донякъде, но на мен ми изглежда като остаряло още преди да е завършено.

julliqna
24.01.2006, 21:21
Според мен DMC си е DMC . .Имала съм случай,когато и DMC не са ми покривали / тъмните цветове/,но пък не се късат и имат лъскавина.Гоблена е по жив. Българските се късат ,мъхести са и доста по бледи са им цветовете.Аз затова,когато ми идва скъп някой гоблен си купувам с пупетц-доволна съм от тях и не са скъпи.

diky
01.02.2006, 15:21
Бях бродирала само с DMC, но когато си купувах „Сиси” ми се видя малко скъп и си взех комплектовка на някаква „измислена” фирма с български конци. Предполагам си представяте каква мъка е. :twisted:
Конците изтъняват с всеки следващ бод и се късат, да не говорим са покритието на тъмните цветове
На моменти се чудя дали да не го оставя и да си купя нова комплектовка с DMC, но сам ушила доста и мисля да го „измъча” до края. :?
Повече никога няма да бродирам с български конци.

veni_3000
01.02.2006, 16:17
Азащо не шиеш тъмните цветове с три ката прозирането ще е по малко. :yes:

diky
01.02.2006, 16:44
Не съм се сетила. :?
Супер! Много мерси за идеята.
Ще опитам. :thumbup:

veni_3000
01.02.2006, 18:13
:) :smokin:

Nellyyyy
01.02.2006, 21:14
Определено разликата е огромна и в плътност и като блясък и наситеност на цвета.Веднъж и аз ших с български конци и съм сигурна че НИКОГА вече няма да повторя тази грешка :no:

mylli
01.02.2006, 21:23
Момичета толкова сте категорични в изказванията си, аз пък не съм чак толкова рязка- което означава че шия и с български :D
Всичките ми голями комплектовки са с български конци, че и повечето от малките :wink:

Скарлет
01.02.2006, 21:56
Ами за мен разликата е очевадна,т.е. българските се късат и много се късат и шия и пак се късат......... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
С ДМЦ конците нямам този проблем,конците са плътни,лъскави,с тях шиенето е приятно. [:] [:] [:]

Nellyyyy
01.02.2006, 22:58
:thumbup: така е Скарлет

veni_3000
02.02.2006, 00:06
Днеска една моя позната донесе едно гобленче от преди 15год. с български конци наистина са много лоши.

vesi
10.02.2006, 14:38
:? Момичета съгласна съм с вас за качеството на българските конци,аз шия повече с ДМЦ .

Daniella
08.05.2006, 17:47
Разликата е очебийна, но може би зависи от човека. Аз харесвам добрата изработка и качеството. Българските конци не могат да се съчетаят цветово , по-остър е шевът (имам няколко гоблена -учебни почнати с български конци , недовършени и неизпрани), докато с ДМЦ-то шевът е като бобче, на пипане избродираното е по-високо и по-меко като кадифе (в сравнение с българските конци).
Не ми е приятно да шия с български конци, докато с ДМС-то шиенето доставя удоволствие и гоблена оживява.
Другата причина да шия с ДМС е, че месеците труд са както за удоволствие, така и инвестиция в бъдещето. Един гоблен ушит с ДМС конци по-лесно може да бъде продаден, отколкото гоблен с български конци. А нека да си кажем истината, всеки се е опитвал да продаде гоблен в тежък финансов момент.