PDA

Покажи пълната версия : Кокоши трън



Loria
06.04.2009, 11:27
Здравейте търсих в темата но намерих само един лек, искам да попитам дали някой има такъв или е имал проблем, и как го е разрешил? благодаря предварително, ако има такава тема моля модераторите да я преместят тая :)

Denica
06.04.2009, 11:37
Брат ми си го излекува с лепенки "УРГО" за брадавици и мазоли. Продават и капки със същото лекарство от лепенките. Дядо ми едно време си правеше компреси от магарешки бодил - ще попитам майка дали помни рецептата ... Знам, че е много болезнено и ти желая възможно най-бързо да се отървеш от проблема!

Няколко рецепти от нета:
1. Обелваме скилидка чесън, намачкваме го на кашичка и я намазваме върху предварително измития крак. Важно е да се разрани кожата, където се намира кокошият трън, защото, както казахме, тя е твърда и вроговена. Когато мястото се разрани даваме възможност на лекарството, в случая чесъна, да достигне по-лесно до корена на тръна и да го унищожи. Трябва всяка вечер в продължение на няколко дни да нанасяме чесновата кашичка върху проблемното място, като прикрепваме с анкерпласт. Според народната медицина три дни лечение са напълно достатъчни, за да се отървете от болката.

2. Друга домашна рецепта е по-същия начин кокошият трън да се маже с белия сок на смокинята, докато не изчезне. Когато късате смокиня или листо от дървото може би сте забелязали белия лепкав сок – именно той според народните лечители е вълшебно лековит.

3. И вече по-нова народна рецепта е тази, която се приготвя от лъжица свинска мас и 4 аспирина. Трънът отново се изрязва в дълбочина, намазва се и се залепва. Важно е да атакуваме всички кокоши тръни, които са ни се появили, но най-вече да локализираме кокошият трън – майка, към който да насочим всичките си сили за унищожение.

Araxna
06.04.2009, 13:18
Аз лично на няколко пъти съм се отървавала окончателно от кокоши трън с помощта на прополис (пчелен клей), то е като пластилин, смачква се малко парченце на пластинка и се слага върху тръна и се лепва с лепенка, която трябва да седи поне 3 дена, помякога и седмица, в зависимост от качеството на прополиса, след седмица кожата с тръна пада сама.

did_tag
06.04.2009, 13:23
Нека се включа и аз, със собствен опит:
Чесъна не съм го пробвала за мазол, но когато бях малка, със смачкан чесън ми лекуваха нещо, не помня точно, но след престой 1 нощ на ръката ми, сутринта се събудих със огромен мехур, там където беше чесъна и .........така вече 27-28 години имам белег на китката си.
С лепенки урго, пробвах лятото и мазола на дланта ми изчезна, но наскоро пак се появи и вече е болезнен.
Млечицето от смокиня помага на кокоши трън, но трябва да е разкъсан, както пише Дени за да може да стигне до огнището и после цялата гадост пада.

NIA
06.04.2009, 13:45
И аз като Арахна точно с прополис се излекувах.
Преди това пробвах с различни неща, но нямаше резултат. Единствено прополиса ми помогна и повече не съм имала.

Loria
06.04.2009, 15:12
Благодаря ви!! мисля да пробвам едно по едно, така със сигурност ще го уморя по един или др начин, ама не мога да разраня, ей това е гадното, че се намира на единия ми пръст от горната страна а и е точно на кокалчето :(

Denica
06.04.2009, 15:15
Благодаря ви!! мисля да пробвам едно по едно, така със сигурност ще го уморя по един или др начин, ама не мога да разраня, ей това е гадното, че се намира на единия ми пръст от горната страна а и е точно на кокалчето :(

Тогава започни с лепенките - и да не помогнат на 100%, поне ще разранят мястото достатъчно, за да започнеш да прилагаш другите цярове!
И още веднъж успех :kissyou:

ilianakn
06.04.2009, 15:24
аз пък се излекувах с лимонтузо. деиства се по са6тия на4ин но за една но6т се залепва с лепенка. боли но деиства. упех

drmagi
06.04.2009, 16:39
Може да опитате и това,на мен ми помогна:накисва се кокошия трън в топла вода и се изрязва с ножички кожата над него,след това с тампон за уши се намазва последователно с Перхидрол и Млечна киселина,но само в/у кокошия трън,защото иначе гори здравата кожа

idzs
06.04.2009, 19:10
Благодаря ви момичета, аз също ще пробвам методите и ако има резултат ще пиша.:kissyou:

TDK
06.04.2009, 20:41
Аз лично на няколко пъти съм се отървавала окончателно от кокоши трън с помощта на прополис (пчелен клей), то е като пластилин, смачква се малко парченце на пластинка и се слага върху тръна и се лепва с лепенка, която трябва да седи поне 3 дена, помякога и седмица, в зависимост от качеството на прополиса, след седмица кожата с тръна пада сама.
И аз се лекувам от това чудо с прополис!
Само да допълня! Преди това мястото е добре да се накисне в топла вода, за да омекне и след това се лепва прополиса!
За да омекне прополиса леко се нагрява! Аз нагрявам една чаена лъжичка на котлона и слагам парченцето прополис вътре!
УСПЕХ!!!

Дида
06.04.2009, 21:04
И аз да кажа как махнах моя...
Лепенките от аптеката са страхотни.Но първо си накисни пръста в топла вода,подсушаваш,слагаш кръгчето,отгоре лепенката.Не се маха 24 часа.В кутията има 4 лепенки,за 4 денонощия.Още след втората като накиснах и тръна се разпукна,едно като храстче стана,издърпах колкото мога с пинсета и наново кръгчето и лепенката.След 4 ден имах дупка,не знам как стана...Но до ден-днешен нямам.
Забравих да поясня - има лепенки за крак и ръка отделни,кръгчето,за което пиша, е отделно в кутията.Струва около 5,00 лева.
Успех!

sn_dobreva
06.04.2009, 22:22
И аз преди години лекувах такова нещо. Беше първо един на петата ми, после се появи втори и трети пак на същия крак, но на други места. Чувала съм, че първия трябва да се отстани, а другите изчезват сами и така стана. Но не знам с какво точно го излекувах. Слагах кристали калиев перманганат, слагах домат и салицил, мазах с химически молив и зада завърша пейзажа ходих и на баячка, дето уж лекувала кокоши тръни. И всъщност не знам от какво се махна, но се махна. А един стар кожен лекар после ми каза. че кокошите тръни можели и от чиста вода да се махнат, достатъчно било да повярваш, че това е лекарство. Аз съм доста предубедена към подобен вид лечения, но все пак "Подсъзнанието може всичко"
Желая ти успех в борбата!

jivi
07.04.2009, 14:18
Нека и аз да споделя моя опит.Преди няколко години имах такова чудо на ръцете когато се разрани кокошия трън се разпространява,ето какво направих -ходих на кожен лекар и той третира засегнатите места с течен азот.Процедурата не е болезнена ,но след това стават мехури и трябва да се внимава да не се пукнат и да не се мокрят първите 2 дни.Вече минаха три години откакто съм се отървала от тях,не са се появявали а и белези нямам.

Dima Mineva
09.07.2009, 12:02
Видях че е писано за лечение с прополис. И аз и сина сме се излекували по този начин. Дори докторите се чудеха на резултатите. Пробвайте става.

makrat
09.07.2009, 13:24
Хайде да споделя и аз своя опит:
Изрязват се дълбоко мъртвите кожички на кокошия трън и на мястото се слага сребърен нитрат на кристалчета. Не помня колко време стои под лепенка нитрата, но той гори само мъртвата кожа и корена на кокошия трън. Така съм си махнала два кокоши тръна и повече не са ми се появявали такива гадости. Трети трън ми гориха с течен азот, но трябваха доста сеанси докато се махна. Успех!

mishone
09.07.2009, 15:09
Имала съм такова чудо. Махнах първия излязъл с пинсета, като издърпвах жилата едно по едно докато не остана огромна дупка, която се затваря. След това всички останали - около 5 изчезнаха сами. Вече от години нямам такива досадници.

kamellia
09.07.2009, 16:53
Моя мъж има мн по ръцете и краката, уморихме няколко благодарение на чесъна, както е описала Деница.
Ден и малко стоя с чесъна и ги изгори
Успех, Лори!:kissyou:

BaMbIto
27.08.2009, 14:52
аз първо пробвах със силицил и лимон: слагаш лепенка смалка дупцица, от която се показва само кокошият трън,слагаш силицил на кристали в/у него малко парценце от месцето на лимон и отгоре лепенка. така няколко пъти махнах кокошият трън. след година пак ми излезе и окончателно го махнах с лепенки

Tais
27.08.2009, 16:15
Аз лично на няколко пъти съм се отървавала окончателно от кокоши трън с помощта на прополис (пчелен клей), то е като пластилин, смачква се малко парченце на пластинка и се слага върху тръна и се лепва с лепенка, която трябва да седи поне 3 дена, помякога и седмица, в зависимост от качеството на прополиса, след седмица кожата с тръна пада сама.
Мъжа ми имаше 2 кокоши тръна,благодарение на прополиса вече ги няма.

kafqwoochka
28.08.2009, 10:53
Преди доста години имах на ходилото,в основата на големия пръст.Тогава си купих някакви капки на Dr.Scholl,донесе ми ги мисля дистрибуторът ми на Titania ,мисля че се продават в аптечната мрежа.Помогнаха ми,но си беше бавна процедура,капваш,оставяш да действа и покриваш с леикопласт,а после излющваш-малко канибализъм ,но пък иначе болката ,ако не се излекува е още по разяждаща.
Чувала съм и това за смокиновото мляко,обаче за брадавици.
А относно прополиса е твърде възможно да помага,само внимавайте,ако имате алергия към мед(защото го има и този момент).

Tooth
29.08.2009, 02:35
Може да пробвате с салицил и домат. Домата е парченце колкото е голям кокошия трън.Само на него.Топвате в салицил и го връзвате.Мястото побелява.Маха се и отново.В един момент се виждат черни точици които може да си извадите и със игла.Не е болезнено.Не се появява отново.Ако имате повече от един е важно да лекувате този който първи се е появил.Той играе ролята на "майка".Лечението не е опасно,но е продължително.Ако не се премахнат всички коренчета ,ще се появи отново.

Loria
29.08.2009, 11:10
при мен всичко се оправи с тея лепенки за мазоли, да чукам на дърво за сега няма нищо, то се изгори и аз после ги издърпах, сега незнам до колко е било ефикасно, но за сега всичко е ок!!! Благодаря на всички за идеите