PDA

Покажи пълната версия : Има ли кинезитерапевти сред нас?



Мари
09.04.2009, 13:30
Момичета, интересувам се дали сред нас има кинезитерапевти или рехабилитатори? Много ще се радвам, ако се обади някой, имам нужда от съвети :idea:

pepina_p
09.04.2009, 13:40
Има, има..... казвайте, ако има нужда от помощ съм насреща:kissyou:
Завършила съм Кинезитерапия в НСА и работя в отделение за физиотерапия и рехабиитация в болница - гр. Пловдив.
Работя предимно с ортопедични и неврологични диагнози.:idea:

did_tag
11.04.2009, 09:12
Не съм много сигурна, че питането ми е за тук, но тази тема ми се стори най-близка до моят проблем. От извесно време през ноща, мърдайки в съня си ми се "съкращава"; схваща мускула на крака /под коляното/ и единствената ми идея е да пищя от болка. Та въпроса ми е - мазило, масаж или нещо с което да си намаля болката в домашни условия. След такова схващане на мускула, обикновенно целия следващ ден си куцукам, а за сън и дума да не става.

Araxna
11.04.2009, 10:52
Няма файда от мазило, това обикновено се появява при проблеми с калциевата обмяна, (например остеопороза или недостиг на вит Д3), и на мен ми се е случвало, трябва ти добър невролог и/или ендокринолог, иначе ти трябват магнезий - МагнеБ6, например, калций с вит Д3 - с калция в случая предпазливо и непременно в комбинация с Д3 и витамини от група Б - вит Б комплекс или Невробекс например. Но ако ти изтръпват и схващат краката за дълго, се обърни към невролог.

Мари
11.04.2009, 11:39
И на мен ми се случваше това преди няколко години. Болките са ужасни и на мен единствено ми помагаха масажите, които сама си правех на мускула. Не съм ходила по лекари и това си отшумя само, поне засега...
Но аз пък сега имам други проблеми - не мога да си свивам глезена на счупения крак и е голяма болка и мъка...