PDA

Покажи пълната версия : Рибено масло



vildan87
10.04.2009, 14:30
Моля да соделите всичко,което знаете за рабеното масло.

Благодаря преварително!!!

dvebrezi
29.04.2009, 19:34
Здравей vildan87, мога да ти кажа,че съдържа омега3 ненаситени мастни киселини.Според последни изследвания практически най-много допринасят за окрепване на кръвоносните съдове.Аз също пия през зимата и пролетта,както сега,от тях.За мен е важно да поддържам добро кръвоснабдяване,защото имах проблеми.Но сега се чувствам чудесно.
Също така често ям риба,предпочитам сьомга-защото съдържа повече от омега-киселините.
А ти защо искаш да знаеш за рибеното масло?Проблеми ли имаш?:kissyou:

vildan87
30.04.2009, 18:23
Dvebrezi благодаря за информацията.
Аз имам проблем с кръвното ниско ми е,но и съм много слаба казва ли са ми,че помага за качване на няколко килца.

leti_at
01.05.2009, 23:43
Мен ми препоръчаха да приемам ленено масло и рибено масло, заради повишени триглицериди и повишен лош холестерол...само дето не ми казаха по каква схема да ги взимам?:(

dvebrezi
04.05.2009, 18:37
Дозата за рибеното масло е написана на опаковката.Тази,която аз ползвам е 2 капсули дневно.Препоръчително е да се спазва дозата,обикновено тя е минималната необходима за организма.Рибеното масло подобрява храносмилателните процеси,но напълняване се получава при приемане на повече храна,и то само ако организма ви я усвоява.Регулирането става с промяна количеството протеини,като винаги се съблюдава да са малко поетите въглехидрати и мазнини,дори когато се напълнява,за да не се уврежда организма.Повече протеини и гимнастика дават чудесен резултат.:kissyou:
Имам опит с програми за напълняване и отслабване,мога да помогна,ако някой жеблае.

Маца
07.05.2009, 10:37
Лененото масло съдържа Омега 3, 6 и 9. Може да се редува с рибеното.
Но от него се свалят малко килограми, не е за слабички.

С. Танчев
02.10.2009, 17:13
Нещо което не бива да се изпуска е че за да е максимално ефективно рибеното масло трябва съответно и в по-висока концентрация да се приема.
Аз употребявам едно американско на NOW foods, много ми допада 2 дражета за деня са достатъчни, т.е. трябва да се приема по 1гр ЕПА за дена:

http://www.healthstore.bg/NOW-Foods/Рибено-Масло/Ultra-Omega-3-Fish-Oil-90-дражета.html

dvebrezi
03.10.2009, 17:59
В Бургас и МНОГО ДРУГИ ГРАДОВЕ бе открит ДМ дрогерия маркет скачествени немски стоки.Има щанд за храни и хранителни добавки на много приятни цени.Аз вече ги използвам.Има рибено масло,както и ленено масло на таблетки.
Но лекар от център Дар-София ми каза,че е по-добре да се приема течно,затова си купих от Карфур бутилка от 250мл.Каза ми,че може и сусамено,ако не намеря ленено.Но сусаменото има по-тежъщ аромат и предпочетох лененото по-приятно е.Всъщност няма натрапчива миризма.
Ако говорим за добро качество на таблетки аз предпочитам тези на ФЛП които ползвам от 6 години.:kissyou:

kir40
07.06.2013, 14:39
За рибеното масло има доста информация в този сайт http://www.barleansbg.com/fish.html от там можеш и да си поръчаш официал вносител са

karolka
15.06.2013, 20:22
Аз мога да предложа нещо, което го ползваме у дома и помага страшно много - alloe.net/superomegathree.html
Убедих се отдавна, че евтините неща излизат скъпо - в случая качеството отговаря на цената си. Ако се пие по-голямо количество от по-евтини варианти, за да се навакса нужния прием и по време - сумата излиза много по-голяма. :idea:

danaildd
21.06.2013, 14:05
Тук има информация и е най-евтино http://biomall.bg/omega-3-ribeno-maslo-21st-century

Lencheto
19.12.2015, 23:37
Рибеното масло по принцип е известно с благоприятния ефект при висок холестерол. На места го дават, че засилва апетита.

Аз съм си взимала няколко пъти от аптеката, както и онлайн от тук http://www.fitneshrani.com/category/hranitelni-dobavki/mastni-kiselini/ribeno-maslo-mastni-kiselini/ . Хубаво е да се взима периодично.

meri_88
24.06.2016, 17:09
Рибеното масло се счита за продукт, който има множество положителни ефекти върху човешкото здраве. Важно е да се знае, че някои от ефектите наистина са доказани, но за други само се предполага.

– Предпазва от запушване на кръвоносни съдове

Рибеното масло има много силен ефект при предпазване от запушване на кръвоносните съдове. По тази причина много специалисти предписват на пациентите да приемат рибено масло преди да се подложат на процедури от типа на ангиопластика. Счита се, че шансът за повторно запушване на кръвоносен съд се намалява с 40 – 50% при прием на рибено масло преди процедурата.

– Предпазва от атеросклероза

Рибеното масло поддържа кръвоносните съдове гъвкави и еластични. Предпазва от миниатюрни пропуквания, които биха могли в дългосрочен план да доведат до натрупване на плака, а от там и до нежелани инциденти. При редовен прием на рибено масло артериите няма да допуснат втвърдяване, което се случва при атеросклероза.

– Предпазва от високо кръвно налягане

Еластичността на кръвоносните съдове ще намали риска от поява на високо кръвно налягане. За това обаче има и още една причина. Приемът на рибено масло понижава стреса, нервното напрежение и тревожността, което може да помогне да се повлияе допълнително на кръвното налягане да остане ниско.

– Предпазва от инфаркт и инсулт

Способността на рибеното масло да оказва силно влияние върху кръвоносните съдове, да ги прави гъвкави и еластични и да не допуска натрупването на холестеролни плаки е една от причините, които помагат да се намали драстично риска от поява на инфаркти и инсулти при хора, които приемат хранителната добавка.

– Предпазва от очни заболявания

Редовният прием на разумни количества рибено масло доказано намалява риска от някои свързани с процесите на стареене деформации от дегенеративен характер, които засягат окото. Счита се, че при редовен прием тези процеси могат да се забавят драстично и дори да се намалят до минимум.

– Предпазва от ставни проблеми

Рибеното масло се счита за една от най-добрите хранителни добавки за здравето на ставите. Освен че предпазва от ставни проблеми, рибеното масло оказва благоприятен ефект и улеснява движенията на хора, които вече имат подобни проблеми. Наблюдавани са изключително добри ефекти върху здравето на хора, които страдат от артрит.

– Предпазва от проблеми при бременност

Счита се, че приемът на рибено масло по време на бременност може да даде чудесни резултати и да подобри здравето на майката и на бебето. Оказва положително въздействие при жени, които страдат от фосфолипиден синдром, като им помага по-лесно да износят своето бебе и да родят здраво дете.

– Предпазва психиката

Редовният прием на разумни количества рибено масло показва, че това може значително да успокои нервната система и да облекчи различни състояния свързани с тревожност и безпокойство. Доказано е силно положително въздействие при хора с различни психози.

Помага при различни депресивни състояния, като при пациентите се наблюдава видимо подобрение в съвсем кратки срокове. Освен че успокоява психиката, рибеното масло може да подобри и концентрацията. Този ефект е забелязан при деца до 12 годишна възраст, които имат разстройства свързани с концентрацията. Рибеното масло има доказано положителен ефект и при хора, които страдат от биполярно разстройство.

– Предпазва бъбреците

Приемът на рибено масло като хранителна добавка помага на хора с някои видове бъбречни заболявания, които в противен случай с времето биха могли постепенно да влошат функцията на бъбреците.

– Предпазва от наднормено тегло

Счита се, че ако приемът на хранителна добавка с рибено масло се съчетае с редовни физически упражнения, това може да доведе до сериозна загуба на мазнини. Причината е, че рибеното масло може да редуцира нивата на кръвната захар, а от там и да рефлектира върху теглото.

– Предпазва от псориазис

Счита се, че редовният прием на рибено масло може да окаже благоприятен ефект при хора, които страдат от псориазис. Ако човекът вече страда от болестта, тогава приемът на хранителната добавка може да помогне да се намалят симптомите или пък да се възпрепятства тяхното по-нататъшно развитие.

– Предпазва костите

Рибеното масло има много предимства и едно от тях засяга костите. Скелетът на човека нормално с възрастта губи своята гъвкавост и костите стават по-трошливи. В резултат на това човек става по-предразположен към травми и фрактури. Редовният прием на рибено масло може да помогне на костите да запазят по-голямата част от своята еластичност и да намали риска от фрактури под средното ниво.

Ползите от рибеното масло за външния вид

Рибеното масло е много полезно не само за здравето. То има безкрайно много качества, които работят и в полза на външния вид. Ето защо рибеното масло е препоръчително и за хора, които нямат никакви здравословни проблеми и които просто желаят да направят нещо позитивно за външния си вид.

– Ползите за косата и скалпа

Натуралните масла, които се съдържат в тази хранителна добавка оказва изключително благоприятен подхранващ ефект върху скалпа. При редовен прием, рибеното масло може да намали до минимум и дори да елиминира проблемите с пърхота, както и сухотата в скалпа.

Кожата ще стане по-жизнена и така хранителни вещества ще достигат по-лесно до корените, а от там и до самия край на косъма. Хората, които често приемат рибено масло, скоро забелязват, че косата им става видимо по-жизнена, по-силна, по-гъвкава, по-устойчива на външни влияния като слънце и вятър, а също така и в пъти по-блестяща. Да не пропускаме и това, че подхранената коса е много по-податлива на прически. За да усетите това обаче, вие трябва да приемате редовно капсули с рибено масло като част от своята диета.

– Ползите за кожата

Рибеното масло е изключително полезно за кожата и може да направи за нея истински чудеса. Кожата става подхранена, еластична и нежна на допир, фините бръчици могат да се заличат напълно, а вероятността от поява на бръчки от типа “пачи крак” намалява драматично. Особено полезно е рибеното масло на капсули когато се приема от хора с кожни проблеми, например розацея. При тези хора зачервяването може значително да намалее, а не липсват и хора, според които състоянието има на практика е достигнало до ниво, в което изобщо нямат кожни оплаквания. Рибеното масло обаче има и много други ползи и може да се използва за множество други проблеми, като например от хора страдащи от екзема.

Ето една доста изчерпателна информация за рибеното масло :)

btrend
06.12.2016, 13:17
Лененото не е ли по-полезно?

matcata
24.12.2016, 12:23
Здравейте,аз ползвам есенциални мастни капки,които съдържат-студен екстракт от ленено,сусамово и слънчогледово семе,кайсиеви и лешникови ядки,тиквени семки,пшеничен зародиш,шафраника,Пореч,маруля,морков,лимон,порток ал,маслина,черна и червена боровинка,касис,шипка и някои други растения с добавено рибено масло и лицетин.Пиеме го цялото семейство и сме много доволни.Това е супер храна.Казват,че обработената риба няма в нея Омеги 3,6,9.Трябва да е сурова.Отделно в тези Есенциални мастни киселини съотношението омега 3 към омега 6 е 1 към 4 което също е много еажно,защото когато преобладава повече едната или другата омега също не е много хубаво.Весели празници.