PDA

Покажи пълната версия : Алергия пролетна може би



sneki3
11.04.2009, 12:00
Моля за съвет:rezando:Настана великото кихане.Ако няко знае начин за облекчение на такова състояние нека сподели.Дърветата се разлистват , цветята цъфват а аз се скапвам тотално по това време.Следобяд вече не зная къде съм направо .Чак ушите ме болят:confused::PP
Благодаря предварително:kissyou:

via_1313
11.04.2009, 12:25
Ериус мила е най-ефикасния вариант. Само, че е с рецепта и трябва да помолиш лекар да ти го изпише. Вярно, че хапчето е над 1 лев, но поне действа със сигурност. От опит ти го казвам:kissyou:

sneki3
11.04.2009, 13:24
Благодаря, ще отида за рецепта.Лоратадин-а който вземам не ми се вижда много ефикасен.Ще пробвам и това:blueflow:

1226
14.04.2009, 00:12
може да разгледаш сайта на вестник лечител.там са описани много продукти който са изцяло природни и се продават в аптеки"лечител".мисля че имаше точно за алергични ринити-алермин.аз пия всеки ден чай ройбос за тонус,а мъжа ми употребява саменто.той също страда от сенна хрема.надяваме се да помогнат.иначе мисля че химичните препарати имат временен ефект при такива вече хронични състояния.поне ако не помогнат няма да навредят.

sneki3
14.04.2009, 17:56
може да разгледаш сайта на вестник лечител.там са описани много продукти който са изцяло природни и се продават в аптеки"лечител".мисля че имаше точно за алергични ринити-алермин.аз пия всеки ден чай ройбос за тонус,а мъжа ми употребява саменто.той също страда от сенна хрема.надяваме се да помогнат.иначе мисля че химичните препарати имат временен ефект при такива вече хронични състояния.поне ако не помогнат няма да навредят.

Благодаря за съвета, не ми беше идвало на ума за билки.За сега пия едни таблетчици и съм по - добре:kissyou:Ако се наложи пак може да се възползвам от билки:blueflow:

Denica
14.04.2009, 18:25
По заглавието на темата ти съдя, че не си сигурна имаш ли алергия или не ...
Моят съвет е да се консултираш с лекар - всичко друго на този етап ще е по-скоро опасно за теб, отколкото облекчаващо!
Аз съм алергична към каквото се сетиш и ти го казвам от опит - колко инжекции съм "изяла" аз си знам - не си играй със здравето си!
Потърси специалист!!!

sneki3
22.04.2009, 13:20
[QUOTE=Denica;270955]По заглавието на темата ти съдя, че не си сигурна имаш ли алергия или не ...
Моят съвет е да се консултираш с лекар - всичко друго на този етап ще е по-скоро опасно за теб, отколкото облекчаващо!
Аз съм алергична към каквото се сетиш и ти го казвам от опит - колко инжекции съм "изяла" аз си знам - не си играй със здравето си!
Потърси специалист!!![/

Ооооооо алергична съм просто миналата година ме прескочи някак:idea:Иначе непоносимостта ми е към дърветата когато се раззеленяват и някой които цъфтят - липи примерно, и към домашен прах и такива щуротии:gipsy:Тестувана съм още като дете само че мразя да ходя на лекар:greeneye:Някак ми е тъпо да ме питат какво да ми предпишат:)

pepina_p
23.04.2009, 19:43
И аз да се разпиша по темата...........:idea:
От няколко години и аз страдам от същите симптоми- кихане, сърбеж и сълзене на очите, запушен нос. Доста тежка форма на "пролетна алертгия".Опитах със стандартни препарати - от аптеките- аерон и т.н. + много скъпи капки за очи и след нулев ефект ,една приятелка ме заведе при специалист хомеопат. Изписа ми комбинация от неща за смучене. Веднага се повлиях, но ги приемах продължително време. На следващата година, без да ходя отново при специалист, още при първите симптоми поднових същите хомеопатични лекарства. На тратата година една приятелка- мед. сестра ми спомена за ефективно хомеопатично лекарство- " Риналержи". Продава са в почти всички аптеки. Една скатула стуваше 1.50 лв. и много ми помогна. 2 години само с това карах, а и на мъжа ми, който не вярваше също му помогнаха. Тази година даже още се чудя дали ме е подминало.....:shhh: Да не дърпам дявола за опашката......:gipsy:

snejanka77
25.06.2009, 00:49
изключително много помага чай от гръцка коприва / може и обикновена / и чай от листата на брезата. всеки ден през дезона на сенните хреми да се пие сока от един лимон или 3 по 2 таблети витамин с.

sneki3
25.06.2009, 09:41
Snejanka77, благодаря:kissyou:.Билките поне няма да навредят, като лекарствата.Вече спрях да пия лекарства, за тази година стига.А и се мотая около едни котки , та вече не мога и да преценя от кое ми е по-зле от липите или от котаните:D:D:DВ един момент сякаш свиквам.А колко пъти на ден се пие от чая?

GILDA
17.07.2010, 09:44
И аз имам проблем с алергиите .Синът ми кашли от два месеца обиколихме де що лекари, изсмука де що се продават в аптеката хапчета за гърло ,за кашлица всички билки ,които съм чувала му сварих е НЕ и НЕ.Края на май направи алергичен шок от антибиотик и след това започна кашлицата и накрая един лекар-уши нос гърло ни изписа -антиалергично лекарство -КСИЗАЛ но те cа 7 хапченца изпи ги и го спряхме .Забравих да кажа че кашлицата му само от това се повлия -намаля, много намаля.Но от три дена ги спряхме и той отново започна да кашли.Та въпросът ми е колко време се пият тези противоалергични лекарства.
Ходихме по лекари но -или ме питат мен какво да изпишат или пък не им се говори много, много .Даже личната малко като че ли не искаше да ми повярва че продължава да кашли.Та затова питам тук ако някой знае да ми каже.

sia.panayotova
19.07.2010, 00:12
здравейте, не казвате на колко години е синът ви ,бих ви посъветвала зза да се реши проблема да се направи всичко възможно да се постави правилна и компетентна диагноза на синът ви и тогава лекарства много.Товаа е най важното диагнозата да се установи не е необходимо да пие толкова лекарства ,които са все пак химия и не са никак безобидни, а и споменавате за шок,който си е наистина сериозно нещо.Причините да продължава една кащлица са много и могат да бъдат от всякакво естество юАко имате въпроси питайте стига да мога да помогна