PDA

Покажи пълната версия : Ортопедична операция



venipetgab
13.04.2009, 20:42
Мили съфорумци, знам, че между нас има доста медици, затова моля за бърз и компетентен отговор. Поискаха ми голяма сума за операция на счупен крак. Счупени са двете кости малко над глезена. Поставени са планки и не знам какво друго, няколко неща, които не са ми много ясни и не успях да ги запомня. Пострадалото лице е здравноосигурено. Въпроса ми е здравната каса плаща ли за това и дали от пациента трябва да се искат пари.

1226
13.04.2009, 22:34
в началото на март баба ми /на 82 год/ падна и си счупи крака горе в ябълката.предложиха операция иначе остава инвалид и изцяло на легло.предприехме този риск като закупихме "пирон" който струва 1200лв.изришно беше разлепено съобщение в отделението като се цитираше някакъв закон или наредба ,че металните имплантанти не се поемат от здравната каса и се закупуват от пациентите.иначе за самата операция не сме плащали.

lari
13.04.2009, 22:42
Да опиша и своя опит в тази насока.В момента гледам майка си след такава операция.Беше направена в Пловдив.Счупен крак-бедрото, сложиха такава планка или плата-така ме поправиха, с 6 пирона към нея.Платих около 840лв само за тази част.Самата операция минава по здравна каса, но консуматива си го купуваш.Разбрах, че се заплаща от здравна каса изкуствена става при счупено бедро.

mucho
14.04.2009, 01:00
lari добре си разбрала.Операцията е без пари но консумативите се плащат.Скоро на една моя позната за операция на тазобедрена става и бяха взели близо 5000 лв.

lari
14.04.2009, 09:04
Mucho, няма начин да не разбера!Нали аз тичах по болници и плащах -та добре ми обясниха всичкоПожелавам на всички да не минават през този ад!:kissyou:

venipetgab
14.04.2009, 13:52
Момичета, благодаря ви за информацията! Вече получих от болницата сметката с банковата сметка, по която да платя и.... оттърване няма.

lari
14.04.2009, 14:38
Кураж, мила! С повече търпение всичко се оправя.Пожелавам успешно лечение и възстановяване.:kissyou:

Мари
14.04.2009, 17:33
Да, така е, железата се плащат от пациента, аз миналата зима платих 1332 лв. за планката с пироните. Имаш-нямаш - това е положението за "здравноосигурените". Дано само по-бързо да се възстановяваме пострадалите ...

venipetgab
14.04.2009, 19:28
Аз сега се замислих и да ви питам и това. Като сте плащали документ някакъв издаван ли ви е. Защото аз нямам документ, една малка изрезка от лист, на която е написана фирмата, банковата сметка и сумата.

lari
14.04.2009, 19:55
Когато платих, издадоха ми фактура и касова бележка.Но те за нищо не ми вършат работа.Отчетох се сама пред себе си.:D

venipetgab
14.04.2009, 20:40
E, lari, ти поне имаш фактура и касова бележка и те са някакъв документ, а в моя случай аз ще имам вносна бележка от банката, а къде и за какво са отишли парите, аз няма да знам. Разбираш ли каква е разликата.

lari
14.04.2009, 21:05
Практиката на пловдивската болница е да ти даде рецепта и сам отиваш в спец.магазина да си закупиш железата.Там издават фактурата.Разбирам разликата и все пак .....:confused:

Мари
15.04.2009, 11:21
Мила venipetgab, независимо, че плащаш по банков път, фирмата трябва да ти издаде фактура. А ако е касово плащането, се издава фактура с касов бон. На мен например тези платежни документи ми бяха необходими, защото ги представих на застрахователя и ми изплатиха цялата сума.

venipetgab
16.04.2009, 11:00
Има развитие по случая. Може би ще получа фактура.

venipetgab
24.04.2009, 13:09
Вече получих и фактурата по куриер. В нея всичко е описано много прецизно и даже пише датата на операцията. Много съм изненадана, просто не очаквах. Дано никога не ви се налага да се сблъсквате с подобни проблеми!

Juli71
24.04.2009, 14:46
Много се радвам за добрия зявършек на всичко!Надявам се и болната да е добре!

venipetgab
24.04.2009, 15:12
Juli71, болен е моят съпруг. Не е много добре, но се надявам да са му направили добре операцията. Ще трябва да мине много време докато започне да стъпва, но ще чакаме търпеливо.

Мари
24.04.2009, 16:21
Добре е, че си взела фактура, а после какво? Някой ще осребри ли разходите?

lari
24.04.2009, 18:11
при нас специално никой не осребрява.Имам си я като архив.А времето за стъпване на оперирания крак наистина е много дълго.Иска се търпение и пак търпение.

Juli71
26.04.2009, 20:07
venipetgab днес майка ми си счупи ръката и цял ден бяхме в болницата за щастие се размина операцията.Но утре сме на контролна снимка и ако има разместване може да сложат игли.Наложи се само да я наместват с пълна упойка.

Juli71
26.04.2009, 20:17
Забравих да ви споделя,че през цялото време,докато чакахме доктора,да дойде да япрегледа преди даси тръгнемот болницата се занимавах в стаята до нея с любимото ми на мен и на вас хоби-гоблените.През тези 2-3 часа довърших лицето цвете и започнах една щампа.Бродерията и плетенето на една кука са нещо което изключително успокоява.