PDA

Покажи пълната версия : проблемна кожа на ръцете



abi1004
28.04.2009, 13:19
Мили момичета искам да споделя един проблем който ме мъчи от няколко години. В началото на сезоните зима ,пролет и есен кожата на пръстите не ръцете ми се зачервява и подува като понякога има силни сърбежи и се появяват подутини. ходих на консултация при дерматолог и имаше диагноза студова алергия . Въпроса ми е следния ако още някой има с подобен проблем много моля да сподели какво ползва като козметика за ръце ,парафинови маски ли да започна -с две думи видяла съм се в чудо ужасно неприятно и болезнено е а да не говорим колко неестетично изглежда докато не се успокои кожата.:(

lali
28.04.2009, 13:33
Голямата ми дъщеря е с този проблем. Единственото което помага е един крем за ръце от AVON /това е крема който предлагат през зимата и в описанието му е написано че е за студено време/. Последно опаковката му беше в червено и с едни снежинки върху него. Когато се маже с него преди излизане на вън кожата е малко по спокойна и не толкова зачервена.
Успех в лечението и дано съм била полезна

marji
28.04.2009, 13:50
Синът ми има същия проблем и в студа не може без крем. Това е единственото спасение - подхранващ крем. Този на AVON го ползва от тази зима и е много доволен, но преди това ползваше предпазващи от студа кремове от други марки.:idea: Аз също при голям студ и вятър имам прояви на студова алергия по лицето - получават ми се обриви. И също ми препоръчват да не излизам в такова време без подхранващ крем.

yonka
28.04.2009, 13:53
Аз съм доволна от специалната козметика на Dr Theiss от Nachtkerzen балсам тъй като кожата ми е много чувствителна и се зачервява лесно

elli
28.04.2009, 14:11
Миличка, знам как се чувстваш, имам я тази алергия от както се помня, и то не само на пръстите на ръцете а и на краката, много гадно сърби и боли, а понякога така се подува че не мога да си сгъна пръстите, като ученичка ми се е случвало така да се подуя че не мога да държа химикала, ако знаеш колко инжекции съм ''изала'', но са само за времено облекчение, за съжеление няма лечение, единствения начин е да се пазиш и да си стоиш на топло (аз преди години се майтапех че ще се преместя да живея в някоя топла страна), винаги да ходиш с ръкавици дори когато ти се струва че не е студено.
Относно кремовете незнам дали има някои който да помогне за това не съм забелязала някаква завизимост, аз няколко пъти съм ползвала един на AVON с глицерин, а сега съм си взела на ''bilka'' подхранващ за ръце и нокти.
Може да се опиташ да си направиш едно закаляване като в продължение на 10-15 дни си правиш всяка вечер бани със студена и гореща вода, вземаш два легена с вода и потапяш ръцете за по 2-3 секунди първо в единия после в другия, и така ги редуваш поне 20 пъти, Като малка майка ми ме караше да правя това, беше и го казала една лекарка дъщеря на нейна колежка която работи в Австия.

leti_at
28.04.2009, 14:59
Аз съм с подобна алергия и наистина е кошмар..Само че моята се появи с първата ми бременност( тогава не можех да приемам лекарства заради бебето) докато родя, кърмене ...стана хронична..Като тръгнах по доктори ме натъпкаха с противоалергични хапове, от които за 2 години си качих 20 кг.
Накрая един възрастен лекар ми обясни че докато съм жива, аз сама трябва да си бъда доктор...отърваване няма.Пак пих Преднизолон ,но по схема...правех си баня на ръцете със смрадлика 3 пъти на ден( от нея кожате се изсушава и след това ги мажех с Флуцинар (маз).Отделно той ми предписа един ужасно миришещ крем( правят го само в една аптека в Пловдив...мога да му потърся рецептата),съдържа ланолин, стеарин и др. Мажех се с него винаги,когато имам свободно време и спях намазана с него и ръцете в памучни ръкавици...Идеята е кожата да се омазнява...защото както той ми обясни...при мен кожата е много изтъняла и от там от агресивните препарати от най-малкото се получава още повече изсушаване и дразнене на кожата.От есента още да се носят ръкавици...Ето един пример...снощи си оправях цветята ,скубах плевели и сега ръцете ми са ужасно сухи пак...Лечението е всичката домакинска работа да се прави с ръкавици ( миене на съдове, ако переш на ръка, въобще всичко ,което се прави с препарат)
Аз до там се бях докарала,че ръцете ми бяха в рани...не можех да нарежа салата с домати, да бръкна да извадя сиренето от саламурата, да пипна кисело зеле...ръцете ми веднага пламваха)...и с деца в къщи...представете си....
Ад! А и работех с глухи деца, като започна да махам с ръце жестове и те ме питаха какво ми е...
А и куриоз даже щях да питам дали и на вас ви се е случвало..понякога даже от панамата на гоблена ми се изсушават ръцете и се напуква кожата...и мажа крем...чакам да попие и леко забърсвам и продължавам да шия...:(
Справих се ,но сега гледам да не се изтървам, до там -ръцете ми да станат в рани...и ползвам кремчета за ръце,глицериновия на Ейвън и разни други омазняващи...Килограмите ,естествено не можах да сваля:(...
П.П.
Само да отбележа,че моята алергия не е студова,а от препарати..ми стават на рани ръцете...

abi1004
28.04.2009, 17:13
Момичета изключително съм ви благодарна за бързата реакция и полезните съвети. Аз само да споделя от дерматоложката имам предписан крем клобедерм да мажа ( два пъти дневно възпалените места) и след като се успокои кожата да започна обилно мазане с по-мазни кремове с лайка.Резултатите както стана ясно не са кой-знае какви ,но това е положението........
leti_at, по отношение на панамата когато шия и на мен ми се случва подобно нещо да изпитвам чувство на сухота и да прибягвам до по-често измиване и мазане на ръцете с крем.
elli благодаря за съвета ще изпробвам закаляването със сигурност няма да навреди.
С две думи ще ми се наложи да разгледам каталога на AVON въпреки че аз съм малко предубедена по отношение на тяхната козметика (имам горчив опит с един околоочен крем).
Благодаря момичета за бързата намеса :kissyou::kissyou:

mucho
28.04.2009, 21:29
Клобедерм или едно друго лекарство казва се Дипрогента.Аз лично когато почувствам че ръцете ми започнат да се възпаляват започвам да се мажа с детски крем Бочко със смрадлика вечер преди лягане.Обилно се намазвам и така заспивам,ако не се успокоят ръцете тогава използвам лекарства.И още нещо важно не мийте съдове с много топла вода.Топлата вода възпалява допълнително,а гумените ръкавици запаряват ръцете и отново възпаление направо омагьосан кръг.:(:(:(

ya-ya
29.04.2009, 10:58
Преди доста години страдах от студова алергия.Бяха засегнати почти всички пръсти на ръцете и краката.Кошмар!!! За щастие прогнозата на доцента,който ми постави диагнозата се сбъдна.Той ми каза:"Мойто момиче,оздравяване няма,има само предпазване.Като родиш едно дете,ще се оправиш,ако не ще има да теглиш."И позна.След първата бременност изчезна.Вече 12 години нямам подобен проблем.
Ще ти кажа какво ме посъветва той,наистина помага.
1. 2 чифта чорапи и ръкавици,ако трябва.Широки,топли и удобни обувки.
Пръстите да не са на тясно в обувките.
2.Много помагат Шведските бани-мисля че бяха редуване на 5 минути в студена вода и 5 минути в гореща вода.Около половин час сутрин и вечер.
3.На мен ми помагаше и Лоринден-унгвент.
Козметиката е без особен ефект.
Дано бях полезна.

blue_bouble
29.04.2009, 11:20
Сетих се , че едно време продаваха един жълт крем, ако не се лъжа беше с гъша мас- казваше се Кеч и правече чудеса на ръцете-зачервявания, напуквания бързо минаваха.Но сега не знам дали въобще съществува някъде.

rosita
29.04.2009, 13:36
Да споделя и аз. Преди няколко години и аз имах същия проблем. Работих зимата на много студено място. От измръзване по ръцете ми се отвориха ужасни рани, гной, кръв... Отидох при дерматолог. Като ме видя, лекарката изтръпна. Попита ме къде съм си изгорила ръцете така. След като и обясних, че това е от студа, тя ми каза, че течността в пръстите ми замръзва и се желира, и затова кожата се пука. Изписа ми крем и ми препоръча гореспоменатите бани. Нямах кой знае какъв ефект. Някой обаче ми похвали един крем. Казва се Витасин. Купих си го и буквално за няколко дни раните се затвориха. Мирише доста гадничко, но в него има само натурални съставки, мисля, че някаква лой. Искам да отбележа, че другите кремове само "замазват " проблема, а този наистина лекува. Дано не прозвучи като реклама. Та това е моят съвет. Само да предупредя, че е доста мазен. Може да се използва и за изгорено.

elli
29.04.2009, 14:24
И аз да кажа за крема ВИТАСИН, наистина е много добър, когато става въпрос за рани и напуквания на кожата, аз не съм го ползвала за моята студова алергия тъи като при мен няма напукване на кожата а само се подуват, зачервяват и ме сърбят, но съпругат ми преди време имаше едно ожулване на лицето (падна една греда върху него) изписаха му да се маже с този крем и кожата се въстанови доста бързо и не му остана белег, а след това тъй като е в голяма кутийка и остана доста от него го използва цяла зима да си маже устните, тъи като му се пукат от студа. След това го препоръчах на майка ми която е постоянно в градината и от пръста доста и загрубява кожата, и тя остана доволна от него.
Така че който има проблем с напукване и ранички, може смело да използва Витасин.