PDA

Покажи пълната версия : Вярвате ли



sanita
29.04.2009, 00:54
:confused:Мили съфорумки,модераторите може да изтрият темата,но на мен ми е интересно и затова реших да попитам.
Вярвате или не,че съществува магията,или както се нарича сега външно вмешателство или енегийно въздействие или негативно влияние..Дали един човек може с помощта на хора,които правят магии да въздейства върху здравето и живота на друг човек?
Ще кажа само,че колкото и да не ми се иска да вярвам май ги има тези магии.По-късно ще разкажа и цялата история,която видях с очите си,но ми е интересно дали има пострадали от магии между нас и техния пит в развалянето им и дали изобщо трябва да се вярва на тези неща.

skorpion
29.04.2009, 09:36
Аз лично съм пробвала леене на куршум в/у синът ми-беше се уплашил, когато беше на около 5 годинки. И до днес му стои появилия се след около 4-5 дена бял сноп коса! Факт!
И още нещо, което едва ли повечето ще повярват, ама точно на 11.09-когато гръмнаха кулите в САЩ бях при една позната, която обича да гледа на кафе и такива неща и тя подробно разказа какво ще стане в следващите 2-3 години.Не мога да го обясня, но знам, че всимчко се случи!

Мари
29.04.2009, 10:02
И аз вярвам в това и то не поради суеверие или необяснимо защо, а защото ми се случиха в последните 3 години толкова неща - предимно здравословни страдания, които в целия ми живот досега не са се случвали. И според мен не е случайно, защото го свързвам с определена намеса на човек в живота ми, дали с проклятия или магии, не знам. Но съм сигурна, че е постигнато такова влияние върху мен.

yonka
29.04.2009, 12:31
Не искам да вярвам,но......... за съжаление съществува :( .Тези неща винаги ги свързвам с много примитивни народи,а не ми се иска Ние БЪЛГАРИТЕ да сме такива.А да ви кажа ,като чуя думата клетви и се сещам за "Чичовци " на Иван Вазов

Radi
29.04.2009, 14:04
Не знам дали вярвам или не, може би защото никога не съм ходила по такива места и при такива хора, но ако съществуват такива хора, които могат да повлияят в живота на други хора с лошо, защо никой не може да повлияе в лечението на редки заболявания??? Винаги съм се чудела на хората, които са способни да направят такива лоши неща на други хора, как живеят после и имат ли съвест?:confused:

sanita
29.04.2009, 14:47
:confused:Благодаря ви,момичета.Чакам още мнения по темата.Обещавам да разкажа подробно случилото се с мен с риск някои хора да ми се изсмеят.

NIA
29.04.2009, 15:17
Да се включа и аз по темата.
Когато на човек му се " обърне " по някакъв начин живота не в положителна посока и му се случват поредица от лоши неща, тогава е склонен да започне да се пита дали няма направена магия.
На моя близка приятелка съпругът и започна видимо да слабее и да не се чуства добре. Разбира се веднага потърси помощ от лекар, но след направените му основни изследвания се оказа,че всичко е наред и нищо му няма.Въпреки това той продължаваше да се влошава до такава степен,че вече нямаше сили да прави каквото и да е. В такива моменти човек "и за сламката се хваща"Тогава потърсиха помощ в църквата - да му се четат Василиевите молитви против магии, уроки и тем подобни, които се четат 40 поредни дни и не всеки свещенник се съгласява. но те намериха много близък свещенник и молитвите ги прочетоха както трябва. Човека се оправи и е жив и здрав.
Имам и личен пример - когато беше на 5 годинки малката ми дъщеря бе блъсната от автобус. Освен тежки наранявания и опасност за живота и, в първите две седмици от престоя в болницата всяка вечер по едно и също време започваше да пищи, независимо от това дали и била будна преди това или е била заспала.И никакви успокоителни,които и даваха лекарите не помагаха. Детето си пищеше около 10-тина минути и само си спираше. Тогава потърсихме друга помощ - ляха и куршум. От деня, в кйто и облякохме пижамката/на която ляха куршума,че детето беше неподвижно в болницата и не можеше да отиде на място/ и пи от водата , спря да плаче. Просто като че ли някой с магическа пръчка прекъсна това. Дори съпруга ми, който изобщо не вярва на тези неща вече промени мнението си и винаги го дава това като пример.
Всеки има право да вярва или не. Лично аз съм си изградила мислена стена ,която да не допуска към мен такова влияние и смятам,че когато си винаги добронамерен и зареден положително, по-малка е вероятността да те стигне лошото.

mimka
29.04.2009, 17:20
Темата е много интересна, за мен.Преди години, когато дъщеря ми беше на около 3 години както си играеше и видимо не я притесняваше нищо/какво ли може и да го притесни толкова такова малко човече/, остави си играчките настрана и си легна, дори поиска да я завием.Промяната стана рязко , дори си мислехме ,че и се спи.Напротив, тя се "предаде" както се казва- ни мърда, не и се говори и т.н.Честно- уплаших се, както си беше жизнено детето и- другата крайност.Беше събота, помня добре.Да я заведем на лекар ли -или да изчакаме- чудихме си- няма температура и каквто и да е признак на заболяване.Тогава майка ми даде съвет да я заведем при една баба в близко села, която леела куршум и баела против уроки.Ами- за вас- лъжа, за мене-истина-като и ля куршума и детето тръгна като че ли никога не е било отпуснато .Бабата каза -че е урочасано.Кой както иска да си тълкува такива неща, но за мен са си самата истина, понеже и друг път ми се е налагало да ходя при такива жени- басматарки.
А за енергийните вампири- и за тях съм уверена ,че има хора с лоша енергия.Сигурно на всеки му се е случвало да се чувства подтиснат, под напрежение в компанията на някой човек.Аз гледам да се махна по най- бързия начин от тях.

mareha
29.04.2009, 19:12
Аз лично съм по-склонна да вярвам в положителната и отрицателната енергия.По принцип на всеки един от нас в живота му се е случвало нещо на което неможе да даде друго обяснение освен......магия.Това е в което искаме да вярваме в трудни моменти.Трябва да знаете колкото повече сте настроени отрицателно толкова повече нещастия и неуспехи ще ви се случват.И обратното естественно,колкото повече сте настроени положително толкова по-добри неща ще ви се случват.Проблемът е когато ако ние сме заредени с положителна енергия и срещнем човек зареден с отрицателна.Ако той е по силно зареден има опасност ние да не успеем да поемем всичката тази отрицателна енергия.В даден момент се чувстваме просто без сила.Това е една философия по която можем много да говорим.Но който иска да вярва в магия не е за присмех,защото по този начин (вярвайки в нещо) ние се зареждаме положително и в крайна сметка успяваме.Естественно не забравяте че всяко правило си има и изключения.Може да се случи и да не постигнем целта си или мечтата си......но това не означава че не трябва да продължаваме да опитваме и да се надяваме на нещо по-добро.С това завършвам и ви пращам една огромна положителна прегръдка :kissyou:

elli
29.04.2009, 20:21
Всеки има право да вярва или не. Лично аз съм си изградила мислена стена ,която да не допуска към мен такова влияние и смятам,че когато си винаги добронамерен и зареден положително, по-малка е вероятността да те стигне лошото.

Напълно съм съгласна с това мнение, както и с написаното от mareha.
И в тази връзка ви предлагам ако имате време и желание да гледате един филм казва се The Secret / Тайната ( но не го бъркайте с друг със същото име, който е игрален с Дейвид Духовни) този е научен-психологически и е точно за положителното мислене и че обикновенно ни се случва това за което си мислим.

Мари
30.04.2009, 10:21
Напълно съм съгласна с това мнение, както и с написаното от mareha.
И в тази връзка ви предлагам ако имате време и желание да гледате един филм казва се The Secret / Тайната ( но не го бъркайте с друг със същото име, който е игрален с Дейвид Духовни) този е научен-психологически и е точно за положителното мислене и че обикновенно ни се случва това за което си мислим.

Може ли да уточниш заглавието на филма - това да не е "Великата тайна на водата"?

elli
30.04.2009, 10:31
Може ли да уточниш заглавието на филма - това да не е "Великата тайна на водата"?

Не.
Филмът се казва ''Тайната'' (The Secret) и е научен, за силата на нашите мисли,
има го в замунда-та, може да се свали от там.

Мари
30.04.2009, 10:34
Разбрах, непременно ще го потърся!

zdrave
30.04.2009, 11:04
този филм е страхотен и аз горещо ви го препоръчвам да го гледате :kissyou:

leti_at
30.04.2009, 11:19
този филм е страхотен и аз горещо ви го препоръчвам да го гледате :kissyou:
Потвърждавам това..филмът наистина е уникален:thumbup:..
Вярвам и в негативни влияния...случвали ми са се...справих се много трудно.От тогава и аз като момичетата, които са писали преди мен съм си изградила една мислена защита и вярвам,че това ще пази мен и семейството ми от такива работи...
Ходя си на църква, пускам си да ми четат молитви от време на време...и гледам много да не мисля за тези неща...
Защото го има и другото ,ако вземеш много да ходиш и по врачки-уж да ти развалят "нещото",ще изчаткаш тотално, а да не говорим,че 90% са мошеници и гледат само да ти приберат парите..
Имам и едно правило, което си казвам винаги-"Кой каквото ми мисли и прави-да му се върне умножено по 3"...Ако е добро-да му се утрои,да му се върне и на него добрината, ако е лошо...има сила,която ги връща тези неща...Опитвам се и аз да правя добрини, да мисля положително, да избягвам ходата, които усещам,че ме натоварват или теглят от мен енергия (то се усеща някак си ) и това е...Усмихвайте се повече!:kissyou:

sneki3
30.04.2009, 12:02
Мога да предложа и друг филм :idea:"Селестинските пророчества" , за силата на мисълта и положителната енергия, която имат не само хората, а и цялата заобикаляща ни природа:kissyou:

rebostobg
01.05.2009, 18:45
Не.
Филмът се казва ''Тайната'' (The Secret) и е научен, за силата на нашите мисли,
има го в замунда-та, може да се свали от там.

Този филм е по книгата на Ронда Бърн! Съветвам ви нея да прочетете, защото е много по-въздействаща от филма!

Мари
01.05.2009, 19:52
Не можах да го намеря днес този филм - на това заглавие излизат около 120 филма, как да го намеря точно:confused:

elli
02.05.2009, 00:47
Не можах да го намеря днес този филм - на това заглавие излизат около 120 филма, как да го намеря точно:confused:

Филмът се казва''Тайната" (''The Secret'') в замундата има само два филма с това заглавие единият от2006 година е този, а другият е игрален от 2007
Ще се опитам да прикача линк на страницата където се намира, но незнам дали ще се получи, а и трябва да имаш регистарция за да го свалиш

http://zamunda.net/details.php?id=72819

Юра
02.05.2009, 15:43
Аз го имам записан на диск - Тайната - много е поучителен и със страхотно въздействие.
Заедно с него ми дадоха още един - Водата - в него също има много истини но е в научно популярен стил и на мен лично не ме впечатли колкото очаквах.
Но си заслужава да се видят.

kaktos456
02.05.2009, 22:44
включвам се и аз в тази тема:confused:на 46 години съм и до преди три години бях абсолютно категорична, че такова нещо като магии не съществува, но ми се случиха поредица от трагични случаи на обичани от мен хора,и сега след като мина време,след много лутане из интернет и разкази на познати си мисля,че все пак е възможно да съществува някакъв вид въздеиствие на енергииното поле,:idea:аз съм страшен оптимист и съм убедена,че който е положително настроен и е силен характер няма да успеят да му причинят лошо, а всичко ще се върне към неговите недоброжелатели.Милички на всички вас ви желая само здраве,щастие,успехи и най-вече положителни емоции и импулси от заобикалящата ви среда:kissyou:

yonka
08.05.2009, 16:59
Магия,енергийно влияние,уроки и каквото още се сетите -отново за Съжаление съществуват .Дори Православната Църква го признава.Има светци Св Киприян и Юстина ,които преди да станат християни са били магьосници -нали християнството е религия на грешниците http://www.pravoslavieto.com/life/10.02_sv_Kiprian_Justina.htm Няма бяла и черна магия ,има само Магия,всяко въздействие върху съдбата на човек от друг човек се смята за грях..Положителното мислене и нагласа на човек са много Важни -абсолютно вярно,НО магията се прави точно срещу такива хора,защото те не тръгват срещу другите с мисълта за вреда ,за нещо лошо и със злоба и ........точно по-този начин стават уязвими .И пак въпреки всичко някъде в мен не искам да повярвам ,че съществува подобно зло ,защото за мен магията е това- Зло ,породено от завист и злоба

Мари
13.05.2009, 11:45
Тъй като все пак Sanita създаде тази тема и обеща да разкаже някаква история, заради която пишем тук, очакваме да я чуем !

kathryn
13.05.2009, 16:22
Няма магии. Неведоми са пътищата.

mimka
13.05.2009, 20:24
Човек сам решава в какво да вярва и в какво не.Дали има или няма магии-никой не е напълно сигурен.Така че не може да се твърди със сигурност.Всичко е въпрос на мнение.Има една приказка"Бай , бабо, да не ме срещне мечката..."

kathryn
14.05.2009, 14:58
....Има една приказка"Бай , бабо, да не ме срещне мечката..."
Ей, това изречение, никога не съм го харесвала. Ако мислех,че има магии, щах да го помисля, точно за такъв опит. А иначе, щом е въпрос на мнение, поради моето менение, на мен няма как да ми се случи, нали. :greeneye:

idzs
14.05.2009, 20:33
Здравейте и аз реших да се включа в тази тема, и да ви разкажа моята случка.
Била съм малка и баба ми ме е отвела при своя братовчедка .Тя гледала на кафе .Казала й че ми е направена магия за да не се омъжа и единственият начин да се развали е да запалиме с момчето заедно свещ ,иначе всичко ще се проваля. Измина много време .Един ден, след като бях вече щастливо омъжена ,баба ми ме попита дали сме ходили заедно със съпруга ми на черква и дали сме палили свещ . Разказа ми предсказанието на братовчедка си .Тогава аз си спомних ,че вечерта преди Великден бяхме ходили и 10 дни след това решихме да се оженим .
Незнам дали е било съвпадение или истина, но със съпруга ми не бяхме в много добри отношения докато бяхме гаджета и никой не ни повярва, че ще се женим, а и преди него имах дълга връзка която не доведе до нищо .След Великден всичко тръгна в друга посока .
Който иска да вярва на магии ,който иска да не вярва ,но аз определено вярвам ,че има там горе някой който ни закриля колкото и изтъркано да звучи .Не ходя често на черква, но мисля че с чиста вяра и добрина можеш да развалиш всички лоши неща насочени към теб.:kissyou:

teotedi21
19.05.2009, 22:22
Тъй като все пак Sanita създаде тази тема и обеща да разкаже някаква история, заради която пишем тук, очакваме да я чуем !

Ина мен ще ми е интересно, каква ли ще е историята на Sanita. Хайде Sanita, в очакване сме!

sanita
20.05.2009, 21:09
:confused:Милички,аз съм обещала да ви разкажа и ще спазя обещанието си.моля ви само за още ден -два.Компа ми е повреден и пиша от чужд.Историята е доста дълга.

kara52
21.05.2009, 08:59
Ей, това изречение, никога не съм го харесвала. Ако мислех,че има магии, щах да го помисля, точно за такъв опит. А иначе, щом е въпрос на мнение, поради моето менение, на мен няма как да ми се случи, нали. :greeneye:

Е старите хора са казали "Голяма хапка хапни, голяма дума не казвай!". Някога и аз бях пълен атеист относно тези неща до момента в който станах свидетел на чуждо влияние върху чужд човек и после не го изпитах и на собствен гръб. Става въпрос за уроки и премахването му от растояние, без пряк контакт, а щом е възможно да съществуват хора, които за добро могат да влияят само с молитва и някакво излъчване върху здравето на друг човек, то защо да няма и обратното. Ето какви са тези две случки в живота ми преди 30 години.
Бях млада на 24 години, работех в едно село в тогавашните АПК - управление и всеки ден ни извозваха от града до работното място. В канцеларията бяхме 7 човека в една стая. Един ден през 15 минутната почивка, която имахме отидохме с колежка до магазина, за да си вземем закуска срещнахме един човек от който колежката се изплаши (тя беше родом от това село, но живееше в града), каза че винаги когато го срещне я боли глава по цяла седмица. Помислих, че си внушава, но споделихме с колежките. През обядната почивка изведнъж и мина главата и погледнахме часовника. Когато се прибрахме всички едната колежка, която беше местна пипита "Главата ти мина ли и кога в 12.45 ч. ли?". Спогледахме се - всичко беше точно, а тя каза "Помолих свекърва си да й бае." Това мина и бях забравила за случката. Промених си работнотното място. Две години след това детето ми се разболя и 3 дни не можеха да му свалят температурата, беше се откъснало нацяло, не му действаха нито лекарства, нито мокри чаршафи. Сетих се за случката и се обадих по телефона на бившата си колежка и я помолих за помощ. Представете си детето след 10 минути вече беше станало и играеше. Възрастната жена казала, че още малко и детето е щяло да свърши. През годините живота ми поднесе толкова изненади, че вече вярвам във всичко.

kathryn
21.05.2009, 15:07
http://www.pravoslavieto.com/inoverie/magism/index.htm
А, ето този абзац е и моята позиция:
"Защото Той винаги е ваш най-нежно любящ Баща и ако ви е пратил болест, изпратил ви я е, за да изпита търпението ви, за да ви увенчае много повече и за да види дали Го обичате истински: "Защото кой е, казва Той чрез св. апостол Павел, тоя син, когото баща му не наказва?"

yonka
21.05.2009, 15:21
:confused: Само,че от горния линк става ясно,че има ,но не трябва да й обръщаме внимание -поне аз това разбрах

kathryn
22.05.2009, 14:34
:confused: Само,че от горния линк става ясно,че има ,но не трябва да й обръщаме внимание -поне аз това разбрах

Въпроса в началото на темата е Вярвате ли? /сега, като погледнах, дори не е въпрос :confused:/ Аз отговорих, и написах даже защо. Дали има или не...мисля, че съм прекалено малка, за давам отговор на такива глобални въпроси.

blue_bouble
22.05.2009, 18:09
Историята на Санита е разтърстваща.Жалкото е , че такива хора има навсякъде.:(

Живота ме научи да вярвам във всичко , и в добро и в лошо.
Преминала съм през няколко етапа на ада и знам какво е магия и прочие.
Слава богу, че има добри хора , които имат силата да ги развалят.

Мари
23.05.2009, 11:21
[QUOTE=blue_bouble;279377]Историята на Санита е разтърстваща.Жалкото е , че такива хора има навсякъде.:(



Май не сме чули още историята на Санита:confused:

Snejna
23.05.2009, 15:08
Да ви разкажа и нашия случай. През ноември 1990г. синът ми беше в първи клас и започна всяка вечер по едно и също време от 23 часа до полунощ да плаче и се мята на сън. Говориш му не те чува. Носиш го а той само се мята. Свекърва ми го води да му леят куршум. Казаха че детето се страхува от бой. Синът ми не е бит и аз не повярвах. Но проблемът се задълбочи, накрая само баща му можеше да го държи. Когато го питаш през деня казва, че не помни и дори в началото ни гледаше учудено, че го разпитваме за това. Накрая каза, че идва нещо, което му се смее. Поредната вечер когато чакаме да заплаче аз във просъница го чувам че заплаква и си помислих "ела при мен да те видя какво си". Почувствах, че настръхнах и не можех да помръдна. До тук с плаченето нощно време. Така и не видях нищо само дето на другия ден като видях на улицата пушач ми се прииска да му взема цигарата от ръцете а тогава не пушех.

sneki3
23.05.2009, 15:21
Да споделя нещо ми се иска.Днес една жена влезе в магазина заговори ме и ми каза че имам направена магия да не ми върви в любовта и да нямам деца.По принцип не вярвам в магии и помислих че ще иска пари.Обаче телефона звънна и трябваше да се обадя,казах й да изчака,а тя просто си тръгна.Това че не поиска пари ме притеснява сега.Луда работа:confused:Имам нужда от мнение и съвет:kissyou:

sashka_aneva
23.05.2009, 15:41
Филма има продължение. Казва се Опус. И него го има в Замунда.

Lubka_Stefo
23.05.2009, 21:46
Стефан: Аз не вярвах в магии и такива глупости , но семейството ми почти цял живот страда от магии.Но вече не знам какво да мисля.Моята история, която много промени живота ми е много тъжна и нямам сили за да ви я разкажа.Ако има желание Соня нека ви я разкаже.Тя през това време много ни помагаше и подкрепяше за което много и благодарим.

sanita
23.05.2009, 23:42
:confused:Стефо,искам да се успокоите ти и семейството ти.Много е скоро още,за да имаш сили да разказваш.:kissyou:

Snejna
24.05.2009, 14:10
sneki3 не вярвай на тази жена. И на мине са ми казвали, че... пък май не всеки познава. Мога да ти кажа какво ще стане от тук на татък. Ще те следят, ако вече не са го направили. Уж случайно ще се запознаеш с някой и като се започне едно плащане за разваляне на магии. Ако имаш здравословни проблеми по добре да си плащаш за лечение. Магията съществува само ако вярвяш. Ако се страхуваш представяй си едно огромно розово яйце в което стоиш и нищо не може да ти се случи.

via_1313
24.05.2009, 17:02
Снеки, не бързай да се притесняваш. Направи нещо много простичко. Мен поне така ми е казвала една жена, която лее восък и доста познава, но за съжаление за нея като за много други работа в Сливен нямаше и ....:(.
Та ето какво научих от нея: Най лесно ще разбереш дали имаш магия, като вземеш своя снимка и я потопиш в светена вода (взема се от църквата). Ако до няколко дни снимката потъмнее, изчезне или нещо подобно, значи може и да има нещо такова, ако не - няма нищо.

kathryn
25.05.2009, 13:25
Бих, казала, че написаното от вас е смешно, ако не беше тъжно...

Мари
25.05.2009, 13:31
Бих, казала, че написаното от вас е смешно, ако не беше тъжно...

А аз ще кажа, че това нито е смешно и не винаги тъжно - това са истини, преминали през сърцата и душите на тези, които ги разказват. Не бъди така категорична в оценките си...:shhh:

yonka
25.05.2009, 13:44
Въпроса в началото на темата е Вярвате ли? /сега, като погледнах, дори не е въпрос :confused:/ Аз отговорих, и написах даже защо. Дали има или не...мисля, че съм прекалено малка, за давам отговор на такива глобални въпроси.

И аз съм малка ,но се научих да не съм категорична и затова не отричам нещата ,които не разбирам и уважавам чуждото мнение.А освен това годините не винаги са критерии за всичко .Затова хората са казали"Не питай старило ,а патило"и мисля,че тази тема Соня я започна точно за това

kathryn
25.05.2009, 15:54
А аз ще кажа, че това нито е смешно и не винаги тъжно - това са истини, преминали през сърцата и душите на тези, които ги разказват. Не бъди така категорична в оценките си...:shhh:

Всяка снимка на хартия потопена във вода ще потъмнее. Какво според вас е твърдението, че така може да се разбере, дали има направена магия, ако не смешно? А тъжното е, че човека, който се оплаква, ако го направи това, неминуемо ще реши, е има магия. Хайде кажете ми не е ли тъжно. Подобна препоръка може да докара само тревоги и никаква полза.


И аз съм малка ,но се научих да не съм категорична и затова не отричам нещата ,които не разбирам и уважавам чуждото мнение.А освен това годините не винаги са критерии за всичко .Затова хората са казали"Не питай старило ,а патило"и мисля,че тази тема Соня я започна точно за това

Като казвам малка, нямам предвид на възраст. :greeneye:
В думите "Вярвам!" Няма ли категоричност? Всички, които казват, че вярват, могат да бъдат категорични, а аз, която казвам, че не и обяснявам това с факта, че съм християнка не мога да бъда категорична? :confused:Това става в мен и не мога да бъда кетегорична за него? И вие, защо не уважите моето мнение, а го оспорвате? И, какво в същност разказа Соня?

Мили дами, достатъчно е само да сте истински, добри християни и няма да водим този спор, който за мен вече става безпредметен и официално заявявам, че повече няма да ви занимавам с мнението си по него.

sneki3
25.05.2009, 17:08
Snejna i Via 1313, някак като прочетох написаното от вас камък ми падна от сърцето.По принцип не вярвам, че някой има силата да направи нещо такова като магия, но имах нужда от успокоение.Благодаря ви:kissyou::blueflow:

Мари
25.05.2009, 17:18
Мили дами, достатъчно е само да сте истински, добри християни и няма да водим този спор, който за мен вече става безпредметен и официално заявявам, че повече няма да ви занимавам с мнението си по него.

Никой не води спор с теб - тук всеки започна да споделя мисли и преживени събития.Според мен не трябва да имаш амбицията, че в такава тема за вярата на човека, може да имаш компетентно мнение - никой няма!

blue_bouble
25.05.2009, 17:39
Всеки има право да вярва или не вярва на нещо.
ДРуг е въпроса, че нещо, което съм го преживяла, нещо което ми се е случило и съм го видяла с очите си, колкото и фантастично да се струва ня някой, никой не е в състояние да ме накара да не вярвам.
Все пак човек трябва да вярва най-вече на себе си и след това във всичко останало.

Не споря, просто изказвам мнение.:greeneye:

sanita
25.05.2009, 23:12
:confused:И така момичета въпреки ,че в момента не разполагам с мой комп утре обещавам да разкажа за какво точно иде реч.
Мила ми Катрин дай боже никога да не ти се случва.

manka
26.05.2009, 00:32
:confused:И така момичета въпреки ,че в момента не разполагам с мой комп утре обещавам да разкажа за какво точно иде реч.
.

Чета ви темата от самото начало,и мисля че е време вече Сонче или да я разкажеш тая история,или да спрете да спорите-вярвате ли,или не вярвате:confused:

Radi
26.05.2009, 13:04
Мили дами, смея да твърдя, че познавам Санита от почти три години и знам колко страда тя. Няма лек и лекари за страданията и, така че изкачайте тя ще намери начин и надявам се сили, за да разкаже за своите проблеми.:flowerlove:

sanita
26.05.2009, 20:47
И така ,момичета ето я и моята история.Предварително искам да кажа,че това не е реклама.Дали да вярвате или не преценете сами.И на мен не ми се иска да вярвам,но това ,което с очите си видяхме не можеше да е заблуда.

Преди може би две или три години се почувствах
зле.На колко лекари и какви иследвания съм правила няма да разказвам,защото според лекарите аз съм клинично здрава. Това ме принуди да потърся друг начин за решение на проблема.Случайно се запознах с жена ,която ми даде телефон на една жена от Ардино.Обадих и се по телефона и тя поиска да и изпратя изпита чашка от кафе,както си е с утайката.Направих го.След два дни жената се обади по телефона и започна да ми разказва неща,които нямаше как и откъде да знае/живее на 250км от мен/.Думите и бяха,че на гробището на гроба на свекър ми имам заровено нещо,в къщата също и ме посъветва да намеря човек,който се занимава с такива неща и той да ги извади.

sanita
26.05.2009, 21:00
Мина доста време.Мислихме,мислихме със съпруга ми кого да потърсим и понеже не познавахме такъв човек решихме да поканим нея.Обадих и се и я попитах,колко ще ми струва,а нейния отговор беше ,че иска само горивото за колата да поема аз.
Една вечер ми звънна и каза,че на следващия ден тръгва.Съответно и аз се подготвих като се обадих на майка ми да дойде и тя.Както винаги се съмнявах,че може да ме заблуди.какви ли шарлатани няма.
На следващия ден съпругът ми излезна извън града да я посрещне.Дойде ,слезе от колата прегърна ме и се разплака.Влезнахме,направихме кафе и аз попитах може ли по снимка да ми каже кой го прави.След положителния и отговор аз изсипах на масата около половин торба снимки-семейни,приятелски ,ученически с една дума всичко което имах в къщи.Учудването ми беше голямо когато извади една грубова снимка и ми показа от кого страдам.
След това се качиха в колата ни тя,майка ми и децата ми и тръгнаха за гробището.От входа на гробището до гроба на свекър ми ги е завела тя-тя напред и моите по нея.

sanita
26.05.2009, 21:32
На гроба жената е стояла отстрани и е сочела на майка ми къде да рови,а децата са я държали и крепели,защото е изпаднала в някакво особено състояние.
В къщата се е наложило синът ми да кърти мазилка,за да ги извади майка ми.
Какво ми донесоха в крайна сметка:парче сапун,почти размито,чорап с отрязани пръсти и в него фасул и различни панделки,игли,гръбнак от риба с прекарана през него черна панделка и много,много турски муски.
Най-интересното в цялата история е ,че освен на снимка тази жена показа и къщата ,в която живее тази мизерница,която е поръчала магията.

Това е историята ми.Дълго време ме беше срам да споделя,но ви намирам за много близки и това ме накара да пусна темата и да споделя.Доста хора от форума ме познават лично и знаят,че не съм луда.
От такава магия загина и братчето на Стефан.
Стефо,милички дръжте се.Не е време сега да разказвам и вашата история.Ще дойда до Смолян за съжаление по-лош повод, а ти миличък ЮРИ почивай в мир.

yonka
26.05.2009, 21:38
:( Соня, не теб трябва да те е срам ,а тези които се занимават да поръчват ! Жалко е ,че има хора готови да паднат толкова ниско......да желаят нечие зло:cry:

neznainata
26.05.2009, 23:52
Историите тук са... Аз също мисля, че има някакви начини за намеса в живота на хората, магия ли е, енергия ли е, не знам...
Аз нямам конкретна история, но има един момент в живота ми, от който нещата за мен и семейството ми тръгнаха на зле. И оттогава все така ни върви...
А при ремонт у приятеля ми намерихме скрити в ъгъла зад бюрото някаква връзка с билки, кърфици, бобени зърна. Взехме ги с ръкавица (не бивало да се пипат с ръка, така ни казаха), и ги хвърлихме в тоалетната (в течаща вода). Не съм забелязала промяна обаче...

Дора Кирилова
27.05.2009, 12:33
Чули ли сте, че в черквата света Неделя в софия всеки четвъртък се четат кипршянови молитви против магии, аз ходих записваш си имена и после при молитвата, която е много тежка се четат имената, незная колко е верно че ще се развалят магиите, но има много хора, които вярват.

Мари
27.05.2009, 13:24
Така е, в четвъртък във всяка църква се четат Киприяновите молитви против магии и други подобни вмешателства. Аз съм чувала, че ако някой ти направи умишлено нещо лошо, може да се запали свещичка, но долу, където се поставят за умрелите и да помолиш да се върне от теб лошото на този, който ти го е причинил.

sanita
27.05.2009, 14:06
:confused:Не знам дали Киприяновите молитви могат да помогнат.Чула съм,че не всеки свещенник се наема с това,защото негативното влияние се прехвърля върху него.И още повече намерените неща не трябва да се изхвърлят само в течаща вода,това не разваля магията.Трябва да се потърси компетентен човек,който да я развали,но кой.............

Мари
27.05.2009, 14:19
Чувала съм, че ходжите развалят магии, ама не съм сигурна...

Мари
27.05.2009, 14:36
Соня, и след като се развали магията, какво се промени? И как мислиш - намираш ли някаква причина да ти направи тази твоя "позната" такава магия?

Lubka_Stefo
27.05.2009, 15:05
Стефо: Според мен ходжите повече правят магии от колкото развалят.Заради тях на мен и моето семейство се отвори една много голяма черна дупка в сърцата ни която ще ни тежи цял живот.Аз до сега не сам чул човек да е благодарен на някои си ходжа.

Loria
28.05.2009, 20:55
Ей такива хора незнам какво да ги правим... само завиждат и всичко от злоба иде, това което Соня разказа е наистина отвратително. за тея магии няма как освен с чужда помощ. Мен лично мам и тати са ме носили труб в поликлиниката още когато съм била 1-2 годишна. Мам никога не е вярвала в тея неща, но когато ти се случи на най-милото, на детето ти вярваш чак пушък се дига, и всичко това от уруки, то понякога става без др човек да го иска, била съм мн мъничка и съм се движила като кукличка и всички роднини на тати са ми се радвали, и от там всичко, другите два пъти от баба ми и дядо ми, да са ми живи и здрави и от мам, която ми се е радвала не нещо друго. Затова сега от суеверие или не съм си направила две гривнички от мъниста и си ги нося непрекъсното, че ми писна и на мен като се прибера и да ми става лошо, да ме боли глава, да ми се гади и ред други. Така че вярвам във всично!!!

sanita
28.05.2009, 21:13
Мила Лети,благодаря за съвета,който ми даваш на лични.
Мили момичета ако нещо ви притеснява или като мен ви е срам да пишете в темата пишете ми на лични.
Мари,имам успяващ семеен бизнес,имам си гоблените-знаете,че правя и комплектовки по поръчка,започнала съм и узаконяване на собствена автоморга в условията на тази криза,което никак не е лесно,имам съпруг,който се държи добре с мен вече 28г,двама сина ,които също помагат,имам кола,бус ,камион.Имам си контактите и приятелства проверени с годините.
Е,това не е ли повод за завист.Само едно не мога да разбера,защо трябва да се завижда на човек,който е безработен от 1991г и се стреми да пробие и спечели на днешно време.Извинявайте,милички,но да се завижда за мен това е простотия.Всеки живее с неговото си.
Какво се промени след магията ли?Та тя не е развалена.Това ,че сме извадили предметите и сме ги изхвърлили в реката не значи,че енергията им не се е прехвърлила върху нас.Трябва да намеря човек,който да я развали,но не познавам такъв.Пълно е с шарлатани.

sanita
28.05.2009, 21:21
За жената,извършила и поръчала това какво да кажа.Близка ми е от страна на съпруга ми.Не може да се примири с това,че нито ми е на акъла,нито на образованието,нито на идеите ми.Аз не мога да мразя.Не мога и да отмъщавам.Просто съм я забравила,че съществува и не контактувам с нея.Пък той Господ,ако го има знае как да връща.
Само едно ме притеснява-защо не е помислила,че може да се върне на децата и.

gunnys
29.05.2009, 09:57
Az pik shte vi se pomolia za neshto drugo.. Molia vi kogato spodeliate prejivenite si sluchai, ne obijdaite horata koito ne sa hristiani.. Viv vsiaka religia si ima loshi hora a ne samo "hodjite" kakto kazvate vie..
Oshte edno neshto.. Sanita, muskite koito ste namerili ne sa "Turski".. Zashtoto ezika na Muslumanite ne e na Turski ami e na Arabski.. İma goliama razlika.. Dano da uspeesh da namerish chovek da gi razvali zashtoto naistina gi ima!!! Koito iska da viarva, koito ne iska da ne viarva.. No goliama zlobost e da se napravi muska na edin chovek:(
Priaten den..

mareha
29.05.2009, 10:00
Момичета gunnys е права,нека все пак сме по-тактични към другите религии и не даваме на яда да ни заслепява.Във всяко стадо си има и черна овца :idea:

kamellia
29.05.2009, 13:26
Цялата настръхнах докато четох, а когато стигнах до разказа на Санита се разплаках.
Лично аз вярвам, ще кажа и защо.На моя баща и на чичо ми редовно някой им прави. Преди години бяха катострофирали двамата. В градината ни са хвърляли пръст от пресен гроб, намирали сме заровени яйца в къщата на село.
Знам, как се държи човек, на който му е направена. Слава Богу баба ми/ майката на баща ми и чичо ми/ винаги ги е спасявала. Не я знам при кого ходи, но кагато се намеси поведението им се подобрява.
Знам и др истории случили се на чужди хора, но няма смисъл да ги разказвам
Колкото и да мислиш положително, пак те достига лошото за съжаление.
Мога да кажа само, че ако усетите нещо действайте навреме. Санита, кураж:kissyou: Ще питам баба ми кой и е помогнал и ще ти пиша на лични!

anito11
29.05.2009, 19:16
Аз пък съм доволна от намесата на Ходжа в моя живот. Дълго е за разказване, но всичко се обърна с краката надолу за близките ми и ... ходжата помогна. Аз съм християнка, но потърсих утеха и спасение при него - и НА МЕН И МОЕТО СЕМЕЙСТВО ТОЙ ПОМОГНА. Няма значение каква религия изповядва човек, щом помага на хората!!!

leti_at
30.05.2009, 17:57
Аз пък съм доволна от намесата на Ходжа в моя живот. Дълго е за разказване, но всичко се обърна с краката надолу за близките ми и ... ходжата помогна. Аз съм християнка, но потърсих утеха и спасение при него - и НА МЕН И МОЕТО СЕМЕЙСТВО ТОЙ ПОМОГНА. Няма значение каква религия изповядва човек, щом помага на хората!!!


... и при мен стана така...какво ми говори този човек не разбрах, но както , като мина сеанса...все едно се събудих от сън и почуствах страхотен прилив на енергия...Винаги ще споменавам името на този човек с добро ( доколкото разбрах със съжаление той се е споминал преди година(беше на възраст..)
Аз ходих и три последователни четвъртъка да ми четат и Киприяновите молитви....за всеки случай:kissyou:

1226
01.06.2009, 14:30
момичета и аз вярвам в съществуването на магии ли ,лоши енергии ли да ги наречем и като чета тук се убеждавам все повече.само се чудя какъв подлец трябва да си да желаеш лошото на някой друг и като знаеш че утре може и теб да те сполети?на такива хора лошото трябва да се връща двойно.аз се старая да постъпвам правилно за себе си а другите да си носят кръста за постъпките си.

ralli
12.06.2009, 19:58
В уроки не вярвах,но с големият ми син много си патим!Като го урочасат детето направо пощръклява, изнервя се, крещи насън...Примолих се на една стара баба да му пребае.Жената взе купа с вода и въглени от печката и започна да си шепне някаква молитва.В мига в който пусна въгленчето във водата и детето въздъхна от облекчение.Научих си урока!Познавам 3 жени,които като го видят и му се порадват после имам задължително нужда от баене против уроки!Жените не са зли,а просто си имат такива очи!

vanesa_vn
09.07.2009, 00:18
Магии, уроки и др. съществуват и ако постоянно човек мисли за това, тяхното влияние се засилва. Избягвайте контакти с врачки, гледачки, ходжи и т.н., освен ако е наложащо. Хората занимаващи се с подобни неща, както и тези които ги поръчват страдат много , но не го осъзнават.
Аз съм от хората, които могат да бъдат урочасани, но не може да се направи магия, затова и тези които са се опитвали ,са си го отнасяли те самите, а от уроките ме оправяше моята баба.
Като е била по-млада е сънувала ангел, който и казал, че в един от шкафовете, ще намери старо портмоне, а вътре една паричка, тя лекувала, казал и и някви думички, но да не ги казва на никой, портмонето да не го пипа никой.Тя го намерила и така почна да помага на урочасани.
Баенето и беше толкова силно, че и по телефона действаше. Но и тя, както и много други хора които се занимават с такива неща, страдаше. Имаше труден живот и почина в страшни мъки, искала е да каже думите и каде е скрита паричката, но леля не е искала да повярва, че ще умре и не и обърнала внимание.Така и не се намери тази паричка, явно си е отишла с нея.
Една гледачка, която живее в друг град, не ни познава и няма от къде да знае и казала, че съседката ни прави магиики, даже и казала пълното и име, как и викат хората съкратено и т.н., но да не с притесняваме, скоро всичко щяло да и се върне и щяла да се почерни тя. Малко след това мъжа и почина, сина й се пропи и почина от цероза, внучка и се разведе(за щастие сега намери друго момче и са много щастливи, то момичето не е виновно, за гадостите които върши баба й).
Имам още купища случки, мои и на познати, но ми писна да пиша, а и на вас ви е писнали да четете.
Само да споделя нещо, което можете да направите, ако си мислите, че имате магии. Това го казала една стара баба на майка ми, понеже след този случаи със съседката , все се страхува. Женита в семейството се изпишкват в един общ съд и се намазват всички врати в къщата, не много , все пак няма да усмърдявате. Прави се ,всеки път когато се усети лошо влияние или промана в поведението на член от семейството.

sanita
09.07.2009, 09:07
:confused:Ванеса,много ти благодаря за мнението ти в темата.Очаквах,че още момичета да пишат в темата.Всеки има някаква случка или преживяване,но не всеки иска да сподели....това са много лични неща.
Както виждам си на възрастта на моя син.Никога,ама никога не ти пожелавам да си под влияние на такива неща.И на мен не ми се иска да вярвам,ако ме разбираш,но..........Когато виждаш и няма здравословен проблем,доказан от лекарите,човек не може да не потърси помощ и по този начин.Въпроса е къде и при кого,защото шарлатаните са много и гледат да ти вземат паричките.Впечатли ме това,че споменаваш,че гледачка,която не ви познава е споменала името на жената,която ви влияе по име.Би ли споделила коя е тя?На мен ми я посочиха на снимка,показаха ми къде живее и то жена ,която е от много далече,но ако такава жена ми го повтори още един път ще се принудя да повярвам наистина.Ако ти е неудобно пиши на ЛС.
За съвета на бабата,не сме го пробвали,но ако помага и това ще направим.:kissyou: