PDA

Покажи пълната версия : От кухнята на Джемма



страници : [1] 2

Djemma
25.01.2006, 19:44
Реших да открия нова тема, в която да показвам и давам рецепти на това, което готвя у дома. Ако вие приготвите нещо по тези рецепти също може да помествате тук снимките си. Започвам с днешните гевреци.

Варени гевреци

1 яйце
600 гр брашно
1 ч.ч топла вода
1 ч.л захар
1 ч.л сол
1 пакетче суха мая

Маята се разтваря в част от водата+захарта.Като се надигне се омесва тесто, което се оставя на топло да втаса. След това се оформят гевреци. Слага се на котлона да заври вода, в която се пускат втасалите гевреци за 1-2 минути. Нареждат се в намазана тава и се изпичат до зачервяване.

Djemma
25.01.2006, 19:56
Домашен хляб

230 мл вода
2 яйца
1 пак суха мя
1 с.л захар
1 ч.л сол
50 гр маргарин
450 гр брашно

Замесва се тесто вечерта, като маята предварително се разтваря и се оставя да втаса.Тестото се поставя в голям съд с капак в хладилника за през нощта. Сутринта се оформя и се оставя да втаса. Намазва се отгоре с пр.мляко и се поръсва със сусам.Изпича се в умерена фурна.

Djemma
25.01.2006, 20:14
Баница със сирене

1 пакет кори 400 гр
сирене
30 гр масло
олио
3 яйца
1 коф кис.мляко
газирана вода

Един лист от корите се слага в намазана тава. Маже се с олио. Слага се втори лист. Отделят се още 2 листа на страни. Останалите кори се накъсват, половината от тях се слагат в тавата, натрошава се сирене и се полива с олио, слагат се останалите накъсани кори, натрошава се сирене и пак се полива с олио. Разбъркват се яйцата,млякото и малко газирана вода.Сместта се излива върху корите,като се оставя към 2 с.л.Леко се разбърква с вилица да попие навсякъде. Отгоре се слага една цяла кора, маже се с олио,слага се втората кора. С четчица се намазва отгоре баницата с отделената яйчна смес. Слагат се тук там малки бучици масло и се пече на 200 гр. След изпичането се напръсква със вода и завива с кърпа да се задуши.

Djemma
25.01.2006, 20:34
Фокача с лук

100 мл вода
200 гр брашно
1.5 ч.л сол
1.5 ч.л захар
2 ч.л олио
1 ч.л суха мая
1 глава лук

Лукът се обелва, измива и нарязва на ситно.Запържва се в олио до златисто,като накрая се слага щипка захар.Слага се на кухненска хартия да попие мазнината.От останалите продукти се замесва тесто.Накрая се слага пържения лук. Като втаса се оформя кръгла фокача, върху която се разпределя нарязан на полумесеци суров лук,леко се притиска, напръсква се леко олио и по желание се слага малко черен пипер. Пече се при 220 гр,15-18 мин

Djemma
25.01.2006, 20:43
Пелмени

Тесто:

1 чаша вода
1 яйце
сол
брашно до твърдо тесто

Плънка:

кайма от 3 вида месо- свинско, телешко,агнешко
черен пипер
лук

От продуктите за тестото се омесва гладко, сравнително твърдо тесто. Оставя се за половин час завито с кърпа.
Каймата се омесва добре с пипера и настъргания на ренде лук.Тестото се разточва тънко,режят се кръгчета с чаша, слага се плънка , сгъва се на две, прищипват се добре краищата и се прегъва така,че да се срещнат двата края и да се слепят. Готовите пелмени се варят в кипяща подсолена вода докато изплуват на повърхността. Поднасят се топли,поляти със заквасена сметана или майонеза по желание.

Djemma
25.01.2006, 20:48
Тесто за пица

250 гр брашно
125 мл вода
3. 5 гр суха мая (половин пакетче)
1 ч л сол
1 ч л захар
1 с л зехтин

Плънка по желание.Моята на снимката едомати, кремвирши Сачи бейби, пушени гърди, гъби, кашкавал,риган, босилек

Djemma
25.01.2006, 20:59
Рибна салата

Китайско зеле се реже на ивички,прибавя се 1 консерва риба тон, царевица консервирана,лимонов сок, зехтин,сол

Djemma
25.01.2006, 21:02
Пълнени яйца

Варени яйца се разрязват на половинки. Вади се жълтъка,пасира се ,смесва се с птичи пастет. Със сместта се пълнят белтъците. Поливат се отгоре с майонеза.

Djemma
25.01.2006, 21:10
Торта с кондензирано мляко

Блат:
5 яйца
1ч.ч захар
1,5 ч.ч брашно
ванилия
1 бакпулвер

Сироп:
1 ч.ч захар
1.5 ч.ч вода
ванилия

Крем:
200 гр масло
400 гр кондензирано сладко мляко

Разбиват се яйцата със захарта, прибавя се ванилията и брашното,смесено с бакпулвера. Пече се при 180 гр. Като изстине се разрязва на две.Долният блат се сиропира с топъл сироп. Маже се с крем,по желание се поръсва с орехи. Слага се втория блат, сиропира се.Тортата се намазва отгоре и отстрани с крем. Украсявасе с перлички, цветни пръчиси , цветя и листа от бонбони.

Фигурки от бонбони:
Вземат се дъвчащи бонбони с различни цветове. Всяка бонбона се слага за 20 сек в микровълновата, така става пластична и позволява оформянето на фигури. Работи се бързо,защото след изстиване се втвърдява.

Djemma
25.01.2006, 21:19
Бутербродна торта

Хляб за тостер
бульон
крема сирене
пастет
масло
кис.краставички
шунка
варени яйца
маслини
магданоз
кашкавал

На поднос се редят 4 филии от хляба,напръскват се леко с бульон, мажат се с масло и се нареждат филии кашкавал. Слага се втори ред филии хляб,напръсква се с бульон, маже с пастет, редят се кис. краставички.Слага се трети ред филии, напръсква се с бульон,маже се с крема сирене и се реди шунката. Четвърти ред филии,маже се по желание.Отстрани се покрива със ситно нарязан магданоз, отгоре се украсява по желание с варено яйце маслини, рози от шунка и каквото ви хрумне друго.

Djemma
25.01.2006, 21:25
Картофена торта

картофено пюре
руска салата
варено яйце
морков
маслини
магданоз

Половината от картофеното пюре( не много разредено с пр.мляко,овкусено само с масло и сол) се разстила в тортена форма с подвижно дъно.Върху него се слага пласт руска салата,а върху нея останалото картофено пюре.Притиска се добре да се уплътни.Оставя се една нощ в хладилника. На другия ден се вади от формата слага се вподнос, маже се с майонеза и се украсява с яйсето, моркова,магданоза и маслините.

Djemma
25.01.2006, 21:34
Маффини с копър и сирене "Дунавия"

2 чаши брашно
2 с л захар
1 с л бакпулвер
1 чаша прясно мляко
1/2 чаши натрошено сирене Дунавия или Фета
1/3 чаши олио
2 с л копър
1 яйце

Смесват се всички сухи продукти, отделно се смесват всички течни продукти+ сиренето и копъра. За кратко се разбъркват сухите и тречните и се изсипват във форми за мафини, намазана с масло. Пече се около 20 мин.

Според мен захарта трябва да се намали на 1 с.л получи се сладникаво тесто.

Djemma
26.01.2006, 19:50
Зимна салата

едно бурканче патладжан пасиран
кетчуп
сирене
лук
олио
сол
оцет
магданоз

Всичко се смесва и се украсява с маслини.

Djemma
26.01.2006, 20:01
Лаваш

240 мл вода
400 гр брашно

Омесва се много гладко и еднородно тесто. Оставя се да почине около 30 мин до 1 час.Разточва се много тънко и се пече на сух тиган от двете страни по 2 мин, като първите 20 секунди- открит, а останалите под капак. Това е арменски хляб без сол, който се прави до 1 метър, т.е голям кръгъл тънак хляб, но в домашни условия големината се ограничава до диаметъра на тигана. В качеството на закваска се използва отделено тесто от предното месене.Има голяма трайност по принцип.
От лаваш стават чудесни предястия,като той се завива на руло с различни плънки. Например майонеза, настърган кашкавал, рулца от раци .Аз ги завих със сирене и копър ( за да мога да си хапна и аз, диетични :D ) Ето тук има идеи за плънки,както и снимка на оригинален лаваш:
http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=6&start=0
А ето това се получи при мен:

alys
26.01.2006, 20:27
Джемма, позволи въпроси за лаваша.
Каква закваска си използвала - нали трябвало да се отдели малко тесто от предното месене?
Като казваш "печене в тиган", имаш предвид на котлона или във фурната?
Поздравления за рецептите и снимките :!: Най-много се зарадвах на пелмените, но все не мога да се наканя да си направим в къщи (не че никога не съм правила). Голяма врътня си е, а са толкова вкусни... :yes: [:] :cool:

Djemma
26.01.2006, 23:24
Не съм слагала закваска. И така чудесно си стана според мен.Дори не си оставих за следващия път. Устройва ме резултата и без закваска.Пече се на тиган на котлона,като палачинка.

Djemma
27.01.2006, 10:33
Козуначени кифлички

2 яйца
60 гр. Масло
60 гр. Захар
100мл прясно мляко,
една щипка сол,
350 гр. брашно,
едно пакетче суха мая,
могат да се добавят и стафиди или лимонови корички

Месих тестото в автомата за хляб с отложен старт.Като станах тази сутрин тестото беше вече втасало и направих кифличките.. Стана превъзходно тесто и меки и пухкави кифли. Вътре сложих локум и посипах с мак отгоре.

Скарлет
27.01.2006, 10:49
:clap: :clap: :clap:

Djemma
27.01.2006, 11:35
Благодаря за аплодисментите Скарлет.Засрамох се. :lady:

malina
27.01.2006, 12:06
:shock: Ti si pılna s iznenadi :!:



Koga namira6 vreme za 6iyene i za kulinariyata
Bravo :!:

Djemma
27.01.2006, 12:56
Malina,всъщност май шиенето остана на заден план, шия по малко вечер.

alys
27.01.2006, 13:03
Нещо много ми е студено, а сме с парно... Така че отивам в кухнята, за да пробвам кифличките и лаваша - поне ще се стопля :D :yes: [:]

Djemma
27.01.2006, 14:27
Кекс

3 яйца
1.5 ч.ч захар
2/3 ч.ч олио
1 ч.ч пр. мляко
1 ванилия
1 бакпулвер
3 ч.ч брашно

Разбиват се яйцата със захарта, постепенно се добавят останалите продукти.Час от тестото се оцветява с какао. Пече се в предварително загрята фурна на 180 гр 50 мин.

Djemma
27.01.2006, 14:42
Селски хляб със закваска

Вечерта се прави закваска от 225 мл топла вода, 1/2 ч.л суха мая и 225 гр брашно. Оставя се на топло за 12 часа. Аз я сложих в йенска тенджера с капак в микровълновата да стои цяла нощ. Готова е когато се покрив цяла повърхност с малки мехурчета. На сутринта се замесва тесто от закваската + 85 мл вода, 225 гр брашно,1 ч. л сол, 1 ч.л суха мая. На мен обаче ми отиде повече брашно с това количество беше рядко тестото. Като втаса се оформя хляб. Правят се няколко бразди с нож .Слага се в предварително загрята на 250 гр фурна, на дъното на която има купичка с вода. След 10 мин се намалява фурната на 220 гр. След още 10 мин се напръсква фурната и хляба със студена вода и се вади купичката с водата. Пече се още 20 мин. При мен се опече след 10, а не след 20, така, че зависи от фурната може би. Много вкусен хляб и по мое мнение най-добрата рецепта, коята съм правила до момента.

Скарлет
27.01.2006, 15:01
Джема,ако видят производителите на хляб какво бижу си направила, ще искат и кулинарния раздел да се затвори........ :D :D :D Спокойно можеш да конкурираш най-големите производители. :yes: :yes: :yes:

keissi
27.01.2006, 15:13
:thumbup: Вярно е Скарлет, Джемма удари в земята и хлебари и сладкари и майсторите готвачи от реномираните заведения/ и не само тя, както виждам във форума има много добри кулинари/.Жалко, че в къщи имам две злояди момчета и като им предложа нещо, те се изнизват и се връщат я с ябълки, я с портокали/ те обичат много плодове, но не и тестени работи/ и с приготвеното се ''борим'' с баща им.

Meri
27.01.2006, 15:50
:clap: :no: Миличка с твойте красоти и изкушения диетата ми отива на кино. Продължавай все така. Как си след операцията ?

Djemma
27.01.2006, 15:57
Благодаря ви за милите думи.Нали сега съм в болнични и се чудя как да се вихря в кухняъа, че като съм на работа все нямам много време за глезотийки- една манджа и толкова. :D Добре, че не ям, иначе не се виждам в дрехите си след болничния, :D :D :D

Stahl
27.01.2006, 16:38
Djemma, направих козуначените кифлички, но тестото стана много рядко и мазно, на дъното имаше един пръст течност. Според мен брашното трябва да е 500гр. На колко градуса ги пече и за колко мин?

Stahl
27.01.2006, 16:56
:) Току що ги пробвах... НЕВЕРОЯТНИ СА!!! Джема ти си злато! :clap: :clap: :clap:

Djemma
27.01.2006, 19:00
О, моето тесто стана идеално, нито мазно, нито рядко.Просто си беше супер. утре сутринта пак ще ги правя,че не им стигнаха на моите, ще дам подробно снимки на процеса.Аз тестото го меся в автомата за хляб, може от там да идва разликата, той винаги меси идеално тесто.В интерес не истината като меся на ръка винаги ми отива повече брашно от написаното в рецептата.Пекох ги на 200 гр но колко минути не мога да кажа, на око.Може би около 15-20. А как така на дъното имало мазнина? На кое дъно? :? Месиш докато стане идеално тесто и се поеме мазнината.
Но в крайна сметка виждам , че са станали. Радвам се, че ти харесаха. :yes:

Stahl
27.01.2006, 19:58
:D Джема, аз не мога да меся тесто, използвам машината за хляб. :? Ами незнам защо така се е получило при мен? Пеках ги на 170 градуса за 17 мин и станаха много вкусни. :rezando: Не спирай да слагаш такива хубави рецепти :!:

alys
28.01.2006, 10:03
Чудех се в коя тема да напиша мнението си, защото направих лаваш и кифлички, но отново комбинирах... Сега ще обясня...
Направих лаваш по рецептата на Джемма - получи се перфектно (т.е. без забележки) - с леко кафеникави петънца. Имах руска салата, с която намазах, навих на рулце - мнооого вкусно!
Тъкмо да правя кифличките на Джемма ... гледам, че съм приготвила рецептата за козуначените топчета на Нелка и сравних рецептите... Оказа се минимална разликата и накрая направих нещо трето - смених плънката на топчетата с течен шоколад (не ми останаха сили и за крем). Всичко хубаво, НО... трудничка ми се видя технологията с топчетата (някак си шоколадът все тръгваше навън :D ) и накрая част от шоколада изтече в тавата. Иначе се опекоха бързо и добре.
Та... питането ми е дали във вид на кифли, плънката от течен шоколад ще си остане вътре в кифлите... :?

Stefanie
28.01.2006, 14:26
Алис, и при мен течният шоколад има същите лоши навици - все гледа да се разтече, вместо да си стои на мястото :D . Затова при кифличките обикновено използвам шипков мармалад или печени сливи, които си приготвям специално за такива цели - те са послушна плънка и не създават проблеми... :wink:
http://d21c.com/AnnesPlace/Spring2/SflowerLine5.gif

Djemma
28.01.2006, 22:08
Уф,цял ден не можех да вляза във форума, даваше някаква грешка. Днес пак направих кифличките и след малко ще дам стъпка по стъпка снимки.

За шоколада в кифличките- не съм пробвала,но съм чела следното:
Не се използва течен шоколад,а обикновен, млечен, слага се по едно парче в кифлата и се завива.Докато се изпече тестото,шоколадът тъкмо се разтапя без да има време да изтече.Все си мисля да го пробвам и все като омеся тестото не се сещат точно за това.
:D

Djemma
28.01.2006, 22:14
Снощи моите вечеряха с дюнер кебап.В лаваша завих пържен кебап от свинско месо с лук, черен пипер и малко чубрица,като предварително намазах питката с майонеза,а върху месото сложих кетчуп. Най-доволен беше големия син, който обожава дюнери. И каза учудващо:"Не знаех,че можеш да правиш дюнери". :D А аз му отговорих; "И аз не знаех" :D :D :D

Djemma
28.01.2006, 22:16
Така, днешните кифлички стъпка по стъпка:

Djemma
28.01.2006, 22:20
:lady:

Djemma
28.01.2006, 22:22
:lady:

Djemma
28.01.2006, 22:24
Този път ги посипах със сусам.

Djemma
28.01.2006, 22:27
:lady:

kotaranka
30.01.2006, 14:08
Djemma, имам един въпрос относно рецептата "Баница със сирене" - какво количество е газираната вода?

Djemma
30.01.2006, 14:48
ох, аз сложих на око, не много, колкото леко да стане течна сместта, защото е гъста от млякото и яйцата, за да може да се разпредели равномерно. Примерно може би около 50 мл.

pep-4o
31.01.2006, 13:05
Благодарности за Лаваша, Джемма :flower: :flower: :flower:
Питките станаха перфектни, (само дето ги пекнах директно на котлона), тази вечер ще завивам за вечеря, пълнеж - пържени картофи, пиле, кисели краставички и кашкавал. Соса за мазане - майонеза и кетчуп :D
Това лято правих пробни на децата, но питките бяха от :D :D :D палачинки, но по-дебели :D Иначе горния пълнеж бе "върховен" според дюнерядящите :D :D :D

Djemma
02.02.2006, 13:10
Ванилови кексчета

Рецептата взех то тук:
http://kuking.net/my/viewtopic.php?p=549611#549611

3/4 ч.ч кр.масло със стайна температура се разбива с 1.5 ч.ч захар,3 яйца, 3/4 ч.ч пр.мляко, щипка сол, 2 ванилии, 1 бакпулвер и 2,5 ч.ч брашно. Пекат се при 180 гр за 20-25 мин
Станаха супер меки и вкусни.

Djemma
02.02.2006, 17:42
Доматена питка

Рецептата я взех от BG Mamma, за съжаление не помня кой я пусна там.

Продукти:
около 2 1/2 чаени чаши брашно;
3/4 чаена чаша олио
1 чаена чаша доматен сок
мая, колкото кибритена кутийка
1 чаена лъжичка захар
1 чаена лъжичка сол
чубрица или босилек

Разтваря се маята в доматения сок и от всички продукти се забърква тесто (аз го правя с дървена лъжица с дупка по средата). Оставя се да втаса за около час-два и това е.

За пица се пече в зависимост от продуктите отгоре.

За питка - на умерена фурна (около 180 градуса) зокато порозовее, след което се поръсва с вода и завива с кърпа.

Стават невероятни пици и питки от него

alys
02.02.2006, 17:52
Джемма, направиха ми впечатление формичките на питките - специални ли са, защото ми приличат на кутийки от пастет. :? Слънчогледът е прекрасен!

Djemma
02.02.2006, 18:19
:D Права си, набито око имаш от пастет са, но в тях съм сложила и хартиени, така, че ги вадя много лесно. :D

pep-4o
02.02.2006, 18:19
Ако това са кутийки от пастет, наистина е добра идея :? пък аз се мъчех да ги пека в гювечетата, но пак не са мини кексчета :cry:

А сега съм сложила чесновите хлебчета на Джема и нямам търпение да се изпекат (процесите с втасването вече минаха) :D
Но пък цялата къща вече замириса на чесън :D :D :D
Като пробвам, ще редактирам тук :lady:

Djemma
02.02.2006, 18:25
О, не ме питайте как странно ме гледаше продавачката, като купих 10 пастета. :D :D :D Исках да имам 10 формички за маффини затова,а горката жена сигурно си е помислила, че се запасявам . :D А не питайте и децата като питат какво ще закусваме и аз им отвръщах филия с пастет. Горкичките , реакцията беше и двамата в един глас- паааааак лиииии? :D :D :D Ама то човек кво ли не прави като не може да си намери форма по предназначение- оборот на стоките-заместители прави. :D :D :D

pep-4o
02.02.2006, 19:08
:hello: :rezando: Благодаря Джема за прекрасната рецепта. :!:
Станаха :thumbup: особено за чесъноядец като мен :D Невероятни са :flower: :flower: :flower:

alys
02.02.2006, 20:06
Много весело това с пастета :D . А за вътре може да сложа пекарска хартия (нямам специални хартиени формички).

Djemma
02.02.2006, 20:38
Шоколадова торта

Блатът е от натрошен готов блат + ванилов пудинг на д-р Йоткер. Кремът е от шоколадов пудинг на д-р Йоткер, отгоре е с шолодов кувертюр , върху който с остро ножче начертах различни криви. Розичките са от сметана разбита с прибавка на разтопен шоколадов кувертюр. А в средата е шоколадова розичка от същия кувертюр, излят в пластмасова форма .

goldenova
03.02.2006, 03:28
Невероятна е тортата ти Djemma :yes: !

mylli
03.02.2006, 08:40
:cry: Мале момичета спрете се малко, все пак идва лято, да не съм сладокусна, добре, ама аз - каквото видя все ми се дояжда :cry: Мъжлето ми каза че няма да ме води на море :cry:

Djemma
03.02.2006, 23:42
Днес правих чеснови хлебчета (http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=366&sid=1eb4fdf0292342e05a48473a921eadc0)

veni_3000
04.02.2006, 01:16
Ами Джема нали сега е на диета не я итересува за нас които не сме :cry:

Djemma
04.02.2006, 10:30
:D Да, да , а питате ли мен?

mylli
04.02.2006, 10:38
Тези дни и аз правих чесновите хлебчета и то - цели два пъти, не успях да ги снимам защото така бързо ги нападах че забравях за всякакви снимки........... :idea:

goldenova
04.02.2006, 14:52
Djemma, как ги правиш чесновите хлебчета? Предполгам, че ги замесваш с машината за хляб.

toteva
04.02.2006, 15:46
goldenova иди тук http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=366 и ще видиш рецептата за чесновите хлебчета :oops:

goldenova
04.02.2006, 20:10
Ох,не предполагах, че я има рецептата иначе бих я потърсила. Много благодаря за линка.

natalyna
04.02.2006, 20:40
Djemma и тортата и хлебчетата са чудесни! Рецептата за хлебчетата съм си копнала за в бъдеще, когато ще имам хлебопечка(щото не обичам много да меся с ръце)!

Аз тази седмица ще правя торта за 80 годишнината на бабата на мъжа ми и ще се похваля какво съм измайсторила - имам няколко идеи и още се чудя, коя да реaлизирам!

Djemma
04.02.2006, 23:20
goldenova, виж където пиша за хлебчетата, че "чеснови хлебчета" е с по-различен цвят.Като кликнеш там с мишката се отваря линка към рецептата.

goldenova
05.02.2006, 00:35
За мой срам и разликата в буквите не съм видяла. Благодаря.

Djemma
07.02.2006, 02:08
Зеленчукова торта (http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=363&sid=e7209943f2e329f49147cbe7832955ae)

Djemma
07.02.2006, 02:21
Тарама хайвер

С пасатор се разбива 1 с.л хайвер и половин глава лук, прибавя се накиснат във вода хляб(3-4 филии), Разбиването продължава с миксер, като на тънка струйка се прибава олио, докато се сгъсти сместта, сол и малко лимонов сок.

Djemma
07.02.2006, 02:30
Крем "Капучино"

Рецептата я взех от BG Mamma.Цитирам дословно:

200мл прясно мляко
1 чаена лъжичка желатин
3 жълтъка и 3 белтъка
5 супени лъжици захар
1 супена лъжица нес кафе
250 мл сметана (може заквасена, може и течна)
1-2 щипки канела
Разтворете в топлото мляко предварително накиснатия в студена вода жалатин. Разбийте жълтъците със 2 лъж. захар, после постепенно ги разредете с млякото. Сложете сместа на слаб огън и я бъркайте непрекъснато, докато се сгъсти и бухне (случвало ми се е да не оцеля понякога този слаб огън, и сместа се пресича, затова вече го варя на водна баня и винаги се получава. Когато ми се е пресичало го разбивам с пасатора, но крема не става толкова пухкав, както би трябвало да стане). Свалете от огъня, добавете кафето и канелата, оставете да изстине. Разбийте сметаната с 1 лъж. захар и я добавете към студения крем. Накрая като бъркате внимателно, добавете разбитите на сняг с 2 лъжици захар белтъци. Готовия крем разсипете в купички(чаши) и оставете за около 2 часа в хладилника.

Като количество на мен ми излизат 7 такива чаши.

Djemma
07.02.2006, 02:35
Фокача с пресни домати

Тесто.
500 гр.брашно
1 пак суха мая
1/2 ч.л. сол
1 1/4 чаши вода
4 с.л. зехтин

3 домата
1 ч.л.пълна риган
1 ч.л. сол
масло

Втасалото тесто се разстила в тавичка, малко по-дебело от колкото за тънка пица. Маже се с масло, нареждат се тънко нарязани домати, посипва се със сол и риган и се пече при 250 гр около 25 мин. Внимава се да не се изсуши.

При мен се пече по-малко около 20 мин

Djemma
07.02.2006, 02:37
Панетоне в автомата за хляб

4 супени лъжици прясно мляко
2 яйца
80 г масло
130 г брашно
60 г захар
130 г брашно
1 пакетче суха мая
6 супени лъжици стафиди
4 супени лъжици захаросани портокалови корички

Djemma
07.02.2006, 02:39
Салата от моркови и ряпа

Настъргах зеленчуците в комбайна.Овкусих със сол, олио и оцет.

Djemma
07.02.2006, 02:42
Кюфтета с елда

Омесват се 1 към 1 кайма и варена елда, ситно нарязан лук, 1 яйце и 1 пак. Малки тайни за кюфтета. Сместа се омесва добре и се оставя в хладилника за половин-един час. Оформят се кюфтета, овалват се в брашно и се пържат.Вкусни са и са спорни- с половин кг кайма излизат доста кюфтета.

tanita
07.02.2006, 03:59
Крем "Капучино"

Рецептата я взех от BG Mamma.Цитирам дословно:

200мл прясно мляко
1 чаена лъжичка желатин
3 жълтъка и 3 белтъка
5 супени лъжици захар
1 супена лъжица нес кафе
250 мл сметана (може заквасена, може и течна)
1-2 щипки канела
..........


Да, аз я бях пуснала и се радвям да видя че някой я е направил. Хареса ли ти?

Зори
07.02.2006, 11:00
Ле леее, кюфтетата с елда са страхотна идея :!:
Много благодаря, непременно ще ги предложа на домочадието :yes: .

natalyna
07.02.2006, 11:57
Djemma, страхотни неща си наготвила както винаги! В най скоро ще пробвам рецептите за зеленчуковата торта (но ще я направя с млечна майонеза) и кюфтетата с елда(ако разбира се разбера, как се казва елда на чешки - как е на руски?)!

Поздравления! :clap:

kotentseto
07.02.2006, 12:10
Djemma, страхотни неща си наготвила както винаги! В най скоро ще пробвам рецептите за зеленчуковата торта (но ще я направя с млечна майонеза) и кюфтетата с елда(ако разбира се разбера, как се казва елда на чешки - как е на руски?)!

Поздравления! :clap:


На руски се казва "гречка".

И аз и имам мерак на зеленчуковата тортичка и скоро ще направя една.

Djemma
07.02.2006, 13:15
tanita, ще си отбележа , че е твоя рецептата. Страхотен крем, благодаря за рецептата.

natalyna, на руски елда е гречка. Млечната майонеза е добра идея, тъкмо като за мен- без яйца, е и мазно не трябва да ям, ама по малко може .

Бамби
08.02.2006, 21:57
Джемма, ако ти остане някой ден по-свободно време би ли превела рецептата за торта "Наполеон", към която беше дала линк ? :?
За съжаление хич не се разбирам с руския. :(

keissi
09.02.2006, 15:24
:? Джемма, прости ми за глупавия въпрос, но какво е елда?

Katia_s
09.02.2006, 15:54
много обичам "Наполеон" правя го по тази рецепта, но вече не помня от къде съм го взела.
Наполеон
За тестото:
300г маргарин
3 ч.ч. брашно
1 ч.ч. вода
1 с.л. оцет
щипка сол
Прави се тесто, 7-8 топки. Оставят се да починат на хладно. Точат се кори и се пекат една по една набодени с вилица. Като изстинат, корите се мажат с крем.
Крем
5 яйца
2 ч.ч. захар
1л и 1 ч.ч. мляко
3/5 ч.ч. брашно
ванилия
Жълтъците се бият със захарта + брашното + 1ч.ч. мляко.
Тази смес се влива на малки порции във врящо мляко.
След като заври, прибавят се белтъци, бити на сняг + ванилия + краве масло по желание.
Най-отгоре на тортата трябва да има крем, поръсен с натрошени парчета от печени кори, печени орехи и фъстъци.

goldenova
09.02.2006, 17:46
:? Джемма, прости ми за глупавия въпрос, но какво е елда?
Зърнена култура и с кафяв цвят. Наподобява лещата.

Djemma
09.02.2006, 18:08
Моята рецепта за Наполеон:
Тесто:
100г маргарин
100г кис.мляко или сметана
100г захар
2 яйца
сол и сода (гасена) на върха на ножа
брашно
Разбърква се маргарина със захарта,прибавя се кис.мляко,яйцата, солта и содата, разтворена в малко кис.мляко, постепенно се прибавя брашното,омесва се тесто, което да не лепне по ръцете.Оставя се в хладилник за 30 мин. Разделя се на 15 части и се разточват много тънки кръгли кори. Изпичат се.
Крем:
1 голямо или 2 малки яйца
1,5 ч ч захар
3.5 ч.ч мляко прясно
2-3 с.л брашно
250 гр масло
От продуктите без маслото се приготвя варен крем,като изстине се прибавя по лъжица при непрекъснато разбиване към маслото.
Тортата се оставя за една нощна стайна температура (не висока),да поемат добре корите от крема и да омекне.След това се поставя в хладилник до вечерта.Омеква идеално!
Това е по рецепта, но аз не я държа на стайна температура,слагам я в хладилника за една нщ и до сутринта си е омекнала.



strais, елда е зърнена култура,както вече ти отговориха, търси я на щанда с диетични храни, поне в нашия супер там се намира.

keissi
09.02.2006, 18:50
:yes: Благодаря Ви момичета, не напразно е казано, че човек цял живот се учи.

Бамби
09.02.2006, 23:00
Момичета, много ви благодаря за Наполеона, задължително ще се пробва. :idea:
Другата седмица сигурно ще правя торта, но някаква детска за РД на детето. Вече поръчах за градината една, но за вкъщи мисля аз да си я направя (естествено с ваша помощ). :lady:

alys
10.02.2006, 09:27
Момичета, как така с лека ръка сте написали, че примерно 10-15 блатчета за Наполеон се ИЗПИЧАТ и дори няма коментар, че е бавно или трудоемко... :D Ами само като прочета, че трябва да пека толкова много ... :cry: се замислям колко ли време ще прекарам в кухнята... :?

veni_3000
10.02.2006, 10:29
Не плачи тия блатчета като се загрее добре фурната стават за не повече от минута две ,мисля че се получават като изсъхнали корички.Аз имам подобна торта само че се правят шес кори но затова пък става много вкусна няма да съжалявате ако я направите. :smokin:

Djemma
10.02.2006, 11:55
Точно така- изпичат се за минута, две- не е сложно. :D

Djemma
10.02.2006, 12:02
Снощи вечеряхме с пица ( а някои само с блата от пицата :D )

Тесто:
250 мл вода
2 с.л зехтин
2 ч.л сол
2 ч. л захар
1 пак суха мая
500 гр брашно

Плънка:
кренвирши, шпек салам, гъби сърнели, доматен сос с чесън, босилек и зехтин, кашкавал. лук

За мен само тесто с лук отгоре изпечено като фокача.

Djemma
11.02.2006, 19:57
Днес следобяд си похапнахме Фокача с кашкавал, рецептата е на Carina от кукинг.ру
Стращно е вкусна и мекичка, препоръчвам ви я

350 гр брашно
150- 170 мл вода
80 г пармезан
40 г сирене Pecorino
80 г сирене Emmentаl ( Чеддер. Едам, Гауда итд)
1 ч л сол
2 ч л захар
2 яйца
1 с л олио
7 г суха мая ( 20 гр пресувана)
едра сол , розмарин,ким или риган

Аз вместо изброените сирена сложих 200 гр настърган кашкавал

Омесва тесто от всички продукти без подправките. Като втаса се разделя на 2 , разточва се на две кори с дебелина 1 см, поръсва се с едра сол или някоя от подправките по желание и се пече. .

Биби
13.02.2006, 09:20
Djemma, може ли да напишеш рецептата за тези сладки, пишеш че се правят като бадемчетата, но както виждам имат и някакава подложка.

Djemma
14.02.2006, 13:55
Биби, ето рецептата:

160 гр смлени бисквити се смесват с 60 гр масло, 160 гр пудра захар, 60 гр смлени орехи, 1 с.л какао, 2 с.л пр. мляко,1 с.л ром, 1 ч.л нес кафе( разтворено във вода)
Крем:
150 гр пудра захар,,150 гр масло,1 жълтък,4 с.л ром. Във специална формичка се наръсва пудра захар, слага се от тестото, с дървена пръчица се прави дупка в средата и се пълни с крем, слага се капаче от кръгли бисквити, маслени, обръща се и се изважда от формичката.

водолейче
14.02.2006, 14:23
Уф, Djemma, голям фен съм ти да знаеш. Ама трябваше в началото на темата да пишеш бременни момичета да не четат и гледат, щото ще взема да родя по-рано от твоите вкусотии. Вече опитах 3-4 рецепти от твоите, много съм доволна и чакам с нетърпение още. Тъй че продължавай в същия дух.

Djemma
14.02.2006, 17:02
водолейче, благодаря ти за милите думи. Не знаех, че си бремена, кога ще е щастливото събитие? Ами ако трябва ще помагаме, давай адреса и ще пращаме колети с вкусотийки, само да не наддадеш много, че на мен в осмия месец ми каза докторката, че ако продължавам да качвам по кило на седмица ще ме постави на диета. :D Бях стигнала 87 кг преди да родя. Б-рр-р кошмар. :cry:

водолейче
14.02.2006, 17:15
След около 2 месеца се очаква да се роди бебока. А, за сега не съм качила много тъй че пращайте вкусотиите :D Обаче и аз първият път като влязох да раждам бях около 87 кг, цели 30 отгоре, но после ги свалих де :)

Скарлет
14.02.2006, 17:18
Вие сте добре.Ами аз какво да кажа,като с второто дете влезнах да раждам само 93кг........... :D :D :D

Djemma
14.02.2006, 17:48
Ето направих сладките:

Djemma
14.02.2006, 19:07
Ягодова торта за Свети Валентин

Блат 5 чйца, 1 ч.ч захар, 1 1/2 ч.ч брашно, 1 бакпулвер

Блатът се изпича във форма на сърце. Разрязва се на две. Сиропира се с компот от ягоди, маже се с крем от разбита сметана с розова боя, нареждат се ягодите от компота.Слага се втория блат,сиропира се, маже се с крем отвсякъде, украсява се по желание.
Аз използвах суха сметана на д-р Йоткер, разбих я с прясно мляко.

lubopitko
14.02.2006, 20:13
А розичките как си ги направила?

Djemma
14.02.2006, 20:19
Розите са от бонбони маршмелоу, бях давала рецептата тук някъде, но пак ще я напиша- 200 гр маршмелоу се полива с 2-3 капки лимонов сок, поставя се за 20 сек в микровълновата и се измесва със ситна пудра захар на тесто. После си изрязвам кръгчета и едно по едно ги слепваш като оформяш роза.

goldenova
14.02.2006, 23:39
Розите са от бонбони маршмелоу, бях давала рецептата тук някъде, но пак ще я напиша- 200 гр маршмелоу се полива с 2-3 капки лимонов сок, поставя се за 20 сек в микровълновата и се измесва със ситна пудра захар на тесто. После си изрязвам кръгчета и едно по едно ги слепваш като оформяш роза.

Djemma, има ли някъде във форума как се моделират розите. Много са красиви и искам да пробвам да ли ще се справя. А ти колко време преди деня ги приготвяш за тортата?

Djemma
15.02.2006, 00:11
В сайта няма май картинки, утре ще потърся и ще сложа. А колко по-рано- ами една-две седмици, абе и няколко дена са достатъчни, въпросът е да изсъхнат.

goldenova
15.02.2006, 02:33
В сайта няма май картинки, утре ще потърся и ще сложа. А колко по-рано- ами една-две седмици, абе и няколко дена са достатъчни, въпросът е да изсъхнат.

Благодаря! Ще чакам.

Puh
15.02.2006, 13:19
[quote=Djemma]В сайта няма май картинки, утре ще потърся и ще сложа.

Здравейте, отдавна Ви чета и сега мисля, че мога д помогна с линк към розичките - http://www.good-cook.ru/tort/tort_065.shtml

Надявам се да помогне!

П.С. И благодаря за страхотните идеи и рецепти :!: :clap:

Зори
15.02.2006, 14:36
Ето и в тази тема има изработка на розичка, както и на някои други цветенца и фигурки :

http://www.good-cook.ru/forum/index.php?showtopic=1193

Аз пък искам да използвам момента и да попитам тази мастика от маршмелоу (нали така се пишеше) след приготвяне колко време може да се съхранява в хладилника. Направих я онзи ден, като мислех да си приготвя фигурки за торта, но миксерът ми вчера се счупи и докато купим нов да не и мине годността :?:
Съхранявам я в добре затворен плик в хладилника.

Скарлет
15.02.2006, 14:57
Четох някъде из руските форуми,че ако е във фризер,може да се съхранява цял месец. :yes:

Djemma
15.02.2006, 16:21
Да,съхранява се във фризер.Но ако ти трябва за фигурки, няма нужда да я съхраняваш, приготвяш си фигурките и ги изсушаваш, могат да стоят така години.Не трябва да са приготвени прясно,нужно е да изсъхнат.

Зори
15.02.2006, 17:53
Благодаря момичета, почвам фигурките .

goldenova
16.02.2006, 02:50
Благодаря ви и аз момичета. Сега оставя и да се впусна в творение.

Djemma
16.02.2006, 15:08
Купих си сладоледмашина от ТСМ и я пробвах с този сладолед. Много е вкусен.

Шоколадов сладолед

2 чаши течна сметана 35 %
4 жълтъка
1 непълна чаша захар
ванилия
настърган шоколад

Жълтъците се разбиват със захарта. Сметаната се загрява със шоколада и гореща се влива в жълтъците, слага се на котлона и се вари до сгъстяване на водна баня.Охлажда се много добре, който има машина се изсипва в машината, който не- слага в камерата и на всеки 45 мин разбърква , за да станат фини кристалчета.След 4 часа е готов.

sladka hapka
16.02.2006, 15:33
Джема, откъде ти се взема тая енергия, бе човек!

Само едно нещо ми кажи. Кой ги изяжда всичките тия работи? Аз ако живеех у вас, сигурно щях да съм като слон :D

Биби
16.02.2006, 18:40
Биби, ето рецептата:

160 гр смлени бисквити се смесват с 60 гр масло, 160 гр пудра захар, 60 гр смлени орехи, 1 с.л какао, 2 с.л пр. мляко,1 с.л ром, 1 ч.л нес кафе( разтворено във вода)
Крем:
150 гр пудра захар,,150 гр масло,1 жълтък,4 с.л ром. Във специална формичка се наръсва пудра захар, слага се от тестото, с дървена пръчица се прави дупка в средата и се пълни с крем, слага се капаче от кръгли бисквити, маслени, обръща се и се изважда от формичката.

Мерси многоооо
:flower: :flower: :flower:

Djemma
19.02.2006, 21:15
Отдавна не съм писала в тази тема,ама нямах много време за кулинарни подвизи. Понеже другата събота имам рожден ден и си харесах една торта с ликьор Бейлиз, а няма да си купя такъв само заради тортата, а и отдавна имам рецепта за домашен Бейлиз и все се каня да я изпробвам, та реших, че днес е момента.
Авторът на рецептата твърди, че я има от хора, които промишлено произвеждат Бейлиз и , че само специалист може да отличи истинския от този. С дозата, коато ще напиша- се напълни бутилката, та на снимката ще видите, че вече го дегустирахме с мъжа ми със следобедното кафе. :D Дори аз си позволих две глътки- нали трябва да знам дали е сполучлива рецептата. :D Супер е, но аз сложих пълни лъчицки кафе и малко повече докарва на кафе от оригиналния, но следващия път ще сложа равни лъжички.И ще кажа, на мои познати, които имат заведение да ми запазят една празна бутилка от оригинален Бейлиз, та да го наливам там, да е пълна заблудата. :D А иначе е супер, особено както обичам такъв род-кафени ликьори.
И така рецептата:
Смесват се в блендер 1 кутия кондензирано сладко мляко, (400 гр), 400 мл концентрирано мляко ( аз използвах течна сметана),300 мл уиски (чудесно става и с водка, аз сложих именно това), съвсем малко канела,ванилия, 2 ч.л нес кафе, разбит на пяна 1 белтък.Веднага като се консумира има силно изразен вкус на спирт, авторката пише , че става идеален като престои една нощ.

Reni
19.02.2006, 21:20
A би ли споделила с нас рецептата. Особено с мен :lady: Аз не съм много по пиенето, но виж на Бейлиз съм голям поклонник.

Djemma
19.02.2006, 21:24
Ren, написах я в предния пост, изпратих картинката, а забравих рецептата, докато я добавях ти си ми писала, така, че погледни по-горе- там е рецептата.

Reni
19.02.2006, 21:26
А да :!: Сега вече я има. Мерси мнооооооооооого :!:

lubopitko
19.02.2006, 22:00
Аз пък имам един блондински въпрос: какво ще реце кондензирано мляко? :? Не е като пастьоризираното, нали? :-|

Steny
19.02.2006, 22:58
Хиляди благодарности за тази рецепта!:clap:
И аз като Reni не съм по пиенето, но обожавам Бейлис-а. Вече няколко пъти съм си правила подарък бутилка Бейлис. Сега обаче ще се пробвам да си направя домашен и разбира се ще го поднасям в оригиналната бутилка. :D
Още веднъж БЛАГОДАРЯ Djemma!

Djemma
19.02.2006, 23:52
Кондензираното мляко не е като пастьоризираното. Пастьоризираното е само подложено на термична стерилизация до 80 гр и си е течно, неподсладено. А кондензираното е варено със захар, така че в крайна сметка е гъсто като крем и много сладко. Продава се в метални кутии. При нас ( в Балчик имам предвид) има 2 вида- руско, на което пише сгущенное молоко- няма начин да се сбърка, етикетът е син и немско- Duch lady с една жена на етикета, ако не се лъжа, носеща мляко-то бива 2 вида подсладено и не подсладено. Комбинацията от двете ти дава първите две съставки от рецептата.
Руското е на щанда с млеката при нас, а другото на щанда с кафе, какао, сухо мляко. Търси по тези щандове.

Djemma
20.02.2006, 00:00
Момичета сега видях, че natalyna е пуснала също рецепта за Бейлис в БГ Мамма, както и още няколко ликьора, вижте и нейния вариант, може да ви хареса повече:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=76687.0

qni
20.02.2006, 23:26
Джемма ,каня се от доста време да те питам за рецепта на козунак Панетоне ,който го предлагат по магазините за Великден?Знам ,че има доста време до Великден :D , но ми се ще да я изпробвам .

Скарлет
21.02.2006, 08:40
Не съм Джема,но Панетонето е тук: [:]
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=544&postdays=0&postorder=asc&start=50

qni
21.02.2006, 09:26
Скарлет....познах те... :) ... този го правих, но той е коледен ,а аз търся Великденски Панетоне
да става на конци ...а сега де... :D

Скарлет
21.02.2006, 10:13
Ей тук,Джема е правила едно Панетоне
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=957&postdays=0&postorder=asc&start=60

А,някъде,но не помня къде,беше дала една закваска за Панетоне,която се прави с ябълков сок и ти трябват поне 3-4 дни за да направиш козунака.
Ако наистина искаш от този дето се дели на конци,ще те посъветвам да си купиш готов,защото в домашни условия трудно се постига,особено ако се захващаш да правиш козунак за първи път. :yes: Личен опит.... :yes: :D :D :D :D

qni
21.02.2006, 12:46
А бе и аз така знам ,че домашните козунаци са много капризни ама да си попитам да не би да има някой лесен начин :D :D :D

Djemma
21.02.2006, 14:46
qni,доколкото си спомням ти имаш хлебопекарна- е тогава нямаш грижи.По идеално тесто едва ли ще постигнеш ръчно. Сега съм на работа,затова довечера ще ти пиша по-подробно.

qni
21.02.2006, 14:51
Точно заради хлебопекарната питам...притиснали са ме :( да направя козунак ама на" конци" да бил :D ...Така че Джема ако мажеш помагай с рецепти и съвети :rezando:

Djemma
21.02.2006, 14:54
Почакай до довечера, че тук нямам рецептите и не ги знам на изуст. :D

qni
21.02.2006, 16:57
Djemma не се притеснявай ,все още удържам положението ... :D :D :D

Djemma
22.02.2006, 18:40
Ох, извинявам се за забавянето. Снощи докато се натуткам стана време за фигурното пързаляне, и затова днес отговарям.

Панетоне нато купеното трудно ще направиш. То се прави със закваска, без изобщо никаква мая. Освен това с подобрители, а и в Италия имат различни видове брашма, а у нас-едно за всичко. Избор никакъв.Виж това :
http://web.need.bg/hellashem/tmp_custom1_1.html
Ако някой има желание да им пишем и да видим какви са разфасовките може да си разделим една , та по Великден да си опечем козунак с италиански вкус. :D
Но козунак на конци е от лесно по-лесно да се направи.Машината като го омеси няма начин да не стане на конци, после допълнително завиваш и фитилите на плитката и става супер !
Искаш ли рецепта за козунака или имаш?

qni
22.02.2006, 18:44
Нямам рецепта ,разчитам на теб :idea:

Djemma
22.02.2006, 18:59
Козунак

10 гр мая (суха)
125 мл прясно мляко (топличко)
100 гр масло (половината олио, половината разтопено краве масло)
500 гр брашно (зависи много какво ти е брашното)
щипка сол
3 яйца
125-150 гр захар
настъргана лимонова кора
стафиди
бадеми
ванилия
ром

Приготовление
Слагам в машината първо прясното мляко, след това олиото и разтопеното краве масло, яйцата, брашното, захарта, солта и маята.
Оставям го да се меси и втасва (ползвам програма ТЕСТО)
След като свърши програмата го изваждам, прибавам настърганата лимонова кора, оформям го и го слагам на топло още веднъж да втаса. Преди да го сложа да се пече го намазвам с жълтък, поръсвам със захар и забождам стафиди и бадеми.
Ако искаш голяма доза, удвои продуктите.

Това са думи на автора. Аз го правя така:
Като втаса тестото в машината го разделям на 3 всеки къс разточвам на фитил, слагам стафиди и лимонова кора и го навивам на руло, усуквам го с двете ръце в обратни посоки, за да се пресуче хубаво. Сплитам на плитка и оставям да втаса, намазвам с яйце, ръся със захар, сусам , мак или каквото искаш, бучвам бадемчета и го пека на 180 гр
При стафидите може да се сложи и локум. Пробвай го преди Великден с малка доза, за да се убедиш в рецептата дали е сполучлива.

Скарлет
22.02.2006, 19:01
Джема,ако цената не е някоя баснословна сума и аз съм навита да си разделим от техните брашна,подобрители и т.н.....Но незнам нито английски,нито италиански,трябва някой разбиращ да пише,да не се изложим.... :oops: :idea:

Djemma
22.02.2006, 19:07
Не, те са с български адрес, вече отправих запитване в какви разфасовки са бадемовата паста за покриване на тори и моделиране на фигури и сместа за домашно панетоне и колко струват. Ще чакам да отговорят.

qni
22.02.2006, 20:44
Джемма ,благодаря ще го изпробвам задължително . :yes:

natalyna
22.02.2006, 21:25
Здравейте,

Djemma, извинявам се, че се намесвам в твойта тема, но искам да ви кажа за моя опит с козунаците. Вече правих 3 и 3-те пъти станаха чудесни! Но каква ми беше мисълта - тук се използва едно малко по-едро смляно брашно, чехите му казват полухрубо(има и хрубо). Всички сладкиши с него стават по-надъхани. Проверете дали няма в Метро, мисля че сестра ми ми беше казвала, че е виждала. Другата тайна е, че се слагат само жълтъци - не целите яйца.
Аз взех рецептата от един чешки сайт, но я консултирах с бабата на мъжа ми, която поне един път месечно прави козунаци, но на око и затова не можеше да ми даде точна рецепта. Ако ви интересува, ще я пратя заедно със снимки и обяснения.

qni
22.02.2006, 21:51
natalyna,разбира се ,че ни интересува ...пращай снимки ,обяснения и ...

natalyna
22.02.2006, 22:46
Само Djemma да не се разсърди, че и наводнявам хубавата темичка! :flower: :heart: Или е по-добре да пусна отделна тема, м?
:?

Скарлет
23.02.2006, 09:18
Наталинче,можеш да си пуснеш и отделна тема,а дори да кръстиш козунака на твоята баба,нали тя му е майсторката.... [:] Незнам за кой път го пиша,да са ни живи и здрави бабите,като енциклопедии са... :yes:

didik
25.02.2006, 03:50
Въпрос за зеленчуковата торта: в рецептата е написано ,че се използва форма за торта ,в която се настъргват и подреждат всички изброени продукти.Моята форма е немска,28см/диаметъра и от тези количества продукти ,за да получа такава височина на тортата и такава дебелина на отделните слоеве,както е показано на снимката,трябва да си подготвя всички изброени продукти умножени по 10.Джемма,с удоволсвие правя неща по твоите рецепти,но този път нещо не се получи,просто за мен тези количества продукти ,които си посочила са само за едно резенче от тортата.Кажи къде съм сгрешила?Иначе вкусът е страхотен(аз сложих 200гр майонеза и 200гр цедено мляко да стане по-лека),но исках да шашна публиката и с визия :?

Djemma
25.02.2006, 12:33
:( Съжалявам наистина, не съм написала, че е за малка тортичка дозата. Аз имам една форма с диаметър около 15 см, та в нея правих. Но рецептата не е моя авторска, просто я цитирах, а аз я правих на око, според формата. Само за сладкиши и тестени изделия спазвам точно грамажи, салати , предястия и ястия правя на око. Съжалявам още веднъж, но все пак щом ти е такава огромна формата би трябввало да прецениш, че са малко продуктите. 28 см е много голяма форма. :?

Vancheto
26.02.2006, 11:15
Не, те са с български адрес, вече отправих запитване в какви разфасовки са бадемовата паста за покриване на тори и моделиране на фигури и сместа за домашно панетоне и колко струват. Ще чакам да отговорят.
Момичета, ще може ли и аз да се включа ?Ако няма проблем, ще искам от тази бадемова паста.Каквото и да решите - няма проблем( но ще се надявам тайничко).
:wink:

Djemma
26.02.2006, 13:56
Ами никой не ми е отговорил още на запитването за съжаление. :(

Vancheto
26.02.2006, 16:01
Не се притеснявай аз съм търпелива. :yes:

Djemma
26.02.2006, 22:54
Ето най-после снимковия материал от рождения ми ден:

Салата Тиффани

Реди се на пластове в следната последователност:
-запържено пилешко филе, нарязано на ситно
-майонеза
-поръсва се със смени бадеми
-настъргани варени яйца
-майонеза
-бадеми
-настърган кашкавал
-майонеза
-бадеми
Пластовете се повтарят,като последния пласт е разрязани на половина зелени гроздови зърна,наредени с разреза на долу. Ако няма грозде може да се замени с киви.

Djemma
26.02.2006, 22:59
Салата "Любовница"

Реди се на пластове:
-настъргани моркови с чесън,сол и смлени орехи
-майонеза
-настърган кашкавал с чесън
-майонеза
-настъргано варено червено цвекло,сол, чесън и смлени орехи
-майонеза
За украса- магданоз, аз обаче сложих зърна от нар.

Djemma
26.02.2006, 23:02
Топчета от крема сирене

300 гр крема сирене
1/2 червена пиперка ситно нарязана
зален лук
200 гр ананас от компот

Обърква се сместа и се оформят топчета, които се овалват във смлени орехи.Аз половината от тях овалях в червен пипер.

Djemma
26.02.2006, 23:04
Зеленчуковата торта вече я знаете, няма да пиша рецептата,за да не се повтарям. :D

Dayli
26.02.2006, 23:06
Джема,с тези вкусотии по това време ще ни побъркаш :evil: .Страшна си,как ти идват на ум такива красоти!Много харесах тортата айриш крийм,дали ще ни пуснеш рецептата :idea:

Djemma
26.02.2006, 23:09
Морковена салата

Смесвах продуктите на око:
варени макарони дребни или кус-кус, варени яйца, настъргани моркови, чесън,майонеза, заквасена сметана

Djemma
26.02.2006, 23:15
Тарталетки със салата Калифорния

Тесто:
1 1/2 чаши брашно
1/4ч.л. сол
1/4стак.(30г) настърган кашкавал
100г масло
1 яйце
1с.л. студена вода

Смес:
В комбайна се смилат за няколко минути следните продукти:
варени пилешки гърди
1/2 ч орехи
1/4 с.л копър
1 скилидка чесън
1 с. л кетчуп
2 с.л майонеза

Djemma
26.02.2006, 23:18
Картофено пюре и кавърна кебап :D

Djemma
26.02.2006, 23:24
Кюфтенца и калкан пържен. :lady:

Djemma
26.02.2006, 23:29
Чеснови хлебчета.

Djemma
26.02.2006, 23:32
:D Общ вид на масата.

Djemma
26.02.2006, 23:42
:D Стигнахме и до тортата.

Айриш крим

Блат:
6 яица, 1/2 ч. захар, 75 гр. шоколад, 2/3 ч брашно, 1/2 ч нишесте, 1 ч.л. бакпулвер,ванилия, 2 с.л. ликер Айриш или Бейлис
Разбиват се яйцата със захарта, прибавя се брашното, нишестето и бакпулвера, разтопения шоколад с ликьора.Пече се 35 мин при 180 гр.

Мус:
4 яйца, 1/3 ч. захар, 300 гр шоколад, 1/2 ч. ликер Айриш или Бейлис, 1,5ч готварска сметана, 1 пакет желатин.
Шоколада се разтапя със сметаната.Изстудява се. Разбиват се яйцата и захарта, прибавя се шоколада,и рзатопения в ликьора желатин.
Блатът се разрязва на 3 части, сиропира се със захарен сироп + ликьор Айриш или Бейлис.Мажат се с мус.Украсява се по желание.

sladka hapka
26.02.2006, 23:44
Не, те са с български адрес, вече отправих запитване в какви разфасовки са бадемовата паста за покриване на тори и моделиране на фигури и сместа за домашно панетоне и колко струват. Ще чакам да отговорят.
Джемма, сигурно си видяла за разфасовките - дадени са на друга страница.

MARO I
Бадемова паста
Опаковка в картотена кутия от 6 кг


MARO COMPLETO
Бадемова паста за производство на традиционни изделия от марципан.
Кофа от 12 кг


AMANDEL
Готова за употреба бадемова паста
Кофа от 6 кг

Само ценит еги няма. Ама за тези количества, сигурно ще е нещо доста солено. Иначе и аз съм навита на пастата за покриване. А защо не и за моделиране. :? Пиши като ти кажат цените.

Vancheto
26.02.2006, 23:45
Направо нямам думи!Браво на теб! :clap:
Може да си разделим пастата за покриване и моделиране ,само да не е много скъпо...

Dayli
26.02.2006, 23:50
:clap: :clap: :clap: няма да кажа нищо,освен-браво,страхотно :yes:

Djemma
27.02.2006, 00:02
А това са цветята ми. Много са красиви. :D

Скарлет
27.02.2006, 08:09
Невероятни вкуситии!Браво на теб,Джема!Златни ръце имаш!http://sm.smilik.ru/1115593682.gifhttp://sm.smilik.ru/1127989806.gifhttp://sm.smilik.ru/1127989807.gif

natalyna
27.02.2006, 10:51
Djemma, направо ни скри шапките! Човече - трябва да си отвориш ресторант - всичко иглежда много вкусно и съм сигурна, че независимо от количествата, всичко се е изяло до шушка ! :D

Върха си! :clap: :thumbup:

man4e
27.02.2006, 11:25
:clap: Джема, страхотно! Винаги като ти гледам нещата се вдъхновявам да кулинарствам и от това най-много са доволни в къщи, че напоследък малко се бях омързеливила. Аз обаче ще трябва да минавам на диета. Купона сигурно е бил на ниво.

pep-4o
27.02.2006, 11:46
Поздравления за прекрасните кулинарни изкушения, Джема :!: Замисли се за ресторантчe, клиентите дори и да не са гладни ще влизат само заради красиво приготвените вкусотии :thumbup:

qni
27.02.2006, 12:56
Джемма невероятна си ....кулинарните ти идеи са ефектни и предизвикателни,а изпълненито както винаги е на ниво... :clap: :clap: :clap:

anna77
27.02.2006, 15:04
Джема, направо си невероятна!

Аз обаче съм си гола вода :cry: ! Реших да направя вкъщи тортата "Наполеон" по твоята рецепта! По принцип имам проблеми със замесването на тестото (като прочета "брашно до получаване на хомогенна смес" или нещо от сорта и опеченото става за "утрепване на хора" :( ). Последния път като майсторих питка за коледа беше станала подходяща за запълване на дупки в зидове (твърда, твърда, та няма накъде повече :( ).
Разбих всичко, сложих и брашно, за да не ми лепне тестото по ръцете, изпекох корите (които при мен станаха само пет, вместо 15), направих крема, залях корите и всичко беше идеално до .... в момента, в който не отразях парче от тортата на мъжа ми да я пробваме. Неговият коментар беше:
"Няма страшно, миличко, до края на другия месец може и да омекнат корите!" :cry: :cry: :cry:

Затова миличка Джема, ти писах, че ще си купя машината за месене на тесто! Този кошмар повече не се издържа! :( :( :(
Просто не мога да меся и това си е! Мъжът ми за сметка на това като омеси хляб или нещо друго със сина се скъсваме да ядем! Казала съм му, че без работа няма да остане - той за хлебар е идеален!

За сметка на това, обаче, Джемче, един твой кекс се изяде за няма и половин час! А бебешока с кисело мляко закусва цели две сутрини и се облизваше даже! :)

Скарлет
27.02.2006, 15:18
Ани,мисля,че проблема не е в месенето,а в това,че корите са били дебели.За да станат този брой кори,те трябва да се разточват на много тънко. :yes:

Djemma
27.02.2006, 15:52
Да, съгласна съм със Скарлет. Корите самного тънки, като са топли са меки, после се втвърдяват-омекват след 12 часа най-малко и кремът да нее много гъст, а по-течен, за да попият корите влагата от него. А за машината за хляб е вярно- откакто я имам ми отива брашно винаги, колкото пише в рецептата, а като меся на ръка, никога не ми стига- все лепне тестото и добавям още. За питката не се отчайвай, продължавай с опитите. Моят първи козунак беше нещо подобно. но не защото сложих повече брашно, а повече захар, за да е по-сладък. Амам съм се поуляла малко, та чак попречи на втасването.Но аз не се отчаях, веднага замесих друга доза. На следвашата година , че и до днес, твърдо бях убедена, че у нас купен козунак няма да има. И е така- като донесе някой купен козунак-така си изсъхва, никой не го иска. :D Важното е постоянство

anna77
27.02.2006, 17:19
Корите бях ги разточила толкова тънки, че едвам ги прехвърлях от масата в тавата :D
А крема наистина стана леко течен! Изобщо всичко си беше наред.
Но корите така и не омекнаха! :cry:

Момичета, не се коркайте! Въпросът е не до рецептата, а до майсторката дето за нищо не става! :(
Май е по-добре да ходя на ясла - там поне ще си ме хранят! :baby: :gipsy:

:D :D :D

Скарлет
27.02.2006, 18:16
Аааааа,Ани,ще ти се карам!!!!Такива думи да не прочитам повече,това показва,че си се отчаяла,а това не е хубаво.Да знаеш ние двете с майка ми,навремето колко тесто сме хвърлили на боклука....... :oops: Замесваме,не става,хайде на боклука,наново се замесва и така....докато се научим,но никога не сме се отчаяли.Напротив,трябва да си кажеш,че следващия път ще стане,няма нещо,на което човек да не може да се научи,така,че давай смело. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ще си избираш повече рецепти с месене,да видиш как ще се научиш набързо. :yes: :yes: :yes: :yes:

qni
27.02.2006, 19:11
Напълно съм сагласна със Скарлет...никакво отказване...аз малко ли хлябове изхвърлих докато улуча дозата за хлебопечката ,но за миг не съм си помислила да се откажа ...така ,че Анна77 продължаваш с опитите до последно :yes:

sladka hapka
28.02.2006, 00:02
Аз пък нищо не хвърлям. Пени се, не пени - ще го ядат! (както е приказката). От един месец боря една рецепта за козуначени кифли - чак ме е срам да го призная...накрая мъжете ме помолиха да им дам малко почивка, че им омръзнало да си трошат зъбите с моите опити. Ама сега чакаме гости за празника - освен да замеся пак две дози :D

qni
28.02.2006, 22:01
sladka hapka,не че ги изхвърлих напълно .... доста кори се изядоха в къщи по край моите опити докъто издокарам :D :D :D качествен продукт :D

Djemma
02.03.2006, 15:47
Днес малкия ми син става на 6 г. Ето каква торта му направих.

Djemma
02.03.2006, 15:48
:D

Dayli
02.03.2006, 16:00
Невероятна,как я измисли :) Много е интересна,ти си неизчерпаема :thumbup:

Скарлет
02.03.2006, 16:02
Джема,да ти е жив и здрав рожденника!Много да ви радва!
http://www.wallpaper.f-1.ru/ollenkka/anime/sweet/image/sw21.gif

Скарлет
02.03.2006, 16:03
А,тортата е много хубава,поздрави и за майсторката!
http://www.wallpaper.f-1.ru/ollenkka/anime/blest/image/blest2.gif

Djemma
02.03.2006, 16:04
Благодаря, дано наистина да ни радва. Но най-важното е да е жив и здрав.

pep-4o
02.03.2006, 16:12
:hello:
Много е хубава, Джемма :!:
Поздравления! Да ти е жив и здрав рожденника! Вие добре сте се наредили-на седмица - по рожденник :D

http://kartichki-bg.com/data/thumbnails/1/bd1.jpg

btw Аз преди малко питах в друга тема за теб - изгуби се бе, момиче :lady:

michel
02.03.2006, 16:18
Да ти е живо и здраво момченцето Djemma и много, много да ви радва!

qni
02.03.2006, 16:25
Честит рожден ден на малкия !Много здраве ,весело и безгрижно детство !!!

Vancheto
02.03.2006, 16:26
Браво!И да е жив и здрав рожденника!

Djemma
02.03.2006, 17:23
Ами термина ми беше един ден след моя рожден ден, ама закъсня. Та се подредихме на седмица по рожденик иначе щеше да е на ден по рожденик. :D

Благодаря на всички за пожеланията.Той е още на детска градина и не е видял тортата, акам с нетърпение да го взема да видя реакцията. :D

Djemma
02.03.2006, 17:28
А това е тортата за градината нали не дават домашни, поръчахме с батман. И самия рожденик- в градината, сутринта беше тържеството.

anna77
02.03.2006, 17:48
ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ РОЖДЕНИКА! ДА ВИ СЛУША И ДА Е НЕПРЕКЪСНАТО УСМИХНАТ! ЖЕЛАЯ МУ ОТ СЪРЦЕ БЕЗГРИЖНО И БЕЗОБЛАЧНО ДЕТСТВО !

natalyna
02.03.2006, 18:31
Честит рожден ден на Дани!

http://animace.org/disney/G120235.gif
Мила Джемма, честито и на теб рожденник, пожелаваме му да расте добро и послушно дете и винаги да радва мама, татко и батко!

ПС. Тортата е убиец :)

Зори
02.03.2006, 20:07
Djemma, честит ти рожденик! Да ти е жив и здрав,пожелавам му весели игри и щастливо детство :!:

Тортата е страхотна, ти си вълшебница! Много оригинална, представям си как си го зарадвала.

Весел празник!

goldenova
04.03.2006, 02:27
Djemma, честит ти рожденик!
Да е жив и здрав и много радост на мама и тати да дарява.

Тортата която си направила е страхотна, а и другата е ефектна. Поздрави.

И на мен ми предстои торта за моя син да правя тази седмица и, ако не се изложа ще се похваля.

Stahl
04.03.2006, 21:21
Ягодова торта за Свети Валентин

Блат 5 чйца, 1 ч.ч захар, 1 1/2 ч.ч брашно, 1 бакпулвер

Блатът се изпича във форма на сърце. Разрязва се на две. Сиропира се с компот от ягоди, маже се с крем от разбита сметана с розова боя, нареждат се ягодите от компота.Слага се втория блат,сиропира се, маже се с крем отвсякъде, украсява се по желание.
Аз използвах суха сметана на д-р Йоткер, разбих я с прясно мляко.

Djemma, реших да се пробвам да направя тази торта (това ще бъде първата торта която правя), затова искам да те попитам ... На колко градуса се пече блата и за колко минути?

Djemma
04.03.2006, 23:05
Аз пека на 180-200 гр. Но все пак зависи и от фурната.Колко минути ми е трудно да кажа, като се надигне и покафенее отгоре пробвам с дървен шиш, ако излезе сух е готов блата, ако е влажна го допичам,ако отгоре е много кафяв,а клечката е влажна, покривам с фолио и допичам.

Djemma
05.03.2006, 15:55
Днес е сирни заговезни. Нали се иска прошка, та да поискам и аз от вас, ако някого съм ободола или нещо не е било както трябва простете.
На трапезата днес ще сложа това:

Салата с ролца от раци

В равни количества смесих царевица, ролца от раци и яйца, обърках с майонеза.

Djemma
05.03.2006, 15:57
Баница с домашно точени кори

1000 гр брашно тип 500
350 гр сирене краве
200 мл олио
50 гр масло
5 бр. яйца
1 ч.л. сол

Приготовление
1.От брашното, солта и 300 мл хладка вода се замесва средно меко тесто, което се оформя на топчета и се оставя,покрито с кърпа, на топло за 20 мин
2.От топчетата се разточват тънки кори, които се ръсят с мазнина и плънка от яйца и сирене
3.Първата кора се навива на руло и след това на охлюв, слага се в средата на тавата
4.Около нея се навиват и останалите кори, направени по същия начин
5.Баницата се наръсва с масло и се пече в силна фурна (на 200 градуса).

Djemma
05.03.2006, 15:57
А това е процесът на точене на корите :D

Djemma
05.03.2006, 16:06
Хляб с бира

1 чаша бира
1/2 чаша топла вода
2 с.л. олио
2 с.л. равни захар
2,5 чаши пшенично брашно
1 чаша ръжено брашно
1 с.л. царевично нишесте
1,5 ч.л. сол
1 пак суха мая

Месих го в автомата за хляб, но го пекох във фурната.

Djemma
05.03.2006, 16:07
Сега ме чакат и съвсем пресни карагьози, за довечера за скарата ще са. :D

А за десерт ,естествено- бяла халва.

lubopitko
05.03.2006, 16:27
Джемма, започвам сериозно да се притеснявам за твоето семейство!!! С тези вкусотии май рано или късно ще си имат проблеми с килограмите... :? :D

Djemma
05.03.2006, 16:31
Абе да ти кажа честно, те са махнати, не ядат много. каквото остане гледаме си две кученца. А и на долния етаж са мама и татко, та например половината баница отиде при тях. Иначе ще хвърлям доста. А много ми се правят разни неща понякога. :D

lubopitko
05.03.2006, 16:44
На мен като ми дойде музата да правя разни неща, майка ми и сестра ми започват да роптаят: "Пак ли ще правиш нещо... Ще трябва да го ядем... Ще напълнеем... Ще трябва да сме на диета после..."
Сякаш ги карам да ядат разни гадости. :D :?

Djemma
05.03.2006, 17:22
:D

Скарлет
05.03.2006, 17:26
Джема,както винаги правиш страхотни вкусотии.Много обичам морски гадини и ще направя салатата с ролцата от раци.http://bluesmilies.celeonet.fr/kaos/cuisine/3.gif

pep-4o
06.03.2006, 12:13
Аз лично си "заплювам" рецептата за салата с рулца от раци за довечера :!:
Миналото лято реших да си купя рулца и след дълго издирване направих по една рецепта, но беше с повече разновидности като материали, та ми се видя доста претрупана като вкус.

Djemma
06.03.2006, 16:21
:D У нас аз и големият ми син сме любителите на комбинацията ролца от раци, царевица+.... Малкият дори не поглежда такъв род салати, а мъжо- се понамръщва на царевицата. Абе всеки с номера си, а някои -с пълна програма. :D

pep-4o
07.03.2006, 16:46
Да дам отчет за салата с яйца и рулца от раци:

http://www.gifpark.ru/Gifs/PEOPLE/W/29.gif http://www.gifpark.ru/Gifs/EATING/foo-salad_toss.gif и току-що си я обядвах, защото у нас пак не искат "бъркочи"http://www.gifpark.ru/Gifs/SMILES/2/36_2_18.gif

Djemma
07.03.2006, 17:10
Леле, ама много големи капризи имаш в къщи. Те и моите подбират, ама чак пък толкова... :no:
Ох, мен ако ме оставят, мога да изям цялата салата самичка. Много я обичам, особено мексиканска- която е същата + шунка, кашкавал, зелен лук и черен пипер.Ох, след няколко месеца ще си направя специално за мен , да се наям като хората. :D

pep-4o
07.03.2006, 19:13
в моя защита мога да кажа, че някои предпочитат нещата натурални - примерно - мусаката - може да бъде печени кюфтета с картофена салата или пюре и яйца - това всичко поотделно, такива бъркочи http://www.gifpark.ru/Gifs/SMILES/2/36_2_16.gif
И аз обикновено експериментирам като ще имаме гости (добре, че е често) или като наближи петък (събота-на село-мама, тати)
Но и не насилвам никого, щото (май писах някъде) като бях малка бях страшно злояда и ме тъпчеха насила. Та се зарекох, че някой ден, като имам деца, няма да ги карам да ядат това, което не искат (и се опитвам да си спазвам обещанието, още повече, че и на баща случиха) http://www.gifpark.ru/Gifs/SMILES/2/36_16_2.gif

Лидия
10.03.2006, 01:30
Браво!!! :)
Възхитена съм!!! :) Направо като гледмам и ми идва да хвана тенджирите!!!
Ей на тва му се вика мазухист-на диета съм,а от един час гледам такива вкусотиииииии. :cry:

Djemma
10.03.2006, 10:50
Лидия и аз съм така, не само, че ги гледам, ами ги и правя. Така да се каже двоен мазохист. :D

Лидия
11.03.2006, 10:00
Не ми казвай,че издържаш на изкушението.Честно-аз не бих могла!!! :oops:

Djemma
11.03.2006, 18:44
Е, вече започнах да си кусвам от тук от там. Само да не ми стане навик. :D

pep-4o
13.03.2006, 11:44
Джемма, До кога ще си на диета? И пълна ли?

Лидия
13.03.2006, 16:36
Аз вече не съм [:] :D Бая се тъпках тази събота и неделя-сега ще компенсирам с повечко фитнес.А иначе смятам да се възползвам от вкусотиите във форума за именния ден на сина ми.

Djemma
13.03.2006, 17:08
Pep-4o,вече започнах да включвам доста неща в яденето си, че чак се страхувам ,ч е много започнах да ям. Трябва да се огранича, докато е време.Не е пълна диетата, сега трябва да ограничавам найвече мазно, яйца, алкохол и бобови, но да ти кажа, аз от време на време си включвам царевица, която също не трябва уж да ям. Вчера ядох малко грах. А боб не мога да понасям, така,ч е той не ми е проблем. :D А и купени плодови сокове. Избирам си някои бебешки, без консерванти. Добре, че вече плодовете се включиха, че без тях много ми е кофти, а за сокове умирам. може би е и от силните антибиотици организмът иска нещо свежо и витаминозно.

abi1004
17.03.2006, 10:39
Момичета немога да намеря къде е рецептата за солена торта на Джема моля да поставите линк.
пргледах но явно съм пропуснала.

pep-4o
17.03.2006, 14:09
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=363&start=0
ето, аbi това е

Djemma
18.03.2006, 02:18
Момичета, захванали сме един голям ремонт в къщи и нямам никакво време за форума, а и не правя нищо интересно в кухнята. Вечер късно обаче влизам да попрегледам темите, ама съм твърде уморена да пиша. :cry:

pep-4o
18.03.2006, 11:46
:? Личи си, че те няма

bambina
19.03.2006, 10:10
Е спорна работа тогава и чакаме още кулинарни изненади след ремонта

Djemma
23.03.2006, 10:12
Как ми липсва форума.Надявам се преди Великден да сме готови с целия ремонт,та да се развихря в кухнята.Сега или сме на нещо сухо, или хапваме у мамини. :cry: Ипонеже ходим и на работа, става бавно. Не оставям мяйстори, докато не сме в къщи.

qni
23.03.2006, 10:19
Тъкмо сега ще си починеш малко от готвенето :yes: Какво ремонитрате ? Май беше споменала някъде за ремонт с цел разширение на кухнята ...за да се вихриш по нашироко :D :D :D

Steny
23.03.2006, 14:07
Джема успех в ремонта. :thumbup:
Напълно те разбирам - миналата година правихме голям ремонт през юни, а междувременно и на работа ходихме, и ние майсторите не оставяхме сами. Но си струва след това като се насладиш на новичкото у дома. Е дано да му се радвате за Великден

tanq
23.03.2006, 20:59
:hello: Това с ремонта е просто необхоимо зло.Но като се има в предвид какви шедьоври сътворяваше Джема досега,представете си какво ще е отсега нататък.Желая ти от сърце скорошно и успешно привършване на въпросния ремонт.

Djemma
25.03.2006, 17:35
Благодаря на всички. За сега е готов само хола. qni, май до кухнята изобщо няма да стигнем и ще си остане така. В момента това е единствената стая, която е подредена и не е разхвърляна. :D Всички други са- тук кашон, там чувал. Ужас. :( Е В хола остана да закача гоблените и ще го снимам. А правим всъщност следното: Тъй като детската беше найголямата стая, а хола малък, то сега ги разменяме- детската става хол, холът става детска. В коридора само боядисахме и смених пътеката. Сега започваме да правим изолация на детската , ще я боядисвам в светлосиньо и смених мебелите, днес си взехме детското обзавеждане. Досега спаха на двуетажно легло,сега мебелите са с две отделни легла, комбинация синьо и натурално (демек дървено). В спалнята също ще правим изолация , ще сменям тапетите, ще разместим мебелите и сменям покривката и пердето. Досега беше в бананово, сега ще стане в розово. :D Ама много бавно става всичко. :(
Колкото до яденето - днес ядохме на обяд кренвирши и картофи на пара. Бутнах всичко в пароварката и докато си вършех работата обадът беше готов. Ей такива неща сега ядем, щото нямам време. За кухнята няма да останат средства май да я разширим, така, че ще почака. Айде, чакайте снимки от готовите стаи. :D

Ето тук показвам хола, още не съвсем нареден:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=85819.120

А детското обзавеждане е тук, това е мострата, нашето не е сглобено още.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=86472.40

qni
26.03.2006, 08:52
При мен не се отварят линковете, които си пуснала или може би трябва да имам регистрация в бг-мама?

Djemma
26.03.2006, 10:47
О, възможно е. Ето ги тук също снимките тогава:
http://show.7ya.ru/private.aspx?RubrID=124450
http://show.7ya.ru/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=1091953&ob=0

natalyna
26.03.2006, 13:17
Djemma, много хубаво и уютно изглежда, много ми харесва! Най-важното е да се чувствате вие добре! Жалко за кунята - сигурна съм, че за теб е най-неудобно, че няма да може да се разположиш по-нашироко! И моята мечта е голяма кухня, ама така е - нямаме нова къща и трябва да се разпростираме според вече построеното!

За готвенето - аз почети всеки ден съм така - вечер нещо бързо, защото едно, че съм вече много уморена, едно че още ме чака оправяне това онова, гладене, така че не остава време и сили!

Дано по-бързо свърши ремонта, че липсваш тук! :flower:

Djemma
26.03.2006, 13:50
То и ние така, от старо правим ново. Къщата е на родителите ми и преправяме това онова. Еднофамилна се води, на първия етаж хол, кухня и трапвзария, санитарен възел, а на втория детска и две спални. Тени дадоха втория етаж. Нив си правихме отделен вход, пристроявахме още 2 стаи и коридор, нямаше вода, прекарвахме вода, стаите са малки. Това беше преди 9 години,от тогава не сме правили нищо. Та сега малко да освежим и разнообразим обстановката, а кухнята, надявам се наесен да мога да я направя и нея. Ако не- догодина. :( Амавсичко е много скъпо,за нула време пръснахме 2300 лв .остават ни още към 2000 лв предвидени за ремонта, така,че със сигурност ще артиса кухнята засега.

Djemma
07.04.2006, 20:25
Ето отчитам се за уреда за понички. Опита беше само , за да изпробвам уреда. Използвах готова смес за бухтички, в която добавих захар и лимонова кора. Резултатът е далеч от истинските понички, печени са по-скоро като гевречета. Ще пробвам и с козуначено тесто и с рецептата на Дънкин донътс. Ще докладвам пак.

tanita
07.04.2006, 22:22
Джема а към уреда няма ли някоя рецепта, щото си мисля че може би за печени донати, рецептата ще е по-различна от пържените. Отдавна не съм яла донати, ама навремето в Дънкин донатс най-ми харесваха шоколадовите и според мен те не бяха пържени, а печени, тестото им според мен наподобава на кексово.
А ето тук изнамерих рецепти, виж там от номер 12 нататък има точно за печени.
http://fooddownunder.com/cgi-bin/search.cgi?q=doughnut

като гледам обаче печените донати са два вида, такива с мая и такива със сода или бакпулвер. Според мен за тази машина тестото трябва да е със сода или бакпулвер, като кексово, ето виж тук
http://www.baking911.com/quikbrds/doughnuts.htm

Djemma
08.04.2006, 14:50
Да, има рецепти в книжката, но нали знаете, че правим ремонт и нямам много време за засукани неща, а имах едно пакетче под ръка за бухти и направо ги разбих с вода , колкото да видя технологията на уреда. След прикл'чване на прословутия ремонт обезателно ще пробвам нещо друго.
За линковете много благодаря, но с английския не съм на ти, ще ползвам преводач. :D
А въпростана спалня- само тя остана- е до етап лепене на тапети след налепена изолация .След това започваме външна изолация, но това мен не ме засяга, вътренали ще е оправено, от вън да си работят колкото искат. :D

Djemma
16.04.2006, 20:27
Започваме вече подготоеката за Великден. С малкия ми син нарисувахме 5 кухи яйца под научното ръководство на natalyna,за което много и благодаря. Е,тази година ще се разминем с почетната грамота,ама за догодина ще се научим обещавам. :D

Djemma
16.04.2006, 20:31
Ето го и менюто, което съм си набелязала за Празника. На обяд ще сме у свекървини ми сигурно, но вечерта ще дойдат нашите кумци, та като кръстница да се представя добре:
Шоколадов заек
Италиански великденски венец с маслини
Зелена салата с яйца
Желирани яйца “Фаберже”
Шишчета от яре (имам си един уред за шишчета, та е време да го извадя от тавана)
Пресни картофи соте
Ориз с гъби или дроб сарма
Боядисани яйца
Пасха
Кексчета в яйчни черупки
Торта-яйце (силиконовата форма за нея очаквам да пристигне в сряда от Германия, за което пък благодаря на Milli от форума на BG Mamma)
Коломба (купена е от Метро)
Панетоне със закваска
Чешки козунак на natalyna
Козунак с какао и орехова плънка
Кулич

qni
16.04.2006, 21:17
Е, Джема ти най-после се появи...само не си мисли ,че това меню ще ни го изброиш ей тъй небрежно .. :D .и ще ни оставиш да се чудим кое какво е/поне аз де/...та ще очаквам с голям интерес да пуснеш рецептите

Djemma
16.04.2006, 21:22
Да,разбира се. Ей сега ще дам нагледен материал. :D

Djemma
16.04.2006, 21:33
Значи за шоколадовия заек ще изпробвам новата си форма,която бях показала.

Италианския венец е тук,първата рецепта Пасхальная коса:
http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=8779%3C/span%3E%3C/td%3E

Зелената салата е ясна, без коментар

Желираните яйца съм ги давала,но ако има нужда ще ги напиша пак:
приготвят се черупки като за кексчетата, но с по-малък отвор, колкото 5 ст, залива се с бульон, вкойто е разтворен желатин, до 1/3.Оставят се да желира,нареждат се нарязано на кубченца месо, царевица, магданоз, каквото ви хрумне, заливате с бульон до 2/3 и пак желирате. Накрая заливате до ръба с бульон и оставяте 1 нощ да желира. После се бели много лесно като варено яйце , а ефектът е поразителен. Ето ги миналогодишните ми яйца:
http://dnl.alp.ru/7ya-photo/641/1115462373641.jpg

Шишчетата не са нещо специално-месо, лук, гъбки, но ще ги правя в един уред специално за шишчета, въртят се като на грил

Картофите ги правя така: млади картофчета ги сварявам леко, след това ги запържвам в масло, посолявам и обърквам с копър

Дроб сърмата е ясна,гъбите с ориз също

Боядисаните яйца пък съвсем :D

Кулич е руски козунак, не се плете и е високи с белтъчна глазура, ето тук вижте:
http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=8996
На снимката до куличите е и пасхата,тя е от извара, масло, яйца, захар , стафиви и сушени плодове.

Кексчетата ги има тук във форума, ето и още един линк:
http://www.good-cook.ru/tort/tort_081.shtml

Тортата не съм решила още по коя рецепта

Коломбата е купена казах

Чешкия козунак е по рецептата на natalyna

Козунака с какао и орехова плънка също по нейната рецепта, но в едната плитка ще сложа какао,а в другата орехи, канела и захар.

И панетонето няма да е с мая , а със закваска . Рецептата за панетонето е тук:
http://www.kuking.ru/my/viewtopic.php?p=767420#767420
а закваската е такава:
ievito di pasta madre (НАТУРАЛЬНАЯ ЗАКВАСКА)
Приготовление
Делается так:
50 г сока (виноградного или яблочного) смешать со 150 граммами муки ОО хорошего качества (ну, желательно смолотой не год назад... свеженькой...), 50 г воды. Замесить шарик теста. Выложить тесто в маленькую мисочку, закрыть пластиковой пленкой и оставить в той же теплой комнате (в идеале должно быть 28 градусов тепла.. я поставила мисочку недалеко от батареи...) и оставить на 48 часов. Тесто не трогать, оно должно увеличиться в обьеме в 2 раза.
Затем вынимаем тесто из мисочки, добавляем то же количество муки и половину воды, снова замешиваем и оставляем на 12 часов. Вынимаем тесто, режем на кусочки и кидаем их на пятнадцать минут в подсахаренную воду... вынимаем, слегка отжимаем и перекладываем снова в мисочку.
Все - это готовая натуральная закваска, которая намного полезнее обычных пивных дрожжей.
Можно хранить в холодильнике 3-4 дня, прикрыв пластиковой пленкой...


Ако има нужда от превод- казвайте.

qni
16.04.2006, 21:41
Страхотна си ...както винаги носиш и торбата :D с интересни идеи... :D

Steny
17.04.2006, 01:17
Джема аплодисменти за твоя син :clap: - справил се е много добре, като за първи опит - яйцата са много хубави.
Аз от сега си представям какво веселие ще бъде на Великденската Ви трапеза - толкова вкусотии си набялязала.
Да си призная запалих се страшно по тези яйца Фаберже - изглеждат страхотно.
Успех в приготвянето на менюто. Сигурна съм, че ще впечатлиш всички, а ние с нетърпение ще чакаме снимки :D

Скарлет
17.04.2006, 09:34
Джема,май сега си наваксваш заради ремонта..... :idea: :zippie: :flowerlove:

Djemma
17.04.2006, 11:07
Аха,така е :lady:

Скарлет
17.04.2006, 16:22
Джема,яйцата много ме впечатлиха и имам питане за тях.
Може ли да се ползва от готовите булоьони и на какво количество бульон колко желатин се слага?? :?

Djemma
18.04.2006, 00:16
Ами аз ползвам на д-р Йоткер както нееднократно съм заявявала-фен съм му, та едно пакетче май го дават за 500 мл течност, то си пише на пакетчето, забравих точното количество. Може да ползваш готов бульон, само трябва да го филтрираш ,защото в него има следи от зелени подправки и др. частици. Освен това може да се пообере мазнината от повърхността, да не стои гадно в яйцето като застине.

pep-4o
18.04.2006, 08:46
:hello: Аз направих миналата седмица 4 яйца за проба. Като започнах да беля на масата едно, мъж ми както си ядеше и подскочи да гледа и опули очи, като видя какво се показва отвътре.
Наистина станаха много красиви, събрах очите на съседите, дето ходихме у тях на гости. А не отнемат и много време :shock:

man4e
18.04.2006, 11:07
Пепчо и Джема, а вие какъв бульон използвате за яйцата?

pep-4o
18.04.2006, 12:03
аз - половин кубче на Маги. Като разтворих и желатина, прецедих заради дребните зелени нещица :D :D - и Джемма така е писала.

Djemma
18.04.2006, 14:55
pep-4o :thumbup: Това с мъжо ти много ме разсмя. Наистина са лесни за правене, а очите на гостите са -като на мъжа ти. :D
Миналата година използвах агнешки бульон,но тази ще е от кубче.

pep-4o
18.04.2006, 17:39
pep-4o :thumbup: Това с мъжо ти много ме разсмя.

Ами така си беше! Дори поиска човека да си носи за работа да направи същия номер, но не пратих, че ме достраша да не се отпусне желатина до там - има 1час път.

Джемма, друго искам да те питам - ако е с бульон от кости, няма ли да се желира сам - без помощта на желатина? Имам пред вид силен бульон от нещо с кости де :?: :!: :?:

sladka hapka
18.04.2006, 23:03
...ако е с бульон от кости, няма ли да се желира сам - без помощта на желатина?
Това много зловещо звучи :D Като идейка за Хелоуин.

Marinera
20.04.2006, 17:23
Djemma, впечатлиха ме сладките "Гнезда на оси" или както там се казват. Откъде се намират формичките за тях и дали могат да се заменят с нещо друго?

Djemma
21.04.2006, 01:28
Ами формичките са от Чехия, не са български. Мисля си, че можеш да замениш с някоя по-малка чашка за ликьор, но трябва добре да се наръсва с пудра захар, за да излизат, иначе ще залепнат по чашката. Формичката се отваря и се вадят лесно.

tanq
21.04.2006, 12:58
:?: Относно желираните яйца .Не можах да разбера къде се слага желираният бульон и останалите продукти.Може би в сурово яице на което е пробит отвор ?

Скарлет
21.04.2006, 13:47
Пробива се отвор и се изтегля яйцето отвътре и черупката се пълни. :yes: