PDA

Покажи пълната версия : Питане????



vildan87
30.04.2009, 17:50
Къде мога да ви кожа една картинка,от която ще стане според мен великолепен гонлен????:confused:

tdm13
30.04.2009, 19:49
Искаш да качиш картинка,по която да се направи гоблен ли?
Можеш да качиш през http://www.radikal.ru и след това да копнеш линка в поста или чрез "разширен отговор" - управление на прикачени файлове.За второто ще е необходимо да се направи resize на картинката,а при първото-всичко става автоматично.
А гоблен по картинка можеш да направиш чрез някоя от гобленовите програми,като използваш опция "include image as underlay for tracing".

vildan87
01.05.2009, 15:45
Да,ама аз искам да разбера дали има определена тема където да я кача за да видят всички.Иначе знам как да си кача снимка или картинка тук сайта

tdm13
02.05.2009, 14:18
Ако искаш в тема "Гоблени" създай подтема със съответното заглавие.Няма да е зле и да показващ етапи от създаването на схемата за гоблен.Но създаването на нова схема вече подлежи на защита на авторското право.В смисъл само от автора зависи цялостното й побликуване и разпространение.
Аз също правя напоследък схеми от избрани от мен картинки,но не ги побликувам,изпращам ги само на верни приятели,които няма да злоупотребят с разпространението им без мое съгласие.
Мисля,че доста съфорумци ще се включат.Доколкото се рових,не видях подобна тема с предложение за създаване на гоблен по картинка.Естествено,държа да подчертая,че това няма нищо общо с пародийните сайтове от типа на иголки.нет и лаура ститч.

tsvety
02.05.2009, 15:55
Дайте идея, какво имате предвид създаване на гоблен, без да се използват пародийни сайтове. С платения софтуер- броят ли се за сериозни схеми? Или на "ръка", ако имате дизайнерски умения... Аз искам да си направя такива гоблени - намерих си картинки, направих си две схеми, но в момента съм заета с три гобленчета и не ми се почва четвърто, защото така дълго време няма да има нищо завършено, затова няма смисъл да ги показвам сега (като не е оформено в краен вид). Темата е интересна, но виждам, че доста се говори за злоупотреба със схемите.... сложна работа, но ми се ще темата да се развие... всичко това е защото има толкова много гоблени, които се повтарят -буквално някои ги има във всяка къща. А ако човек редовно обикаля магазините за гоблени- там картинките са едни и същи и с времето ги запомняш. Друго си е, ако знаеш, че еди-кое си (независимо дали е гоблен или друго произведение) си е, [много] рядко срещано ;)

vildan87
02.05.2009, 16:22
Имам предвид намерих една картинка,която изобразява ада и рая,но не е гоблен.Можем някой,който уме да направи схема от нея.Дали тук да я прикача към таз тема?

tsvety
02.05.2009, 16:47
Аааа, еми точно това е темата за тебе : http://www.goblenite.org/showthread.php?t=6240

tdm13
02.05.2009, 18:19
Цвети,ако разполагаш с гобленова програма(и пиратския вариант върши работа)създаването на гоблен по картинка става.Просто трябва да се поразучи програмата,залагаш картинката под мрежата и започваш да твориш.Изисква се усет към цветовете и някои дребни детайли да се изпипат.Трябва да имаш доста опит,за да стане картина и гоблен почти идентично.Аз все още куцам при изпипване на определени детайли,но се получава.Като начало се започва с по-елемнтарен сюжет и по-контрастни цветове,за да свикне окото и след това се пристъпва към по-сложни.
Ето някои от първите ми опити.Показвам ти оригиналната картина и моя опит до нея.

tsvety
02.05.2009, 19:20
Твоите са невероятно красиви- само на втория малко с голямата вълна може да с епромени и да стане по-електриковозелено ;)
Аз си направих няколко, но съм наясно, че програмата не може сама да направи всичко: ето какво получих, а след като свърши лятната игра ще се пробвам с някой от тези