PDA

Покажи пълната версия : Помощ за съвсем начинаеща:shy2:



djini_selena
03.05.2009, 07:53
Мили момичета и момчета, от няколко дни съм открила този форум и вече не мога да изляза. Зарязох си къщата и децата:uhhhh: и денонощно разглеждам. Аз съм съвсем начинаеща, ущила съм само няколко малки картинки и сега съм на първия си гоблен. Нямам много време и напредвам бавно, но като гледам какво сте натворили си загубвам ума:clap:
Харесала съм си нещичко, което искам да ушия и което мисля, че ще ми е по силите, но е на черна панама.
Искам да попитам, като шиете на неразграфена панама задължително ли тя трябва да се разграфи предварително и как става това:?:
И още нещо, номера с промушването на конците отзад нещо не можах да го усвоя. Уж не шия много стегнато. Мога да промуша зад четири пет бодчета само. Аз ли не правя нещо както :confused: трябва. Идеи? И да ви попитам оставяте ли конци да висят отзад, в процеса на работа /дано ме разбрахте/? Аз засега си свършвам конеца и така започвам следващия, защото ме е страх да не се заплетат. Така правилно ли е?
Дано не съм досадила:-| Благодаря на всички, които ще ми обърнат внимание!

djini_selena
03.05.2009, 08:29
Пак съм аз и колкото повече ви чета, толкова повече виждам че съм се гмурнала в дълбокото. Напрови ми впечатление, че май сега повече се шие с кръстчета. Мен са ме учила да шия само гобленов бод и аз така си карам. Защо сега се предпочитат кръстчета - по-бързо или е по-красиво:confused:
В оригиналната схема панамата е Аида 14 и се шие на кръстчета. На каква панама да го ушия с гобленов бод, като имате предвид, че работя с две нишки?

manka
03.05.2009, 10:11
В оригиналната схема панамата е Аида 14 и се шие на кръстчета. На каква панама да го ушия с гобленов бод, като имате предвид, че работя с две нишки?

Здравей,ако няма контур в схемата на гоблена,който ще шиеш спокойно можеш да го ушиеш с гобленов бод,на каквата си искаш панама:idea:
Обикновено аидата 14 се използва за кръстчета,които и на мен не са
ми от любимите :D

tsvety
03.05.2009, 10:42
Аз пък, като човек от 19 години шиещ с гобленов бод се пробвах преди седмица на кръстчета с контури върху едно малко гобленче :D много по-бързо е от гобленовия бод. Явно всичко е индивидуално -който както си хареса и както му е по-удобно. А и тези кръстчета не са новост. Явно гобленовия бод са го донесли с вилеровите комплектовки моряците и привилегированите от едно време, защото в къщи стените са пълни с гоблени (далеч не толкова изящни като вносните наистина, но пак са хубави) - всичките направени с крътстчета, но без контури- портретчета, пейзажи и животни. Шити са от баба ми и майка ми като млада.

djini_selena
03.05.2009, 14:03
Наистина няма контур, но се притеснявам Аида 14, да не е едра за гобленовия бод - да не прозира отдолу панамата!

1226
03.05.2009, 18:33
аз мисля че айда 14 е едра за гобленов бод.според мен трябва да е 18 каунт за да се запълни/т.е по-ситна/.иначе като шия на неразграфена панама не я разграфявам предварително ,а започвам от средата на схемата и средата на панамата.щом гоблена е даден за кръстчета като го ушиеш с гобленов бод ще стане просто по-малък размер.пробвала съм го.конците винаги ги прекарвам и режа,не оставям отзад да стърчат.тогава започвам нов конец.дано съм била полезна.

djini_selena
03.05.2009, 19:07
Благодаря!

Юра
04.05.2009, 09:26
Наистина няма контур, но се притеснявам Аида 14, да не е едра за гобленовия бод - да не прозира отдолу панамата!

Ако предпочиташ Аида 14 не е проблем да шиеш гобленов бод но ползвай три ката конец. Така се постига добра пълняемост. Добър резултат се получава - можеш да пробваш няколко бода и да се увериш сама.

nreal
26.05.2009, 23:08
Здравейте , и за съм съвсем начинаеща или по точно въобще не започнало но много скоро ще отида до някой магазин и ще си накупя каквото ми трябва . само че и аз имам няколко въпроси - кой гоблени са хубави , имам предвид докато четох горумчето ви разбрах че има различни фирми ,който ги произвеждат та и от там от кой фирми да търся гоблени и като за начало мислите ли че ще се справя с нещо по-голямо или си е по- добре като за начинаещ да започна с нещо съвсем лесно колкото да се науча . Много Много ви благодаря на всички предварително и искам само да кажа че именно вие ме вдъхновихте

nreal
26.05.2009, 23:10
а и пак съм аз другото ми въпросче е ако си купя такъв гоблен в кутиика с панама и конци то ще ми трябва ли нещо допълнително конците наистина ли са достатъчни , защото предполагам че в началото доста ще разшивам мерси отново :)))

dushkova
27.05.2009, 08:27
Започвай и успех в начинанието:clap:.Ще ти стигнат конците,а .. приготви си ножичка,за да режеш конците ,а не със зъби.:D

veneta_az
27.05.2009, 08:40
И започни с нещо малко, но което много ти харесва, за да го шиеш с голямо желание - така върви по-лесно. Успех, ние сме с теб.

Кацарска
27.05.2009, 10:26
Добре дошла при нас ,но внимавай аз когато започнах си купих на фирма Заря София ,не стига че имат грешки ами не са и много сполучливи, ако искаш има много схеми във форума притнирай си нещо малко с малко цвитове и и си купи кончета ,те винаги ще ти трябват и напред , успех

1226
27.05.2009, 12:35
може да си купиш готова комплектовка-там би трябвало да има всичко необходимо, но аз до сега си купувам списание галерия бродерия и от там вземам схемите, а си купувам сама конци и панама или ползвам схеми от нета. по добре е първоначално да ушиеш нещо малко и с по-малко цветове.моят първи гоблен беше една малка мелничка.

nreal
28.05.2009, 23:48
Много ви благодаря на всички ,само да намеря един свободен следобед и веднага хуквам към някой магазин . Като започна обещавам да пратя снимки на първото едно две бодчета да кажете дали ставам :)))))