PDA

Покажи пълната версия : шипове



mimka
04.05.2009, 18:37
Момичета и аз търся лек.Виждам ,че когато човек сподели болката си, все някой му се притичва на помощ със съвет.От около година и нещо ме мъчи шип в петата.Пробвах с някои бабешки лекове, но не минава.А колко мазила съм измазала, не ми се спомня.На моменти не се търпи, а сутрин като стана и стъпя на крака с шипчето и ми се забива шип в главата от болка.Особено болезнен е и когато времето ще се разваля.Дайте съвет, има ли лек за това, защото съм чела, че шипа си правел място и когато реши тогава спира да расте и да боли.... т.е. спасение няма.:(

keikal
04.05.2009, 20:15
Чувала съм, че помагало ако на мястото прикрепиш за през нощта резенче лимон. И така 6-7 нощи. Но не съм пробвала......все още не ми се налага.:confused:

sanita
04.05.2009, 22:07
:uhhhh:А някой да знае лек за шипчета във врата?ще ви бъда много благодарна:kissyou:

keissi
05.05.2009, 14:36
:confused: Милички, това е нещо за което няма лек, има но само временно.
За съжаление за мен няма вече 6-7 години, тъй като моите са на врата, 3,4,5 прешлен и растат наобратно, няма ден в който да нямам болки и тъй като притискат гръбначния мозък, в главата си имам чувството, че имам айрян.Нямам думи, много е неприятно, на никой не го пожелавам.
А рецепта мога да дам, но не и за вратни прешлени и искам да предупредя, че е много болезнено - взема се сочен лист от прясно зеле, там където може се маха ципата и се маже с мед. Налага се мястото където е шипът и се носи докато се търпи/ казват, че се стопява шипа, но аз не можах да изтрая/.
Аз пробвах на крака, имам шипове и на сгъвките на пръстите на краката и ръцете. Пробвайте и кажете при вас имали резултат/ рецептата е казана от лекар/.

rebostobg
05.05.2009, 14:56
Всяко лечение е индивидуално, но това може на някого и да помогне!
http://www.lekar.bg/lek-118/info-330/%D0%A1%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0.%D0%BC% D0%B0%D1%81.%D1%81%D1%8A%D1%81.%D1%81%D0%BE%D0%B4% D0%B0.%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%87%D0%B0%D 0%B2%D0%B0.%D1%88%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1 %82%D0%B5/
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=ezotermed&Number=1938904618&page=5&view=collapsed&sb=9
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=ezotermed&Number=1941289709&page=10&view=collapsed&sb=5
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=379426.0
http://www.zdravensait.hit.bg/shipove.htm

mimka
06.05.2009, 20:19
Много благодаря за рецептите.ще пробвамсъс зелевият лист, да видим дали ще устискам, макар ,че имам 10 по степен на търпене.Лятото си правих компреси с лек и захар, умирисах къщата и спасение-никакво.Дано ме пооблекчи, явно лек съвсем няма да има.Дето вика една позната- не е болка за умиране, но страдание ще има постоянно.Ха, че се и успокоих....

lari
06.05.2009, 21:39
Кейси,разбирам те напълно, защото съм в твоето положение.:(Почти нямам място без шип, главата и в момента бръмчи и трещи, защото те притискат и пречат и на оросяването.Дано рецептата помогне на някого.:confused:

ebn
06.05.2009, 21:50
И аз да споделя опита на свекърва ми. Купила си нови ботуши, но объркала номера, взела по малък размер. И за да ги разшири всяка вечер наливала по малко ракия в тях и ги обувала за да се отпуснат. Накрая от ракията даже и кожата се обелила. Не знам какво е станало с ботушите, но шиповете които имала на краката изчезнали.

wylchin
07.05.2009, 20:14
Майка ми имаше шип на врата, който притискаше някакъв нерв и я болеше много едната ръка. Ето рецептата, която използва и сега се чувства добре:
Една малка глава целина се настъргва и се смесва с една кофичка кисело мляко. Яде се сутрин, обед и вечер по време на ядене в продължение на 40 дни (по една кофичка на ден). После се почива 2 месеца. Стапя шиповете навсякъде по тялото. Който не може да понася целина на глава или има болен стомах, може да използва и зелената част.
Внимание! Тази рецепта сваля много кръвното, затова не се препоръчва за хора с ниско кръвно или такива трябва да почиват всеки четвърти ден (да не ядат целина с мляко).
Друга рецепта от която майка ми видя полза е: Листа от репей се мажат с мед, налага се върху шипа, увива се с кърпа или шал и се преспива и така всяка вечер в продължение на две седмици.

snejanka77
24.06.2009, 23:46
за шип на петата.петата се заравя в нагорещен пясък и стои там , докато можеш да изтраеш. после я махаш и пак така - докато можеш да траеш . наистина помага.

anaesthesia
04.02.2011, 10:04
пппп

anaesthesia
04.02.2011, 10:08
имах шип на петата и навярно още си е там но спря да расте и да ме боли Лечението е много просто отивате на ортопед и той ви праща на облъчване в онкоцентър където правят облъчване на раково болни Процедурите са три по 2-3 минути бяха мисля след което шипа спира да расте и не ви боли повече
Облъчването е минимално и няма да ви увреди но това се отнася само за шип на петата не и на друго място. Да си призная много трудно ми беше да се преборя с личния лекар за направление за ортопед. За съжаление много от джипитата не са на ясно с тази процедура но има ефект вече трета година не ме боли

dudka_85
04.02.2011, 10:33
Моята половинка се сблъска лятото с шип в коляното.Тогава прави физиотерапия,понеже това ни препоръчаха.Освен физиотерапията ползваше мазила,които бяха изписани от физиотерапевта,също така пи хапчета,предназначени точно за това.В момента няма никакви проблеми.Но смятам,че при всеки е индивидуално и трябва да се консултира с лекар.Майка ми има шипове на врата и пие медикаменти,които са изписани от невролог.

ivelina70
04.02.2011, 22:19
Майка чула по тв от канал скат всеки понеделник от 16ч имало някакъв човек който давал мн народни рецепти и че казал за шипове в петата да се сложи негасена вар в някаква платняна торбичка,но варта да е суха иначе знаете че гори.слагала се тази торбичка на петата и се връзвала и се преспивало до сутринта с нея и те изчезвали.не знам колко е вярно пробвайте.а за врата пак съм чела да се опъне главата силно назад за 30секунди така се получавало оросяване на гръбначния стълб.може да се прави мн пъти на ден.слава на Бога нямам това нещо незнам какво е дано да съм ви била полезна.и за медицинска сяра,за тютюнев лист също но там има минути защото се получава силно изгаряне.УСПЕХ НА ВСИЧКИ.

Q10
04.02.2011, 23:09
:confused: Имах шипове във врата и двустранно добавъчни ребра на 7-ми шиен прешлен.Впоследствие ръцете ми бяха парализирани,без оросяване и останаха само на кост.За лечението не искам да си спомням през какво минах,но си спомням че ядях портокали в огромни количества за да мога да изхвърлям веществата след сеансите по стапяне.Бях жив труп :(