PDA

Покажи пълната версия : Томас Кинкайд



Дейзи
08.05.2009, 11:22
Здравейте
отскоро съм във форума и вече имам доста планове относно бъдещите си гоблени:greeneye:
Искам пак да благодара на всички които ми помогнаха с намирането на някои схеми-благодарение на вас започвам един ХАЕД,а приятелката ми един гоблен на Голден Кайт
имам един въпрос-много ми харесаха пейзажите на Кинкайд обаче не видях някой да е шил по тях?
Моля ако някой има опит да сподели защото са с доста цветове и се притеснявам да не е труд хвърлен на вятъра...
за другите две фирми вече знам че са добри-във форума видях доста ушити техни неща ,и те са прекрасни.

tsvety
08.05.2009, 12:00
Аз шия сега в момента един на Кинкейд, но не от фирма, а правен от любители (мисля) с програмите за гоблени. В мрежата се разпространява комплект от 80 такива гоблена, като мненията варират от "Мерси" до " Боклук". Тъй като моят е започнат и няма нещо голямо за показване - няма как да добиеш представа от това, което шия. Лично на мен за сега ми харесва и ако продължи да ми харесва все така - мисля да ушия още един два - картините му са приказни :)

tdm13
08.05.2009, 22:58
http://strykova-p.narod.ru/indexp.html
Oт тук можеш да дръпнеш доста схеми на Кинкейд,отварят се с PCStitch или по-стара версия на РМ.Многото цветове не бива да те притесняват,а самотните бодове.В смисъл някое бодче от цвят който някак си не се връзва с участъка.Винаги гледай картинката за сравнение и ако можеш в движение можеш да правиш малки корекцийки в цветовете,за да избегнеш самотните бодове.Също така можеш да направиш и замяна на някой цветови нюанс с по-подходящ.Аз така процедирам,но всеки си има различен начин на работа.По принцип не шия такъва схеми,но всичко е въпрос на предпочитание.
Давам ти пример с оригинална картина и картина на гоблен от линка горе

viking
19.05.2009, 15:03
az shih po shema tochno ot tozi sait edna besedka v zeleni tonove, muchih se okolo godina i polovina, naistina mnogo cvetove, no koeto beshe nai -trudnoto na mesta mnogo edinichni bodcheta. E kato go slojih v ramka ne izleze losho , sega e na stenata i my se naslajdavam. Sigurno az sum ednistvenata luda da shiya ot tezi shemi na tozi forum. Ako iskash da vidish kak e stanal, nadnikni v gotovite tvorbi i vij moyata tema.

:kissyou:

tdm13
19.05.2009, 22:28
Viking,признавам те за герой!Аз не бих издържала и щях да го влача поне 3-4 години.Браво и аплодисменти!

Дейзи
20.05.2009, 07:29
Викинг-надникнах в твоята тема и видях беседката:greeneye:
има разлика с истинската картинка,но наистина е хубава-поздравления за упоритостта ти.С Толкова цветове сигурно хич не е било лесно
Прави ми впечатление обаче,че ушитите гоблени на ХАЕД повече се доближават до картинките:loveglasses:
Благодаря на всички за отговорите:kissyou:

viking
20.05.2009, 11:15
Дейзи, да има разлика, просто имам чувството че програмата прави цветовете по-тъмни, на Хаед стават много близки до картинката но пак по-тъмни, имам и на Хаед

tdm13 благодаря, това беше един луд експеримент

tsvety
20.05.2009, 13:33
И при мен става разлика с картината - имам предвид с цветовете, но засега ми се струва, че върви добре, но само засега - ушила съм малко. Но аз не държа толкова на приликата, колкото на пищните цветове.
Значи аз искам да стане това:

Дейзи
20.05.2009, 14:14
Наистина засега се получава доста добре-дано и по нататък е така

viking
20.05.2009, 16:59
мисля че lucy беше правила няколко Кинкейд на бълг. фирма Гобком май беше, нейните са много сполучливи, но за по вярна информация питайте нея:flowerlove: