PDA

Покажи пълната версия : Панирани връхчета от коприва



TDK
10.05.2009, 17:40
Това е едно чудесно предястие или мезе!

Но за домакинята е доста парещо! Сега едва пиша на клавиатурата! Пуста коприва много пари!

Та рецептата е:

1 чаена чаша брашно
1 чаена чаша бира
2 жълтъка (при малки яйца) или 1 при големи.
сол и черен пипер
Добре се разбърква.

Прибавят се предварително разбитите на сняг белтъци.

Приготвя се от връхчета на млада коприва.

Загрява се повечко олио.
Вземат се по две, три връхчета от копривата. Държите ги за дръжчиците и
така ги потапяте в панировката. Пържат се до златисто!
Прекрасни стават!

sonq
10.05.2009, 17:56
:idea:Таня,съгласна съм с теб,голям деликатес са тези връхчета.За да не пари на ръцете леко ги бланширам и после подсушавам с кърпа за да не се разрежда панировката:greeneye:

fantaziq
10.05.2009, 19:48
И на мен много ми харесват панираните връхчета от коприва!Таня ,благодаря ти,че ми припомни с твоята рецепта,че е време да направя и аз гарнитурката.Тази година още не съм готвила нищо от коприва.Само ,че при мен рецептата е сведена до стандартна панировка-яйце,брашно,сол и малко водичка.А като обработвам копривката,задължително ползвам гумени ръкавици от аптеката на бройка,така никога не ми се парят ръцете.
Наистина рецептата ти е деликатес!

TDK
11.05.2009, 18:41
fantaziq, тази панировка е много добра, понеже не попива много мазнина!
А това за мен е важно - холестерол и т.н....
А като е пържено, поне да не е мазно!
След като ги панирам ги слагам върху парче от кухненските хартии, каквато мазнина е останала там да отиде!
Панировката я използвам много успешно за риба!
И особено за акула! Става чудесна!

sonq, fantaziq ще ви използвам предложенията за мерки срещу пареното! И днес все още не си усещам връхчетата на пръстите!:(

barbie
11.05.2009, 23:52
Тази панировка става за почти всичко,гъбки,праз,сладолед... аз само замествам бирата с газирана вода става много хрупкава .А такива връхчета не съм пробвала мерси за идейката много обичам коприва :kissyou:

fantaziq
12.05.2009, 09:04
Таничка,ако не ме беше подсетила сигурно тази година изобщо нямаше да се сетя за тази вкуснотийка,но вчера я направих и за по малко от 5 минути вече нямаше нищо в чиниите,хем аз ги добавям като гарнитура.А за бирата в панировката,нали съм си морско чедо,винаги си сипвам при паниране, но само при риба.Виж не съм се замисляла за холестерола,хем при мен си е належащо...