PDA

Покажи пълната версия : бг гоблени



skorpion
13.05.2009, 11:06
http://goblen-bg.com/?page_id=11
Вижте какво открих-нов сайт на фирма "Бг гоблен"
може да е полезен за някого
...ако темата не е за тук-моля да я преместите
пускам само като инфо, защото е интересно и има също така шевици, различни обществени дейности..

dushkova
20.05.2009, 09:33
Работите на Росица Бакалова са качествени.Тя продължи делото на художника Стефан Попов и го доразви с нови разработки на българска тематика-икони ,манастири ,градове,пейзажи....Жалкото е ,че някои от тези неща виждам като разработки под чужда шапка.Девизът" Да съхраним българското" до някъде е и мой.Имам много гоблени и гордо казвам,че са БЪЛГАРСКИ.:clap:

skorpion
20.05.2009, 09:44
:loveglasses:Разкажи повече, моля!Аз дълго търся художниците, по които са правени царете и хановете, но не мога да ги намеря и ми е много интересно.Все пак човек трябва да знае като шие и историята на обекта....

dushkova
20.05.2009, 14:55
Знам,че колекцията гоблени-портрети на българските царе и ханове,Росица Бакалова направи във връзка с настъпването на 2000 година.Беше на изложение в Лондон и др европейски страни.За художниците не знам много,но мисля ползва и възстановките по черепите на същите от проф-антрополог Йорданов.Това от мен,което лично ми е казано.:loveglasses:

skorpion
20.05.2009, 15:51
Аз знам, че за разработките са ползвани трима художници и ми беше интересно да разбера кои са.Най-вероятно творчеството им е свързано с бг корени и ще е приятно да се видят галериите им..

калинка гроздева
15.07.2009, 22:24
от скоро се включих във форумите виждала съм гоблените на росица и ми харесват много но някои гоблени става въпрос за ръченица по творба на художника мърквичка съм го виждала много отдавна преди известно време го потърсих да си го купя и миказаха че няма такъв мисля че тези които се поръчват порядко не се ракламират достатъчно в магазините

калинка гроздева
15.07.2009, 22:27
пак съм аз благдаря за това че има и такива форуми

dushkova
16.07.2009, 09:01
Поръчай си го директно от фирмата на Росица Бакалова.:DТя е изключително отзивчива и ако има някакъв проблем ,ще ти бъде разрешен.:clap:

sanita
16.07.2009, 09:16
:confused:Аз мога да кажа,че говорих лично с г-жа Бакалова и получих каталог от нея,придружен с малък подарък-календар.Трябваше ми гоблен с Панагюрското златно съкровище за подарък,но самата тя ми отговори,че някои от гоблените са още в разработка.

rositsa
16.07.2009, 09:39
Познавам лично Росица Бакалова и съпругът и доц. Бакалов - преподава в УАСГ. Изключително отзивчиви и сърдечни хора. Фирмата "Български гоблен" се намира в дома им , не си спомням адреса , до пазара Георги Кирков ,след кото се пресече бул. Хр.Ботев.Домът и е винаги отворен за всички любители на гоблени, могат да се видят всички ушити гоблени от каталога и.

sanita
16.07.2009, 10:19
:confused:Да,права си!Аз също имам покана лично от нея.

dushkova
17.07.2009, 00:05
Ул. Антим І - пресечката между Сливница и бившата жданов,по-близо до сливница,номерът ми бяга-45 ли,нещо такова,но е означена фирмата.Приятен двор,със старинна къщаи приветливи стопани.:D