PDA

Покажи пълната версия : Ами косата?



lubopitko
27.01.2006, 19:53
Момичета, май забравяме да отдадем дължимото внимание на косата... За мен тя е едно от главните неща, които правят жената женствена и привлекателна.
Вие с каква коса сте?
А каква коса бихте искали да имате?
Какви шампоани, балсами и маски ползвате?
Често ли посещавате фризьорските салони?
Бои, къдрене, ролки и т. н...

Давайте да пообсъдим туй- онуй! :idea: :yes: :D

Скарлет
27.01.2006, 20:15
Ако моята коса можеше да говори по цял ден щеше да ме" благославя".Повече от 15г бях руса,като ежегодишно решавах да си сменям цвета и за около един-два месеца ставах от руса-черна,и после пак руса.Сега съм оставила моя си цвят като съм сложила руси кичури,но не от шапка,ами от тези,които се правят с фолио.Мързеливо и много удобно(на 3-4 месеца веднъж правя кичурите). [:] За обичането на фризьора-оооооооооооо,мога по цял ден да стоя там.Вечно съм с плитки или изправена,или на четки,или спираловидно,абе .......... :D :D :D

lubopitko
27.01.2006, 21:32
Помните ли, преди години имаше един тийнейджърски сериал "Тъй наречения мой живот". Бях му луда фенка! :D Та там главната героиня Аджела беше с червена коса. И като си наумих, че и аз искам да съм с червена коса... Тогава бях ученичка, с триста зора навих майка ми да ме боядиса с шампоан- оцветител. :lady: Тъй като естественият цвят на косата ми е светло- кестеняв- червеното стана невероятно! Бях като светофар в главата и очите ми се открояваха (синьо- зелени) До ден днешен съм с червен цвят и все още не съм открила перфектната боя и перфектния нюанс. :twisted: Пробвала съм какво ли не- оцветители, бои, къни... Косата ми е до кръста и много си я пазя и коткам. Правя й маски и разни други неща, но на фризьор ходя рядко, само когато трябва да си клъцна връхчетата. :yes:

werty
27.01.2006, 21:53
Като тинейджър мн си боядисвах косата. После взех да усещам и забелязвам промяната в структурата й - стана мн тънка. И спрях да я правя каквото и да е: Тя и така си е хубава* (казах си скромно аз). Най-много веднъж през месеца да ми я срешат, когато отида да ми я подрежат с не повече от 1cm.

Иначе като козметика - само Dove за суха коса - шампоан и балсам. И някаква маска за коса имам, която нямам спомен как се казва.

И зимата - само с шапка навън и косата - цялата под шапката.

О, щях да забравя - и никакъв сешоар! :no:
По бледи спомени последно със сешоар ме е сушила майка ми около трети клас...

_____________________________________________
* тъмно руса и чуплива

alys
27.01.2006, 22:05
Иха! Любопитко, за колко много и хубави теми си се сетила! Браво на тебе!
Ама ако почна, каквато съм подробна... няма да можете да изчетете. Така че засега само в телеграмен стил.
Като дете бях руса и така до втори клас. Докато родя сина, бях много тъмно руса, а след това кестенява (всички ме питаха дали не съм се боядисала, а не бях). Преди две години отидох на фризьор да ми направят кичури. Направиха ми ги с шапка и може да се каже, че почти не се разбираше, че имам кичури, а по-скоро станах пепеляво-руса. Ефектът беше невероятен в добрия смисъл. След още един-два пъти, нещо ми омръзна и реших да видя какво може още да се направи по въпроса. През една седмица си променях цвета на косата, включително и с къна. За последното съжалявам и няма да повторя. (Ох, забравих, че щях да съм кратка...) След няколко такива седмици мислех, че няма да остане коса на главата ми, но ... тя остана (оказа се по-упорита от мене :D ). После пак отидох на фризьор, но нещо не се получи така, както исках и се принудих да се науча сама да си правя кичури. Дори една съседка направих. Преди няколко дни пак ми писна и сега съм тъмно кестенява. Хайде за балсами, шампоани, къдрене и др. в ново мнение, по-нататък, че ... наистина ще стане много дълго.

mylli
27.01.2006, 22:25
:? Малееее какво темичка само, както казва Алис може да се напише цял роман.
Като ученичка имах приятелка която учеше във фризьорския - и аз и бях опитното зайче :D Всяка седмица нова прическа и нов цвят, докато накрая не прекалихме и двете :cry: косата ми беше доста дълга и решихме че ще я къдриме, добре в къщи и без това бяха вдигнали ръце от мен, но изненадата дойде когато след една седмица решихме че нещо не е много добре и трябва да се отреже......мале в къщи не ме познаха и баща ми тогава не ми говори повече от месец. Та къдравата ми коса така се беше заплела че се наложи отзад да се подстриже .....аха ама ние решихме че ще е почти до кожа ....мале каква картинка само бях - отгоре като овца, а над ушите и отзад един сантиметър коса и така това ми беше нещо като обеца доста дълго време.
След това бях малко по-умерена докато не се изрусих, косата ми беше много тъмно руса, но с течение на времето потъмня много в момента е доста тъмна бих казала че чак отива към черна :? И така изрусих се в най-неподходящия момент - около два месеца преди бала - майка ми като ме видя и побеля , баща ми в чужбина аз съм дала обещание за послушание и ето изненада, него го няма обаче ще има камера, нали ще ме види, отново при моята приятелка - в течение на две седмици съм се боядисвала пред два дни за да докараме моя цвят - е стана и така и баща ми не разбра . :wink:
Хахаха и сега последната ми най-голяма издънка миналата година с коса почти до кръста - ще се къдря, мале и то при една некъдърна фризьорка дето ми свали половинта коса с ролките и след една седмица брат решава че ще се жени......добре сватбата е след два месеца решавам че ще се оправи , ако щете ми вярвайте на брат ми на сватбата имам само две снимки :cry: - идваше ми да съм с шапка невидимка :cool: От тогава съм измазала милион маски и в момента мога да кажа че косата ми вече е жива, но е къса :( наложи се да я отрежа защото беше мъртва ............
Мале цял роман за маските другия път :wink:

werty
27.01.2006, 22:30
А мен дали ме излъгаха за мазането с чесън? Чували ли сте това? Та ми казаха, че ако редовно (да кажем през 6 месеца) хубаво си натривам скалпа с чесън, ще ми се отрази добре на косата. Цяла година като ми се намокреше косата, около мен се носеше аромат прелестен... [:] Не видях особен ефект, та спрях... Но може аз нещо да не съм направила като хората или ефект да е имало, но аз да не съм го забелязала...

Скарлет
28.01.2006, 09:30
werty,много се смях с твоя чесън и аромата му... :D :D :D :D
За сетен път се убеждавам,че ние жените сме уникални същества.Пуста суета,какво ли не правим за да изглеждаме добре.Аз пък си слагах на главата брашно........ :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

alys
28.01.2006, 10:24
А, това с брашното дори съм го виждала. Наши познати имаха гостенка (чужденка) за един месец. Та тази госпожица си набрашняваше косата, за да не я мие... Не знам да се смея ли, да плача ли, но тогава много странно ми се видя. Беше с дълга, гъста руса коса. :lady:

pep-4o
28.01.2006, 10:42
:? момичета, това с чесъна, колкото и ароматно да е, е вярно. На съседчето ми косата беше окапала и имаше 3 доста големи петна плешиви. И някакъв лечител така и каза за чесъна, счукан, намачкан с ракия. И то детето маза, там излезна пак и въобще спря да и капе, и пас си има прекрасна гъста и чуплива коса.
И моята е от онези, дето е по-добре, че не може да говори. По принцип беше тъмно-кестенява, около 5 години ходих патладжанено-червеникава, но после (на 30г - генетично заложено) доста вече беше побеляла и на червеното много изпъкваше бялото, което се показва :cry: Та се наложи да я изруся. Но от червена - на руса - :no: точно 4 месеца, боядисване всяка седмица. И сега вече капе толкова много, че не мога да я спра, започна след раждането на дъщеря ми преди 12г., добре че беше толкова гъста, та все още имам на главата :cry:
И с чесъна пробвах веднъж, но наистина като се намокри мирише цял месец, та :? :? съм я оставила, каквото стане. Късо подстригана, обемно, фризьор - писнало ми беше да ходя да седя и чакам, та убедих моя мъж да постригва и мен и сега той е коафьора ми :D :D :D
Боя - лонда, шампоан - Хед енд шолдърс (май така се произнася) че е с балсам

Бамби
28.01.2006, 12:39
Да се включа и аз в клуба на привържениците на кичурите. :idea:
Естествения цвят на косата ми е светло кестеняв и от близо две години спрях всякакво боядисване и правя само руси кичури.
Преди това както повечето от вас съм експериментирала какво ли не-черна, червена (всякакви нюанси), къдрева, всякакви видове цветове кичури върху черна или червена коса. В момента косата ми е дълга и е много начупена, заради което сигурно аз все си мечтая за права коса. Нали човек винаги иска това, което няма.
От козметиката, единственото нещо, от което аз съм ужасно доволна и не бих се разделила с него, е шампоана "Фитовал". Открих го след първата си бременност и гледам много-много да не му изневерявам. :D

lubopitko
28.01.2006, 22:04
А, това с брашното дори съм го виждала. Наши познати имаха гостенка (чужденка) за един месец. Та тази госпожица си набрашняваше косата, за да не я мие... Не знам да се смея ли, да плача ли, но тогава много странно ми се видя. Беше с дълга, гъста руса коса. :lady:

Аз пък съм си правила маска с кисело мляко и рициново масло... :D
Чувала съм, че някои жени си мажат косата с майонеза...
Като малка, майка ми всяка неделя миеше косата ми с хума. И съм много доволна от ефекта. :lady:
Преди известно време се чудих дали да си направя различни нюанси червени кичури. Но като се замислих, че ще трябва постоянно да ги поддържам или пък ако реша да не ги поддържам, като се боядисам цвета няма да ми е еднакъв навсякъде и се отказах...
Иначе сега ползвам маска за коса на Ейвън, а шампоаните често ги менкам. Рядко ползвам една и съща марка по два пъти. :?
Забравих да спомена, че съм голяма фенка на пътя "зиг- заг" и се нося така от доста време. :yes:
Утре ще се боядисвам и може да ви покажа как ми изглежда косичката. :)

lubopitko
23.02.2006, 22:27
Момичета, имам нужда от мнение и съвет! :?
От известно време се колебая дали да не си направя различни нюанси червени кичури... Както вече съм споменавала, косата ми е червена, обаче много ми харесва как се получават различни по цвят червени кичури... Та се чудя сега... Косата ми е до кръста- фризьорката бая ще се озори. Като ми порасне моята коса в корените, пак ще трябва да ходя да си подновявам цвета. Пък ако искам цялостно да си боядисам косата, цветът няма да е равномерен. Не е гаранция, че като отида на фризьор ще се получи както аз си го представям...

Та... помагайте! :cry: :lady:

Dayli
23.02.2006, 23:18
Аз си правих такива кичури,но поддръжката е кошмар,като израстат и става грозно :evil: .Прецени ти,ефектно е но трудно се поддържа.Аз си правя много експерименти и нищо не ме спира :idea:

werty
23.02.2006, 23:38
... косата ми е червена, обаче много ми харесва как се получават различни по цвят червени кичури...

За да не пиша глупости - косата ти е естествено червена ли?

lubopitko
23.02.2006, 23:54
Не е естествено червена за съжаление... Но поддържам този цвят от години.
Dayli аз не смея да експериментирам и когато се реша на промяна проучвам, премислям и т. н... Ще ми се да опитам, но... :?

Dayli
24.02.2006, 00:04
Нищо лошо не ми се е случвало,не ми се отрази зле на косата,много много се харесах,но трудно се поддържа.Аз съм фризьор,за съжаление не мога да си правя сама на себе си кичури,но за да стане ефектно и да е професионално направено,първо се прави червена основа и моята коса не е червена,но си я боядисах.После върху червеното ми прави кичурите.Наистина станаха красиви.Ако не се харесаш-цялата червена и.........така. :)

Ако решиш да го правиш,ползвай след това поне веднъж седмично интензивно подхранваща и овлажняваща маска за коса.За да е по-ефектно,препоръчвам ти филирана,пластовидно оформена прическа.Правила съм на клиентки освежаване на кичурите,но не е като първото правене,тоест при израстването им пак боядисваш червено и пак отначало процедурата.Върховете задължително-подстригване на 30дни.
Изсветляването/неутрализирането на пигментацията на косъма/ може да изсуши косата ти.При всички положения химическото третиране на косата си има последствия,макар и нищожни при професионално изпълнение.Така,че изборът е твой. :wink:

werty
24.02.2006, 01:02
lubopitko, Ти не си ли боядисваш косата така или иначе всеки месец? Какво пречи да се оправят и кичурите тогава?
А какъв ти е естественият цвят? Питам си, защото и аз преди години се боядисвах каква ли не. Косата ми започна да изтънява и се спрях - надявам се овреме. И за какво съм се боядисвала - да ме пита човек, като си имам коса с хубав естествен цвят и никакви бели коси.

Скарлет
24.02.2006, 13:15
lubopitko,а защо не вкараш в червения цвят черни кичури,аз много харесвам тази комбинация...... :?

darri
24.02.2006, 15:56
:( Пък аз ви завиждам, че експерементирате.Винаги ме е било малко срах да променям косата си.Може би защото природата към мен не е била много щедра в това отношение.Косата ми е кестенява, права и тънка.В момента съм постригана стъпаловидно и дължината е до раменете.Била съм и с по-дълга и с по-къса, но като че ли така се харесвам най-много.Ееееее :D не казвам , че не съм я тормозила.Боже, как ще пропусна модата на къдравите коси.Когато бях в средното почти всички се къдрехме :D :D :D и така до 4-5 години и после дойде модата на правите коси и аз айдеее пак модерна :D /този път естествено/Боядисвала съм я 3-4 пъти.Веднъж червена/не се харесах/, черна я правих, но също не се възприех.Най-много се харесвам като съм се боядисвала мнага тъмно кестеняво.За кичури мислех това лято, но не се престраших.
А тази година си открих първия бял косъм :cry: /тази година ще направя 31 г./ и това ми подейства като студен душ!

lubopitko
24.02.2006, 20:22
Отговарям на въпросите ви:
Скарлет, аз лично не съм привърженичка на черния цвят и не смея да опитам такава комбинация...
werty, боядисвам косата си по- рядко и обикновено цялата си я правя. Преди месец за пръв път се осмелих да си боядисам само корените и се получи добре. Т. е. мъча майка ми с тази моя коса, тя ме боядисва... Естественият ми цвят е светлокестеняв, даже перчемът ми е рус и когато си боядисвам косата, в корените, точно над челото ми става ярко червено или оранжево, в зависимост от цвета на боята. :D
Dayli Това, което си написала доста ме обнадеждава и окуражава и следва моят въпрос: от София ли си? Ако да, пиши на ЛС да дойда при теб да ме направиш! :yes: :lady:

Aseto
02.03.2006, 19:52
Момичета, май забравяме да отдадем дължимото внимание на косата... За мен тя е едно от главните неща, които правят жената женствена и привлекателна.
Вие с каква коса сте?
А каква коса бихте искали да имате?
Какви шампоани, балсами и маски ползвате?
Често ли посещавате фризьорските салони?
Бои, къдрене, ролки и т. н...

Давайте да пообсъдим туй- онуй! :idea: :yes: :D

С кестенява къдрава коса съм - повече от необходимото. Всички около мен я харесват пък аз - изобщо - те незнаят какво мъчение е да поддържаш такава коса . . . :oops:
Искам да имам тъмно червена леко чуплива косица. Шампоанче - Хед анд Шоудърс , ама ги сменявам често с Дав. Често посещавам фризьорските салони,защото и косата си има претенции - бой - не използвам - за къдрене и ролки - да не говориме - моята коса няма нужда от такива неща . . .
:lady:

Скарлет
02.03.2006, 20:01
Моя приятелка е с къдрава коса.Аз много я харесвам и се възхищавам на къдриците,но и тя е на мнение като твоето,че било едва ли не наказание да се справяш с тези къдри.

Aseto
02.03.2006, 20:11
Моя приятелка е с къдрава коса.Аз много я харесвам и се възхищавам на къдриците,но и тя е на мнение като твоето,че било едва ли не наказание да се справяш с тези къдри.

Абе Бог ме е наказал - много трудно се поддържат.
Отиваш в магазин за козметика - и казваш "Имате ли пяна за къдрава коса " и продавачката започва да спори с теб "Ама аз незнам да се разграничават и да имат определени видове ,ама . . ." :!:
А същия ден си гледала рекламата по телевизията.
Адски е неприятно

kamellia
09.03.2006, 13:12
Момичета, май забравяме да отдадем дължимото внимание на косата... За мен тя е едно от главните неща, които правят жената женствена и привлекателна.
Вие с каква коса сте?
А каква коса бихте искали да имате?
Какви шампоани, балсами и маски ползвате?
Често ли посещавате фризьорските салони?
Бои, къдрене, ролки и т. н...

Давайте да пообсъдим туй- онуй! :idea: :yes: :D

:hello: ,аз имам дълга чуплива коса,но тя както всяка изисква грижи.
Две години под ред си правех веднъж годишно кичури,не знам за вас ,но поне при мен на вс изрусен се появява един ужасен цъфтеж :twisted:
От една година не съм и правила нищо на косата,оставила съм кичурите да си падат надолу,искам да си я изчистя :lady: ,досега се спрявям успешно,щтом устоях на изкушението пак да я нашаря за рождения ми ден [:]
Преди,когато имах повече сводобно време си играех да си правя домашни маски на косата (мас,яйце,хума,мляко.............,чували сте),но сега използвам готови.
Преди около година и повече открих продуктите на една фирма, :? дали сте я чували MIL MIL.
Ползвам тяхен шампоан,маска за коса и един интимен гел.
Додолна съм от тях :lady: ,мия косата си два пъти седмично,като след измиване винаги ползвам балсам за коса

elena88
24.05.2006, 20:04
Ето един тест свързан с прическата:
http://www.eva.bg/testove/?scr_loc=pub_dotestA&param=1

DEn
24.05.2006, 22:47
Здравейте момичета, :hello:
Чесън, брашно, е, аз не съм ги използвала, но съм си мазала косата със зехтин :yes:
(Най-интересно и смешно ми беше за чесъна, а шокиращо за брашното :shock: )
Аз имам дълга коса под кръста, кестенява - от тъмно до светло кестеняво :)
Много се гордея с нея :cool: Макар, че искам да е една идея по гъста :oops:
Гледам си я вече с тази дължина години наред, не я боядисвам :)
Веднъж реших да си направя руси кичури, нооо само на най-горния пласт, но за жалост те се проскубаха, изпадаха :cry: Вече 2 години по късно почти няма следа от тях :idea:
За фризьор се сещам рядко :) около веднъж двапъти в годината :) За по около 1-2 санта :gipsy: Не си я давам, сама се справям с цъфтежа :gipsy: А, и без това ме карат да стоя правя :cry: и пак фризиорката пълзи под мен :wink:
Ето и моето меню за косата:
Използвам продуктите на BIOPOINT (Italy) - шампоан за дълга коса, и маска с костен мозък за суха коса :) Много съм доволна от тази марка :)
А преди нея съм опитала с Avon, VO5, L'oreal, Garnier , но повечето след първото измиване ги захвърлям :cry:
Мия я рядко (омазнява се трудно) веднъж на 8 - 10 дни :yes:
Също така използвам тубичките с минерали KERANOVE, а за десерт гощавам косата си с масло от жожоба :smokin:
Това е мен :)

lubov
25.05.2006, 11:20
:hello: , момичета :!:
Това за чесъна си е абсолютна истина - косата на брат ми започна да пада от липса на витамини и майка около две седмици намазваше петната с чесън. Е, петната бяха мънички и не миришеше чак толкова, но на себе си не съм пробвала :D
А моята коса само черна не е била, но съм се зарекла никога и да не я правя такава. Доста време си бях червена, била съм и с цвят патладжан, а сега съм руса (от две години) и така си я харесвам най-много. И на кичури бях - червени и руси.
Lubopitko, аз харесвам тази комбинация, защото тогава косата ми беше червена - ефекта е много добър :!: И си мисля, че ще изглеждаш доста добре :yes:
А на фризьор МРАЗЯ да ходя, но за съжаление ми се налага. Може да ви звучи глупаво, но ми става мъчно за косата, която ми режат.
Иначе използвам маска за коса, шампоан, балсам и пяна на Lakme - страхотни са :!:

blue_bouble
26.05.2006, 13:25
За чесъна е вярно.Като малка ми капеше косата и ми се образуваха малки кръгове без коса.Водиха ме при билкари,на облъчване,но само благодарение на чесъна ми "поникна" отново коса.Сега имам дълга,почти до кръста права коса.Вече 15 години я боядисвам в черно с една единствена марка боя"Арома колор".Пробвала съм какви ли не други,но тази не пада почти 6 месеца.Не ходя на фризьор,сама се подстригвам и боядисвам.От време на време и слагам балсам.А през 3 месеца и втривам в корените ампули за растеж.Доволна съм от шампоаните на Дева,Шваркоп,Инсенс и някои на Ейвън.

didi71
02.06.2006, 16:02
Здравейте и от мен :lady:
Някой говореше за кичури и за червена коса, е аз съм типичен пример. Естествината ми коса е тъмнокестинява, бях години на руси плътни кичури разположени шахматно из цялата ми глава. Сега съм боядисана "Вулкан" на Вела, а кичурите, кичурите са най -интересното в прическата ми! След всяко измиване стават все по-светли и все-повече се открояват. Постоянно ме питат как ги правя на фона на червеното, но само на вас съм казала тайната си :wink:

Romi
03.06.2006, 14:07
:hello: В момента съм пред вечната дилема: дали да скъся, само да оформя и боядисам косата си/оставих я няколко месеца да почине/ :?: :!: Не знам дали е суета или необходимост, но мисля,че жената е създадена и да изглежда очарователно :!: :-|

слънчево_зайче
20.06.2007, 16:39
:hello: и от мен
моята коса е тъмно кафява да черна(изсветлява лятото от слънцето) и е чуплива-като се къдри след миене или просто намокрянеи става дива и щастлива.Някои фризьорки си шашкат като я намокрят преди подстригване и косата ми пощурява и става на къдри :D .Никога не е виждала бои за коси и дори къна- въпреки огромните мераци на моите братовчедки да ме правят на кичури :D
Аз също не одобрявам сешоари- така изсушават косъма:mad: в много креан случай ги използвам
и за мен най-добрата маска за косата е просто да я намажеш с бадемово масло-прави чудеса!!!

ani4ka
20.06.2007, 17:54
Да се включа и аз в тази темичка.Като тийнейджърка бях с дълга коса(косата ми е тъмно кестенява и права),къдрила съм я,слагала съм и шампоан оцветител.После минах на къна.Мераците ми бяха все към червеното,но нещо все не се получаваше както аз го исках.След като родих се подстригах на черта и продължих с боядисването вече с боя.Така карах около 4 год. и се подстригах късо(и до сега съм така).Боядисвала съм се какъви ли не нюанси на червеното включително и цикламено :crazy: .Даже по едно време ходих и малко руса,защото трябавше да си я изсветля,за да хване по-добре боята.Абе луда работа :D Миналата година си сложих къна(от тази индийската)и повече няма да повторя.Много почна да ми пада косата от нея и трябваше да се мажа с един лосион,който е на билкова основа.Миех си косата с хума.Вече не пада.Сега слагам боя(почти моя цвят)само,за да скрия белите косми.:( Вече ги има за съжаление.А шампоаните ги сменям,сега се мия с Нивеа за кестенява коса.Ползвала съм и на Шварцкопф,Пантен и др.А маски слагам рядко.Ох май попрекалих,ама...нали женките като почнеме няма спирка:D

ibg1963
21.06.2007, 10:03
Здравейте! АЗ съм от дълги години ма боя.Първо слагах цветна къна ,но в един момент престана да ми боядисва косата и белити коси си оставаха бели.Тогава минах на боя и сега съм най-често цвят патладжан и по-рядко много,много тъмно червена.Маски си слагам понякога,но ползвам готови маски за мазна коса

caterina
12.07.2007, 15:21
Здравейте и от мен,
Като Ви чета се чудя какъв цвят е косата ми... не съм я виждала сигурно от 18 години, око не и повече... и то защото имам голям процент бели коси, наследени от родата. Пробвала съм различни цветове - от черно, през патладжан, до тъмно русо, но на тена ми най- добре стои "огнено червено". ПХредпочитам боите на Палете, защото не оставят червени петна по дрехите и чаршафите... а с шампоаните и балсамите май проблемът е доста голям - струва ми се, че всяка партида е различна и напоследък доста често пера деликатните тъкани с разочароващи шампоани

djulinceto
31.08.2007, 18:59
Моля ви кажете нещо за по бърз растеж на косата или нещо за да не цъфти

blue_bouble
31.08.2007, 19:19
В магазините за козметика има различни ампули за коса: за разтеж, против цъфтеж, против косопад и т.н.Аз използвам за разтеж и при косопад една италианска марка- Bioxil- много съм доволна, 1,50 лв. е ампулата.
А и косата ми е доволна, вече има няма 75 см:D :D :D

Данка
07.09.2007, 21:00
Здравейте да се включа и аз от 8 години се боядисвам руса имам доста бели кичури и с русия цвят по малко си личат,сменям различни марки бои
уж да не ми изгаря косата, защото естествената ми е тъмно кестенява, но напоследък нещо не съм доволна от боите от лореал ми изгоря леко косата вие какви бои ползвате ?

kameia
07.09.2007, 23:23
привет:!: аз се боядисвам с естествения си цвят,защото косата ми е на бели кичури:( използвам "велатон",защото не всички бои могат да ми скрият"щастливо преживяните мигове",но я боядисвам най-малко на 40 дни,за да не изгаря много.и аз като "зайчето"използвам бадемово масло,но слагам по 3-4 капки в шампоана,а той трябва да пасва на типа на косата ми,независимо каква марка е:-|

monika79
05.08.2008, 02:06
Аз съм с тъмно кафява гъста дълга коса, не се боядисвам. Но активно се боря с цъфтежа на косата. Единственият успех, който постигнах е вместо през 2, през 4 месеца да ходя да ми подстригват връхчетата на косата. А преди това съм пробвала доста “вълшебни” средства.

kamellia
31.08.2008, 18:16
Косата ми цъфти само където имам кичурчета.
Правя когато имам време маски и използвам кристали;)

Аня
02.09.2008, 01:16
Докато бях бременна пих витамини Матерна на Центрум/родих тази година юли месец/ и косата ми беше превъзходна-гладка,мека и лъскава,а по принцип имам гъста и чуплива коса.Откакто спрях да пия витамините за бременни косата ми отново се поизтощи.Явно има значение какво ядем и какви витамини пием.:idea:

Parabola
26.11.2008, 02:00
:hello: и от мен!Прекрасна темичка!Мисля да споделя няколко неща с вас, дано да са ви от полза относно поддържането на здрава и хубава коса!
Боядисвам косата си от години,от много време поддържам ярко червен цвят.Косата ми е с много тънък косъм, но изключително гъста и права.Освен боядисването всеки път или я къдря по домашно му с ролките и стилизиращи продукти ,или ползвам маша за да я навивам.Всичко това не се нрави много на моята косица и особено след раждането получих косопад ,оредяване и силно изтощаване на косата.Ето какво правих за да и върна добрата форма:
преди да нанеса шампоана,върху мократа коса слагах обилно количетсво хума и първо измивах косата с нея.След това нанасях подходящия шампоан(в моя случай яйчен, едиствения към който не правя алергии) и след обилно измиване намазвах коасата с едно яйце и оставях така да престои около 10 мин.След това измивах.Когато подсушавах косата нанасях и лосион от коприва(разгледайте сайта "Rozata.com",извинявам се за латинката).След тези процедури косата е готова за всякакво третиране.Можете да опитате и следната маска:лъжица пълномаслено мляко,лъжица студено пресован зехтин,един жълтък и сокът на един лимон.Намазвате и увивате с найлон за около 15-20 мин.Ефекта е страхотен!Е , от мен целувки и дано съм била полезна:kissyou::blueflow:

Parabola
26.11.2008, 02:02
Забравих да спомена, млякото за маската трябва да е кисело!!!

mariam
10.03.2009, 22:55
една подхранваща маска, добре е да се прави на 1-2 месеца --- 1яйце, 1с.л. зехтин и 1с.л.ракия(силна)

lari
11.03.2009, 22:52
Mariam,тази маска съм ползвала и аз .Много съм доволна от нея,но понякога прибавях и лъжица кисело мляко.Спаси ми косата след второто раждане.

georgimirchevv
24.08.2011, 13:59
Тривитаминол...много добра маска е това! Доказано!

d78152
24.08.2011, 14:49
Аз също съм много доволна от маската с тривитаминол,но в нея добавям и спирт Екзематин С,тъй като имах проблеми със себорея,Отделно,че подхранва косата ,но и стимолира растежа,Нещо вълшебно е тази маска,Правя я редовно,

Zlatka
25.08.2011, 12:45
Ако обичаш напиши и другите съставки на тази маска с тривитаминола. Моята коса преди двадесет години се поразреди отгоре на скалпа и докторите казаха че е на хормонална основа и толкоз, няма сгъстяване може би това да ми подейства да ми поникне нова коса.

d78152
25.08.2011, 14:24
Аз я правя по следния начин
1 с,л, тривитаминол
1 с.л. Екзематин С /или ракия,коняк,/
1 с.л. зехтин
кисело мляко,или мед,или жълтък на яйце, Ето малко инфо http://www.raboteshtomomiche.com/article.php?id=trivitaminol-eeeeeeeeeeeleksir-za-kosa-709

Zlatka
25.08.2011, 16:41
Благодаря, тичам до аптеката.

d78152
25.08.2011, 18:03
Благодаря, тичам до аптеката.

Може да ги намериш само във ветеринарна аптека,

Zlatka
27.08.2011, 20:23
Веднъж седмично ли се слага маската и слага ли се кърпа или найлон в/у нея.

d78152
28.08.2011, 11:55
Веднъж седмично ли се слага маската и слага ли се кърпа или найлон в/у нея.

Когато имах проблем със себореята в рамките на един месец я правих всяка седмица,Когато се оправих я правя два пъти в месеца.Пропуснах да напиша,че вътре аз лично си слагам масла,каквито имам налични/бадемово,чаено дърво и /изобщо е по избор,Главата се завива с найлон и хавлия и поне два часа се седи,Тази маска я правя и на дъщеря ми веднъж месечно,тя е на 12г.

mina
28.08.2011, 15:22
А Екзематин С какво представлява и пак ли от ветиринарните аптеки се купува?

d78152
28.08.2011, 20:26
А Екзематин С какво представлява и пак ли от ветиринарните аптеки се купува?

Това е спирт ,Ето малко инфо, http://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/5210/eczematin-c-ekzematin-s-raztvor-protiv-ekzemi-i-kojni-zaboljavanija-100-ml.html Купува се от вет.аптека,В нашата аптека,където ходя ми казват,че тривитаминола и Екзематин С се купуват по-често от хора за маски за коса ,отколкото за животни,Само пропуснах да напиша в по-горния си пост,че се слага и оцет,Ако напишете в Гугъл маски с тривитаминол и този спир,ще прочетете само хубави работи,Аз лично научих за него от нашия ветеринар,при който си водя кучето,Видя ме,че имам проблеми със скалпа и той ми препоръча да си го купя,за което съм благодарна,Дано съм помогнала с нещо,

ivelina70
28.08.2011, 23:00
А колко оцет.И това цялото количество ще стигне ли да се намаже средна по големина коса.

d78152
28.08.2011, 23:25
Ами количеството зависи от косата,От всичко си слагам еднакво количество,Просто да ви стигне за цялата коса,

leti_at
06.09.2011, 10:44
От около месец в къщи правим маската с тривитаминол/ само че вече е с др. име-Витамин А, Д3,Е/. Действа ни много добре на косите-моята и на дъщеря ми..
Слагам 2 жълтъка защото косата ми е дълга, 2 суп. лъж. тривитаминол, 2 суп. лъж. зехтин, лъж. мед и малко масло каквото имам под ръка/бадемово, от жожоба, кайсиево или др./.. ама може и без това. Стоя 2 часа. След това косата се мие 3 пъти с шампоан и не стои мазна...:kissyou:

Sisitoo
16.12.2011, 18:22
Аз пък не обичам да експериментирам с косата си.. А и имам много тънка и слаба коса.

neli0909
16.12.2011, 18:31
Тази маска не е експеримент а е доказана.Точно за такива слаби коси е много подходяща.

Sisitoo
29.01.2012, 20:08
и аз това съм го чувала. маската е добра

leti_at
01.02.2012, 22:32
Да споделя..Имам колежка с чуплива коса, която един ден дойде със страхотна прическа-все едно е намачкана с пяна,но без косата да стои като мръсна/ т.е. омазнена/. Попитах я и тя ми каза, че мокри косата си с бира и я намачква при изсушаването. До половин час след обливането с бира спира да мирише на бира. Пробвах и аз, защото косата ми също е чуплива и без това беше за миене.. Ами стана страхотна. Даже на другия ден ходих така на работа. Вечерта я измих и изненада-косата ми беше супер, изглеждаше подхранена, бляскава и пухкава. Разрових се из нета и се оказа ,че много жени го знаят този трик-даже някои ползват бирата като маска, заради бирената мая в нея била особено полезна.